Duizenden 1° Nabouw Zege Zaait» KERKBOEKJES BELIJDENIS—TERSTEN m Firma L.J. Veerman, Heusden m K VITRAGE. Pootaardappelen, Nieuwe Kousen Nieuwe Sokkeu Nieuwe Sportkousen Nieuwe Kleuren Nieuwe Prijzen Voor de a.s. Belijdenis TB KOOP Biiiueiiland P. J. VERGOUW-VERSCHURE pü] „IETS OVER DE VERHOUDING M WET EN EVANGELIE" H PRIJS 0,25. li ftjén H.C.TIMMERS J Alleen ze te zien is een last. F|RMA m VAN WIJCK Groote Straat 183 - WAALWIJK. Openbare vergadering van den Raad der gemeente WERKENDAM op Maandag, 9 Maart 1931 's avonds om 7 uur. Voorzitter: EdeLachtb. Heer W. Beukenkamp. SecretarisWelEd. Heer J. A. Tim mermans. Aanwezig alle leden. Nadat de Voorzitter de vergadering met gebed geopend heeft, worden de notulen der vorige twee vergaderin gen voorgelezen, welke onveranderd worden vastgesteld Aan de orde is 1Mededeelingen. De Voorzitter deelt mede,, dat van het Proeftuinbedrijf te Gorinchem een schrijven is ingekomen, waarbij de Raad en Secretaris worden uitgenoo- digd tot een excursie aan den proef tuin op Maandag, 23 Maart 1931. 2Ingekomen stukken. a. Goedkeuring Gemeentebegroo- ting 1931 b. Goedkeuring wijziging begroo ting 1930 c. Goedkeuring op het raadsbe sluit tot het aangaan eener geldlee- ning groot f 17500.voor den bouw van 6 woningen d. Bericht van ontvangst en goed keuring der verordening tot wijziging der bouwverordening e. Schrijven van B. en W. van de Werken en Sleeuwijk, waarbij ac- coord wordt gegaan met de door het gemeentebestuur van Werkendam voorgestelde regeling tot verdeeling van de winst van het Vleeschkeurings- bedrijf. Werkendam zal nu twee der den en de Werken c.a. een derde ge deelte ontvangen. f. Verslag der Commissie tot we ring van schoolverzuim over het jaar 1930. g. Schrijven van het Algemeen Nederlandsch Verbond, waarbij wordt aangedrongen een verordening vast te stellen tot heffing van een belas ting op openbare aankondigingen, zulks met het oog om zoo veel mo gelijk de Nederlandsche en niet een vreemde taal te doen gebruiken. Op voorstel van B. en W. worden al deze stukken voor kennisgeving aangenomen. h. Verzoek van den Gemeenteraad van Arnemuiden om adhaessie te be tuigen aan het door hem aan H. M. de Koningin verzonden adres om wij ziging der L. O.-wet in dien zin, dat van de verplichting tot het geven van onderwijs in de lichamelijke op voeding vrijstelling wordt verleend. B. en W. besluiten aan dit verzoek te voldoen, waartoe besloten wordt. i. Verzoekschrift van het Centraal Proeftuinbedrijf te Gorinchem om voor het jaar 1931 een subsidie te verleenen. B. en W. stellen voor f 50.te geven, waartoe met algemeene stem men besloten wordt. k. Verzoekschrift van het Bestuur van het Dep. Werkendam van het Nut van 't Algemeen om een subsidie voor het Badhuis over 1930. B. en W. stellen voor f 200.te verleenen. De heer Bril zag gaarne f250. toegekend, welk voorstel door den heer Konings wordt ondersteund. Zijn voorstel wordt echter verworpen en dat van B. en W. aangenomen: 1. Verzoekschrift van het comité monument Nederlandsch Reddin.glswe- zen om een bijdrage, hetzij door mid del van een collecte, hetzij een bijdra ge uit de gemeentekas. B. en W. stellen voor een bijdrage van f 25.te verleenen, waartoe met algemeene stemmen bes lot èn wordt. Naar aanleiding Van het verzoek van het gemeentebestuur van Alm- kerk om een subsidie voor de zuige lingenzorg, hetwelk in de vorige ver gadering was aangehouden, hebben B. en W. nader gecorrespondeerd met Gorinchem, welk Gemeentebestuur mededeelt, dat het zich tot het Con sultatiebureau voor Zuigelingen heeft gewend, met het verzoek van advies te willen dienen met betrekking' tot de eventueele aanstelling van een spe- cialen kinderarts. B. en W. stellen thans voor een subsidie van f 100.aan Almkerk te verleenen, waartoe met algemeene stemmen besloten wordt. Tenslotte is nog ingekomen een adres van den Centralen Bond van Transportarbeiders om een betere steunregeling in het leven te roepen en zoo mogelijk werkverschaffing toe te passen. Tevens wordt verzocht om de Commissie voor de Steunregeling uit te breiden met een of meer ar beidersvertegenwoordigers. B. en W. stellen voor dit stuk voor kennisgeving aan te nemen, aan gezien in deze vergadering de steun regeling aan de orde komt. De Raad is gebonden aan de voor schriften van den Minister. Voorts is de werkeloosheid in deze gemeente niet van groot en omvang,' hetwelk door den heer Konings niet wordt onderschreven. De heer Bril zou den Bond willen uitnoodigen een object voor werk verschaffing aan te wijzen. De Voorzitter is daar niet voor, wijl de Bond geen verantwoording draagt. Nadat hierover nog eenigen tijd is gediscussieerd wordt besloten het stuk voor kennisgeving aan te nemen. 3. Vaststelling verordening tot verdeeling der gemeente in stemdis- tricten. De gemeente wordt verdeeld in 2 stemdistricten. Stemdistrict 1 omvat de Hoogstraat, de Kruisstraat, het Laantje, het Slik en de Keizerstraat. De kiezers aldaar woonachtig zullen in de Nutszaal moeten stemmen. Stemdistrict 2 omvat het overige deel der gemeente. Die kiezers moe ten stemmen in de Bewaarschool. 4. Benoeming leden der stem- bureaux. 5. Vaststelling van het bedrag der kosten per leerling van O. L. school in de/z Biesbosch, over 1929. B. en W. stellen voor dit bedrag vast te stellen op f12,46 per leer ling en dit bedrag zoo nooaig te verhoogen met fo.50 administratie kosten. 6. Verleenen van voorschotten op de gemeentelijke vergoeding overeen komstig art. 101 der Lager Onder wijs wet 1920, over het jaar 1931 aan de besturen der bijzondere scho len. Op voorstel van B. en W. wordt aan de Hervormde school voor het jaar 193 1 een voorschot verleend van van f 3800.en aan de Rehoboth- school f 1950.(Dit Schoolbestuur int zelf de schoolgelden). 7. Vaststelling der gemeentelijke vergoeding, bedoeld bij art. 101 der L. O. Wet 1920, aan de besturen der bijzondere scholen. De vergoeding voor de Rehoboth- school wordt bepaald op f 686,99, die voor de Hervormde school op r lijders aan steenpuisten, negenoogen, kliergezwellen, zwerende borsten, open bee- nen, dauw-, baard- en ring worm, fijt, likdoorns, wratten, aangezichtspuistjes, winter handen en voeten, enz. enz. zijn door de wereldberoemde Oprechte WinsumerZalf radicaal genezen. Prijs p. bus f 0.75. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drog. van goede kwaliteit. Verder goedgekeurde Eigen heimer- en Bevenlander- bij G. M DONKEN te l>rongelexi. f2197,42. De vergoeding over 1928 wordt voor de ULO school vastge steld op f200,61 over 1929 op f 106,32 en over 1930 op f389,19- 8. u ijziging gemeentebegrooting dienst 1930. Deze begrooting wordt gewijzigd conform het voorstel van B. en W. 9. Vaststelling "diverse pensioens grondslagen. De pensioensgrondslagen van eeni- ge ambtenaren worden vastgesteld conform het voorstel van B. en "W. 10. Voorstel van B. en W. tot het verleenen eener rijwieltoelage aan den Gemeenteveldwachter van f 50.per jaar. Daar de vorige veldwachters deze toelage ook oiitvingen wordt het voorstel van B. en W. zonder hoofde lijke stemming aangenomen. 11Voorstel van B. en W. tot het verleenen van tegemoetkomingen in gevolge art. 13 der Lager Onder wijswet 1920; Aan G. P. van den Broek, P. van Meel en W. Rijkers wordt een tege moetkoming verleend van f2.per week en per kind en aan A. W. van Dongen een tegemoetkoming van f 12.50 per kind en per jaar voor on derhoud van een rijwiel. 12. Voorstel van B. en W. tot toe treding tot de door de N. V. de Vries Robbé en Co te Gorinchem ontworpen trisisregeling voor haar personeel. Deze regeling wordt zonder hoof delijke stemming aangenomen. Uit de ze gemeente werken "slechts drie ar beiders op die fabriek. 13. Bespreking steunregeling. De steunregeling, welk tot heden gold wordt ingetrokken. Tevens wordt een nieuwe vastgesteld, welke in overeenstemming is met de voor schriften van den Minister van Bin- nenlandsche zaken. Nadat de Raad in den breede over een uitbreidingsplan heeft gesproken, sluit de Voorzitter de vergadering. SLACHTOFFERS VAN HET IJS. Maandag hebben zich vrijwel den geheelen dag vele kinderen en ook volwassenen op het ijs op den Berg- schen Plas te Hillegersberg (Rotter dam) gewaagd. Het ijs was evenwel verre van betrouwbaar, doordat er nog tal van zwakke plekken en wak ken in waren. In lcop van den middag zijn 2 volwassenen door het ijs gezakt, die zich zwemmend op een eilandje wisten te redden. Later op den mid dag is de 10-jarige J. S. uit de Sta- tenLaan te Hillegersberg in een wak terecht gekomen. De politie heeft het kind met een dreg uit het water weten te halen en nadat ongeveer tien mi nuten kunstmatige ademhaling was toegepast, keerden de levensgeesten terug. Dit ongeluk gebeurde om streeks kwart over vieren en nauwe lijks was men met dezen drenkeling klaar of men kreeg bericht dat twee jongens op den Plas achter plaats Lommerrijk door het ijs waren gezakt. Daar ter plaatse bevond zich name lijk een wak, dat door 'n dun laagje ijs, waarover wat sneeuw was gevallen, was bedekt en daar zijn de kinderen, doorgezakt. Onmiddellijk kwam men den drenkelingen, den 12-jarigen J. C. v. d. Berg uit de Hooftlaan en deni 12-jarigen T. Klein uit de Staring straat te Schiebroek, te hulp met een: rceiboot waarin zich behalve een agent van politie twee burgers bevon den. Tijdens de pogingen om de kin deren te redden is de roeiboot om geslagen en de menschen geraakten te water. Zwemmend wisten ze even wel de beide jongens aan land te brengen, waarna in de woning van den heer P. Schiltkamp alle hulpi werd geboden die noodig was. Aan vankelijk hebben eenige omstanders kunstmatige ademhaling toegepast hetgeen later onder leiding van des doctoren van Dijk en KoJff geschied de. Na ongeveer i1/? uur moest men de pogingen om de levensgeesten ops te wekken opgeven. De beide lijkjes zijn eerst naar het politiebureau te Schiebroek overgebracht en vandaar, naar de ouderlijke woningen vervoerd, ONDER ZIJN "EIGEN WAGEN. Nabij Echt Koningsbosch is de land bouwer Alberts onder een zwaar be laden en door een os getrokken kar geraakt. Het wiel ging den man over het hoofd. De dood trad onmiddelijk OP DE PLAATS VAN BESTEMMING. De tweede spanning voor de brug over de Bergsche Maas bij Keizersveer is v in stelling gebracht. Eerlang zal met het plaatsen van de derde spanning het werk voltooid zijn. Voorheen was het de veerbel, die voor de overtocht luidde. In de toekomst zal de brug dit instrument overbodig maken. ook voor Heeren en Aanbevelend: Heusden Botermarkt 76. VAN y TIMMERMANS. U Verkrijgbaar bij de Firma L. J. VEERMAN, Heusden. 11 houden wij voorradig een prachtige collectie MET EN ZONDER GEZANGEN, benevens een mooie sorteering in HOUTBRAND en FLUWEEL. over mijn wasch, daar de Stoomwassehery haar 0oed behartigt Wij hebben dit jaar eene ge lukkige keuze gehad, zoowel wat patronen en stoffen als prijzen betreft. Meubelfabriek en Stoffeerderij „K- E. M- f DOOR j. i

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 7