LETTERS ARTIKELEN e A. No. 0035 Vriezend Weer Bezoekt Onze Opruiming nog, AYonakleeüing, Ambtslleeüing en HuwelijKsiileediiig. Gorinchem. Grootste specialiteit voor Kleeding naar maat. vóór de Kerstdagen 1 Wapent U nu tegen de Koude. De meest vertrouwde en bezochte Kleedingmagazijnen voor eiken stand, beurs en leeftijd. RAVENSWAAVs Burgerlijke Stand. BRENGEN U GELUK. *vV:-'T - Als TIJDELIJKE 9&tra-attractie verstrekken wij Bij elk half pond Letters-Koffie een schitterende Bloemenkaart. Bij elk ons Letters-Thee een mooi stukje*Opzetspeelgoed. Bij elk ons Letters-Tabak een Zescento Sigaar. Bij elke l\ pond /^etters-Margarine schitterend groot model Kinderservies. Den houder vap onderstaand Peilnummer wordt beleefd verzocht zijn PEILKAART binnen 3 dagen aan ons kantoor op te zenden, onder ver melding welk /EXTRA*j^iADEAU hij wenscht te ontvangen en van den naam van den winkelier waar hij gewoonlijk zijn Letters-Artikelen betrekt. Hij ontvangt dan geheel gratis het aangevraagde EXTRA-CADEAU. (JAN STERK, Hoornaar) N.V. v.h. M RAVENSWAAY ZONEN GORINCHEM. Dinsdagnamiddag 4 uur. Dinsdag 23 Dec. zal in de Gerei. Kerk, des avonds half zeven, het Kerst feest met de kinderen der Zondagschool gehouden worden. Vrijdag 26 December (Tweede Kerstdag) ,in de zaal van café „De Gouden Leeuw" bij P. Verheij, een uitvoering worden gegeven. Deze uit voering wordt aangeboden door de Heusdensche Hengelsporlver.en. Mede werking zullen o.a. verleenen het Duo De Bruine uit Waalwijk. Ter begelei ding van het Duo en ter afwisseling piano- en vioolmuziek. Deze avond, waar het, naar wij hopen, niet aan be langstelling zal ontbreken, wordt be sloten met een bal. De nieuw gebouwde R.K. Jon gensschool nadert hare voltooiing en zal binnenkort in gebruik worden ge- {noitieu. Naai" we vernemen za! cl o m. ook met een feeslje voor de kinderen gepaard gaan. AL'MKERK. Op Maandag 29 December 1930, des avonds 7 uur, zal in de zaal van café Dekker alhier, een vergadering worden belegd om tot oprichting te komen van een Comité voor Winter- lezingen. Alle belangstellenden, die met dit doel sympathiseeren, worden beleefd verzocht dezen avond vrij te houden en op te gaan naar bovengenoemde vergadering, opdat ook hier, evenals in andere gemeenten, een Comité voor Winterlezingen zal komen; temeer daar we thans hebben een goede lokaliteit voor dergelijke gelegenheden. Er wordt dus gerekend op een goe de opkomst! Naar wij vernemen zal half Jan. a.s. alhier, in de zaal Dekker, een film avond worden georganiseerd, uitgaan de v. d. Gezinsverpleging te dezer plaatse. A.s. Zaterdagmiddag 20 dezer zal alhier in de consistoriekamer der Herv. Gem., gelegenheid zijn tot het beta len van zitplaatsgelden. AALBURG. Dinsdag, 23 Dec., des avonds om half zeven, hoopt de heer Schoonderbeek Godsdienstonderwijzer te Ermelo in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden. Toen de vrouw van P. v. d. We tering zich Dinsdagavond naar buiten begaf, had zij het ongeluk te vallen, waardoor zij haar been brak. Dr. Van Gulik verleende geneeskundige hulp. CAPELLE. Het tweede elftal onzer voetbal- .vereen. „Excelsior" speelt a.s. Zondag middag een competitie-wedstrijd op het terrein alhier, tegen Kaatsheuvelsche Boys II. Het eerste elftal gaat naar Den Bosch om aldaar een wedstrijd te spelen tegen B.V.V. V. Bij de j.l. Woensdag gehouden algemeene ledenvergadering van de Coöperatieve Stoomzuivelfabriek „De Toekomst" alhier, werd in de plaats van het periodiek aftredend bestuurslid, de heer G. J. Heijmans, gekozen de heer H. Boer, terwijl de aftredende, commis sarissen J. J. Pruissers en W. J. van dampen, beiden werden herkozen. EETHEN. Op 2e Kestdag, des avonds zes uur, hopen in de Ned. Herv. Kerk al hier, onder leiding van den WelEerw. Heer ds. van Bruggen uit Doeveren, de kinderen der Zondagsschool het Kerstfeest te vieren. 's GRAVENMOER. Op Woensdagavond 24 Dec.a.s., om 7 uur, zal in de openbare school een voordra :h'avond gehouden worden, georganiseerd door de Ned. Herv. Jon- gel. vereen. „Ora Et Labora met wel willende medewerking van de Chr. zangvereen. „Excelsior" beide alhier. Optreden zal dan Arie Post, de beken de Voordrachtkunstenaar. Naar wij vernemen zal de Chr. Gem. zangvereen. „Excelsior" haarjaar- lijksche Kerstuitvoering geven op den len Kerstavond, in de Ned. Herv. Kerk alhier. Aangezien het programma naast kunstliederen in solo's en koor, ook nog werken bevat als Vrede van Olivier Coop, Ps. 47 van Isr. Olmen, staat er den zangliefhebber zeer zeker een genotvollen avond te wachten. De Raad dezer gemeente zal Dinsdag 23 dezer in openbare verga dering bijeen komen, des avonds 8 uur. Het hoofd der openbare school, de heer J. van de Ruit, is voornemens een ouderavond te houden op 23 Dec. a.s. Het werk der leerlingen zal dan te bezichtigen zijn en behalve hetgeen door het Hoofd zal worden gesproken en door de leerlingen zal worden uitge voerd, zal aan dezen avond een kleine feestelijkheid voor de leerlingen ver bonden worden. Tot tellers voor de aanstaande Volkstelling zijn alhier aangewezen, de heeren van der Perk, 1ste ambtenaar ter secretarie en De Hing, volontair ter secretarie alhier. GENDEREN. Tot onderwijzer aan de Chr. school alhier is benoemd, de heer G. Lem te Tilburg. GORINCHEM. Veiling 18 Dec. Kroten 4—6 ct., Winterpeen 2 ct., Spruiten 12—15 ct., 2e set. 5—8 ct., Uren 3—5y, ct., Knolrapen \i/: ct., Zure appelen 23 ct., Worteltjes 7"—81/2 ct., Spinazie 22 ct., Bellefleurs 43 ct., Kam pervenen 13 ct., IJsbouten 16—17 ct., Centremain 20 ct., Brederoden 1721 ct., Kleiperen 20 ct., Veldsla 1011 ct., Bergemotten 17 ct., alles per kg. Witte kool fl.50, Savoye kool f4.Ö0 —f8.00, Gele id. f2.00—f 2.50, Putjes kool f2.00f2 50, Kleine groentjes f2.50 f3.00, Boerenkool f2 20f 2.90. Knol rapen f2.00f4.00, Roode kool f7.00 f8.00, 2e srt. f3.00f4.50, Andijvie f 1.80—f3.10, 2e srt. f0.60—fl.00, al les per 100 stuks. Selderie f2 00, Prei f5.00f6.50, Radijs f3.00, Knolselderie f5.00, per 100 bos. LOONSCHEN DIJK. Bij de Ned. Herv. gem. alhier werd tot Notabel gekozen de heer C. Oerlemans en herkozen tot ouderling, de heer C. Verhoeven en tot Diaken, de heer A. G. Paans. Dinsdagavond 6 uur zal met de kinderen der Chr. school, in het Ned. Herv. Kerkgebouw het Kerstfeest ge vierd worden. MEEUWEN. De lezing, die alhier op 30 Dec. a.s. gehouden wordt door de heer K. Onrust, hoofdambtenaar 1ste klasse plantenziektenkundigen dienst te Ouden bosch zal nader toegelicht worden met lichtbeelden. SPRANG. De heer A. Dees alhier, kwam tengevolge van den mist met zijn motor met een wielrijder in de Be- soijensche steeg in botsing. De wiel rijder kreeg gescheurde kleeren en eenig averij aan de fiets. Een en ander werd door den heer D. on middellijk vergoed. Benoemd tot onderwijzeres a. d. Chr. school te Zwijndrecht (hoofd de heer J. Koekoek). Mej. M. van Noort alhier. J.l. Dinsdagavond werd van wege de Chr. besturenbond haar 2de herdenkingsavond (gehouden. De lei ding beruste bij haar voorzitter J. C. de Roon. Als sprekers traden op de heeren P. Faro met het onderwerp „Terugblik" en de heer Amelink van Utrecht 'met het onderwerp „Onzen Strijd". Ds. Fokkema sprak het slot woord waarbij spr. opwekte om ge trouw aan het beginsel op den in geslagen weg voort te trekken. Ook sprak Z.Eerw. namens de kerkeraad een woord van felicitatie bii de her denking van dit 2de lustrum. Na mens de Ned. Herv. Jongelings ver- eeniging iop G. G. sprak H. Quirijns voor de Geref. Jongelingsver. G. Braspenning, voor de Chr. Bouwvak arbeiders H. Bogers, voor de Chr. Besturenbond G. T. van Willigen- burg, voor de Chr. Fabrieksarbei ders A. Chabot, voor de afd. Pa trimonium fW. Dalmeijer. De Voor zitter beantwoordt de verschillende sprekers, (inzonderheid Ds. Fokkema voor zijn ernstig woord, waarbii spr. de (arbeiders heen wees in al haar arbeid te zien op het kruis van Chris tus. Dezen leerzamen avond werd door Ds. Fokkema gesloten met dankzegging. Door de Ned. Herv. Jongelings- vereeniging op G. G. „Timothëus" en door de afdeeling Sprang van den Chr. Bouwvakarbeidersbond was een prachtige bloemenmand gezonden. De zaal was tot in alle hoeken ge- vuld, zoodat vele zich met een staan plaats moesten te vrede stellen. SLEEUWIJK. In de gisterenmiddag gehou den raadsvergadering werden de ge loofsbrieven van het nieuwe raads lid de heer J. Visser Gzn. onderzocht en werd tot toelating besloten. Be sloten werd met algemeene stemmen 0.m. de gevraagde subsidies van 21/? cent per inwoner aan het comité voor wegenverbetering in het Land v. Heusden en Altena toe te staan. Voor georganiseerde werkelooze arbeiders, zoowel als voor ongeorganiseerden werd een steunregeling vastgesteld. Georganiseerden zal een toeslag op hun uitkeering worden verleend van f2.80 per week en één gulden voor ieder kind. Ongeorganiseerden zullen een uitkeering ontvangen van f7. voor man en vrouw en voor elk kind 50 cent. - (Volledig verslag in het volgend nummer). tWOUDRICHEM. Door eenige visschers uit deze gemeente is een aanvang gemaakt mej: de visscherii op zalm met drijf netten. Er werden echter nog geen zalmen Igevangen. Ook de vangst van andere soorten visch is al eenige we ken (gering. In deze gemeente is een Af deeling opgericht van den Neder- landschen Bond van Arbeiders in het Landbouw-, tuinbouw- en zuivelbe drijf. WERKENDAM. Donderdag iste Kerstdag des nam. 21/i> uur zal in 't Gebouw in de Keizerstraat een vergadering wor den gehouden om te komen tot stich ting van een vereeniging tot exploit tatie van een gebouw van Chr. Bé- langen. Deze vergadering is toegan kelijk voor leden der Geref. kerk Rectificatie. Het in één der vorige nummers vermelde bericht be richt dat de heeren: Bolhuis en Dale bout thans fungeeren als leiders, der J. V „Gideon" der Chr. Geref. kerk, is foutief opgegeven. Het zoontje van den bode W. kwam door onvoorzichtigheid onder de auto van den heer D. K. alhier. Gelukkig liep het ongeval goed af. Ten bate der zangver. „U.D. 1." kan worden geraden naar een gevulden pot met bruine boonen. Prijzen zijn: iste prijs klok; 2de prijs sierpop; 3de prijs horloge 4de prijs kistje sigaren en troostprijs (een ge schenk) een schemerlamp. 2de Kerstdag des nam. 71/? uur zal de Chr. Zangver. „Hallelu jah" in de Geref. kerk een kerst uitvoering te geven,, met afwisseling van Orgel-solo's. De collecte gehouden in den Biesbosch tijdens den dankstond voor de armen en de kerk der Ned. Herv. gemeente heeft f 50.opgebracht. Woensdagavond j.l. gaf de Gem. zangvereen. „U.D.I." een uit voering in de Nutszaal. Op verdien stelijke wijze werden de zangnummers uitgevoegd. Een kluchtspel in één bedrijf werd opgevoerd n.l.„Een huis met Commensaals", hetwelk bij zonder bij 't publiek in den smaak viel en vlot werd gespeeld. Tenslot te yéen komisch gedeelte „Het Man- nénkwartet". Na afloop was er een ^gezellig bal. WIJK. Tot onderwijzer aan de O. L school no. 3, te Gorinchem werd be noemd (de heer J. Brouwer, onder wijzer alhier. Naar wij vernemen zal de fan fare Oefening en UitsjDanning" al hier, |op den 2de Kerstdag des avonds een uitvoering geven, waaraan zal mede 'werken de aan de vereeniging verbonden tooneelvereenigirig, die onder leiding staat van den heer D. Kamerman te Heusden. Deze laat ste £al opvoeren„De tante van Char ley". Kluchtsj>el in 3 bedrijven naar het Engelsch van Brandon en Tho mas tvoor 6 heeren en 4 dames. Zeer zeker 'staat de bezoekers weder een mooien avond te wachten. Donderdag 11 Dec. j.l. wer den onder de auspiciën van de firma Gebrs. Voorsluijs, Forddealer te Gor- cum en den heer G. van der Maa- den, Fordservicedealer alhier in het gymnastieklokaal verschillende Ford films vertoond. Aan belangstelling ontbrak het niet, want de zaal was vol, en die thuis bleven, hebben iets groots ge mist. 't Zou ondoenlijk zijn, in een kort verslag alles weer te geven wat aan "t oog voorbij trok. Men weet waarlijk niet, wat het meest verbazen moet van deze wonderen der tech niek. De ontzaglijke Ford-fabrieken aan de Rouge-rivier te Detroit, de hoogovens met hun vloeibaarstaai, 't maken der motoren, die door banden en (draden, als ware het menschen- handen, (op hunne juiste plaats gedi rigeerd werden, de volledigie mon tage der wagens, het gieten, trekken en (knippen der witgloeiende staal- hrooden in staven van allerlei leng ten en diktenhet stampen en frai- zen, (het electrisch lasschen en draaien der diverse metalenden bouw der Ford-eendekkervliegtuigen en het bestijgen van den hoogsten berg in Schotland per Ford, langs onbegaan bare 'wegen, steil, langs afgronden en ravijnen. Het is eenvoudig ongeloof lijk, hoe een auto het op een derge- lijken weg uithoudt. De rijder moet over moed en durf beschikken, maar zeker oen onbegrensd vertrouwen in de kracht van zijn motor en remmen hebben, om zoo'n bestijging aan te durven ,en te volbrengen. Aan het ein de verschenen op het doek Henry Ford, zijn zoon Edoel en een der grootste (medewerkers der Fordfabrie ken. HEUSDEN. Overleden: G. M. de Ruiter 9 j. ALMKEHK. Over de maand November Geboren: Maaike, d. van W. in 't Veld en Jannigje v. d. NatApollonia Adriana, d. van A. v. d. Stelt en B. Verhoeven Adriana, d. van J. C. Pruijsen die U de grootste voordeelen biedt in Warme Winterjassen, Ulsters en Winterjekkers, tegen zéér lage prijzen met kortingen van 10 tot 50 procent. Het beste adres voor -■ --- --ViV r w.iv>. - frV «-V - v> V ?- - ■5K's- - 'v i< r i?=>?-JÏ1-.■•'■ - .3 •"'- BERGEIJK CHT STUFKENS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2