GENOVEVA Ingezonden. FEUILLETON Laiidbouwrnbriek. Plaatselijk Nieuws. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur I Mag ik nog een kleine plaatsruimte in Uw veelgelezen blad, naar aanleiding van het brallende en het blaffende ingezonden stuk, vol wartaal van den heer D. v. Loon Czn. en wel alleen om te verklaren, dat het me niet lust op dat schrijven in te gaan. Ten eerste Omdat men niet debatteert met menschen, die ons naroepen Ten tweede Ik meen, dat ik het had tegen den heer Jac. Johs. v. Loon Czn. en niet tegen den heer D. van Loon Czn. Wie weet, of, als ik op dit stuk inga, in een volgend nummer weer niet een andere van Loon komt opdagen; Ten derde Het stuk van den inzender, de door mij genoemde feiten, waarmede ik niet anders deed, dan mij verdedigen, waartoe ik werd gedwongen, geheel onbe sproken laat Ten vierde Zijn stuk geen nadere toe lichting van mij behoeft, het is één stuk van zelfbeschuldiging en erkenning van feiten. Alleen één ding vind ik jammer, de inzender had achter„want de scheuring werd voltrokken", nog moeten schrijven, hiep hiep hoera 1, wij hebben het over- wounen, de onnoozelste lezer zou dan de ware bedoeling hebben begrepen. U mijnheer de redacteur beleefd dankend. K. v. d. VELDEN, Wethouder. Wijk, April 1931. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U eenige plaatsruimte naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer D v. Loon Czn., in Uw nummer van Woensdag 22 April j.l. Het feit, dat de heer v. Loon het be stuur en leiding van „Oefening en Uit spanning" ter sprake brengt is voor mij aanleiding, op dat ingezonden stuk in te gaan. Al ben ik het met mijn broer eens, dat deze kwestie niet in een courant thuis behoort, doch in de plaats zelve behoorde te blyven. Voor de oprichting van de nieuwe muziekvereeniging „Onder ling Genoegen", had ik een onderhoud met een der hoofdbestuursleden van „O.G." die mij een persoonlijk onderhoud voor stelde, om tot een oplossing te komen. Ik heb toen direct mijne volle medewer king toegezegd en er bijgevoegd dat alleen en ook op die manier alleen, iets goeds te bereiken was. Bedoeld bestuurslid beloofde mij, binnen een paar dagen te zullen berichten, wanneer dit onderhoud zou plaats vinden. Tot op heden, nu ongeveer een jaar na deze toezegging verstreken is, hoorde ik niets meer over een dergelijk onderhoud. Ik ben meer dan 20 jaar voorzitter van „O. en U." en niettegenstaande ik meermalen verzocht, voor mij een ander te nemen, werd ik ieder jaar met ongeveer algemeene stemmen herkozen, wat voor mij een reden was, dit voorzitterschap te blijven waarnemen. Uit den uitslag dezer stem mingen zal ieder de gevolgtrekking kunnen maken, dat mijne leiding niet zoo slecht was. Trouwens onze tegenwoordige tegen standers erkennen volmondig mijne ver diensten in deze. Wat de leiding betreft ditToen de heer Baselaar in het najaar van 1928, schreef dat hij moest bedanken als direc teur van onze vereeniging, omdat hem de reis naar Wijk te moeilijk werd, stond onze vereeniging voor de vraag wat nu. In de vergadering om over deze vraag te beslissen, werd mijn broer aangezocht Tyroolsche novelle door E. von Pütz. 9.) „Nu niet," zeide de boer knorrig, zijn betere gevoelens onderdrukkend, „neen, nu stellig niet. Wat! Op mijn bloote knieën zou ik neervallen, en zij is te goed voor mij; nadat zij mij, haar eigen man, zoo beleedigd heeft en weggeloopen is, zoo stil alsof ik de pest had! Neen, oude gek, zoo mal is de Lindenboer nog niet!" Hij stapte door de zachte, versche sneeuw terug in huis en sloop stil naar binnen, opende en sloot hard de kamer deur, ia,ls kwam hij juist van buiten, en ging met zwaren tred naar zijn ikamer. Daar stond hij stil en keek een tijdlang naar het licht, dat hij zoo juist had aangestoken. Twee zwarte, smeekende oogen keken hem uit de vlam aan; hij wendde den blik af, maar overal vervolgden zij hem, tot in den droom gunden zij hem geen rust.... Het was April; nog lag de sneeuw diep en hoog in de kloven en op de bergtoppen. In het dal achter aan de zuidzijde smolt het witte kleed, zwart keken de aardschollen uit de akkers en op goed beschutte en zonnige plaat sen schemerde reeds het groen. Het is een wilde dag geweest, de storm raast en huilt door het dal, hij schudt en buigt de hoogste boomen als waren het riethalmen; menigmaal de leiding op zich te nemen. Deze zei toen, dat dit voor hem een moeilijke kwestie was en hij liever niet aan dit verlangen voldeed, omdat hij naar zijne meening niets zou kunnen bereiken. Wist hij de vereeniging op het peil te houden waarop zij toen stond, dan was het goed en ook net maar goed, doch lukte dit niet, waarop minstens evenveel kans be stond, dan zou dit aan zijne leiding worden geweten. Ten slotte liet mijn broer zich evenwel overhalen en beloofde, althans voorloopig, de leiding op zich te zullen nemen. In het voorjaar van 1930 toog ons geheel bestuur, waaronder ook de tegen woordige voorzitter van „Onderling Ge noegen", naar den heer Baselaar, om hem te vragen het directeurschap weer op zich te nemen. De heer Baselaar verklaarde zich toen bereid. Een achttal dagen, na de toezegging van den heer Baselaar, ontving ik van hem een schrijven, waarin hij die toezegging introk. Steeds zijn wij blijven hopen, dat de heer Baselaar tot andere gedachten zou komen en wij hebben gewacht, totdat hij als directeur van „O.G." optrad voor wij gingen uitzien naar een anderen directeur. Ieder onpartydig lezer zal tot erkenning moeten komen, dat er andere motieven golden, dan „het zich niet kunnen ver eenigen met bestuur en leiding", hier werkten andere machten. Immers gesteld een oogenblik, dat de grieven gegrond waren, was het dan nog wel noodig ge weest een nieuwe vereeniging op te richten, waaruit niets kon groeien dan twist en tweedracht in de gemeente zaaien. Het ware toch veel eenvoudiger en ook de aangewezen weg geweest, dat zy die grieven hadden, deze kenbaar hadden gemaakt en mocht dit niet helpen, dan hun macht in de vereeniging hadden ver sterkt. Dit zou U, geachte heer v. Loon, met uwe 30 leden toch niet moeilijk zijn gevallen, wyl „O. en U." toen slechts 25 leden telde en dit te meer niet wijl ondergeteekende, in het onderhoud in den aanhef dezes genoemd, aan bedoeld bestuurslid, de verzekering heeft gegeven, dat hij en ook zyn broer, als het belang van „Oefening en Uitspanning" dit vorderde, gaarne van het tooneel zouden verdwijnen. U mijnheer de Redacteur beleefd dan kend voor de verleende plaatsruimte. J. H. ROZA, Voorzitter van „Oef. en Uitsp." BLAUW BIJ AARDAPPELEN.-KALI. Alles is dit jaar laat. De aardap pelen komen ten deele ook later dan gewoonlijk in den grond. Daarbij komt, dat de verbetering in de aardappelprij zen gedurende de laatste maanden velen zal aansporen, om meer consumptie aardappelen dan gewoonlijk te bouwen. Des te meer nog, waar de prijzen der andere akkerbouwproducten laag zijn en de regeeringsteun voor suikerbieten en tarwe zeer laat bekend is geworden. In verband met de beteekenis van den consumptie-aardappelbouw moge nog bijzonder de aandacht gevestigd wor den op een euvel, dat veel last, schade en moeilijkheden veroorzaken kan: het „blauw". Dóór de ijverige onderzoe kingen van den Plantenziektenkuhdigeh Dienst te Wageningen en anderen is gebleken, dat er tegen dit euvel slechts één practisch middel is, n.l. een rij le e 1 ij k e voorziening, met kali- mest. Het spreekt wel vanzelf, dat men streven moet naar toepassing van vol ledige bemestingen, zoodat ook vol doende stikstof en fosforzuur gegeven weergalmt >een luid gekraak door het woud, en dan klinkt iets als een dood- geschrei, als een der trotsche dennen in splinters doorbreekt, vergeefs zich met de groene armen vastklampt aan zijn buren, en eindelijk ruischend ter aarde zinkt. Onder het ijs murmelt en borrelt het beekje, ongeduldig wach tend, dat het harde, zware kleed van hem wordt weggenomen. Het wil zich weer koesteren in de geliefde zonne stralen, het wil ze weer laten dansen op zijn schuimende golfjes. De wind jaagt door de wolkbanken, verscheurt ze en drijft ze voort; als witte en grijze reuzenvogels fladderen ze, door hem opgehitst Hij lekt met gloeiende tong aan de sneeuw, die opgehoopt is aan den berg rand, en houdt niet op totdat ten kor reltje loslaat, in het rolllen andere me- deneemt, altijd zich vergrootend don derend stort de lawine zich in hei dal, en slingert het witte sneeuwschuim in de lucht. Met moeite werkt zich een oud knechtje door de vuile sneeuw, die op straat ligt. Hij waadt en glijdt verder, zijn oude lippen murmelen vurige ge beden. Zoo komt hij in Gries, uitgeput, nat van het zweet. Aan de deur van het postkantoor klopt hij verlegen en durft eerst aarzelend op een luid geroep van „binnen" er intreden. „Wat wil je?" roept de beambte het mannetje toe. „Vergeef mij, mijnheer, maar ziet u, Thomas, die is op reis, reeds voor een week, en nu is de boerin erg zièk. En nu wil ik hem een boodschap stu ren dat hij thuis moet komen; het zou dient te worden. De ervaring heeft geleerd, dat rij kelijk met kali bemeste aardappelen, 1) minder „blauw" vertoonen of er ge heel vrij van zijn; 2) beter bestand zijn tegen het zgn. stootblauw, dat veroorzaakt wordt door ruwe behandeling der aardappelen. 3) beter duurzaam zijn en bij het bewa ren harder, steviger blijven. Over de vraag, welke rol de kali precies speelt, waardoor deze gunsti ge werkingen ontstaan, zijn de geleer den het nog niet eens. Maar dat doet er voor den practischen aardappelbou wer ook weinig toe. Voor hem is de hoofdzaak te weten, dat hij door 't gebruik van kali zijn aardappeloogst tegelijk vermeerderen en ver beteren kan. Ook hier geld dus, dat kali geeft kwantiteit en kwa liteit. Op de zand- en veengronden, die van nature arm, meestal zeer arm aan kali zijn, is het gebruik van kali al gemeen; vooral bij de aardappelen, die immers tot de „kalivreters" behooren. Op de klei- en zavelgronden, die van nature meer kali bevatten, heeft men in vele gevallen te lang gewacht, om voldoende kalf te geven. Die roofbouw heeft zich gewroken door het opleveren van geringe oogsten en het verschij nen van kali-gebrek kenteekenen met alle nadeelige gevolgen ervan: legeren van koren, niet uitgerijpte suikerbieten met laag suikergehalte, slecht bewaar- bare producten van land- en tuinbouw, enz. En bij aardappelen het „blauw". Want vooral op de klei- en zavelgron den komt dit verschijnsel voor, als is er in de laatste jaren veel verbeterd door het meer en meer toepassen van kali óók op die gronden. „Die zich aan een ander spiegelt, spiegelt zich zacht," zegt een oud spreekwoord. Nu er zoo vaak over bezuiniging op de bemesting gesproken en geschreven wordt, moge echter ook een ander ge zegde aangehaald worden: Men moet voorkomen, dat de zuinigheid de wijsheid bedriegd! En daarom zal de teler van aardappe len verstandig doen, met de kalibemes ting niet te zuinig te zijn. Afhankelijk van omstandigheden geve hij per H.A. 400800 kg. patentkali of de helft hier van in den vorm van zwavelzure kali. Hoe spoediger deze meststoffen in den grond komen, hoe beter. Zijn echter de aardappelen reeds gepoot, zoo kan men ze ook zonder bezwaar als o v e r- bemesting toedienen. Ze worden door het aanaarden toch door den bo dem verspreid. HEUSDEN. Vanwege de R.K. Kiesvereeni- ging werd Donderdagavond eene pro- paganda-avond gehouden welke zeer druk bezocht was. De voorzitter de heer Hub. Verhoeven heette allen wiel- kom op deze buitengewone vergade ring, inzonderheid den spreker den heer J. v. Genabeek uit 's-Bosch. Hierna hield de heer v. Genabeek een gloed volle rede wijzende op de eenheid en taak der R.K. Kiesvereen., vooral nu de a.s. gemeenteraadsverkiezingen na deren als een man te stemmen op die katholieke lijst. De voorzitter bracht namens alle aanwezigen zijn hartelij- ken dank aan den heer v. Genabeek voor zijn buitengewone verdienstelijke toespraak. Een der mooiste plekjes in deze gemeente is op 't oogenblik wel het tuintje voor het huis van den heer Jonker. De tulpen en hyacinthen prijken er in volle kleurenpracht, terwijl met enkele dagen ook de crocussen in bloei zullen staan. Het geheel is aardig aangelegd en is werkelijk een kijkje wel waard. hem misschien toch wel verdriet doen, als zij stierf en hij haar niet meer had gezien!" Een paar tranen rolden in de diepe groeven van zijn gezicht en hij ging na een poos voort: „De waard heeft het mij gezegd; u kon zoo vlug schrijven, met een ijzerdraad heeft hij, geloof ik gezegd, dat het sneller gaat dan de bliksem. Ik weet niet of Toni mij voor den gék heeft gehouden, of dat het waar is." „Zeker is het waar," lachte de be ambte jein zag Martin door zijn vonke lende brilleglazen aan, dat deze er heel door van streek raakte. „Kijk, dan druk ik een paar maal hierop en dan loopen de woorden aan het ijzerdraad, waar heen ik wil." „Heeremijntijd!" riep Martin ver schrikt, „het zal toch wel behoorlijk toegaan, mijnheer? Het zal Genoveva toch niet schaden! Dat lijkt wei zuiver duivelswerk." „Maak je niet ongerust, oude," troost te de andere goedig, ,.de heilige Vader zendt zijn zegen precies op dezelfde manier." „Dam is 't goed", en Martin heradem de. „Wees nu zoo goed en schrijf Tho mas." Dat was nu niet zoo heel gauw ge daan, want totdat de beambte er dui delijk achter was gekomen, wie Tho mas eigenlijk was, waar hij zich be vond, wat hij te melden had, duurde het een heelen tijd. Martin had in alle onschuld willen laten telegrapheeren: „Aan Thomas in Sterzing, waar hij vee inkoopt." Met open mond en te berge rijzende haren zag hij toe, hoe de beambte Donderdagavond, 30 April, s'avonds 8.15 uur concert door de „FANFARE DER H. FAMILIE." Directeur de heer W. v. Heivoort uit Nieuwkuijk. 1. Wilhelmus. 2. Esperanto-Marche. 3. La Dame au Trefie, Ouvert. 4. Flerus et Souauls Valse. 5. Dans la Bruijére Ouvert. 6. Symphatie Marsch. Zaterdag nam de voetbalvereen. „L.O.N.G.A" deel aan de door de v.v. „S.D.O" te Sprang uitgeschreven serie wedstrijden, alwaar werd gespeeld tegen het sterke „Neerlandia" uit Kaatsheuvel. De wedstrijd eindigde na heel goed spel en vooral na de rust veel spanning in gelijk spel 33, wat een mooie prestatie van „L.O.N.G.A" is. Volgens het reglement moeten bij gelijk spel drie strafschoten gegeven worden om de beslissing te brengen, welke wederom gelijk eindigde n.l. 2 2, zoodat thans het lot moest beslissen wie in de volgende ronde zal uitkomen, „L.O.N.G.A" was de gelukkige en zal a.s. Zaterdag moeten spelen tegen „Sparta" uit Vrijhoeve-Capelle. We wenschen „L.O.N.G.A" weer veel succes. AALBURG. De melkrijder M. had het onge luk met zijn in volle vaart zijnde auto in een sloot te rijden. De bestuurder, evenals het zoontje van den heer S., 't welk naast den chauffeur was geze ten, brachten het er met den schrik af. Nadat de auto met vereende krachten op den weg was gebracht, werd deze op sleeptouw genomen om gerepareerd te worden. AALST. De door de Werkliedenvereen. al hier te houden bazar op 8 en 9 Mei a.s., belooft een succes te worden. Het Bestuur mocht reeds een groot aan tal artikelen ontvangen. Ook de be schermheer der vereeniging, Dr. C. J. K. van Aalst te Hoevelaken, schonk een ruime gift. De verkoop van loten gaat goed. In een week zijn reeds bijna alle loten geplaatst. ALMKERK. Op 29 Juni a.s. hoopt de Chr. gem. zangvereen. „Hallelujha", direc teur de heer Christ, deel te nemen aan het gToot nationaal .muziek- en zang concours te Zeist, en wel in de 2de afdeeling. In deze gemeente is men thans druk bezig met het contracteeren van suikerbieten. Hoewel de prijs daarvan niet hoog, wordt toch door verschil lende landbouwers hiervan gebruik ge maakt. BRAKEL. Bij de verkiezing van leden der Provinciale Staten op 22 April j.l., wer- cen in deze gemeente uitgebracht de navolgende stemmen: Lijst 1. 4 stemmen; Lijst 2. 2 st; Lijst 3. 38 st.; Lijst 4. 1 Oir st.; Lijst 5 389 st.; Lijst 6. 38 st.; Lijst 7 2 st.; Lijst 8. 7 st.; Lijst 9. 90 st.; Lijst 10. 3 st.; Lijst 11. 1 st.; Lijst 12. 40 st. Voor de betrekking van onder wijzer aan de O.L. school alhier, in de vacature ontstaan door de benoeming Van den heer H. P. E. Visscher te Utrecht, hebben zich tot heden 5 solli citanten aangemeld. CAPELLË. J.l. Woensdagavond 7 uur had op het. voormalig raadhuis alhier, in tegenwoordigheid van den tuinbó.uw- oonsulent in deze provincie, Ir. van Goch uit Breda, de sluitinlg'sles plaats der te dezer plaatse op initiatief van de onderlinge tuinbouwvereeniging telegrapheerde en daarna zeide: „Zoo, nu is de boodschap reeds in Sterzing." ,t Is toch echt heksenwerk", mom pelde hij, toen hij het postkantoor ver iaten had, „misschien weet de heilige Vader dat zoo niet. Maar vriendelijk was die mijnheer tegen mij; zijn heilige naamspatroon moge hem in bescher ming nemen! Nu nog een kwartiertje rusten en dan moet ik weer naar huis, zoo gauw mogelijk. Hoe mag het ar me schaap toch gaan, of het wel recht is?" Toen Martin echter de gelagkamer betrad en Thomas zag zitten, ontviel hem hoed en stok. „Alle goede geesten," stotterde hij, „dus niet alleen de woorden, maar ook de menschen kan men telegrapheeren. Als dat geen duivelswerk is dan ja, weet ik het niet meer." „Nu, Martin, wat mankeert je!" roept Thomas. „Ik ben daar nu zoo op een maal. Er was juist een goede gele genheid, en toen ben ik meegereden. Het ging als de bliksem." „Dus is het toch waar." mompelt Martin dof, en hij maakt in het geheim een kruis op den rug van den boer, als deze voor hem uitloopt; „iets hei ligs kan geen kwaad na zoo'n duivels- rit." „Zet je daar neer!" beveelt Thomas; „wat doe je eigenlijk in Gries?" Nu valt ae oude eerst zijn boodschap in; van schrik had hij ze haast ver geten. „Boer", zegt hij sidderend aarzelend, want hij moet hem toch langzaam voor bereiden, „ik heb niets goeds voor je." „Voor mij?" vraagt de boer verwon- door de tuinbouwleeraren A. Dees uit Sprang en Verduijn uit Dussen gegeven twee-jarigen tuinbouwcursus. Na afgelegd examen werd het diplo ma behaald door de heeren P. Spuij- broek, Joh. Sterrenburg Pzn., A. v. d. Schans Pzn., C. Quirijns, P. Dek kers, W. Wagemakers, Joh. Rozen- brand Jaczn. en A. Verhagen. De tuinbouwconsulent feliciteerde de ge slaagden met het behalen van hun diploma en hoopte, dat zii met het geleerde in de practijk hun voordeel zoudenv doen. Hij betreurde het, dat zoo weinigen, de cursus was met een 20-tal leerlingen begonnen, de lessen gedurende den geheelen cursus waren blijven volgen. Namens de leerlingen bedankte de heer Sterrenburg de beide onderwijzers voor het gegeven onderricht! en overhandigde hun als bewijs van erkentelijkheid een cade au, waarvoor de heeren Dees en Ver duijn hun leerlingen hartelijk dank zegden. Nadat nog het woord ge voerd was door den heer J. Michael, die namens B. en W. sprak, en de heer M. van Pelt, namens het be stuur der tuinbouwvereeniging, werd deze eindles gesloten. Tot onze spijt is de vorige week bij de opgave der leden van het Eere-, Comité, voor de met Hemelvaartsdag en 2en Pinksterdag alhier te houden muziekfeesten, vergeten te vermelden, dat ook de heer W. G. Treffers, oud- hoofd der O.L. school in de Kom en voorzitter der gemengde zangvereen. ,,'t Rozeknopje", tot lid van dit Comi té benoemd is. Naar men ons mededeelt zal de heer J. J. Pruijssers alhier, die door de St. Ger. Party te dezer plaatse no 2 op de candidatenlijst voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad was geplaatst, zich terugtrekken. De heer André, cand. tot den H. D. te Krabbendijke, heeft voor het be roep naar de Ger. gemeente te dezier plaatse bedankt. De restauratie van het kerkorgel der Ned. Herv. Kerk alhier, is door het kerkbestuur opgedragen aan de firma M. K. Koppejan, orgelfabriek te Vee- nendaal. Het le elftal der voetbalvereen. „Excelsior" alhier, speelde j.l. Zondag te Kaatsheuvel een competitiewedstrijd tegen Kaatsheuvelsche Boys I, welke wedstrijd door „Excelsior" gewonnen werd met 41. A.s. Zondagmorgen zal in de •Ned. Herv. Kerk alhier, door Ds. A. v. Willigen een bidstond voor het gewas worden gehouden. Door het Uitv. Comité van de de volgende maand te houden muziek feesten, ter viering van het 10-jarig be staan van ons muziekgezelschap „Kunst na Arbeid", is het maken van het tim merwerk op het feestterrein en het in orde brengen van dit terrein na ge houden aanbesteding opgedragen aan den laagsten inschrijver, den heer Adr. Rosenbrand alhier. De aanleg der elec- trische verlichting is gegund aan den heer J. A. v. Wijlen te Vrijh. Capelle. In een Vrijdagavond j.l. gehou den vergadering van kiezers, niet aan gesloten bij een kiesvereen., ter bieJ spreking van de aanstaande verkiezing van leden van den gemeenteraad, werd na gehouden stemming de volgende candidatenlijst vastgesteld: 1. R. Mid delkoop; 2. C. de Rooy-Nieuwenhuizen; 3. Adr. M. Verheijden; 4. A. L. Sneep; 5. G. A. S. de Bas; 6. J. Rijken; 8. J, Michaël; 9, D, de Roon; 10. J. Dek kers; 11. Joh, de Bruijn; 12. Chr. Quirijns. Als sprekers op den 13en Juni a.s. te houden landdag van den Ring 's-Gre- velduin-Capelle e.o., van den Bond van Ned. Herv. Jongel, vereen, op G.G., zullen optreden: Ds. Remmen te Am sterdam, Ds. Kijflenbelt te Rotterdam, Ds. Rijnsburger te Polsbroek en Ds. v. d. Kooy te Maarsen. derd. „Is het iets met het vee?" „Het vee is gezond," antwoordt Mar tin, „maar, maar houd je goed, 't is iets veel ergers." Thomas ademt eensklaps diep. „Is het iets met haar met Geno veva?" wringt hij er eindelijk uit. „O, Heer, Heer!" jammert Martin, „houd je maar goed." Daar pakt de baas hem aan den schouder en schudt het arme, oude mannetje, dat hij er haast van stikt. „Spreek," buldert hij, „of ik vermoord je." „Thomas", stoot Martin eindelijk uit, „als je je vrouw nog levend zien wil en dat arme, kleine wurmpje, loop dan!" Thomas laat hem met een ruk los, zoodat de oude op de bank terugtui- melt; zonder hoed en stok loopt hij voort. „Neem mij mede!" roept Martin; maar Thomas maakt een ongeduldig afwerende beweging, hij kan zich niet laten hinderen door den langzaam loo penden oude. En nu, als hij reeds een heel goed eind weg heeft afgelegd, krijgt hij eerst een weinig zijn bezinning terug. Wat scheelt Genoveva? Is zij plotseling ziek geworden, verongelukt? Had hij het maar gevraagd. En wat zeide Martin „het arme, kleine wurmpje?" Wie en wat was het? Op eenmaal komt het hem in den zin, zoo plotseling, dat hij wankelt en zich aan een boom vasthoudt. „Mijn kind! Ik heb een kind!" roept hij luid uit. (Wordt vervolgd V

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2