Tweede Blad No. 5137 Vrijdag 3 Joli LIMONADESIROPEN KEUNËN MALINGRÉ ACCA SEMPRONIA voor het Land van Heusden en Altena, tfe Langstraat en de Bommelerwaard. EEN BETERE1SOORT HEUSDEN. i koopt U van FEUILLETON BEHOORENDE BIJ HET luiHleiTiihriek. Beste jongens en meisjes. De oplossingen der vorige raadsels zijn: 1. Kap - stok is kapstok. 2. Door schade en schande wordt men wijs. 3. Het oog van den meester maakt het paard vet. De nieuwe raadsels zijn: 1. Neem iets, dat bijna altijd wit is, voeg daarbij een halve meloen, dan krijg jeeen hoender. 2 X X X X X x x o o o o O O O O O Q O O I x O O O O 1 Op den eersten regel (kruisjeslijn) moet een jongensnaam staan, op den tweeden een knaagdier, op den derden één half deel van iets op den vierden een roofvogel, op den vijfden iets, dat bijna iedere j 1 huisvrouw gebruikt bij het naai en. De beginletters van de 5 woor- I den van boven naar beneden ge- lezen, vormen het woord van den 1 eersten regel. OOM KAREL'. HOE BARENDJE KWIK BIf KONING SUIKERBUIK TERUGKWAM. XI. Koning Pip van Pippenland zou dus den volgenden dag met zijn leger ko men, omdat hij aan koning Suikerbuik den oorlog had verklaard. Op bevel van Barendje Kwik, die den volgen den dag juist generaal zou zijn, moest iedereen dien avond heel vroeg naar bed om den volgenden dag heel vroeg bij de Pinken te zijn. Den volgenden dag, toen de zon nog maar nauwelijks op was, ging Barendje Kwik met het leger naar den kelder van het paleis, waar het kanon van den koning opgeborgen was. Want, had 'Barendje gezegd, we zullen het kanon zóó mooi oppoetsen, dat het glimt als een spiegel. En als dan koning Pip van Pippenland het kanon uit de verte ziet schitteren, zal hij zoo bangi worden, dat hij op de vlucht slaat en dan hoeven we heelemaal niet eens te vechten. Nu, de soldaten hadden daar wel ooren naar, want zij vonden het heelemaal niet prettig om te gaan vech ten, hoewel ze natuurlijk allemaal erg moedig waren. Met zijn allen droe gen zij het zware kanon uit den kelder naar buiten, op de binnenplaats van het paleis. Barendje Kwik zag er prach tig uit, want hij had het mooie pak van den generaal aan en de generaal moest in een gewoon soldatenpakje lcopen. Het kanon was verschrikkelijk Het Nederlandsche Paviljoea op de koloniale tentoonstelling te Parijs is door een hevigen brand vernield. H. K. H. Prinses Juliana bezocht de plaats des onheils, en nam de ruïne in oogensehouw. LIKEURSTOKERIJ. a j.. 0;ï PUNLOOZE BEHANDELING INBEGREPEN. Ie BOSSCHE TANDHEELKUNDIGE INRICHTING A J. RUITER DEN BOSCH, MARKT 44 levert dit gebit met 5 jaar schrif telijke garantie. (Pijnloos trekken door Tandarts koste loos Vullingen, Kroon, en Brugwerk, tegen lage prijzen.) Spreekuren dagelijks 95a/3 uur. Behalve Vrijdags. Novelle naar 't Hoogduitsch ERNST ECKSTEIN. EE] EE3 ES EE3 4.) Vanaf dat oogenblik was het verkeer tusschen beide afgebroken. Zij gaf hem verontwaardigd en met al de kracht van haar beleedigden trots zijn afscheid. Zonder haren gemaal lief te hebben, dacht zij te hoog over hare plichten als Romeinsche vrouw en als doch ter van den overal hooggeachten vader, om voortaan nog een man te aan schouwen, die het gewaagd had aan haar deugd te twijfelen. Zij maakte zich nu zelf verwijten, dat zij het reeds zoover had laten komen. De verlaten heid en de verveling van haar leven was voor haar geen afdoende reden; evenmin het feit, dat de stoutmoedige Septimius vroeger bijna een gewaar deerd vriend voor haar geweest. Zij vermeed dus elke ontmoeting, en toen de versmaadde haar toch langs om wegen opzocht, ja, haar zelfs een hart stochtelijken brief schreef, waarin hij zijn vermeend recht op hare gunst met welluidend mode-spitsvondigheid verde digde, schreef zij hem kortaf, dat zij, als hij haar nogmaals op die wijze beleedigde, haar gemaal, die weldra uit Griekenland zou terugkeeren, zou moe ten verzoeken die onbeschaamdheid krachtig te tuchtigen. stoffig en heelemaal verroest en van I binnen zat een heele muizenfami ie, die hard wegliepen, toen het kanon j naar buiten werd gebracht. De soldaten haalden groote emmers water aan de pomp en begonnen met groote boen ders met groene zeep het kanon van binnen en van buiten schoon teboe- 1 nen. Barendje Kwik zei natuurlijk aldoor precies hoe ze doen moesten, omdat hij dien dag de generaal was. Toen koning Suikerbuik van het geplas en geboen op de binnenplaats wakker werd, keek hij uit het raam en riep: „Lammetjes-pap-met-krenten, wat is dat kanon vuil! Ik zal jullie een stukje koningszeep geven, dat is veel beter dan groene zeep En jawel, toen ze daarmee het kanon Septimius was als van den donder getroffen. Lang genoeg had hij met het beslissende stormloopen gedraald en nu mislukte de zaak, niettegen staande zijn met zorg behandelde voor bereiding. De vragen der beide vrien den, vooral van den holoogigen Mar cus, die den gang van zaken met on- verdragelijke scherpzinnigheid scheen te vermoeden, brachten den zwaar mis leidde bijna tot razernij. Hij geloof de, dat hij zijn eerenaam als voornaam ste hartenveroveraar verloren had, hij I moest, niettegenstaande de halsstarrig heid van zijn offer de zege behalen, het koste wat het wil. Nu en dan I vleide hij zich met de hoop, dat Acca I hem in den grond van haar hart reeds lang genegen was; slechts de opvoe- i ding van haar ijzeren vader weerhield haar zich aan haar gevoel over te geven. Na lange overweging vatte hij het besluit, dat hij nu met de hulp van Eurydice ten uitvoer bracht. Hij wilde in den laten avond de kamer der jonge vrouw binnendringen en zich aan ha re voeten werpen.... Misschien zou 't ongehoorde van het waagstuk goed werken.... Misschien zou Acca zeggen, Eurydice gelooft nu toch niet meer, dat ik mijn plicht trouw gebleven ben.... en zoo noodig, kon hij haar dreigen, haar toeroepen, als gij mij tot wan hoop dwingt, maak ik alarm... ik stel u aan de kaak voor uwe bedienden. Dat zou wel laag en laf zijn, zeker, maar als zijn ijdelheid en eigenliefde in het spel was, dan kende Septimius Caulex noch overdenken, noch gevoel van schaamte. Acca sempronia was zijn vijandin; want haar hoogmoedige deugd maakte zijn naam als onwederstaanbaar afboenden, werd het mooi glad en blank; daarna droogden de soldaten het kanon goed af. Vervolgens het Barendje Kwik een heele groote bus, wel zoo groot als een emmer, vol met poetspommade komen, om het kanon te poetsen. Het was de allerbeste poets pommade, die er in het heele land te krijgen was, want de koning gebruikte ze ook altijd om zijn Zondagsche kroon op te poetsen. Toen het kanon goed ingesmeerd was, begonnen alle soldaten tegelijk met dikke wollen lappen het uit te wrijven. En in een oogwenk schitter de en glom het kanon, alsof het van zuiver goud was. Barendje Kwik stond er trotsch bij en koning Suikerbuik, die uit het venster kijkende alles ge- te schande; in den strijd met haar was dus alles geoorloofd, iedere krijgs list, elk verraad en geweld. Op de teenen sluipend, doorkruiste Septimius den gang, terwijl Eurydice terug ijlde naar den tuin. Nogmaals bleef hij een oogenblik staan, voordat hij de zware deurknop ophief. Toen sloop hij in het voorvertrek, waar een tweearmige lamp aan den muur haar matgeel licht verspreidde. Daar stond de legerstede der kamerslavin. Een breed geplooid Babylonisch gordijn, dat van de zol dering af tot aan den drempel reikte, scheidde dit voorvertrek van de kamer van Acca. Met een kloppend hart gluurde Sep timius naar binnen. Aan de fraai be schilderde zoldering hing een lichtroo- le lamp, die 't geheele vertrek met een tocverachtig licht overgoot. Acca Sem pronia lag in een witte tunica op een prachtig rustbed, tot de schouders be dekt door een kostbaar wollen tapijt. Haar bevallig gelaat rustte tegen den schouder; haar blond haar, dat bij het schijnsel der lamp schitterde als een mengsel van koper en goud, was in den hals vastgebonden en met breed blauwzwart lint omvlochten. Een zweem van vrees en Septimius trad binnen. Mocht het noodlot hem nu heil of onheil baren hij kon niet anders. Boven het rustbed van de sluimeren de bevond zich een klein venster. Toen Septimius het gordijn ophief, ontstond er plotseling tocht, die de lamp deed slingeren en van het tafeltje naast het rustbed, een hoofddoek neerwierp. Met dien doek viel een kristallen fleschje.... Door het geraas gewekt, sloeg Acca Sempronia de oogen op. Een flauwe zien had, wreef zich van plezier in zijn handen en riep: „Bravo Barendje, laat nu de vijand maar komen „Maar hoe krijgen we nu het kanon naar buiten, zoodat de vijand het kan zien?" bedacht Barendje Kwik plot seling. „We kunnen het toch moeilijk gaan dragen; en duwen is ook veel te zwaar Nu had de koning een groot, sterk paard, waarop hij wei eens door de stad reed, als hij niet behoefde te regeeren. De koning riep dus uit het raam: „Neem voor deze keer dan maar mijn paard en span het er voor, Barendje Zoo gezegd, zoo gedaan en even la ter trok het heele leger, wel 28 sol daten, met Barendje Kwik aan het hoofd door de poort van het paleis naar buiten, en voorop reed het paard van den koning, bestuurd door den generaal, die nu gewoon soldaat Mas, en trok het kanon, dat zoo schitterde in de zon, dat het wel op 1000 Meter afstand te zien was. En in de verte naderde een stofwolkje; dat M'as het leger van koning Pip van Pippenland. (Wordt vervolgd). Vervolg Raadsverslag DUSSEN. Voorzitter. Daar is niets aan te doen, wij kunnen niet anders han delen. De Voorzitter deelt verder mede dat hij de aannemer Schermers bii zich heeft gehad, over een woningi voor de verloskundige. Deze wil de gemeente een stuk grond verkoopen voor 4 of 5 honderd gulden om een woning op te doen bouwen, is ech- I Doos30*60,Tube80ctBij Apoth.en Drogisten kreet ontworstelde zich aan de half geopende lippen; haar gelaat werd doodsbleek; een seconde scheen zij aan alle leden verlamd. In het volgend oogenblik stond zij echter op beide voeten. Het zachte tapijt had zij om zich geslagen. Zij zag er uit als een straffende godin. „Wat zoekt ge hier?" stamelde zij ontsteld. „U zoek ik Lang genoeg heb ik naar een verklarend woord verlangd. Wees niet kwaad, Acca Sempronia „Waanzinnige," fluisterde zij, gloei end rood van ontsteltenis en schaam te. Van hier of ik roep om hulp 1" „Dat zult gij niet, Acca Sempronia Bedenk toch als uwe slaven mij hier vinden.... En is het dan werkelijk zoo onverdagelijk, door Septimius Caulex bemind te worden?" Hij naderde haar. Acca Sempronia rukte een dolk van de wand. „Wees toch kalm," zeide hij vleiend, zonder op haar dreigende houding te letten. Hij was als bedwelmd door ha re bekoorlijkheid, 'tls toch onmogelijk dat gij niet gevoelt, hoe lief ik u heb. O, ik weet het, in den grond van uw hart zijt gij niet toornig. Acca, Acca, ik sterf van liefde R' Hij omhelsde haar hartstochtelijkzij verdedigde zich wanhopig. „Laat mij of ik dood u klonk het van hare lippen. „Dood mij, maar vrees „Gij hebt het geM ild Een flikkering bij het licht der lamp. Een half onderdrukte kreet. Septimius Caulex tuimelde steunend achter het marmeren tafeltje. Acca's dolk was hem diep in den rechterschouder gedrongen. ter ook genegen er voor eig'en reke ning een te bouwen, onder voor waarde, dat er f2,50 per week doctfl de gemeente wordt bijgelegd. Bj en W. hebben overleg gepleegd met het gemeentebestuur van Almkerk. Sptf* persoonlijk voelt er veel voor de hi). Schermers zelf te laten bouwen, Eet is dan voor iedere gemeente slechts f 1.2 5 per week dat bijgepast be hoeft te worden. De raad van ATmf- kerk voelde er evenwel aanvankcl'tjki meer voor zelf te bouwen, om ,d& verloskundige daar te houden. Spr* heeft toen gezegd dat daar niets te gen was, mits de woning dicht bïï de grens van de gemeente THissenl kwam te staan. Toevallig heeft sprs evenwel daar .straks in dè courant uit het raadsverslag van Almkerk ge zien, dat men daar besloten heeft Schermers te laten bouwen en merï ook daar fi.25 per week geduren de 2J jaar bij de huur zal bijleg genSpr. acht het 't best, dat dus^ ook hier in dezen zin wordt besfoferï/ De raad gaat hiermede accoorxt Vervolgens heeft de Voorzitter nog} een mededeeling. In de gemeente wordt nZ wedeij een rijksveldwachter gestationneerdL B. en W. hebben weder de ge meentewoning beschikbaar gesteldL Het behang was versleten en er zifnt' nog eenige kleine reparatie's verricht moeten worden, daarom waren B- enf W. v|an plan in 't vervolg een huuB van f 100.te laten betalen om daait- uit de noodige reparatie's te kuroeö verrichten. De raad hecht hieraan mót alge- me ene stemmen zijn goedkeuring, ,t Rekening Burgerlijk armbestuur. Op deze rekening komt als subsidie van de gemeente voor een bedrag vaiï f 1000.Ze wordt met algemeene steim men vastgesteld in ontvangst p» f 1862.75, in uitgaaf op f 1796.02, slui tend alzoo met een batig saldo vart f 66.73. De begrooting sluit in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van f 1019.68. Overeenkomst rekening courant. De Voorzitter deelt mede, dat EL en \V. hebben gecorrespondeerd ova; het aangaan eener geldleening. De rijks* „Weg", riep zij gebiedend uit, „oi ik stoot voor de tweede maal. C!eok4 gij, dat de eer van een Romeinsche vrouw het speelwerk is van eiken on- handigen dagdief? Qa naar huis, laat u verbinden, beproef nooit meer met list of geM'eld te veroveren, wat je van rechtswege eeuwig ontzegd blijft.'^ Septimius, dien 'tbloed over het ücht gewaad stroomde, merkte, dat zijn rol hier was uitgespeeld. Acca Sempronia met den rookenden dolk in de hand, toonde hem door blik en gebaren zoo'rt I onbarmhartige vijandschap, dat hij zich tandenknarsend naar den uitgang wend de. Wat bleef hem anders over dart de roemlooze terugtocht. ln de zuilengang drukte hij de plooiert^B van zijn toga vast op de wonde ec( ijlde toen zwaar ademend naar buiten,' Daar trof hij de kamerslavin, die zich,. gedreven door onrustige nieuwsgierigst- heid en angst, niet verder in het door het maanlicht beschenen park vertrouwt had Met inspanning van alle krachten trachtte Septimius zijn toestand vpoc haar te verbergen. j „Ga", sprak hij met vaste stem. Eert andere keer. Voor heden is 't beter, dat ik de zaak opgaaf." Eurydice vroeg een woord tot irt* lichting. Hij schudde echter haastig het hooft*. „Houd je goed zeide hij kortat „Morgen schrijf ik je... Misschien 00R niet En daarna verdween hij in de dufö» ternis der hoogopgaande lauM-rierstruï* ken. (Wordt vervolgd), XienwsbUd - X BI ZHZ hoek Pensmarkt zzrr VAN i -

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 5