ZATERDAG 3 JANUARI BEGINT ONZE GROOTE ZIET OYZK ETAlAfcES. „IN DE PARADIJSVOGEL" KP=s :en merk Bruinkolen Briketten merk Hetzij in de kachel om te stoken om aan te maken of - in het fornuis om op te koken of - om aan te houden of - voor kleine gebruikers ïn i stemmen een ieder tevrêe. Kantongerecht flensden hoeveelheden ReuzenkoopjesHeeren-Ulsters, Winterjassen, Jekkers, Regenjassen en Pantalons. ReuzenkoopjesJongens-Ulsters, Jekkers en Regenjassen. Reuzenkoopjes Bedrijfskleeding en Werkkleeding. Reuzenkoopjes Truien, Pull-overs en wollen Vesten. Gebrs, Bischoff - GORINCHEM. S Plaatselijk Nieuws Voor verdere bijzonderheden, leze men onze strooibiljetten DRONGELEN. HERPT. NEDERHE3IERT. SLEEUWIJK. GENDEREN. WERKENDAM. WOUDRICHEM. WIJK. ZUILICHEM. GEVONDEN VOORWERPEN. BALANS-OPRUIMING van alle In voorraad zijnde Heeren- Jongeheeren- en Kinderkleeding. 'n» STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE HEUSDEN van Vrijdag 19 December 1930. Kantonrechter: Mr. C. W. van Om meren. Ambtenaar van het Openbaar Mini sterie: Jhr. Mr. E. Verheyen. Griffier: Mr. G. H. Bleeker. Eene groote, ouderwetsche zitting, met veel getuigen en een groot pu bliek. Vooraf gaan twee kinderzaken. In de vorige zitting werd H. L. v. d. H., broodbakker te Hedikhuizen bij verstek veroordeeld tot 40 gulden boete of 20 dagen hechtenis wegens het bakken van te licht brood. Hij is hiervan in verzet gekomen en thans worden als getuigen-deskundigen ge hoord de Heer Imhoff, Directeur- scheikundige van den Warenkeurings- dienst te 's Bosch en Mej. C. M. Oèr- Üer, Scheik.-Bact. bij dien dienst. Onze bakker antwoordt op eene vraag van den Kantonrechter, dat de straf veel te hoog is, omdat hij nog nooit eerder een proces-verbaal heeft gehad. De getuigen-deskundigen verklaren dat v. d. H. al één keer eene zeer ernstige waarschuwing heeft ontvan gen en één keer proces-verbaal heeft gehad, dat later nog werd ingetrok ken. Kantonrechter tegen v. d. H.: Als ik de vorige keer dit alles had gewe ten waart ge er met f 40 heusch niet afgekomen. Wees maar dankbaar dat je niet meer hebt gekregen. De Ambtenaar vraagt bevestiging van het in de vorige zitting gewezen vonnis. Kantonrechter: Ik zie geen enkele reden om mijn vonnis te wijzigen en daarom bevestig ik het zonder eeni- ge wijziging. Dat gezanik met dat te licht brood moet er maar voor goed uit, wiant jullie kunnen er volgens de deskundigen best voor zorgen dat het brood niet te licht is. Wel een won der, dat ik nooit hoor dat het brood te zwaar is. En bovendien verdienen de bakkers toch waarlijk wel genoeg. Het fgraan is spot goedkoop en het brood weten jullie toch heel aardig op een flinken prijs te houden. Ge knoei met het gewicht is dus aller minst noodig. P. B., chauffeur wonende te Wijk, had met een auto onder de gemeente Hedikhuizen gesnord en werd toen juist door den gem.-veldwachter Ob- bens gesnord. Verdachte is niet ver schenen. Kantonrechter't Is mij bekend dat verdachte zijn auto van de hand wil doen en dat hij door het snorren ge noeg heeft van het snorren. Ik geef hem nu f25 of 10 dagen. C. V., visscher te Woudrichem, had de politie aldaar uitgelachen. Verd. is niet verschenen. Kantonrechter: Blijkens het proces verbaal heeft verdachte zich als een dier aangesteld. Nu vloek ik maar in een anderen vorm dan verdachte en wel door hem f 10 of 5 dagen te geven. W. v. M., koopman te Gorinchem, had op 3 Oct. j.l., zeer beschonken zijnde, met zijn rijwiel gereden over den Rijksstraatweg bij Sleeuwijk. Hij slingerde vreeselijk van den eenen naar den anderen kant van den weg. KantonrechterEn nu slinger ik met mijn straf en geef verdachte f25 of 10 dagen, want een dronken man op een rijwiel is een zeer groot ge vaar voor het wegverkeer. A. C. v. d. K., werkman, wonende te Woudrichem, had zich, op zijn rijwiel gezeten zijnde, laten voorttrek ken door een auto. Kantonrechter; Een gevaarlijk spel letje. 't Kost verdachte f 3 of 2 d., dus weinig, omdat hij arm is en ove rigens gunstig bekend staat. J. M. v. V., reiziger te Hillegers- berg. Deze had hetzelfde gedaan als de vorige verdachte. Gevolg f 10 of 5 dagen. C. A. H., veehouder te Meeuwen, had geen aangifte gedaan bij Burge- meeétei: en Wethouders van Eethen, van onder zijn vee voorkomend mond en klauwzeer. Kantonrechter: Om bijzondere re den wil ik nu dadelijk geen vonnis geven, maar de uitspraak drie maan den uitstellen. G. J. W. B., landbouwer te Eethen, had kunstmeststoffen gelost op den bol te Andel en die daar laten liggen zonder vergunning van het Bestuur van het Waterschap „Het Oudland van Altena". Getuige Mr. den Dekker, voorz. van genoemd Waterschap: Ik ben opgebeld door een schipper, die mij vroeg of hij op den wal mocht los sen. Wanneer dat langer duurde dan 4 dagen moet eene schriftelijke ver gunning worden gevraagd. Dit had ik ook aan verdachte laten zeggen, maar deze ging daar niet op in. Verdachte: Ik heb geen schriftelij ke vergunning gevraagd, omdat ik dacht dat het toch wel ging zonder dat er kennis van was gegeven. Kantonrechter: En toch zal dat niet gaan, want aan de bepalingen der keur is niet voldaan. Ge krijgt f5, of 3 dagen. E. K., schilder te Herne in West- falen had in verregaanden staat van dronkenschap te Heusden, den ma- rechaussée Schut met een flesch wil len slaan en hem daarna aangevallen en vastgegrepen. Schut heeft hem toen een paar klappen met den gummistok gegeven, zoodat hij moest loslaten. Kantonrechter't Is uitstekend dat Schut den kerel een paar klappen heeft toegediend. En nu nog van mij 'n klap in den vorm van f15 of 10 d. A. v. d. B. chauffeur en H. v. L., vrachtrijder, beiden te Rosmalen, staan terecht omdat zij in staat van dronkenschap met een auto op den openbaren weg onder Meeuwen heb ben gereden. Verdachte H. v. L. is met zijn vrachtauto in een sloot te recht gekomen. Verdachte v. d. B. is verschenen, verdachte v. L. niet. Getuige L'. de Wit, herbergier te Dussen verklaart aldus: v. d. B. is bij mij geweest met drie anderen. Ze 'hebben bier, wijn en een borrel bij mij gedronken. Tusschen 5 en 6 uur zijn ze gekomen en weggegaan te half acht. Ik heb v. d. B. 3 glazen bier gegeven. Verdachte v. d. B. en v. L. hadden volop bier op, maar stom dronken waren ze niet. Met 5 man hebben ze twee flesschen wijn opge dronken. Kantonrechter: Ja, maar wat ik stom dronken noem, noem jij als her bergier misschien wel zoo goed als nuchter. In ieder geval hadden ze veel gedronken, zooals je zegt en dat is op zich zelf voor een chauffeur al een schande. Een chauffeur, die on der den invloed van sterken drank verkeert, staat bij mij gelijk meteen misdadiger. Getuige L. Bouman, petroleumven- ter te Meeuwen, zegt als volgt: Ik was bij de Wit in de herberg om half vijf en heb daar zitten afreke nen met verdachte v. d. B. Ik kan niet zeggen of de lui dronken waren. Kantonrechter: de Wit zegt dat verdachten tusschen 5 en 6 bij hem in de kroeg kwamen en Bouman zegt van ongeveer- half vijf. Als ik een chauffeur had, die buiten noodzaak 3 uren in een kroeg gaat zitten louter om te drinken, dan smeet ik hem onmiddellijk uit mijn dienst, dat weet ik wel. Getuige C. de Graaf, vrachtrijder te Meeuwen, verklaart het volgende: Ik ben met verdachte v. L. medege reden naar Dussen te half drie. We hebben gelost bij Akkerman en daar hebbên we een fleschje bier gehad en toen zijn we naar Verhoeven en toen naar de Wit gegaan; bij deze beiden hebben we gedronken. Ik ben vanaf de Wit op den wa gen van verdachte v. d. B. meege reden, omdat die goed licht had. We waren al lang te Meeuwen, toen verdachte v. L. nog niet kwam. We zijn teruggekeerd en vonden v. L. toen met zijn wagen in de sloot. Omstreeks 5 uur waren we bij de Wit. Verdachte v. d. B. dronk bier. Getuige Marinus de Fijter, land bouwer te Meeuwen verklaart het vol gende: Ik ken verdachte niet, maar te plm. 8 uur heb ik ze gezien en toen zag ik ook dat een zeswieler in de sloot lag. Ik heb verdachte v. d. B. gezien, die stond te wagge len op zijn been en en ook zoo de verdachte v. L. Beide verdachten wa ren dronken. Getuige Rijksveldwachter de Bie: Ik heb verdachten niet gezien. Verd. v. L. is een gevaarlijke chauffeur; hij heeft reeds meerdere ongelukken ge had en ook iemand doodgereden. KantonrechterDat ik het meer dan schande vind om dronken ach ter het stuur van een auto plaats te nemen behoeft geen verder betoog. Dronken chauffeurs kunnen dan ook niet streng genoeg worden gestraft. Verdachte v. d. B. geef ik f 100, boete of 50 dagen hechtenis met in trekking van zijn rijbewijs voor zes maanden en verdachte v. L. f 100, boete of 50 dagen hechtenis met in trekking van zijn rijbewijs voor één jaar. Mij dunkt dat deze straf wel zal helpen. P. C., voerman te Sleeuwijk had met zijn vrachtauto beladen met griendhout de autobus van Wes terhout aangereden, waardoor deze nog al werd beschadigd. Door beter uitwijken had hij de aanrijding kun nen voorkomen, f 20,of 10 dagen was zijn deel. O De heer Nieuwkoop alhier die doordat hij in zijn hand had gesneden, bloedvergiftiging had gekregen, is na vree- selijke pijnen te hebben geleden, in het ziekenhuis te 's-Bosch overleden. Donderdag 8 Januari a.s.des avonds half zeven, hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier, Ds. J. Fokkema te Sprang een dankstond te houden voor het gewas. De harmonie „De Eendracht" gaf in café Verhoeven twee druk bezochte uitvoeringen. Ook de burgemeester toonde zijn belangstelling. De muzieknummers werden zeer goed uitgevoerd. Leden der harmonie onder leiding van den heer Kuijs, voerde op het blijspel „De Universeele erfgenaam", waarmee onbedaarlijk gelachen is. De heer Kuijs gaf nog eenige voordrachten en coupletten. De heer De Man begeleidde solisten en humorist verdienstelijk op de piano. In de vergadering van de commissie tot wering van schoolverzuim, gehouden op 23 dezer, werd in de plaats van den heer H. van Heemskerk, die om gezond heidsredenen had ontslag genomen, benoemd tot voorzitter de heer 0. v. d. Werken alhier, terwijl de heer W. knoop werd herbe noemd tot secretaris. Als van oudsher werd alhier we derom het Kerstfeest gevierd in de Ned. Herv. Kerk aan de Z.Z. der Maas. Door de goede zorgen van Baronesse van Was- senaer, werden alle schoolkinderen en nog vele andere genoodigden rijkelijk op cho colade en taartjes onthaald. Een kerst boom versierde het kerkgebouw, waarom heen de kleintjes zich feestelijk wisten te vermaken. Onze voorlaatste Herder en Leeraar Ds. Kluijn, thans in deze func tie aan de Weesinrichting te Neerbosch, was met zijne echtgenoote overgekomen om door zijne als altijd aangename lei ding, deze feestviering op gepaste wyze uiteen te zetten. Na afloop werd aan elk kind, zeker 450 in getal, nog een cadeautje uitgereikt, waar mee ze blij waren. Deze week kwam de metselaars knecht C. v. H. te vallen in een uitste kende ijzeren pen, en dat zoo ernstig aankwam dat hij zich onder geneeskun dige behandeling moest stellen. In den nacht van 1 op 2 Jan. zijn bij H. K. alhier alle ruiten* die niet bedekt waren, stukgegooid, ter wijl er tevens gezorgd was voor kip pensoep. Een zestal kippen vond de eigenaar met afgesneden hals. De dader(s) zijn onbekend. Door de po litie wordt een onderzoek ingesteld. Naar wij vernemen zal Ds. La- zonder, predikant der Ned. Herv. Kerk, Zondagavond 11 Jan. a.s. een radiopreek houden. Zondag 4 Jan. a.s. hopen de echtelieden O. Groen eveld en J. Groeneveld-Potters, den dag te her denken dat zij voor 60 jaren door den band des huwelijks werden ver bonden. Tot predikant bij de Ned. Herv. gemeente 'alhier, is beroepen Ds. J. Lekkerkerker te Molenaars graaf. De Kerkeraad der Ned. Hervormde Gemeente alhier, heeft afwijzend beschikt op een bezoek van een aantal lidmaten dier kerk om een predikant te beroepen die bij de godsdienstoefeningen gebruik laat maken van den Gezangenbundel naast den Psalmbundel. Tot lid van het Burg. Arm bestuur is met ingang van 1 Jan. 1931 herbenoemd A. B. Holster al hier. Tot lid der Comm. v. Toezicht op het Lager 'Onderwijs in deze gemeen te is herbenoemd de heer F. C. Huy- ser. De verhuring van zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk alhier, heeft weder veel meer opgebracht dan het vorig jaar. Het is misschien raadzaam dat er zit plaatsen worden bijgemaakt, daar anders de huur der zitplaatsen steeds zal stijgen. Beroepen tot predikant bij de Geref. Kerk te Zuilichem de heer R. Sybrandi, candidaat te Stiens. Gevonden een ketting met sleutels. Terug te bekomen bij M. v. Diggelen, Wijksche straat, Heusden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 4