LETTERS ARTIKELEN ZiIËB-§ PRU ÏMOG Speciale aanbieding van goedkoope Costumes naar maat. 't Meest gezochte en goedkoopste Kleedinghuis te Rorenm. Heeren Costumes van f 1,85 tot f 62,00. Speciale aanbieding vanaf f 5,90 tot f 53,00. Onze bekende groofte RAVEN SWAAYs WET EN PRAKTIJK. Wij lezen in het „Amerfoortsche Dag blad" het volgende bericht, dat de te genstelling tusschen een starre wet en de onstarre praktijk weer eens duide lijk in het licht stelt. De directeur van een autobusdienst alhier was gedagvaard, omdat hij een chauffeur meer dan twee Zondagen achtereen had laten werken. Het was hier evenwel een eigenaardig geval, daar de chauffeur niet in vasten dienst van de autobusonderneming was. Hij werkte alleen maar des Zaterdags en Zondags en had verder de geheele week niets te doen: werkloos. De wet eischt, dat een werknemer één rustdag per week heeft en daarom is het ook verboden om meer dan twee Zondagen achtereen dienst te doen. Deze chauffeur had echter vijf rust dagen per week en mocht óók geen 2 Zondagen achtereen rijden, hoewel hij dit xplgens zijn verklaring gaarne deed. Hij was een half jaar geheel zonder werk geweest en had nu de gelegen heid om twee dagen van de week te werken, met beide handen aangegre pen om toch uog iets te kunnen ver dién én', De wet staat dezen werkwillige dit echter niet toe. ZWARE MISHANDELING. De rechtbank te Maastricht veroor deelde den mijnwerker F. St. te Kerk- radé wegens zware mishandeling tot vier jaar gevangenisstraf. Verd. had te Kerkrade op 15 April, bij een buren- twist, C. R. in den rug geschoten, ten gevolge waarvan deze levensgevaarlijk werd verwond en ongeneeslijk letsel bekwam. Vergadering van den Raad der Ge meente ALMKERK, op Dinsdag 23 Juni n.m. 3 uur (Z.T.). iAanwezig alle leden. Voorzitter: jEdelAchtb. Heer H. Blok. Secretaris: WelEdelen Heer C. J. v. d. Wiel. De Voorzitter opent de vergade ring als naar gewoonte met gebed en verzoekt hierna den secretaris de notulen der vorige vergadering voor te liezen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken. Een schrijven van den directeur der IWarenkeuringsdienst te Breda, be treffende winst- en verliesrekening van dien dienst, wordt voor kennis geving aangenomen. Ook werd voor kennisgeving aan genomen, een verzoek van de land- Oihteiders organisatie, in verband met de Ijandarbeiderswet, om mede te wer kten itot renteverlaging. Tevens werd voor kennisgeving aangenomen een schrijven van Ged. Staten, Igtericht aan B. en W. dezer Gemeente, pnet verzoek controle te houden op het beheer v. d. pen ningmeester van het Armbestuur, zulks te doen om de 3 maanden. Een schrijven van H. H. Ged. Sta ten dezer provincie, waarin wordt me degedeeld, dat de door den Raad ver leende toelage aan P. v. Drunen van f1150 per jaar bij wijze van gratificatie behoort te worden uitgekeerd. B. en W. stellen voor hieraan te voldoen De heer Burghout vraagt of de gratificatie voor één jaar wordt ver leend, en ook dan wordt uitgekeerd indien er een grafmaker tusschen- lijds wordt benoemd. De Voorzitter antwoordt hierop be vestigend. Aan het voorstel van B. en W. was de voorwaarde verbonden, dat Van Drunen zijn functie als grafmaker tij delijk bleef vervullen. iMet lalgemeene stemmen wordt het voorstel laangenomen. Een schrijven van het Gemeente bestuur van Sleeuwijk waarin wordt verzocht een tegemoetkoming van 10 3iC(t. in de kosten die benoodigd waren voor aanschaffing van materi aal v. d. werkverschaffing aldaar, waaraan ook werkioozen uit Almkerk gewerkt hebben. De heer Burghout vraagt hoeveel dit ongeveer bedraagt, waarop de Voorzitter antwoordt van f25.on geveer. De heer v. d. Stelt Azn. zegt, wij hebben toch aan onze verplichtingen voldaan, door in 't loon bij te dra gen, indien wij hieraan voldoen, dan dragen wij dubbel bij. De heer Nieuwenhuizen zegt, wan- meer wij voldaan hebben aan de voor gestelde verordening, dan is het toch in orde. De heer v. d. Stelt Czn. vindt het niet onbillijk dat men dit vraagt, en zou het gevraagde toe staan. De heer Burghout stelt voor het gtevraagde piet toe te staan, welk voorstel [gesteund door den heer Nieu wenhuizen met 10 stemmen voor en één tegen wordt aangenomen. Hierna deelt de Voorzitter mede, vernomen ,te hebben v. d. Voorzitter v. d. electriciteits commissie, lat aan de heeren Jungerius en Elshout bei den te Waardhuizen, de voorwaarden tot afsluiting bij het electrischnet zijn gesteld, dat jungerius een jaar- lijksche afname van 200 K.W. garan deert en Elshout van *'100 K.W. De jheer Noorloos vraagt, waarin hier het verschil van afname ligt, het welk door den Voorzitter wordt toe- gtelicht. 1 De heer Burghout vindt de eischen wel wat zwaar. De heer Nieuwenhuizen zegt, ze zien er beiden, erg tegen op, vooral in den tegenwoordigen tijd en dan nog wel 10 jaar lang. De heer Walraven zegt, van hun kant bekeken wel maar van on zen kant niet. De heer de Jong zegt, de Elec triciteits voorziening is nog geen bron van inkomsten. De Raad gaat met de gestelde voorwaarden accoord. Hierna deelt de Voorzitter mede dat door B. en W. kasopname bij den Gemeente-ontvanger heeft plaats gehad en alles in orde is bevonden. Waarna nu ter tafel komt een voor stel van B. en W. tot het beschik baar stellen van gelden voor aankoop motorspuit. De Voorzitter zegt, zooals de hee ren weten, hebben wij onlangs een grooten brand gehad bij dhr. Buizer en bij dien brand is gebleken, dat ons materiaal niet in orde was, hadden wii toen 'n eigen motorspuit gehad, dan was het voorste stuk niet afgebrand, want dan gaat alles machinaalterwijl thans allerlei bezwaren gemaakt wor den, b.v. tegen spuitgelden en zelfs dat er nog een procesverbaal gemaakt werd tegen een persoon die niet wil de pompen, vandaar het voorstel van B. en W. tot aanschaffing motor- spuit. Ook moeten er voldoende slan gen zijn, en deze maken het duur. De heer Noorloos zou op verschil lende punten in de Gemeente putten laten maken, dan waren er niet zoo veel slangen noodig. De Voorzitter zegt, dat met de brandputten en 600 meter slang de verschillende punten dezer Gemeen te wel zijn te bereiken. De heer Nieuwenhuizen acht het aankoopen van 300 meter slang, nog voordeeliger dan putten maken. De heer Van Leeuwen zegt, dat de besprekingen betreffende aankoop motor-brandspuit, reeds van ouden datum zijn, spreker is sterk voor aan koop van een goede spuit. De Voorzitter zegt, dat men op het oogenblik het beste is met een tweewielige motorspuit. De heer Burghout meent dat in tijden van gevaar en bij gebruik van een motorspuit, slangen van de Ge meente Sleeuwijk, of omgekeerd zou den gebruikt kunnen worden. De Voorzitter zegt, zeker, dan moe ten wij een koppeling hebben, waar mede de slangen aan elkander wor den verbonden. Waarna het voorstel tot aankoop van een motorspuit met algemeene stemmen wordt aangenomen. Hierna wordt een voorstel tot ver nieuwing en herstelling van straten aangenomen. Gekomen zijnde aan punt 6 van de agenda, wat betreft voorziening huisvesting vroedvrouw. De Voorzitter zegt, dat in de vo rige vergadering een voorstel v. d. Heer Verschoor het verstrekkendst was, en wel om te onderzoeken, of de Gemeente niet voordeeliger kon bouwen^ dan een garantie bedrag van f1,25 Per week te geven aan de heer (Schermers te Nieuwendijk. Spre ker zegt, dat de gemeente voor het bouwplan bij 2 personen grond kan koopen, en wel bij de heer Koops en Duizer, dat van Koops acht spr. het geschiktst. Een plan gemaakt door den heer de Later (opzichter dezer Gemeente) wordt a. d. Raad overge legd. De heer de Jong acht de grond van Koops wel het beste en vraagt waar het bij Duizer moet komen te staan, waarop den heer Koekoek ant woordt van tegenover de Ruiter, spre ker acht dit plaatsje het geschiktste. De heer Verschoor geeft de voor keur aan dat van Koops. De Voorzitter zegt, wanneer er ge bouwd wordt op de grond van Koops volgens dit plan, zal het ongeveer op f 42 50 komen, want dan houdt de Gemeente nog grond over, ook de Gemeente-opzichter was deze mee ning toegedaan. De (heer Koekoek zou liever wat minder bouwen b.v. voor f3500. De heer de Jong gelooft dat de Gemeente nu duurder uit zal zijn dan wanneer zij een toelage geeft van f 1.25 per week. De heer Van Leeuwen zegt, tegen bouwen te zijn. Ook de heer Nieu wenhuizen komt het erg hoog voor. De heer Burghout acht het niet goed, dat menschen met een flink inkomen de Gemeente uit gaan om dat zij geen woning kunnen krijgen, spreker is voor bouwen. Na nog eenige discussie wordt be sloten, om gedurende twee en half jaar, aan den heer Schermers een ga rantiebedrag van f 1,25 per week te verleenen, voop een te bouwen woning voor de verloskundige mej. M- Thans is aan de orde eene ver ordening tot het hooren van Ambte naar sorganisatie, bij personeelaange legenheden, welke met op een na algemeene stemmen wordt aangeno men. Tegen stemde de heer de Jong. Door den Voorzitter wordt hier na een commissie benoemd tot het nazien der Gemeenterekening 1930 bestaande uit de heeren v. Leeuwen, Burghout en A. v. d. Stelt Czn. Rondvraag. De (heeren Verschoor en v. Leeuwen zeggen dat het hun wenschelijk voor komt dat er meer toezicht wordt ge houden op het rookverbod. Ook in verband met brandgevaar. De Voorzitter zegt, de politie hier van Teeds kennis te hebben gegeven. De heer Verschoor zegt, dat de raadsverslagen zoo b.v. het laatste ver slag niet geheel overeenkomstig de waarheid zijn. Spreker zegt, de no tulen zijn ook altijd anders. De heer Van Leeuwen is het daar mede eens. De Voorzitter antwoordt, dat de notulen ,veel beknopter zijn, als het verslag. De heer Koekkoek zegt, het ver slag heeft toch geen nadeelige ge volgen gehad. De heer Burghout informeert of er geen aanvrage is binnengekomen van de Herv. schoolver. De Voorzitter zegt, dat dit nog in handen van B. en W. is. Ten slotte wordt de heer P. A. Nieuwenhuizen door den Raad ge machtigd in verband met eventueele verkiezing van het Dijkbestuur, voor de gemeente stem uit te brengen. Daar niemand meer het woord ver langt, gaat de Raad op verzoek v. d. heer v. Leeuwen, over in gehei- -Sik O BRENGEN U GELl.K Onze nieuwe attractie voor de yerbruikers van Ravenswaay's LETTERS-ARTIt£ELEN zal zeer zeker geweldig in den smaak vallen. Elk gezin toch, zal minstens één sejne van 9 stuks kleurplaten met bijbehoorende verf en penseelen aanvragen. Een serie kleurplaten is, zooals wij in onze vorige advertentie péeds publiceerden, verkrijgbaar als gewoon cadeau op onze Letters-Artikelen of tegen inlevering van 1 spaarbon. kelér )/rw< 3. Enkele bepalingen voor de kle/rwedstrijd laten wij hieronder volgen 4. Deelnemen aan den wedstrijd kunnen zij, die de geheele serie van 9 afgewerkte platen ter beoordeeling hebben ingezonden aan de Jury. 2. Voor het schideren poag alleen de verf gebruikt worden, welke bij de platen wordt/afgeleverd. De geheele serie béstaat uit 9 verschillende voorstellingen. Bij iedere plaat ontvangt U een penseel en voldoende verf voor het kleuren der /plaat volgens bijgaand model. De verdere volledige bepalingen zijn op de achterzijde der kleur platen vermeld. Voor de twee ibooiste ingezonden series stellen wij twee fraaie Rijwielen beschikbaar, één Dames- en één Heerenrijwiel. Verder nog meer dau honderd mooie troostprijzen, w.o. Poppen, Bouwdoozen, Autopeds enz. Deze kleunfoedstrijd is werkeljjk iets geheel bijzonders en een buitengewone a/tractie voor de jeugd voor a.s. winter. Wij verzoeken den houder van onderstaand PEILNUMMER beleefd binnen drie dagen zijn PE1LKAART aan ons kantoor op te zenden, onder vergelding van het EXTRA-CADEAU dat hij wenscht te ont vangen en den naam van den winkelier waar hij gewoonlijk zijn LETTERlS-ARTlKELEN betrekt. Hij ontvangt dan geheel gratis het aangevraagde EXTRA-CADEAU. SERIE B. No. 1894 N V. v.h. M. RAVENSWAAY ZONEN GORINCHEM. me /zitting en sluit de Voorzitter de opcpbare vergadering. Den heer J. Verschoor, die het noodig oordeelde, den Voorzitter me de te deelen, dat door mij als ver slaggever der Raadsvergaderingen, wel eens woorden, of zinnen worden weergegeven, die in de vergaderingen niet zijn uitgesproken, wil ik hier de volgende opmerking maken, omdat in een vergadering van den Gemeen- raad niemand mag spreken dan zij die jtot dit College behooren. Ten eerste vind ik het niet flink, van den heer Verschoor, om iemand aan te vallen op eene plaats waar geen verdediging mogelijk is. Ver der mijnheer Verschoor had U hoofd zakelijk aanmerking op het Raads- verslag van 8 Mei j.l. in welke ver gadering o.m. door den heer de Jong gezegd werd, dat de werkioozen te Sleeuwijk werkten met proceleinen ruggen. Dit was volgens U niet juist opgenomen. Ook wat door U op die vergadering gesproken is, was vol gens ,U niet juist weergegeven. Ge achte heer veel zal ik hier over niet schrijven, omdat bijna iedereen in on ze Gemeente weet hoe U staat tegen over den werkman. Zooals U nog wel zult weten hebt U mij op 18 Mei 1.1. bezocht, om het door D bedoel de gedeelte uit het verslag te her roepen, daar het anders een verkeer den indruk zou kunnen maken, met het oog op de a.s. verkiezing voor den Gemeenteraad. Ook zeide U tij dens dit bezoek dat de heer Gemeen te-secretaris en de heer Gemeente- bode, U verklaard haddendat het Raadsverslag niet in orde was. De ze personen hebben mij echter me degedeeld, dat U zich op zijn zachtst uitgedrukt vergist hebt, want dat een dergelijk gezegde door hen niet te gen U was geuit. Ook gaf ik U in overweging een ingezonden stuk te plaatsen, doch dit was U blijkbaar te machtig1. Het is ook wel zoo gemak kelijk, iemand die niet tot het Col lege behoort op een raadsvergade ring een hak te zetten, want daar heeft men van den betrokkene geen tegenspraak te wachten. De Verslaggever. '"1 u' - '*•*!- "\r 1 Om ieder Seizoen met geheel nieuwe goederen uit te komen worden alle nog voorradige geconfectioneerde tegen zéér lage prijzen opgeruimd. .Ti -v-.' v •»- Ja STUFKENS BERGEIJK r

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2