De goede gezondheid ven Uw vee is Uw eigen delang, DROGISTERIJ P. COOPS mi nummer oestaat oil 3 maden. L 5. p. Eankhoyze» (o's Bank ff.V, Lage prijzen, groote keuze, doet gemakkelijk koopen. i Droge-Verf Bussen-Verf Lakken Vernissen Beits A. ÏERSCHUUR-BAERT Ontvangen de nieuwe voorjaarscoilectie. g Agentschap van de Amsterdamsche Bank jf.VAmsterdam. Und van alten* Uitgave: Firma L. J. VEEKMAN, Heusden. No. 5109. Vrijdag 27 Maart 1931. Gebruikt daarom steeds onze 0,75 0,75 0,75 0,75 0,75 1,00 IBGORINCHEMI De wegeninspectie in Noordbrabant. Binnenland Dit blad Terschynt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. Droespoeder per pak f Zogpoeder per pak Kippen poeder per pak Navuilpoeder p dubbel p. Kwalsterpoeder per pak Spenenzalf per groote bus We hebben hier voor ons liggen een verslag van de Verkeersinspectieover 1930, samengesteld door den heer H. van der Mee, Verkeerscontroleur der Provincie Noordbrabant. Meermalen hebben wij in de gelukkige omstandig heid verkeerd het werk van genoemden Heer van nabij gade te kunnen slaan en dan moeten wij zeggen, dat hij zijn taak vervult op eene wijze, welke zich niet beter kan laten indenken. In 1930 werden in totaal 202 pro cessen-verbaal opgemaakt voor het ba- gaan van overtredingen, welke het weg verkeer betreffen. Deze zijn verdeeld als volgt: Ondeugdelijke remmen 40 Veiligheid verkeer in gevaar brengen 34 Ongekurde autobussen en vervoer van personen op vrachtauto's 26 Overtreding rookverbod in autobus 23 Ondeugdelijke stuurinrichting 10 Bestuurder van een motorrij tuig zonder of men ongeldig rijbewijs 15 Motorrijtuigen zonder spiegel 14 Te veel personen toelaten in autobus 8 Onderhouden van een auto- busdienst zonder vergunning of anders dan met inachtne ming van vergunning 4 Als bestuurder niet bij paard en kar 3 Zonder vergunning van B. en W. auto ten verhuur aanbie den 2 Niet stoppen met rijwiel 1 Rechter verkeer niet laten voorgaan 1 Links van den weg houden 2 Geen gelegenheid tot passee- ren laten 1 Verkeerde zijde passeeren 2 Motorrijtuig met open uitlaat 1 Geen teeken geven bij rich ting veranderen 1 Hooger laden van een motor rijtuig dan 3.50 M. Te lang laden van een motor rijtuig Drieassig motorrijtuig niet ingeschreven Motorrijtuig zonder nummer plaat Minderjarige autobusbestuur der 1 Nu lezen we in het verslag, dat al leen dan wanneer het betrof ernstige [verkeersovertredingen of wanneer het rijden met een defect motorrijtuig (on deugdelijke rem of stuurinrichting) ge vaar kon opleveren voor den betrokken bestuurder en de overige weggebruikers proces-verbaal werd opgemaakt, in an- Botermarkt 72, HEUSDEN. dere gevallen werd met een waarschu- I wing volstaan. Hoewel wij ons met het beginsel, om niet op alle slakken een laag zout te leggen geheel en al kunnen vereenigen en ons zelfs gaarne scharen aan de zijde van hen die zeggen, dat zooveel mo gelijk met waarschuwingen moet wor- i den volstaan omdat bij het altijd door maar opmaken van processen-verbaal voor de geringste strafbare feiten, de menschen er aian gewoon worden en j het tenslotte heel gewoon vinden wan neer zij door de dienaren van den heiligen Hermandad worden verrast met een schriftelijke uitnoodiging, om zich voor den Rechter te komen verantwoor den, meenen wij toch. dat op het grond gebied van Noordbrabant heel wat meer processen-verbaal van strafbare feiten het wegverkeer betreffende, behoorden te worden opgemaakt. Dit zeggen we niet om daarmede ook maar in het minst eene aan- of opmerking te ma ken aan het adres van den verkeers controleur, maar wel om als onze mee ning kenbaar te maken, dat één ver keerscontroleur voor de geheele pro vincie Noordbrabant absoluut onvol doende is. Uit den aard der zaak werkt het onverwacht verschijnen van den ver keerscontroleur op den weg preventief, maar dit neemt niet weg, dat er wil lens en wetens toch nog veel te veel ernstige verkeerszonden, als we het zoo mogen noemen, worden bedreven, wel ker bedrijvers de risico van ontdekt te worden, met een gerust hart aan vaarden, daar zij er zich goed reken schap van geven, dat de provincie Noordbrabant maar één verkeersccon- leur heeft, die natuurlijk niet overal te gelijk kan zijn. En nu weten wij zeer wel, dat de politie ook bevoegd is van weg ver keersovertredingen processen-verbaal op te maken, maar er zijn overtredingen, welke door een deskundige op motor- gebied moeten worden geconstateerd. We noemen slechts de controle op de deugdelijkheid van remmen en stuur inrichtingen, waaraan over het alge meen door de politie veel te weinig aan dacht wordt geschonken, omdat zij ter zake te weinig deskundig is. Wensche- lijk zou het zijn, dat hier en daar cursussen werden gegeven, waar alleen het wegverkeer in zijn vollen omvang werd behandeld en dat de politiebe ambten zoowel van gemeente als rijk verplicht werden, die cursussen te vol gen en deze niet eerder mochten ver laten dan nadat zij door het afleggen van een examentje de bewijzen zouden hebben geleverd, dat zij in staat zijn het wegverkeer deugdelijk te kunnen controleeren. Van bevoegde zijde is het ons be kend, dat vooral op het platteland de gemeente-politie zich over het algemeien veel te weinig inlaat met het wegver keer, terwijl toch zoo talloos vele over tredingen werden gepleegd, welke h|et verkeer in groot gevaar brengen. Zoo lezen we in bovengenoemd ver slag ook het volgende: „Door de gemeente-politie te Eind hoven, Tilburg en Breda, wordt een geregelde controle uitgeoefend op de deugdelijkheid der remmen. Op de deugdelijkheid der stuurinrichtingen wordt echter weinig of in het geheel niet gelet, vermoedelijk door gebrek aan deskundig personeel. Door de po litie in de andere steden van Noord- Brabant wordt heel weinig aandacht geschonken aan remmen en stuurin richtingen." Aan de veiligheid van het verkeer op den weg, dat als 't ware met den dag nog toeneemt, behoort van over heidswege de grootste zorg te worden besteed. Men neme daartoe niet aller lei surrogaten te baat als b.v. vrij willige verkeersinspeotie, maar men ne me degelijke maatregelen welke de vei ligheid van den weg in hooge mate bevorderlijk zijn. Deze maatregelen zijn: le. Uitbreiding van het aantal amb tenaren d'er provinciale verkeersinspec- tie tot ten minste drie; 2e. Bijbrenging van de noodige ken nis voor de richtige controleering van •het wegverkeer bij de in functie zijn- telep. No. is Raamsdonksveer. Verstrekt Handelscredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden. Opent rekening-courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingen. Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst. Verhuurt Safe-Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK. OÊF* Spaarboekjes gratis bij eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directie T. BOONSTRA de politiebeabten en geen personen, noch als rijksveldwachter, noch als gem.- veldwachter aanstellen, die geen bewijs kunnen leveren, dat zij de noodige be kwaamheid bezitten voor de uitoefening eener goede controle op het wegver keer in al zijn geledingen. Uitbreiding van het aantal ambte naren der provinciale verkeersinspectie 'met twee kan op de kosten niet af stuiten, want met een salaris van f 2000 a f 2500 per ambtenaar, vergoeding voor verblijfkosten en een Fordje voor ieder is men klaar. Het sub 2 genoemde is naar ónze meening ook van groot belang want zij, die veel met politiemannen in aan raking komen, weten dat in het bij zonder de gemeente-politie op het plat teland over het algemeen veel te wei nig aandacht schenkt aan het verkeer op den weg. ZUIDVRUCHTEN EERSTE SOORT: APPELEN, PRUIMEN, TUTTI-FRUTTI, ABRIKOZEN, ROZIJNEN met en zonder pit, KRENTEN, SUCADE, AMANDELEN ANANAS per blik van 6 schijven 35 cent. A. BAAI JENS, Botermarkt 88 HEUSDEN. BOERDERIJ AFGEBRAND. Te Lent is totaal afgebrand de boer derij van den heer F. Jansen. Het vee kon grootendeels gered worden. Oor zaak van den brand is onbekend. Ver zekering dekt de schade. SLAGERSKNECHT DOODT ZICH ZELF. In de slagerij van den heer Eggen te Hoensbroek is een droevig ongeluk gebeurd. De 27-jarige Servier was be zig met het slachten van varkens door middel van een schietapparaat. Plot seling hoorde men den man roepen „Ik ben geschoten". Hij deed een paar stappen achteruit en stortte toen op den grond. Hij bleek midden in het hart getroffen te zijn. Men vermoedt, dat het ongeval werd veroorzaakt doordat het varken wilde wegloopen, waardoor het schietapparaat een verkeerde richting kreeg. Op het autobiisverkeer is het toe zicht vooral nog totaal onvoldoende en 't is juist of de gemeente-veldwachters een toezicht te-p dit verkeer minder waardig achten. Of de bussen op tijd rijden, of zij meer personen vervoe ren dan zij mogen bevatten, of zij al dan niet gekeurd zijn, of vrachtwagens per sonen vervoeren ènz. enz., het zijn alle aangelegenheden, die juist de gemeente veldwachters nauwkeurig behoorden te i controleeren. Het ware te wenschen, dat de gemeente-veldwachters de goede natuurlijk niet te na gesproken van hun chefs eens opdracht kregen, om zich meer dan tot dusver het ge val is geweest, tot taak te stellen een streng toezicht op het wegverkeer, spe ciaal wat de autobussen betreft. Het publiek zou daar wel bij varen. DE OPHEFFING VAN CROM- VOIRT. Bij het Afdeelingsonderzoek der 2e Kamer van het wetsontwerp tot op heffing van de gemeente Cromvoirten wijziging van de grenzen tusschen de gemeenten 's-Hertogenbosch en Vught, werd er de aandacht op gevestigd, dat in de Memorie van Toelichting als ar gument voor het voegen van Crom- voirt bij 's-Hertogenbosch en Vught wordt aangevoerd, de minder goede toestand op financieel gebied van de eerstgenoemde gemeente. Waar de gemeenten 's-Hertogenbosch en Vught zich met de voorgestelde annexatie hebben vereenigd, achtte men geen reden aanwezig, tegen deze an nexatie bezwaren van finantieelen aard aan te voeren. Men wenschte echter wel als zijn meening te kennen te ge ven, dat in het algemeen de overwe ging, dat een gemeente in ongunstigen f inancieelert toestand verkeert, geen aan leiding behoort te geven haar grond gebied bij een andere gemeente te voe gen en alzoo die andere gemeente miet een last te bezwaren. TREURIG. Tijdens e*en begrafenis te 's-Hage, werd een der dragers ongesteld. Na i'n een politiebureau te zijn binnenge dragen, overleed hij spoedig daarna. NIEUWSBLAD mr lint lui ui Neusden en Atteia.de Lansstraat en se 8oiieterwaard Heerencostuums en Kinderpakjes S Firma jOHAN DE MOL - Heusden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 1