Ingezonden. Proeftuin 4*oiiiictiem Plaatselijk Nieuws (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) De paaschvacantie is voor Wim en Kees achter den rug- en beiden ver teilen 'hetgeen zij in die dagen be wonderd hebbenDit gesprek is evenwel van korten duux, en al heel spoedig, zijn de plaatselijke dingen hun onderwerp. Het gesprek loopt nu oveT het volgende WimZeg Kees -wat is het de laatste dagen toch stil in de couran ten heel de schrijverij is afgeloopen. het blijkt dat wij den langsten adem hebben, dat komt zeker omdat wii nooit hard geblazen hebben. KeesJa jongen, paarden die zoo hand van stad loopen struikelen wel eens, en beter ten halve 'gekeerd, dan ten heele gedwaald. Wim: Kerel gij kent ook al veel spreekwoorden, ik zég daar nog over heen ledige vaten klinken het hardst. Maar hoe staat het er bii hier, wat hoorde zooal KeesHoor en doe ik weinig, de verkiezing die opkomst is, schijnt niet belangrijk genoeg te zijn, om daar over drukte te maken, 't Is voor on ze Gemeente natuurlijk ook van geen belang hoe de uitslag is: Hier gaat alles zijn ouden gang. Mogelijk komt mtet deze verkiezing de actie vóórt, die in Juni zal gehouden worden als het over onze vroede vaderen gaat. Ik 'heb al gehoord dat er enkele zijn die graag de stoep op zouden willen en dus maar eens een kansje wagen of het igelukken zal, weet ik niet, maar het is te hopen voor de waag halzen. WimZeg' Kees dat was oak wat voor jou jongen, probeer het ook eens, ik durf te weddendat als Cor nells Komkommer met een lijst kwam, heel Almkerk jou stemde. Een enkele zal misschien probeeren zijn eijgen er in te houden, maar 't liep mis hoor. Doe het Kerel, gij met jouwe /Televisor'' en „zender" ziet en hoort alles, en zijt dus altijd voorbe reid. Er was misschien nog wel geld m'ee te verdienen voor de Gemeente ze behoefden dan niet zoo zuinig te zijn, en konden gerust f5.voor ee- me waterstap geven hoor, zonder dat de Gemeente er mee in de put zou komen. KeesNee Wim, dat doe ik niet, ik stel mijn zender beschikbaar, voor iedereen, en niet voor de Gemeente alleen, er is 'meer te zien dan Ge meentezaken, dat begrijpt je toch ook wel. Wij gaan nog eens rondkijken of er soms wat veranderd is. Mis schien wil je nogl wel eens kijken en meteen vertellen Wim. Ik zal even alles in schakelen. Daar gaat 'tie. Wij zullen eerst de nieuwe wandel weg! eens langs gaan. Wim Ik zie niets Kees. Daar is niets veranderd. KeesNiets veranderd zegde, maar daar moesten toch de werkloo- zen aan de gang. Wim Ja gezegd is het, maar niet bedoeld denk ik, want onze Gemeen te stuurde de werkloozen naar Sleeu- wijk en hebben toen zeker njahr' werk glezocht. Wajnt dat was er genoeg, zoioals die je wandelweg in orde ma ken, slooten graven enz., doch de menschen werkten al aan de werkver schaffing in een andere Gemeente. Dat noemt men in stadstaal „Wijs be leid'' of 'het wijs is, weet ik jniet, maar goedkoop wel meteen toonen, toch onze mannen hoeveel goede wil ze hadden, en de arbeiders waren te vreden. 't Is nou toch goed voor den volgenden winter. KeesNou Wim wij gaan verder, kijk maar eens jongen. Wim: Ik zie nou verschillende deftige Heere gaan, met hooge hoe den op, en groote laarzen aan. Die gaan de stoep van het raadhuis op, 't is zeker vergadering, laten wii dat eens afkijken Kees, gij kunt zien dat ze gloed bevriend zijn, want ze geven elkaar de hand, en wat ze er alle maal bij zeggen, kan de niet goed ver staan, maar het zal toch wel goed doóld zijn maar wat is, dat nou, er zit er één bij met ooglappen aan ge loof ik, zou hij schrikachtig wezen Kees: Neeje jongen, dat ziede niet goed, hij zit alleen maar, met zijn handen onder zijn hoofd en bang kent hij niet. Wim: Toch gaat het er daar bin nen, heel loalm naar toe, daar zijn ze ker geen belangrijke zaken, aan de orde, thuis zal het schoonmaak zijn, en dan kunnen ze net zoo goed hier zitten, als thuis in de; weeg loopen. KeesOver arhoonmaak gespro ken, dat is waar ook, ik moet mor gen vroeg op, de zender moet noodig eens opgepoetst worden, en dus stel ik voor, om nu de zender uit te schakelen, en als de nieuwe candi daten bekend zijn, gaan we die wel eens bekijken, ik wensch u nu wel te rus ten en tot de volgende 'keer. Kees: Van 't zelfde Wrm. Willem Por. Cornelis Komkommer. Almkerk, 11 ƒ4'31 «Q— Mijnheer de Redacteur! Verzoeke een klein plaatsje in uw blad, bjj voorbaat mijn dank. Na aanleiding van de ingezonden stuk ken in uw blad gevoel ik mjj verplicht er wat aan toe te voegen ter opheldering. Het stukje ingezonden door J. J. van Loon Czn. is geplaatst geheel op zijn eigen verantwoording, zonder overleg met bestuur of leden der muziekvereeniging „0. G.". Nu heeft het den heer Roza in zyn ingezonden stukje over debateeren met andere heeren, welke deze moeten zijn is my een raadsel, dat hij zich verdedigd is zijn recht. Den heer v. d. Velden bralt er ge weldig op los, die haalt en zoekt er alles en nog wat bij en daarom het volgende Ten eerste kan ik den heer v. d. Velden bewijzen dat hij al van voor de oprich ting of toen er sprake was van oprichting eener nieuwe muziekvereeniging hij van alles en nog wat rondgebazuind heeft, wat zeide U tegen een lid der gemeente raad dat, wanneer hij lid der nieuwe vereeniging werd dit een scheuring in U fractie zou brengen, en wat zien wij, hij is lid geworden en toen geachte inwoners van Wyk en Aalburg is uw een ramp overkomen, want de scheuring werd vol trokken, is het zoo'n wonder dat v. d. Velden zoo blaft. Ten tweede schijnt U niet erg op de hoogte te zijn, wat toch een voornaam punt is, want U schrijft dat u geloofd dat de nieuwe vereeniging is opgericht uit vijandschap tegen de oude vereeniging, neen waarde heer maar deze is wel op gericht omdat een gedeelte der oud-leden van „Oef. en Uitsp.8 zich niet konden vereenigen met bestuur en leiding dier vereeniging en dat zij recht van bestaan heeft bewijst dat niet de sterkte van 30 werkende leden en 100 begunstigers, misschien zegt dit wel iets tot den heer v. d. Velden of moeten wij knielend bij U komen en u uit laten maken of er bestaansrecht is. Den Weled. Heer Baselaar haalt u er ook bij, u had moeten beginnen met de inwoners van Wijk en Aalburg te ver tellen dat deze dreigbrieven kreeg uit de gemeenten, en dat hij er iemand van ver dacht die steeds de grootste mond had gehad, is dit zijn recht of niet misschien heeft hij het zoover niet mis gehad, want na aangifte is hij er van verschoond ge bleven. Wenscht de heer v. d. Velden verder te debateeren graag ben ik hiertoe be reid, indien de Redacteur van dit blad plaatsruimte beschikbaar steld, zoodat u kunt probeeren of ik soms voor u knie len wil. U mijnheer de Redacteur nogmaals dankend voor de plaatsruimte. D. VAN LOON Czn. Wijk en Aalburg, 21 April 1931. Op 9 dezer, des avonds te 7 ure, werd in het café Gambrinus te Go rinchem de algemeene vergadering ge opend der vereeniging Centraal Proef- tuinbedrijf voor Gorinchem en omstre ken. Aan de bestuurstafel was met het voltallige bestuur aangezeten, de heer K. Wiersma, Rijkstuinbouwconsulent voor zuidelijk Zuid-Holland. De Voorzitter, de heer Kootstra, bur gemeester van Gorinchem, deed de vol gende mededeelingen De gemeente Gorinchem verleende een 2e hypotheek ad f3000. De heer Schenk, hoofd der school te Heukelum, zal in de Commissie van Advies worden uitgenoodigd. Het glas is tegen hagelschade, enz. verzekerd. Het teeltplan is vastgesteld. De centrale verwarming werkt goed. Het terrein is met medewerking van Gorcums gemeentebestuur getweediept. De fruittuin is aangelegd. De heer de Jonge verdient oprechten dank voor zijn belangeloozen arbeid als penningmeester sein accountant. Het aantal bezoekdagen moet tot twee per week worden beperkt. De heer F. den Hartog is benoemd tot vice-voorzitter. Drie volontairs zijn aangesteld. Rekening en verantwoording. De rekening, die sluit met een na- deelig saldo van f480.30, in nagezien door den Rijkstuinbouwconsulent, en den directeur-generaal van den Land bouw, en is door de commissie, de heeren Mr. van der Poel, Beansar en Blankers in orde bevonden. De spaar bank te Gorcum schonk f 100 tot ver mindering van het tekort. Jaarverslag secretaris. Hieraan wordt ontleend, dat de heer den Adel in de vorige algemeene ver gadering als bestuurslid werd herko zen; dat in 1930 vier bestuursvergade ringen werden gehouden; dat de heer Kruijt te Dalem werd benoemd in de commissie van advies, inplaats van den heer Kool, die uit Arkel vertrok; dat de tuin door 581 personen werd be zocht, waarvan plm. 300 om inlichtin gen kwamen; dat de woning van den bedrijfsleider en de installatie voor cen trale verwarming onderscheidelijk ein de Juni en einde Augustus 1930 gereed kwamen; dat de Raad van Gorinchem op 28 November besloot aan de ver eeniging alsnog f3000 bedrijfskapitaal op hypotheek te verstrekken; dat het ledental door vertrek, overlijden en be danken tot ongeveer 680 leden terug liep; dat hoewel 1930 zich kenmerkte door lage prijzen, men over de pro ductie tevreden kan zijn. Begrooting. Aan dea heer Verduijn (Dussen), die vraagt op het noodig is telkens sub sidie te vragen, en die de posten voor vracht- en verlichtingskosten (f500) en loon (f3000), te hoog acht, antwoordt de Voorzitter, dat geen particulier min der aan vracht- en veilingskosten zou kunnen betalen, daar deze bij de veiling alhier reeds 8 pCt. bedragen; voorts, dat de proeftuin is een demonstratie- tuin, die een chef moet hebben, die over alles inlichtingen kan geven. Ook de tuinknecht moet volkomen van zijn taak berekent zijn. Een en ander moet met een behoorlijk salaris worden be taald. De Voorzitter brengt den be drijfsleider hulde en uit een woord van erkentelijkheid aan den tuinknecht. (Ap plaus.) De heer van Panhuijs, die periodiek aftreedt, wordt herkozen. De Voorzitter wijst er op, dat de proeftuin le kwaliteit planten levert, doch dat velen, die te laat met hun aanzoek kwamen, moesten worden te leurgesteld. Dit jaar zal getracht wor den meer planten te leveren. Op een vraag van den heer Walraven (Dalem) hoe de heer Wiersma denkt over het export van tuinbouwproducten, zegt deze het volgende: Indien wij slechts eerste kwaliteit bouwen, zullen wij nog wel tegen de tarieven op kunnen en nog wel een gaatje vinden. Men heeft in 1930 toch wel een behoorlijke boterham gehad in den tuinbouw. Het Jaarboek van het Centraal Bureau van Veilingen over het jaar 1930 geeft aan, dat in 1929 voor 95 en in 1930 voor 85 milliocn gulden is geveild. De provincie Noord-Holland kwam van 22 millioen op 15 millioen en ging dus 7 millioen achteruit, Zeeland liep met ruim 1 millioen terug en Noord- Brabant voor de rest. Maar de ande re provincies veilden in '30 niet min der dan in 1929. Zuid-Holland in '29 48V2, in 1930 49i/2 millioen) is zelfs 1 millioen naar bóven gegaan. In de met de omstreken van Gorkum beter te vergelijken Zuidhollandsche eilanden is over 1930 f50.000 meer geveild dan in in 1929. Door het 14 dagen uitblijven van re gen in den voortijd is in Oud-Beierland 2 K.G. fruit minder geveild dan in 1929. Wij kunnen met le klasse product goed id! oorgaan met exporteeren, vóór ons land te veel zal produceeren. Ech ter kunnen wij niet overal heen; naar Amerika b.v. niet, en naar Frankrijk met sommige artikelen niet. „Ertals ze nu de tariefmuren allemaal nog veel hooger optrekken?" vroeg een der aanwezigen. Ja, antwoordde de heer Wiersma, onder hilariteit, dan zijn we gepiept. Sluiting der vergadering 9 uur 15. HEUSDEN. De kleinhandelsprijs van Melk, Boter en Eieren in deze gemeente is deze week als volgt Boter f 1.60 per K.G. Eieren 41/2 cent per stuk. In de gehouden vergadering der R.K. Kiesvereeniging werden als be stuurslid herkozen de heeren H. Ver hoeven en F. Verhoeven. Bepaald werd de wijze, waarop de candidaten voor den Raad zullen worden aangewezen. Verder dat 23 April a.s. wederom een vergadering wordt belegd, waarin als spreker zal optreden de heer van Gena- beek uit 's-Bosch; dat de candidaten- lijsten zullen moeten worden ingele verd op 29 April en dan dan vermoe delijk op 2 Mei de officieele lijst der candidaten voor den Raad zal worden vastgesteld. Naar wij uit zeer goede bron vernemen, is binnen een paar weken de feitelijke beslissing van den Minister van Financiën op het bekende, in het najaar van 1930 ingediend adres van pachters van staatsdomeingronden in onze omgeving om vermindering van pacht, te verwachten. Zonder ons er verder over uit te laten kunnen we wel zeggen, dat j vermindering van pacht wordt verleend, zoodat het werken van het Comité van actie met succes is bekroond geworden. Onze oudstadgenoot, de heerj. S. Deurloo, thans ambtenaar ter se cretarie te Brakel, werd uit 76 sollici tanten benoemd tot chef der afdeelin- gen Burg. Stand, Bevolking en Mili taire zaken ter gemeente-secretarie te Weesp. Als een bijzonderheid kunnen we vermelden, dat, terwijl men haast overal klaagt over het uitsterven van ooievaars er ztch thans in onze gemeente twee koppels bevinden, één op de v.m. brou werij en één op de Herv. Kerk, ter wijl volgens de verschijnselen ook het laatste paar reeds zit te broeden. ANDED. De voetbalwedstrijd gehouden tusschen „Sparta" alhier en „Wilhel- mina" uit Wijk, eindigde met gelijken stand 00. Na de rust moest wegens het slechte weer de wedstrijd worden beëindigd. Ds. G. Bouwmeester heeft voor beroep naar de Geref. Gem. te Oude en Nieuwe Wetering, bedankt. Aan «ie sluis alhier had een schip per het ongeluk over boord te vallen. Met moeite wist hij weer op het droge te komen, zoodat dit otfgeval met een nat pak afliep. Dpor de verschillende fabrieken worden de suikerbieten alhier gecon tracteerd voor den prijs van f 10.75 per 1000 K.G. Vorig jaar bedroeg dit f 13.50 tot f 14.per 1000 K.G. Aan de leden van den Vrijwilligen landstorm alhier, had Vrijdagavond j.I. de uitreiking plaats van de prijzen van den gehouden schietwedstrijd. De prij zen werden als volgt behaald: le pr. A. Tankens, 2e pr. L. Vogelaar, 3e pr. G. Schouten, 4e pr. J. Versteeg, 5e pr. G. de Fijter, 6e pr. H. Tankens. De candidaatstelling voor de le den van den Gemeenteraad zal plaats hebben op Dinsdag 12 Mei a.s. ALMKERK. J.I. Zondag maakte Ds. Döns- zelman vanaf den kansel bekend, dat Z.Eerw. voor 't beroep naar 's Gra venland had bedankt. Op 30 April a.s., 's avonds 7 uur, hoopt de muziekvereen. „Nooit Ge dacht" alhier, ter gelegenheid v. d. verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana, in den Tuin van de wed. Dekker een concert te geven. Op 15 Juni a.s. zal alhier de ver kiezing plaats hebben yan leden der gemeenteraad. DRUNEN. Veiling 20 April 1931. Spinazie 2632 ct.; id. II 1623 ct. Witlof 20—26 ct.; Slavellen 10—16 ct. Juin li/j2 ct.; Sjalotten 1011 ct.; Postelijn 3436 ct.; alles per kg. Sla 6—7i/2 ct.; id. II 2—5l/a ct.; id. Ill 13 ct.; Roode kool 1822 ct.; Savoye kool II 36 ct.; Witte kool 57 ct.; Bloemkool II 511 ct.; alles per stuk. Radijs 23V2 ct.; Keelen 2—3ir, ct.; Plukselderij 12 ct.; Rabarber 5—7ct.; Preij 510 ct.; alles per bos. DRONGELEN. Wegens het bedanken van P. W. Treffers als voorzitter der fanfare „Ex celsior", is in diens plaats met meer derheid van stemmen gekozen M. Tref- ers Bzn. DONGEN. Tot onbezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand dezer gemeente is benoemd, de heer F. Leenaerts, com mies ter secretarie, terwijl im de plaats >van den heer van Dortmond, die met ingang van 30 April 1931, wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd, den dienst met pensioen gaat verlaten, is bevorderd de heer Jos Koenen. Met (den volontair ter secretarie, den heer G. Otjens zal een arbeidsovereenkomst worden aangegaan, om hem een beloo ning toe te kennen voor de door hem verrichte diensten. Op Dinsdag 28 April a.s. zal be gonnen worden met een cursus in zie kenverpleging, die gratis kan worden gevolgd door de leden van den R.K. Vrouwenbond en verder tegen een klei ne vergoeding door alle belangstellen den. GENDEREN. Ds. J. J. Kuyper te Dussen, heeft het beroep naar de Ned. Herv. gem. alhier aangenomen. '«GRAVENMOER. Dit jaar zal voor den herijk der maten en gewichten zitting worden ge houden op Maandag 27 April a.s., in het voorste lokaal der O.L. school, des namiddags van 1 tot 4 uur. NEDERHEMERT. A.s. Donderdagavond des avonds 7 uur, hoopt de Eerw. heer Verheul uit Brakel, aan de N.Z. een biduur te hou den voor het gewas. OUDENDIJK. Zaterdag 18 April 1.1. hield de afd. Woudrichem van de Nederl. Bond van Arb. in het Landb.- Tuinb.- en Zuivelbedrijf een openbare vergadering in café v. d. Wiel alhier. Voor een goed gevulde zaal, opende de Voorzitter, A. Pellikaan, te ruim half acht met een woord van welkom 'en spreekt zijn genoegen uit, te mo gen constateeren, dat ook bij de ar beiders hier ter plaatse, het besef meer en meer levendig wordt, dat organisa tie het parool moet zijn. Hierna is het woord aan propagandist Bax uit Roosendaal, die in een helder betoog na eerst de geweldige cri sis in het onderhavige bedrijf te heb ben geschetst ons het feitenmate riaal voorlag, waaruit overduidelijk bleek, dat juist op die plaatsen waar de land arbeiders flink zijn georganiseerd, geen enkele loonsverlaging heeft plaats ge vonden. Aan u zeiven dan ook de schuld, on georganiseerde arbeiders in het Land van Heusden en Altena, aldus spre ker dat uw toch al niet gunstige levensjxisitie nog méér wordt verslech terd, door de hier alreeds ingevoerde loonsverlaging! Dat het voor den boer geen roos- kleurigen tijd is, wij erkennen het ten volle, en vandaar dat het voor de hand ligt, dat hij alle mogelijke middelen zal aangrijpen om zijn uitgaven te ver minderen, en dus is liet logie^, dat zoo lang gij u diet tot een macht hebt georganiseerd, het eerst naar het loon van den arbeider wordt gegrepen. Helaas is het een feit, dat op plaat sen als hier, de meeste arbeiders in •een dusdanig geval, niets weten te doen danschelden op den boer. Hoe geheet anders, zegt spreker, is de toon die men waarneemt op plaatsen waar de arbeiders schouder aan schouder in hunne organisatie staan. Dan eerst ziet men het verschil in mentaliteit. Immers kalm, doch vast beraden be sloten daar de arbeiders, dat niet bij hun, bij de niets bezittende landarbei ders dus, het tekort mocht worden ge haald, waardoor elke loonsverlaging met de meeste beslistheid werd afgewezen. Wil de boer zijn uitgaven verminderen, hij zoeke het daar, waar het te vin den is, zegt spreker, doch in geen ge val bij de niets bezittende landarbei ders. En ook gij arbeiders in dit gewest, hebt recht op een menschwaardig be staan, 't welk ge kunt- en zult verove ren, zoodra het besef tot u zal door dringen, dat het uw dure plicht is, lid te zijn van den modernen Landar- beidersbond. Dat sprekers pittige reden bij de aan wezigen was ingeslagen bleek wel uit het feit, dat de Voorz. bij het sluiten der vergadering mededeelde, dat het ledental zijner afdecling met het cijfer drie was vermenigvuldigd. Mej. M. A. Scale van Breda, die Vrijdag 1.1. werd benoemd tot onder wijzeres der 2de openbare school, is Maandag 20 April 1.1. reeds in functie getreden. RAAMSDONKSVEER. Gedurende de eerste 3 maanden dezes jaars werd in de Zendingsbus jes der Chr. school bijeengebracht ruim f52. Door de melkslijters werd de prijs der melk met 2 cent verlaagd en ge bracht op 10 cent per Liter. Tot bestuursleden van den Chr. Nat. Werkm.bond werden gekozen, de heeren A. Pols, D. J. de Rooij, M. J. de Rooij en C. Sneep. Naar wij vernemen zal Ds. Evvoldt Zondagmiddag in de Veersche kerk zijn afscheidsrede uitspreken. De verkoop van het Groene Kruisspeldje bracht alhier ruim f 142 op. Wel een mooi bedrag en buiten kansje voor de vereeniging. SLEEUWIJK. Afloop aanbesteding door archi tect Adr. de Jong alhier voor den bouw eener boerderij aan den Schans te Drimmelen voor C. den Besten aldaar. Metselwerk J. J. van Loon te Werken dam voor f 4400. Timmerwerk Gebr. de Joode voor f3250. Schilderwerk W. v. d. Bunt te Werkendam f322. Lood- gieterswerk G. A. Peters te Werken dam. Door architect Adr. de Jong Pz. alhier, werd voor rekening van Mr. Dr. A. den Dekker te Gorinchem aan besteed het bouwen van een landbouw- schuur te Hoornaar. Gegund aan L.. Baron te Hoornaar voor f4844.40. Voor de Werken zijn door den Chr. Nationalen Werkmansbond voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen candi- daat gesteld de heeren G. Ippel, B. v. d. Stelt, M. Hoeflaken, J. Dekker, M. Pruissen en H. v. d. Stelt. SPRANG. J.I. Zondag overleed alhier op 84-jarigen leeftijd, de heer A. L. de Jong, die op het terrein van de Ned. Herv. gemeente een zeer bekende fi guur was. Vele jaren heeft hij de ge meente met voorbeeldigen ijver in het ambt van diaken en later als ouderling gediend. Ook was hij vele jaren lid van het kiescollege en notabel. De laat ste jaren, toen hij ouderling was, dien de hij de gemeente als voorlezer, waar door hij in de vacatures geregeld de predikatie voorlas. Ook was hij bestuurslid en mede-op richter van de school voor C.V.O. Me de onder zijn leiding werd de school aanmerkelijk uitgebreid. Door zijn hu maniteit had hij zich een staf van vrien den verworven. Op 72-jarigen leeftijd moest hij we gens ernstige lichamelijke ongesteld heid, wat het loopen hem nagenoeg onmogelijk maakte, al deze functies aan anderen overlaten, wat hem smartte, te meer daar allen arbeid op genoemd terrein de liefde van zijn hart had. Zijn nagedachtenis blijve in aange name herinnering voortleven. J.I. Zondag geraakte een vracht auto in de Biersteeg alhier, door te ver uitwijken, van den weg in de sloot, waardoor zij zulke averij opliep, dat ze door een kraanwagen van de firma de Graaf uit Waalwijk moest worden opgehaald. Daar deze dwars over de tramrails stond, had het verkeer eenige vertraging. WIJK. Donderdagavond j.I. speelde de korfbalclub „Excelsior", een vriend schappelijke wedstrijd in Nieuwendijk tegen „Quick". De wedstrijd had een aangenaam verloop en werd door „Ex celsior" met 20 gewonnen. Deze overwinning is een mooi begin, van het komende seizoen. WELL. De Kerkeraad der Ned. Herv. ge meente alhier, heeft de lidmaten opge roepen Vrijdagavond a.s. in „Ons Huis" eett vergadering te beleggen, wegens het verlaijgen van een predikant. WOUDRICHEM. De Zondag in de Ned. Hefv. Kerk gehouden collecte ten behoeve der Chr. Bewaarschool, bracht op de som van 115.83.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2