Huiduitslag. Plaatselijk Nieuws. CONCERT BRAND TE MEDAN. Aneta seint uit Medan Een felle brand verwoestte zeven kedeh's in de Hongkong- straat. De schade, die ongeveer f 50.000 bedraagt, wordt voor een gedeelte door verzekering gedekt. De brand is zeer waarschijnlijk ontstaan tengevolge van rooken bij de bijvulling van een auto met benzine. TEGEN EEN PAAL GEREDEN. Zondagmiddag zou de 21-jarige A. Mulders te Soest even zijn motor pro- beeren. De man reed met groote snel heid; volgens ooggetuigen wel 80 K.M. door een bocht, waarbij hij een dame aanreed, die voor hem fietste. De dame bleef ongedeerd, doch de motorfietser botste tegen een ijzeren paal, met het gevolg, dat hij op slag werd gedood. INBRAKEN. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is te Hekendorp op drie plaatsen inge broken en wei bij den timmerman Vermeer, den schilder Ros en de gemeente-ontvan ger Van der Grift. By den gemeente-ontvanger is een be drag van ongeveer 800 gulden ontvreemd. Overal is men door het uitsnijden van ruiten binnengekomen. Van den dader heeft men nog geen spoor. o BRUTALE DIEFSTAL. Bij den veehouder Pr. aan den 's-Gra- velandschenweg te Weesp heeft de ruim 40-jarige boerendaggelder B. J. G. kans gezien, in het namiddaguur gedurende den melktijd, de woning binnen te drin gen en uit een kast een bedrag van ea. f50 te ontvreemden. De dief wist, dat op dat uur de weg veilig was,' want daar hij nog kort geleden tijdens den hooibouw bij den heer P. gewerkt had, was het hem bekend, dat de boer en zijn vrouw samen de koeien gingen melken, waarvoor zij zich naar het ach ter den spoordijk gelegen weiland moes ten begeven. De indringer behoefde dus op vorengenoemd tijdstip niet bevreesd te zijn, overvallen te worden. Zoodra de heer P. het geld miste, hetgeen daags na den diefstal het ge val was, waarschuwde hij de politie, die vingerafdrukken nam. De verden king viel onmiddelijk op G., die, toen hij bij den boer werkte, op dezen al dadelijk geen gunstigen indruk had ge maakt. Op die aanwijzing hield de po litie den man aan en zette hem in de cel, hoewel hij aanvankelijk verklaarde van niets te weten. Een vergelijking met de vingerafdrukken toonde echter duidelijk aan, dat men den dief ge vangen had. Bij een nader door de politie afge nomen verhoor bekende G. den dief stal gepleegd te hebben. Van het ontvreemde geld was nog slechts ongeveer f4 over. G. had vol gens zijn verklaringen, flinke verterin gen gemaakt en anderen royaal getrac- teerd. De politie heeft hem voor den Officier van Justitie te Amsterdam ge leid, die, na hem een voorloopig ver hoor te hebben afgenomen, hem weer op vrije voeten heeft gesteld. OP HET ZOMERFEEST. Ter gelegenheid van de zomerfeesten te Bedum heeft zich in de cakewalk aldaar een incident voorgedaan. Een meisje werd lastig gevallen door een groep jongens. Toen deze door het personeel waren verwijderd, begonnen zij de stokken van de overkapping los te maken. Toen een der bedienden bui ten kwam werd hij onverwachts door een 5-tal jongens aangevallen en op het hoofd geslagen. De zoon van den eige naar, de heer Klinkhamer Jr., die den bediende wilde ter hulp snellen, ont ving een messteek in het hoofd. Toen de eigenaar van de cakewalk van het gevecht hoorde, wilde hij zijn zoon opzoeken. Hij werd plotseling dooreen man van achteren aangevallen en kreeg een steek-snijwond aan het hoofd. Hij had veel bloedverlies. De politie ach terhaalde later de vechtersbazen op den weg naar Onderdendam. De 23-jarige Tjeerd A. werd als verdachte aange houden. DOOR EEN A~UTO OVERREDEN EN GEDOOD. Vrijdagmiddag is te Leersum een ern stig ongeval gebeurd, waarbij de win kelier C. Lagemaat uit Leersum werd gedood. Lagemaat fietste op den Rijks weg bij Leersum, toen een auto na derde. H stak plotseling naar rechts den weg over en werd door een hem achterop rijdende vrachtauto gegrepen en op slag gedood. De auto reed tus- schen twee boomen door tegen een schutting en werd geheel Vernield. De chauffeur bekwam geen letsel. De auto is in beslag genomen. De schade is vrij groot. Beknopt verslag van de vergadering van den Raad der Gemeente AN- DEL op Vrijdag 17, Juli des n.m. 3 uur. Voorzitter :Edelachtb. Heer A. D. -v. d. Schans. Secretaris: WelEd. Heer B. v. An- del. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring met heet formuliergebeeed. De secretaris leest de notulen der vorige vergadering, die onveranderd worden vastgesteld. Voorloopige vaststelling rekening i,93°- i - 'i Deze rekening is onderzocht door een commissie bestaande uit de hee- renv. Houwelingen en v. Wijgerden. De heer v. Houwelingen brengt na mens deze commissie rapport uit en adviseert tot goedkeuring. Met algemeene stemmen wordt de rekening hierop vastgesteld. Den gewonen dienst ontvangst f31156,26, uitgaaf f28504,81, batig slot f2651,45- Kapitaal dienst ontvangst f4775, uitgaaf f4768,33, hatig slot f6,67. De wethouders onthielden zich van stemming. Onderzoek geloofsbrieven van de gekozen raadsleden. Deze stukken worden onderzocht door een commissie bestaande uit de heerenv. Houwelingen, Naaijen en v. Wijgerden. De commissie verklaart na dit onderzoek alles in orde te hebben bevonden en adveseert der halve tot toelating. Overeenkomstig dit advies wordt met algemeene stemmen tot toela ting besloten. Wijziging begrooting 1931- Conform het voorstel van B- en W. wordt tot deze wijziging besloten. Vaststelling pensioengrondslag voor den Gemeenteveldwachter. Deze grondslag wordt op verlangen van den pensioenraad opnieuw vastge steld op een bedrag van f 1745.1> n.l. f 1400.voor jaarwedde, f 100. voor kleeding, f225.voor vrije wo ning en f 20.voor geneeskundige hulp. Met een paar kleine wijzigingen wordt een ambtenaren reglement, zoo als dit door B. en W. overeenkomstig met bekende model van de firma Samson uit Alphen, den raad is aan geboden. Ingekomen stukken Procesverbaal van kasopneming op 20 Juni bij den Gemeente-ontvanger en den Administrateur van het G E.B. waaruit blijkt dat alles in behoorlijke orde is bevonden bij den Gemeente ontvanger was in kas een bedrag [van f5569.18 bij den administrateur van het G.E.B. f681.60. Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep, droog daarna voor zichtig af, doe er dan wat Purol op en strooi daar overheen nog wat Purolpoeder. Her haal dit eiken dag, zoolang het noodig is. HEUSDEN. Donderdag 16 Juli 1931 had de jaarvergadering plaats van „Heusden's Mannenkoor", in het vereenigingslokaal van „Het Wapen van Amsterdam". De Voorzitter, de heer H. B. Lefferts, opende deze vergadering, waarna door den Secretaris-Penningmeester, dhr. J. Meijer, e en keurig jaarverslag werd uitgebracht, terwijl uit diens finantieel verslag bleek, dat er nog een flink batig saldo in kas was. Boeken en bescheiden werden in orde bevonden. Aan de beurt van aftreding als bestuurs leden waren de heeren A. M. Laros en A. Nooten, commissarissen en H. B. Lefferts, voorzitter. Beide eerstge- noemden werden met algemeene stem men herkozen, terwijl in de plaats van den heer H. B. Lefferts, die wegens drukke werkzaamheden als voorzitter moest bedanken, tot voorzitter werd ge- koen, de heer Jac. v. d. Pol. Als nieu we bestuursleden werden nog gekozen de heeren J. Sens en J. H. Brouwers. Aan den directeur, den heer C. J. M. Merkx, werd namens de vereeniging een prachtig cadeau aangeboden voor het vele werk, dat hij steeds belange loos voor H. M. verricht. A.s. Woensdag zal bij gele genheid van het 80-jarig bestaan van 't Genootschap der H. Kindsheid om 3 uur n.m. in het Vereenigingsgebouw een Missiefilm worden vertoond, al leen toegankelijk voor de leerlingen de R K. Scholen. Zaterdag en Zondag was in de R. K. Meisjesschool tentoonstelling van wat gedurende den cursus 1930 1931 door de leerlingen der hand werklessen vervaardigd was. Er was veel en velerlei en alles droeg den stempel van groote nauwkeurigheid en vaardigheid, zoodat de talrijke be zoekers weer een keer te meer over tuigd zullen zijn van het groote jnujt van deze cursussen, die onder de be kwame leiding vap de Eerw. Zuster Aniceta voor de vrouwelijke jeugd der stad en hare omgeving' van niet te onderschatten belang zijn. AALBURG. Tot tijdelijke leerkracht aan de Openbare school alhier, werd aange steld de heer A. Thies onderwijzer te Veen. ANDEE. De heer T. M. Polak alhier is aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Gorinchem van de 4de naar de 5de klasse bevorderd. Aan gebr. Tankens alhier is ge gund het bouwen van een woon- en win kelhuis, benevens een broodfabriek voor de firma Buijzer te Almkerk. De uitslag van den gespeelden wedstrijd tusschen „Sparta I" en „Wil- helmina II" uit Wijk, op Zaterdagavond j.l., was gelijk spel, 2—2. ALMKERK. Met ingang van 1 Juli j.l. ia de heer P. L\ Koekkoek benoemd tot Heemraad van het waterschap ,,'t NieuwLand". Op de j.l. Donderdag gehou den ledenvergadering van de Oranje- vereeniging alhier, werd besloten, in- verband met de tijdsomstandigheden dit jaar geen feest te vieren. BABYLONIëNBROEK. De hr. JCongel. vereen. „Obadja" alhier, maakte 1.1. Woensdag een reisje per fiets naar 's-Hertogenbosch, Vugt en Oisterwijk. Na een kijkje genomen te hebben in de St. Janskerk te 's-Bosch, werd de reis voortgezet naar Vugt en al daar een tijdje vertoefd b ijden „IJze ren Man". Na het terrein, dat een oppervlakte heeft van niet minder dan 120 H.A., doorwandeld te hebben, werd ook nog een boottochtje gemaakt. Van daar ging het naar Oisterwijk, waar het verdere gedeelte van den dag werd doorgebracht. Des avonds keerde men over Tilburg huiswaarts. Ten nadeele van den landbouwer H. L. alhier, werden in den nacht ^ran Vrijdag op Zaterdag een 13-tal jonge hennen, die in de buitenlucht hun nacht verblijf hielden, ontvreemd. Daar geen spoor van dieren te be speuren valt, schijnt hier diefstal in het spel te zijn. Zaterdag 1.1. zijn ten nadeele van B. v. d. B. een 7-tal jonge eenden ont vreemd. Van de(n) dader(s) is tot he den geen spoo rte ontdekken. CAPEL'LE. Bij het aan de Rijks H. B. S. te 's Hertogenbosch gehouden overgangs examen werden o.m. bevorderd van de 4e naar de 5e klasse, E. Keentze van de 3e naar de 4e klasse. M. Rijken van de 2e naar de 3e klasse, C. Addink, allen alhier. Bij het vorige week te Breda ge houden examen voor de Hoofdakte slaagde de heer H. Braaksma, onderwijzer aan de Chr. School a.d. L'dijk. Aan Mej. v. d. Swet, onderwijzeres aan de Chr. School in de Nieuwstraat, is ziekteverlof verleend. Mej. M. Konings te Raamsdonk is tot onderwijzeres aan die school benoemd en is reeds in functie getreden Onder leiding van het onderwijzend personeel der Bijzondere School in de Nieuwstraat, maakten de leerlingen der hoogste klasse dier school j.l. Donderdag een schoolreisje naar Arnhem en om streken, waar door de kinderen een recht gezellige dag werd doorgebracht. Het bouwen van een dubbel woonhuis voor den heer H. Stam te Vrij- hoeve-Capelle is na gehouden aanbesteding opgedragen aan den aannemer B. Kielen te 's Gravenmoer. A.s. Zondag des avonds 6 uur hoopt Ds. A. van Willigen in de Ned. Herv. Kerk alhier, in verband met zijn vertrek naar Rijssen zijn afscheidspredi- katie te houden. Zondagmorgen zullen door Z.Eerw. eenige nieuwe lidmaten, welke deze week hun belijdenis hopen te doen, worden bevestigd. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" is voornemens a.s. Zaterdagavond bij gunstig weer, een muzikale wandeling te maken door het Oostelijk gedeelte der gemeente. Het gerestaureerde orgel in de Ned. Herv. Kerk te dezer plaatse werd j.l. Zondagmorgen door Ds. A. van Wil ligen met een predikatie naar aanleiding van Ps. 150 vers 4 ingewijd. De firma Koppejan uit Veenendaal, onder wiens leiding deze restauratie plaats had, komt voorzeker een woord van lof toe voor de correcte afwerking van een en ander. 's GRAVENMOER. Vrijdagavond a.s. hoopt voor de Ned. Herv. Gemeente alhier, om 7.30 uur op te treden, cand. Schrote van Utrecht. De pluk der zwarte bessen is alhier nog in vollen gang. De oogst is groot maar de opbrengst is klein. Op de veiling te Drunen werd gemiddeld 15 a 16 cent per K.G. gemaakt. Door het regenachtige weer schiet het plukken dan ook slecht op. De bestrating aan de Vaartweg is door het gemeentebestuur aanbesteed aan Chr. Luos te Dongen-Vaart voor f0.56 per M2 alles inbegrepen. MEEUWEN. [Maandag 27 Juli, avonds 7 uur (O.T.) hoopt voor de Geref. gemeente op te treden Ds. Lemain buit Leiden. 1 .1 Aan den timmerman C. Vos alhier, is opgedragen het bouwen van een kerk voor de Geref. gemeente alhier. NIEUWENDIJK. Onder de vroegere soorten aardappelen zooals Meesters en Blauwputten neemt de z.g. aardappel ziekte sterk toe en zal spoedig |de helft der opbrengst doen verloren gaan. Deze week zal er vanwege de Geref. kerk een collecte langs de huizen gehouden worden ten bate van een te openen Zendingshospitaal. Het Telefoon-kantoor is met ingang van 1 Augustus as. voor abonné's geopend tot des avonds 20 uur. Doordat het paard op hol sloeg geraakte het zoontje van den heer M- v. H. onder den rolwagen. Hij werd zoodanig verwond dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. De busjes bij degenen die aan gesloten zijn bij de kerktelefoon heb ben in 't ie halfjaar van 1931 de som opgebracht van f305.90. POEDEROIJEN. De gehouden zitplaatsen-verhu ring in de Ned. Herv. kerk bracht f87 meer op dan het vorige jaar. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse R.H.B.S. te Gorinchem onze dorpsgenoote mej. Chr. van Westrenen. SPRANG. J.l. Vrijdag maakte de Chr. zangvereeniging „Excelsior" alhier, met twee autobussen een plezierreisje naar den Haag en Scheveningen. 's Morgens om 6 uur vertrok men terwijl men om ca. 12 uur weer thuis was. Het was een gezellige (dag. Onder leiding van Ds. Fokke- ma Herv. predikant alhier, werd j.l. Vrijdag door verschillende zijner ca techisanten een bezoek aan Amster- sterdam gebracht. Vele bezienswaar digheden werden bezocht. Met den trein van 22.15 uur arriveerde men te Waalwijk. Door Ds. Hagen Geref. pre dikant alhier, zal dezen winter aan belijdende leden der kerk over ver schillende onderwerpen een cursus gegeven worden. Heden Woensdag avond 8 uur zal Z.Eerw. met de cur sisten het formulier van het Heilige Avondmaal behandelen. VEEN. De prijzen der aardappelen zijn de laatste dagen aanmerkelijk gedaald. Er werd voor Eigenheimers onger f3. per H.L. besteed. Dat het hooigras weinig waarde heeft, ondervond de heer 't H., welke voor eene weide gelegen in de Steeg, voor enkele dagen f 80.kon krijgen. De eigenaar sloeg dit bod van de hand en heeft zich verplicht gezien, wijl er geen kooper voor te vinden was, de weide te laten maaien en de opbrengst te ge bruiken als mest. Tot directeur der Gemengde Zang vereeniging alhier, werd benoemd de heer A. v. d. Nat te Sleeuwijk. WERKENDAM. Gedurende het eerste halfja,ar 1931 werden in het Badhuis alhier, genomen: Dames-kuip 795, Heeren- kuip 666, Kinder-kuip 365, Dames- douche's 1374, Heeren-douche's 2757 en Kinder^douche's 531 totaal aan kuipen en douche's 6488, wel een bewijs dat deze gelegenheid in een zeer groote behoefte voorziet. Hen, die hiervan nog geen gebruik ma ken, kunnen wij aanraden, dit nog te doen. Het zoontje van den heer D. v. Z. geraakte onder een fiets met ge volg dat hij een beentje brak en geneeskundige hulp moest worden ontboden. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse aan de H.B.S. te Gorin chem, Mej. L. van Loon alhier; van de vierde naar de vijfde klasse, de heer G. M. Mijnlieff. Bevorderd aan het Gymnasium te Gorinchem Van de derde naar de vierde klas se Mej. A. W. J. Mijnlieff; van de derde naar de vierde klasse, de heer F. B. Jonkervan de derde ;naar de vierde klasse, de heer C. Lazonder (voorloopig) van de vierde naar de vijfde klasse de heer G- Visser Wzn. Door van het gemeente-Urinoir af te springen kwam het tien-jarig zoontje van C. V. zoodanig op zijn rechterpols terecht, dat deze gebro ken werd en door Dr. Br. moest worden gezet. Woensdag 22 Juli des nam. 7.30 uur hoopt in de kerk der Geref. Gemeente alhier, op te treden, Ds. A. van Dijke van Nieuw-Beijerland. J. v. C. alhier, werkzaam als schilder te Gorinchem, kreeg zoo danig een stalen raam op zijn lin kervoet, dat hij zich later onder ge neeskundige behandeling moest stel len van Dr. Bresles alhier. De voet was verwond en inwendig gekneusd. Zaterdagmorgen was een meis je aan het fietsen nabij de Nieuwe Haven. Op een gegeven moment ver loor zij haar stuur en reed in 't water. Spoedig sprong de schipper van het klipperschip „Maria" (v. d. Sluis) te hulp en wist het meisje, ten koste van een nat pak, op het droge te brengen. Even Later werd ook de fiets opgehaald. Met de schrik en een nat pak kwam het meisje er af. .WIJK EN AALBURG. J.l. Zaterdagmiddag heeft er alhier, een vriendschappelijke wed strijd plaats gehad tusschen de al hier gevestigde korfbalclub'„Excelsi or" en de Bossche Chr. korfbalclub „B.C.K.C.". Deze wedstrijd werd door „Excelsior" met 31 gewonnen, waardoor „Excelsior" getoond heeft, gezien de sterkte van „B C.K.C." een club te worden, waarmede men ge ducht rekening moet houden. te geven door de Fanfare .ONDERLING GENOEGEN" te Wijk en Aalburg, Directeur de Heer P. BASELAAR, op Zaterdag 25 Juli 1931, des avonds 8 uur (Z.T.) op de Perzikstraat. PROGRAMMA: Spa-Monopole Marche. La Folatre Fantasie. l'Eglantine D'or Fantasie. La Grotte des Fées Ouverture. Tructidor Ouverture. Avril en Fleur Fantasie. Vlaanasche Kermis. Marsch Populair. Vergadering van den Raad der ge meente WOUDRICHEM, op Dins dag 14 Juli 1931, des nam. 7.30 uur. Voorzitter: Edelachtb. Heer Jac. v. d. Lely/ Secretaris: WelEd. Heer Chr. van Rijswijk. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met het uitspreken van het formulier gebed, waarna de notulen der vorige vergadering door den Secretaris wor den gelezen en onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken: Besluiten van Ged. St., houdende goedkeuring van de raadsbesluiten tot wijziging der begrootingen van 1930 en 1931. Proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger, aangevende in ontvangsten f 128746.89, in uitgaven f 1 25283.50i/2, zoodat in kas was een bedrag van f 3463.38i/,. Schrijven van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw, hou dende mededeeling, dat de voorloopige uitkeering uit de gemeentefondsbelas ting voor 1931'32 is vastgesteld op f7.7313 per inwoner of in totaal op f 15222.93. Schrijven van alsvoor, waarin wordt medegedeeld, dat de uitkeering van het Rijk ingevolge art. 3, sub a der wet van 15 Juli 1929 (Stbl. No. 388), in de wedden van den burgemeester en den secretaris wordt vastgesteld op f3000. Schrijven van alsvoor, houdende me dedeeling, dat de subsidie in de kos ten van steunverleening voor het tijd vak 8 Februari tot 14 Maart 1931, is vastgesteld op f 154.68. Schrijven van Mej. M. A. Scalé te Breda, dat zij de benoeming tot on derwijzeres aan de 2e Openb. school alhier aanneemt. Schrijven van het Bestuur der Chr. Bewaarschool alhier, houdende toezen ding van de rekening en verantwoor ding dier school over 1930 en dank betuiging voor de ontvangen subsidie. Afschriften van de processen-verbaal van de zittingen van het stembureau in het stemdistrict 1 en II, van het hoofdstembureau en van het centraal stembureau, ter verkiezing van dele den van den Raad dezer gemeente. Mededeeling van de heeren A. B. Holster, J. Kuypers, J. Spiering, W. Viveen, M. D. van Wendel de Joode en A. van der Wiel, dat zij hunne benoe ming tot lid van den Gemeenteraad aannemen en van den heer J. Spoor Jzn., dat hij de benoeming als zoodanig niet aanneemt. Al deze stukken worden voor ken nis geving aangenomen. Op voorstel van B. en W. wordt m.a.s. goedkeuring verleend aan de in gezonden rekening van de Gezondheids commissie, gezeteld te Heusden, over het jaar 1930, terwijl de begrooting voor het jaar 1932 tegelijk met de ge- meentebegrooting zal worden behan deld. Daarna komt ter tafel een verzoek van de Kamer van Koophandel en Fa brieken te Dordrecht, om instemming te betuigen met een door meerdere Kamers van Koophandel en Fabrieken aan den raad van Ministers gericht adres, om den bouw van een brug bij Moerdijk niet langer uit te stellen, maar zoo spoedig mogelijk ter hand te nemen. Tevens wordt voorlezing gedaan van een schrijven van het Gemeentebestuur van Sleeuwijk, waarin wordt verzocht te willen mededeelen of op de instem ming dezer gemeente kan worden ge rekend, indien gemeld gemeentebestuur zich met een verzoek tot de regeering wendt, om den bouw van de brug over de Merwede aldaar te willen bespoe digen. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. voorstellen aan het eerste verzoek geen adhaesie te betuigen, doch wel medewerking te verleenen aan het ver zoek van het gemeentebestuur van Sleeuwijk, aangezien het meer in het belang van deze streek is, dat er een brug komt te Sleeuwijk dan aan de Moerdijk. Vooral als de brug bij Kei- zersveer gereed zal zijn, zal aan een brug bij Sleeuwijk behoefte worden ge voeld voor het internationaal verkeer. Het lid Spiering deelt mede, dat door de betrokken ingenieurs bij het bepalen van de plaats van een brug met de lo cale belangen geen rekening wordt ge houden, maar wel met het nationaal en internationaal verkeer. In verband daar mede worden ook juist de bruggen zoo gelegd, dat het verkeer om de gemeenten heen wordt geleid. De juiste j plaats waar de brug over de Merwede

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2