Tweede Blad voor het Land van Heusden en Aitena, de Langstraat en de Bommeierwaard. So. 5112 Woensdag 8 April Plaatselijk Nieuws. R echtzaken. BEHOORENDE BIJ HET Mjr i Examens Lagere Landbouwschool te Andel. Het zijn voor de leerlingen van de Landbouwschool te Andel, hoofd de WelEdele Heer .W. Bronkhorst, spannende dagen geweestInzon derheid was dit het geval voor de jongens van de 4de klasse, die de school volledig hebben doorloopen. Niet minder dan 9 weken achtereen moesten ze eiken keer zich 1 uur aan een schriftelijk examen over de verschillende vakken onderwerpen. En Vrijdag, 27 [Maart brak de gewich- vriji tjge idag aan. In het bijzijn van den Rijkslandbouwconsulent, de leden van het schoolbestuur en do Commissie van Toezicht werden de jongelui duchtig aan den tand gevoeld. Wie als (gemiddeld eindcijfer voor alle vakken op zijn rapport een 6 verdient, krijgt een getuigschrift met vruchtwie een 7 haalt, een met veel vrucht, terwijl minstens een 8 noodig is, om in het bezit te komen van een diploma met zeer veel vrucht. De uitslag was als volgt: 1. W* Bok, Poederopijen diploma met veel vrucht. 2. E« Bouman, te Well met zeer veel vrucht. 3. G« J. G. Bron, te Rijswijk met veel vrucht. 4. A. Crezee, te Nieuwendijk met vrucht. ,5. J. W. Dibbits, te Almkerk met vrucht. 6. P. J. van Dis, te Almkerk met veel vrucht. 7. B. C. van Giessen. te Pocderoo- ijen met zeer veel vrucht. 8. B. H. Groeneveld, te Dussen (Polder JCijfhoeki met vrucht. 9' J« W'i. Hasselman, te Poede- ijen met veel vrucht. 10. |M„ |J. Kolff, te Almkerk met veel vrucht. i 11. D. Wi. van Mersbergen, te Gen- deren imet zeer veel vrucht. 12. |M« (Schouten, te Andel met vrucht, l 13. C, J. Dijkstra, te de Bilt met veel vrucht. 14. WL R|. P. Slejgh, te Bruchem met zeer veel vrucht. 15. A, |Swart, te Rijswijk 'met veel vrucht. ió. J* M. (dj. Ven te Poederooijen met vrucht. 17. L, [Verkuil, te Bruchem 'met vrucht. 18. A* Versluijs, te Andel met veel vrucht. Bevorderd van de 3de naar de 4de klasse. 1. J« A. v. d. Beek, te Genderen. 2. Cornelis Branderhorst, te Ee- then. 3. A. Bron, te Rijswijk. 4. J, van Gammeren, te Gende ren. 5. A< de Graaff, te Babiloniën- broek. 6. A. Hak, te Giessen. 7. C. T. van Herwijnen, te Waard huizen. 8. Z. van Her wijnen, te Uitwijk (met lof). 9. J. A. van (Mersbergen, te Gen- deren. 10. T« Menken, te Genderen (voor waardelijk). 11. A. Naijen, te Andel. 12. D. van Rijswijk, te Andel. 13. (Mare. (Schouten, te Andel. 14. R, van der Vliet, te Andel. 15. Cornelis Vos, te Babiloniën- broek. Bevorderd naar de 3de klasse. 1. J. Boer, te Giessen-Nieuwkerk. 2. Cornelis Bouman Czn., te Aal burg. 3. Cornelis Bouman Pzn., te Aal burg. 4. G. van Bruchem, te Meeuwen. 5. H. D. van Buren, te Poede rooijen. 1 6. H. Crezee, te Nieuwendijk (met lof). 7. H. van Dis, te Almkerk. 8. J« van Drunen, te Dussen (Bies- bosch) met lof. 9. J. J. de Fijter, te Andel. 10. B. van Giessen, te Poederoo ijen (met lof). 11. J. de Graaff, te Babiloniëjn- broek. 12. G. Groeneveld, te Poederooijen. 13. A. Haasakker, te Aalst. 14. J. W. v. d. Heuvel, te Brakel. 15. G« de Jong, te Giessen-Nieuw kerk (met lof). 16. P* van Koyk, te Genderen. 17. A. Nieuwenhuizen, te Waard huizen. 18. B. Nieuwenhuizen, te Rijswijk. 19. T« J. de Reg't, te Poederooijen. 20. A. (Schakel, te Giessen- Öud- kerk. 21. J« Schreuders, te Genderen (met lof). 22. G« Vervoorn, te Brakel (mët lof). 23. J. Vos, te Wijk'. 24. J. de Waal, te Wijk. 25. D. Westerlaken te Rijswijk. Bevorderd naar de 2de klasse. 1. A. van Andel, te Woudrichem. 2. P. Branderhorst, te Eethen (voorwaardelijk). 3. G. de Bruin, te Heesbeen. 4. D. van Dis, te Almkerk. 5. A. van Drunen, te Werkendam (Biesbosch). 6. Cornelis van Gammeren, te Genderen. 7. S. van Helden, te Nieuwendijk (met lof). 8. J. A. Kolff, te Almkerk. 9. T. A'. Konings, te Werkendam (Biesbosch). 10. H, de Lorm Azn., te AJndel. 11. H. de Lorm Hzn., te Woudri chem. 12. J. Oerlemans, te Genderen. 13. G, Schermers, te Almkerk. 15. Ant. Verschoor, te Almkerk. 16. Ar, Verschoor, te Almkerk. 17. L, L. Verschoor, te Almkerk. 18. L. J. Versluijs, te Andel. 19. J. (van Wijk, te Wijk. Zoo behooren ook deze vóór de „schoolvrije" jeugd belangrijke dagen weer tot het 'verledene. StrakS komt. hopen we, de nieuwe oogst, die door het verkapte achtste leerjaar wat een onrecht voor onze boeren en tuin ders in deze zorgvolle dagen! wel niet groot zal zijn. De jongens moe ten de Lagere school volledig* heb ben doorloopen. Op maandagmorgen, half negen, 13 April a.s., zullen de recruten welkom geheeten worden ANDEE. Ds. G. Bouwmeester alhier ont ving een beroep naar de Geref. Gemeente te Rotterdam. Door een kip van den metselaar H. Tankens alhier werd een ei gelegd met het respectable gewicht van bijna anderhalf ons. Aan Ant. Versluijs alhier werd het diploma uitgereikt voor het volgen van den tuinbouwcursus te Veen. De EdelAchtb. Heer A. D. van der Schans alhier werd benoemd tot be stuurslid en lid van het dagelijksch be stuur van de Gewestelijke Tarwe-Organi satie voor Noordbrabant, Land van Maas en Waal en Rijk van Nijmegen. BENEDEN - LANGSTRAAT. Naar aardappelen bestaat flinke vraag, met nog steeds oploopende prij zen. Men besteedt thans voor goede soorten van f6 tot f7 per H.L. DRUNEN. Prijsnoteering van 2 April '31. Spruiten 2537 ets. Spruiten II srt. 1022 ets. Spinazie 2529 ets. Spinazie II srt. 2224 ets. Kroten 37 ets. Wortelen i1/*i3A ets. Juin 121/ets. Knolraap 23 ets. Sjalotten 612 ets. Witlof 2228 ets. Witlof II srt. 1021 ets. Schorseneren 68 ets. Alles per K.G. Roode kool 11 14V0 ets. Savoie kool 21/?1 5 ets. Boerenkool 1 V?21/s> ets. Sla 111/?*3 cts* Sla II srt. 4ó1/9 cts. Sla III srt. 23 cts. Cocosnoten 911 cts. Citroenejn 2 cts. Selderij 611 cts. Selderij II srt. 24 cts. Alles per stuk. Preij 1521 cts. Preij II srt. 611 cts. Selderij 26 cts. Alles per bos. 's GRAVENMOER. Het vervoer der tuinbouwproduc ten naar de veiling te 's-Hertogenbosch bosch, is opgedragen aan J. van der Velde alhier. Het bestuur van de afdeelinghet „Groene Kruis" kwam in bestuursver gadering bijeen, om de nieuw gekozen leden de bestuursfuncties te verdeelen lp plaats van den heer! Ruyter werd tot Voorzitter gekozen, de heer F. M. Volk en tot opvolger van den heer van de Rijt tot 2e secretaris de heer Anspach. GORINCHEM. Veiling „G. en 0." Spinazie 2e srt. 44. Spruiten 3031. 2e srt. 542. Wortelen il/23. Knol rapen 21/2. Uien 2y23y2 ct. per K.G. Radijs f 6.Raapstelen f 3.Prei f3.tot f5.Selderie f5.tot f 6. per 100 bos. Knolrapen f 2.— tot f 5.Savoije kool f10.tot f12.2e srt. f6. Roode kool f12.tot f 43. 2e srt f5. per 400 stuks. HERPT. Vrijdagavond vergaderde de le den van den R.K. Jonge Boerenstand alhier. Deze vergadering was speciaal be legd om afscheid te nemen van den voorzitter, den heer H. de Wilt, die vele jaren deze vereeniging met vqel ijver en nauwgezetheid heeft geleid. Bij monde van den onder-voorzitter, den heer Adr. v. Bokhoven, werden den heer de Wilt warme woorden van dank gebracht. Ook de leider van den N.C.B. afd. Herpt, de heer v. Grevenbroek en de technische leider van den R.K. Jonge Boerenstand, de heer de Man, spraken hartelijke woorden van waardeering voor het vele goede door den heer de Wilt verricht. De heer de Wilt, zeer onder den in druk van het gesprokene, bracht al len dan voor de prettige samenwerking welke hij steeds van allen heeft onder vonden. NIEUWENDIJK. Naar men verneemt stelt de heer O. Walraven zich niet meer beschik baar gesteld voor de a.s. Raadsverkie zing en heeft bedankt als bestuurslid der Kiesvereeniging alhier. De heer Kraaieveld, stoker aan het Rijksstoomgemaal, gaat met Octo ber den dienst met pensioen verlaten. Dit door het bereiken van den 65-ja- rigen leeftijd. NEDERHEMERT. - Bij de Dinsdag gehouden ver pachtingen van veescharen werden de navolgende prijzen besteedt: Op den Doorn waard van Mej. den Dekker, gemiddeld f 46 per schaar. Op de Arkenswaard van den heer W. M. Peletier gemiddeld f 50k f55 per schaar. Voor den heer Ridder Huissen van Kattendijke gemiddeld f 73 per schaar. RIJSWIJK. Tot leden der oudercommissie voor het openbaar onderwijs alhier, zijn gekozen de heeren A. Mooij, H. van Zon en P. Bos. Nu de werkzaamheden, door de werkloozen dezen winter verricht, thans zijn geëindigd, zullen de landerijen ver kregen door de omlegging der kade aan de z.g. „Wiel", thans door de gemeente publiek worden verpacht. SPRANG. J.l. Woensdag werd op fees telijke wijze door de Geref. J. V. „Timotheus" alhier, haar 32-jarig be staan herdacht. De uitgebrachte ver slagen getuigden van gestadigen bloei en opgewekt vereenigingsleven. Ver schillende vereen, waren door hun afgevaardigden vertegenwoordigd. Aan het lid C. Chabot werd het eerelidmaatschap aangeboden,, ter wijl Ds. J. O. Hagen tot eere-voorz. werd benoemd, wat door beide on der een hartelijk woord van dank werd aanvaard. Benevens enkele on derwerpen werden verschillende voor drachten ten gehoore gebracht. De dienende dames zorgden voor tractaties. Aan het slot werd door dhr. W. Wijnands, sec. van den N. B. Limb, afdeeling, een telegram voor gelezen, waarin dhr. Jac. van Oort, meedeelde verhindert te zijn een slot woord te spreken. Aan het slot bracht haar voorzit ter, de heer C. W. Wachtels v. d. Berg een woord van dank aan aller die aan het welslagen van dezen avond hadden meegewerkt, waarna Ds. Hagen eindigde met dankzeg ging- SLEEUWIJK. Zaterdagmiddag ontvingen de meisjes die met 1 April de openbare school verlieten van den Weled. Heer Verschoor van Sleeuwijk te Hilversum een naaidoosje ten geschenke. Mej. van Os, onderwijzeres aati de O.L. school alhier en die met inga g van 1 April benoemd is te Driebergz ontving van de leerlingen als suve.jr een bureaulamp. WOUDRICHEM. Gedurende het tijdvak 27 Maart tot en met twee April j.l. werden aan de vischmarkt alhier aangevoerd 2 zalmen a f 2.35 per pond. Besteed werd voor brasem 27 tot 32 cent en voorn 9 tot 44 cent per pond. Tot bestuursleden van de ouder commissie aan de eerste Openbare school zijn herbenoemd de heeren. H. van Stokkum, T. J. Ottevanger en L. Veroiest. De tot lid der Schattingscom missie R.I.B. benoemde leden A. B. Holster, G. Struik, A. Vink Czn. en C. M. Schaap hebben hun benoeming aangenomeu. Voor het luiden der torenklok zal een electrische instalatie worden aange bracht. Voor het nieuwe leerjaar zijn toegelaten tot de le openbare school 11 leerlingen en voor de 2e openbare school 9 leerlingen. Gedurende de maand Maart j.l. werden aan de vischmarkt alhier aan gevoerd 5 zalmen ad f0.60 tot f2.50 per pond en schotjes ad f 1.75 per stuk. Het vorig jaar bedroeg de aanvoer in dezelfde maand 75 zalmen en 6 schotjes. Aan de leerlingen D. G. de Graaff C. de Joode en S. A. de Joode alhi r, werd op de Ambachtschool te Gori 1- chem het einddiploma, afd. timmeren, uitgereikt. De herijk van maten en gewich ten zal alhier plaats hebben in 'het gymnastieklokaal der le openb. school op 13 April van 24 uur, voor dege nen wier geslachtsnaam begint met e. 11 der letters van A tot en met H en op 14 April van 912 en van 14 uur voor de overigen. Gedurende de maand Maart j.l. werden voor den Vleeschkeuringsdienst ter keuring aangegeven 8 koeien, 26 varkens en 5 kalveren. BOSSCHE RECHTBANK. Uitspraken. K. v. Dr. te Wijk en Aalburg, verzet, verzet vervallen verklaard. C. de W, te Herpt, veewetovertr., appèl ktg. Heus den vonn. vern., f5 subs. 5 d. h. J. B. te Woudrichem, diefstal, 4 mnd. gev. O. C. H. O. te Woudrichem, M. en R.wet, appèl Kgt. Heusden, niet ontvan kelijk. TIELSCHE RECHTBANK. Uitspraak 25 Maart. G. M., huisvrouw B. S. te Brakel, een voudige beleediging, t 45 of 5 d. h, 73. „Ik zou wel 'es willen weten, wat ze met ons voor hebben", zei Daan, terwijl hy Rob volgde. Rob zag de toestand niet somber in. „Ik geloof niet", zei hij, „dat we ons ongerust behoeven te maken. Het inlandsche meisje heeft ons altijd geholpen, wanneer we ons in nood bevonden". Op dit oogenblik werden van dichtbij kreten gehoord en een paar minuten later hield het gezelschap halt aan de rand van een diepe en nauwe kloof, aan de andere zijde waarvan een aantal inlanders stonden. 74. Eenigen waren bezig een soort ophaalbrug omlaag te laten. Toen de brug neer was, werden Rob en Daan er overheen geleid. Ze stonden thans onder een gewelf, uitgehouwen in de rotsen. 75. Nu stapte Luly naar voren en nam hun de blinddoeken af. Eenige oogenblikken stonden onze vrienden te knipoogen in het licht, daarna ontdekten ze, dat ze vlak tegenover een inlander stonden, die het hoofd scheen te zijn van de mannen, die de brug bewaakten. Hij scheen voldaan te zijn over het onderzoek en ging op zij. Glimlachend wenkte Luly de beide vreemde lingen, haar te volgen, en betrad een rotsachtig pad. Jlieuwsblad zijn inderdaad het meest ideale middel ter bevorde ring van een normalen stoelgang. Gemakkelijk in te nemen, aangename smaak, verwekken geen krampen. 0.65 per flacon. 14. J. v. d. Stelt, te Werkendam) (Biesbosch).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 5