Groote Uitverkoop VELTMAN'S Kledingmagazijnen Firma P. M. VELTMAN Zonen J. MONSTER Arnold Hoyer GROOTE OPRUIING Uw Kindje. Hoest, Keelpijn 41 Ulsters en Winterjassen vanaf f 3.50 VRUCHTBOOM- CARBOLINEUM tegen fabrieksprijzen. SPROEIWERKTUIGEN Hf Uurwerken, Goud en Zilver. Bij Griep en Gevatte koude Bij Hoesten en Bronchitis Hoogstraat 16, GORINCHEM. gg£ Kanton gerecht II eusden Purol en Purolpoeder Proeftuin tioriiicliem Binnenland. Ook Colli. Costuums aan SPOTPRIJZEN. mmmms 's-Hertogenbosch. Sttyf kjfan STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE HEUSDEN van Vrijdag 16 Januari 1931. Kantonrechter: Mr. C. W. v. Om meren. Ambten, van het Openb. Ministerie: Jhr. Mr. E. Verheijen. Griffier: Mr. G. H. Bleeker. Niet vele, maar wel langdurige za ken. Vele verdachten, vele getuigen en zeer veel publiek. Aan M. F., arbeider te Herpt, is ten laste gelegd, dat hij zonder vergunning heeft gejaagd op land van H. J. Luijben. De vorige zitting had de Kantonrecht ter bemerkt, dat geknoeid was in de cijfers, aangevende de jaren eener op papier gestelde vergunning, waarop tal van handteekeningen van eigenaren van landerijen voorkomen. De Kantonrech ter vertrouwde de zaak niet en gelastte een verder onderzoek. Getuige van Huiten, gemeente-veld wachter te Herpt: Ik erken het kopstuk der vergunning te hebben geschreven vóór 1 October 1928. Kantonrechter: En de jaren thans op de vergunning vermeld zijn 19301933. Natuurlijk is er dus geknoeid. Getuige P. L. de Wilt, landbouwer te Herpt: Mijn handteekening is door mijne dochter Pietje gesteld in Au- dustus 1929. Kantonrechter: Maar jij bent Pietje niet en Pietje is geen eigenaar maar jijzelf. Getuige de Wilt: Ja, maar we zijn toch beiden P. de Wilt. Kantonrechter: Maar jij heet Piet en geen Pietje al ben je ook klein. Boven aan den kop van het stuk stond „De ondergeteekenden eigenaren enz.'' en Pietje, je dochter, bezit geen land. Getuige H. J. de Wilt, landbouwer te Herpt: Ik heb voor mijn vader ge- teekend, maar ik weet niet meer wan neer. Kantonrechter: 't Is een mooie boel. iVoor den een teekent de dochter en voor den ander de zoon en ten slotte zeggen jullie nog tegen den verdachte: „teeken zelf maar. even''. Getuige C. Grevenbroek, landbouwer te Herpt: Ik heb de handteekening zelf op het stuk gezet in 1929. Voor hoe lang de vergunning geldt, daarnaar heb ik niet gekeken. Kantonrechter: Ik geloof dat jullie maar raak teekenen al zou het des noods eene schuldbekentenis zijn. Getuige: Maar dan niet, hoor! Getuige H. J. Luijben, landbouwer te Herpt: Ik weet niet wanneer ik mijne handteekening heb gezet. Op mijn land onder Oudheusden mag verdachte niet jagen. Moeder, Uw kindje zal U niet half zooveel zorg geven als U het huidje maar droog houdt met Purolpoeder en de branderige of stukgaande plekjes behandelt met Purol. Dit verzacht dadelijk en geneest spoedig. zijn verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten Kantonrechter: Wie geknoeid heeft in de cijfers weet ik niet, maar dat er geknoeid is weet ik wel. Ik beschouw de vergunning dus niet als rechtsgeldig en veroordeel verdachte tot f75.00 boete subsidiair 25 dagen hechtenis. A. de G., werkman te Almkerk, had zekeren van Andel uit Andel gestompt, toen deze 's avonds van Nieuwendijk naar Andel via Almkerk reed. Verdachte ontkent gestompt te heb ben. Getuige de Pender: We stonden met ons drieën op den kruisweg in het dorp n.I. Schouten, Swart en ik en toen kwam de Graaf er bij. Vervolgens kwam van Andel om ons heenrijden en toen is verdachte hem achterna ge reden en toen wij ook. Van Andel is de herberg bij Schoenmakers ingegaan. Toen deze weer uit de herberg kwam heeft hij vóór de poort van schoenma kers aan verdachte een lucifer gevraagd. Vervolgens zijn wij verder gereden ach ter van Andel aan en zag ik dat ver dachte van Andel aanraakte. Ik was er toen plm. 20 M. vanaf. Kantonrechter: Maar waarom reden jullie van Andel achterop. Getuige de Pender: Om hem een beetje bang te maken. Kantonrechter: Dat is toch een rare manier om iemand bang te maken. Hadden jullie toen je op het kruis punt stond, iets met elkaar afgespro ken? Getuige de Pender: Neen, Edelacht bare. Kantonrechter: Dacht je nu werke lijk dat ik dat geloofde? Natuurlijk was het jullie gemeenschappelijk voornemen, om van Andel af te ranselen. Getuige A. Swart, tuinman te Alm kerk: Schouten, de Pender, verdachte en ik stonden op de Kruisstraat toen van Andel voorbij kwam fietsen. Met z'n vieren zijn we hem achterna ge lreden tot voorbij café Schoenmakers. Ik heb niets hooren roepen, want ik was achteraan. Van Andel is in het café geweest bij Schoenmakers entoen hij er uit kwam heeft hij aan verdachte een lucifer gevraagd. Verdachte heeft v. Andel geslagen ter hoogte van Kees van Herwijnen. Kantonrechter: Heb je ook gezien dat v. Andel met zijn rijwiel in de sloot heeft gelegen? Getuige Swart: Neen. Kantonrechter: Hebben jullie op de Kruisstraat niet afgesproken om van Andel met z'n vieren eene afranseling toe -te dienen en hem in de sloot te duwen Getuige Swart: Neen. Kantonrechter: Joggie, wees voor zichtig, dat je niet liegt, want je staat hier nu onder eede. Getuige Swart: Ik lieg niet Kantonrechter: Dus je houdt vol dat op de Kruisstraat hoegenaamd niets is afgesproken tusschen je vieren, 't Is wel merkwaardig dat jullie van Andel met z'n vieren tegelijk hebt achter volgd zonder voorafgaande afspraak en dat je ook niet weet waarom je van Andel feitelijk achterna gingt. Getuige Swart: Ik houd vol. Sanapirin-tabletten, Buisje 75, 40, 25 ct. Anga-siroop. Flacons van 1 gld. en f 1.75. Bij Apoth. en Drogisten. Kantonrechter: Ik verdenk dezen ge tuige van meineed. (De Kantonrechter gelast den wachtmeester der marechaus- sée getuige in de kazerne in bewaring te stellen.) Ziezoo dat liegen onder eede moet maar weer eens uit zijn. Getuige Jan Schouten, arbeider te Almkerk: We hebben gestaan op den hoek van de Kruisstraat en hebben afgesproken om van Andel in de sloot te duwen. Verdachte heeft van Andel gestompt. Kantonrechter: Het spijt me meer dan ik zeggen kan,dat de wet niet toelaat, dat ik verdachte meer geef dan f 15. Hij krijgt f 15.of 10 dagen en boven dien moet hij aan van Andel f 40. schadevergoeding betalen. (Na de zitting wordt getuige Swart voorgeleid). Kantonrechter: En hoe staat het er nu mee. Ben je nu van plan de waar heid te zeggen? Antwoord me ©p de ze vraag: „Hadden jullie op de Kruis straat afgesproken om v. Andel te slaan en in de sloot te duwen?" Getuige, Swart: Ja Edelachtbare. Kantonrechter: Nu je ziet dat het ernst is zeg je de waarheid. Waarom lieg je nu eerst zoo halsstarrig? Je ziet wel dat we het er toch wel uit krijgen al maken jullie nog zulke mooie afspraken. Ik wil je nu niet wegens meineed vervolgen omdat je nog zoo jong bent en ik je niet ongelukkig wil maken. Maar spreek nu in den vervolge altijd de waarheid wanneer je onder eede staat, want anders krijg je een erg zuren appel te bijten. F. v. D. verlofhouder te Elshout, had sterken drank aanwezig gehad in een slaapkamer zijner woning. Verdachte: Den vorigen dag hadden we den Burgemeester ingehaald entoen hadden we nog wat over gehouden. Kantonrechter: Maar den vorigen dag mocht je ook geen sterken drank in huis hebben, ook al werd de Burge meester ingehaald, dus dat excuus gaat niet op. Je krijgt f 15.of 10 dagen en de kruik met inhoud houden we maar hier, maar ik beloof je dat we ze niet op zullen drinken. OPENBARE VERGADERING Afd. Werkendam Centr. Bond van Transportarb., op Vrijdag ió Jan. Als de Voorzitter D. v. Zuidam de vergadering opent, is de zaal half bezet. De Voorzitter merkt op, dat deze vergadering juist samenvalt met het feit, dat de Bond de 30000 leden heeft be reikt. Dat den Centr. B. op steeds meer terrein iets te zeggen krijgt, waarvan ons van avond de feiten zullen worden genoemd, door den spr., den heer R. Laan H.B. van den Bond. De heer Laan begint met het bedrijf wat voor deze streek het meest be langrijke is, n.I. het baggerbedrijf. Spr. noemt dan op, de voordeden welke vanaf "24 aan de Zuiderzee zijn be haald, hoe eerst als het ware gevoch ten moest worden voor erkenning der organisatie en toen deze eenmaal was afgedwongen, regelmatig ieder jaar bij de samenstelling van een contract, de verbeteringen van loon en arbeidsvoor waarden tot stand kwamen. Spr. zegt en kan dit met trots zeg gen, dat ondanks de economische cri sis die er heerscht, aan de Zuider zee ook voor de eerstkomende 2 jaren groote verbeteringen zijn bereikt, no. één de beurtregeling en no. twee, dat het loon van de rijswerkers met twee gulden wordt verhoogd, zoo ook een premievrije ziekteverzekering en dat men zich ook kan verzekeren bij werkloos heid. Spr. hekelt hierbij scherp de houding der Chr. organisatie van Fabr. en Trans portarbeiders, welke het met de waar heid niet zoo nauw nemen en aan de Zuiderzee absoluut niet de minsten in vloed hebben. Het is alleen aan het werk van den Centr. Bond te danken, dat de arbeidsvoorwaarden aan de Zui derzee op dit peil staan, alleen als onze bond wat bereikt heeft komt de Chr. bond vertellen aan de leden, dat en dat is bereikt, maar men zegt er niet bij, we hebben daar zelf niets aan gedaan, want geen enkele confe rentie wordt door de bestuurders der 'Chr. organisatie mede gemaakt. Spr. geeft daarna cijfers in het bag gerbedrijf over de plaatsen en leden in de volgende gemeenten: Sliedrecht: Centr. B. v. Transport arbeiders 850; Chr. Fabr. en Trans portarbeiders 15. Giessendam: Centr. B. v. Transport arbeiders 300; Chr. Fabr. en Trans portarbeiders 0. Werkendam: Centr. Bond 100; Chr. Fabr. arbeiders 7. Men ziet hieruit de resultaten. Het is alleen onzen Centr. Bond ge weest zegt spr., die voor U gewerkt heeft en doet een opwekking voor hen die nog geen lid zijn zich op te geven. Met een hartelijk applaus sloot spr. zijn pittige rede. De Voorzitter brengt spr. hartelijk dank voor zijn uitnemende rede, inaar dankt den heer Laan ook in het bij zonder namens de arbeiders uit dit be drijf, voor het groote en moeilijke werk door hem verricht, als bestuurder van de groep Baggerwerken op de verschil lende vergaderingen en conferentie's. Met een beroep op de ongeorgani seerden en verkeerd gebrganiseerd,en zich dezen avond op te geven als lid van den bond, waardoor niets meer wordt gedaan dan plicht tegenover hun kameraden, sluit spr. deze goed geslaag de vergadering. Mijnhardt's Hoesttabletten. Doos 30 ct. Mijnhardt's Keelpijntabletten, 60 en 30 ct. By Apoth. en Drogisten. Dat men zich te Gorinchem en in omliggende gemeenten meer en meer op fijnere cultures in den tuinbouw toelegt, is bekend. Dat is trouwens ook de eenige manier om het zoo be langrijke tuinbouw-vraagstuk in boven genoemde streken, tot een goede oplos sing te brengen. Bij onderzoek is ons gebleken, dat gedurende de laatste twee jaar, dit is dus na de oprichting van het voor beeldbedrijf, te Gorinchem, Woudri- chem, Almkerk, Vuren en Dalem, Arkel, De Werken en Werkendam, niet minder dan 3600 één-ruiters plat glas dus zijn aangelegd, terwijl alleen in de twee laatstgenoemde gemeenten daarenboven 450 M2 staand glas is opgericht. De glascultures in de gemeente Hardinx- veld namen de laatste jaren met plm. 50 pCt. toe. Voorts is de vijfde drui- venserre in aanbouw en de zesde reeds in bestelling. En dit alles terwijl ook in den tuinbouw een ernstige crisis heerscht. Hoe sterk zou de toename geweest zijn, indien in plaats van tegen slag voorspoed in deze bedrijven ge constateerd had kunnen worden. In ons eerstvolgend nummer hopen we een breedvoerig artikel van de hand van den burgemeester van Gorinchem op te nemen, over de resultaten, in 1930 op den proeftuin verkregen. HET VEER OVER DE WAAL BIJ ZALT-BOMMEL. Gemeld wordt: Sedert 1 Januari is de dienstregeling van het Rijksveer over de Waal te Zaltbommel belangrijk uitgebreid. Met de gierpont wordt dag en nacht al naar behoefte overgevaren, zoo vaak en zoo lang zich passagiers aanmelden. Bij standen van de Waal boven 5.10 plus N.A.P. te Zaltbommel, wordt deze pont van de kabel genomen en door een stoomboot overgesleept. Vertrek van Zaltbommel op de heele en halve uren, van Tiel op de kwarturen, in de maanden Januari, Februari, Maart, October, November en December van 7.0018.00 uur en in de maanden April, Mei Juni, Juli, Augustus en Sep tember van 7.0021.00, buiten de uren al naar behoefte. Bovendien wordt met een vrijvarende pont overgevaren in de maanden Ja nuari, Februari, Maart, October, No vember en December van 7.00 tot 18.00 uur, in de maanden Mei, Juni Juli, Augustus en September van 7.00 tot 21.00 uur. Bij standen van de Waal van 5.10 M.. plus N.A.P. en hooger vertrek van Zaltbommel op de kwart uren, vertrek van Tiel op de heele en halve uren. GOEDKOOPE GROND. In de gemeente Westerbork (Drente) heeft bij een verkooping 1.92.20 H.A. heidegrond f 55 opgebracht. WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS. Naar het „Hbld." verneemt wordt de opbrengst der weldadigheidspostzegels over het geheele land dit jaar op f139.000 geschat tegen f159.000 het vorig jaar. o VERKIEZINGEN PROVINCIALE STA TEN VAN NOORD-BRABANT. Wij vermemen dat de verkiezing voor de Provinciale Staten van Noord-Brabant zal plaats hebben op Woensdag 15 April a.s. in K. Alle voorradige Winterjassen en Ulsters wor- Ijr den tegen uiterst lage prijzen opgeruimd. Geen S €5 nSSStï© "prijzen doch werkelijke koopjes. Bezichtigt daarom ONZE ETALA.GES!! Nog nimmer zag U zulke ONGEKEND LAGE PRIJZEN. Minderbroederstraat 6 (nabij Magazijn „De Zon") 'S-BOSCH. TELEFOON 819. jj 9Ï Alleen verkoop voor GORINCHEM en OMGEYING. Tel. 151. - Eind - Gorinchem. SPECIAAL CGRSETMAGAZIJN Alleen gevestigd KERKSTRAAT 49 tegenover de Nederl. Bank VAN Corsets, Bustehouders en Buikbanden. Gedurende deze maand 10 pCt. KORTING op al onze bekende prima artikelen. De nog aan wezige restanten in CORSETS en BUSTEHOUDERS worden tegen j££i minder dan de halven prijs OPGERUIMD. BUIKBANDEN voor diverse doeleinden, uitsluitend prima kwaliteiten f 6.50 en hooger. Vóór U een geschenk gaat koopen Goedkoop Magazijn. —o— KRIMPEN Eén raad geien «ij II

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 4