Speciale aanbieding van Geen loos alarm Wij geven werkelijk „koopjes". Alléén bij ons Heeren- Costuums f 16.75 „de helft" in prijs. 239 Deze Reclame-aanbieding begint Zaterdag 30 Mei en eindigt onherroepelijk Zaterdagavond 6 Juni. JOH. DE MOL's Kleedingmagazijnen HEUSDEN. Plaatselijk Nieuws. AMMERZODEN. Maandagavond omstreeks 8 •uur is de 17-jarige J. Zuiddam, (schipper van het motorvaartuig, Rouppe van der Voort's metaal-in dustrie) afkomstig uit Den Haag, bii het zwemmen op de Maas verdron ken. BENEDEN - LANGSTRAAT. Naar aardappelen bestaat nog goede vraag, terwijl de marktprijs vast is. Voor de goede kleisoorten besteedt men f7,a f8.en voor zandsoorten f4,a f4,50 per H.L. Op de lichte gronden komt het nieu we gewas mooi op, doch op zwaar dere gronden zeer ongelijk. CAPELLE. Vorige week Vrijdag vierden de echtelieden Dv le Sage en S. Ie Sage Dudok, wonende aan de Vaart kant alhier, hun 40-jarig huwelijks feest onder zeer veel belangstelling. Voor de woning van het jubileerend echtpaar was door de jongelui uit de buurt een passende boog geplaatst, terwijl van de in de haven liggende schepen, (de bruidegom is schipper), het Nationale dundoek wapperde. Dienzelfden dag herdacht het echtpaar Adr. Koonings aan het kerk- eind eveneens den dag, dat zii voor '40 jaar in het huwelijksbootje stap ten. In de Vrijdagavond gehouden ledenvergadering van de Coop. Aan- koopvereen. „Sprang Capelle e.o.", werd tot zaakvoerder benoemd de heer C. Wagemakers. Bij onderhandsche aanbeste ding is het bouwen van een woon huis met landbouwersschuur voor Mej. Wed. P. v. d. Schans te Vrij- hoeve-Capelle opgedragen aan den nemer C. Michaël aldaar. Bii de j.l. Zaterdagmorgen ge houden zitting van het Hoofdstembu reau der gemeente Sprang-Capelle werd na loting de nummering der candidatenlijsten voor de a.s. gemeen teraadsverkiezing als volgt vast gesteld 1. Lijst Middelkoop e.a. 3. Lijst Willigenburg e.a. 15. Lijst Boer e.a. 6. Lijst Kraak e.a. Doordat Ds, A. v. Willigen al hier het beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Rijsen en Ds. Bolkesteijn te 's Gravenmoer dat naar Schellui- nen heeft aangenomen, zullen bin nenkort in den Ring 's Grevelduin- Capelle 5 predikantsplaatsen vacant zijn en wel bij de Ned. Herv. ge meente te dezer plaatse en te Raams- donks(veer), Waspik, 'sGravenmoer en a. d. Loonschendijk. DRUNEN. Naar wij met belangstelling ver namen, hebben de Bestuursleden onzer Veilingvereeniging „Be Langstraat" alhier, de diverse functies in het Bestuur als volgt verdeeld Voorzittter der vereenigingde Heer C. Gijsman te Waspik. Ondervoorzitter de Heer M. van Hal der alhier. Secretaris de Heer M. van Wijk Azn. te Genderen, terwijl als Directeur zal optreden de heer A. Boelen, alhier, die sedert jaren in de dagelijksche exploitatie der veiling werkzaam is, en als „veiling- mensch" bjj een ieder, die met hem als vakman in aanraking kwam een alleszins verdienden uitstekenden naam wist te verwerven. Gezien de uitmuntende hoedanigheden waarover ieder der nieuwe functionarissen, blijkens jarenlange ervaring, kan beschik ken, twijfelen wij niet in het minst, of hier werden inderdaad de juiste mannen op de juiste plaatsen gekozen, iets waar mede wij de veiling welgemeend kunnen gelukwenschen, en dat niet zal nalaten der Vereeniging van groot voordeel blij ken te zijn zoolang onbaatzuchtige toe wijding en vak kennis, worden aangewend om eene zaak, zoo mogelijk, nog tot hooger bloei te brengen, wat voorzeker van zeer belang moet worden geheeten te zijn, niet alleen voor Drunen, maar niet min der voor vele plaatsen uit den verren omtrek. GAMEREN. Op het 2e Pinksterdag gehou den concours van zang- en muziek gezelschappen te Zeist, behaalde het fanfarecorps „Prinses Juliana" alhier onder leiding van den directeur de heer Parren een 3e prijs in de af- deeling uitmuntendheid. NIEUWENDIJK. Deze week werd de heer C. V., toen hij per fiets huiswaarts kieerdë,, aangereden door e.en luxe auto. Per soonlijke ongelukken kwamen" niet voor. De fiets werd1 totaal vernield. Verzeke ring dekt de schade. In het begin van deze week ont stond een begin van brand bij den arbeider A. M. Door krachtdadig optreden der buren wist men erger te voorkomen. Het zoontje van G. v. d. M. kwam van een 3 Meter hooge schutting te vallen en kwam terecht in de Bakkerskil. Spoedig toegeschoten hulp kon hem van een wissen dood redden. OUDENDIJK. Pinkstermaandag hield de voet balvereen. „Sparta" op haar terrein serie wedstrijden, welke opgeluisterd werden door de muziekvereen. „Kunst na Strijd" en waarbij veel publiek tegenwoordig was. De uitslag was als volgt Zilveren beker, gewonnen door Sparta met 13 van S.D,0. te Woudriehem, waardoor deze vereen, een lauwerkrans verwierf. S.T.C. uit Sleeuwijk behaalde met 419 tegen D.V.V. uit Dalem een lauwertak, zoodat D.V.V. zich met een bronzen medaille moest tevreden stellen. VLIJMEN. Op het te Zalt-Bommel ge houden concours behaalde het „Vlijmensch Mannenkoor" alhier, in de af deeling uitmuntendheid den eer sten prijs. VEEN. A.s. Dinsdagavond 7 uur (O.T.) hoopt voor de Geref. Ge meente alhier, op te treden Ds. Hof man uit Krabbendijke. Pinkstermaandag konden de melksters voor een groot gedeelte met leege emmers huiswaarts keeren, daar het melken voor hun bezoek reeds door anderen was waargeno men. Deze gewoonte wordt maar steeds bijgehouden. WIJK EN AALBURG. Zaterdag j.l. had H. Bouman Rz. het ongeluk met zijn fiets, toen hij de langstoep te Aalburg afreed in die stoep te vallen. Aan zijn knie ontstond een groote wond en moest zich dadelijk onder geneeskundige be handeling stellen, welke door Dr. Gu- lik uit Heusden werd verleend. Met de verzending der aard beien welke geteeld worden onder het glas wordt sedert enkele dagen reeds een begin gemaakt. Over 't algemeen zal de opbrengst wel mee vallen daar de vruchten in flinke ma te aanwezig zijn. Naar men verneemt -zou thans van de veilingen circa 60 cent per pond ontvangen worden. Terwijl de landbouwer T. Mil- lenaar te Wijk met zijn fiets het paard naar de weide bracht kwam hij daarbij zoodanig te vallen dat een pols van binnen scheurde. Nadat Dr. Schmitz uit Veen de eerste geneeskundige hulp had ver leend, werd hij overgebracht naar een ziekenhuis te Utrecht, hetgeen noodig werd geoordeeld. Bij loting is de nummering der candidatenlijsten voor de a.s.' Raads verkiezingen als volgt aangewezen 1. Lijst C. Bouman. Maandagmiddag j.l. vonden al hier de uitgeschreven seriewedstrij- den plaats. De vereenigingen waren allen opgekomen, uitgezonderd N.E. O. uit Sprang. Het eerst kwamen in het veld de voetbalvereeniging S.D.O. uit Sprang en Vroolijke Trappers uit Nieuwkuijk. Deze vereenigingen leverden mooi voetbalspel en wogen tegen elkaar op. Nadat de tijd verstreken was, was de stand gelijk oo, hetgeen ook zoo bleef nadat de speeltijd met een kwartier was verlengd. S.D.O. won van Vroolijke Trappers met het geven van strafschoppen. Een vriendschappelijke tusschen- wedstrijd werd gespeeld door Wil- helminall en Sparta. Wilhelmina won met 41. Om den beker werd gespeeld tus- schen S.D.O. en Sparta uit Vrijhoe- ve-Capelle. S.D.O. won van Sparta met 2o, zoodat deze vereen, in het bezit van den beker kwam. Op het terrein was minder publiek aanwezig dan bij de wedstrijden op 2e Paaschdag. Alles had een goed en ordelijk ver loop. WERKENDAM. Ds. D. J. Lazonder, Ned. Herv. pred. alhier, viert 10 Juni zijn zilveren ambtsbediening. Hii heeft achtereenvolgens te Zoutelande (1906 1911), Giessen-Nieuwkerk (1911 1918), Ankeveen (19181920). Tuil (19201923), Oppenhuizen (19281928) en Werkendam gear beid. .WOUDRICHEM. Het bezoek van de leden van den Nederlandschen Oudhuidkundi- gen Bond aan deze gemeente is be paald op 26 Juni a.s. De ingeleverde candidatenlijs ten voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad zijn door het cen traal stembureau bij loting genum merd als volgt 1. Lijst Vrijz. Democraten. Op 2 Juni hopen de echtelie den P. de Joode-G. de Geus alhier, hunne 25-jarige echtvereeniging te herdenken. Door B. en W. dezer gemeente is aan het bestuur der IJsclub „Nooit Gedacht" alhier, vergunning ver leend tot het houden eener verloting, ten behoeve dier vereeniging. Met een 25-tal schuiten wordt op de Bergsche Maas op finten ge- vischt. De vangst is evenwel niet root en zeer zeker niet in verhou- ing tot het groote aantal visschers, dat thans deze visscherij uitoefent. De prijs der finten blijft nog al hoog. Zoo nu en dan wordt er ook een enkele elft gevangen, terwijl de vangst van zomerzalmen eveneens zeer gering blijft. De heer H. de Lorm, die sinds 1917 voor de land- en tuinbouwver. „Land van Altena", als Veilingmee ster fungeerde, heeft ondere zekere; voorwaarden, aan het Bestuur, als zoodanig ontslag aangevraagd. Naar aanleiding van het ver zoek van verschillende organisatie's op land- en tuinbouwgebied besloot het Gem. Bestuur van Dordrecht, tot uitbreiding van den Veerdienst over de Nieuwe Merwede (Kop van het Land). Met ingang van 1 Juni a.s. zal dan vanaf het Eiland van Dor drecht de eerste afvaart plaats hebben te 3.20 v.m. en vanaf Brabant te 3.30 v.m. De laatste afvaart de 's avonds vanaf Brabant geschiedt te 10.10 n.m., terwijl op Zon- en Feestdagen wordt gevaren van 6.10 tot en met 10 uur n.m. WASPIK. Door het Centraal Bureau voor de Statistiek is het definitief bevolkings cijfer dezer gemeente volgens de laatst gehouden volkstelling vastgesteld op 4820 mannen, 1690 vrouwen, totaal 3510. In de heden gehouden zitting van het hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van den gemeenteraad had de nummering plaats der ingeleverde can didatenlijsten. De lijsten van candidaten, in de volg orde der nummers zooals die door het lot zijn aangewezen 1. A. P. Brokx, A. G. van Gorp, J. E. A. Stokman. 2. D. C. v. d. Rijken, J. C. Besters. 3. B. Th. J. Langerwerf, M v. Dongen, J. C. A. de Bont, W. E. de Wit. 4. E. J. Rubbens, A. G. Vloeimans, W. B. Verschuren, Jac. J. Smits. 5. A. Pruijsers, H. v. d. Broek, W. Pruijsen, A. P. Verhoeven, L. Verduijn. 6. J. A. Kuijsten. 7. J. H. Smits. L. Rekkers, M. A. Mateijsen, L. Fitters, C. v. Dongen, Thzn. Door de Harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" zal worden deelgeno men aan het federatief concours voor muziekgezelschappen te Beek en Donk op 19 Juli a.s. 1—o— beste stof, goede voerings, prima Paardenhaar-bewerking Katoen Heerencostuums Pantalon, jas en vest. Kleurecht. Speciale prijs. Thans 89° cent Manchester Mansbroeken Thans ALLE MATEN "Wij garandeeren pasvorm, soliditeit en duurzaamheid. Deze eostuums zijn ongeveer OVERHEMDEN HOEDEN PETTEN Nieuwste dessins. Laagste Prijzen. Heeren Stroohoeden Koopje. Thans 65 Fantasie Sokken in alle kleuren 4 paar voor slechts Cfk OU cent Blauwe jassen Thans ^19 Blauwe broeken Thans |89 Wij noemen slechts enkele artikelen. Wilt U geld in uw zak houden en toch goed gekleed gaan, bezoekt dan onze zaak. U staat verbaasd. U zult zeer tevreden zijn. 2. Lijst Kerst e.a. 4. Lijst Smits e.a. 2. Lijst Sodderlar.d. 3. Lijst G. P. L. Bouman. 4. Lijst B. van Wijk. 5. Lijst K. v. d. Velden. 2. Lijst A. R. en Chr. Hist. 3. Lijst Vrijheidsbond. 4. Lijst S.D.A.P. Heeren- en Kindercostuums, Petten - Hoeden - Overhemden - en Werkmansgoederen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 4