Plaatselijk Nieuws Ingezonden. zoek in. Nog in den loop van den avond ■werd het parket van Assen gewaarschuwd. De lijken zijn voorloopig ondergebracht in de, in de nabijheid gelegen kalkzand steenfabriek. HEUSDEN. Opnieuw doen zich in het gezin van den heer C. twee gevallen van roodvonk voor. De kinderen zijn in de gemeentebarak opgenomen. Zaterdagavond had in de teeken- school de prijsuitdeeling voor de teeken- werken der leerlingen cursus 193031, in tegenwoordigheid van de leeraren en leerlingen en het bestuur der teekenschool plaats. Mede was tegenwoordig de Edelachtb. heer Burgemeester en vele belangstellenden. Wegens afwezigheid van de Voorzitter Mr. van Ommeren opende de heer de Haan met een korte toespraak deze plech tigheid en bracht dank aan de leeraren voor hunne toewijding. Hierna sprak de burgemeester een kort woord van waar deering, hij prees de ingezonden teeken- werken, bracht hulde aan de leeraren en leerlingen en sprak de hoop uit, dat deze nuttige'instelling met steeds stijgend succes zijn werk zal blijven voortzetten. De prijzen werden behaald als vofgt Diploma goed P. Borsje, Heusden Diploma voldoende A. Kamerman1ste prijs F. van Diem 2de Jac. v. Diem, Heusden 2e G. A. Branderhorst, Genderen 1ste prijs v. Rijswijk, Andel2de prijs E. Wolvers, Heusden 2de v. Diggelen, Heusden. Voor getrouw schoolbezoek C. v. d. Velde J. A. Schellen. ALMKERK. J.l. Zonda,g werd alhier in de Geref. kerk een gift van f 40.ge collecteerd, ten bate voor de kerk. De collecte gehouden in Herv. Kerk alhier, ten bate voor de zen- dinjg bracht op f32,75. ANDEL. Van de lichting 1932 zijn goed- igekeurd voor den dienstplicht C. v. Rijswijk en A. Naayen Azn. Gedurende de eerste drie maan den van 1931 zijn door de Wilhel- minasluis alhier 3217 vaartuigen met een inhoud van 592551 M3. minder Igepasseerd dan in hetzelfde tijdvak van 1930. Ook hier malaise dus. Op Donderdag, 14 Mei a.s. zal alhier vanwege den ring Altena' van Herv. Jonlgelingsver. een land- dajg worden gehouden. Dit is de 2de landdag, bedoelden ring alhier. De eerste werd in 1928 'gehouden en werd door ruim 2000 personen be zocht. Ook thans wordt weder veel belangstelling verwacht. Een 4-tal zeer bekwame redenaars zullen op treden n.l. Dis. Gravemeijer uit Den Haag, Ds. Roth uit Zoetermeer-Zeg- waard, Ds. ten Bok'kel Huinink uit Numansdorp en Ds. Barthlema uit Zeist. Andels fanfarecorps en de zangver. ,,De Lofstem" uit Rijswijk zullen medewerking verleenen. ieder een, die ook maar eenigszins in de gelegenheid is, wordt aangeraden zich op Hemelvaartsdag naar Andel te be geven. Het landdagterrein is gelegen nabij het Gemeentehuis in de Ach terstraat. De moeite, die men zich getroost zal voorzeker (door het ve le goede dat aldaar kan worden be luisterd, ruimschoots worden ver goed. Allen dus op naar den Land dag. AALBURG. Wilhelmina II zal Zaterdag middag een vriendschappeajke wed strijd spelen tegen Sparta te Andel. CAPELLE. A.s. Donderdag, 16 dezer, van des voorm. 9—1 uur en des nam. 2 4 uur en Vrijdag, 17 April d.a.v. des voorm. 9—1 uur zal- in het gym nastieklokaal der O. L. school in de Kom gelegenheid bestaan tot het af halen van weggeldkaarten. Ds. A. van Willigen alhier ont ving een beroep naar de Ned. Herv. gem te. Mastenbroek. Onze dorpsgenoote mej. G. v. d. Waals, verpleegster te Utrecht, is met ing'ang van 1 Mei e.k. in gelijke betrekking benoemd te Haarlem in het Groot ziekenhuis. 'Het ie elftal onzer voetbal- vereeniging,,Excelsior'' speelde j.l. Zondagmiddag te Kaatsheuvel voor de ie klasse B.N.B. tegen D.E.S.I., welke wedstrijd eindigde in een 3 1 nederlaag voor „Excelsior''. J.l. Zondag hield de postdui ven vereeniging )VDe Luchtvaart'', ge vestigd in het café van mej. de we duwe A. v. d. Haart een wedvlucht vanuit Lier met den volgenden uit slag: J. Spierings 1, 3, 10, 20, 26; A. Zwart 2, 7. 11, 13, 25; H. Dek kers 4, 9, 16 17; G. Treffers 5, 6. 5 E. Haverhals 8, 12, 24; Mande- makers 14; G. Vos 18, 19, 22; P. Nieuwenhuizen 21 A. Versteeg 23 en A. Schaafstra 27. DRONGELEN. Deze week rooide de landbou wer :M. Schoondermark aardappels, welke reeds in 1930 gepoot waren. DUSSEN. Naar wij vernemen worden thans ook in deze gemeente pogin gen gedaan om de arbeiders tot orga nisatie te brengen. A.s. Vrijdagavond „zie advertentie'' worden belangheb bende uitgenoodigd voor een verga dering in café èmits te Meeuwen. Mogen zij hun doel n.l. de oprich ting van een afdeeling van den Ned. Bond van arbeiders v. h. Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf daar be reiken. LAND VAN ALTENA. De melkprijs voor industrie- melk bedraagt op heden 5% cent per liter, af boerderij. MEEUWEN. Naar wij vernemen heeft de wed. Jac de Raad haar bodedienst Dussen- 's-Bosch overgedaan aan C. de Graaff alhier. OUDENDIJK. In een vriendschappelijke voet balwedstrijd tusschen Sparta alhier, en S.T.C. te Sleeuwijk was de uitslag 22. Voor Bravo's werd heden 8 gulden per H.L. betaald. De voor raad is zeer gering. SLEEUWIJK. De heer H. Verschoor is her kozen als lid van de vereeniging „een school met den Bijbel'' alhier. Voor de eerstvolgende raads verkiezing zijn door de A. R. partii voor de Werken candidaat gesteld de heerenL. B. v. d. Straaten (aftr.) J. VisserW. van DrielB. v. d. Dag A. P. VerdoornH. Koman T. P. RoubosA. v. d. Schuit (aftr.) C. de Graaf en M. C. Groeneveld. De hoogste inschrijvers van de staanplaatsen op het concoursterrein op den 2den Pinksterdag a.s. wa ren Voor consumptietent A. D. Duizer alhier. Fruit en snoeptent A. M. de Heer te De Werken. Sigarentent Sneijers te Oosterhout. Zuurtent A. ter Wal te Gorinchem. SPRANG. J.l. Zaterdag 11 April speelde het 2de elftal van onze voetbalvereen. een wedstrijd tegen S.D.O. II welke eindigde met 3o in het voordeel van S.D.O. De korfhalver. N.E.O. speelde een wedstrijd in Tilburg tegen O.N.A. De wedstnjd eindigde met 53 in het voordeel van O.N.A. Zaterdag'avond kwam de afd. „Patrimonium'' alhier, in goed be zochte vergadering bijeen. Tot voor zitter werd de heer J. Dalmaijer her kozen, terwijl de aftredende bestuurs leden C. J. v. Heijst, J. W. Genuït en W. Dalmaijer met meerderheid van stemmen werden herbenoemd. De jonge garde „Hercules'' in combinatie met „S.V.V." speelde j.l. Maandag op het N.E.O.-terrein al- heir een voetbalwedstrijd tegen Be- soijen. De wedstrijd eindigde in 4o in' het voordeel van eerstgenoemde vereeniging. VEEN. Naar men verneemt is de Herv. Jongensver. „Eben Haëzer" alhier, besloten hare bijeenkomsten in plaats van Donderdagavond te houden op Zondagmiddag nam. 2 uur. WIJK. De heer W. Hoeflaken alhier, was voor f 10.200 de hoogste inschrijver voor de buffetten nabij de veemarkt te 's-Bosch. Tot schaarmeester van het Wij- kerzand is gekozen in de plaats van wijlen den heer D. Sluijmers, de heer L. v. Wijk met 55 tegen 15 stem men op den heer L. v. Zandwijk. In deze gemeente doen zich twee gevallen van besmettelijke ziekte diphterites voor WOUDRICIIEM. Bij de gehouden voorjaarskeu ring van springstieren werd goed gekeurd de zwartbonte stier van C. M. Schaap alhier. Bij de gehouden keuring van de dienstplichtigen der lichting 1932 dezer gemeente werden geschikt be vonden A. P. van AndelJ. A. Benjamins; B. de Joode: J. P. Kant A. Middag en A. C. Vink. Voor goed ongeschikt werden verklaard J. H. F. BaksE. A. M. van DrentJ. de Joode en M. C. van Stokkum en tijdelijk ongeschikt A. de Joode en V. de Joode. Gedurende het tijdvak 3 tot en met 9 April j.l. werd aan de vischmarkt alhier slechts 1 schot- zalmpje angevoerd, hetwelk f2. per stuk opbracht. Besteed werd voor brasem 27 tot 32 cent en voor voorn 11 tot 15 cent per pond. Op een publieke verhuring van weiland, werd een perceel van 21/? H.A. met de massa verhuurd voor 50 gulden. Andere perceelen brach ten 40 a 60 gulden per H.A. op. Wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd door den heer C. H. Schaap te Rijswijk, zal er een vacature ontstaan in het Bestuur van het Waterschap ,,'t Oud Land van Altena". WERKENDAM. De ruim 70-jarige P. v. d. H- kwam zoodanig te vallen, dat hji rijn rechterpols brak, waardoor hii zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. De collecte gehouden in de Ned. Herv. Kerk voor de Herv. Chr. school heeft opgebracht, ruim f48. Gekozen als bestuursleden der mondharm. vereeniging „Werkendam Ontwaakt", de heeren: A. Kapel voor zitter Johs. Paans Secretaris en H. J. van Driel, Penningmeester. Eerst genoemde heeft zijn benoeming ech ter niet aangenomen. Vrijdag 17 April des nam. 8 uur zal de Bijz. Vrijw. Landstorm. Afd. Werkendam en De Werken, een vergadering houden in 't gebouw v. Chr. Belangen, onder leiding van den Heer J. G. van Oord. Tevens zullen op deze vergadering de prijzen wor den uitgereikt. Tijdens het spelen had het zoontje van den heer B. V. d. W. het ongeluk zijn arm te breken. Door Dr. B. werd geneeskundige hulp ver leend. Uitslag keuring lichting 1932: GoedgekeurdW. A. Bottenberg, L. Bras, H. Brienen, A. Hakkers. B. A. v. d. Heuvel, J. A. v. d. Heuvel, J. W. v. d. Heuvel, A. Ippel, D. Ippel, H. M. Ippel, J. de Koning. J. Mouthaan, J. W. v. Oversteeg, D. A. J. Paap, J Pruissen, H. j. Roubos, C. Roza, G. v. d. Schuit en G. v. d. Stelt. Tijdelijk afgekeurd: B. Baggerman. Afgekeurd: G. M. Kamsteeg, G. M. Mijnlieff, H. W. Paans, A. Ver doom, B. Visser, D. B. Verthoren. M. Vos, H. A. v. d. Werken en J. van Oord. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. VEEN, 14 April 1931. Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd eenige plaatsruimte in Uw blad voor het onderstaande, naar aanleiding van het schrijven van den Heer Jac. v. d. Pol in Uw blad op 20 Maart en 8 April j.l. In de eerste plaats eenige toelichting omtrent het benoemen van een Hoofd der School. Meester Van Gestel heeft reeds in Oct. 1930 ontslag aangevraagd hetwelk hem eervol verleend is met ingang van 1 Febr. Nu met 1 Mei a.s. krijgen wij pas een nieuw Hoofd der school, dus drie lange maanden zijn onzb schoolgaande kinderen van een Hoofd der school verstoken. Alle ouders der schoolgaande kinderen begrijpen wel wat of dat beteekent voor het onderwijs. Volgens ons inzien was dat heelemaal niet noodig geweest, omrede de voor dracht ter benoeming van een Hoofd der school reeds 15 Nov. gesloten en het totaal overbodig was, om nog te gaan adverteeren in een Christelijk blad en zoodoende de voordracht te rekken tot 6 Dec. Hadden de Wethou ders in dezen met den Raad samenge werkt, dan waren ondergeteekenden ab soluut niet tegen het adverteeren in een Christelijk blad geweest, ook niet tegen Christelijk onderwijs, en zeker niet als zij de overtuiging hadden, zooals v. d. Pol, dat er minstens 90% der bevolking Christelijk onderwijs wil. Wij begrijpen v. d. Pol niet, want die had naar onze meening, met een voorstel moeten komen als hij daar zoo sterk van overtuigd was, en had niet den schijn moeten wekken of de geheele Raad niets van Christelijk onderwijs wilde weten. Maar de Wet houders hebben in dezen eigendunkelijk gehandeld, en niet B. en W. zooals v. d. Pol schrijft, hebben de voordracht gemaakt, maar de Wethouders alleen. De Burgemeester kon om gezondheids redenen geen vergadering bijwonen, maar is toch altijd zijn functie als Burgemeester blijven waarnemen, zoodat men toch altijd bij hem thuis van gedachten kon wisselen, wat ondergeteekenden altijd gedaan hebben, maar de Wethouders niet. Een geluk voor onze schoolgaande kinderen kan het genoemd worden, dat No. 1 van de voordracht niet gekozen is, om redenen, wij dan een Hoofd der school gekregen hadden, dat volgens het oordeel van v. d. Pol ook niet erg wen- schelijk zou zijn. Hoe of de Wethouders den moed hebben gehad, om de voordracht zoo samen te stellen, is onbegrijpelijk, om redenen, dat de Burgemeester van de betrokken gemeente van No. 1 van de voordracht zoodanige inlichtingen gaf, dat de Raad het risico niet op zich durfde nemen om op zoo iemand te stemmen. Van der Pol zou gaarne zijn handen in onschuld wasechen, maar welk wel denkend mensch kan zeggen dat de Raad in dezen verkeerd gehandeld heeft. Het schrijven van v. d. Pol behelst niets als verkiezingspolitiek. De Wethouders hebben in dezen gehandeld als 2 kwa jongens, toen ze het niet winnen konden zijn ze heen gegaan. We meenden dat het hun dure plicht was geweest dit niet te doen, maar hun standpunt had den moeten verdedigen, en niet zooals nu propaganda gaan maken voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. Van verkiezingspolitiek is in deze aan onze zijde geen sprake. Het laat ons koud, of wij al of niet worden candidaat ge steld voor de a.s. gemeenteraadsverkie- zingen. Verder zullen ondergeteekenden op een en ander, niet meer in geschrift nader terug te komen, al is er nog stof genoeg om nader van gedachten te wis selen. Wij zullen het er nu bij laten overtuigd zijnde dat de ingezetenen van Veen ten volle kunnen begrijpen dat de Raad in dezen goed gehandeld heeft, en niet de Wethouder zooals v. d. Pol beweert. Beleefd dankend voor de verleende plaatsruimte. Raadsleden van Veen. Veen, April 1931. WIJK, 13 April 1931. M de R Naar aanleiding van een relaas, opge nomen in Uw courant van Vrijdag 10 April j.l, Tweede Blad, onder rubriek „Ingezonden," en onderteekend door Jac. Joh. v. Loon alhier, verzoek ik U be leefd, opname van onderstaande Alleen het feit, dat v. Loon hier onder meer de beide Wethouders van Wijk c.a. beschuldigt valsche lasterpraatjes ten opzichte der muziekvereen. „O G." alhier te hebben rondgestrooid, is voor mij aanleiding, daarop kort te antwoorden, de rest van dat gedaas, wil ik onbe sproken laten. Mocht de heer van Lo Dn of één der andere heeren, hierop dieper willen ingaan, zoo zou ik hier willen voorstellen, hetgeen ik reeds éérder per soonlijke aanhangers uwer vereeniging te kennen gafbeleg een openbare bijeenkomst (dus toegankelijk voor ieder een, wijl het immers zuiver een plaatse lijke kwestie is) en ik stel mij disponibel over deze kwestie met genoegen in debat te treden. Dus ter zakeMijnheer v. Loon ik verzoek U hier aan te toonen, waar en wanneer ik in 't openbaar 't zij dus in een vergadering van den Raad dezer Gemeente of elders iets ten nadeele Uwer vereeniging heb gesproken. Kunt U dit, dan loof ik een bedrag van f25.uit, ten bate van de kas Uwer vereeniging (welke mij, U zult het mij ten goede houden, niet symphatiek is) Kunt gij dit niet, dan verwacht ik, dat gij als eerlijk man (waarop gij zoo trotsch gaat) Uwe beschuldiging zult intrekken. Vertrouwende U 'tbovenstaande,eerlijk zult afwikkelen, en U M. d R dankend voor de verleende plaatsruimte teeken ik B. ROZA, één der lasterende wethouders der Gemeente Wijk c. a. Vervqlg raadsverslag SLEEUWIJK. B. en W. stellen voor het verzoek toe te staan, omdat door kinderen uit de Werken gebruik van de school wordt gemaakt en de bewoners van de Wer ken de school ook op prijs stellen, daar bij is het gevraagde bedrag billijk en iniet overdreven. Met algemeene stemmen wordt het verzoek ingewilligd. Eveneens met algem. stemmen wordt op voorstel van B. en W. besloten, adhaesie te betuigen aan het bekend adres van de gemeente Arnemuiden tot de regeering, om ook nai 1 Jan. 1936 ontheffing te verleenen van de ver plichting tot het geven van les in vak j. Aanvraag van het schoolbestuur der Bijzondere school te Sleeuwijk, omuit- keering over 1930 ingevolge art. 10 der L.O.-wet. Dit verzoek wordt toegestaan. Verzoek van G. Sterrenburg, om een voorschot van f 2400 voor het bouwen van een woning, voor welk doel adres sant een stukje grond heeft gekocht voor f432.Het stukje grond is groot 480 M2 en is gekocht tegen 90 cent per M2. B. en W. zijn van oordeel, dat dit bedrag te hoog is, omdat de raad voor het perceel dat er tegen over ligt, de prijs heeft gesteld op 55 ct. per M2. Het college stelt voor, het voorschot te stellen op den prijs van 55 ct. per M2. De heer Glden zou gaarne nader wor den ingelicht. De grond is gekocht voor f432.is het nu de bedoeling de hypotheek te baseeren op 55 ct. per M2. De Voorzitter antwoordt, dat zooals de heeren weten, de raad de grond daar heeft getaxeerd op 55 ct. per M2; het kan nu wel zijn, dat iemand daar graag bouwt en voor dat doel 90 ct. per M2 betaalt, doch B. en W. hebben zich te houden aan den prijs, die door den raad is vastgesteld. Met algemeene* stemmen wordt be sloten, het bedrag te regelen, als door B. en W. voorgesteld. Een zelfde verzoek van W. A. Roe land, om een voorschot van f2422.50 voor den bouw eener woning. Adres sant heeft voor dit doel een stukje grond gekocht groot 854 M2, tegen den prijs van f618. B. en W. stellen voor het verzoek toe te staan, welk voorstel met alge meene stemmen wordt aangenomen. Op een vraag van den heer Walraven zegt de Voorzitter, dat het in de be doeling van B. en W. ligt de 15 pCt. op 16 te brengen en de voorwaarde wordt gemaakt, dat de bouw zal ge schieden onder toezicht van den des kundige der gemeente. Verzoek van de commissie tot steun van het R.K. blindeninstituut St. Odilia. B. en W. stellen voor, afwijzend op dit verzoek te beschikken. Het insti tuut heeft voor deze gemeente geen btteekenis, bovendien wordt uit de ge meente voor de verpleging van een blinde reeds een bedrag van f150 uit gegeven. De heer Gulden zou het verzoek wil len inwilligen, het beteekent voor de gemeente slechts een bedrag van f 35. De vereeniging verricht een mooi werk, dat spr. met dit kleine bedrag zou wil len steun. De heer v. 't Sant vraagt, in welken zin het bedrag voor Job Vis wordt uitgegeven. De Voorzitter antwoordt, dat dit ge schiedt als ondersteuning, de familie doet de rest. Per s^lot kan men even wel alles wel gaan steunen, niet dat B. en W. het nut der vereeniging niet zouden erkennen en kon Job Vis in het gesticht geplaatst worden, dan was het een ander geval, doch het geldt hier een R.K. vereeniging. B. en W. zouden kunnen vragen of Job Vis er geplaatst zou kunnen worden. Het voorstel van B. en W., om het verzoek van de hand te wijzen, wordt hierop met algemeene stemmen aan genomen. De heer Walraven verlaat na ver kregen toestemming, de raadszaal. Voorstel van B. en W. tot wijziging der regeling inzake gemeentelijke hy pothecaire voorschot niet hooger te stellen dan f 2850.en de aflossing te stellen op 30 jaar. Verder dient in de bestaande regeling een paar kleine wijzigingen te worden gebracht en zou den B. en W. de bepaling willen ma ken, dat aanbesteding moet geschie den onder ambachtslieden in de ge meente en onder goedkeuring van B. en W. De heer Gulden heeft bezwaar tegen de bepaling, dat de bouw moet ge schieden onder toezicht van een deskun dige door de gemeente aan te wijzen en de verplichte aanbesteding. Spr. zou de aanvragers hierin geheel vrij laten, 15 pCt is het onaantastbaar eigendom der aanvragers, waarop door deze bepalingen door de gemeente beslag wordt gelegd. Spr. acht het niet goed, hij zou de menschen vrij laten en ze laten bouwen zooals zij dit wenschen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. zich op het standpunt hebben gesteld, dat gunning en aanbesteding onder hunhe goedkeuring moet plaats hebben en aan besteding behoort te geschieden tus schen aannemers in de eigen gemeente. Het is belastinggeld van de ingezete nen, daarom moeten B. en W. de be voegdheid houden, om als het boven de .taxatie van den deskundige gaat, een nieuwe aanbesteding te doen plaats hebben, waarbij ook niet-ingezetenen kunnen inschrijven. Iedereen mag in schrijven, zelfs één raadslid, maar er staat tegenover, dat de gemeente wel degelijk belang heeft bij goed werk. Spr. kan de heer Gulden niet begrij pen, die nu onderhandsche aanbeste ding wil, terwijl toen er den vorigen keer sprake was van onderhandsche aanbesteding, hij daar tegen was. De heer Gulden merkt op, dat het toen over gemeentewerk ging, terwijl dit particuliere aanbesteding geldt, ge meentewerk behoort naar spr.'s mee ning zooveel mogelijk te worden aan besteed. De Voorzitter vindt het goed, dat de menschen handeien zooals zij wil len als het van hun eigen geld ge beurt, in deze omstandigheid gaat dit niet aan en levert het moeilijkheden op, het kan voorkomen, dat eerlijke bouwers worden uitgeschakeld. Spr. toont dit met een voorbeeld aan. Door publieke aanbesteding sluiten B. en W. alle fraude uit, daarom achten zij aan besteding als regel gewenscht. De heer Kramer gaat geheel accoord met de uiteenzetting van den Voorzitter en wil het voorstel van B. en W. steunen. De heer Gulden zegt, dat hij ook meent, dat publieke aanbesteding het beste is, doch hij acht het niet goed de ingezetenen daartoe te verplichten. Zeker worden zij met geld der belas tingbetalers geholpen, doch een zeker percentage is hun eigen geld, 15 pCt. is hun persoonlijk eigendom, waarop de gemeente nu beslag legt. Spr. kan de bezwaren van den Voorzitter niet inzien; de geheele architectuur wordt in handen gelegd van den deskundige der gemeente. De Voorzitter acht dit niet meer dan billijk, de gemeente biedt de aanvra gers een gunst aan, nergens kunneh zij op die manier, met zoo weinig over waarde worden geholpen, ook niets natuurlijker, dat de gemeente ook zijn voorwaarden stelt. De heer v. 't Sant acht het ook be ter, dat de gemeente toezicht houdt. Zeker, de menschen storten 15 pCt. zelf, doch dit is heel weinig e"n ner gens kunnen ze op die manier geholpen worden. Spr. deelt het standpunt van B. en W. De Voorzitter merkt op, dat B. en W. deze regeling bij de woning te de Werken nog niet hebben toegepast, om dat de hypotheek het vorig jaar reeds was aangevraagd en geregeld. Verder zal voortaan voor toezicht 1 pCt. en voor alle bemoeiingen in totaal 2 pCt. worden gerekend. De heer Gulden zag het artikel over verplichte aanbesteding gaarne in dier voege gewijzigd, dat onderhandsche aanbesteding mogelijk blijft. De Voorzitter meent, dat dan ge voeglijk het geheele artikel kan weg blijven. Onderhandsche aanbesteding be hoort uitzondering te blijven. De heer Kramer vraagt of de men schen hun woning ook kunnen bouweh jen inrichten zooals zij dat verkiezen. De Voorzitter antwoordt, dat zij daar over met den deskundige kunnen over leggen. (De heer v. Straten merkt op, dat naar zijn meening datgene wat de heer Gul den bedoelt, juist in het voorstel van B. en W. tot uiting komt, door dit

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2