J. MONSTER Groote Uitverkoop VELTMAN'S Kledingmagazijnen <1 Firma Jac. van Spaandonk Firma P. M. VELTMAN Zonen Het H andelshuis Handwerken en Parfumeriën. VRUCHTBOOM- CARBOLINEUM tegen fabrieksprijzen. SPROEiWERKTOliEl Ulsters en Winterjassen vanaf f 2.50 L. VAN RIJSWIJK - Veen. Wij Stoomen Wij Verven Rouwgoederen Plaatseïijk Nieuws Ook Colb. Costuums aan SPOTPRIJZEN. Het oude jaar bracht malaise Hef nieuwe jaar tegemoet vol hoop en tevens veel lagere prijzen. prima RIJWIELEN, Ondardeelen tegen de scherpste concurrentie. spoedig ook andere werkgevers met gelijk verzoek zullen omen en dat er dan geen eind aan zal zijn. Het verzoek wordt vervolgens in stemming gebracht en met 6 tegen 1 stem, die van het lid Viveen, wordt besloten, dit niet in te willigen. De Voorzitter deelt daarna mede, dat in de vergadering van 30 December werd besloten, aan het Burgerlijk Arm bestuur een extra subsidie te verlee- nen van f500, voor ondersteuning aan behoeftigen. Hij deelt mede, dat dil bedrag reeds is uitgekeerd en dat hij met een paar leden van het Burgerlijk Armbestuur een bezoek heeft gebracht aan het Ministerie van Binnenlandsche Zaken,, teneinde te trachten in de kos ten van steunverleening van rijkswege subsidie te verkrijgen. Hij zegt, dat deze gemeente er ten opzichte van steunverleening al heel slecht voor staat, aangezien de visschers niet tot de cri- sis-werkloozen kunnen worden gere kend en hiervoor dus van het Rijk op geen subsidie aanspraak kan worden gemaakt. Intusschen is van den Mi nister een steunregeling ontvangen, waarvan de Voorzitter voorlezing geeft en die in hoofdzaak hierop neerkomt, dat aan uitgetrokken en ongeorgani seerden gedurende een daarin bepaalden tijd jslteun kan worden verleend, in dien deze personen niet in staat zijn voor zich en hun gezin het noodza kelijk levensonderhoud te verschaffen, terwijl met de verdiensten van dewerk- loozen en de leden van hun gezin, zoowel ten tijde als vóór de werk loosheid rekening moet worden gehou den. Hij zegt dat in de op te maken steunregeling bedragen moeten worden vermeld, welke als maxima van de uit te keeren steun moeten worden be schouwd. Aangezien de steun, welke aan de visschers wordt verleend, ge heel voor rekening der gemeente zal komen en het Rijk hiervoor geen sub sidie geeft, stellen B. en W. voor, het maximum bedrag voor steun te be palen voor de georganiseerden op f7. en voor de ongeorganiseerden op f 5. per week, voor een gezin van twee personen, vermeerderd met f0.50 per week voor elk kind tot een maximum van 10. B. en W. verzoeken tevens de benoodigde gelden tot Maart a.s. hiervoor beschikbaar te stellen. De Voorzitter deelt nog mede, dat aan kostwinners slechts steun kan wor den verstrekt indien de Minister hieraan zijne goedkeuring verleent en dat in het algemeen slechts aan één persoon uit een gezin steun wordt verleend, terwijl aangaande het bedrag elk ge val op zichzelf moet worden beoor deeld. Het lid van der Wiel zegt, dat in dien de Regeering bij het toekennen van gelden voor het Militairisme zoo karig was geweest, als thans met de steunregeling, hij in zijn nopjes zou zijn geweest. Hoewel hij er van over tuigd is, dat de gemeente niet alles kan doen, kan hij zich toch niet met het voorstel van B. en W. vereenigen, om de maximum-uitkeering voor de ongeorganiseerden op f 5.per week te bepalen, aangezien dit geen bedrag is om van te leven. Hij brengt hulde aan B. en W. voor het door hen in- gneomen standpunt, om de georgani seerden een hoogere uitkeering te ver strekken en hij hoopt, dat dit voor de ongeorganiseerden een prikkel zal zijn, zich ook bij een werkloozenkas aan te sluiten. Het lid Viveen kan zich ook niet vereenigen met het door B. en W. voor gesteld maximum voor de uitkeering en zou dit hooger willen bepalen, aan gezien toch elk geval op zich zelf inoet worden beoordeeld en het in gevallen, waarin er werkelijk geen inkomsten zijn, toch beschamend is een bedrag van f 5.als steun te verstrekken. Hij zou er bij den Minister sterk op aan willen dringen, dat er in deze gemeente een groot aantal visschers aanwezig is, die andere jaren op de groote visscherijen werden geplaatst, doch thans wegens het totaal gemis van zalmen werkloos zijn. Het lid Holster zegt, dat de vorige maal het bedrag der uitkeering aan het Burgerlijk Armbestuur is overgela ten en bepaald op f 7.plus f 0.50 voor ieder kind per week, waarbij van de gedachte is uitgegaan, dat van het Rijk subsidie zou worden terug ont vangen. Aangezien het thans echter zoo goed als zeker is, dat voor de kosten van steunverleening aan de vis schers geen subsidie zal wordetn ont vangen en de gemeente den steun hier voor dus geheel alleen zal moeten be kostigen, meenden B. en W. in verband hiermede, het bedrag op slechts f5. te moeten bepalen. Hij zegt te erken nen dat het te weinig is, doch stelt de vraag of de gemeente in de gege ven omstandigheden verder mag gaan. Andere gemeenten kunnen hoogere steun geven, aangezien deze volle sub sidie van het Rijk zullen krijgen. Het lid Viveen zegt, zich met de redeneering van het lid Holster niet te kunnen vereenigen en meent, dat de steun tot Maart op denzelfden voet moet worden doorgezet als thans het geval is geweest. Hoewel hij van mee- j bekend is, dat voor zoodanige werk- nmg s, dat het geld der gemeente niet weggesmeten mag worden, meent hij, dat het geven van steun zooals thans geschied, volkomen gemotiveerd is met (het oog op de gemeente-financiën en ook op de belastingbetalers, daar de gemeente toch in de derde klasse is gerangschikt voor de gemeentefonds belasting en hierop geen opcenten be hoeven te worden geheven. Het lid van der Wiel zegt, dat, al kon de gemeentekas de offers niet dra gen, we hier rekening hebben te hou den met leege magen. Hij stelt voor, het maximum-bedrag voor steun voor georganiseerden te bepalen op f9. en voor ongeorganiseerden op f7. benevens f0.50 per week voor elk kind. Het lid Spiering zegt, dat hij een uitkeering van f 5.per week ook wel wat schriel vindt. Indien het niet anders kan zou hij den op de begroo ting uitgetrokken post voor het aan schaffen eener motorbrandspuit, over eenige jaren willen verdeelen en de vrijkomende gelden dan voor het ver kenen van steun willen benutten. Hoe wel f 7.ook niet te veel is, is het toch in elk geval meer dan f5.Hij kan zich dan ook met het voorstel van het lid van der Wiel vereenigen. De Voorzitter deelt mede, heden morgen nog te hebben geinformeerd in de gemeente Sleeuwijk, alwaar voor georganiseerden een steun wordt ver leend van f7.en voor de ongeorga niseerden f 8.per week, benevens f0.75 voor elk kind. Na nog eenige bespreking wordt het voorstel van het lid van der Wiel met 6 tegeni 1 stem, die van het lid Holster, aangenomen en wordt aan B. en W. machtiging verleend tot het beschik baar stellen van de benoodigde gelden tot 1 Maart a.s. 2 Bij de rondvraag maakt het lid Spie ring de opmerking of het in verband met de steunverleening niet mogelijk is tot werkverschaffing over te gaan. Hij heeft hier het oog op den Alm- kerkschen weg, welke er wel1 niet slecht bij ligt, doch die op verschil lende plaatsen toch aanmerkelijk zou kunnen worden verbreed, hetgeen zeer zeker in het belang van het verkeer over dien weg zou zijn. Aangezien hel verschaffing een subsidie van het Rijk j)e SnVefte „H Tilburg) ia het er steun trekt, geeft hij B. en W. in over- j der Zusters van hefd? alhier> herdenkt weging naar een en ander wel een °P Maandag 2 Februari a.s. haar zuyeren onderzoek te willen doen instellen. kloosterjubilé. DUSSEN. verzekerd 32 varkens en 2 zeugen. Er Eerw. Zuster Norberta (Mej. werd uitbetaald voor afgekeurd vleesch De Voorzitter zegt toe, dat B. en W. deze aangelegenheid in overweging zullen nemen en zullen onderzoeken of werkverschaffing hier mogelijk zal zijn. Het lid van der Wiel vraagt inlich tingen, wanneer weder met de werk zaamheden betreffende de restauratie van den toren een aanvang wordt ge maakt, waarop de Voorzitter mede deelt, dat B. en W. betreffende deze ïzaak Donderdag a.s. een conferentie zullen houden met den architect en den aannemer en alsdan dienaangaande een besluit zullen nemen. Het lid Kentie zou gaarne zien, dat de langs den Almkerkschen weg aan wezige voorwerpen, afkomstig van de vuilnisbelt werden opgeruimd, waarop de Voorzitter mededeelt, dat dit zal plaats hebben. Nadat het lid Viveen nog heeftop- gemerkt, dat het op den weg der ge meente ligt om te trachten voor de ondersteunden werkverschaffing te ver krijgen, wordt de vergadering ten. is geslo- DRUNEN. Veiling van 30 Jan. Bellefleurs 3342 Ceulemans 23 26; Geelzuur II 16—19; Buitenlandsche appelen 2023; Brederode 19 23 id. II1612; Diverse stoofperen II 14 19; Schorseneeren 612; Juin 4- 5; Id. II 13 Sjalotten 6—11 Wortelen 12 Knolraap 22x/2 Spruitjes 18—29ld. II 10—17; Id. III 4-8; Kroten 3—6 Drooge boonen 1924 ct., alls per kilo. Roodekool 412; Savoijekool 110; Boerenkool 1—4; Bloemkool 14—22; Selderie 1 6; Cocosnoten 1214; Citroenen 2—2x/4 ct. alles per stuk. Selderie 514; Snijselderie 1—2; Prei 3 21 ct. alles per bos. f2.50. De varkensverzekering had 55 leden met 446 verzekerde varkens en 16 zeugen. Er werd uitbetaald f 131.86 voor 13 varkens en 88.80 voor een zeug. Door B. en W. onzer gemeente De heer Ant. v. Horen bracht verslag aan houders en bezitters van boom over de brandassuratie. gaarden en struiken in de gemeente Dussen i A-is bestuursleden werden herkozen de een circulaire gericht, waarin gewezenbeeren Adr. NA. Verhoeven en Iz. Ant. wordt op de plaatselijke strafverordening Buijs. van 25 Februari 1930, waarbij aan ieder Ip* van Meef hield ten slotte een lezing eigenaar van eenig erf of boomgaard binnen over grondbewerking, de gemeente, de verplichting is opgelegd Loop der bevolking over 1930. „te zorgen, dat jaarlijks voor 1 Maart Geboren 8 m. en 10 vr. is 18; over- alle rupsennesten in daarop, daarin of leden 2 m. en 4 vr. is 6, vermeerdering daarlangs staande heggen, struiken of "12 vertrokken 29 m. en 36 vr. is 65, boomen worden weggenomen, verzameld en ingekomen 7 m. en 11 vr. is 18. Ver- onmiddellyk verbrand." Overtredingen mindering 47, vermeerdering 12; totale worden bestraft met hechtenis van ten vermindering 35. hoogste zes dagen of geldboeten van ten Maandag hield de handboogschutte- hoogste f 25. HERPT. De afdeeling Herpt c.a. van den N.B.C. heeft in het café van L. v. d. Griendt de jaarvergadering gehouden on der voorzitterschap van den heer C. v. Grevenbroek. De secretaris, de heer A. van Bokhoven Thz. bracht het jaarverslag uit, dat evenals de rekening over 1930 werd goedgekeurd. Blijkens het desbe treffende verslag mag de brandverzekering zich in bloei verheugen. Volgens het verslag van den heer J. Buys Az. over het pakhuis was er door het filiaal te Herpt omgezet 196.044 K.G. veevoeder en 68.625 K.G. kunstmeststoffen tezamen men voor een bedrag van f20.956.75. De verplichte ongevallenverzekering telde in 1930 47 leden met een verzekerd loon van f 24.600. Het aantal ongevallen bedroeg vier de kosten waren f 526.74. De vrijwillige ongevallenverzekering telde drie leden met een verzekerd loon van f2170, de verplichte ziekteverzekering 41 leden met een verzekerd loon van f20560. De kosten voor 9 ziektegeval len waren f318 02. De dienstbodever zekering had een lid. Door de slachtveeverzekering waren rij „Ons Genoegen" haar groote jaarlij ksche vergadering, waar bijna alle leden aan wezig waren. De voorzitter Ant. de Wilt opende deze vergadering en wenschte allen een gelukkig en zalig Nieuwjaar. Uit de rekening en verantwoording bleek, dat er een goed batig saldo is. De af tredende bestuursleden werden allen met acclamatie herkozen. Na nog eenige be sprekingen dankte de voorzitter de leden voor de betoonde attentie en medewerking en sprak de hoop uit dat de secretaris die reeds eenigen tijd ziek is, weer spoe dig in hun midden moge zijn en sloot de voorzitter de vergadering waarna men nog gezellig langen tijd bijeen bleef. De tooneelvereeniging dezer vereeniging zal a.s. Zondag om 13.30 voor dames en 18.30 voor heeren een schitterende uit voering geven, waarbij een nieuw blijspel zal worden opgevoerd en verschillende voordrachten en coupletten. Daar hieraan hunne medewerking verleenen de heer A. van Vrede als pianist en de alom bekende en meermalen bekroonde humorist W. Kuijs, wordt een druk bezoek verwacht. 1972 19 Alleen varkoop voor GORIMCHEM en OMGEVING. Tel. 151. - Eind - Gorinchem. in Alle voorradige Winterjassen en Ulsters wor den tegen uiterst lage prijzen opgeruimd. Geen S©BlS^fït2"prijzen doch werkelijke koopjes. Bezichtigt daarom ONZE ETALAGESNog nimmer zag U zulke ONGEKEND LAGE PRIJZEN. OOK OP RIJWIELGEBIED. Binnen enkele dagen krijg ik in voorraad Hollandsch fabrikaat, met Torpedonaaf, Kast, Bagagedrager en Bel, VOOR DEM PRIJS VAN f 42.—. Prima Dienst- of Halftransportrijwiel f 45. ALLES MET 1 JAAR SCHRIFTELIJKE GARANTIE. Banden vanaf fl.25. Binnenbanden vanaf f 0.75. Pendalen f l.OO. Kettingen f l.OO. enz. enz. enz. Waarom elders gekocht, daar ook £n deze streek dergelijke Rijwielen te koop zijn Officieel erkend Electrisch Installateur der P.N.E.M., tegen iedere concurrentie overal te ontbieden. Alles op het gebied van electrische verlichting. VerderTouw, Teer, Carboleum en Ijzerwaren. Vlechtwerk en aanverwante artikelen. Benzine en Olie. Minzaam aanbevelend P. S. Elk uit iedere gemeente die het eerste boven genoemd Rijwiel koopt, een aardige attractie. zijden japonnen en mantels keurig, b alle moderne kleuren op zijden, wollex. katoenen goederen. worden direct behandeld en binnen eiken gewenschten tijd afgeleverd. Heerencostumes, regenjassen, demi's, japonnen, mantels stoomen, verven, ontvlekken, modelpersen en plisseeren aan prijzen lager dan de concurrentie. PRIMA AFWERKING. Piusplein 69 - TILBURG - Tel. 155. TUnn+ G- J- BOUMAN - JjepUL. Manufacturen, WIJK EN AALBURG. Minderbroederstraat 6 (nabij Magazijn „De Zon") 's-BOSCH v TELEFOON 819. Groote Straat 149 Waalwijk. AFDEELING: De eenige speciaalzaak ter plaatse daardoor HET ADRES voor de Langstraat en het Land van Heusden en Altena. KRIMPEN" ff v

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 6