Tweede Blad No. 5140 Woensdag 15 Juli ©K A¥©M Jan Geertzen, 's-BOSCH, P. J. SGHETSELAAB Spreekuren 1012 en 1-3 voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Leesboeken Studieboeken Romans Tijdschriften Vakbladen Firma L.J. Veerman Ingezonden. Plaatselijk Nieuws, Gezondheidscommissie, Hótel Café Billard Restaurant Uitspanning Ruime Autogarages- BEHOORENDE BIJ HET (Buiten verantwoorde 1 ij k heicl der Redactie). Nu de verkiezingen weer voorbij zijn, willen Wim en Kees deze belangrijke gebeurtenis eens bespreken. Ze hebben daartoe een rustig plaatsje opgezocht en al heel spoedig steekt Kees van wal Zeg Wim, ben je op den verkiezings dag ook nog op stemmenjacht uitge weest voor jou candidaat. Wim: Nee hoor, het was van te voren al zeker, dat de mijne met stem men genoeg uit de „Bus" zou komen en daarom heb ik het mij maar niet druk gemaakt. Ik heb niets gedaan als de drukte wat opgenomen; en dan heb ik geprobeerd nog een beetje ge dachten te raden. Kees: En is dat goed gelukt, en wat heb je zooal geraden? Wim: Wel ik heb die'n dag de ver schillende liefhebbers gezien; en op hun gezichten was van alies te lezen. Ze leefden dien dag in hoop en vrees en naar gelang er een auto, of een rijtuig voorkwam, zagen ze Rood of Bleek; want ge moet weten, dat ieder aanstaand Raadslid, met auto of koets zijn menschen aansleepte en dus wa ren het telkens, vóór of t e g e nstand- ders, die kwamen stemmen. Hunne kan sen rezen of daalden, naar gelang den aanvoer, precies ne veemarkt jongen en ik geloof, dat vele harten angstig klopten. En wat een verscheidenheid Van rijtuigen dat ik gezien heb; ik zag er oude en nieuwe auto's, groote koet sen en tilbury's, aanbrengers op schoe nen en zelfs op klompen, maar allemaal waren ze blij, dat het vijf uur was. En nieuwsgierig dat ze waren wat er zoo- al in de Bus zat. De menschen van het stembureau waren maar aan het schaften gegaan, één van de Heeren liet z'n „porsje" maar staan, om maar gauw mee te kunnen tellen, en toen hij er achter kwam, dat er maar zoo'n beerje voor hém waren, was heel zijn eetlust verdwenen. Voor hem was het ook wel een groote strop. De men schen hier hebben wel geweten, wie een stem waard was en wie niet. En toch zijn er niet zulke groote veran deringen gebeurt, is 't wel Kees: Nee jongen, het is zoowat lood om oud ijzer gebleven. Ik vind dat onze arbeiders slecht uitgekeken hebben, er waren er toch van hun soort volop, maar ze doen net, of ze niets geleerd hebben. Wim. Ja Kees, dat is waar, doch we probeeren het maar weer voor 4 jaren, j Die voorkeurstemmen hebben nogal goed gewerkt, want ook in dat andere deel van de gemeente was zooiets aan de hand. Daar zijn de kiezers ook al onder op de lijst aan de gang geweest en dat heeft tot gevolg gehad, dat j een oude verdwijnt; men zegt, dat hier alweer de fietskappen schuld aan heb ben, niet vlug genoeg. Het is nou plicht van die beide ondersten, dat ze eens flink van der af beginnen te bijten; ik ben al benieuwd en gij Kees, gij zegt maar niks, wat denk jij eryan. Kees: Ik ben het met jou eens*Wim. We dienen af te wachten en zullen er het beste maar van hopen. Ik heb nog wat anders. Er is een brief gekomen met een mooi gedicht, om mijnheer den nieuwen candidaat van antwoord te dienen; doch nu wij niet weten wie wij voor ons hebben, zou ik daar wat op willen vinden en nu had ik ge dacht om onzen „zender" daarbij te gebruiken. Wim: Ik ben benieuwd wat ge klaar maakt, vlug dan, want van dieën mijn heer de Rijmelaar heb ik ook nog wat te zeggen. Kees. Gij moet nu maar eens luis teren wat ik te zeggen heb. De zender zal ik even in werking stellen; pas op. Dames en Heeren Alvorens met on ze „Telivisor" te beginnen, verzoek ik uw even te willen luisteren naar het volgende bericht. Radio Komkommer verzoekt te worden bekend gemaakt, met de verblijfplaats van een zeker persoon, die ongeveer half Juni al is vermist. De naam vermoedelijk gespeld met de beginletters van Hendrik, j Uppelschenhoek, Rijmelaar, Kerkenzak. Deze persoon moet in de meening hebben verkeerd, een groot dichter te zijn en zou zich in staat hebben geacht Kees en Wim het zwijgen op te leggen. Inlichtingen enz. omtrent de verblijf- I plaats van dezen grooten onbekende te zenden aan Radio Komkommer, p.a. j Redactie dezer courant. Bij voorbaat onzen oprechten dank. Wim: Wat zullen daar 'n hoop brie ven op komen zeg, en meteen weten wij dan wie die nieuwe candidaat is. Zet nu dat ding maar af, want ik praat liever een beetje en bovendien is het veelste helder voor jouwe Telivisor. Kees: Mij goed Wim, vertel maar op, dan laten wij onze „zender" van avond maar zitten. Wim: Het is intusschen dan alweer 'n keer vergadering geweest en het verslag heb je natuurlijk ook gelezen. I Kees: Ja jongen, dat heb ik, maar het gaat mij niet zooals een raadslid, die er wat op aan te merken had, want ik zeg er niets van. Wim: Die merkt nogal dikwijls wat aan en dan vergeet hij, dat er iemand klaar zit met een potlood en een stukje papier en dat gauw aanteekend. Ge dient, dunkt mij, eerst eens te over wegen wat ge zegt en of het in de courant komt, want als het er uit is kun je er wel spijt van hebben, maar dan is het eigen schuld en de gevolgen diende er dan zelf van te dragen. Afijn, dieje mijnheer is ook wel weer klaar. Maar waar ik meer om geef is, dat onze „elf" deze keer zoo gauw tot het koopen van een autobrandspuit overgingen. Ik geloof wel dat onze goede' oude spuitjes nu afgedaan heb ben en ik denk ook, dat het met bran den nu wel gedaan zal zijn. Want de brand is nu al gebluscht voordat hij goed en wel aan den gang is. Men zegt, dat de „Verzekering" hier tus- schen zit. Kees: Toch ben ik blij, dat het koo pen van zoo'n spuit er door is, want als het nog moest gebeuren, dan kwam ze er niet meer jongen. Wim: Waarom niet Kees? Kees: Wel omdat de klok weer stil staat; en gij weet toch ook wel, dat ze dan niet mee kunnen komen. Wim: O daarom is dat bouwen ook niet doorgegaan denk ik, op dat stukje grond waar wij het vroeger al eens over gehad hebben. Kees: Wel zeker jongen, dat is de oorzaak wel geweest. Wim: Toch vind ik het jammer, dat er nu geen daggeld meer te verdienen is met het pompen. Kees: Daar is nu niets aan te doen jongen, je moet er maar in berusten. Wim: Ik ga nu naar huis; morgen moet ik vroeg op, want ik ga* met 4 weken vacantie en ik hoop dat je meer zult hooren in dien tijd van het Radio bericht, en wensch je nu welterusten en de vrouw goeien avond. Kees: Ik hoop het waar te nemen jongen; goeie reis en tot ziens. WIM en KEES. Almkerk, Juli 1931. AND EL. Bij de gehouden aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis met schuur voor den heer C. Snoek alhier werd als volgt ingeschreven Metselwerk. P. A. Kramer, Genderen f 2400. A. van Bergeyk, Aalburg, f 2099. J. Zonneveld, Veen f 2098. G. W. Duizer, Sleeuwijk, f 1980. H. van Noorloos, Andel, f 1795. Gegund laagste inschrijver. Timmerwerk. P. A. Kramer, Genderen, f 2000. A. van Bergeyk, Aalburg, f 1801. J. Zonneveld, Veen, f 1800. A. Smits, Andel, f1575. G. Schouten, Andel, f1574. L. Pellikaan, Sleeuwijk, f1505. D. G. Mans, Andel, f 1444. Gegund laagste inschrijver. Verf werk. P. A. Kramer, Genderen, f250. B. Versluys, Andel, f205. Gegund laagste inschrijver. LAND VAN ALTENA. De pluk der zwarte bessen is in vollen gang, de afkomst is gbed, doch de prijzen laag en bedraagt van 1012 ct. per k.g. NEDERHEMEKT. Alhier is opgericht eene afdee- ling, aansluitende bii den Nederland- schen Fabrieksarbeidersbond geves ting te Amsterdam. Aanvankelijk heb ben zich reeds een dertigtal leden opgegeven, uit welke reeds een be stuur iè gevormd. NIEU.WENDIJK. Voor het toelatingsexamen gym nasium te Gorcum slaagde de jongenh. B. den Dekker alhier. Bevorderd naar de 2e klasse gymn. de jongenh. D. den Dekker. RAAiMSDONKSVEER. Donderdagmiddag had alhier de j opening plaats van het Tehuis voor Ouden van dagen, de Antonettastich- ting, genoemd naar wijlen Mevr. S. D. Lankhuijzen-Vermeulen. de groote wel- doenster der armen. De Voorzitter van het college van Regenten, de Hooggeb. Heer S. D. Lankhuijzen, riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe, zei dank aan al len <dtie medegewerkt hadden aan de tot standkoming van deze stichting, gaf daarna het woord aan Ds. Meischke, voormalig predikant- alhier. In het bij zonder gedacht Z.Eerw. wijlen Mevr. Lankhuijzen. wier hart steeds zoo warm klopte voor misdeelden en ongelukki- gen. wenschte Bestuur en Gemeente geluk met dit gebouw, hoopte dat Gods zegen zou rusten op al den arbeid hier in het belang der Ouden van dagen te verrichten, en wijdde met de woor den: In den naam des Vaders, des Zoons en des H. Geestes, het gebouw in. Vervolgens spraken: Mr. Naaijen. Ds. v. Willigen als consulent namens de R'donksche Kerkeraad, Classicaal Be stuur jen Capelsche Kerkeraad; dhr. Redert namens Kerkbestuur, en ten slotte Ds. Schokking uit den Haag. Prachtige bloemstukken waren aange boden; de Dameskrans zorgde voor de uitrusting van de linnenkast. Geve God zijn zegen aan de stichting en schenke Hij én dhr. Lankhuiijzen en Ds. Meisch ke het voorrecht nog vele jaren ge tuigen te zijn van den bloei dezer in stelling, wier voltooiing een hunner le- venswenschen was. SPRANG. Het dienstmeisje van J. N. had het ongeluk te vallen, waardoor zij aan haar rechterarm zulke kwetsuren op liep, dat de geneeskundige hulp van Dr. W. moest worden ingeroepen. Onzen dorpsgenoot C. Nieuwen- huizen Mzn., slaagde voor het toela tingsexamen 2e kl. der R.K. Hoogere "Handelsschool te Waalwijk. J.l. Donderdag sloeg het paard van den bakker W. op hol. Daar de deur van de wagen hierdoor achter opensloeg, rolde het brood den straat weg over. Gelukkig wist men het dier spoedig tot staan te brengen en werd hierdoor erger voorkomen. De 6-jarige B. C. speelde op een stuk weiland van den landbouwer A. de B. alhier, waarop een hit liep. Het ventje joeg achter het paard aan. Aan het einde der wei draaide het zich om en liep het ventje tegen den grond. Vreesde men eerst het ergste, later bleek dat de jongen nagenoeg geen letsel had bekomen, maar met den schrik en enkele schrammen aan zijn hoofd vrij kwam. o Vj rit i 113. „Het is het beste Rob," sprak Lorma, dat jij met ouwe Daan het arme kind met de machine naar haar vader terug brengt. De machine kan ons allemaal niet dragen, daarom blijf ik met kapitein Smit op de schoener, tot je ons ook komt afhalen. Wij zijn hier wel veilig." Zoo gezegd zoo gedaan. WÉ/ JbM vszziZk 114. Daan en Rob zetten koers naar het zen delingenstation, na een vaarwel toegeroepen te 'hebben aan de beide achter blij venden die onbezorgd, het zich op het dek van het schip gemakkelijk maakten. ROUWVERVEN binnen 24 uren diepzwart. Costuum Stoomen en per sen slechts f 3.50. Andere goederen aan de laagste Prijzen. >De Stralende Zone TILBURG. Depót Heusden Gez. Boeren. van ouds bekend ST. JANSSTRAAT 10—12 TELEF. 1NTERC. 436. Reclamewagens speciaal tarief. ialïw0Gn01nraim3BETiUg(ïügGilmïit'irüuiruinpJU]nJGi'i3iaj Tandheelkundige, GORINCHEM TELEFOON 349. 's Maandags 9-3 9.30—10 y.m. 115. Hel werd avond en nacht, en terwijl de machine zich in den donkeren avond verder spoedde, gingen Loama en kapitein Smit aan boord van den schoo ner onaangename oogenblikken tegemoet. De in boorlingen van het eiland hadden de vervolging niet opgegeven. Ze waren woedend dat de blanken ontsnapt waren en wilden hun hoofdman jaiet onder de oogen komen, enz. enz. ISteeds verkrijgbaar in den Boekhandel HEUSÜEN. WIJ KOOPEN RIJWIELEN 1^- Naai- of \p* Waschmachine BIJ A. J. DEN HOET daar slagen we altijd goed. Aanbevelend A. J. den Hoet Aalburg. DE zetelende te HEUSDEN, is samengesteld als volgt H. PRINSEN te Vljjmen, VnnrïiHpr N. VAN DER MAADEN te Wijk. W. F. HILWIG te Heusden. Dr. G. J. DE VRIES te Almkerk. A. VAN DE WIEL te Drunen. J. L. G. KINGMANS te Woudrichem JAN VISSER Az. te Werkendam. H. J. VAN EGGELEN te Heusden, Secretaris. Bij die Commissie kunnen klachten worden ingebracht over den met de gezondheid strijdigen toestand van woningen, waterloo- pen, slooten, mestvaalten, goten enz., over drinkwatervoorziening in 't algemeen over alles, waarbij de volksgezondheid betrokken is. JVicnw^blad Inderdaad, er bestaat geen beter en meer afdoend middel tegen slechte spijs vertering en verstopping, en de daaruit voortkomende kwalen. Alom verkrijgbaar f 0.65 per flacon. BEZOEKT 'fi RU llaflPjrORïï35ïnlKHIPü3Ei/»gtnfUSüginiUGu3IHKIlHiaiïïaii

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 5