LETTERS ARTIKELEN FRAAI BORDUURSEL. Cjeen zorgen voor dure Weeding Blauwe Costumes >1 Bezoekt onze Iii£e>^cizijneni Wij vergoeden Uwe Reiskosten. Serie B No. 1109 (G. VONK, Lopik) RAVENSWAAYs BLOEMENKAART Moderne vischgraat REGENJASSEN letenen te handelen, door dit lokaal aan te wijzen. De Raadsleden waren het met dit ge voelen eens, zoodat met algemeene stem men werd besloten, het lokaal der voor malige M.U.L.O. school als stemlokaal aan te wijzen. A.s. Zaterdag heeft het jaarlijk- sche onderlinge concours plaats bij de scherpschuttersvereen. St. Blasius, welk concours zal worden opgeluisterd door de Heusdensche fanfare. Gisteren, Hemelvaartsdag, kwam een autobus van den dienst Dordrecht- 'Zwijndrecht H. 1. Ambacht, die een gezelschap naar het concours te Ca- pelle had vervoerd, uit de richting Hees been gereden. Ze wilde den draai ne men de stoep op naar dfc Conserveu- fabriek, moest daarbij terugrijden en kwam daardoor in de gracht terecht. De chauffeur, die alleen in de bus zat, wist er bijtijds uit te springen. iHet kostte heel wat moeite de bus, die bij na geheel onder water was verdwenen, weer op het droge te brengen. Met een langen kabel en een windas van een motorboot, die in de tramhaven lag, gelukte dit tenslotte. Het ongeval, dat bijzonder goed afliep, lokte heel wat bezoekers. Begunstigd door mooi weder, kenmerkte de eerste kermisdag zich door een gezellige drukte. Een talrijk publiek was van heinde en verre op gekomen en van de gelegenheid tot dansen werd een druk gebruik gemaakt. ANDER Zaterdagavond te 6 uur speelt de voetbalvereen. „Sparta II" alhier, een vriendschappelijken wedstrijd tegen „Wilhelmina III" uit Wijk c.a. Op 21 Mei a.s. zullen de echte lieden Arie Kraaye en Dirkje van Rijs wijk alhier, hunne 50-jarige echtver- eeniging herdenken. De lijst C. Kalis voor de a.s. ge- ïnenteraadsverkiezingen is als volgt: 1. C. Kalis; 2. P. de Cloe; 3. Adr. van Andel. Door de A.R. kiesvereeniging alhier is voor de a.s. gementeraadsverkiezing de volgende candidatenlijst ingeleverd: 1. J. G. Schouten; 2. Adr. Naaijen; 3. P. J. van Wijgerden; 4. W. Bronk- horst; 5. J. W. Dibbits; 6. G. Grie laart; 7. J. Versteeg; 8. D. Naayen; 9. H. van Andel; 10. A. J. Schouten. ALMKERK. De torenklok alhier, welke door den heer v. Geenen, horlogemaker te Waspik, was aangenomen deze te her stellen, is thans geheel gereed en doet thans haar plicht weer als ooit tevo ren. Naar wij vernemen is het leden tal v. d. Chr. Nat. Werkmansbond (voorz. de heer Joh. de Wit) thans ge stegen tot 76. Op 5 Juni a.s. zal alhier de voor jaarspaardenmarkt worden gehouden. J.l. Maandag geraakte Ds. Döns- zelman alhier, met zijn auto en nog 3 inzittenden, in, de omgeving van Utrecht te water. Gelukkig behielden zij alle de tegenwoordigheid van geest, want daar de auto al verder zakte, moesten zij door 't stuk slaan van een ruit zich uit hunne benarde positie ver lossen en konden zij, na van droge kleeren te zijn voorzien, met een ander middel van vervoer (daar de auto nogal niaterieele schade had) zich huiswaarts begeven. DUSSEN. Naar wij vernemen stelt Ds. van Lutterveld, Herv. predikant, (thans Em. pred. wonende te Zeist) zich weder beroepbaar. EETHEN. Voor de gemeenteraadsverkiezing «zijn 5 lijsten ingediend met de volgende candidaten: J. 'A. v. d. Schans, Drongclen. W. Lankhaar Czn., B.-Broek. J. K. Vos, Meeuwen. .J A v. d. Stelt, Drongelen. P. Scherf, Meeuwen. G. v. d. Beek Lzn., Genderen. A. v. d. Heuvel Jzn., Genderen. E. v. d. Heuvel, Genderen. J. A. v. d. Stelt, Drongelen. M. J. de Bruin, Heesbeen. J. B. Meiresonne, Genderen. J. C. v. d. Beek, Genderen. C. M. Donken, Drongelen. J. A. Lankhaar, B.-Broek. Ed. G. v. Buuren, Meeuwen. J. H. Colijn, Heesbeen. J. v. d. Mooren Cz., Genderen. C. A. Quirijns, Meeuwen. A. Vos Czn., B.-Broek. A. C. de Graaf, Meeuwen. W. Straver Abr.zn., B.-Broek. '8 GRAVENMOER. Alhier kwamen 2 vrachtauto's aan den hoek Vaartweg en Julianalaan, bij het café G. Snels, zoodanig met elkaar in botsing, dat beide wagens groote materieele schade opliepen. Verder liep. deze aanrijding zonder persoonlijke on gelukken af. Door ie en groep kiezers in deze gemeente, niet aangesloten bij een po litieke partij, zijn voor de aanstaande verkiezing voor den gemeenteraad cte volgende candidaten gesteld: No. 1. Mevr. Millenaar-Loeff; 2. A- van Willigen; 3. C. de Jong; 4. F. M. Volk; 5. J. van Willigen. Deze groep behoort niet tot eenige kiesvereeniging, doch stelt zich ten doel, de behartiging der algemeene gemeen tebelangen in praktischen zin. Het heeft oorspronkelijk in de bedoe ling gelegen een kiesvereeniging in de zen geest op te richten en. daarvoor in breedere kringen belangstelling te winnen, doch door verschillende oor zaken is dit voor de aanstaande ver kiezing niet mogelijk geweest. Intusschen blijft het streven bestaan om daartoe later te geraken en op deze wijze een goede samenwerking op praktisch gebied te bevorderen. GORINCHEM. Veiling 13 Mei. Aardbeien f 1.20 tot fl.96; 2e srt. 60—80 ct., beide per pond. Kropsla f4.50 tot f6.50; 2e srt. f 1.50 tot f4.bloemkool f23.— id. 2e en 3e srt. f 12.tot f 18.50; Fransche bloemkool f 11.tot f22.—, per lOOst. Spinazie 1115V2 ct»; Postelein 24 29 ct., beide per kg. Rabarber f4. tot f5.50 per 100 bos. GIESSEN. De stemming ter verkiezing v. d. leden van den Raad zal alhier plaats hebben op Vrijdag, 19 Juni a.s. HERPT. Voor de stemming op 2 Juni a.s., zijn 2 candidatenlijsten ingediend, een voor J. C. van Bokhoven, A. W. Verhoeven, P. van den Broek, A. Th. Kouwenberg, Chr. A. J. v. Herpt, Jac. de Wilt Pzn., J. M. Buijs, allen aftr. A. v. Bokhoven Jr., en een voor Jac. A. Verhoeven. NIEUWENDIJK. De keuring voor de inschrijving van merriën in het Ned. Stamboek voor het landbouw tuigpaard zal gehouden worden voor deze plaats den 28 Mei om 10 uur 30. De eieren werden deze week ver handeld voor f 3.50 tot f 4.00 de 100 stuks. Handel redelijk. De arbeider W. K., werkzaam op den polder Mooke kwam met het dorschen dusdanig met een mes in aanraking, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Dr. Mijnliefï verleende de eerste hulp. Deze week geraakte het zoontje van den heer v. P. alhier in de Bleek, en dat terwijl het stoomgemaal in werking was. Gelukkig dat het ongeluk werd opgemerkt door den schipper J. P., die spoedig een boot bij de hand had welke zoodoende het kind van een wissen dood kon redden. Terwijl de knecht van den land bouwer v. S. aan het bieten zaaien was sloeg het paard op hol. Het paard kwam in de sloot terecht. Persoonlijke ongeluk ken vielen niet voor. Geslaagd te Arnhem voor Boek houden voor de practijk de heer H. D. alhier. NEDERHEMERT. Voor de a.s. Gemeenteraadsver kiezing zijn alhier 4 lijsten ingediend waarop de volgende candidaten O. v. d. Werken (aftr.). E. -M. Smits (aftr.). H. ;M. Wolfers. j W. de Gaaii (aftr.). G. A. v. d. Kolk (aftr.). M. Vos. A. v. Ooijen. J. M. Peereboom (aftr.). T. v. Ooijen (aftr.). E. v. d. Vliet (aftr.). J. C. Baron v. Wassenaar. P. Smits. P. Vernooij. VEEN. Dinsdag 19 Mei, des avonds half zeven (O.T.) hoopt Ds. v. Dijke van N. Beijerland in de Geref. kerk op te treden. In de heden morgen gehouden raadsvergadering werden tot wethou ders benoemd de heeren M. Smits. A. 't Lam. Het zomersche weer der laatste dagen, doet buitengewoon zijn invloed gelden op den bloei der pereboomen. De boomen zijn bijna niet zichtbaar door hun zware bloesems, 't Is dan ook een prachtig gezicht, als men langs de dijken en „Het Paradijs" een wandeling maakt. Treden de nachtvorsten niet al te streng op, dan staat een overvloedig fruitjaar voor de deur. Voor de a.s. verkiezing voor leden van den gemeenteraad werden ter secre tarie twee lijsten aangeboden. Zaterdagavond werd het 9-jarig zoontje van V. door een wielrijder uit Andel tegen den grond gereden. Door den val werd hem een wonde aan zijn hoofd toegebracht, waarvoor geneeskundige hulp werd ingeroepen. Zondag werden alhier, ten bate van de Diaconie der Ned. Herv. Kerk, gecollecteerd een gift van f 25 en een van f 10. iWOUDRlCIlEM. Het jaarlijksch onderzoek voor de dienstplichtigen der lichtingen '19 en '22 zal alhier worden gehouden in het gymnastieklokaal der ie Op. school op 12 Juni a.s. om 10.45 uur voor Woüdrichem en Almkerkom 11.45 uur voor YVerkendam, Andel, Giessen en Rijswijkom 13.45 uur voor Dussen en om 14.45 voor De Werken c.a. De fintenvisscherij, waarmede met een tiental schuiten uit deze ge- meente op de Bergsche Maas een aanvang is gemaakt, levert nog geen gunstige resultaten op. De vangst is nog gering, waarop waarschijnlijk de weersgesteldheid ook invloed uitoe fent. Zoo nu en dan wordt er ook een elft gevangen. Bij de gehouden candidaatstel- ling ter verkiezing van de leden van i den Gemeenteraad werden 4 lijsten ingediend, n.l. van den Vrijheids bond S.D.A.P.Vrijz. Democratische partij Anti-Rev. en Chr. Hist, partii gezamenlijk. Laatstgemelde lijst, wel ke niet werd gepubliceerd, vermeldt de volgende personen 1. M. D. van Wendel de Joode. 6. Aart Vink Czn. 8. T. Wijnbelt. 10. J. G. van Hoven. 11. W. Baks Bzn. Bij gehouden aanbesteding van werkzaamheden betreffende herstel ling van de pastorie der Ned. Herv. Gemeente werd het laagst ingeschre ven door Joh. de Joode voor f 1774 en voor rioleering door Ph. Struik voor f310. SPRANG. Woensdagmorgen had den knecht van den slager J. N., zekeren Wage- makers uit 's-Capelle, het ongeluk, dat het mes uitschoot waardoor hij in zijn dijbeen een diepe wond kreeg. Daar den slagader geraakt was, had Dr. W. veel moeite het bloeden te doen op houden. Gelukkig was deze spoedig ter plaatse. Met een 2-tal autobussen bezoch ten j.l. Donderdag de N.H. Meisjes- vereen. op G.G. alhier, onder leiding van haar presidente, mevr. Fokkema, de stad Utrecht en woonde tevens de bondsvergadering van N.H.M.V. op G.G. bij. Het was een gezelligen dag. WERKENDAM. Naar wij vernemen zal Zater dag a.s. een voetbalwedstrijd worden gespeeld op het Iterrein aan den Ban- dij'k, door „Sparta" van Sliedrecht en W.V.V. alhier. Met ingang van 1 Juni a.s. is benoemd inplaats vanden heer J. Koman als wegwerker alhier, de hr. C. den Dekker, thans sluisknecht te Andel. BRENGEN U GELUK Verbruikers van RAVENSWAAY'S ARTIKELEN, U vergeet toch zeker niet bij aankoop van een half pond Letters-Koffie of Letters-Margarine, Uw winkelier naar de te vragen Hiermede kunt U ook nog een prachtig rijwiel winnen, terwijl boven dien ook nog een aantal troostprijzen Desehikbaar worden gesteld. Vraagt er Uw winkelier nog maar eens naar. Als Extra-Reclame verpakken wij bij elk half pond Letters-Margarine een Wij verzoeken den houder van onderstaand PEILNUMMER binnen drie dagen zijn PEILKAART aan ons kantoor op te zenden, onder ver melding welk EXTRA-CADEAU hij wenscht te ontvangen, en den naam van den winkelier waar hij gewoonlijk zijn LETTERS ARTIKELEN betrekt. Hij ontvangt dan geheel gratis het aangevraagde EXTRA CADEAU. NV. v.h. M RAVENSWAAY ZONEN GORINCHEM. Op het j.l. gehouden examen te Utrecht slaagde de heer C. Mes- selman Jr. alhier, voor Assistent- Apotheker. Donderdag a.s. en voortaan el ke week zal door de Burgerwacht al hier des nam. 7 uur op het fort Up- pelschendijk, de wekelijksche schiet oefeningen worden gehouden. De heer G. Pruissen alhier, is benoemd als lid van den Gemeen teraad doordat de heer de Kleijn hier voor bedankte en laatstgenoemde de opvolger was van iden heer P. J. A. Bril. De heer Pruissen (S D.A.P.) staat op de gecombineerde lijst van Vrijz. Dem. en S.D.A.P., zoodat in deze periode nog een S.D.A.P. in de Gemeenteraad zitting zal hebben. Candidatenlijst voor de Gemeente raadsverkiezing der S.D.A.P. luidt als volgt: 1 D.. v. Zuidam2. A. v. d. Wiel; 3. Mj. J. Pruissen;, G. v. d. Schuit en 5. IC. Biesheuvel. Candidatenlijst van de Chr. Hist, is na wijziging het volgende: 1. C- H'. Bogers2. C. de Boon; 3. J. C. Vis eer (dit zijn de aftredende), 4. C. A. Paans 5. H. Visser Czn.6. A. Wijn- ja7. W. Ritmeester; 8. Jan C. Vis- ser9. A. Rijkers. fey k vischgraat en streepjes f 12,50 19— 22,90 26,00 29,00 32— 34,— 36,— 39,— 44 f 15,50 17,90 19,- 22,— fÜ: ■-«•i a j t 2. A. B. Holster. 3. Y. M. Kentie. 4. J. Spiering. 5. P. van Straten Sr. 7. D. N. van Malssen. 9. Arie Vink Lzn. 12. Mathijs Versteeg. ifeo' n v1 'ft MM *v' m) Speciale Pinksteraanbiedingen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2