costumes gemaakt op maat, In Blauw, Zwart diverse kleuren. Onze prijzen Bezoekt Langendijk. GORINCHEM. Bekendmaking. Plaatselijk Vieuws Sfrip A No OSRO (A- BENNEK0M- of en zijn bijzonder voordeelig f 19—, 124.-, f 29 f32.-, f36.-, f 39 f44- en hooger. onze magazijnen op den „WIJK EN AALBURG heeft blijkens de laatste volkstelling 1329 mannelijke en' 1161 vrou welijke inwoners, dus 168 man nelijke meer. Voor trouwlustige meisjeS is hier goede kans". „Nieuwsblad v. Heusden" van 6 Mrt. Wie voorzien is van een schoone Is voortaan een heele heer, Want de telling deed het blijken Meisjes zijn d'r niet veel meer. Jongens, ja, die zijn voor 't grijpen 't Wordt voor 't vrouwvolk fijne boel Is een hij niet bij de pinken, Dan mist hij bij haar zijn doel. „Kan je denken!" zegt zoo'n juffie ,,'k Zit verlegen!... ga maar door „'k Krijg er een aan eiken vinger „Daar zorgde de telling voor". Hadden ze 't maar eer gieweten, Dat d'r kans zoo kostlijk stond Soms is er te vlug gebeten Naar den haak, dien 't vischje vond. 't Stukje aas, dat was wel lekker, Maar je raakte er aan vast. Voortaan gaat dat nu verand'ren Vrijers zat, 't wordt zelfs een last, Want als één al aardig voordoet Nog een ander staat best aan, Nummer drie mag er ook wezen, 't Meisje kan nu kiezen gaan. Wat zoo'n telling al te zien geeft: Te veel jongens loopen hier, Bij de meisjes is 't „tnalaise'' Maar ze maken goede sier. Laat ze nu verstandig wezen, Denkentijd in overvloed, 't Loopt niet weg éérst Moeder [helpen 'k Doe 't niet haastig, maar 'k doe 't [goed M uist, dat kan de leus nu worden, eisje, doe 't maar kalmpjes aan, Word een degelijke huisvrouw Daarop kan een huwelijk staan. 't Blijkt nu immers uit de cijfers, 't Wordt je beurt wel, zoo je ziet Dan neem je den rechten Jozef, Meisjes, overhaast je niet! X. DE BURGEMEESTER VAN HEUSDEN, maakt bekend, dat aanvragen ter bekoming van visch- en hengelacten alsmede bewij zen van registratie, bedoeld bij artikel 31 der Jachtwet, uiterlijk vóór den 15den April a.s. ter gemeente secretarie moeten worden ingeleverd. De Burgemeester voornoemd, H. J. VAN EGGELEN. Heusden, 10 Maart 1931. Dagelijksche ontvangst van NOUVEAUTÉ's. Onze etalages toonen U steeds 't nieuwste. B&HLMANN GORINCHEM HEUSDEN. De competitie van de Dam club „V.D." behoort weder tot het verleden. Enkele borden zijn veran derd, doch het meerendeel der spe lers hebben hun plaats behouden. Bord 1 (de Graag) heeft niets aan zijn reputatie te kort gedaan, want uit 5 partijen behaalde hij 10 pun ten, het maximum-aantal. Bord 2 en 3 kwamen gelijk aan doch elk bleef op zijn oorspronkelij ke plaats. Bord 4 werd veroverd door een jongere speler (Deurloo) die de vo rige competitie op. bord 6 stond. Dit is de grootste verandering in de rang lijst. Op bord 5 kwam Bax, die hier mede een bord daalde, wat niet weg neemt, dat hij zeer goede momenten had in dezen wedstrijd. De Benjamin van de vereeniging (Ger. Jonker) daalde een bord en kwam op bord 6 welke plaats hem toekomt. Vos bleef op zijn oude plaats, zoo ook Swagemakers, die elkander niet veel toegaven. Op bord 9 kwam A. Schreuder, die in deze competitie zeer goed speelde; het scheelde dan ook niet veel of Swagemakers was naar bord 9 verhuisd. Bord 10, 11 en 12 werden resp. ingenomen door G. Jonker, Fitters die een bord zakte, en v. d. Pol. Hierna volgt de stand in groep I en II en die der combinaties. Groep I. gesp. gew. rem. verl. pnt. de Graag 5 5 o o 10 Pellikaan 52216 de Joode 53026 Deurloo 51224 Bax 50323 Ger. Jonker 5 o 1 4 1 Groep II. gesp. gew. rem. verl. pnt. A. Vos 54018 Swagemakers 5 3 1 1 7 Schreuders 5 3 1 I 7 G. Jonker 52125 Fitters 5 1 1 3 3 v. d. Pol 50050 Stand der combinaties. de GraagDeurloo 14 pnt. G. Jonker 7 pnt. de JoodeBax 9 pnt. Vos—v. d. Pol 8 pnt. SwagemakersJonker 12 pnt. SchreudersFitters 10 pnt. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft bepaald, dat het (tot en met 15 Augustus a.s. zal zijn toegestaan in de Maas en Berg- sche Maas, tusschen de as van de de brug bij Heusden en de as van de schipbrug bij Hedel, met een zalm- 0! elftzegen, of een fint of houtingzegen te visschen, tusschen des morgens vier uur en des avonds 8 uur gedurende de tijden, dat de stuw te Grave in wer king is Met het oog op het toedienen van het H. Vormsel op Dinsdag 17 Maart, zullen de kinderen dit jaar in afwijking van de gewoonte hun eerste H. Com munie niet doen op Passie-Zondag, docch op Zondag 15 Maart. BABYLONIëNBROEK. Op Dinsdag 17 Maart a.s. des avonds te 7 iu(nr hoopt de Chr. Jongel. vereeniging „Obadja" alhier, haar 5de jaarfeest te vieren in de Ned. Herv. jaartt kerk. CAPELLE- RIJSWIJK. Toen de landbouwer A. Smits al hier, nabij zijn woning op den Maas dijk een kar met mest aan het laden was, is het paard geschrokken en juist on-1 der een passeerende vrachtauto terecht gekomen, waardoor het zeer ernstig werd verwond. SPRANG. Onder leiding van den heer C. B. Timmermans, werd door de Ned. Herv. knapenvereen. op G.G. „Samu el", j.l. Woensdagavond op zeer gezel lige wijze jaarfeest gevierd. Door de leden werden ve'^ voordrachten en op stellen voorgedragen. Op flinke wijze werd door de die nende dames getracteerd. SLEEUWIJK. Toen de vrachtrijder J. v. B. met zijn zwaar beladen auto over den Sleeuwijkschen dijk reed, brak plotse ling de vooras van zijn wagen. Door krachtig remmen kon erger worden voorkomen. WAARDHUIZEN. Maandagavond vergaderde in de Geref. Kerk alhier, de ring „Altena Noord", van de Jong. vereen, op Ge ref. grondslag. Een tweetal onderwerpen werden b|e- handeld en wel: Voor de pauze „L>e Fransche Revolutie", door Spiering uit Sleeuwijk en na de pauze „De Jon geling en het Gezin", door Crielaard uit Andel. Beide onderwerpen zaten goed in el- kanden en waren leerrijk, vooral het laatste. Op beide onderwerpen was een levendige bespreking. Jammer is het weer, dat zoovele ou ders en jongelingen, die hierin hun juiste dwalingen konden bespeuren, niet aanwezig waren. Uit het jaarverslag van den secre taris bleek, dat op een paar uitzonde ringen na, de toestand van de Jongel. vereen, in de kern van vooruitgang staan. WI.IK. Woensdag had de 80*jarige wed Wijnen het ongeluk, bij het waterschep pen geheel te water te geraken. Toege schoten hulp bracht haar op het droge. Naar wij vernemen, is het fanfare corps „Onderling Genoegen" alhier van voornemens om a.s. Hemelvaartsdag aan het te houden concours te Zaltbommel deel te nemen. Vergadering van den Raad dezer Vraagt Uw winkelier naar de schitterende BLOEMENKAART, welke bij elk halfpond LETTERS-KOFFIE of LETTERS-MARGARINE gratis verstrekt wordt. Met het verzamelen er van kunt U bovendien nog een rijwiel winnen. Den houder van onderstaand Peilnummer wordt beleefd verzocht zijn PEILKAART binnen 3 dagen aan ons kantoor op te zenden, onder ver melding welk EXTRA-CADEAU hij wenscht te ontvangen en van den naam van den winkelier waar hij gewoonlijk onze Letters-Artikelen betrekt. Hy ontvangt dan geheel gratis het aangevraagde EXTRA-CADEAU. Owl 1C r\1 'U' A/tzU Hoveniersdwarsstraat Gorcum.) N V v.h M. RAVENSWAAY ZONEN GORINCHEM. gemeente, te houden op Zaterdag 14 Maart 1934, des voormiddags 9.30 uur. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Machtiging aan den burgemeester tot het houden van verhuringen en ver- koopingen. 3. Benoeming van een tweetal onder wijzers aan de openbare lagere school te Wijk. 4. Benoeming van een lid van het burgerlijk armbestuur wegens ontslag aanvrage van den heer W. van Wijk. 5. Vaststelling verordening tot her ziening der plaatselijke strafverordeningen. 6. Vaststelling pensioensgrondslag van den heer A. van den Heuvel, als gewezen hoofd van en onderwijzer bij het vervolg onderwijs. 7. Wijziging gemeentebegrooting 1930 benevens die van het electriciteitsbedrijf, dienst 1930. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot opheffing der door den oud gemeente ontvanger Sluijmers gestelde zakelijke zekerheid. 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het aangaan eener overeen komst met den Noordbrabantschen Christe- lijken Boerenbond inzake de destructie van vee en vleesch. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan van een 4V,% geldleening, groot f8000,—, ter aflossing schuldrestant Rijks hypothecair voorschot Ebbewoningen. 11. Vaststelling steunregeling werk loozen. 12. Gunning der gehouden verhuring van bouwland. 13. Mededeeling processen-verbaal van gedane kasopnemingen bij den gemeente ontvanger en administrateur van het G. E. B. in het le kwartaal 1934. Men deelt ons mede, dat Ds. Koolhaas uit Rotterdam a.s. Dinsdag avond in de Ned. Herv. Kerk te dezer >laatse een propag&ndarede in het be- ang der Chr. militaire tehuizen zal louden. In de Chr. school a.d. Loon- schendijk zal a.s. Vrijdag een ouder avond worden gehouden. Onder leiding van Ds. A. v. Willigen heeft zich alhier een plaatse lijk herdenkinlgscomité gevormd in verband met het 25-jarig bestaan van den Geref. Bond tot verbreiding en verdediging van de waarheid in de N^d. LIerv. (Geref.) kerk. Inde vacature, ontstaan door het bedanken van den heer Jac. Vos, is tot voorzitter der plaatselijke afd. van de Chr. Fabrieks- en Transportar beidersbond gekozen de heer P. Hom mel. EETIIEN. Op Dinsdag 24 Maart 1931 van 9 tot 1 2 en 1 tolt 4 uur zal in de O. L. school alhier, gelegenheid zijn tot herijk van van maten en gewich ten. GIESSEN. Als een bijzonderheid kan nog worden gemeld dat bii J. Roschat alhier, een schaap vier lammeren ter wereld bracht. GORINCHEM. RAAMSDONKSVEER. 11 Keurige pasvorm Groote keuze Door den kerl^eraad der Ned. Herv. Gemeente is een beroep uitgebracht op Ds. Joh. Kloots te Heukelum. De kleinhandelsprijs van Boter en Eieren in deze gemeente is deze week als volgt: Boter fl.80 per K.G. Eieren 6 cent per stuk. Evenals bijna in ons geheele land is in den nacht van Woensdag hier zeer veel sneeuw gevallen, zooveel als in dezen tijd van het jaar slechts zelden voorkomt. Met het oog op het vriezende weer, wei den tal van werkloozen aan sneeuwruimen gezet, zoodat de straten des midddags voor een goed gedeelte weder droog waren In den nacht van Woensdag op Donderdag is wederom een laag sneeuw gevallen. Nu zorgde evenwel de zon en dooiweer voor de opruiming. Door den voorzitter van den 29en Keu- ringsraad is bij wijziging van de regeling der zittingen van dien raad voor de in geschrevenen der lichting 1932 en de tijdelijk ongeschikten der lichting 1931, bepaald dat de zittingen voor de gemeente Hehsden instede van 24, 25 en 26 Maart zullen plaats vinden op 45, 16 en 17 April en voor Raamsdonksveer in plaats van op 15, 16 en 17 April, op 24, 25 en 26 Maart 1931. BEL DENIS Hier heeft zich weder een ge val van mond- e n klauwzeer voorgedaan onder het vee van den veehouder H. Spoor. Veiling 12 Maart. Spruiten 14—20 ct., 2e srt. 812 ct., Knolrapen 2i/2;3 ct., Wortelen 21 3 ct., Brederóden 2526 ct., per k.g. Roode kool f 10.00f 17.00, 2e srt. f 5.00—f 8.00, Savoye kool f 7.00—f 10.00, Kleine groentjes f3.00f6.00. per 100 stuks. Op uitnoodiging van den Chr. Besturenbond alhier, zal Dinsdag dhr. Vrieze uit Den Haag een lezing houden over Palestina. Traden voorlaatste vergadering 6 leden toe tot de Afd. Raamsdonksveer v. d. Chr. Nat. Werkmansbond, de laat ste vergadering weer 8, zoodat de afd. nu 73 leden telt. Ds. T. de Vries, predikant der Geref. Kerk, ontving een beroep naar de gemeente te Mijdrecht. Bergeijk Stufkens

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2