LIMONADESIROPEN KEUNEN=MALINGRÉ De brug voor Keizersveer Plaatselijk Nieuws. EEN BETERE SOORT HEUSDEN. Getuige Spoor: Ja, keurig netjes en kalm. Kantonrechter: Als men eene aan rijding heeft komt het allerminst te pas om maar door te rijden en er niet over te willen praten met de andere partij. Dat zijn manieren die ver van net en beschaafd zijn. Zij die dergelijke maniertjes hebben moeten wij Rechters goede manieren leeren en dat kan alleen door strenge straffen. De zaak is geheel wettig en overtuigend bewezen en ver dachte heeft alle schuld. Ik geef hem f25.00 of 10 dagen en wijs teVens de civiele vordering toe, wat hem dus ook nog f8.25 kost. H. B. L., handelsreiziger te Heusden, had door met zijn auto aan den lin kerkant van de straat te rijden in een der bochten van de Wijksche straat te Heusden eene aanrijding gehad met de auto van Mr. van Marwijk Kooy advocaat te Dordrecht. Getuige Mr. van Marwijk Kooy: lk heb geen signalen gehoord, maar zelf heb ik wel signalen gegeven. Verdachte kwam iets eerder om den hoek. lk stopte direct, maar kon toch niet ver hinderen, dat ik op een paal, die op den hoek staat, aanreed. Getuige Opperwachtmeester van der IJlas: Verdachte heeft te veel de lin kerzijde van de straat gehouden. Hij had moeten stoppen om den postbode van Ewijk niet te overrijden. Verdachte: Ik moest wel links aan houden omdat ik anders óf op een daar staand orgel óf op den postbode van Ewijk zou zijn gereden. Kantonrechter: Je hadt een groote bocht aan de rechterzijde kunnen ne- mien en dan was er niets gebeurd. Getuige S. A. van Ewijk: Ik heb ge zien, dat de wagen van Mr. van Mar wijk Kooy een oogenblik stilstond en daarna plotseling op de paal reed. Getuige J. Meinders: Ik heb den klap gehoord, tegelijk met het spelen van het orgel. Getuige Johanna Adriana Smits: lk heb gezien, dat de orgeldraaier zijn hand nog op stak. Kantonrechter: Vast staat, dat ver dachte veel te veel naar links heeft ge houden. Had hij met een grooten bocht rechts gehouden, dan was er niets ge beurd. (Tot verdachte): En komt de schaderegeling in orde? Getuige van Marwijk Kooy: Ik heb al een schrijven van de Maatschappij ontvangen. Kantonrechter: We hebben hier wat men zou kunnen noemen eene „fat soenlijke" aanrijding. Verdachte heeft met den aangeredene een en ander be sproken en de schade wordt geregeld. Volgens de wegregels had hij rechts moeten :hi ouden, wat hij niet gedaan heeft en daarin zit de fout. Maar ik weet wel zeker dat geen enkele auto bestuurder de bocht zou nemen zooals verdachte dien had behooren te nemen. Maar in elk geval is de overtreding be wezen en moet straf worden opgelegd. ■Verdachte krijgt f5.00 of 3 dagen. ANDEE. Door G. van Andel, machinist werd een ballon gevonden, afkom stig, uit Frankrijk. Hij werd aan het bijgevoegde adres teruggezonden. De voetbaLvereeniging „Spar ta" zal Zaterdagavond een wedstrijd spelen tegen „Wilhelmina" uit Wijk. AMMERZODEN. Onder deze gemeente is uit de Maas opgehaald het lijkje van een pasgeboren kind van het man nelijk geslacht. Het heeft, volgens doktersverklaring', 5 a 6 dagen in bet water gelegen. Door de Rijks- veldwacht is het lijkje in beslag ge- mjoiffien en ter beschikking van den officier van justitie te Tiel gesteld. BRAKEIi Onder groote belangstelling werd Maandagmiddag j. 1. alhier het stoffelijk overschot van onzen oud^dorpsgenoot den Heer J. van Baaien, in leven onderwijzer te Schiebroek, die vorige week bij het zwemmen het leven verloor, ter aar- do 'besteld. Tijdens het on weder, dat Zon dagavond boven deze plaats losbrak, werd op het Boterwaardje een paard toebehoorende aan iden landbouwer G. Klop, door den bliksem getrof fen en gedood. Ge deputeerde Staten der pro vincie Gelder la nu hebben bij besluit v|an 16 Juni 1931, No. 87, herbe noemd tot Poldermeester van den Dorpspolder Brakel, om zitting te hebben tot 1 Juli 1937, den Heer B. vah der Veer alhier. CAPELLE. De alhier j.l Zaterdag tijdens den landdag gehouden bloempjes- vierkoop ten bate der Provinciale Noord-Brab. T.B.C.-bestrijding heeft f45.805 opgebracht iTot predikant der Ned. Herv. gteaneente te dezer plaatse is, naar men ons mededeelt, beroepen Ds. .W. Rijnshurger te Polsbroek. DUSSEN. Uitslag van de op Mpandag I 5 'Juni gehouden stemming voor den gemeenteraad. .Uitgebracht werden 1499. geldige stemmende kiesdeeler was alzoo ;l 368/H. i koopt U van LIKEURSTOKERIJ. le BOSSCHE TANDHEELKUNDIGE INRICHTING A. J RUITER DEN BOSCH, MARKT 44 =Z boek Pensmarkt levert dit gebit met 5 jaar schrif telijke garantie. (Pijnloos trekken door Tandarts koste loos Vullingen, Kroon, en Brugwerk, tegen lage prijzen.) Spreekuren dagelijks 951/, uur. Behalve Vrijdags. Op de verschillende lijsten werden uitgebracht Lijst I (protestant): Dussen 115, Hank 87, totaal 202. Gekozen B- G. Koekkoek en P. v. d. Zouwen. Lijst II (protestant): Dussen 122, Hank 67, totaal 189. Gekozen J. C. van Dijk. Lijst III (R.-K.)Dussen 118. Hank 143, totaal 261. Gekozen H T. van Daal en A. W Leeggangers Mz. Lijst IV (R.-K.): Dussen 183, Hank 24, totaal 207. Gekozen T. A. v. d. Pluym en J H. jongbloets. Lijst V (R.-K.)Dussen 72, Hank 1, totaal 73. Niemand gekozen. Lijst VI (S.D.A.P.)Dussen 116, Hank 53, totaal 169. Gekozen Smink. Lijst VII (R.-K.) Dussen 10, Hank 107, totaal 117. Gekozen Johs. van Balkom. Lijst VIII (R.-K.) Dussen 5, Flank 276, totaal 281. Gekozen F- J. Her man en M. v. d. Pluym. Als nieuwe leden komen in den RaadB. G. Koekkoek', P. v. d. Zou wen, H. T. van Daal, A. W. Leeg- ganger Mz. en Joh. C. van Dijk. In den Raad keeren niet terug: A. Berm, van Etten, en P. Leemans (niet gekozen) en Middelkoop en de Graaff, welke zich niet meer verkies baar hadden gesteld. Verder blijft de verhouding: 7 R.-K., 3 Protestant en 1 S.D.A.P. GORINCHFM. Aanvoer ter speciale fruitvei ling van 17 Juni 4000 pond aard beien, waarvoor werd besteed Eers e soort 14—23 cent en tweede soort 8 13 cent, beide per pond. Groenten veiling. Ter namiddagvei ling van fruit en groenten besteed de men voorTomaten 30 ct., prin- cessen Wagenaars 2530 ct., stam- snijboonen 2533 ct., staaksnijboo- nen 34 ct., per pond. Postelein 8 18 ct., Spinazie 1518 ct., doperw ten 2025 ct., Peulen 2535 ct., per K.G. Kropsla f 2f 3, bloemkool f 10f 1 5, 2de soort f 5f8, kom kommers geel f9f 112 de soort f 6—f 7, groen f8.50, 2de soort f 5.50 f 6.00 per 100 st.uks. Rabarber f4 f 6, Radijs f 1.50f2.00, Wortelen f7 f 11, Selderie f2.00f3 50, per 100 bos. NIEUWENDIJK. Op de verpachting van hooi- gras van Joachimsveld en Middel- waarden was weinig animo. Het Joachimsveld bracht per H.A- van f2.tot f 19.op, terwijl van de Middelwaarden verschillende per- ceelen niet werden gemijnd. Van de ze polder is alles opgehouden dat gemijnd werd voor f 1.per H A. Door Joris van der Stelt al hier werden de eerste nieuwe aard appelen gerooid van den kouden grond. Ze waren mooi van stuk. De heer J. Snoek alhier is tot bestuurslid gekozen van de Boe renleenbank te Almkerk; terwijl de beer J. Wiebega gekozen is als lid van den Raad van Toezicht van bo- vengenoemde Bank. De prijzen van het hooi zijn niet hoog. Voor eerste kwaliteit hooi wordt f9f 10 besteed, terwijl men voor mindere soorten f 8f 9 be steed. Deze week speelde de korf balclub „Quick" alhier op hun ter rein tegen „A.D.O. II" te Arkel. De wedstrijd eindigde met 8o in het voordeel van „Quick". Zaterdag 18 Juni belegt de afd. Nieuwendijk van den Alg. Ned. Bouwarbeidersband bij M- v. d. Heu vel een openbare vergadering. Als spreker hoopt op te treden de heer J. Kühn. De vrouw van H. P. geraakte in den vollen berm met water. Op haar hulpgeroep schoten buren toe en wisten haar van een wissen dood te redden. RIJSWIJK. De wekelijksche schietoefe ningen van den Bijz. Vrijw. Land storm zullen Zaterdag 20 dezer weer een aanvang nemen. Zondag 21 Juni a.s. zal Ds. Bouwmeester des avonds afscheid ne men van de Geref. gemeente alhier. De zangvereeniging „De Lof- stem" alhier is voornemens in Juli a.s. deel te nemen aan het concours te Zeist, onder leiding van den heer A. W. van der Nat uit Sleeuwijk. Aan den Oliemolen alhier is de pont weder gearriveerd, voor het vervoeren van hooi uit het Monni kenland. De verbetering van de aan legplaats heeft tot op heden niet plaats gehad. SLEEUWIJK. De Kantonrechter te Gorin- chem heeft j.l. Dinsdag vonnis ge wezen tegen een persoon, die pro ces-verbaal had gekregen, omdat hij op de veerboot had gerookt. De Kan tonrechter verklaarde het feit straf baar, maar wilde geen straf opleg- gen. Voor het maken van een rij baan van cement-beton, van een rij wielpad van "teershikken en het uit-: voeren van keibestratingen op den weg SleeuwijkBreda, was de laag ste inschrijver P. Lemmers te Rot terdam met f 105.254-Aanbeste- der was de rijkswaterstaat te 's Bosch. VEEN. Toen Vrijdag de koopman v. B. uit Wijk rijn auto wilde schoonmaken nabij het veer, liep deze zoo ver in het water terug, dat met 3 auto's te vergeefs geprobeerd werd hem op het droge te brengen. Tenslotte werd de hulp ingeroepen voor een takel. In en kele minuten werd zij daarmee op den vasten wal gebracht, zeer ten genoe- ge van den eigenaar. Met den pluk der kruisbessen is hier een begin gemaakt. Er is nog al voorraad, doch de prijs ervan valt weer danig tegen. Er wordt besteedt van 4 tot 5 cent per K.G. Rekent men hiervan af het plukken fegen 2 ct. per pond, dan is de uitkomst er van zeer gering. Dinsdag maakte het onderwijzend personeel der openbare school alhier, met de leerlingen der twee hoogste klassen een fietstochtje naar de „Roes- telberg bij Waalwijk. Wijl het weer hiervoor heel mooi was, laat het zich begrijpen, dat de kinderen een heel gezelligen dag hebben doorgebracht. Maandagavond j.l. werd alhier door den bouwkundige G. van Rijs wijk alhier enderhands aanbesteed het bouwen van een woonhuis met bakkerij, winkel, enz. voor den heer P. Bouman Dz. te Wijk. Ingeschreven werd als volgt H. van Noorloos te Andel f 6840. C. Garstman te Wijk f6536- P. A. Kramer te Genderen f6347. C. Hon coop en Zn. te Veen f 5943. Raming f 6000. Het werk werd aan den iaagsten in schrijver gegund. WOUDR1CHEM. De collecte voor den gewapend en dienst heeft alhier de sófn van 113 opgebracht. WEEL. Dinsdag j.l. had alhier de ver kiezing plaats voor leden van den ge meenteraad. Uitgebracht werden te Aramerzoden 754 stemmen, 96 niet uitgebrachte st. en vier van onwaarde. Te Well werden 560 stemmen uit gebracht, waarvan 2 blanco en 11 van onwaarde, 67 niet uitgebracht. Lijst 1. Ammerzoden. Well. Lijst 2. Ammerzoden. Well. A. v. Graft 8 206 N. van Hees 11 92 P. Groeneveld LFzn- 14 W. v. Loon Wzn. 10 N. Schreuder 27 Totaal 19 349 Gekozen van lijst 1H. van Berkel, S. J. Ivens (aftr.), H. Somers (aftr.), Johs. van Geffen (aftr.), P. J. Ba selaar (aftr.). Het lid J. van Wordragen keert niet in den raad terug. Gekozen van lijst 2: De aftredende leden A. v. d. Graft en N. v. Hees. ZALTBOMMEL. Door den A.N.W.B. en de K.N.A.C, werd eenigen tijd geleden aan den Mi nister van Waterstaat verzocht om in het belang van het verkeer het daarheen te leiden, dat tot spoedige afwerking van de verbetering van de aanlegplaat sen van het veer te Zaltbommel zal worden overgegaan. Op dit verzoek werd thans bericht ontvangen, dat, in dien in den komenden zomer de wa terstand zoover daalt, dat de aanleg plaats op het voorgeschreven peil of desnoods weinig daarboven voltooid zal kunnen worden, daartoe onmiddelijk zal worden overgegaan. De uitslag van de gehouden ge meenteraadsverkiezing is als volgt: R.K. 306 st., 2 zetels; S.D. 531 st., 4 zetels (vorige raad 3); A.R. 156 st., 1 zetel; C.H. 230 st., 1 zetel; Onafh. kiesvereen. 338 st., 2 zetels; plattelan ders 183 st., 1 zetel; Vrije Democraten 124 st., geen zetel (vorige raad 1). Gekozen zijn R.K.: A. Riebergen en T. H. Schoonenbeek; S. D.: J. Mooring, J. de Koff, A. van Belkurn en D. van Zuydam; A.R.: A. de Jongh; C.-H.: R. Rutgers; Onafh. Kiesvereen.: ir.W. van Lookeren. Campagne en M. L. Gual- thérie v. Wezel; Plattelanders: W. v. d. Werken. H. v. Berkel 115 33 L. van Mil 25 28 S. J. Ivens 178 35 J. van Wordragen 82 25 H. Somers 105 28 Johs. van Geffen 79 6 P. J. Q. Baselaar 147 43 Totaal 731 198 (Van onzen specialen correspondent) Een geweldige menechenmassa is weer getuige geweest van een schitterend schouwspel, n.l. het vervoer van de derde en laatste boog voor de brug van Keizersveer. Reeds lang lag de kolos aan de werf der fa. Penn Bauduin en nu dat gevaarte juist op Zondag ver scheept zou worden, was het te begrijpen, dat de belangstelling voor een dergelijk staaltje van sleepkunst, enorm groot was. Tegen tien uur kwamen de sleepboo- ten van de N.V. de Wits's Bergings- en Transportbedrijf aan de werf en onmid dellijk werden de trossen aan de bakken, waarop het gevaarte rust, bevestigd. De „Adelaar" en de „Stormvogel" voorop en de „Johanna" en „Johan de Witt" achter. Nog even, en langzaam raakte de brug los van den wal. Geloei van sirenen, gefluit van booten, want op de rivier krioelde het van sleepbooten en jachten, en de tocht was begonnen. Precies half elf, de aangegeven tijd, Gastvrij waren we reeds te voren ont vangen op de motorboot „Nico", die inmiddels de rivier opgegaan was, om gunstige gelegenheid te geven voor het maken van foto's. Een imposant gezicht, op een meters hooge montage, zoo'n groote bruggeboog. Luid gejuich weerklonk van alle kanten, toen er beweging in kwam. Tientallen motorboóten, jachten en wherry's maakten op afstand de reis mee, krioelden romdom. Zoo ging de sleep met 5 K.M. uursnel heid de Kil uit. 's Gravendeel werd gepasseerd en weer genoten daar dui zenden van het ongewone gezicht. Prach tig bleef de kolos in het vaarwater, doordat ook de achterste sleepers als roei dienst deden. Het weer werkte ook bijzonder mee, voorloopig weinig wind. Goed en wel op weg liet men de pers boot langszij komen en we beklommen het gevaarte. Na veel gestruikel en nog gevaarlijker geklauter, kwamen we toch boven op de boog terecht. Een prachtindrak kreeg men van heel uit de hoogte op die constructie. En dan zoo'n vergezicht. Rechts de Hoeksche Waard, zich uitstrekkende; links het Dordtach eiland met z'n in- drukwekkenden toren, die ons nu toch tegenviel. Maar wat zooveel ODtzag in boezemt, zijn die sleepbootjes, dan heel klein gezien, die dat gevaarte rustig voorttrekken, op de minuut af, naar de Elaats van bestemming: het haventje ij de Moerdijkbrug. Na een uur varen, half twaalf, waren we „buitengaats", wapr nagewuifd door honderden, die te Willemsdorp het bedrijf volgden. Men moet ingewijd worden, om de spanning te kennen van den oonvooileider, de heer M. de Wit, om zoo iets tot een goed einde te brengen. Doch kalm en vastberaden bleef hij zijn fluitsignalen geven en aan zijn navigatie zeer zeker en aan de bekwame bemanning, die zijn bevelen onmiddellijk uitvoerden, is het welslagen van dit gedeelte van den tocht te danken. Het Hollandsch Diep was bij dit Oos terbriesje nog vrij kalm en zoo kon men na de gaaboei te zijn gepasseerd, gaan zwenken en aansturen op de haven. Ook dit gelukte, dank zij zijn beleid uitstekend en omstreeks half een gaven eenige stooten op de fluiten te kennen, dat het eerste gedeelte van dien spannenden tocht ten einde wa3. Maar eer een dergelijk gevaarte goed gemeerd en verzekerd ligt, dat gaat zoo gauw niet. M ij maakten van de gelegenheid ge bruik een onderhoud te hebben met den heer Ir. Harmsen, hoofdingenieur van het bureau Bruggenbouw. Deze merkte op, dat er zeer voorspoedig met deze brug gewerkt is De onderbouw is aan besteed in bept. 1929 en zonder tegen spoed zal in October a s. de brug voor het verkeer opengesteld kunnen worden. En dan ondanks het feit, dat men in den winter van 1929 veel stagnatie on dervond door storm De grondwerken voor de opritten naderen ook hun vol tooiing. De Zuidelijke oprit is ongeveer gereed en aan den Noordelijken oprit is begonnen. Vol lof was de heer Harmsen ook over het transport. De boog zelf heeft een gewicht van 930.000 K.G. Verder nog een zware montage voor vervoer, zoodat ver over het millioen K.G. versleept werd. De geheele brng is gebouwd door de com binatie Pletterij Euthoven, DelftKloos Kinderdijk, en Penn Banduin. Het maken van den onderbouw werd opge dragen aan de firma Christiani Nielsen te '8 Hage, die ook binnen den vastge- stelden tijd gereed was. Hetbruggedek wordt voltooid met een asphaltlaag. Het ingenieuse plan voor vervoer, het nieuwste op dit gebied, werd ontworpen door Ir. de Vries der firma Penn Bauduin. En erkentelijk zijn de aan nemers het bureau Bruggenbouw, dat ze uit andere plannen dit durfde nemen het is afdoende gebleken goed te zijn. Alle eer aan Ir. de Vries. Ook de manier, waarop die boog boven land geconstrueerd langzaam maar zeker zijn weg naar het water vond, door middel van hydraulische persen op de werf der firma Penn Bauduin ia zeer interessant en verdient volle be wondering. Maandagochtend half zeven, door den storm van Zondagnacht vertraagd, meen den de heeren De Wit en Van Aardenne het te kunnen wagen, de boog over de brug te halen. Met vastberadenheid, nog in spanning van den sterken wind, begon het werk en jawel, langzaam schoof het gevaarte over de draaibrug. Het kon precies en eenige oogenblikken later, alsof het zoo hoorde en doodeen voudig was, had men deze gevaarlijke hindernis ook genomen Nu nog het leggen op de pijlers. Zoo is er dan op de eerste plaats op het internationaal tracé Amsterdam== UtrechtGorkumBelgië weer een prachtverbinding tot stand gekomen. Maar ook het Land van Heusden en Altena en vooral het Westelijk deel, zal hier sterk van kunnen profiteeren. Langzaam maar zeker raakt het uit zijn isolement; kortgeleden de openstelling van het veer achter Werkendam naar Kop van het Land en thans een vaste brug bij Keizersveer. Profiteer er van l Thans is, volgens het bruggenplan, Vianen aan de beurt, waarvoor reeds een post op de Rijksbegrooting werd uitgetrokken. Vragen op rechtsknndig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen.) Dezer dagen reed ik met mijn auto naar eene andere gemeente, om daar proeveD van bekwaamheid af te leggen ter verkrijging van een rijbewijs. Onder weg hield een rijksveldwachter mij aan en gaf mij een proces-verbaal omdat ik chauffeerde zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs, hoewel ik mijn op roeping voor het afleggen der proeven toonde. Is dat in orde D. J. v. d. G. Is een- windbuks een geweer in den zin der Wapenwet K. X. Ik heb voor zes jaar een bouwpolder gehuurd. In het contract staat niets om trent de jacht. Mag ik nu vrijelijk aan iemand vergunning geven om er op te jagen W. W. d. B. Ik heb een tuinderijtje. Mijn man is een paar weken geleden gestorven en ik heb maar één zoon, die zich tot 1 No vember a.s. als tuindersknecht bij een ander heeft verhuurd. Nu heb ik mijn zoon als kostwinner thuis hard noodig, daar anders de zaak te niet gaat. Heeft mijn zoon nu het recht, om zyn dienst thans b.v. met 3 of 4 weken op te zeggen A. X. Z. We hebben hier een oude vrouw, die bijna niet kan lezen en schrijven en door zenuwen of anderszins niet in staat i«, het vakje op het stembureau rood te maken. Mag zoo'n vrouw zich nu laten helpen W. C. G. Ik woon in de gemeente Almkerk. Nu zeggen sommigen, dat lijsten voor de verkiezing van den gemeenteraad nooit met elkaar mogen worden verbonden en anderen zeggen van wel. Wie hebben nu gelijk A. W. W. Heb laatst een aantal varkens afgeleverd. Bij het afleveren echter moest één varken, nadat het aan de waag gewogen was, worden geslacht wegens oververmoeidheid. Voor wiens rekening is zulk een geval, voor koopers of verkoopers Als plaat selijke gewoonte geld voor koopers rekening nadat gewogen is. S. A.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 6