LETTERS ARTIKELEN No. 1000 A. Sterk Czn., Spijk TOT KOOPEN. Kom nü eens bij ons UW COSTUME uitzoeken voor U en Uwe jongens Bezoekt onze Magazijnen. GORINCHEM. !k M-j WÉ V';'*; Prijzen zéér laag. 12,50 36,- 16,90 19 39,- 44,. 22,50 29,. 49,- 56,. 32,. 59,. 34,. Grootste Kleedinghuis ter Stede. Prachtige sorteering KINDERPAKJES. Plaatselijk Nieuws RAVEN SWAAVs - h h 'l V-'": Voor prima DAMES en HEER.ENCONFECTIE tegen lage prijzen, is uw adres BAHLMANN GORINCHEM. HEUSDEN. DE ZOMERTIJD. De Zomertijd gaat in, in den aacht van 14 op 15 Mei a s- De klokken zullen dan een uur vooruit moeten worden. De kleinhandelsprijs van Melk, Boter en Eieren in deze gemeente is deze week als volgt Boter fi.50 per K.G. Eieren 4 cent per stuk. Zondag werd alhier vanwege den Bond van Scherpschuttersvereenigingen De Langstraat, het eerste bondscon- conrs gehouden door de kon. erk. ischerpschuttersvereen. St. Blasius op irare schutsboom alhier. De uitslag was als volgt: le prijs Herpt, 2e Baardwijk, 3e Be- •soyen, 4e Vlijmen, 5e Kaatsheuvel, 6e Heusden. Terwijl de schutters Adr. v. d. Oever, H. Brouwers, Bart. Heykants van St. Biasïus alhier personeele prijzen wisten te behalen. Zaterdagavond j.l. is in Hotel ^.Concordia'' een Biljart-club opge richt. Het Bestuur werd samengesteld uit: Voorz. H. B. Lefferts en Secr.- Penn. J, Meinders, terwijl de vereeni- gïng de naam werd gegeven: Biljart club Concordia'' en de Zaterdaga- vüoind als club-avond werd vastge steld. Zaterdag neemt de voetbalvereni ging „L.O.N.G.A." deel aan de serie- wedstrijden uitgeschreven door de voetbal vereen. Sparta" te Vrijhoeve-Capelle. Er zal worden gespeeld tegen „N.E.O. te Sprang. Donderdagavond vergaderde «ie ProtestantsChe kiesvereeniging in tie zaal van hotel Concord ia''. De op- toaimst was dit maal grooter dan bij vroegere gelegenheden. De aftredende bestuursleden de heerenJ. Zonne veld VoorzitterJ. J. Oerlemans Se- «rretarisA. v. d. Kolk Penningmees ter A. D. iScholten, werden herbe noemd. Door het vertrék van de hee ren: Uhl en Ruitinga waren 2 vaca tures in het bestuur ontstaan, die wer den aangevuld met de benoeming van de heeren P. Maas en en J. Me in •tiers. Hierna werd overgegaan tot ^Stemming voor candidaten voor de a_s, verkiezing van den gemeenteraad. jDc uitslag was als volgt B. Stap faftr.). 2. A. de Haan (aftr.). 3. P. iMaasen (aftr.). 4. J. Meinders. g, P. Kuiper. 6. H. Meenhorst. -7. Johs. Vos. 5. F. Nieuwkoop. 9. Tj. Jonker. De heerenStap, de Haan, Maa- ssen, Meinders, Meenhorst en Jonker verklaarden adcoord te gaan met deze plaatsing op de lijst. De niet aanwe zigen zal dit alsnog gevraagd wor den. De verkiezing zal in deze gemeente plaats hebben op Woensdag 3 juni. CAPELLE. De Algemeene vergadering van de Coöp. Boerenleenbank albier, zal gehouden worden op Donderdag 21 Mei a.s. des avonds 8 uur in de zaal van den Heer L. F. van Dongen. Aan den heer P. I. de Visser is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als zaakvoerder der Coöp. Aankoopvereen. Sprang Capelle e.o. Het le elftal der voetbalvereen. „Excelsior" speelt a.s. Zondag voor de le klasse B.V.W. een competitiewedstrijd tegen „Julian* II" uit Waalwijk. In verband met den aanleg van een nieuwen weg aan de Hooge Zand- schel is door het gemeentebestuur van Loon op Zand, aan verschillende eigenaars van landerijen aldaar het verzoek gericht om zoo noodig gratis een strook grond af te staan. Hiertegen bestaat bij ver schillende eigenaars bezwaar. Zij zijn •wel bereid hun medewerking te verleenen, mits daarvoor vergoeding wordt verleend Naar men ons mededeeld heeft men zich te dezer zake in verbinding gesteld, smet een lid der Provinciale Staten dezer provincie. We vernemen dat de heer J. J. Pruyssers op zijn voornemen om te be danken als candidaat der St. Ger. Partij voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing, is teruggekomen. Hij blijft dus No 2 op de in te dienen partij. Tijdens de muziekfeesten op Hemelvaartsdag en 2en Pinksterdag zal op het feestterrein een bloempje worden verkocht ten bate der afd. Sprang Capelle van het Groene Kruis. Door de A.R. Kiesvereeniging en de Chr. Historiscben alhier zal bij de a s. gemeenteraadsverkiezing, met een gecom bineerde lijst worden uitgekomen 1 H. 'Kerst, 2. P. Faro, 3 B. v. d. Hoeven, 4. W. Kuypers 5. J. Huysman, 6. A. Taans, 7. Jac. van Drongelen. Nog slechts enkele dagen schei den ons van de groote muziekfeesten, ÉÉll gpfjfej MM- s jp Welke alhier op 14 en 25 Mei a.s. ge houden zullen worden, ter viering van het 10-jarig bestaan van het muziek gezelschap „Kunst na Arbeid". De le den van het uitvoerend comité, waar in zitting hebben' de heeren A. M. Verheijden, G. A. S. de Bas, J. v. d. Hoek, H. J. Spierings, J. Kraak, H. W. Kerst, A. J. v. d. Waals, L. M. Heurter, J. Michaël, E. Colet, W. M. de Bas, C. de Rooij, A. H. Spierings, A. v. d. Hoek en W. J. van Nieuwen- huijzen, is reeds maanden lang in de weer, om de feistiviteiten met zorg voor te bereiden. Ter gelegenheid van de viering van dit tweede lustrum van onze muziekvereeniging, wordt nu op Hemelvaartsdag een groot Nationaal concours van muziek en zangvereeni- gingen gehouden, waaraan 18 vereeni- gingen deelnemen, terwijl 2en Pink sterdag de feestelijkheden besloten wor den met een festival, waarvoor lOver- eenigingen i ngeschreven hebben. Woensdag 13 Mei a.s., des avonds 8 uur, wordt het feest geopend met een concert door de jubileerende ver een., met welwi lende medewerking van onze gemengde zangvereeniging „Het Rozeknopje". Donderdag 14 Mei d.a.v. heeft des middags 12 uur, op het voormalige raadhuis in de kom dezer gemeente, de ontvangst plaats van het eere-comité waarin zitting hebben genomen de hee- R. Middelkoop, notaris alhier en be schermheer der vereen., C. G. H. H. Meijer, Burgemeester der gemeente Sprang-Cape lie, A. v. Beek, stichter der vereen., te Bilthoven, W. G. Treffers, A. L. Sneep, W. B. Rijken, Adrs. Oer lemans, C. de Rooij Mzn., J. Rijken. J. Benjaminse, M. L. Vermeulen, Dr. Ph. J. Kohier, P. Quirijns en B. P. Tim mermans, de jury en de voorzitters en directeuren der deelnemende vereeni- gingen, waarna de officieele opening plaats heeft door den voorzitter van het uitvoerend comité, den heer A. M. Verheijden. Na de opening volgt de opstelling van den stoet op het plein voor het voormalig raadhuis, waarna met de feestvierende vereeniging aan het hoofd gemarcheerd wordt naar het feestter rein aan de Nieuwevaart, waar te een uur een aanvang zal gemaakt worden met een concertwedstrijd. Hieraan ne men deel: 4e af deeling: Kerkelijke fanfare „St. Cecillia", Dussen (Hank); gem. zangv. „Con Amore", Brakel; „Made's Man nenkoor", Made. 3e afdeeling: Muziekgezelschap „Ju liana", Uitwijk N.-Br^ muziekgezel schap „Concordia", Hooge-Zwaluwe; gem. zangv. „Volharding", Schelluinen; mannenkoor „Ons Genoegen", Poede- roijen; dubbel mannenkwartet „Zangen Vriendschap", Waalwijk en mondhar monicaver. „Door oefening Kunst", Schelluinen. 2e afdeeling: Kon. erkende harmonie „De Eendracht", Raamsdonksveer en mond harmonica ver. „Crescendo" Dub beldam. lste afdeeling: muziekgez. „Oefening kweekt kennis", Zeve bergschen Hoek; gem. zangv. „Excelsior", 's-Gravemoer en gem. zangv. „Excelsior", Raams donksveer. Afd. Uitmuntendheid: Eerste Dub- beldamsche mondharmonicaver. „Kunst na Arbeid", Dubbeldam. Eere-afdeeling: Mannenkoor „Gor- kums Kleinkoor", Gorinchem; Chr. muziekgez. „Harp en Luit," Vuuren en muziekgez. „Kunst na Strijd", Ouden dijk. Des avonds wordt van 811 uur op het feestterrein een concert gegeven door de Kon. erkende harmonie „Con cordia" uit Loon op Zand. Maandag 25 Mei (2en Pinksterdag) heeft de opening met ontvangst der voorzitters en directeuren der deelne mende vereenigingen te 1 uur plaats, op het voormalige raadhuis, waarna te half twee de afmarsch volgt naar het feestterrein, waar de deelnemende ver een. aan het dien dag tot sluiting der festiviteiten te houden festival, om beur ten zullen concerteeren. Dezen dag ne men deel: Dubbel mannenkwartet „Zang en Vriendschap", Waalwijk; muziekgez. „Euterpe", 's-Gravemoer; gem. zangv. „Het Rozeknopje", alhier; harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak", Waspik; gem. zangv. „Vooruitgang zij ons doel", Waalwijk; mannenkoor „Vriendenkring" Haarsteeg; Chr. gem. zangv. „Halle- lujha", Waalwijk (v.m. Besoijen); gem. zangv. „Geertruidenberg", Geertruiden- berg; Kon. erk. harmonie „Euphonia", Kaatsheuvel en muziekgez. „Juliana", Uitwijk N.-Br. Het slotconcert van 811 uur zal gegeven worden door de Kon. erk. harmonie „Euphonia" uit Kaatsheuvel. waarna de feestelijkheden met een schit terend vuurwerk gesloten zullen wor- den. Als bijzondere attractie hebben op het feestterrein diverse vermakelijkhe den, zooals eeke-walk, schommel, zweef- molen en meer andere standplaats, zoo- dat men het nuttige met het aangename kan afwisselen, terwijl een goed inge- richte consumptietent den bezoekers de gelegenheid verschaft, den inwendigen mensch te versterken. We hopen, dat het weder zich deze dagen goed moge houden en dan twijfelen we niet, of de komende dagen zullen dagen zijn van echte gezelligheid en vriendschap, als een grootsche hulde aan dié 10- jarige, die met gulle gastvrijheid de muziekvrienden, zoowel van verre als nabij, ontvangen zal. POEDEROIJEN. Naar wij vernemen, is door het Gemeentebestuur bepaald, dat op 22 Juni a.s. de stemming zal plaats hebben over de candidaten op 12 Mei a.s. gesteld ter verkiezing van leden van den Ge meenteraad. RAAMSDONKSVEER. Tot onderwijzeres aan de Dorpsche Chr. School werd benoemd mej. Spuibroek uit Loosduinen. Naar wij vernemen is de heer D. Lankhuijzen gekozen tot lid van het Dag. Bestuur van het Zuider Afwateringskanaal. I Tot lid van het Bestuur van de i Boerenleenbank werd gekozen de heer Joh. Lankhuijzen Sz en tot lid van den Raad van Toezicht de heer L. v. d. Made. De gemengde zangvereen. .Excel sior" zal op Hemelvaartsdag deelnemen aan het concours te 's-Grevelduin-Capelle. Aan de fancy-fair, ten bate van het Wit-Gele Kruis werd een verloting verbonden met heel aardige prijzen. SLEEUWIJK. [Met het mooie weer van Zondag j.l. hebben velen een wan- BRENGEN U GELUK Sedert onze laatste publicatie hebben een EXTRA CADEAU uitgereikt. No. 984 ARehorst, Gouderak No. No. 985 E. de Kuiper, Hoornaar No. (voor gepubl. Peilnummer) No. No. 986 D. van Zanten, Culemborg No. No. 987 D. Oversteeg, Vrijh.-Capelle (Dit is het tweede Extra- No. Cadeau dat aan dezen ver- No. bruiker is uitgereikt.) No. 988 Wed. J. van Ham, Dubbeldam No. No. 989 G. Hamers, Waalwijk. No. No. 990 T. Rietveld, Giessen Oudekerk No. wij aan onderstaande personen 991 G. Maas, Aalst 992 T. Borsje, Berg-Ambacht 993 P. van Drunen, Nieuwendijk 994 L. J. Venderbos, Gorinchem (voor gepubl. Peilnummer) 995 A. A. Spyer, Meerkerk 996 J. de Hoop, Gorinchem (voor gepubl. Peilnummer) 997 A. D. Kreukniet, Hardinxveld 998 T. de Zwart, Leerdam (voor gepubl. Peilnummer) 999 C. P. van Dongen, Sprang (voor gepubl. Peilnummer) Wij verzoeken de houders van onderstaande PEILNUMMERS binnen drie dagen hun PEILKAARTEN aan ons kantoor op te zenden, onder vermelding welk EXTRA-CADEAU zij wenschen te ontvangen, en den naam van den winkelier waar zij gewoonlijk hun LETTERS ARTIKELEN betrekken. Zij ontvangen dan geheel gratis het aangevraagde EXTRA CADEAU. SERIE A. No. 0252 (A. RAAMS. Hank.) SERIE C. No. 2052 (Wed. PRENGER, Gorinchem.) NV v.h. M RAVENSWAAY ZONEN GORINCHEM. deling gemaakt naar de bloeiende tulpenvelden van de heeren v. Dru nen en Kornet alhier. De bloemen liefhebbers hebben dan ook kunnen genieten, van de keurig verzorgde bloemen. i Op Zaterdagavond 23 Mei a.s. zal de officieele opening plaats heb ben van het concours idat alhier op 25 ,Mei gehouden zal worden. Ver schillende vereenigingen hebben reeds toezegging- gedaan om mede te werken aan het openingsconcert op 23 Mei. I Voor het contours zijn reeds ver- I schillende mooie prijzen beschikbaar I gesteld, o.a.Een zilveren lauwer- kranseen zilveren lauwertak 2 ver guld zilveren medailles en 3 zilveren 1 medailles. WÜUDRICHEM. Gedurende de maand April j.l. werden aan de vischmarkt alhier, aangevoerd 1 z!a!m ad f2.45 Per pond en schotjes ad f 2.per stuk. In de zelfde maand van het vorig jaar be droeg de aanvoer 6 zalmen en in April 1929 werden 370 zalmen aan gevoerd. Gedurende de maand April j.l. werden ter gemeente-secretarie 76 aanvragen ingediend ter békoming v. vischakten. - Door verschillende visschers uit deze gemeente is een aanvang ge maakt met de fintenvisscherij op de Bergsche (Maas. Er werden reeds ee- nige finten gevangen, doch de re sultaten zijn nog niet groot. Tevens t is weder een begin gemaakt met de visscherij op aal en paling. WERKENDAM. Zaterdag a.s. des nam. 4 uur zal door A.D.O. van Gorinchem en W.V.V. alhier een voetbalwedstrijd worden ge houden op het terrein aan den Bandijk. Gespeeld zal worden om een beker. Uitslag van de onderlinge dam- wedstrijd gehouden door de damclub O.D.L. alhier. Klasse la, lste pr. J. Pellikaan, 2e pr. C. Lazonder; klasse 1, lste pr. A. Egas en 2 J. Visser klasse 2, lste pr. M. Swets en 2e prijs D. Kil winger klasse 3, le pr. Fl. Stoop. Dinsdag 12 Mei a.s. des nam. 7 uur hoopt in de Kerk der Geref. Gem. op te treden, de WelEerw. Heer Ds. A. Verhagen van Middelburg. Zondag 10 Mei des nam. 2 uur hoopt de Chr. Jongel. en Jongem. Vereen. „Maranatha" in het vereenigingsgebouw een buitengewone vergadering te houden, welke toegankelijk is voor alle belang stellenden. Geleverd zal worden een onderwerp „Onze verhouding tegenover het Vredesvraagstuk" door A. Lazonder WI| VERGOEDEN UWE REISKOSTEN. T.t iVV.- sv'.i.M' - t ■v Tv HET MOOIE WEER NOODIOT BERGEIJK STÜFKENS Sr - -

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2