EEN SPAARBOEKJE geeft U volkomen zekerheid. KEUNEN=MALINGRE HET BR1LLENHUIS KERKSTRAAT 30. Een zwakke Maagp Ziek Huiduitslag: Eind 30 4=» GORKUM 4=k Telef. 266. Dag- en Avondlicht. Lijsten in alle maten. bij de Spaarbank van de N.V. Middenstandsbank K VAN DRUNEN, Rentevergoeding 4°|o> Specialiteit H. VAN DER VEN - Den Bosch Vergrootingen naar elke FOTO. Plaatselijk Nieuws af. Tegenwoordig wordt zeer veel onder de huishouding der gemeente gebracht, wat wij moeilijk onder dat begrip kunnen inzien te behooren. Zoo ook lijkt ons een verbod van visschen met den hengel op Zondag te ver gaand, maar of de Hooge Regeering die daar ten slotte over te beslissen heeft, er ook zoo over denkt, weten wij niet maar 't zou ons geenszins yerwonderingen indien de Koningin geen bezwaar had tegen een verbod als genoemd. Dit laatste zeggen wij op grond van Koninklijke beslissingen der laatste jaren, die alle getuigen van een zeer ruime opvatting van het begrip „huis houding der gemeente." Op of omstreeks 20 December j.l. ver huurde ik mij met ingang van 1 Februari a.s. voor één jaar als knecht bij een boer tegen een loon van f 15,00 per week. Nu liet de boer mij gisteren (11 Januari) weten dat hij mij niet noodig had en dus de overeenkomst verbrak, zulks zonder opgaaf van redenen. Hoeveel schadever goeding kan ik nu eischen E. Een boerenknecht. U hebt recht op het loon over een vol jaar, tenzij U bij de afsluiting der over eenkomst den werkgever hebt misleid b.v. door het opzettelijk geven van val- sche inlichtingen, in welk geval uw werk gever het recht heeft van uwe diensten af te zien. Mijne zuster, die gehuwd is en zes kinderen heeft, heeft het erg arm. Nu wil zij mij aanspreken om eene bijdrage in haar onderhoud, daar haar man werke loos is. Ben ik nu verplicht haar te helpen onderhouden W. Jac. v. M. Er bestaat geen wettelijke bepaling, welke U verplicht uwe zuster 't zij ge heel, 't zij gedeeltelijk onderhoud te ver schaffen. Uwe moreele verplichting hebt U natuurlijk zelf te beoordeelen. Lessen tot na geslaagd te zijn voor examen. Luxe Autoverhuur Tel. no. 18. WIJK Kerkstraat B 44. GORINCHEM. ARKELSTRAAT A 490, isa H KUS D EN. Wijnhandel Telef. No. 8. Brillen - Barometers - Leesglazen enz. •vvs/Vi--' L;/ Gevaarlijke toestand aan het veer Sleeuwijk-Gorinchem. Adres van den Bond van Bedrijfs autohouders aan den Minister van Waterstaat. De Bond van bedrijfsautohouders in Ne derland heeft aan den Minister van Water staat een adres verzonden, waarin er op aan wordt gedrongen in den gevaarlijken toe stand hy het veer Sleeuwijk-Gorinchem een een einde te maken. Bij het overzetten met dit veer doet zich deze ernstige fout voor dat als de veerboot zoo goed als vol is, het laatste motorrijtuig achterwaarts op de boot moet worden gereden. Natuurlijk is dit een manoevre, waarbij ongelukken gemakkelijk kunnen voorkomen. De Commissie van* Bijstand in het beheer van het gemeentelijk overzetveer te Gorinchem wijt den toestand aan de onvoldoende inrichting van de Rijkshaven te Sleeuwijk. De kade aldaar is zoowel aan boven als aan het benedeneind te kort. De boot moet bij normaal en zeker bij laag water aan bakboordzijde aanleggen, omdat de uitbouw aan de Westzijde van den ingang van het haventje en de veel te korte kade aan het benedeneinde en de ondiepte ter plaatse onmogelijk maken aan stuurboord voor den wal te draaien. Het personeel van de vrachtboot is verplicht als de boot nagenoeg vol is, den laatsten wagen achteruit op de boot te laten gaan, welke wagen dan dwars over het dek blijft staan, want doet men dat niet, dan is men genoodzaakt dien laatsten wagen te Gorinehem achteruit van de boot te laten gaan, wat nog meer moeilijkheden geeft. De klacht geldt voor den laatst aan gekomen wagen, als het dek overigens vol staat en zeker als een groote wagen zich ten vervoere meldt. Wat voor het veerbedrijf geldt, doet zich ook voor ieder ander vaartuig, dat van die Rijkshaven gebruik maakt voor. Met nadruk wordt dan ook door den Bond van Bedrijfsautohouders verzocht verbetering in den toestand te brengen. KANTONGERECHT TE ZALTBOMMEL. Motor- en RijwielwetA. S. te Well, f5 of 5 d.h. Motor- en rijwielbeschikking H. W. v. d. B. te Zaltbommel f3 of 3 dh. DrankwetG. V. te Zaltbommel f 10 of 10 dh. Wet bevolkingsregisterG. P. B. te Hedel f3 of 3 dh. YleeschkeuringswetL. C. v. S. te Zaltbommel f20 of 20 dh. WoningwetA. v. M. te Zaltbommel 2 X f 2 of 2 X 2 dh. ArbeidswetJ. G. v. W. te Gameren f4 of 4 dh. J. G. te Ammerzoden f 4 of 4 dh. In dronkenschap de orde verstoren J. H. v. H. te Hedel 3 dagen hechtenis. Ill ftf*c geraspte - UT ozwitsersche Kaas BABYLONIëNBROEK. Degenen, die lid wenschen te worden van het Gemengd Koor „Volhar ding" alhier, kunnen zich hiervoor aan melden op de repetitie. (Zie advertentie). OUDENDIJK. - Deze week werden de Bravo-aard- appelen verhandeld voor f4.50 f5 per H.L. Er was veel vraag. De prijs der vette varkens liep iets terugmen besteedde 221/3 23 cent per pond, levend gewicht, met 1 K.G. korting. Vanaf Maandag is de prijs van melk, te leveren aan de industriefabrieken met 1/2 cent per Liter verlaagd en be draagt thans 7 cent per L. af boerderij. In (den nacht van Zaterdag op Zondag heeft de storm nogal schade aan gericht. Zoo woei een schuurtje in elkaar, werden een paar boomen ontworteld en sloegen de pannen van de daken. den agent van de P.N.E.M. te 's Bosch, de kosten van het stroomverbruik van het electrisch licht geïncasseerd. Over 't algemeen hoort men geen ernstige klachten van te hoogen prijs. Bij normaal gebruik zijn deze dan ook minder dan men eerst vermoed had, VEEN. Voor enkele weken werd een con sultatiebureau voor zuigelingen opgericht. Naar we vernemen worden van deze gemeente ook reeds enkele patiëntjes ter behandeling opgenomen. Over de eerste maand is door WERKENDAM. Door onbekende oorzaak is Dins dagmiddag tusschen twaalf en twee uur, tot den grond afgebrand, de kapitale hoeve genaamd „Jacoba-Hoeve", staande op den Binnenjager alhier en toebehoorende aan den heer H. van Glerum. De gemeentemotorbrandspuit werd direct ontboden en was te pl.m. twee uur den brand geheel meester. Het vee, bestaande uit 36 koeien, 24 varkens en 8 paarden, werd met veel moeite gered. Verzekering dekt de schade. Met de herstellingen van den veerdam, welke leidt van den Bandijk naar het veer Spiering - Kop van het Land en die door den jongsten Novem berstorm deerlijk werd gehavend, schiet het flink op. Wanneer de vorst in de verdere werkzaamheden geen storing brengt en geen onvoorziene gebeurtenissen zich voordoen, zal de veerdienst op 1 Maart a.s. worden geopend. Voorloopig zal gevaren worden met de veerboot „de Schollevaar", die tot voor korten tijd den dienst van het Moerdijksche veer heeft onderhouden. iWÜUDKICHEM. Vanwege het Burg. Armbestuur wordt aan behoeftige werklooze arbeiders steun verleend, waarvoor c(p vorige week verschillende gegadigden zich hebben op gegeven. Naar wij vernemen, heeft de heer C. Vink Gzn. bedankt als machinist van het Waterschap „Honsewijk". .WELL. Dinsdagavond 13 Januari is er in „Ons Huis" op uitnoodiging van de Zen- dingsvereeniging alhier de Mentawei-film vertoond. Na een kort openingswoord door den WelEd. heer M. Jansen en het zingen van Ps. 68:10 ging deze voor ingebed. Het woord werd gegeven aan den heer Nieuwpoort, die het zendingswerk toonde J op de Mentawei-eilanden', een eilanden groep aan de westkust van Sumatra. Hoewel deze zending in den oorlog en ook nog na den oorlog veel geleden heeft omdat dit Duitsch gebied was en Duitsch- land het heeft moeten afstaan, wordt er nu hard gewerkt om die menschen het Evangelie te brengen. Spr. spoorde aan om de zending te blijven steunen. De pauzen tusschen de deelen werden afgewisseld met zang. Aan het slot dankte den heer M. Jansen den heer Nieuwpoort voor het gebodene, waar na de avond werd besloten met het zingen van den Avondzang en dankgebed. Op Donderdag 15 Januari werd in „Ons Huis" alhier, uitgaande van de vereenigingen „Het Groene Kruis" uit de omliggende gemeenten Well, Ammerzoden, Nederbemert en Kerkwijk, een voordracht met lichtbeelden gegeven over de T.B.C. en hare bestrijding. De WelEd. heer Peereboom leidde den avond in en sprak over het nut der T. B.C.-bestrijding en „Het Groene Kruis". Vroeger dacht men dat in onze omgeving geen t.b.c.-patiënten waren, doch thans is men jammer genoeg op deze meening moeten terugkomen. Spr. heette dr. J. J. Th. Doijer, inspecteur der volksgezond- door gevatte koude, zwaar gevoel in hoofd en ledematen, Influenza, Griep, Rheumati- sche pijnen, alsook vastzittende Hoestin al deze gevallen zullen 91ijnhardt's Poeders U spoedig helpen. Doos 45 ct. Bij Uw drogist. heid, hartelijk welkom en gaf dezen het woord. Spr. begon te vertellen, dat hij jaren geleden hier ook gesproken had, toen men hier nog niet zooveel wist van T.B.C. en toen er nog geen verpleegster was. Volgens spr. behoorde ieder huis gezin lid van het Groene Kruis te wezen. De spreker gaf een duidelijk beeld van de T.B.C. en hare bestrijding. Hij deelde mede, dat in ons land jaarlijks 7 a 8000 menschen sterven in 1918 was dit twee maal zooveel, de meeste van 20 tot 30 jaar. De vermindering dankt men aan de bestrijding, aanvankelijk door particuliere vereenigingen en na 1920 met hulp der regeering, die jaarlijks 25 tot 30 millioen gulden aan de bestrijding bijdraagt. Zoo zijn er van regeeringswege sanatoria's, inspecteurs voor volksgezondheid en con- sultatie-bureau's gekomen. Koningin Em ma schonk haar paleis te Renkum, het Oranje-Nassau Oord, voor dit doel. De eerste bloempjesdag in het jaar is voor de T.B.C. en is de dag der Emma bloem. Na de pauze, waarin gecollecteerd werd voor het T.B.C.-werk, kwamen de licht beelden die alles verduidelijkten. Ten slotte dankte de heer Peereboom dr. Doijer voor zijn lezing en den heer Geesing voor zijn lichtbeelden. NIEUWENDIJK. De collectebusjes der zieken telefoon bracht in een half jaar tijd f281.10 op. Men kan dit een prachtcollecte noemen voor deze enkele aangeslotenen. De bond van den heer L. S. ving bij den landbouwer J. v. d. S. Czu. 20 ratten in een half uur, terwijl bij den heer Z. W. van een tweetal raskonijnen „Sisieli" de ooren afgegeten werden. Voorwaar wel een rattenplaag. Het maken van een weg tusschen 's Gravenzande en Hoek van Holland is opgedragen aan den heer A. P. Volker te Sliedrecht voor de somma van f 78800. Uitvoerder de heer C. Monshouwer alhier. Deze week kwamen een tweetal fietsrijders in botsing op den kruisweg aan den buitendijk. Het gevolg was ern stige stukken aan de fietsen, terwijl de personen ongedeerd bleven. Door de knip- en naaicursus E.N.S.A.I.D. Instituut te Utrecht zal in de zaal van den heer M. v. d. Heuvel op Dondeidag 22 Januari a.s. eeu demon stratie gegeven worden van half twee tot half drie. Benoemd tot assistent aan de Coöp. Zuivelfabriek te Hemelum (Fr.) de heer E. de Jong, thans in gelijke functie aan de Coöp. Zuivelfabriek alhier. Voor het Comité van Winterlezin- gen hoopt op Donderdag 12 Feb. a.s. op te treden Ds. Hagen van Delft met het onderwerp „Jeptha en zijn dochter". Doordat het paard van den melk rijder J. v. d. S. schrok van het boom rooien langs den straatweg, sloeg het op hol. Aan den tol wist men den vluch teling tot stilstand te krijgen. Gelukkig was de melk bijna uitverkocht zoodat van den inhoud weinig of niets verloren ging. Door te struikelen had de vrouw van W. B. het ongeluk haar enkel te breken. Dr. de Vries verleende hulp. Tijdens het vervoeren van den zieken van V. te Hank brak alhier den as van de ziekenauto. Met spoed wist men een anderen wagen uit Gorkum te krijgen die verder voor de transport zorgde. Reeds een dag later is van V. in het ziekenhuis overleden. Wegens den hoogen watervloed van Zaterdag op Zondag zijn verschillende polders volgeloopen. Ook op den polder Spitzenhennep sloeg de kade over een lengte van dertig meters stuk. Tijdens een hevig onweder dat Zaterdag boven ons dorp hing sloeg de bliksem op de electrische leiding waardoor verschillende lampjes stuk sloegen. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep en doe er dan wat Purol op, en bij jeukende of vocht- afscheidende uitslag en exzema bovendien nog wat Purolpoeder. Herhaal dit eiken dag, zoolang het noodig is. KORT VERSLAG van de vergadering van den Ring „Altena" van Herv. Jongel.vereen, in het Land van Altena, Bovengemelden Ring hield onder presi dium vau den WelEd. Heer W. Bronkhorst uit Andel op Woensdag 14 Januar. j.l. in de Ned. Herv. Kerk te Rijswijk1 een vergadering. Na het zingen van Psalm 95 vers 1 en 4 en het lezen van Psalm 71 riep de Voorzitter de aanwezigen op deze eerste ringvergadering in 1931 een hartelijk welkom toe. Hij sprak de hoop uit dat de goede harmonie in den Ring ook het komende jaar bewaard zou mogen blijven en dat God alle aanwezigen en ook den Ring in 1931 met zijn zegen nabij zou mogen zijn. Vervolgens deelde de Voorzitter mede, dat er van den heer van Vuuren uit Dussen bericht vau ontslag als 2de Voorz. van den Ring is ingekomen, hetgeen ver band houdt met het bedanken van den heer Van Vuuren als plaatselijk leider van de Jongelingsvereeniging te Dussen Hank. De Voorzitter deelt mede, dat een diep gewortelde levensopvatting aan die daad ten grondslag ligt en we daarover niet mogen en kunnen oordeelen. Met weemoed staren we hem echter na en vragen ons af moest dit al zoo geschieden. Namens alle leden van den Ring brengt hij den heer van Vuuren hartelijk dank voor al hetgeen hij voor den Ring heeft gedaan, terwijl hij de verzekering geeft dat de heer van Vuuren, die steeds de belangen van den Ring warm heeft ver dedigd en gediend niet licht vergeten zal worden. Nadat de notulen der vorige vergadering door den Secretaris waren gelezen besteeg de heer J. Cornet uit Sleeuwijk den katheder. Alvorens tot behandeling van zijn in leiding naar aanleiding van Mattheus 2 over te gaan, deelt hij mede, niet veel te voelen voor de opstellen, welke steeds op de ringvergaderingen worden geleverd, doch dat hij liever zou zien, dat in het vervolg door de inleiders een gedeelte of hoofdstuk uit den Bijbel puntsgewijze werd besproken. De behandeling van het Hoofdstuk over de Wijzen uit het Oosten door den heer Cornet getuigde van goed inzicht en grondig onderzoek. Nadat door enkele aanwezigen nog nadere toelichting of wel vragen waren gesteld, werd de pauze aangekondigd, waarin door enkele dames thee en koekjes werden rondgediend, terwijl het bonds lied „Lof zij den Heer" werd gezongen. Na afloop der pauze werd door den heer van Duist, peuningm. van den ring, rekening over het afgeloopen jaar gedaan, waaruit bleek, dat de te Werkendam ge houden Landdag op Hemelvaartsdag j.l., een batig saldo heeft opgeleverd van f 6.50 en de Ring momenteel kan be« schikken over een bedrag van f 275. Vervolgens hield ds. Pop uit Uitwijk een referaat over „De Christelijke Jonge lingsvereeniging en de Kerk", waarin Z.Eerw. betoogde, dat de kerk steeds in het middelpunt moet staan en een Jonge- lingsvereen. kerkelijk moet zijn omdat ze Christelijk is. Naar aanleiding van het verhandelde door ds. Pop ontspon zich een levendig Leert Auto Rijden Fi ue lieleuen V - *- t Sanatogen sterkt de zenuwen, die de maagwerking regelen. Het overwint zoodoende allerlei maagkwalen, geeft de maag rust en verhoogt den eetlust. Zoo schrijft Dr. C. L.WHEELER in zijn boek „De Zenuwen der toekomst": „Wanneer eetlust ontbreekt, zal Sanatogen helpen, want dit preparaat heeft een di recte werking op de maag zenuwen. De „trek" voor een behoorlijken maaltijd keert spoedig terug en.. menschen met eetlust en goede spijsvertering zijn niet ziek." Begin nog vandaag Sanatogen te ge bruiken (twee theelepels na iederen maaltijd). Dan zult gij U weldra weer volkomen gezond voelen. sanatogen Het Zenuwsterkend Voedsel. In alle Apoth. en Drog. vanaf f 1p. bus. FOTO-ATELIER-COERTSE

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 6