Ingezonden. Plaatselijk Nieuws. CJsel monde, die te Rotterdam met zijn wagen aan de Waalhaven-oostzijde reed, door een man aangehouden, die hem een rood-witte schijf, beschenen door een zak lantaarn, toonde. De man gaf zich uit voor ambtenaar van de wegenbelasting en vroeg de papieren van den automo bilist te zien. Toen de bestuurder van de auto zijn portefeuille voor den dag haalde, greep de man daarnaai, maar de automobilist kon voorkomen, dat hem zijn portefeuille ontstolen werdhij gaf den man een duw en reed daarop onmiddelijk door naar de politie, waar hij van het gebeurde aangifte deed. Hij beweerde voorts nog een man in het donker te hebben zien staan, die vermoedelijk een medeplichtige is geweest. TREINVERTRAG1NG TENGEVOLGE VAN BALDADIGHEID. Een trein op het traject Amsterdam Haarlem is door een troepje studenten, die op weg naar Leiden waren, eenige malen tot stand gebracht, doordat zij bij tusschenpoozen aan de noodrem trokken. Zoo kwam de trein op dit korte traject viermaal tot stilstand. Aan het station Haarlem werd de politie gewaarschuwd, die tien studenten arresteerde, maar door de groote drukte op het perron kon de politie niet verhinderen dat, toen de trein zich in beweging zette, de studenten in den trein hun kameraden van het perron door de open ramen naar binnen trokken. Even nadat de trein vertrokken was, werd weer aan de noodrem getrokken, waarna de trein opnieuw stopte en nog voordat het rangeerterrein verlaten was, werd de trein voor de tweede maal tot stilstand gebracht. Toen ging de politie over tot het arresteeren der belhamels, waarna de trein, die in totaal een uur vertraging had gekregen, vertrekken kon. Naar aanleiding van één ingezonden stukje van »eenige onderteekenaars van den lijst van C. Bouman Azn.« verzoek ik U beleefd eenige plaats ruimte, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Dat de onderteekenaars niet begrij pen hoe of ik aan den naam Sportlijst ben gekomen begrijp ik niet, want, algemeen wordt deze lijst door de »men< in onze gemeente als zoodanig genoemd, dus niet ik, doch de inge zetenen kwalificeeren hem als zoo danig. Het doet me echter genoegen, dat de heer C. Bouman Azn. gaarne het algemeen belang zal dienen en ook de belangen der middenstanders zal voorstaan. Immers de zaak waarover het gaat is te ernstig, om het als een »grap« te beschouwen. De vraag of de Correspondent aan dorpspolitiek doet, acht ik hiermede voldoende beantwoord. DE CORRESPONDENT. W ij k, Mei 1931. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Raamsdonk(veer) 15 Mei '31. In verband met de in uw geëerd blad voorkomende ingezonden stukken van Abonné en dhr. Sneep van Woensdag 13 Mei, voel ik mij verplicht, een paar punten in die ingezonden stukken recht te zetten. Indien U dat wil plaatsen, betuig ik U bij voorbaat daarvoor mijn mijn dank. In de eerste plaats schrijf ik ronduit, dat het ingezonden stuk van „Inzender" buiten mijn kennis is geschied. Het is mijn principe niet op of aanmerkin gen in een courant te maken. In de tweede plaats verwondert het mij, dat dhr. Sneep Inzender" het recht wil benemen over z'n opvoeding te oordeelen. „Inzender" heeft, naar m ij n in e e n i n g, daarmede toch niet de vader v. dhr. Sneep op het oog, maar immers dhr. Sneep zelf. Heeft hij een goede opvoeding van z'n vader in 't leven mede gehad, welnu dan heeft hij getoond, daarvan een allertreurigst gebruik te hebben gemaakt. Zijn het fatsoelijke handelwijzen om: le. Den Herder en Leeraar onder den dienst niet aan te kijken? Het i s toch een eerste vereischte, om iemand, wanneer hij spreekt aan te kijkenj 2e. Den Herder en Leeraar, wan neer hij iets zeide, wat hem niet aan stond, plotseling te fixeeren? 3e. Door 't kerkgebouw te staren of andere inenschen te fixeeren, om hen de aandacht te benemen? Is dat soms 't nieuwe paedagogische systeem van een Chr. onderwijzer en Ouderling? De invloed van de paeda- gogie is terdege al te merken. In de derde plaats wordt in die stuk ken betoogd, dat zij om drie redenen 't kerkgebouw hebben verlaten. le. dat ikzelf het woord heb geno- m e n 2e. dat Ds. van Willigen al voor de gemeente bedankt had. 3e. dat ik niet mocht spreken, omdat ik maar een gewoon gemeentelid ben. Hierover nog een kort antwoord. Dat dhr. Lankhuyzen is gaan loopen, dat kan ik me eenigszins indenken. Hij is hardhoorend en heeft misschien niet goed gehoord, hoe ik aanving te spreken. Waarom echter dhr. Sneep die leu gens de wereld in wil sturen, daar zet ik een groot vraagteeken achter. Hij kreeg zeker, toen hij m'n stem hoorde, een zinsverbijstering, anders zou hij wel gehoord hebben, dat ik eerst 't woord aan Ds. Ewoldt gevraagd heb. Ten andere dat ik niet uit naam voor heel de gemeente 't woord vroeg en gespro ken heb, maar uit naam van het groot ste gedeelte der Oude Kerkeraad, vrienden en vriendinnen. Het zou voor mij, die airede met Ds. Ewoldt 17 a 18 jaar als vriend omga, een schande ge weest zijn, als ik hem niet een woord had toegesproken. Wat betreft 't laatste punt, daarvan schijnt Abonné niet veel kennis van om te dragen, anders zou hij wel uit 't Ker kelijk reglement weten, welke rechten een ouderling (ik ben 23 jaren ouderling geweest) bezit. Mijnheer de Redacteur ik dank U, en zal voor verder geschrijf, de plaats ruimte van uw blad niet meer vullen C. BOEZER Sen. Een candidaat voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad van Wijk c.a. voorkomende op de »ge- mengde lijst*, verzocht ons mede te deelen, dat deze lijst niet als »gemengd« mag worden beschouwd, aangezien daar geen enkele reden toe bestaat. DE REDACTIE. Eiermijn Geldermalsen. Veiling 45 Mei 1931. Witte eieren f3.00— f4.05 per 100 Bruine eieren f3.40f4.30 per 100 HEUSDEN. J.l. Zaterdag hield de schuttersgilde „St. Blasius" zijn jaarlijks schuttersfeest. Te drie uur werd door de schutters, voorafgegaan door een vaandeldrager te paard, het Heusdensch Fanfarecorps en een auto waarin gezeten waren de Eere- Voorzitter Mr. C. W. van Ommeren, de Hoofdman F. van Bladel en het Eerelid J. van Laarhoven, vanaf het hötel het Wapen van Amsterdam een tocht door de stad naar het terrein van de schuts- boom gemaakt. Bij den schutsboom ge arriveerd werd de schietwedstrijd geopend met toespraken van den Hoofdman F. van Bladel en van Mr. C. W. van Ommeren, waarna deze laatste met een schot op den vogel in den hoogen schutsboom den vreedzamen strijd opende. Te ruim vijf uur werd de vogel van zijn hoogen zetel geschoten, door den schutter Adriaan de Leeuw, waarna met de muziek voorop naar het Wapen van Amsterdam werd gemarcheerd. Aldaar werd de door den Eere-Voorzitter uit geloofde prijs door dezen met een hartelijk woord aan den prijswinnaar uitgereikt, terwijl de eveneens door den Eere-Voor zitter uitgeloofde tweede prijs onder de schutters werd verloot, en ten deel viel aan den schutter L. Poddewijn. Onder vroolijken kout bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. ANDED. Woensdag 20 dezer herdenken Arie Kraay en echtgenoote alhier hun 50-jarige echtvereeniging. Het zal hun voo»zeker niet aan belangstelling ontbreken dien dag. De Landdag van den ring „Altena" van Herv. Jongelingsver. in het land van Altena, welke op Hemelvaartsdag j.l. alhier werd gehouden, mag uitnemend geslaagd heeten. De landdag werd door ongeveer 1800 personen bezocht. De voorzitter van den ring, de heer W. Bronkhorst opende de bijeeenkomst, waarna als sprekers optraden, Ds. Roth, met het onderwerp „Opwaarts", Ds. Barthlema uit Zeist met het onderwerp „Hemelvaartsperspectieven", Ds. Gravemeyer uit den Haag met „De Heer is God en niemand meer" en Ds. ten Bockel Huinink uit Numansdorp met Jeugd en Ouderdom". Een en ander werd afgewisseld met zang en muziek. De uitslag van den voetbalwedstrijd „Sparta II" tegen „Wilhelmina II" uit Wijk was 50 ten voordeele van Wil helmina. AL'MKERK. Voor de a. s. Raadsverkiezing dezer Gemeente zyn 5 lijsten ingeleverd, n,m.3 Ant. Rev., 1 Chr. Hist, en 1 van de S.D.A.P. Heden Woensdag herdenkt de Heer A* J. Pouli en Echtgenoote den dag dat zij voor 25 jaren door den band des huwelijks werden verbonden, wij hopen dat het boven genoemd paar dien dag niet aan belangstelling zal ontbreken. Naar wij vernemen zal alhier 2de Pinksterdag, op het terrein van de Kort- balvereen. „A.K.C." een serie wedstrijd worden gehouden. B AB YL'ONIëN BROEK. Het zoontje van den heer J. M. alhier, had dezer dagen het ongeluk, spelende tusschen de kammen van een dorschmachine te geraken, waarbij hij zulke verwondingen aan één zijner han den bekwam, dat direct geneeskundige behandeling noodzakelijk bleek, welke door Dr. de Boer uit Dussen verleend leend werd. De zangvereen. „Volharding" al hier, hoopt met Pinkster-Maandag deel te nemen aan het Nationaal concours te Zaltbommel en zal uitkomen in de afdeeling „Uitmuntendheid". Wij wenschen „Volharding" veel suc ces toe. CAPEL'LE. Ds. A. van Willigen alhier heeft het beroep naar de Ned. Herv. gem. te Rijsen aangenomen. Öp de voordacht ter benoeming van een zaakvoerder der coöp. Aan- koopvereen. „Sprang-Capelle e.o.", zijn geplaatst de heeren: J. den Hollander, M. v. Pelt en C. Wagemakers. J.l. Zondag hield de postduiven vereniging „De Luchtvaart," gevestigd bij Mej. Wed. A. v. d. Haart, aan de Nieuwe Vaart, een wedvlucht vanuit Mons met den volgenden uitslagW. Versteeg 1 G. Treffers 2, 7, 12 J. v. Doornix, 3A. Versteeg 4, 5, 6G. Vos 8, 10, 14; H. Dekkers 9, 13 en P. Nieuwenhuizen 41. Met Hemelvaartsdag hield de vereen, een wedvlucht vanuit Vilvoorden met den volgenden uitslagH. Dekkers 4 G. Vos 2, 6 J. Spierings 3, 7, 8 A. Versteeg 4, 5,12 H. v. Kampen 9 E. HaverhalslO G. Treffers 11 en P. Nieuwenhuizen 13. De afd. Sprang-Capelle van den Bijz, Vrijwilligen Landstorm zal a.s. Woensdag met 3 vijftallen deelnemen aan een schietwedstrijd te Breda. De echtelieden D. le Sage en S. le Sage Dudok, wonende aan de Vaart kant alhier, hopen Vrijdag 22 Mei a.s. hun 40-jarig huwelijksfeest te vieren. Aan belangstelling zal het hun dien dag zeker niet ontbreken. De gewone wekelijksche schietoef. der Afd. Sprang-Capelle van den Bijz. Vrijwilligen Landstorm, zullen onder lei ding van den commandant den heer P. v. d. Schans, a. s. Zaterdag 23 dezer weder een aanvang nemen. Onze geachte dorpsgenoot de heer Rumtze, stationchef te Kaatsheuvel Capelle hoopt 1 Juni a.s den dag te herdenken, dat hij 40 jaren bij de Ned. Spoorwegen werkzaam is. Aan belangstelling zal het dezen plichtsgetrouwen ambtenaar voor zeker niet ontbreken. De gemengde zangvereeniging B't Rozeknopje" bracht j.l. Vrijdagavond op de Nieuwe Vaart de werkende leden Mej. H. de Bruijn en den heer J. v. Breemen in verband met hun aanstaand huwelijk een serenade. Namens de vereeniging werden bruid en bruidegom gefeliciteerd door den vice voorzitter, den heer Adr. M. Verheijden, waarna hij hen een cadeau aanbood. Een en ander bracht een groot aantal belangstellenden naar dat deel der gemeente. Een groot aantal leden der Ned. Herv. Meisjes- en Jongemeisjesvereeniging alhier maakte j.l. Donderdag (Hemelvaarts dag) een pleizierreisje naar Utrecht, waar de dien dag aldaar gehouden Bondsdag werd bezocht. J.l. Zaterdag werden de eindwed- strijden gespeeld van den door de voetbal vereeniging „Sparta" te Vrijhoeve Capelle georganiseerden seriewedstrijd. De le prijs werd behaald door „S D.O." Sprang, 2e „Neerlandia" Kaatsheuvel, 3e „N.E.O.* Sprang en 4e „Wilhelmina" Wijk. Bij onderhandsche aanbesteding van het bouwen van een schuur voor den heer Ant. Wagemakers aan de Nieuwe Vaart werd als volgt ingeschreven Gebr. Spiering, Capelle, f 2560. C. B. Timmermans, Sprang, f 2447. A. Rosenbrand, Capelle, f 2380. A. Willemse, Sprang, f2072. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. J.l. Maandagavond werd in het café van den heer J. Treffers namens de Coöp. Productie- en verbruikersvereen. alhier aanbesteed het bouwen van een bakkerij met woonhuis, waarvoor als volgt werd ingeschreven J. Quirijns, Capelle, f61.75. J. W. Nieuwenhuizen, Sprang, f6075. Gebr. Spierings, Capelle, f 6060. Gebr. van Willigenburg, Sprang f 6058. Adr. Rosenbrand, Capelle, f 6025. C. B. Timmermans, Sprang, f 5987. Kleinloog en v. Oversteeg, Vrijhoeve Capelle f 5940. De begrooting bedroeg f 6220. Het werk is aan de laagste inschrijvers ge gund. ELSIIOUT. De heeren L. v. Herpt, wethou der, Vrijhoeven en H. Pullens wenschen bij de volgende zitting niet meer in aanmerking te komen. De volgende candidaten zijn inge diend: J. J. Klijn. W. Klijn, J. Brok, P. de Baay, alle aftr., terwijl nog zijn inge diend: A. v. Lieshout, H. v. Engelen, A. Vugts. Ook nog een lijst met H. Mook. Stemming 4 Juni a.s. HERPT. Voor de a.s. gemeenteraadsver kiezing zijn 2 lijsten ingediend, met de volgende candidaten: 1. J. C. v. Bokhoven, A. W. Verhoe ven, P. J. v. d. Broek, A. Th. Cou- wenberg. Ch. A. J. v. Herpt, Jac. P. de Wilt; J. M. Buys, A. J. v. Bokhoven; 2. Jac. Verhoeven. HAARSTEEG. Voor de a.s. gemeenteraadsver kiezing zijn 2 lijsten ingediend met de volgende candidaten: 1. C. v. d. Wiel, H. L. v. d, Heij den, aftr., J. v. Bokhoven, P. v. En gelen. J. v. Heeswijk, aftr., M. v. d. Water, aftr., J. C. Winkel aftr.; 2. A. P. N. v. d. Dobbelsteen, aftr., A. A. v. Vrede, aftr., WL v. d. Brand Pz., J. N. v. d. Water, I. A. Buys, D. v. He- mert, aftr. OUDENDIJK. De Zaterdagmiddag gehouden voet balwedstrijd tusschen „Sparta" en „S.D.O." uit Woudrichem, eindigde met 63 in het voordeel van Sparta". SPRANG-CAPELLE. Op 12 Mei 1931 werden voor de verkiezing van den gemeenteraad al hier. de navolgende candidatenlijsten ingeleverd: I. Kraak J. en L. M. Heurter (links) arbeiderspartij. II. Boer H.; Mes H.; Kuysten M.; de Rooy C. L.; Groen T.; Rekkers G. J.; Snyders A. P. (Boeren- en tuinder partij.) III. Middelkoop R.; de Rooy-Nieu- wenhuizen C.; Verheijden A. M.; Sneep A.L.; de Bas G. A. S.; Rijken J.; Rij ken Jac.; Michael Hzn. J.; de Roon D.; Dekkers J. C.; de Bruyn J. H.; Qui rijns Chr. (links). IV. Smits Jzn Ant.; Pruyssers Az. J. J. (S.G.P.) V. Kerst H.; Faro P.; v. d. Hoeven Jzn. B.; Kuypers W.; Huysman J.; Paans A.; van Drongelen Jac. (A.R. en C.H. voorm. Capelle.) VI. v. Willigenburg G. J.; Vos Mz. G. L.; Dalmayer W. M.; Timmermans C. B.; Ruiter J.; v. Heysf C. J.; Genuit Jr. J. W. (A.R. voorm. Sprang.) SPRANG. Naar men ons mededeelt is de toestand van den slagersknecht W., die zich vorige week een levensgevaarlijke wond toebracht, goed vooruitgaande. SLEEUWIJK. Morgen, Donderdagavond van 7 tot 9 uur (Z.T.) zal er voor inwoners der gemeente DeWerken en Sleeuwijk en donateurs van de Gem. Zangvereeniging ,,'uliana" gelegenheid bestaan, in de openbare school bewijzen van toegang af te halen tegen verminderde prijzen. (Zie verder advertentie voorkomende in dit blad). De vorige week is in de O. L. School alhier door het Uitv. Comité van het Concours aanbesteed, het verlichten van het feestterrein. Ingeschreven werd als volgt P. J. van Eede, alhier, f 60. N Dekker, f 87. J. P. van Gils, Gorinchem, f115. Tegen morgen, Donderdagavond om 8 uur is in café Sprenger een ver gadering uitgeschreven onder Voorzitter schap van Mr. C. W. van Ommeren te Heusden, om de sinds een 4 tal jaren rustende afdeeling van den „Vrijheids bond" wederom in het leven te roepen. Er zal dan tevens een bestuur gekozen worden. De aannemer P. G. de Jong was laagste inschrijver voor perceel 4 en 5, betreffende verhooging en verzwaring van den Waaldijk tusschen Tiel en Varik, voor f137.500.Het werk is gegund. VEEN. De verkiezing van leden van den gemeenteraad is bepaald op 19 Juni a.s. en zijn hiervoor ter secretarie twee can didatenlijsten ingeleverd. De eerste lijst bevat de namen van 1. C. Schreuders. 2. Jac. v. d. Pol. 3. W. van Wijk (aftr.) 4. Joh. van Ballegooijen. 5. J. G. N. Schreuders. 6. M. Honcoop. 7. M. G. Timmermans. 8. P. den Dekker Izn. 9. A. G. Vos. De tweede lijst bevat de namen van 1. Ant. 't Lam (aftr 2. T. D. Jiskoot (aftr.) 3. J. van Andel (aftr.) 4. M. Smits (aftr.) 5. J. Verbeek 6. J. G. Vos 7. H. Vos Gz. Ook alhier kan geklaagd worden over de groote hoeveelheid slakken op het land. In geen jaren was er zooveel van dit goedje. Druk wordt er dan ook werk van gemaakt, om deze schadelijke diertjes zooveel mogelijk op te ruimen. WERKENDAM. De met Hemelvaartsdag gehouden voetbalwedstrijd tusschen Blauw wit van Sliedrecht en W.V.V. I alhier eindigde met 41 voor W.V.V. I. De proefwedstryd van Zaterdag middag door W.V.V. I en W.V.V. JI, werd door het eerste elftal met 30 gewonnen. I Door onbekende oorzaak is een paard van den Heer G. op polder Dooyeman te water geraakt en verdronken. Voor genoemde een flinke schadepost. Het bestuur der Vereen, tot Expl. en instandhouding van een Gebouw voor Chr. Belangen alhier, is als volgt samen gesteld Voorz. J. van Herp, Secr. J. Nagelkerke, Penningm. Mej. N. Hakkers, leden, J. Cornet, H. Groeneveld, Jac. G. van Oord, M. J. van Oord, B. W. v. d. Straaten en W. Visser. De Wel Eer. Heer Ds. C. Lamain te Leiden, heeft voor het beroep naar de Geref. Gemeente alhier bedankt. Voor de betrekking van Hoofd aan de Herv. Chr. School alhier, hebben zich 23 sollicitanten aangemeld. Woensdagavond 20 Mei hoopt Mej. E. A. de Vries afscheid te nemen van de Herv. Chr. Jongemeisjesver. „Fébé" waar van zij medeleidster is. WOUDRICHEM. Gedurende de afgeloopen week werden aan de vischmarkt alhier aange voerd 1 zalm ad f 2.pv pond en 6 schotjes van fl.25 tot f4,50 per stuk. 10 elften ad f 1 tot f 2.50 en 1113 finten van 27 tot 40 cent per stuk. Morgen, Donderdag, hopen de echtelieden H. Pellikaan en A. Lankhaar alhier hunne 50 jarige echtvereeniging te herdenken. Gedurende het le kwartaal 1931 werden voor den vleeschkeuringsdienst ter keuring aangegeven 48 koeien, 71 varkens en 13 kalveren De heer A. C. Havelaar alhier is herbenoemd tot bestuurslid van de vis- scherijvereen, „de Maasbond". Aan Y. van Straten te Eindhoven is door B. en W. vergunning verleend tot het bouwen van een drietal auto garages in de Landpoortstraat. Vergadering van den Raad der ge meente DUSSEN, op Vrijdag 15 Mei des n.m. 6 uur. VoorzitterEdelachtbare Heer J. J. Snijders Afwezig de heer Berm, één vaca ture wegens vertrek uit de gemeen te van den heer v. Drunen. Ingekomen stukken Begrootingswijziging van den Wa- renkeuringsdienst te I3reda. Bericht van Ged. St. waarin wordt kennis gegeven, dat door A. v. Dru- nen, Biesbosch beroep is ingesteld tegen het raadsbesluit inzake vergoe ding voor het bezoeken door 5 zijn kinderen van de Bijzondere school te Nieuwendijk. B. en W. worden gemachtigd, de bezwaren van den raad ter kennis van Ged. St. te brengen. Verslag van de Landarbeidersstich ting wordt ter inzage gelegd, ont vangsten en uitgaven hebben 1081,84 bedragen. Verzoek van den Bond van vereeni- gingen van stichtingen ingevolge de Landarbeiderswet, om adhaesie te wil len betuigen aan zijn adres tot de regeering om de rente voor rijks- voorschotten, die thans 4 pCt. be draagt, verlaagd te krijgen. Met algemeene stemmen wordt be sloten adhaesie te betuigen. Verslag van den toestand der ge meente over 1930. De Voorzitter merkt op; dat dit verslag voortaan, slechts om de 5 jaren opgemaakt behoeft te worden. Beredeneerd verslag van de Volks huisvesting. Wordt evenals het vorige verslag ter visie gelegd. Schrijven van den Bond van Lim- burgsche fabrikanten van dakpannen, om medewerking te verleenen, idat Nedcrlandsche dakpannen worden ge bruikt, om dezen tak van industrie, door de huidige malaise heen te hel pen. De Voorzitter zegt, dat aan dit ver zoek gevolg zal worden gegeven. Besloten wordt, om inzake aanslui ting bij een gemeente voor het op richten van barakken voor besmette lijke ziekten, een afwachtende hoot- ding aan te nemen. Verder is ingekomen een schrijven over een vervallen coupon groot f 22,50. De coupon betrof een obli gatie die was uitgeloot. Door een vergissing op de secretarie, kreeg de gemeente-ontvanger opgaaf van een verkeerd nummer. Toen de be trokken obligatie bij den Ontvanger werd aangeboden berichtte deze dat het nummer niet was uitgeloot. Toen 1 Januari 1931 de coupon ter in- casseering werd aangeboden, werd bericht, düt de obligatie was uitge loot. De houder verzoekt thans de coupon alsnog te willen uitbetalen, omdat hij anders de rente moet der ven, door een fout van het gemeen- tepersoneel. Op voorstel van B. en W. wordt besloten het verzoek in te willigen. De Voorzitter merkt op dat de ge meente daardoor geen schade lijdt omdat zij de beschikking over het bedrag der obligatie heeft behouden Een adres van een viertal onder- wijs-organisatie's, om adhaesie te wil len betuigen aan hun adres tot de regeering, waarin wordt aangedron gen, op aanstelling van onderwijzers voor het geven van les in lichame lijke oefeningen. B. en W. meenen, dat voor een plattelandsgemeente als deZe, aan stelling van een onderwijzer voor dit vak van geen belang is, omdat de kinderen buiten voldoende aan licha melijke oeefning doen, zoodat eii Mijnheer de Redacteur.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2