Tweede Blad Ro. 5097 Vrijdagl3Februari OSTER' Abdijsiroop Bij Qriep voor het Land van Heusden en Altena,; de Langstraat j en de Bommelerwaard.: UaalcrukXdac/itf Rugpijn Nieren Pillen Benauwd op de Borst? Neem toch Abdijsiroop! Rechtzaken. Mijo.hardt's Poeders Burgerlijke Stand. hm<lemihnek. uiten land. Binnenland waardoor 553 gewone uitzendingen plaats hadden en 95 extra-berichten op buitengewone tijdstippen zijn verzonden. Er werden 2372 politieberichten en 1260 berichten van vervallenverklaring verzonden. (Hieronder waren o.a. 510 verzoeken tot opsporing van misdadi gers; 345 idem minderjarigen; 609 idem vermiste en andere personen, geen mis dadigers zijnde; 80 idem honden; 77 idem anderen dieren; 192 idem rijwielen en 55 idem auto's). Als gevolg van deze berichtgeving werd in 187 gevallen succes geboekt Door middel van de radio werden na melijk opgespoord: 65 misdadigers; 32 minderjarigen, 45 andere vermiste per sonen, geen misdadigers zijnde; 12 per sonen, wier familieleden ernstig ziek of overleden waren; 8 honden; 7 andere dieren; 9 rijwielen en 7 auto's. HET AANTAL RADIOTOESTELLEN IN ONS LAND. Zooals bekend, is iedere bezitter van 'n radio-ontvangtoestel verplicht hier van aangifte te doen aan den directeur van het telegraafkantoor in zijn woon plaats. Op 1 Januari j.l. bedroeg het aantal aangiften 253 527, terwijl op dien datum 173 703 aangeslotenen aan radio- distributie-centralen waren ingeschre ven. In totaal komt dit aantal neer op 55 luisteraars per duizend inwoners. DE SMOKKELHANDEL IN ZUID LIMBURG. In 1930 werden in het district Aken, nabij de grens, in beslag genomen 15 000 KG. koffie, 640 KG. cacao, 60 KG. thee, 185 KG. chocolade, 800 KG. margarine, 645 KG. tabak, 27 500 sigaren 3i/„ millioen sigaretten en 104000 blaadjes sigarettenpapier. Er werden 7000 smokkelaars gearres teerd. BOSSCHE RECHTBANK. OVERTREDING VEEWET. De landbouwer P. H., 46 jaar, te Sprang-Capelle had op 9 October vee over de Bergsche Maa3 vervoerd niette genstaande vanwege het heerschen van mond- en klauwzeer vervoer van vee, volgens de circulaire van den minister ter plaatse was verboden onder bepaal de voorwaarden. Verdachte kwam van zijn vonnis in verzet. Op juridische gronden eischte de ofli- sier ontslag van rechtsvervolging. Ook de verdediger mr. Schipper pleitte ontslag van rechtsvervolging. VERNIELING. H. D. K., 28 jaar, arbeider te Genderen, had bij zijn oom H. Kleinoog op 1 Jan. een ruit vernield enHiad zich daarvoor te verantwoorden. Hij ontkende, zou zelfs niet op het erf van zijn oom zijn geweest. Get H. Kleinloog 48 jaar te Genderen, verklaart, dat hij verd. op de werf zag loopen en even later werd met een bloempot een ruit van zijn woning vernield. In dienzelfden nacht waren in het kippen hok een groot aantal kippen den hals afgesneden, de electrische lampen waren uitgedraaid en lagen den anderen dag verspreid op het erf. Get. P. Kleinloog, 46 j., was op 1 Jan. bij haar broer, er was buitengeroepen „Kleinloog kom er uit." Duidelijk had zij de stem van haar neef gehoord. Get. G. H. v. d. Heuvel, had verdachte ook op het erf gezien van Kleinloog. Met een jas over het hoofd had verdachte het erf verlaten. De veroordeeling luidde 2 maanden gevangenisstraf. Huisgezin. en ziek door gevatte koude, alsmede bij pijnen van velerlei aard, zullen aan een van de hieronder genoemde U spoedig helpenMijnhardt's Griep- poeders. Hoofdpijnpoeders. Ver- koudheidspoeders. Kiespijnpoeders. Hoestpoeders. Maagpoeders.. Rheu- matiekpoeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij het koopen hierop 1 Prijs per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. iW OUDRICHEM. Over de maand Januari. Getrouwd: H. Paans, 25 j-* met L. P. Baks, 27 j.S. M. de Leng1, 27 j., met J. S. P. Wilhelm, 35 j- Overleden: C. J. van Til- borgb, 7 maanden; W. H. Viveen, 12 jaar. WASPIK. Over de maand Januari. Geboren: Cornelia M. M., d. van J. E. A. Stokman en C. A. van BourgondiënJohannes H. P., z. van- A. H. van Steenoven en E. J. Langer- werfCornelius M., z. van J. Kramer en Wi van EttenTheodoras H., z. van G. W. Zijlmans en J. A. H- Vis sers Jacoba A., d. van J. Verduijn eri BEHOORENDE BIJ HET De nieuwe verbinding Noord- Zuid. De bruggenbouw bij Zalt-Bom- mel wordt krachtdadig ter hand genomen. Rupskranen met poly- grijpers zijn in volle werking op het gedeelte van een hulpdam welke gelegd wordt. Een nieraandoening kan uw gezond heid bedreigen zonder dat gij u ervan bewust zijt. En juist die langzame ont wikkeling zonder veel uiterlijke en vaak verkeerd begrepen kenteekenen is zoo te duchten. Maak niet de ernstige fout van waar schuwingen te verwaarloozen als urine- kwalen, rugpijn, rheumatische pijnen, spit, ischias, duizeligheid en hoofdpijn, water zuchtige zwellingen, enz. "Wees verstandig en neem het middel, dat door duizenden wordt aanbevolen voor het verbeteren hunner gezondheid in dergelijke gevallen. Gebruik Foster's Rugpyn Nieren Pillen, die de kwaal in j haar oorsprong aantasten en de nieren versterken en opwekken tot gezonde werkzaamheid. Bij alle drogisten enz. f 1.75 p. flacon. Beste jongens en meisjes. De oplossingen der vorige raadsels zijn 1Onze schaduw. 2. Kokend water. 3. Het woordje „fout". 4. Om zijn kin. De nieuwe raadsels zijn: 1. Wie spreekt alle talen, zonder ze ooit geleerd te hebben 2. Wat breekt eerder, een kopje dat van de tafel Valt, of een glas F 5. Wei i toch nooit in oorlog of ge vecht 4. Ik heb 5 vingers... en toch ben ik niet van vleesch of been of bloed! Rara wat is dat las dat van een toren valt 3. Wei is een ijzervreter en was OOM KAREL. DE TOOVERDOOS. III. 1 De menschen in de stad vertel den hem alles omtrent het moois dat er te zien was en de lieden die er woonden en natuurlijk ook over den koning en zijn allerliefste dochtertje, dat natuurlijk een prinses Was. „Waar kan ik haar zien vroeg lde pottenbakker. „Hahaha", lachtten de menschen, „die kun je natuurlijk heelemaal niet zien. De prinses woont in het kope ren kasteel met de twaalf muren en de zes-en-twintig torens. Niemand an ders dan de koning mag in haar ka steel komen, want er is voorspeld door een oude tooverkol, dat de prin ses met een gewone pottenbakker zal trouwen. Nu, en Idat wil de koning natuurlijk niet." „En toch wil ik haar zien" dacht de pottenbakker. Maar hoe, ja, dat wist hij nog niet. Hij leidde nu een vroolijk leventje en ging naar mooie feesten en reed met een rijtuig met zes paarden door het park van den koning en gaf een heeleboel geld weg aan arme men schen. Want hij herinnerende zich hoe naar het was, als je zelfs geen half centje in je izak hebt. Hij was erg rijk en droeg de prachtigste klee- ren en had een heeleboel vrienden, die allemaal zeiden, dat hij zoo'n aar dige vent was. Dat vond hij natuurlijk erg prettig om te hooren. Maareiken dag gaf hij handen vol geld uit en er kwam niets bij, zoodat zijn voorraad goudstukken all! kleiner en kleiner werd, totdat hii op zekeren dag nog meer twee centjes Over had. Hij moest zijn prachtige woning verlaten en op een heel klein dakkamertje gaan wonen, en zijn ei gen schoenen poetsen en zijn zolen lappen met een stopnaald. Niet één van zijn vele vrienden kwam hem op zoeken. Ze zeiden allemaal dat er te veel trappen waren en dat hij zoo hoog woonde. Op een avond had de pottenbakker, die nu weer heel erg arm was, zelfs geen cent meer om een kaars te koo pen. Toen herinnerde hij zich opeens, dat e,'r een heel klein stukje kaars in de oude tondeldoos zat, die hij van het oude vrouwtje bij den hol len boom gekregen had. Hij haalde de tondeldoos te voorschijn, haalde het stukje kaars eruit, en sloeg met den vuursteen een vonk om vuur te maken. Maar juist toen de vonk uit den vuursteen vloog... werd de deur van zijn dakkamertje open geworpen en daar stond de hond met de 00 gen zoo groot als theeschoteltjes voor hem* en vroeg„Wat beveelt mijn heer „Sapperdemallemosterdpo.riep de pottenbakker uit, „dat is een ge lukje. Die oude tondeldoos is zeker een tooverdoos. O, o, wat een plezier, als ik op die manier alles kan krijgen wat ik maar hebben wil." En tot den hond riep hij„Haal wat geld voor me." De hond was in een oogwenk terug met een zak vol kopergeld in zijn bek. Nu begreep de pottenbakker pas goed, welk een schat hij in de ton deldoos bezat. Sloeg hii één keer met den vuursteen, dan kwam de hond, die op den kist met kopergeld zat sloeg hii twee keer, dan kwam de hond van de kist met zilverstukken en sloeg hij drie keer, dan kwam de hond van de kist met zilverstuk ken en sloeg hij drie keer, dan kwam de hond van de kist met goudstuk ken. Hii verliet nu zijn dakkamertje weer, ging weer in een Drachtig huis wonen, kocht weer mooie kleeren en toen wilden al zijn vrienden weer erg graag goed op hem zijn. Toen dacht de pottenbakker: Het is toch erg vreemd, dat niemand de prin ses kan zien. Ze «eggen dat ze erg schoon is. Maar wat heeft ze eraan, als ze altijd maar alleen in het kope ren kasteel met de twaalf muren en de zes-en-twintig torens moet zitten? Ik zal eens kijken, wat de tondeldoos voor mij kan doen. Hij sloeg een vonk en „rrrrrrt!", daar kwam de hond met de oogen zoo groot als theeschoteltjes aangesneld en vroeg beleefd: „Wat beveelt mijn heer?" (Wordt vervolgd). „MISS EUROPA". Donderdag heeft te Parijs de ver kiezing plaats gehad van |Miss Eu ropa, waarbij atan de Eransche; schoonheidskoningin Jul'4a de over winning werd toegekend. Bij de stem ming volgden op haar de Duitsche en Oostenrijksche schoonheidskonin ginnen. AARDBEVING. Volgens een officieel bericht van de Australische regeering raamt men nu het gëheele aantal dooden op onge veer 150, maar men denkt dat som mige lijken nog gevonden zuilen worden. Het aantal gewonden beloopt eeni- ge honderden. o MOORDAANSLAG EN ZELF MOORD. Te Berlijn drong een, aanvankelijk onbekend, persoon, de werkkamer, binnen van den directeur der Rijks- spoorwegen Zander, in het admini stratiegebouw aan den Schonenber ger Ufer. Hij loste een aantal schoten op den directeur, die aan schouder en been gewond werd. Vervolgens keer de de man het wapen tegen zich zelf en schoot zich door het hart. zoodat hij onmiddellijk dood was. De man handelde uit wraak. 54 NEGERS VERDRONKEN. In Belgisch Congo is een veer boot in de buurt van Kanyaba lek gestooten en gezonken. 54 Negerar beiders zijn hierbij om het leven ge komen. SNEEUWSTORMEN EN KOUDE. Uit Noord-Lancashire en Midden- Engeland wordt zware sneeuwval ge meld. Talrijke dorpen zijn daar thans ge- isoleerd. Het autobusverkeer moes') tijdelijk worden gestaakt, daair del wegen hier en daar met een meer dan 2 M. dikke sneeuwlaag waren bedekt. Na den buitengewoon zachten win tertijd heeft thans onverwachts ooki in Frankrijk een koudeperiode inge zet. Te Parijs is slechts weinig sneeuw gevallen. Zaterdag werd in de Vogezen een temperatuur van 14 gr. beneden het vriespunt genoteerd. In de omgeving van Sazalaegzek in Westt-Hongarije is door hevigle sneeuwstormen het verkeer bijna go- heel gestaakt. Verscheidene treinen kwamen met meer dan 3 uren ver traging aan. AKKER's ,,Voor de Borst" ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop! WAT DE POLITIE-RADIO IN 1930 AAN SUCCES KON BOEKEN. Aan het verslag van de Politie-Radio- Commissie over 1930 ontleenen we het volgende: Allereerst blijkt, dat de Politie-Radio bij haar werkzaamheden grooten steun ondervindt van den minister van Jus titie. in vorengenoemd tijdvak werd 648 maal van den zender gebruik gemaakt Korte ijsvreugde. Het vriezend weer bezorgde ons land nog even een wintersch aanzien. De vreugde was echter van korten duur, daar de dooi weer spoedig intrad en aan alle verwachtingen een einde maakte. Toch is er in ver schillende plaatsen van ons land nog schaatsen gereden. Een kijkje op de Baarnsche ijsbaan, waar menig liefhebber van schaatsenrijden nog even naar hartelust kon genieten. e—O-^» Jticnwsblad Tast de wortel van het kwaad aan. Gij zijt niet ziek. Het is alleen maar vies daar van binnen. Uw borst zit als 't ware vol slijm en ziektekiemen en die moet Gij verwijderen. Abdijsiroop kan U helpen de oude ontsteking veroorzakende slijm op te lossen, die kleverige massa te ver dunnen en op normale wijze te doen verdwijnen. Wordt wegens haar bijzon dere samenstelling sedert jaren geprezen bij: Hoest, Bronchitis, Kinkhoest, Asthma. Alom verkrijgbaar. Prijs Fl. 1.50, Fl. 2.75, Fl. 4.50 Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons (60 ct.). Dan bespoedigt Oe Uw genezing.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 5