Parijsche Modebrie veil. Plaatselijk Nieuws. Kostelooze Rijwielplaatjes, VAN DEN MOTOR GEVALLEN EN OP SLAG GEDOOD. Vrijdagavond had bij Woerden op den straatweg naar Utrecht een ernstig motor ongeluk plaats, dat aan een persoon het Seven, heeft gekost. De 20-jarige P. P. uit Scheveningen reed met zijn motor naar Assen, waar de T.T.-races wilde gaan bezoeken. Achterop zat zijn vader. Plotseling sprong de achterband van het rijwiel op een moment, dat men met eee kalm gangetje reed. Door tot nu toe niet verklaarde oorzaak is de vader daar by vaa den motor gevallen. Hij bekwam een schedelbreuk en was onmiddellyk dood. De ongelukkige laat een vrouw met drie kinderen achter. ERICH MARIE REMARQUE EN DE LE1DSCHE POLITIE. Op den Rijnsburgerweg te Leiden, is Vydagavond een auto in volle vaart over eea vluchtheuvel gereden tegen een zich daarop bevindenden lantaarnplaal, welke öaaal afknapte. De inzittenden bleven ■ongedeerd. De bestuurder, tegen wien procesver- haal werd gemaakt, bleek te zijn de schrijver Erich Marie Remarque, die zóó aogeoomen was met de wijze waarop hij door de politie werd behandeld, dat hij onmiddellijk de f 120 betaalde voor schade aaa de eigendommen der gemeente toe gebracht en zelfs ook de politie wilde beloonen voor de genomen moeite. Toen de agenten daarop echter niet wil den ingaan beloofde hij spontaan een aantal exemplaren van zijn boeken te zullen staren voor de polite-bibliotheek. WINDHOOS TE HOEK VAN HOLLAND. Het tentenkamp geteisterd. Eén gewonde. Zondagavond omstreeks 10 uur zijn te Hoek van Holland op het kampeerterrein door een windhoos een tiental houten gebouwtjes vernield. Van een viertal is geen plank op elkaar gebleven. Beddegoed en ander huisraad lagen overal verspreid. Een twintigtal bewoners vond heden aachfc onderdak in het clubgebouw van de jongedamesclub „Prinses Juliana-Garde" directeur de heer J. Kreuger, die zich .seer verdienstelijk maakte bij de hulp- 'verfeening. Den heer A. S. Korpershoek schoot een arm uit de kom. Hij is de eenige gewonde. o ERNSTIG ONGELUK BIJ SASSENHEIM Rotterdamsche autobus aangereden. Zondagavond omstreeks kwart voor megen is, naar aan „de Courant" wordt gemeld, bij Sassenheim een ernstig ongeluk gebeurd. Een particuliere auto, komende uit de iriehting Leiden en op weg naar Amster dam, met vier inzittenden, reed met een vaart van oDgeveer 60 K.M. tegen een aafeobus, toebehoorende aan de Gebrs. de Vos uit Rotterdam. Door den schok vloog de auto het trottoir op en botste tegen «enkele daar wandelende personen aan. Eea 30-jarige heer G. O., die daar liep te wandelen, kreeg een dubbele been- fractuur, een 8-jarig meisje werd eveneens swaar gewond. Zij werd een huis binnen gedragen, waar het na vijf minuten, nog Yoor een dokter ter plaatse was, overleed. Voorts werden nog drie andere kin dwen eveneens ernstig gewond. Van de inEittenden van de open auto, die allen uit Amsterdam afkomstig zijn, was de «chauffeur op de vlucht geslagen, terwijl de drie overigen lichte kwetsuren hadden opgeloopen. Van één van hen bleek over brenging naar het Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk, wat ook geschiedde met de «Srie gewonde kinderen en den heer G. O. Bij het door de politie ingestelde onder soek beweerden de inzittenden van de Aaasterdamscbe auto, dat zij niet wisten aaa wie de auto toebehoorde, noch hoe de chauffeur heette. De auto was zeer beschadigd, terwijl de autobus aan den achterkant beschadigd werd. Volgens 'verklaringen verkeerden de inzittenden van de open auto onder den invloed van sterken drank. TRACTOR TEGEN TELEFOONPAAL. Zondagmorgen reed op den Horsterweg te Bierik een tractor, waarop 4 personen aaten. Doordat de chauffeur de bocht aüefc goed nam, botste de tractor in volle vaart tegen een langs den weg staanden telefoonpaal, met het gevolg, dat drie der inzittenden werden verwond. Een hunner de 23-jarige mej. H. uit Venlo, werd met eea ernstige hoofdwonde naar het R. K. Ziekenhuis overgebracht. Haar toestand is niet levensgevaarlyk. De beide anderen Scwamen met lichte kwetsuren vrij. De tractor werd vernield. 'Oh-' AUTO IN HET WIN3CHOTERDIEP. Een meisje verdronken. 'Zondagmiddag is een auto, waarin vier jongelui zaten, door tot nu toe onbekende «»&rzaak, onder Hoogezand, in het Win sckoterdiep geraakt, waarbij een 20-jarig zaeisje, mej. H. Hesseling uit Vlagtwedde, is verdronken. T i i i <1 VERDRONKEN. Zaterdagmiddag is mevrouw Adriani, die in gezelschap van haar man was, bij het baden in zee voor Ameland ver dronken. o DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Zondagnacht werd bij het inslaan van den bliksem de onderwijzeres van de bij zondere school te Holm (Gr.) mej. Anna Frederikse gedood. o LIJK GEVONDEN. Op de Zuiderzee tusschen Marken en het Gooi, is het lijk gevonden van de vrouw van den Uitdammer visscher G. Sanders. Zij had den 17en Januari j.l. haar woning verlaten en was sedert spoor loos verdwenen. —o— i INBRAAK. Bij den landbouwer Webbink, wonende in de Pollen onder Vriezenveen is inge broken. Een bedrag van ruim f 3000, wordt vermist. DRIEMAAL GEKOZEN EN NOG GEEN RAADSLID. Bij de gemeenteraadsverkiezingen te Zwolle verwierf de 3.D.A.P. negen zetels. De heer H. v. d. Vegt, een der oprichters der plaatselijke afdeeling van de partij, kreeg daarbij zooveel voorkeurstemmen, dat hij in alle drie kieskringen werd gekozen verklaard. Edoch hij stond als nummer twaalf op de ranglijst en het bestuur der afdeeling stelde hem dan ook den eisch zich aan die volgorde te houden en dus geen raadszetel te aanvaarden. De heer v. d. Vegt weigerde. De afdeeling heeft nu met 200 tegen 40 stemmen besloten hem als lid te royeeren. VROUWEN-IJDELHEID IN DEN ZOMER. Taschjes, ^handschoenen en zelfs weer de parasols. Zijn we in den zomer ij deler dan in den winter Zoo ja waarom Zou dit geen goed onderwerp zijn voor een enquête, vooral in den komkommertijd, wanneer minder het interesse van de krantenschrijvers, dan dat van de lezers een beetje moet aangewankerd worden? Volgens mijn bescheiden meening, gegrond op eigen en anderer ervaring, is de vrouw werkelijk in den zomer ijdeler dan in den winter. En als eerste oorzaak zou ik willen noemen het proces dat in de natuur plaats vindt. Als alles groeit en bloeit rondom ons, wordt ook ons eigen levensgevoel sterker. En als van zelf verlangen we dan ons mooi te kleeden, te sieren en op te knappen. Ook de zomerkleeding zelf draagt er toe bij ons ijdel temaken. Het is nu eenmaal veel prettiger fijne, luchtige stofjes te dragen, in teere, lichte of vroolijke, sterke kleuren, dan degelijke stevige winterstoffen. En zoo komt het, dat we, naar verhouding van den korten tijd dat we ze slechts dragen kunnen, aan onze zomerkleeren meer zorg besteden en er meer geld voor uitgeven dan voor onze wintergarde- robe. We willen alles tot inde puntjes verzorgd hebben. En dat wil op het oogenblik heel wat zeggen. Er behooren tal van kleinigheden tot de „coquetterieën" der zomermode. S? ^5*3* De Parasol. Daar is ten eersten de parasol 'n ouder- wetsch ding eigenlijk voor onzen moder nen zonlievenden tijd. Wanneer men opmerkt hoe veel moeite vrouwen en meisjes zich geven om bruin te worden, krijgt men het gevoel, dat de parasol geen reden van bestaan meer heeft. Die was goed in vroeger jaren toen men de heilzame werking van de zon nestralen nog niet kende en men voor een vrouw ontzettend veel waarde hechtte aan een blanke huid. Het zonnescherm van tegenwoordig heeft dan ook in de meeste gevallen niets meer dan een decoratieve beteekenis. Behoort geheel met de japon overeen te stemmen, liefst van dezelfde stof of op de gelijke gegar neerd te zijn. Men ziet dan ook pa rasols van de meest verschillende stoffen vervaardigd, van tafelzijde, van kant, van gebloemde zijde, cretonne enz. De garneering bestaat uit strookjes, ruches, lint, ingezette deelen, ajourrand- jes, applicaties ed. Over het algemeen zijn de parasols weer iets grooter van model en ook meer ho9pelvormig dan in het vorige seizoen. Ze tellen 12 in plaats van 16 baleinen, waardoor ze iets minder Japansch aandoen Bij een Schotsch japonnetje wordt ook een Schotsche parasol gedragen, ofwel een effen exemplaar, afgewerkt met een Schotsch strookje of ingehaald Schotsch lint. Nieuw zijn verder parasols waarvan niet het handvat maar het andere einde tot een haak is omgebogen, dien men aan den arm kan hangen. Handschoenen. De korte mouwen der zomerjaponnen en zelfs van sommige mantels hebben ons niet vaneen druk bevrijd. Integendeel, want ze zijn vervangen door lan ge handschoenen die veel warmer zitten dan een luchtige, soepele mouw. Bij een mantelcostuum draagt men veelal handschoenen met kappen ver sierd, met ingezette deelen van con- trasteerende kleur. Ze -worden op zij gesloten met zijden veters of met kralen knoopen. Daar de meeste handschoenen tegenwoordig van waschbaar leer worden vervaardigd kan men ze zonder bezwaar in de kleur van het taschje of de cein tuur kiezen. Bij zomertoiletjes kan men, evenals in den goeden onden tijd, weer mitaines van kant dragen. Deze vestigen echter zeer de aandacht op de vingers. Wie geen goedgevormde, welverzorgde han den heeft, kieze liever gewone hand- echoenen. 's Avonds zien we handschoenen van zwart satijn, met diamantjes versierd, ofwel handschoenen met loovertjes ge garneerd, kleur op kleur, maar ook zilve ren loovertjes op zwart, gouden op beige leer enz. Zeer elegant zijn handschoenen met strookjes uitgescbulpte strooken boven aan den rand of op verschillende hoogte, zooals onze afbeelding aangeeft De handschoen rechts boven is van donker leer met een versiering van licht leer boven op de hand en aan de manchet. De derde handschoen is uit wit en zwart leer samengesteld. Tasschen. Heel chic is een taschje dat in kleur, versiering en materiaal nauwkeurig met de handschoenen overeenstemt. Een nauveautè is een avondtaschje van roze crêpe georgette met drie strookjes en zilveren montuur. Een taschje van witte kraaltjes heeft een gouden montuur. Snoezige visitekaarten-taschjes zijn van zilver vervaardigd, met een monogram op gekleurd email, of van genopte stof in meerdere kleuren en een montuur van schildpad. WILHELMINE. Onze lezeressen, die uitvoerig wen- schen ingelicht te worden over de laatste mode, zoowel voor dames als kinderen, raden wij dringend aan een abonne ment te nemen op „Het Nieuwe Mode blad." Dit uiterst practische Nederlandsche modetijdschrift, hetwelk ook een schat van gegevens biedt voor handwerken in alle genres, is bij de uitgevers dezer courant tegen sterk gereduceerden prijs verkrijgbaar. De abonnementsprijs van Het Nieuwe Modeblad twee maal per maand ver schijnende in 16 bladzijden met tel kenmale 2 gratis knippatronenbladen, bedraagt slechts f 0.95 per kwartaal, franco per post f 1.25. HBUSDEN. De Ontvanger der Accijnzen te Heusden maakt bij deze bekend, dat aanvragen tot verstrekking van kostelooze Rijwiel plaatjes kunnen worden gedaan te zynen kantore Nieuwstraat N. 102A op de Donderdagen en Vrijdagen 16, 17, 23, 24, 30 en 31 Juli a.s. des namid dags telkens van 5 tot 7 ure. Bovendien kan dagelijksch onder de gewone kantooruren van v m. 9—12 en nam. van 24 ure ook aangifte worden gedaan. Zaterdag had de eindstrijd plaats van de serie-wedstrijden, uitgeschreven door de voetbalvereeniging „L O.N.G.A." alhier, waardoor deze weer tot het ver leden behooren. Het is wederom een groot succes geworden voor „L.O.N.G.A." Alles was weer nauwkeurig geregeld en ook over de leiding waren de verschil lende clubs, slechts één onsportieve ver- eeniging uitgezonderd, vol lof. Op de geheele serie-wedstrijden is er slechts één vereeniging geweest, die het woord „sportief' niet schijnt te kennen. De andere vereenigingen hebben zich allen, zoowel verliezers als winnaars, als ware sportvrienden gedragen, vooral, zonder de andere clubs iets tekort te doen, de plaatselijke vereeniging „Juliana®. De uitslagen der wedstrijden waren als volgt De wedstrijd Juliana Wilhelmina werd door Juliana met 42 gewonnen. S.D.O won vervolgens met 10 den afmattings-wedstrijd tegen L.O.N.O.A., zoodat in de finale kwamen S.D.O. en Juliana. Zelden hebben we een finale gezien die zoo vriendschappelijk verliep als deze. S.D.O. won met 20 en behaalde hier door den le prijs een sportfiguur. Juliana won de 2e prijs, zijnde een zilveren beker, terwijl de 3e prijs zijnde een zilveren lauwerkrans door "Wilhelmina werd behaald. Na afloop der wedstrijden had op 't „Concordia" onder een toepasselijk woord de uitreiking der prijzen plaats. Zaterdag en Zondag wordt in de school der Eerw. Zusters tentoonstel ling gehouden van wat in den loop des jaars door de leerlingen der naai school werd vervaardigd. ANDED. De voetbalvereen. „Sparta III" alhier, speelde j.l. Zaterdag een vriend schappelijke wedstrijd tegen „D.V.O." uit Meeuwen, welke door Sparta met 30 werd gewonnen. Een dochtertje van T. Tankens alhier kwam dezer dagen zoodanig van den zolder te vallen, dat het met een gebroken arm werd opgenomen. De Meisjesvereen. „Tabitha" al hier maakte per autobus een reisje naar Tilburg, Breda en Oisterwijk. Hoe- !wel het weer beter had kunnen zijn, werd er dien dag volop genoten en in opgewekte stemming keerde men over den Bosch huiswaarts. De timmermansknecht j. Straver had het ongeluk met een beitel in zijn hand te steken, tengevolge waarvan hij zich onder geneeskundige behande ling moest stellen. ALMKERK. A.s. Zaterdag zal alhier in de Geref. Kerk de jaarlijksche verhuring van zitplaatsen worden gehouden. J.l. Zondagmorgen maakte Ds. Dönszelmann aan de gemeente bekend, dat Z.Eerw. weer voor het beroep naar de Herv. Gem. van Zevenbergen heeft bedankt. CAPELLE. J.l. Zaterdagavond maakte ons muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" een muzikale wandeling vanat het re petitielokaal over Winterdijk, Willem v. Gentsvaart, Nieuwevaart, Zandschel en terug. Begrijperlijkerwijze bracht een en ander heel wat volk op de been. De postduivenvereen. „De Lucht vaart," gevestigd in liet café van Mej. 1 Wed. A. v. d. Haart, hield j.l. Zondag een wedvlucht vanuit Lier met den volgenden uitslag: J. v. Doornix, 1, 11, 12, 13. 14 19; A. Zwart 2, 9, 21; G. Treffers 3, 5, 6, 18, 25, 26, 27, 29; P. Nieuwenhuizen 4; A. Versteeg 7, 10, 22, 28, 30; G. Vos 8; H. Dekker 15; E. Haverhals 16, 20 en W. Versteeg 17, 20, 24. Eerste duif 9.3, laatste duif 9.26.20. Voor de vacante betrekking van onderwijzeres aan de O.L. school in de Nieuwstraat, hebben zich slechts 2 sollicitanten aangemeld. Bij het aan het gymnasium te 's- Bosch gehouden overgangsexamen is am. van de 1ste naar de 2e klasse bevorderd S. Kuipers en van de 2e naar de 3e klasse W. Heymans, beiden te Vrijhoeve Capelle, terwijl onze vroe gere dorpsgenoot M. Wendte van de 3e naar de 4e klasse werd bevorderd. Als een bijzonderheid kan wor den gemeld, dat in den tuin van den heer C. V. een hortensia staat met niet minder dan 134 bloemen en knop pen. Met het oog op zijn vertrek naar Schelluinen, hield Ds. Bolkensteijn uit 's-Gravemoer j.l. Zondagmorgen in de Ned. Herv. kerk a.d. Loonschendijk, voor welke gemeente Z.E. gedurende den tijd, dat hij in 's-Gravemoer stond, verschillende vacaturebeurten vervulde, zijn afscheidspredikatie. Een groot aan tal belangstellenden vulde» bij deze ge legenheid het kerkgebouw en volgde met aandacht de rede van den schei denden predikant. KERKWIJK. Maandagmiddag half vijf brak brand uit ia de boerderij, bewoond door F. Trauel. Het gebouw stond in een oogwenk in lichte laaie. Terwijl men met het blusschen bezig was, sloegen de vlammen over naar de ruim 100 meter verder gelegen boerderij van A. Bijl. Men vreesde, in verband met den vrij sterken wind, verdere uitbrei ding en riep telefonisch de hulp in van de brandweer uit de omliggende plaat sen. Met behulp van de motorspuiten uit Zaltbommel en Ammerzoden, wist men den brand tot beide perceelen te beperken. Een groote partij hooi ging verloren. Trauel is laag, Bijl niet ver-, zekerd. OUDENDIJK. De knecht van den landb. v. H. kreeg, toen hij een paard uit de weide wilde halen, een zoodanige trap tegen zijn been, dat h»:j zich dadelijk onder geneeskundige behandeling moest stel len, en vooreerst zijn werkzaamheden niet kan hervatten. RIJSWIJK. Het bouwen eener Pastorie voor de Ger. gemeente alhier, is opgedragen aan P. van Straten te Woudrichem, met selwerk en Joh. de Joode, timmerwerk, SLEEUWIJK. De uitslag van den wedstrijd tus schen D. F. C. alhier enWilhelmina II te Wijk was 40 ten voordeele van Wilhelmina. Aan de handelsavondschool te Gorinchem werd het diploma stenogra fie uitgereikt aan Mej. W. Sterrenburg en den heer P. Roeland alhier. Het diploma Fransche handelscorrespondent tie aan P. Roeland alhier. Bevorderd van de le naar de 2e klasse (Boek houden en handelsrekenen) Mej. H. de Jong en van de 2e naar de 3e klasse P. Roeland alhier. SPRANG. Aan de Nuts U.L.O. School tc Waalwijk werden uit Sprang de na volgende schoollieren bevorderd van de le naar de 2e klasse: J. Bouman, J. Timmermans en H. de Bie. Van <Je 2e naar de 3e klasse: C. Nieuwenhui zen Mzn. en L. Kuijsten en van de 3e naar de 4e klasse Toos van Ammel- rooij en B. Dalmaujer. Bij zekeren B. ontstond begin van brand, wat gelukkig bijtijds ge'oluscht kon worden. VEEN. Het zoontje van T. had Zater dagmiddag het ongeluk van een hoo-. gen ladder te vallen. Het werd bewus-, teloos opgenomen, zoodat direct ge neeskundige hulp moest worden inge roepen. Het verloop is gelukkig gun stig geworden, daar eerst de toestand ernstig werd ingezien. De pluk der groene noten, welke enkele dagen duurde, is afgeloopen. De prijzen waren niet zoo hoog als andere jaren, daar slechts 14 cent per k.g. werd besteed. WERKENDAM. De Zaterdag j.l. gehouden voet balwedstrijd door W.V.V. 1 en Para dijs van Gorinchem, op 't terrein aan den Bandijk, welke wedstrijd geheel belangeloos werd opgeluisterd door de muziekvereen. „Kunst na Arbeid" uit den Biesbosch, eindigde met 5 0 voor Paradijs. De vrouw van slager C. v. Dr. alhier kwam zoodanig te vallen, dat zij haar pols verstuikte en hiervoor geneeskundige hulp moest worden ont boden. Vorige week werd door de vis- schers van de groote Zalmzegenvis- scherij, aan den Kop van 't Land (Bies bosch) een zeekat gevangen, wegende ruim 20 pond. Het is een zeer groote zeldzaamheid dat deze dieren op derge lijke plaatsen gevangen worden. Begrij- pelijkerwiijze wilden velen uit onze ge meente dit dier bezichtigen. Woensdag j.l. kwam de werklie- denvereen. „Eendracht" in een drie- maandelijksche vergadering bijeen, ten huize van den heer joh. Zwets. Zie voor verslag ons volgend nummer. De heer Abr. Wijnja, diaken der Ned. Herv. Kerk, werd door den Ker- keraad gekozen als bestuurslid van het Weezenfonds dezer kerk. Onze vroegere dorpsgenoot,- de WelEerw. Heer Ds. H. Bogers, thans Ned. Herv. Predikant te Klaaswaal, heeft het beroep naar Reitsum (Fr.) aangenomen. ftVUUDKICMEM. De ontvanger maakt bekend, dat hij voor de in ontvangst name van aan vragen voor kostelooze rijwielmerken zitting zal houden op Zaterdag 18 Juli a.s. en wel i;n de gemeente Almkerk (gemeentehuis) van 4i/26 uur nam. Te Dussen (gemeentehuis) van 2.30 tot 4 uur n.m. Te Nieuwendijk (Instituut) idem. Te Werkendam (Nutszaal) van 4.30 —6 uur n.m. 1 Te Sleeuwijk (gemeentehuis) van 6.3.0 —8 uur n.m. Bovendien Vrijdag 17, 24 en 31 Juli a.s. aan het kantoor des avonds va» 79 uur. Het aanslagbiljet Inkomstenbelasting 1930'31 en indien mogelijk 1931'32, moet worden medegebracht. Door het Centraal Bureau voor de Statistiek, is het aantal inwoners dezer gemeente, volgens de gehouden volkstelling op 1 Januari j.l., vastge steld op 1031 mannen en 921 vrouwen, totaal 1952.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2