Derde Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. No. §135 Vrijdag 26 Juni DE RECLAME Sfoowltotitzagerij „j)t £i#g«" HOLTZ EN ADVOCAAT Binnenland. WliNSTGEVEND Jtoat- cn ShenkoUnhattdel. Kantoor: Arkelstraat GORINCHEM Plaatselijk Nieuws J BEHOORENDE BIJ HET Twee dames bij Dordrecht verdronken. Donderdagavond waren 2 dames en een heer op de Merwede aan het roeien. Vlak bij het Zwijndrechtsche veer sloeg de roeiboot om en geraakten alle drie de inzittenden te water. De beide dames Mej. de Bres uit Dordt en Mej. Van Wingerden uit Zwijndrecht, die niet konden zwemmen, verdwenen in de diepte. De heer Nelemans wist zich aan de roei boot boven water te houden en werd door toegesnelde hulp gered. Motorrijder gedood, duozitter gewond. Donderdagavond reed de motorrijder C. uit Strijp, met achterop de duo P. v. d. Z. uit Den Bosch met groote snelheid door de Hinthamerstraat. Waarschijnlijk kon hij door deze groote snelheid den bocht niet nemen en botste tegen het hoekhuis op, waarna hij op de Z. Willems vaart kwam te vallen, wat zoo aankwam, dat hij op slag werd gedood. De duo rijder bekwam een hersenschudding. Door het gebruik van ondeugdelijke karnemelk zijn hier 50 volwassen per sonen en kinderen vrij ernstig onge steld geworden. Er doen zich bij hen hevige brakingen voor. De politie heeft monsters van de melk, die door een plaatselijken slijter geleverd is, in be slag genomen. IN DIT BLAD IS SLEEUWIJK. De officieele uitslag van de op Maandag 22 Juni gehouden stemming voor Leden van den Gemeenteraad is als volgt OVERREDEN EN GEDOOD. Het driejarig zoontje van de fa milie B. F. te Stedum bij Groningen klom op een dissel van twee aangekop pelde wagens. Bij zijn woning sarong het ventje eraf. Het kwam daarbij ech ter te vallen en werd door een van de wagens overreden en gedood. JEUGDIG RAADSLID. Hij mag zelf nog niet stemmen. Bij de gemeenteraadsverkiezingen te Zwammerdam heeft zich het zeldzame geval voorgedaan, dat het eenige nieuw- gekozen raadslid, de heer J. J. Koning (C.-H.), nog te jong is om zelf te mo gen stemmen. Het zal zeker niet vaak voorkomen, dat iemand op zulk een jeugdigen leeftijd reeds tot raadslid wordt gekozen. MAATREGELEN TEGEN DE STA KENDE ARBEIDERS IN DE WERK VERSCHAFFING TE OSS. B. en W. van Oss hebben het vol gende ter kennis gebracht van hen die uit Oss aangewezen zijn bij de werken van de Hertogswetering en in staking zijn gegaan: le Z. E. de Minister van Staat, Mi nister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft voor hen de trainings premie ingetrokken; 2e. zij zijn uitgesloten van elke werk verschaffing; elke steunregeling; elke uitkeering van het Burgerlijk Armbestuur. DE VERDUISTERING BIJ DE HAN DELS- EN LANDBOUWBANK. De Haagsche Rechtbank deed uit spraak in de strafzaak tegen den vroe- geren directeur van bovengenoemjde bank, J. W. M., die terecht stond we gens verduistering ten nadeele van deze bank en tegen wien de officier van justitie een gevangenisstraf van 2i/2 jaar had geëischt. De rechtbank ver oordeelde verdachte tot een gevange nisstraf van 1 jaar en 6 maanden met aftrek van voorarrest. VERFFABRIEK AFGEBRAND. De verffabriek en de handel in glas van de firma J. G. Koster aan de St. Janslaan te Bussum is geheel door brand vernield. Er waren duizenden kilo's verf in voorraad. Het perceel was vier verdiepingen hoog en was twee jaar geleden gebouwd. De vrij willige brandweer en de politie-brand- weer konden het vuur niet meester wor den en bepaalden zich ertoe de be lendende perceelen nat te houden. De oorzaak van den brand is onbekend. Het pand en de inventaris waren op beurspolis verzekerd. De bedrijfsschade wordt gedeeltelijk gedekt. —o VERGIFTIGING. Men meldt uit Spijkenisse aan de „N. R. Ct.": L ij s t 1 Sleeuwijk Kille DeWerken Totaal M. Sigmond 87 1 40 128 T. Cornet 8 0 2 10 C. Ruytenberg 0 0 2 2 C. Pellikaan 5 0 5 10 P. Dekker C.Ozn. 4 0 0 4 D. M. v. d. Heuvel 4 0 0 4 108 1 49 158 L ij s t 2 L. v. 't Sant 133 2 46 181 H N. v. Arkel 33 0 3 36 H. Verhagen 8 0 1 9 A. den Dekker 1 0 0 1 P. Verschoor 0 0 0 0 I. K. Gaasterland 0 0 0 0 C. F. v. Wendel de Joode 0 0 0 0 J. D. Ouwerkerk 0 0 1 1 J. v. d. Linden 0 0 4 4 B. Visser 7 0 0 7 182 2 55 239 Lijst 3 G. Ippel 1 0 72 73 B. v. d. Stelt 0 1 7 8 M. Hoeflaak 0 0 0 0 C. Dekker 0 0 2 2 M. Pruissen 0 0 1 1 H. v. d. Stelt 0 0 1 1 1 1 83 85 L ij s t 4 K. v. d. Stelt Azn. 5 148 20 173 C. Dekker Tzn. 0 43 0 43 J. v. d. Pijl Hzn. 0 7 0 7 L. de Rooij 0 2 0 2 A. Colijn Czn. 0 4 0 4 P. v. Breugel Johzn. 0 13 0 13 5 217 20 242 L ij s t 5 K. C. de Boon 17 2 134 153 Chr. D. Kramer 0 0 6 6 W. T. Groeneveld 1 0 9 10 C. A. de Keijzer Jzn. 1 0 5 6 P. v. Driel 0 0 0 0 19 2 154 175 L ij s t 6 L. B. v. d. Straaten 11 0 94 105 J. Visser Gzn. 1 1 8 10 W. van Driel 0 3 97 100 B. v. d. Dag 0 0 4 4 A. P. Verdoorn 0 0 3 3 H. Koman Hzn. 0 0 0 0 T. P. Roubos 0 0 2 2 C. de Graaff 0 0 2 2 M. C. Groeneveld 0 0 6 6 12 4 216 232 L ij s t 7 J. W. Gulden 74 51 61 186 P. v. Rosmalen 0 0 0 0 Th. v. Burgel 0 0 0 0 P. de Man 4 0 0 4 Joh. Sterkenburg 0 0 1 1 Joh. v. d. Stelt 0 0 0 0 Joh. v. d. Heuvel 0 0 1 1 Adr. v. Herwijnen 2 0 1 3 D. J. Kant 0 0 1 1 80 51 65 196 L ij s t 8 J. M. Verheij 14 0 37 51 A. v. Wijk 4 0 0 4 C. W. v. d. Schuit 0 0 0 0 L. Sterkenburg 0 0 1 1 A. Pruissen 0 0 4 4 18 0 42 60 Gekozen zijn van lijst 1 M. Sigmond van lijst 2 L. van 't Sant en H. N. van Arkelvan lijst 4 K. van der Stelt Azn. en C. Dekker Tzn van lijst 5: K. C. de Boon en Chr. D. Kramer van lijst 6 L. B. v d. Straaten en W. v. Drielvan lijst 7 J. W. Gulden en P. van Rosmalen. Bij deze verkiezing heeft zich het wellicht zeldzaam geval voorgedaan, dat een candidaat n.l. no. 2 van lijst 7 geen enkele stem op zich behaalde en toch gekozen werd. TELEFOON INTERCOMM. No. 49. AGENTSCHAP van het eenig Verkoopkantoor voor Nederland van het Rheinisch-Westfalische Kohlen-Syndicat. AIS DEli De Jongekvereen. „Obadja" al hier, heeft besloten per autobus een reisje te maken naar Nijmegen en om streken. Ds. G. Bouwmeester, predikant alhier, nam Zondag j.l. afscheid van de Ger. gemeente, om zich te Rot terdam te gaan vestigen. ALMKERK. Naar wij vernemen is door de rijks- en gem.politie procesverbaal opge maakt tegen A. W. alhier, wegens be- leediging van een rijksbeambte. Door 70 personen werd alhier een vischacte voor 1930-'32 aange vraagd. BRAKEL. De gemengde zangvereeniging „Con Amore" is voornemens op Za terdag 27 Juni des avonds een con cert te geven in de muziektent. Een paar vereenigingen alle onder leiding van den heer A. W. van der Nat zul len medewerking verleenen. Onze dorpsgenoot Chr. van Balen slaagde voor het eindexamen der Christelijke kweekschool te Go- rinchem. CAPELLE. Als volontaire aan de O. L. school in de Nieuwstraat is werk zaam gesteld Mej. J- P. Oerlemans, onderwijzeres te Vrijhoeve-Capelle. J .1. Donderdag 2 5 dezer bracht Ds. W. Rijnsburger uit Polsbroek, beroepen predikant bij de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse een be zoek taan deze gemeente ter kennis making. 's Avonds 7 uur trad Z. E. in de Ned. Herv. Kerk als spreker op. Een groot aantal belangstellenden vulde het kerkgebouw en volgde met de meeste aandacht de rede van den predikant. In den nacht van Woensdag*, op Donderdag is ingebroken in het Raadhuis ider gemeente Sprang-Ca- pelle. De geheele secretarie, bene vens de werkkamer van den ge meentesecretaris waren overhoop ge haald, doch voor zoover men heeft kunnen nagaan hebben de inbrekers weinig1 van hun gading gevonden. Vermist worden een antiek zilveren horloge, ambtsketen van den Burge meester alsmede een blikken doosje, inhoudende eenigi klein geld, welk doosje ontvreemd is uit het bureau van den secretaris. Dit bureau was met een beitel met geweld openge broken. De kluis, waarin de gelds waarden geborgen zijn, bleek onge schonden, terwijl op de raadszaal, te vens trouwzaal, de offerbus voor de armen eveneens onaangeroerd is ge bleven, waaruit men opmaakt, dat de nachtelijke bezoekers hun tocht niet tot dit deel van het gemeentehuis hebben uitgestrekt. Vermoedelijk zijn de inbrekers binnen gekomen door het kelderraam, waardoor zii in de kolenbergplaats terecht gekomen zijn, vanwaar zij hun weg genomen heb ben naar de secretarie. De inbraak werd Donderdagmor gen geconstateerd door de echtge- noote van den gemeentebode die be last is met het schoonhouden van het Raadhuis. Zij stelde oogenblikke- lijk haar man van een en ander op de hoogte, die de politie waarschuw de. DRONGELEN. Het hoofd der school alhier, ontving een gift bestemd voor het te houden schoolreisje van den Wel- Ed. ,Gestr. Heer J. van Herwijnen, notaris te 's Gravenhage. Een woord van dank aan den milden gever is hier zeker op zijn plaats. Na ons wordt meegedeeld be staat bij het fanfarecorps „Excelsi or" het voornemen om een bazar te orglaniseeren tot stijving der kas: Het is te hopen, dat het muziek minnende publiek zijn medewerking zal verlee nen. In welken vorm ook, alles zal in dank worden geaccepteerd. In den loop van enkele dagen zullen verschillende dames met een lijst door de gemeente gaan, om bij ieder inge zetene aan te kloppen voor een bij drage die niet aanstonds verleend be hoeft te worden. Zij die nog iets willen vervaardigen, voor deze bazar hebben daarvoor nog de gelegenheid. Wij wenschen „Excelsior veel succes met zijn bazar. GIESSEN. Maandag j.l. herdachten W. Elshout en E. Eslhout-Verhoeven on der zeer vele blijke van belangstel ling hunne 25-jarige echtvereeniging. verdronken. De droefheid der ouders is onbeschrijflijk. Ter verkrijging van een regel matige aansluiting op de eerste bestel lingen van Heusden, zal de eerste post verzending uit Genderen, te beginnen met Maandag 29 Juni a.s., in plaats van om 8.30, om 8.20 Dit Genderen ver trekken. Bij de ter post bezorging van stukken, is met deze wijziging dus rekening te houden. GRAVENMOER. Met ingang van 1 Juli a.s. is benoemd tot tijdelijk ambtenaar ter secretarie der gemeente Hoeven, H. de Hingh werkzaam ter secretarie al hier. Uitslag gemeenteraadsverkie- zm£' T Lijst 1. Gemeentebelang. Millenaar geb. Loeff D. J. 48 van Willigen A. 13 de Jong C. 41 Valk F. M. 37 van Willigen J. 2 Totaal 141 Gekozen: Millenaar geb. Loeff D. J. en de Jong C. Lijst 2. Ongeorganiseerde (rechts). Begeer W. ,98 Mouthaan C. 16 van Kampen A. 9 van Raamsdonk K. o Nieuwenhuizen A. 2 Totaal 125 Gekozen: Begeer W. en Mouthaan Lijst 3. Christ. Hist. Hartman W. G. van der Dussen P. Totaal GekozenGeene. Lijst 4. Anti-Rev. Verhagdn P. A. Borstlap Jzn. Abr. van Put Gzn. D. Versteeg1 Wzn. J. A. Meur J. C. Blom Jzn. G. Melsen JR.. Versteeg Hzn. W. 43 35 42 8 3 1 GENDEREN. Gisteravond omstreeks 7 uur viel een kindje oud 16 maanden van F. Verhagen in een tobbe met een weinig zeepsop. Toen de moeder het ongeval ontdekte was de kleine reeds Totaal 221 GekozenVerhagen P. A.Borst lap Jzn. Abr. en Versteeg Wzn. J. A. HAARSTEEG. De heer Tonkes Struif, rijks- zuivelconsulent te Breda heeft Maan dag alhier geëxamineerd de 14 leer lingen, die hebben deelgenomen aan den melkcursus die aldaar is gegeven vanwege de boterfabriek „St. Isido- rus" te Luttelherpt. Deze cursus be stond uit 12 lessen, waarvan 4 the oretische, gegeven door den heer G. G. Klijn te Haarsteeg en 8 praktische, gegeven door den heer J. d. Pas uit Berkel-Enschot. Geslaagd zijn de dames C. v. Bij- nen, M. v. Beurden, A. Kok, M. v. d. Brand, en de heeren D. v. Beurden, H. v. Est, G. v. Oyen, J. v. Opzee- land, J. v. Mierlo, N. v. Bijnen, N. v. Engelen en P. v. d. Brand, allen alhier. KAATSHEUVEL. In de woning van den heer L. J. van der Vorst, wethouder alhier werd ingebroken. Blijkens onder zoek schijnt toegang tot de woning te zijn verkregen door inklimming door een raam. Ontvreemd werden een gouden horloge, een gouden ring, 4 bonten, benevens de inhoud van eenige portemonnaie's. Tevens werd een bezoek gebracht in de woning van de familie Lombarts, doch voor zoover het onderzoek uitwijst konden de dieven hier niets meenemen wat van hun gading was. Van de daders is nog geen spoor ontdekt. De po litie stelt een onderzoek in. NIEUWENDIJK. Zaterdag is alhier aanbesteed het doen bouwen van een woonhuis met winkel voor rekening van den heer D. van Andel. Laagste inschrijver was de firma gebr. Tankens te Andel voor de som van f 4440. De eieren werden deze week ver handeld voor f3.75f4.00 per 100 st. De stand van de gewassen mag hier goed worden genoemd. Was er vrees voor de bietenvlieg, de practijk bewijst echter het tegendeel, daar over het algemeen geen schade wordt be speurd. De aardappelen komen goed, zoodat, als er geen kwaad invalt, de opbrengst veel zal wezen. De bruine boonen hebben veel van de kou te lij den, doch als het weer warmer wordt, kunnen ook deze goed worden. Het graan is ook heel best te noemen. Jiieuwsbiad 20 23 104 26 2

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 9