HOOGST MODERN EN DEGELIJK IS ONZE KLEEDING Firma P.M.VELTMAN& ZONEN Heeren- en Kinderkleeding Bij Pijnen VERMOUTH MARTINI KEUNËN-MALINGRÉ HET BRILLENHUIS KERKSTRAAT 30. Muziekfeesten Capelle Wij brengen de grootste sorteering HEUS DEN. H. VAN DER VEN Den Bosch Wij blijven het laagste in prijs Ingezonden. Binnenland Minderbroederstraat 6, 's-H ertogenbosch (nabij Mag. de Zon) Telefoon 819. Begunstigd door prachtig weer, wer den de feesten ter viering van het 10- jarig bestaan van het muziekgezelschap Kunst na Arbeid" 2e Pinksterdag voortgezet fjn besloten met een festi val, waarvoor 10 vereenigingen hadden ingeschreven, doch slechts 9 vereeni gingen aan deel hebben genomen, door dat de gemengde zangvereen. „Geertrui- denberg", uit Geertruidenberg door bij zondere omstandigheden verhinderd was. Te 1 uur had op het voormalig raad huis, in de Kom te dezer plaatse, de ontvangst plaats van de voorzitters, se cretarissen en directeuren der deelne mende vereenigingen. De Voorzitter van het Uitvoerend Comité, de heer Adr. M. Verheijden, heette de aanwezigen in welgekozen bewoordingen welkom, waarna de dames W. v. d. Haart, R. Vos en C. Snijders, de eerewijn aan boden, waarbij een dronk ingesteld werd op de jubileerende vereenigïng en op het welslagen van het festival. Ondertusschen hadden de deelnemen de vereenigingen zich in de Groote straat opgesteld, waarna met de feest vierende vereeniging aan het hoofd met ftiuziek in optocht naar het feestter rein aan de Nieuwevaart werd getrok ken, waar te 2 uur het festival ge opend werd met een drietal nummers van ons muziekgezelschap „Kunst na Arbeid". Tot half acht volgde daarna het optreden der bezoekende vereeni gingen, die ieder een drietal nummers keurig vertolkten. Na afloop van het festival had in de bestuurstent onder toezicht van opper wachtmeester Pieterse, Brigade-Com mandant Kon. Mar. Kaatsheuvel, door de dames J. en A. Cové de trekking der verloting van de aan het festival verbonden geldprijzen plaats met den volgenden uitslag: Muziekgez. „Volksvlijt en Volksver maak" Waspik, le pr. f 100.gem. zangvereen. ,,'t Rozeknopje" alhier, 2e pr. f60.muziekgez. „Juliana" Uit wijk, 3e pr. f40.Dubbelmannen- kwartet „Zang en Vriendschap" Waal wijk, 4e pr. f25.en gem. zangver. „Vooruitgang zij ons Doel", Waalwijk, 5 e pr. f 10. Door het Kon. muziekgez. „Eupho- nia" uit Kaatsheuvel, werd het avond concert gegeven, waarbij deze vereen, onder leiding van haar directeur, den heer A. Straver, een uitgelezen pro gramma ten gehoore gebracht. Voordat met het afsteken van het vuurwerk werd begonnen, sprak dhr. A. M. Verheijden Adrszn., voorzitter van het Uitvoerend Comité als volgt: Dames en Heeren Nu wij aan het einde van het mu zikale gedeelte dezer feesten zijn, wil ik even het slotwoord uitspreken, al- j vorens aan het laatste nummer, het vuurwerk, te beginnen. Ik hoop dat jalle aanwezigen tevreden zullen zijn. De feesten zijn geslaagd trots den Ondervonden tegenstand. Het ware eerlijker geweest, wan neer het starre en would-be Calvi nisme gezegd had, dat het uit prin cipe en beginsel tegen allé kunst was. Wie de laatste weken des Vrijdags avonds tusschen 8 en 81/? uur zijn radiotoestel op 298 meter golflengte afstemde is voldoende overtuigd. (Men hoorde de harde waarheid. De aanval op de vermakelijkheden moest slechts dienen als knuppel in het hoenderhok. Ik vraag, zijn kinder tuinspeelplaatsen geoorloofd De (genen, die evenals spreker zijn oo g-en goed den kost gaf, zagen velen onzer vooraanstaande tegenstanders op de tentoonstellingen te Waalwijk en Antwerpen doorloopend incaba- frets en Lunaparken. Honi soit, qui mal y pense, zeggen de Franschen. De veldslag is geleverd en schitte rend gewonnen, dank zij het gun stige weder ten de steeds toesnellen de kunstlievende muzikale hulptroe pen uit Capelle en omgeving. Hier voor aan allen dank. Wij vragen evenwel uwen moraelen steun voor het stteeds driester optredend fana tisme. De radiomisère leert ons ge noeg. Hiermede basta. 'Au fond, stond ik persoonlijk wel eenigszins „sceptisch" tegenover dit ooacours. De reden' Deelnemende vereenigingen van vóór 5 jaar wa ren zeer ontevreden over de beslis singen der Jury, destijds. Ik ging! evenwel accoord mtet verschillende ju ryleden w.o. de Heeren Diamant, .Wiëtfts, Nieuwenhoven, Emile Schreii e.a. 1 dat het uit moest zijn met de prij z!en smij ter ij Iedfereen, groen en rijp, wierp zich op alsDirecteur zonder eenige scho lastiek^ Vereenigingen verschenen ten too nee le, waarvan men ging loo- pen. Hier in Capelle hebben wii nu on dervonden, dat het vorige paarden - midde! genezing bracht. In alle af- deelingen kon men opmerken, dat ernstig was gestudeerd. Kwalitatief is men stqrk vooruitgegaan. Herren BURGEMEESTER VAN LANSCHOT blaast een solo op het groote festival dat Maandag te 's Hertogenbosch werd gehouden in verband met de feestweek ter gelegepheid van de opening der veemarkthallen. jury-leden hadden meermalen eene moe lelijke taak, doch kweten zich van onpartijdigheid, waarvoor nogmaals onzen oprechten dank. Met het grootste genoegen heb ik gezien, dat Capelle en zijn ganschen omtrek genoten heeft van deze mu ziek. Waar van 1 to't 7 uur wellicht 2000 pienschen rond de kiosk bleven, waar men een speld kon hooren val len, is voorwaar een reuzen prestatie. Dit is een zachte pleister voor het ge- heele comité op een geslagen wonde. Geen wanklank' is gehoord. De ve le strubbelingen binnenkamers laten wij gevoeglijk daarbuiten. Wii hebben met alle stroomingen rekening te houden en hadden zorg te dragen, dat „Kunst na Arbeid" een flinke finantieele ruggesteun ver kreeg wat nog twijfelachtig is. Wii kunnen het evenmin helpen dat hef overgroote deel van Capelle jaren lang smoorlijk verliefd was op Jo- han Strauss en tegenwoordig op Frans Lehar en niet op Beethoven of Bach e.a. Ik persoonlijk hoor de cantates van laatstgenoemde graag. Wii hebben met de verschillende sma ken op muzikaal gebied rekening te houden. De leidende Capelsche Hee ren hebben sinds 70 jaren gezorgd dat men andersdenkenden niet be spotte. Wii eischen onze gepaste vrijheid, die wij andersdenkenden eveneens gaarne gunnen. Verder nog een dankwoord aan de twee zustervereenigingen „Concordia" van Loon op Zand en „Euphonia" van Kaatsheuvel, die het festijn met hunne keurig verzorgde programma's besloten. Een woord van dank aan de bijzon der uitgebreide Rijks- en Gemeente politie, die ten tweede male in onze gemeente wederom „niet tactvol" be hoefde op te treden. Met genoegen vernam ik dan ook van deze Heeren, dat steeds een prettige, niet uitgelaten stemming bleef bestaan. Men durft te spreken van achteruitgang op alle ge bied in onze plaats. Ik opponeer hier tegenover, wat een vooruitgang sinds mijne jeugd De voorzitter van het feestvierend gezelschap de heer J. Michaël, heeft de aanwezigen op 13 Mei hartelijk toegesproken, zeggende viert vrookjk feest, laat geen wan klank hooren. Gelukkig het heeft zóó mogen zijn. Het comité dankt alle aanwezigen voor de volle me de- en innige samenwerking. Het is eene bijzondere eer voor het comité geweest, van de Jury zoo wel als van directeuren te mogen ver nemen, dat den geheelen opzet tot in de puntjes verzorgd was. Onzen dank aan den Voorzitter der terrein commissie de heer J. Michael voor de vele zorgen aan dit onderdeel be steed. Ik kan niet besluiten, alvo rens alle comité-leden persoonlijk dank te zeggen voor de innige samen werking. Men heeft het mii bijzonder gemakkelijk gemaakt. Ik eindig met een leve „Kunst en Arbeid", leve Capelle. Tot slot dezer jubileumfeesten onzer muziekvereen., werd te 11 uur een schitterend, uit 29 nummers bestaande vuurwerk ontstoken, waarvan het slot nummer, bestaande uit de woorden: „Leve Kunst na Arbeid" in chassinet- vorm met ontbranding van brillantfon- teinen, die een fraaie nimbus vormden om de woorden, en eindigde met ka nonslagen, een waardig slot vormden van deze met zorg voorbereide en uit stekend geslaagde jubileumfeesten, ter viering van het eerste kroonjaar van het muziekgezelschap „Kunst na Ar beid." Dank zij het weer, dat zich ook dezen tweeden dag uitstekend hield, was het aantal bezoekers zeer groot. Niettegenstaande dit druk bezoek, had alles een kalm verloop en werd geen enkele wanklank gehoord. Het Uitvoerend Comité, dat maanden lang ijverig in de weer geweest is deze muziekfeesten met zorg voor te bereiden, kan dan ook met genoegen op haar werk terugzien en we twij felen niet, of deze feesten zullen zoo wel bij de jubileerende vereen, als bij haar zustervereenigingen, die tijdens den co ïcoursdag op Hemelvaartsdag en Pinksterdag met het festival haar gas ten waren, in de aangenaamste herin neringen blijven voortleven. en vele ongesteldheden, zullen U de hier genoemde genezende en pijnstillende Mijnhardt's Poeders spoedig helpen Mijnhardt's Hoofdpijn- poeders Kiespijnpoeders Verkoud- heidspoeders Hoestpoeders Rheu- matiekpoeders Maagpoeders Pijn stillende poeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij het koopen hierop.Prys per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. (Buiten verantwoordelijk heid der Redactie). Maar als zij daar staan te kraaien Met een stemgeluid zoo groot, En de waarheid steeds verdraaien. Dat is vuil, gemeen en snood. d'Anti's schijnen hunne vrinden Wis en zeker niet te zijn Als ze maar iets kunnen vinden Spuwen ze hen met venijn. Maar 't is waar ook, wacht nog even Halt, daar had ik mij verpraat, Eén wordt zelfs een pluim gegeven Eén Eén Anti uit den raad. Listig worden saamgeweven, Vuile draden tot een net En door haat en nijd gedreven; Wordt het in elkaar gezet. En voorwaar de leepe heeren Bouwend op een valschen grond Weten raad, ze fantaseeren En bazuinen het in 't rond. Laat die trouwpartijen varen, U beweren houdt geen steek, Al wilt gij 't misschien verklaren, Door 't verdraaien van een preek, 'k Zou me met dat aarpel kuilen Als ge prijs stelt op fatsoen Maar niet verder meer bevuilen, Doch voortaan wat netter doen. Zulke zotternij te zuigen, Uit den duim, dat kan elk één, Maar de waarheid te verbuigen, Zie dat was en is gemeen; Moskou moge U beroemen Met de heele Sovjet-kliek, 't Kalme Neerland strooit geen bloemen Op een vuile politiek. Kees en Willem wilt ge praten 't Is uw recht, maar doe het rond, Wil uw kuiperijen laten Oordeel op een goeden grond; Lieg niet van uw tegenstanders Tegen beter weten in Maar wees echte Nederlanders In den goeden rechten zin. Kiezers laat U niet bedriegen; Kiezeressen wees paraat, Tegen valschen schijn en liegen Als ge straks ter stembus gaat. Laat de stem van uw geweten Spreken als de stembus spreekt, Opdat mocht ge dit vergeten 't Zich niet aan uw nakroost wreekt. Een der nieuwe candidaten. Almkerk, Mei 1931 Waar deze ingezonden stukken, den indruk gaan wekken, dat zij bedoeld zijn, als propaganda voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing deelen wij de inzenders en onze verdere abonné s me de, dat ingezonden stukken als de onderhavige, voorloopig niet worden geplaatst. Wil men voor de a.s. ver kiezingen actie voeren, dan zijn al leen onze advertentiekolommen daar voor disponibel. Verdere actie be hoort op andere wijze te geschieden dan door ingezonden stukken. Wil len Wim en Kees dus op dit ingezon den stuk ingaan, dan behooren zij daarmee te wachten tot na de ver kiezingen. DE REDACTIE. VEER KOP VAN 't LAND. Men verzoekt ons mede te dee len, dat de dienstregeling voor dit veer voorloopig voor 3 maanden in gaande 1 Juni wordt uitgebreid. Afvaarten v. h. Eiland van Dordrecht (Kop v. h. Land) 3,20 vm.; 3,45; 4,15; 4,45; 5,15; 3,45; 6,20 en verder om de 20 minuten tot en met 10 u. n.m. Op Zon- en Feestdagen: 6 v.m.; 6,20; 6,40 en verder om de 20 min. tot en met 10 u. n.m. Afvaarten van den Brabantschen Oever 3,30 v.m.; 4.00; 4.30; 5,00; 5,30; 6,10; 6,30 en verder om de 20 minuten tot en met 10,10 u. n.m. Op Zon- en Feestdagen: 6,10 v.m.; 6,30 en verder om de 20 minuten tot en met 10 u. n.m. (Men knippe deze dienstregeling uit. VERDRONKEN. De 9-jarige J. D. v. M., wonende te Schiedam is bij het zwemmen ver dronken. Het lijkje is opgehaald en naar de ouderlijke woning overge bracht. In een wijk in het Hollandsche veld is het zoontje van den land bouwer de G., dat zich te ver van den kant had gewaagd, bij het ba den verdronken. In de Delftsche Schie is bij het baden de 15-jarige J. Ch. -S. te Rot terdam, verdronken. Het 13-jarig knaapje H. Bron was ser, wonende te Eindhoven is gaan zwemmen in de z.g.n. „Leemkuilen" onder de naburige gemeente Best. Deze kuilen vertoonen hier en daar vrij diepe gedeelten. Het ventje is büjkbaar in een van de putten terecht gekomen en verdronken. Een bekend artikel is f 1 60 per Literflesch. Voor den handel flink rabat. GROOTHANDEL IN WIJNEN. Mijnheer de Redacteur, Vergun mij s.v.p. een plaatsje voor het navolgende: AAN KEES EN WIM. In d'Altenasche dreven, En in Heusdens stad en land, Worden stemmen aangeheven, Klinkende naar allen kant. Heusdens Nieuwsblad laat ze komen Verder steeds tot groot en klein, En door allen wordt vernomen Leugentaal en valsche schijn. Kees Komkommer is een prater, En voorwaar, dat kan geen kwaad, Ook niet al roert Wim zijn snater, Als 't maar om de waarheid gaat. P'JNLOOZE BEHANDELING INBEGREPEN. Ie BOSSCHE TANDHEELKUNDIGE INRICHTING A. J. RUITER DEN BOSCH, MARKT 44 inn hoek Pensmarkt nzz levert dit gebit, met 5 jaar schrif telijke garantie. (Pijnloos trekken door Tandarts koste loos Vullingen, Kroon, en Brugwerk, tegen lage prijzen.) Spreekuren dagelijks 95x/2 uur. Behalve Vrijdags. Brillen - Barometers - Leesglazen enz.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 6