iiir hst Laid m Heisdea en iitenje Lanptraat ommslerwaarfl Dit mmMat uit 2 Maden. let geheim van Seaton-Hall. PUROL bij Ruwe Handen. Doos 30 ct. Zenuw klachten SANATOGEN Und van ALTENA Uitgave: Firma L. J. VEERMAN, Heusden. No. 5088 Woensdag 14 Januari 1931. Binnenland, FEUILLETON en bij alle Dit blad verschjjot WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden i 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Int. Telefoon no, 19. Postrekening: no. 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. EEN GOEDE GREEP. Wii ontleenen aan het Handelsblad Een 22-jarige kellner bracht op 6 October 1.1. een bezoek aan een vrouw op het Oudekerkplein te Amsterdam. Tijdens dit bezoek liet hij haar een verzameling juweelen zien, die hij, naar zijn zeggen, gestolen had en waarvan hii haar een deel ten ge schenke aanbood. Zij wilde echter geen gestolen gloed (aannemen en wei gerde. Hierop werd de man boos en beschuldigde hij haar plotseling, dat zii zijn horloge ontvreemd had. Ver volgens haalde hii 'in de woning1 alles wat los en vast was overhoop. De drie gulden, die hij haar ter hand had gesteld, stak hij weer bij zich, toen hij die in een lade der wasch- tafel vond liggen en ook nam hii drie rijksdaalders in ontvangst, die de vrouw hem aanbood om hem te bewegen heen te gaan. De "man verwijderde zich inderdaad, maar werd door de vrouw, onder het geroep van„houdt den diefach tervolgd. Hij vluchtte door de Oude brugsteeg en wilde op het Damrak bii de Beurs juist op een tram sprin gen, toen (een agent van politie hem arresteerde. De juweelen, in 's mans bezit ge vonden een halssnoer met 33 dia manten, een halssnoer bezet met zes smaragden en twee igouden armban den bleken daags tevoren, op q October, gestolen te zijn ten nadeele van een vrcuw te Antwerpen. De arrestant heeft zich thans voor de Vierde Kamer der Amsterdamsche Rechtbank te verantwoorden gehad wegens dien diefstal te Amsterdam en dien 'te Antwerpen. Hij ontken de del f 3 Iten nadeele van de bewoon ster van het Oudekerkplein te Am- Sterdam te hebben 'weggenomen. Over de Antwerpsche aangelegenheid wenschte hij! zich ingevolge het recht, dat hij' jhati, niet uit te laten. Nadat de- vrouw van het Oudekerk plein haar verklaringen had afgelegd, werden de, verklaring'en Van de vrouw uit Antwerpen voorglelezen. Volgens die verklaringen had Verdachte haar op October bezocht, toen zij ziek te beddag'. 'Na zijn vertrek vermiste zii de juweelen, die iop de tafel lagen. Het O. 'mr. Van Du Hemen, bracht hulde laan tie oplettendheid der politie, waardoor de hand gelegd is kunnen worden op een persoon, die 'gezien zijn strafblad, leen zeer ge: vaarlijk man is. Verdachte is reeds op zijn zeventiende jaar door den kinderrechter te 's-Hertog'enbosch tot drie maanden' gevangenisstraf wegens diefstal veroordeeld en Wanneer een jongen van zeventien jaar drie maan- Naar het Engelsch door Mrs. L. B. WALFORD. 17.) Toen ging het als een hinde verder lands de loeiende, zwiepende boomen der oprijlaan, de poort uit- en de kust langs want het havenhoofd lag ach ter de rotsachtige baai, tegen wier bre kers de golven donderend aanruischten. Waar was haar angst? Waar waren de verschrikkingen, die anders in zulk weer op dit uur en in de eenzaamheid het meisje zouden bekropen hebben? Wat gaf haar klein sidderend voetje slecht geschoeid voor zulk een reis, de kracht om over de ruwe steenen steeds voort te snellen? Alle vrees, alle zwakheid was door eene: gedachte te niet gegaan er was geen plaats voor eene andere. Zoo vloog zij voort, eerst den hoek om dan de brug over, dan den straatweg, die haar bij wijlen een blik op de zee gunde, dan Maar wat was dat? Goede hemel, een rijtuig? Het was werkelijk het geluid van snel naderende wielen. Kon het wel eenig ander rijtuig zijn dan dat van Sir Thomas? En als het haar oom was, dan, ja dan had hij Cumberland reeds gesproken en dan kon niets meer dat bezoek ongedaan maken. den gevangenisstraf krijgt dan moet het feit dat hij pleegde, wel ernstig zijn geweest. Voorts werd verdachte in 1929 terzake van diefstal i1/? iaar gevangenisstraf opgelegd. Aan de tenuitvoerlegging dier straf wist ver dachte zich evenwel door de vlucht te onttrekken (verdachte ondergaat thans de straf in de strafgevangenis te Groningen). De beide feiten van diefstal die den verdachte thans ten laste gelegd wor den, achtte spreker belwezen. Eisch één jaar en zes maanden gevangenis straf. i Mr. J. Frankel, tie verdediger, deed uitkomen, dat er feitelijk slechts één getuige in' verdachtes zaak is. Met de voorlezing van de getuigenverklarin gen der vrouw uit Antwerpen kan. meent pl., blijkens de jurisprudentie niet volstaan worden. PI. concludeer de daarom tot vrijspraak. De Rechtbank zal op 23 Januari a.s. vonnis wijzen. ZEPPELINS AMSTERDAM—JAVA Men meldt aan de „Tel." uit Friedrichs- haven, d.d. 7 Januari Dr. Eckener deelde heden mede, dat hij zich binnenkort voor zaken naar de Ver een. Staten en vervolgens naar Ned.-Indië zal begeven om daar studies te maken, aangezien men in Nederland groot gewicht hecht aan de oprichting van een lucht- verkeers-maatschappjj voor het verkeer met luchtschepen tusschen Amsterdam en Java. Van andere zijde wordt in aansluiting hieraan vernomen, dat de betrokkenen be reid zouden zijn, een bedrag van 40 mil- lioen Mark voor de oprichting van zulk een luchtverkeers-maatschappij beschikbaar te stellen. SLACHTOFFERS VAN HET IJS. Zaterdagmiddag waren een ge school jongens te Speijk bij Lobith zich aan het vermaken op het ijs. Plotseling verdween het zoontje van den steenfabrikant, T. v. Silfhout, in de diepte. Zondag zou het knaapje 10 jaar worden. ONGEWENSCHTE BEZOEKERS. Terwijl Van der P., wonende Heiligen- bergerweg te Amersfoort, naar de kerk was, is een ongewenscht bezoeker in huis geweest. De vrouw des huizes had voor een arme vrouw soep gekookt en toen zij op weg naar de kerk was, kwam zij een dochtertje van de zieke vrouw tegen, die de ledige kan terug wilde brengen. Van der P. zeiZet de kan maar in 'n bloembak. Die vinden we straks wel. Toen het meisje aan de woning kwam, stond voor de deur een man, die vroeg, of hier Van der P. woonde. Het meisje antwoorddeJe behoeft niet te bellen want er is niemand thuis. Ze zijn naar Rillende van koude en angst, ging zij terzijde van den weg. Eenj sjjees snel de voorbij, gelukkig! zij hoorde niet op het kasteel. En voort ging het weer, tot zij ein delijk het hoofd met al zijn schitteren de, dobberende lichten vóór haar zag liggen, en o, goddank! daar was nog geen rood licht te ontwaren. Hoewel de vluchtelinge nu haar tred had kunnen vertragen, begon Madelaine eerst langzaam te loopen, toen zij de eerste woningen van het dorpje be reikte. Op Schotsche wijze den zoom van haar kleed over het hoofd geslagen, was de schoone nicht van Sir Thomas in staat hare welbekende gelaatstrekken te verbergen en daar zij nu vooral moest vermijden opgemerkt te worden, was zij blijde in haar eenvoudig huis toilet gekleed te zijn. Het rijtuig dat op Sir Thomas stond te wachten, schonk Madelaine nieuwe hoop. Haar eerste gedachte was ge weest er in te stappen en den koetsier te zeggen, dat een belangrijke bood schap voor haar oom haar genood zaakt had hem te komen afhalen en zelve te spreken. Maar de bijzonder heid dat zij geheel alleen, en te voet in zulk weer den langen, donkeren weg, zonder hoed of mantel had af gelegd, en, indren men het toevallig ontdekte, zelfs zonder schoenen, hield haar van dat voornemen terug. Zoo was het niet zonder menige op welling van tegenzin, dat de hoogge boren en fijn opgevoede dame zich onbekend onder den kleinen hoop moest begeven, die zich langzamerhand op het Hoofd vormde, toen het tijdstip van de kerk. Waarop de man schijnbaar heenging. Toen Van der P. en zijn vrouw onge veer 8 uur thuis kwamen, stond de voor deur open. Een bos met sleutels lag op de tafel. Blijkbaar was een ongewenscht bezoeker binnen geweest. De inbreker heeft kans gezien een bureau te openen en heeft een ijzeren geldkistje, inhoudend duizend gulden, hoofdzakelijk briefjes van vijftig gulden en eenige polissen meege nomen. De politie stelt een onderzoek in. Het meisje heeft nog verteld, dat de man aan de deur er als een fatsoenlijk werkman uitzag. Zij kende hem echter niet, had hem nooit eerder gezien. STAKENDE WERKLOOZEN. Tengevolge van het ontslag geven aan een werklooze uit Finsterwolde, die de algemeene staking propageerde, hebben bij de centrale werkverschaffing te Jip- singhuizen, in Westerwolde, ongeveer 500 werkloozen het werk gestaakt. Politie bewaart de orde. De staking moet onder communistische leiding staan. Een zeer groot aantal arbeiders ging naar het Weenderveld om de daar werk zame arbeiders eveneens tot staking te bewegen. De bedoeling van de staking is, betere voorwaarden te krijgen en hoogere loonen. De stakers dringen aan op het bijwonen van protest vergaderingen in de steden. WERKLOOSHEIDSVERZEKERING. Zaterdag is te 'sGravenhage een—ver»- gadering gehouden van de Rijkscommissie van advies voor de Werkloosheidsverze kering, waarin behandeld is een voorstel der regeering tot verlenging van den duur der z.g.n. kasuitkeeringen aan werkloozen. Dit voorstel is in de commissie zeer gunstig ontvangen. Op enkele punten werd nog geen volledige overeenstemming be reikt. Intusschen werd besloten in een vergadering het standpunt der commissie omtrent het regeeringsvcorstel in een advies uiteen te zetten. Omtrent bijzonderheden met betrekking tot het regeeringsvoorstel het initiatief van minister Verschuur in deze werd in de commissie zeer gelukkig geacht kon men onder de gegeven omstandig heden nog niet geven. 1 aangespoord deoT de Belgische gendarmes, die deze gasten,al lang moe zijn, poogden ze de laatste dagen herhaaldelijk de Hol- landsche grens te passeeren. Op Drie koningen was het te Achtmaal, dat ze een kans waagden, die evenwel strandde op de waakzaamheid der rijkspolitie. Den anderen dag hadden de onwelkome gasten meer geluk, aanvankelijk althans. Langs een onbewaakt binnen wegje onder Calmpt- hout slaagden ze er in de „streep" te overschrijden, maar te Huijbergen kwam al een even onverwacht als onge wenscht einde aan den opmarsch. De terugtocht werd noodgedwongen aanvaard en eer de Zigeuners en de concurreerende grenswacht er erg in hadden stonden de bruine broeders weer in „het Belze". Onze zeer actieve, hier en daar met po- litietroepen versterkte grenswacht zal ze daar wel weten te houden. ZIGEUNERS IN ACTIE. Weer over de grens gezet. De zigeuners maken het onzen grens bewoners in west-Brabant de laatste dagen ,,Ik heb Sanatogen in een groot aantal gevallen van stoornissen met ner veuze, neurasthenische oorzaak, toegepast en er zéér goede gevolgen van gezien." DE MOORDAANSLAG TE ROTTERDAM. Zaterdagnacht is in het ziekenhuis aan den Bergweg te Rotterdam overleden de weer echt moeilijk. Vermoedelijk daartoe ne8eR en zestigjarige mej. J. E. de Z. P de aankomst der boot meer en meer naderde! Havenbeambten, visscherslui, baliekluivers van iedere soort omring den haar van alle kanten, en een hun ner, stouter dan de overigen, begon haar zelfs aan te spreken. „Wat voert u hierheen meisje? Wacht ge ook op de boot?" Bevreesd zich te verraden en haar gelaat nog altijd gedeeltelijk bedekt hou dend, wist het ontstelde meisje niet wat zij antwoordde, waarop haar nieu we, onbekende vriend, haar nauwkeu riger opnemend, voortging: „O, maar u is van hoogen ein rijken stand? Nu, het gaat mij natuurlijk niet aan, maar als u op de boot wacht, juffrouw, zou ik liever..." „Duurt het nog lang?" vroeg Made laine snel. Maar door haar zachte stem wist hij genoeg-. „Of dat nog lang duurt? Ja, maar wie is U dan toch? Uwe spraak is niet Gallowaysch, meisje God bewaar me! U bent juffrouw Seaton j van het kasteel? O, juffrouw, dit is geen plaats voor een dame als gij, om alleen te staan wachten! De herberg is hier achter juffrouw; het is daar tenminste vrij wat beter dan hier in in de koude en dan is mijnheer Cum berland er...." Madelaine, die reeds van plan was den raad van den eenvoudigen boer op te volgen want alleen de ge dachte aan de praatzieke herbergierster had haar daarvan afgehouden schrik te bij het vernemen van» den geliefden naam. Bijna op hetzelfde oogenblik hoor de zij zijn stem. „Is er nog geen boot te zien vriend?" vroeg hij. Cumberland stond vlak achter het bevende figuur tje in de grijze japoit, j Om zich te verbergen drong zij nu j eens ter zijde dan weer achteruit, en j niet wetend hoe dicht zij wel aan den kant stond, gleed zij langs de glooiing naar beneden en kwam in het ondiepe water terecht. Gelukkig was er geen gevaar bij, en kon zij zich aan een paal vastklem men, doch angst, schrik en schaamte Weerhielden haar om hulp te roepen. „Heb je je zeer gedaan kind?" vroe gen verscheidene stemmen, terwijl eeni- gen zich schrap zetten om de dren kelinge naar boven te trekken. „Groote God! het is juffrouw Seaton" riep een stem. „Juffrouw Seaton? Weet je dat wel zeker man klonk Cumberlands stem, en zich daarop haastig door de om standers werkend, riep hij: „Hallo! te rug een beetje! Achteruit mannen! Ik zal de juffrouw wel helpen." Maar wie beschrijft zijne verbazing toen hij dat beminde figuurtje bij het ophelpen, blootshoofds, ongehand- schoend, zonder shawl, mantel of iets dergelijks, in zulk een weer, onder zulk gezelschap en op zulk een tijd moest terugvinden. „God, Madelaine, wat is er gebeurd?" fluisterde hij. „Maar neen, dat komt er nu niet op aan," vervolgde hij, haar hand in de zijne drukkend. „Leun maar op mij. Heb je je bezeerd?" „Neen, ik heb me niet bezeerd niet erg ten minste," antwoordde zij flauwtjes. „Ik...." maar toen zij beproe ven wilde alleen voort te gaan, ont snapte haar een kreet. „Ge hebt u wél bezeerd! Zijt ge op die Vrijdag 2 Januari j.l. door haar drie- en-zestig-jarigen neef met een broodmes in de borst werd gestoken. o— VERPLEGING VAN ZIEKE MILITAIREN. Ten Departementen van Defensie is een regeling in voorbereiding, waardoor het mogelijk zal worden, dat militairen van Zee- en Landmacht, die verpleegd zouden moeten worden in een aangewezen burger ziekeninrichting, desverlangd in een andere ziekeninrichting van hun ge zindte of keuze ter plaatse worden op genomen, zonder dat zulks voor hen kosten medebrengt. 20 Jarig Jabllenm August de Laat. Op 17 Januari zal de populaire Til- burgsche Humorist-Conferencier August de Laat, zijn 20-jarige artisten-loopbaan her denken in het Feestgebouw „Scala" te Tilburg, Tuinstraat 47. Naast een uitgebreid Comité, heeft zich uit vele vooraanstaande personen een Eere- Comité gevormd, onder Voorzitterschap van den Heer Henri ter Hall, zoodat het den Heer August de Laat, die vooral den laat- sten tijd zeer populair is geworden door de Radio en Grammophoon, op dezen dag aan belangstelling wel niet zal ontbreken. BEEN AFGEKNEPEN. Te Schore is de 16-jarige zuster van schipper A. van Dijke uit Emmen, varende op het schip „Verwisseling", met haar linkerbeen in een staaldraad verward geraakt, waardoor dit been beneden de knie werd afgeknepen. Het meisje is naar het ziekenhuis te Goes overgebracht. SCHEDEL VAN HET HOOFD GERUKT. Terwijl Zaterdagmorgen de heer A. Siegers, eigenaar van een smederij te Mierlo, bezig was met het ontdooien van het autogeen laschapparaat, sprong op onverklaarbare wijze de kop van het toestel. De man moet precies met zijn hoofd boven het toestel zijn geweest, want toen men na de explosie zijn lijk vond, was de schedel van zijn hoofd ge rukt. Hij was ongehuwd en 34 jaar oud. o— BRANDSTICHTING. Vrijdag brak te Geldrop een binnen brand uit. De brand werd in den aan vang reeds gebluscht. Hierbij bleek, dat de bewoner alles in de kamer had over goten met petroleum. De officier van jus titie en de rechter-commissaris van Den Bosch stelden een onderzoek in. De be woner is in verzekerde bewaring gesteld. een steen gevallen?" vroeg Cumberland. „Waar heb je pijn Madelaine?" „Neen, het is niets, werkelijk niets; ik heb me ,s{lechts hier en daar wat bezeerd. Als ik maar een oogenblikje ergens kon zitten," en zij zag naar een dier breede steenen stutten, waar aan men de booten vastlegde. „Ja, ga even zitten," antwoordde hij. „Als we hier even blijven uitrusten zal het wel beter gaan. Maar wat beeft ge.... Misschien wat koud hé?" Zij schudde van neen. „En ge hebt hoed noch mantel," ver volgde hij bezorgd, „waar moet ik die zoeken? Beneden aan den steiger?" „Neen.... niet.... gij zult ze niet vin den," stotterde zij, „zij zijn er niet.... doe maar geen moeite." „Ik heb anders maar een vlammetje te maken," hernam haar geleider, de hand in den zak stekend om het lu cifersdoosje te voorschijn te halen. „Och neen, doe dat niet, het zal niet helpen!" dwong zij angstig. „Er is niets te vinden... er ligt niet." „Ligt er niets? Dat verandert de zaak," )h!ernam de jonge man. „Waar heb je ze dan verloren?" „Ik heb ze niet verloren," bekende zij fluisteren, „ik had haast en liep weg zonder iets om te doen... Ach vraag mij niets meer." „Maar toch met den wagén...? ging Cumberland ondanks voort. „Neen, ik kwam alleen... en zij ge voelde dat hare wangen zich kleurden. „Alleen!...." „Om oom hier te ontmoeten." „Verwachtte hij u dan?" Zij zweeg. (Wordt vervolgd). EUWSBLAI —O— Prof. Dr. C. E. EWALD, Berlijn. Sanatogen is een zenuwvoedsel. dat op geheel natuurlijke wijze de zenuwen nieuwe kracht geeft. Eén voor één verdwijnen na geregeld Sanatogen-gebruik de kentee- kenen van slappe of verzwakte zenuwen, zooals prikkelbaarheid, slapeloosheid, gebrek aan eetlust en de meeste maagklachten. Begin nog vandaag Sanatogen te gebruiken, dan zult gij U weldra gezonder en sterker voelen. Het Zenuwsterkend Voedsel. In alle Apoth. en Drog. vanaf f 1p. bu3. j.ums-iz

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 1