Tweede Blad 1.5123 Vrijdag 15 Mei VERMOUTH MARTINI KEUNEN-MALINQRÉ HET BRILLENHU1S KERKSTRAAT 30. 4 m :/M voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. RugpijnNierenPillen R echtzaken HEUSDEN. H. VAN DER VEN - Den Bosch Marktberichten BEHOORENDE BIJ HET Gebogen, pijnlijke lendenen, rheumatiek in de gewrichten en urinekwalen behoe ven niet beschouwd te worden als een natuurlijke last van den ouden dag. Op gewekte en levendige menschen toonden hoe zij door middel van Foster's Rugpijn Nieren Pillen bovengenoemde ellendige kwalen verdreven. Dit speciaal niermiddel kan aan over werkte nieren de opwekkende, versterkende hulp geven, die zij zoo dringend noodig hebben. Dan blijven niet langer schade lijke onzuiverheden in het bloed achter, en kan het gevaar van rheumatiek, ischias, spit en graveel afgewend worden. Foster's Pillen kunnen zoowel door mannen als vrouwen veilig gebruikt wor den. Zij bevatten geen schadelijke be- standdeelen. Bij alle drogisten enz. fl.75 p. flacon. himlemibriek. Beste jongens en meisjes. De oplossingen der vorige raadsels zijn 1. Uil, koolmees. 2. Foliant - olifant. 3. Toren - koren. De nieuwe raadsels zijn: 1. Wie kan van de volgende letters een belangrijke plaats in Fries land maken: eeeehnnrv. 2. De letters in de woorden van een spreekwoord heb ik door elkaar gegooid. Wie kan in elk woord de letters op hun plaats zetten, zoodat het spreekwoord weer te voorschijn komt?: la et odeg si srubunma egk. 3. Wie weet waarom een gewone straatmusch eerder een zak haver opeet dan een paard? OOM KAREL'. HOE BARENDJE KWIK BIJ KONING SUIKERBUIK TERUGKWAM. IV. „Toen de koning der nikkers naar buiten kwam," aldus vervolgde Barend je zijn verhaal, „maakte ik een diepe buiging en sprak tot hem: Majesteit, Uwe onderdanen zijn van plan mij op te eten. Maar weet U wel, dat ik de aangenomen zoon ben van den groo- ten koning Suikerbuik? En hij zou erg boos worden als hij hoorde wat er gebeurde! De nikkerkoning sloeg wei nig acht op mijn woorden. Hij rook (eens aan mij, betastte mijn armen en beenen en riep eindelijk verstoord uit: Sapperloot, wat een magere sprinkhaan ben jij. Je armen zijn net zoo dun als kachelhoutjes. Er is aan jou niets te kluiven. Nu, koning Suikerbuik hoeft heuseh niet bang te zijn, dat we jqj zullen opeten. Nu tenminste nog niet, als je een beetje vetter bent geworden, zullen we nog wel eens kijken. De Kikkerkoning gaf toen bevel om mij te eten te geven. En het duurde niet lang of de nikkers kwamen met allerlei lek kers aandragen. De een bracht een mand vol met dadels, de andere een groote watermeloen, de derde een heele kam pisangen, een vierde een zak met vij gen, (een vijfde een reusachtige kokos noot, vol met heerlijke kokosmelk, en eindelijk kwam er ook nog een knecht van den nikkerkoning zelf met een groot stuk gebraden vleesch, dat heer lijk (rook. Ik had daar juist verschrik kelijke trek in en ik hapte dan ook gretig in het stuk gebraad, terwijl de nikkers onderdanig toekeken. Na eeni- ge uren was al het eten op, en slechts een been uit het stuk gebraden vleesch iwas over. „Jongens," zei ik tegen de nikkers, „dat vleesch smaakte overheer lijk. Zoo'n stukje mogen jullie mij el- ken dag brengen. Maar wat voor vleesch is het eigenlijk?" ,,0,J' antwoordde de knecht van den nikkerkoning, „dat was het laatste stuk, dat nog over was van de schoonmoeder van de koning." Ik schrok verschrikkelijk, dat kunt U natuurlijk wel begrijpen. Ik had een stuk van de schoonmoeder van den koning opgegeten! De nikkers ronden dat blijkbaar erg gewoon en de knecht van den koning lacht: „Ja, ziet U, dat mensch werd zoo oud en lastig en toen hebben wij haar maar opge geten Op een zekeren avond, toen ik dacht, dat alle nikkers in diepe slaap waren, sloop ik uit de hut, waarin ik ge vangen gehouden werd, om het bosch in te vluchten en te probeeren het strand te bereiken. Maar wat gebeurde er? In het donker zag ik niet, dat er voor mijn hut een klein nikkertje lag te slapen. Ik struikelde over hem, waardoor het jongetje wakker werd en hard begon te huilen. Toen kwamen alle nikkers toeloopen en zij begre pen, dat ik op de vlucht had willen gaan. De nikkerkoning kwam erbij en nadat hij mij betast had en gezien had, dat ik zoo dik en rond als een tonnetje was geworden, beval hij: Wij zullen vanavond een groot feest geven ter eeren van den aangenomen zoon van koning Suikerbuik. Leg een groot j vuur aan en zet den grooten leemen pot daarop vol met water. OiKkrtusschqn werd ik aan een palm boom vastgebonden en toen begon er een drukte van je \Velste. Er werd een groot vuur aangemaakt en daarop zetten de nikkers een heele groote lee men pot vol water. Ik begreep toen, dat ik daarin gekookt zou worden. Ondertusschen maakten de nikkers onder elkaar ruzie over de lekkere hap jes en wie de heerlijke bruingebraden randjes zou mogen opeten. Twee klei ne nikkerjongetjes vlogen elkaar in het kroeshaar, omdat ze alletwee mijn ge kookte groote teenen wilden hebben. Even later werd ik in den pot gezet, die vol met water was. Want, zei de nikkerkoning, dat is veel prettiger voor je, dan dat je zoo plotseling in het kokende water wordt gegooid. Boven dien is het vleesch veel malscher als je langzaam aan den kook wordt ge bracht. (Wordt vervolgd). BOSSCHE RECHTBANK. ERGERLIJKE VERNIELING Wegens vernieling had zich te ver antwoorden A. C. v. H. 20 jaar zon der beroep te Dussen. Op 14 Maart stond verdachte te Keizersveer, zoo als dat zoo vaak gebeurt, te verve len en te lanterfanten en maakte het daar verschillende automobilisten die passeerden heel lastig. Tpen dan ook weer een auto passeerde die rustig de stoompont was ingereden, begaf ver dachte zich ook op het vaartuig en vernielde toen zonder eenige reden de nummerplaat van de auto, als ook de lamp nabij de nummerplaat. Get. D. Karpel uit Antwerpen ver klaarde, dat hij nog in de auto zit tend plotseling gekraak hoorde. Toen hij: uitstapte bleek de nummerplaat gebroken en de lamp vernield. Nog enkele getuigen bevestigden deze verklaring. Verdachte, die niet was versche nen, werd veroordeeld tot 14 dagen gevan genisstnaf GERECHTSHOE^E 'S BOSCH. Uitspraken. G. C. v. B., arbeider, Dussen, mish. 3 mnd. gev. str. f45.50 civ. vord. G. C. v. B., arbeider, Dussen, mish. 14 d. gev. str. KANTONGERECHT TE ZALT-BOMMEL. 1 Uitspraak van strafvonnissen behan deld in de zitting van 1 5 April 1931 StraatschenderijJ. v. |S, te Zalt- BiOmmel, f 3 of 1 w. t., D. v. d. M. te Zuilichem, f 5 of 5 d. h., H. B. v. W. te Hedel, f to lof 10 d. h., H. v. d. B. te Hedel, f 1 5 of 15 d. h. Motor- en RijwielreglementW. V. te Zuilichem, f 3 lof 3d. h., C. v. D. te Brakel, idem. Motor- en RijwielwetW. v. H. te Kerkwijk, f15 of 15 d. h. A. P. V. BrakelG. A. E. te Bra kel, f4 of 4 d.-h„ C. d. V., A. V., beiden te idem, beiden f A öf 4 d. h. A. P. V. Ammerzoden: A. J. v. G., J. d. R., beiden te Ammerzoden, bei den teruggave zonder straf, J. J. v. d. O., T. K., beiden te idem, beiden f3 ioif 1 w. t. JachtwetK. v. H. te Zuilichem. f 5 of 5 d. h. A. P. V. PoederoïjenJ. B. te Poe- deroijen, f 3 of 3 d. h. A. P. V. Ammerzoden: A. F. v. d. L., A. H. P., C. A. v. B., N- v. D., J. v. H., allen te Ammerzoden, allen f3 of 3 d. h. VOOR DE HUISVROUW Bruine (lichte-) schoenen Mooi 'kunnen ze zijn, maar o, wat is het moeilijk, Ze schoon te houden Wie ze niet heel erg ontziet, zal het teere lichtbruine kleurtje al spoedig donker en vlekkerig zien worden. Is dat het geval, wrijf de schoenen dan (nadat ze stofschoongemaakt zijn) schoon met propjes watten, die ge doopt zijn in benzine of tetrachloor- koolstof. Men moet telkens schoone watjes nemen. In plaats van een de zer beide vloeistoffen te nemen, kan men het leer afwrijven met een lap je met zeepsop. Soms ook verdwijnen de vlekken onder een behandeling met melk. Is èr zeepsop gebruikt, dan nawrijven met schoonwater. Zijn de Een bekend artikel is f 1.60 per Literflesch. Voor den handel flink rabat. GROOTHANDEL IN WIJNEN. Brillen - Barometers - Leesglazen enz. VANAF f60.- H pp P'JNLOOZE BEHANDELING INBEGREPEN. Ie BOSSCHE TANDHEELKUNDIGE INRICHTING A. J. RUITER DEN BOSCH, MARKT 44 hoek Pensmarkt znz levert dit gebit, met 5 jaar schrif telijke garantie. (Pijnloos trekken door Tandarts koste loos Vullingen, Kroon, en Brugwerk, tegen lage prijzen.) Spreekuren dagelijks 95y2 uur. Behalve Vrijdags. vlekken verdwenen en is het leer weer droog, dan wrijft men het in met crème in de juiste kleur, waarna men met een flanellen lap uitschuiert. Chroom- en kalfsleer Dit wordt, evenals allerlei andere soorten fijn leer, met was of sla olie behandeld. Men gebruikt daarbij zachte doeken en borstels of schoen kussentjes, waarvan men de ©vertrek jes telkens kan verwisselen voor schoone. Lakschoenen Als riempjes van lakschoenen don kere strepen of vlekken geven op lichte kousen, waarhij ze gedragen worden, is het eenvoudigste om aan den binnenkant de riempjes te voe ren met een reepje zij. Men kan dit met een fijnen naaisteek doen of met behulp van een plakmiddel en moet zorgen, zij te nemen, die zelf kleur echt is en het voerinkje zóó aan te brengen, dat het breed genoeg1 is om het euvel volkomejn tegen te gaan. WAT ZULLEN WE ETEN Filets van tong, varkenshaas, wor teltjes. Maïzenapudding, met rfambo- zensaus. Warme rib, bruine bonnen, spina zie. Schoteltje van brood en rabar ber. Bruine boonensoep. Runderbief stuk, raapstelen, aardappelen. Rijst. Kerrischotel met rest rib. Gebakken elft, bietenslai Vruchtengruwel. Zu- ringsoep. Kalfnierstuk. Doperwten. Kabinetpudding. Vervo'g Raadsverslag ALM,KERK. De heer Verschoor zegt, de ge meente Dussen krijgt nu de be lasting van ons als wij hierop in gaan, spreker zou liever eerst on derzoeken, of men niet voordeeliger hier in onze gemeente kan bouwen b.v. als er aan de Korn een geschikt bouwterrein te vinden was. De heer Koekkoek meent dat het stukje grond van den heer B. Koops hiervoor wel geschikt was. De heer Burghout noemt het stuk je grond van den heer A. Kölher. De heer de Jong zegt, dat komt er ook nogal bij, de belasting gaat om hoog, dat zal je zien. De heer Verschoor zegt, het kan mijn goedkeuring niet weg" dragen, dat ze in Dussen bouwen, spr. is er voor geen garantiebedrag te ge ven. De Voorzitter zegt, nu er uit den raad stemmen in dien zin opgaan, spreker anders tegenover het voor stel van B. |en W. komt te staan. De heer v. Leeuwen zou liever de zaak nog maar wat aanhouden. De Voorzitter merkt op, dat het gebrek aan woningen in deze ge meente groot is. Als de gemeente een een huis bouwt, Zooals de vroedvrouw wenscht, behoeft men er niet mede te blijven zitten bij eventueel vertrek, daar dit een huis zal worden, waar voor altijd een huurder is te vinden. De heer Verschoor stelt voor, dat B. en W. Onderzoeken, of het voor deeliger is, dat de gemeente zelf bouwt, dan wel of bedoelde garantie- toeslag wordt gegeven. Welk voorstel na ondersteuning door den heer Burghout wordt aan genomen met 7 stemmen voor, en 3 tegen. Bij punt 6 v. d. agenda, af- en overschrijving 1931 wordt door den heer Verschoor voorgesteld, nu er toch vernieuwd en veranderd wordt ook de gelegenheid tot het water halen te vergemakkelijken, b.v. de pad tusschen de Balie en de muur van de stichting gelijk te maken, spreker informeert aan wien deze pad toebehoort, spreker meent dat zoo doende ook een goede los- en laad plaats voor de schippers verkregen wordt. De heer de Jong antwoordt wel v. d. gemeente. De heer van Leeuwen zegt, het riool moet daar toch blijven liggen. De heer Verschoor zegt, dat dit kan blijven, zooals het is. De heer de Joing zegt,/ als dat gelijk gemaakt wordt komt er een stoep, spr. heeft ook wel eens aan een schipper, welke daar aan de stap lag verzocht op zij te gaan, en wan neer daar een stoep komt is spreker bang, dat bij gladheid zij in den Alm zullen vallen. De heer Verschoor zegt, met die mooie praatjes van jou daar hebben wij niets aan en voor 't andere zal wel gezorgd worden, maar nu de hr. de Jong merkt dat het er door zal gaan wil "hij terug trekken. Hierna wordt het voorstel v. d. heer Verschoor met 6 stemmen voor en 4 tegen aangenomen. Mede wordt besloten tot eenige re paratie aan de gemeentewoningen. Een schrijven van den heer P. v. Drunen grafmaker alhier, waarin hij den raad verzoekt eervol ontslag als zoodanig. Dit wordt verleend per 1 Mei j.l. Daar de heer v. Drunen op 13 Jan. 1931 een pensioentje van f3. per week was verleend, merkt de hr. de Jong op, nu ontvangt hij, meer als toen hij de functie waarnam. De Voorzitter zegt, clat heeft hier niets mee te maken, nu vraagt die man zijn ontslag De heer de Jong zegt, hier in 't dorp blijft hij hét toch doen. De heer Koekkoek zegt, daar is toch niets tegen, dat die man op 68-jarige leeftijd nu f 3.— per week ontvangt en dan wil hij nog tijdelijk helpen zoolang er een ander is, al gelooft spr. dat er geen sollicitanten zullen komen: De heer de Jong zou hem dan pas pensioen geven, als er een ander is. De Voorzitter zegt, hij vraagt nu tegen 1 Mei ontslag. Zooals reeds gemeld werd dit ont slag verleend. Rondvraag De heer A. v. d. Stelt zegt, dat de slangen bjj de laatste brand te Nieuwendijk zeer lek waren en pok dat de brandspuit moeilijk uit de bergplaats aldaar, lqon gereden wor den, hij verzoekt hierin verandering te brengen. De Voorzitter zegt, dat hier bin nenkort een scherpe controle op uit geoefend zal worden op de brand- blu schmiddelen De heer Burghout zegt, dat de Bur gerwacht schietoefeningen houdt op het terrein v. d. Hetrv. school, zonder vergunning, verder zegt spreker dat besloten was de Almkqde wat te la ten opknappen door de werkeloozert, doch op heden is er nog niets aan- gebeurd. De Voorzitter zegt, dit zal Nid. Romijn doen, daar de werkeloozen té Sleeuwijk werken, spreker is er sterk voor dat de zaak opgeknapt wordt. De heer Verschoor zou er voor zijn* de steun op te laten houden. De Voorzitter zegt, de steun is op geheven, doch de heer Verschoor ver ward, werkverschaffing, met steun- verleening, want ze werken nu. De heer de Jong zegt, ze werken maar met porceleine ruggen. De heer van Leeuwen vindt het ook treurig als er iets besloten wordt door de Raad en het wordt niet uit gevoerd, zooals nu ook met de Alnf- kade. De heer Verschoor en de .Jong vinden het verschrikkelijk dat er nog bij werkten. De heer Koekkoek informeert of diegenen die de steun uitkeerde nog precentiegeld kregen. De Voorzitter zegt, van ja, aange zien zij anders niet genegen bleken zitting te houden. De heer Koekkoek vindt dit ver schrikkelijk, temeer daar deze per sonen al reeds een vergoeding geno ten en dan hierbij nog precentiegeld ontvangen, spreker heeft al op ver- verschillende vergaderingen geweest, waar steun uitgekeerd werd, maar nooit kregen daar die personen iets' voor, spreker vraagt ook nog aan den' Voorzitter wie die personen waren, waarop den Voorzitter antwoordt van den voorzitter en de secretaris vari het Armbestuur. De heer Verschoor vindt het jam!- mer dat er steun is verleend. De Voorzitter merkt op, dat toch Verschoor destijds ook voor steunuit- keering heeft gestemd. De heer Verschoor zegt, men 'kan' van gedachten veranderen, en vraagt wie de koe bij de horens heeft gé- pakt om hen daavoor uit te beta len. 1 1 1 De heer Burghout mérkt op, dat zelfs Verschoor nog wel in de com missie heeft zitting genotnen die toe zicht moest houden op de werke- loozen. De heer v. d. Stelt Azn. vindt het jammer, zooiets uit den mond v. d. heer Verschoor te moeten hcoren> spreker zegt waar hadden de meti- schen dan v. moeten eten. Ook dé hr. Noorloos is deze meening toege daan. De heer Verschoor zegt, daar wa ren er nog die er bij werkten en dat vindt spreker Ontzettend. De heer de Jong zegt ze moesten 'n maand gevangenis straf krijgen die zooiets doen, net zoOals spreker dé zer dagen in de courant bas, ook! zegt spreker daar zijn geen werkloo- zen meer, want zoo pas hebben wij al dus spreker baggerwerk aanbesteed!, doch er waren, maar een paar per sonen uit deze gem. hierbij tegen woordig, en het werd zelfs voor dé> helft van de Begrooting aangenomen^ De heer A. v. d. Stelt Azn. zegt), een ieder kan dat werk niet doen, dit moest de heer de Jong begrijpen. De heer Burghout zegt, dat de sloot achter de kerk, waar die boomen ge rooid zijn, ook nog opgeknapt móet worden dit is ook besloten. De heer de Jong zegt,; dat dit degenen moet doen van wien de boo men waren. De heer Verschoor brengt naar vo ren, dat hij dit gédaan heeft, spreker zegt dat de gemeente dien sloot al leen maar laat banwerken en niet baggeren. De heer van Leeuwen merkt op, dat die boomen treurig slécht zijn ge rooid, en vraagt welke stumpers deze' hebben gerooid. De heer Verschoor zegt, daar kon den deze menschen niets aan doen, want ze waren van ondere verrofcj spr. gelooft dat de heer de Jong spijkers gaat zoeken op laag water. 'Daar niemand meer 't woord ver langt, sluit de Voorzitter de verga dering. - 1 BREDA, 11 Mei. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 299 stuks vee, t. w. 56 stuks hoornvee, 0 drachtige zeugen en 10 varkens, 233 biggen. Prijzen Kalfkoeien f tot f Kalfvaarzen f tot f Pinken f 70.tot f160. Loopers f tot f Biggen f 8.tot f 12.p. stuk. Per pond geslacht le kwal. 2e kwal. Vette vaarzen 5052 4548. Vette koeien 38—44 3440. Vette stieren 4245 3842. Per K.G. levend gewicht: Vette varkens 40 De veehandel was lui en duur, eenige pinken werden goed verkocht. De big- genhandel was slap. Verschillende buiten slagers zochten tevergeefs naar vette varkens. Volgende week wordt weer meer aanvoer van vette varkens verwacht. Exporteurs vroegen naar varkens van pl.m. 100 K.G. vuil. Jfieiiwsbtad l ra

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 5