K. E. M. Plaatselijk Uleuws. Predikbeurten Buitenhuid. "M Nuchtere kalveren: fok« f 16 f251 slacht- f6 k f 10. 's HERTOGENBOSCH, 29 April. Op de markt van heden waren aange voerd 2872 stuks. 1412 stuks hoornvee, 1101 biggen, 85 zeugen, 214 schapen of lammeren en 60 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 225 tot f 365 per stuk Kalfvaarzen 215 345 Magere Ossen en Koeien Vette Ossen en) le kwal. f0.50 p. pond Koeien 2e 0.41 Pinken van f 145.tot f 185.p. stuk Zeugen 40.— 65.— Schapen 20. 32. Lammeren,, 10.— 16.— Biggen 1.25 1.50 week HandelVet vee met goeden aanvoer, kalmen handel, goede kwaliteit iets duurder. Kalf vee met redelijken handel, goed prijs houdend. Jong fok- en weidevee met goeden handel, ruim psijshoudend. Schapen, zeugen en biggen met tragen handel. DE ROTTERDAMSCHE VEILING. Op de in ons veilingslokaal, Warmoe- zierstraat 37-39, gehouden Veiling, wer den de volgende prijzen besteed Kipeieren f3.25 f 4.75. Eendeieren f3.25 f 4.40. Aanvoer 270.000 Verslag van den Raad der gemeente 's-GRAVEMOER, gehouden op Dinsdag 28 April, des avonds 7.30 uur. Voorzitter: Edelachtb. Heer D.Smits. Afwezig met kennisgeving de heer A. v. Willigen. De Voorzitter opent de vergadering met het formuliergebed, de notulen der vorige vergadering worden voorgele zen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken: Verslag van de plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs. De Openbare school werd bezocht door 65 leerlingen; de Bijzondere school door 122 leerlingen. Het aantal verzui men bedroeg voor de Openbare school 838 en voor de Bijzondere school 1432. Het aantal ongeoorloofde verzuimen voor de Openb. school 1 en voor de Bijz. school 3. Overzicht van de verrichtingen van den Warenkeuringsdienst te Breda, on der welk district onze gemeente be hoort. Het aantal genomen monsters van diverse artikelen bedroeg 8431, waarvan 126 nog moeten worden onder zocht. Hievan werden 1329 monsters ondeugdelijk bevonden, terwijl in de verschillende gemeenten ter plaatse nog 466 monsters werden afgekeurd. Schrijven van de vereeniging van Lim- burgsche Dakpannenfabrieken, verzoe kende om de Nederlandsche industrie te bevorderen en voor dakbedekking uitsluitend Nederlandsche dakpannen te gebruiken, in plaats van andere dak bedekkingen van buitenlandsch maak sel. j Schrijven van de Bondt en Kest, bei den te: .Waspik', betreffende het huren van e en perceel land aan den Lagenweg, groot ongeveer 2i/2 hont. Met algemeene stemmen werd beslo ten het perceel te verhuren aan A. Kerst voor drie jaar, tegen f60 per jaar. Aangezien de verordening op de keur- loonen der gemeente Oosterhout door den Minister niet werd goedgekeurd, werd het besluit der vorige vergade ring ingetrokken. Een nieuw besluit werd aangewezen, waarbij de keurloo- nen onveranderd blijven, zooals bij het vong besluit bepaald, doch in werking treden op 1 Juli a.s., in plaats van 1 Maart 1.1. Het loon voor ingevoerd vleesch is 2 cent per kilo. Schrijven van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken, berichtende dat aan de gemeente zal worden uitgekeerd |een bedrag van f3000, zijnde 75 pCt. van de jaarwedden van Burgemeester en Se cretaris, welk gedeelte door het Rijk wordt gedragen. De Voorzitter deelt mede, dat voor ziening noodzakelijk is van lekkage van den achtergevel van het gemeentehuis. Besloten wordt tegelegenertijd het ad vies in te winnen van een deskundige (en vast te stellen, hoe! hierin op af doende wijze kan worden voorzien, waarna het werk zal worden uitge voerd, mits dit niet te groote kosten medebrengt. Besloten wordt de subsidie aan de vereeniging "St. Odilia", voor hulp en werkverschaffing aan blinden, waartoe op de vorige vergadering besloten werd, toe te passen voor 1932. Eenige wijzigingen in de begrooting 1930 en 1931 worden goedgekeurd. Als leden voor de commissie van aanslag in de Rijksinkomstenbelasting worden benoemd, mevr. Millenaar Loeff en de heeren G. Verhagen, W. Begeer en D. Smits. Tot Hoofd der Openbare Lagere school wordt met algemeene stemmen, met ingang van 1 Juli a.s. benoemd, de heer D. W. Broekmeijer van Haarlem, die no. 1 op de voordracht stond. In gekomen waren acht sollicitaties. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. den heer J. van Willigen alhier bereid hebben bevonden, om voor een maand als tijdelijk hoofd der Openbare school op te treden. De gemeentelijke strafverordeningen, die om de 5 jaar moeten worden her zien, werden opnieuw onveranderd vastgesteld. Verbouwing Openbare school. De Voorzitter deelde mede, dat ten einde a<an de eischen van de Inspectie! te voldoen, verbouwing van de Open bare school noodzakelijk is. B. en W. zijn met de Inspectie tot overeenstem ming gekomen omtrent de veranderin gen die moeten worden aangebracht en die in het algemeen hierop neerko men: De speelplaats wordt verplaatst naar de zuidzijde van de school, in den tuin van de woning van het hoofd der school. De speelplaats aan de straatzijde is onveilig door het verkeer. De privaten worden verplaatst naar de Zuidzijde. Boven den gang worden een paar ra men aangebracht, om zon in de lo kalen te laten. Het binnenwerk wordt geverfd en de noodige voorzieningen gemaakt. Een tweede ingang wordt gemaakt aan de Noordzijde, met een gang van Noord naar Zuid. Van de ongebruikte lokalen wordt een algemeen vereenigingslokaal ge maakt en voorzien van het noodige meubilair. Dit lokaal zal voor verga deringen en bijeenkomsten tegen beta ling beschikbaar zijn. De overdekte speelplaats kan met kleine veranderingen als gymnastieklo kaal worden ingericht en is dan be schikbaar voor beide scholen. Besloten werd dat B. en W. plannen van de verbouwing zullen laten maken, met begrooting der kosten, waarna de zaak verder aan den Raad zal worden voorgelegd. Rondvraag. De heer Versteeg vraagt, wanneer zal worden begonnen met de bestrating aan de Vaart. De Voorzitter zegt, dat nog steeds wordt gewacht op advies van een des kundige, omtrent de beste bestrating. Besprekingen zijn gaande met den Di recteur der Lichtbedrijven te Dongen, omtrent de verplaatsing van het licht- net achter de hoornen, inplaats van er voor. Hierdoor komt de; weg vrij. De lampen kunnen dan over den weg wor den gehangen. Omtrent de kosten vin den nu besprekingen plaats, waarbij wordt uitgegaan van de gedachte, om zelf het grondwerk te doen, dat ge- wenscht is als werkverschaffing voor werkloozen. De Voorzitter zegt toe, de zaak zelf ter hand te zullen nemen en met het oog op de werkloosheid te zullen trach ten met het werk te beginnen. Sluiting der vergadering met het for mulier dankgebed. KAATSHEUVEL. Men deelt ons mede, dat voor de a.s. igtemeenteraadsverkiezing de candidatenlijst der Protestanten al hier, is samengesteld als volgt: 1Jac. Vos. 2. J. Zwart. 3. A. A. Rosenbrand. 4. J. van Os. 5. L. J. Heurter. SPRANG. J.l. Maandag herdachten de echtelieden D. v. Dongen en L. Frings onder groote blijke van be langstelling hun zilveren huwelijks feest. Deze alom geachte familie wer den op dezen dag vele mooie bloem stukken en andere cadeaux aange boden. Moge dit zilveren door het gouden gevolgd worden. J.l. Dinsdag speelde de Jonge garde Hercules" een voetbalmatsch teg'en S.V.V. De wedstrijd eindigde 23 in het voordeel van „Hercules". De afd. Patr. alhier, hoopt a.s. Zaterdag in vergadering bijeen te ko men. WIJK. Naar wij vernemen heeft de fanfare „Oefening en Uitspanning" al hier, besloten deel te nemen aan het concours dat in de maand Augustus in Amsterdam wordt gehouden. De vereeniging zal uitkomen in de ieere afdeeling. D. van Loon Hz. alhier had het ongeluk, terwijl hij elzehout hakte, in zijn rechterhand te hakken, waardoor een groote gapende wond ontstond. Hij moest zich dadelijk onder geneeskun dige behandeling te stellen om de wond te laten verbinden. WASPIK. Voor den Vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 6 runderen en 26 varkens. Woensdag 1.1. werd in het hotel van Iersel alhier, een vergadering ge houden van hoofdingelanden van 't waterschap „Het Zuiderafwaterings kanaal". Aan de orde werd gesteld de benoeming van een definitief be stuur ter vervanging van het voorloo- pig bestuur. Gekozen werd tot Voorzitter de heer A. W. H. Smeur. Tot leden van het dagelijksch be stuur de heeren H. P. J. Hoffmans te Waalwijk, J. Huijsman en R. Middel koop, beiden te Capelle en D. Lank- huijzen Szn. te Raamsdonk. Tot secretaris de heer B. de Winter en tot Penningmeester de heer M. van Dongen, beiden te Waspik. WAARDHUIZEN. Door de A.R. Kiesvereeniging te Waardhuizen en Uitwijk zijn voor de candidatenlijst voor de a.s. gemeente raadsverkiezing der gemeente Almkerk gekozen, de heeren P. van der Wal, T. Colijn en Z. van Herwijnen. iWOUDRICHEM. De stemming ter verkiezing van de leden van den gemeenteraad, is door B. en W. bepaald op 22 Juni a.s. De marechausseé's A. R. van der Mooren en J. H. Brens zijn overge plaatst van Apeldoorn naar de brigade alhier. Met ingang van 18 Mei a.s. wordt de openstelling van het Telefoonkan toor alhier nader bepaald op 8—21 uur. Met de visscherij gaat het de laatste paar weken niet naar wensch. Zalmen worden er nog niet gevangen, terwijl de spieringvangst ook zoogoed als afgeloopen is. Deze is nog al be vredigend geweest. Door verschillende visschers worden de netten reeds in ge reedheid gebracht voor fintenvangst. WERKENDAM. De gehouden verkoop der „Em- mabloempjes" alhier, heeft opgebracht f 98.10. Het netto bedrag komt ten bate der plaatselijke vereen, van 't Groene Kruis. Naar wij vernemen heeft de heer Jac. G. van Oord alhier, voorzitter van den Bond van Chr. Zangvereen. „De Drie Provinciën", als zoodanig bedankt. Dinsdag j.l. kwam het Chr. Lees gezelschap „Werkendam en De Wer ken", in haar 4e jaarvergadering bij een. Uit de verslagen bemerkten we, dat het leesgezelschap zich mag verheugen in de belangstelling van de lezcnden. Bij acclamatie werden herkozen de aftredende bestuursleden, de heeren B. W. v. d. Straaten, Voorz.; D. J. Nij- man, Penningm. en E. J. v. d. Werff, bestuurslid. In een vacature werd als bestuurslid gekozen, de heer F. H. v. d. Kant. Na afloop was er verkoop van boe ken en tijdschriften, welke allen wer den verkocht. Zondag j.l. werd door den heer F. v. Herp, in verband met zijn a.s. vertrek naar Indië, afscheid genomen (als Voorz. van de Geref. J.V. „Ti- motheus." Door den vice-voorzitter, den heer J. Eikelboom, werd hij namens de ver een. op hartelijke wijze toegesproken en bedankt voor zijn aangename en leer zame leiding. Staande werd den vertrekkende voorz. de zegenbede uit Ps. 121 toegezongen. Maandag j.l. werd door Mej. E. A. de Vries afscheid genomen als leid ster van de particuliere handwerschool, welke tweemaal per week werd ge houden in één der lokalen der Herv. Chr. school. Het lokaal was voor dezen avond feestelijk versierd en alle meisjes wa ren in echte feeststemming. Aan 't be gin werd Mej. de Vries toegesproken door Mej. C. Bogers, die de leiding van dezen avond welwillend op zich had genomen. Zij schetste den arbeid door haar in de afgeloopen jaren verricht. Men ziet, zoowel van de zijde der ouders, als van kinderen, mej. de Vries zeer noode vertrekken, daar zij steeds het werk met liefde en toewijding heeft verricht. Als blijk van waardeering ontving zij van de meisjes een prachtige salon tafel. Diep geroerd werd door haar bedankt en tenslotte gezongen: „Van U zijn alle zegeningen," enz. Elders lezen wij: Candidaat Jac. Jonker werd Woensdagavond in het Chr. Tehuis voor Zuiderzeewerkers te Den Over-Wieringen een afscheids avond bezorgd, die het karakter van een gezellig samenzijn droeg. Voor de derde maal had men daar een afscheidsavond georganiseerd, thans voor cand. J. Jonker, die zijn werk had neergelegd en zich beroepbaar gesteld als predikant bij de Geref. Kerken. De avond was voorbereid door leden van de Chr. Zangvereen. onder leiding van den nooit moeden directeur. Met zang en voordrachten werden de vele be zoekers voor hun komst beloond, zoo dat het Tehuis zijn reputatie handha ven kon. De band tusschen de Zuiderzeewer kers en het Tehuis bleek nog steeds hecht te zijn; van 8 tot 12 uur was de zaal gevuld, terwijl vele gezinnen uit de burgerij gekomen waren. In hartelijke bewoordingen werd de vertrekkende functionaris door den voorz. van den Kerkeraad en anderen toegesproken. Zelfs zijn verloofde, die over was gekomen, mocht in de goede wenschen deelen. In het afgeloopen jaar was er vriend schap ontstaan tusschen Wieringen en den heer Jonker, zooals uit alles bleek. Het spreken werd hierdoor gemakkelijk, maar het scheiden zelf werd zwaar. 3 MEI. Ger. Kerk, vm. 10 leesdienst en nm. 2,30 u. ds. Jonker Aalburg, vm. 9,30 en nam. 6,30 u. ds. Bouthoorn te Zeist. (vm. Doopsbed.) Ger. Gem., vm. 9,30 u. en nm. 2 en 6,30 u. leesdienst Andelvm. 10 u ds. v. d. Put Ger. Kerk, vm. 9,30 u. ds. Bouw meester en nm. 2 u leesdienst. Almkerkvm. 9,30 Cand. v. d. Wiel uit 's Hage en nm. 6 u leesdienst. Ger. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Hakman. Ger. Kerk, vm. 9,30 u, en nm. 2,30 u. leesdienst Geref. Kerk, vm. 9,30 u. ds Spier en nm. 2 u. leesdienst Eühen, geen dienst Denderennm. 2 u drTjalma Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2,30 ds Menken Giesaen, nm. 6 u. leesdienst. Ger. Kerk vm. 9,30 u. leesdienst en nm. 2 u. ds Bouwmeester. 'e Gravenmoer, vm. 9,30 u. ds Bolken- stein Geref. Kerk, vm. 9,30 nm 2,30 u. ds. Snoeij Chr. Ger, Kerk vm. 9,30 nm. 2,30 u. leesdienst 2 u. ds. v. d. Bruggen Loonachendijkvm. 9V30 u. de hr. v. d. Ent, Godsdienstonderw. te Rhoon Meeuwen, nm. 2 ds. Gobius du Sart. Ger. Kerk, vm. 9,30 u. leesdienst en nm. 2 u. ds Spier Ger. Gem., vm. 9,30 en nm. 6 u. leesdienst en nm. 2 u. ds. De Bruin Poederoijen, nm. de heer Verheul, 's av. ds. v. d. Put uit Andel Geref. Kerk, vm. en nm. de heer Jansen uit Doorn Vrije Geref. Gem., vm. en 'sav. leesd. Baamadonk (F.), geen dienst. Ger. Kerk, vm. 9,30 en nm. 5 u. ds de Vries Ipmng, vm. 9,30 u leesdienst en nm. 2 uur ds. Slemper Ger. Kerk, vm. 9,30 en nm 5 u. ds Hagen Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds de Leeuw Ger. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leesdienst 6 u. Cand. v. d. Wiel uit 's Hage Veen, vm. 9,30 u. dr. Tjalma Ger. Gem., v.m. en nm. leesdienst Wijk, vm. 9,30 u. ds Gobius du Sart nm. 6 u, ds Benders Waardhuizen, Ger. Kerk, vm. 9,30 u en nm. 2 u. ds v. Heijst Werkendam, vm. 10 u de heer de Jong uit 's Hage en nm. 6 u. ds. Lazonder Coll. v. d. School, nam. Doopsbed. Ger. Kerk, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Jonker Chr. Ger. Kerk, vm. 10 en nm. 6 u. ds Baas Ger. Gem. vm. 10 u. en nm. 6 u. leesdienst Ger. Gem. H.V., vm. 10ennm,6u. de heer Huisman uit Almelo Well, nm. 2 u. ds. Boerendans, Zuilichem, nm. ds. Smit. Geref. Kerk, vm. en nm. leesdienst TREINRAMP IN EGYPTE. Op het traject van Alexandrië naar Cairo heeft Woensdag een verschrikke lijke treinramp plaats gehad. De snel trein AlexandriëCairo geraakte nabij het station Benha, na het station Tanha te hebben gepasseerd, in brand waar door een zestigtal passagiers, allen met uitzondering van «een Fransche vrouw, Egvptenaren, om het leven is gekomen, terwijl 50 gewonden, van wie velen in zeer ernstigen toestand, in het zie kenhuis te Cairo zijn opgenomen. Toen de trein het station van Benha naderde, brak ten gevolge van een over verhitte ,a s brand uit in den achtersten wagon. De vlammen, aangewakkerd door de zuiging, veroorzaakt door de vaart van den trein, verspreidden zich snel door de drie derde kasse-wagons, Welke zich achter den trein bevonden. Het verschrikkelijke bij deze ramp was, dat de machinist den brand niet gewaar werd. Er was geen enkel mid del om hem te waarschuwen, terwijl ook de pogingen van de passagiers om zijn aandacht te trekken, niet baat ten, zoodat de brandende trein nog enkele minuten lang in volle vaart door reed. Gedurende deze paar minuten wierpen honderden wanhopige passa giers zich uit den trein om aan de vlammen te ontsnappen, met het droe vig gevolg, dat zij onder de wielen Werden verpletterd. Zij, die in de rij dende hel achterbleven, verbrandden le vend. Onder de slachtofefrs bevinden zich tien kinderen, die in de ontzetten de paniek, welke bij het uitbreken van den brand ontstond, onder den voet werden geloopen en vertrapt. De menschen, die op het station van Benha op den trein stonden te wachten, zagen den vlammentrein om 2 uur 25 het station naderen. Zij snel den onmiddelijk ter hulp, echer tever geefs. Door de groote vlammen, wel ke uit de wagons sloegen en de ge weldige hitte, was het onmogelijk, de vlammenzee te naderen en den brand te blusschen. Er werden heldhaftige pogingen gedaan om de passagiers uit den brandenden trein te redden, die echter geen resultaat opleverden. Er bleef niets anders over dan af te wachten tot de vlammen alles wat brandbaar was hadden verteerd en de gewonden en stervenden bij te staan, die terzijde van de rails lagen en wier gekerm en gesteun de lucht vervulde. Crt. o RAMP BIJ RIO DE JANEIRO. Vlak bij de Braziliaansche hoofd stad Rio de Janeiro heeft in een ma rine laboratorium een ontzettende ex plosie ramp plaats gevonden. Na ge noeg de helft van het uit 400 perso nen bestaande personeel, werd ge dood of gewond. De ontploffing vond plaats in de laad afdeeling van dé torpedobooten werkplaats. Het ge bouw en naast gelegen woning wer den totaal verwoest, terwijl verschil lende woningen werden beschadigd. 1 o- K.E.M.Ï. is de eenige Meubelzaak van dien naam. K.E.M.Ï. is alleen gevestigd Groote Straat 183 te Waalwijk. KE.M.I. is een uitbreiding van den Meubelhandel Firma TH. v. WIJCK, Groote Str. 183, WAALWIJK. K.E.M.Ï. is onafscheidelijk verbonden aan de Firma, omdat zij er eene noodzakelijke aanvulling van is. Waar de Firma TH. v. WIJCK meer dan een halve eeuw in haar handel in MEUBELEN, KARPETTEN, GORDIJNEN eaz. een reputatie heeft gekregen, zooals geene in den omtrekt, vult &.E.M.I. aan wat in elke Meubelhandel ontbreektsolide, sierlijke meubelen onder garantie. 1. Eene goede stofifeering naar elk zijn keuze. Speciale maten, speciale modellen, speciale materialen. Enkele soliede meubelen die in geheel den handel ontbreken, b.v. een gewoon geschilderd ledikant, tafel enz, tegen zeer billijken prijs onder elke mogelijke garantie. De geheele installeering naar eiken stand met alle mogelijke daaraan verbonden werkzaam heden door bekwame vaklieden. 2. 3. 4. üeuaden, nm. 6 u. ds Kuyper Aalstnm. ds. Govers van Gameren Vrije Geref. Gem. vm. en nm. lees- dienBt. Ammerzodengeen dienst. B broekvm. 9.30 ds Kruijs Voorberge Capelle, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds van Willigen Doeveren, vm. 10 u. ds. v. d. Bruggen Drongelen, nm. 2 u ds. Kruijs Voorberge üuasen, vm, 9,30 u. ds Kuyper cieeabeen, vm 9,30 u. leesdienst en nm. Neder humeri, N.z. vm. 10 uur ds. Hage Nieuwendijk Geref. Kerk, vm. 9,30 u \D.), nm. 2 u. ds. v. Wil ligen Uitwijk, vm. 9,30 u ds. Lazonder, nm. Waspik, vm. 9.30 uur ds Bolkenstein Woudrichem, vm. 9,30 u. leesdienst en

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 10