TI EL. c. bouman de Naweide de Naweide de Weitoemaat jTelekan, publiek verhuren Weitoemaat 'S'ï HEUSDEN. DOBderdag 13 Augustus a.s. Notaris PAAP Notaris PAAP Notaris PAAP Notaris SCHREURS publiek verpachten: 's-HERTOGENBOSCH, Buitenland, Burgerlijken Stainl. Voor terstond gevraagd: Marktberichten Advertentie». Belangrijke Prijsverlaging H UISHOUDJ AM 1 pondsflesschen f 0.40 2 f 0.70. Notaris RIETRA HAVENSTRAAT 5 vanuit de Korte Nieuwstraat naar de Heistraat in botsing met een aldaar pas- seerende auto, waardoor zijn fiets totaal vernield werd. Tot predikant bij de Ger. Kerk alhier is beroepen de Eerw. heer v. d. Bosch, Cand. t. d. H. Dienst te Nykerk, Het 4 e elftal der voetbalvereen. Excelsior" alhier nam jh.Zondag te Waal wijk deel aan den door de voetbalvereen. SH.E.C." aldaar georganiseerden serie wedstrijd en speelde tegen „Hercules" uit Waspik. De wedstrijd eindigde in een 21 overwinning voor „Excelsior", waar door zij zich in de finale plaatste, welke a.s. Zondag gespeeld wordt. Na ongeveer 3 jaar te dezer plaats als herder en leeraar werkzaam te zijn geweest nam onze geachte en beminde predikant, Ds. A. van Willigen, j.l. Zon dagavond 6 uur van de Ned. Herv. gem. afscheid met een predikatie naar aanleiding van 2 Cor. 43:13 „De genade des Heeren Jezus Christus en de liefde Gods en de gemeenschap des Heiligen Ceestes zy met U allen. Amen". Aan het einde zijner met aandacht beluisterde reden volgden de gebruikelijke toespraken tot verschil lende colleges en personen. Namens de gemeente werd de vertrekkende leeraar toegesproken door den consulent, Ds. Schlemper uit Besoyen, die ook sprak namens de ring 's-Grevelduin-Capelle, en de Classis Heusden. Hierna nam Ds. Fok- kema uit Sprang het woord om zijn Collega namens de Ned. Herv. gem. aldaar dank te brengen voor zijn werkzaamheden in die gemeente tijdens de predikantsvacature waarna de ouderlingen J. A. Verheyden en G. van der Schans den scheidenden predikant toespraken en de aanwezigen verzochten hem toe te ziDgen Ps. 421:4 en Ps. 122:3. Het kerkgebouw was geheel gevuld met belangstellende, (naar schatting ongeveer 1200) zoowel uit deze als uit omliggende gemeenten. Zeer vele maakten van de gelegenheid gebruik in de consistoriekamer persoonlijk afscheid van Ds. van Willigen te nemen. A.s. Zondagmiddag hoopt Z.E. in zijn nieuwe gemeente Rijssen zijn in treerede te houden, na des morgens door zijn ambtgenoot Ds. G. J. Koolhaas uit Charlois tot zijn werk aldaar te zijn ingeleid. Na een diensttijd van 47 jaar aan de O.L. school aan de Nieuwstraat alhier zal mej. J. E. Mazirel 31 Aug. e.k. het onderwijs met pensioen gaan verlaten. In verband hiermede heeft zich uit oud-leer lingen van haar een comité gevormd, teneinde haar dien dag tot een onverge- telijken te maken. In dit comité hebben zitting de heeren H. Kerst, J. Michael, J. Rijken, B. van der Hoeven, C. de Rooy- Nieuwenhuizen, C. Sterrenburg, M. de Bruijn, B. Verhoeven, H. J. Spierings, J. Huijsman en H. Vos. Tot voorzitter van dit comité is be noemd de heer C. de Rooy Nieuwenhuizen en tot secretaris-penningmeester de heer B. v. d. Hoeven Jzn. Verschillende meisjes zullen worden aangezocht om bij de oud leerlingen gelden in te zamelen, terwijl degenen, die buiten de gemeente woon achtig zijn en van mej. Mazirel onderwijs genoten hebben een schriftelijke uitnoo- diging tot dit doel zullen bekomen. Deze giften kunnen gezonden worden aan den heer B. van der Hoeven, Hoogevaart, al hier. DRONGELEN. Maandagavond vergaderde het Co mité van de alhier te houden Bazar, ten bate van de muziekvereeniging „Excelsior" alhier. Het Comité bestaat uit de heeren C. M. Donken, voorzitter, C. van Gammeren, secretaris, J. K. Haase, penningmeester, D. A. van der Schans en T. Vos, leden. Het Bestuur van „Excelsior" neemt even eens in 't Comité zitting. Besloten werd, de Bazar te houden op 10, 11 en 12 September aanstaande, in de zaal van den heer G. Nieuwkoop alhier. Door verschillende dames werden bij de inwoners roeds lijsten ter teekening aangeboden, waarop velen hebben ge- teekend. Behalve finantiëele steun werden veel geschenken toegezegd, ook uit de omliggende gemeenten. Waalwijk gaf hierin een goed voorbeeld. Steeds wor den geschenken bijgebracht. Velen zullen nog iets aan te bieden hebbendeze wor den verzocht, niet te wachten tot 't laatst doch zoo spoedig mogelijk dit te bezorgen bij den heer C. M. Donken, die zich gaarne met de inzameling belast. BUSSEN. Zondag nam ds. J. J. Kuijper af scheid van zijne gemeente na een verblijf van bijna vier jaren. Zyn Eerw. had tot tekst gekozen 1 Filipp.27. Een gloedvolle rede was het laatste woord dat de scheidende leeraar tot de gemeente sprak. Aan het einde hiervan werd ZijnEerw. in hartelijke welgekozen woorden toegesproken door den president kerkvoogd en diaken J. C. van Dijk en werd op diens verzook Ps. 121 4 toe gezongen. Een zeer groote schare was aanwezig, zoodat het kerkgebouw tot alle hoeken gevuld was. De beminden leeraar werd na afloop van den dienst door velen nog bezocht. Van de ringpredikanten was tegenwoordig ds. Kruijs-Voorberge uit B.- Broek. Voor het U.L.O. examen A. slaagde A. W. van Vark alhier. GIESSEN. De heer Maas, fortwachter, heeft bedankt als Voorzitter van de Gemengde Zangvereeniging alhier. HEESBEEN. Woensdag 5 Aug. hoopt de alhier geruimen tyd bestaande reisvereeniging G.Z.U.G. per autobus van de Holl. Buurt spoorwegen een reis te maken naar Ny- megen. MEEUWEN. Te Breda slaagde voor de hoofdakte de heer B. van Hoven alhier. NIEUWENDIJK. De slagersknecht Joh. v. B. kwam dusdanig met de vleeschmachine in aanraking, dat hij zich onder genees kundige behandeling van dr. de Vries moest stellen. Van de lichting 1932 zijn bestemd tot gewoon dienstplichtige: T. A. den Dunnen en L. van der Stelt. Tot buiten gewoon dienstplichtige: W. Kasen, T. van Rosmalen, T. v, d. Stelt en T. Biesheuvel, allen alhier. Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse der Chr. Kweekschool te Qorinchem, de heer W. Wijnands en mej. Adri Wisse, van de tweede naar de derde klasse de heeren: P. J. van Helden en B. Koekkoek, van de derde naar de vierde klasse de heer P. Koek koek, allen alhier. SLEEUWIJK. Het dameskoor „Looft den Hee- re" alhier, gaf met medewerking van verschillende zustervereenigingen uit den omtrek op Zaterdag j.l. alhier, on der leiding van den heer A. W. v. d, Nat, een alleszins wel geslaagd concert. De leerlingen van de U. L. O. school aan de Tol alhier, zullen per autobusssen een reisje gaan maken naar Turnhout. Aan de Chr. Kweekschool voor onderwijzers te Gorinchem, werd v'kn de 2e naar de 3de klasse bevorderd, mej. L. Koppers en van de 3de naai de 4de klasse (voorwaardelijk) mej. J. Beukenkamp. Vrijdag j.l. maakten de leerlingen van de openbare school, onder leiding van den heer G. Godschalk hoofd der school, een reisje naar Nijmegen. Dat zij dien dag genooten hebben, kan men zich indenken. Donderdag j.l. had de heer A. K. alhier het ongeluk een kopspijkertje, 't welk hij in z'n mond had, door te slikken. Gelukkig heeft de heer K. hier mede geen nadeelige gevolgen mede op- geloopen. VEEN. Onze dorpsgenoot Nico Vos heeft met gunstig gevolg examen afgelegd voor de eerste klasse der Rijkskweek school te Gorinchem. Door de Tuinbouvvvereen. „Ex celsior" alhier, werd de eerste truit- verpachting gehouden. De prijzen wa ren, wijl het fruit klein is, niet hoog. Er werd Voor Janbazen besteed van 15 tot 16 per H.L. Zaterdagavond werd door den motorschipper Bretveld, met den motor zijn eerste fruitreis naar Rotterdam on dernomen. WERKENDAM. De Zaterdag j.l. gehouden voet balwedstrijd door W.V.V. I alhier en V.H.B. van Hardinxveld, eindigde met 5:3 voor V.H.B. De heer P. v. d. Heuvel alhier, in Militairen dienst te Gorinchem, ver wierf met de vierdaagsche afstands- marsch rondom Nijmegen, het Insigne van de N.B.V.L.O. (Nederlandschen Bond van Lichamelijke Oefening.) De Schilder P. V. stak zich zoo danig met een plamurumes in zijn rech terhand, dat hij zich onder genees kundige behandeling moest stellen van Dr. B., die de wond direct moest ver binden. Donderdag j.l. werd door de Ger. Jongemeisjesvereen. „Dient den Heere" onder leiding van den heer Jac. G. van Oord, een fietstocht gemaakt naar Loevestein en omgeving. Het was dien middag en avond prachtig weer, zoo dat de meisjes zeer veel hebben kun nen genieten. Onder de vroege aardappelsoor ten zooals Meesters en Blauwputten neemt de aardappelziekte zoo sterk toe, dat op sommige plaatsen de helft van de opbrengst verloren gaat. Door de Turnvereen. O.K.K. al hier, leider de heer T. v. Arkel van Gorinchem, werd enkele weken geleden een openbare propagan- da-uitvoering gegeven, welke zeer zeker een succes is geworden. Nadien is het ledental dezer vereen, gestegen tot 80. De heer J. v. O. werkzaam aan het zgn. Gat van 't Hooft, had het ongeluk zich een zijner vingeren zoo danig te verwonden, dat geneeskundige hulp moest wórden aangewend. IWOUDRICHEM. Gedurende het tijdvak 17 tot en met 23 Juli j.l. werden aan de visch- markt alhier geen zalmen aangevoerd. Besteed werd voor dikke aal 70 tot 80 ct., dunne aal 36 tot 50 ct., snoek 50 tot 60 ct., brasem 27 tot 32 ct., baars 20 tot 25 ct. en voorn 7 tot 10 ct., alles per pond. Donderdagavond j.l. werd door Woudrichem's Fanfarecorps op de mu ziektent een in alle opzichten goed geslaagd concert gegeven. Op de Chr. Kweekschool voor on derwijzers te Gorinchem werden be vorderd van de le naar de 2e klas, J. J. van Hoven en van de 2de naar de 3de klas M. Kentie, beiden alhier. Onder veel blijken van belang stelling vierden Zaterdag j.l. de echte lieden T. A. Hartman en W. van We- vering alhier, hunne 40-jarige echtver- eeniging. De heer C. van de Water alhier slaagde te Utrecht voor het examen boekhouden „Mercurius". Op de jaarvergadering van de Afd. van het Roode Kruis werden de aftredende bestuursleden als zoodanig herkozen. De rekening over 1930 sluit met een voordeelig saldo van 185.50. De contributie-afdracht van „Hou en Trou" werd, in verband met den slech ten financieëlen toestand dier organi satie, verminderd van f20.tot 110. De afd. besloot als lid toe te treden tot de Ned. Vereen, voor Roode Kruis- honden. De Minister van Defensie heeft afwijzend beschikt op het verzoek van het gemeentebestuur alhier, om over te gaan tot slechting van de z.g. rave lijnen aan de Loevesteinsche- en Koe poort alhier. WELL. Onder leiding van den Majoor W. H. Warnsinck, Hoofdinstructeur van het Regiment-Wielrijders zullen heden ter hoogte van Well bij Ammerzoden oefe ningen worden gehouden in vereeni- ging met het korps pontonniers en zal o.m. het overtrekken van troepen over de pontonbrug in toepassing worden gebracht. ZALTBOMMEL. De rijkswaterstaat is begonnen de veerstoep te Zalt-Bommel bruikbaar te maken. Zooals bekend, was in Ja nuari j.l. wegens het hooge water het werk aan deze veerstoep stilgelegd. Herhaalde verzoeken om afwerking, in verband met den last, welken het verkeer hierdoor ondervond, bleven steeds zonder succes. Thans zal men, door ongeveer tien palen te verwijderen, binnen enkele dagen de veerstoep weer bruikbaar ma ken. Het zal dan niet meer noodig zijn de pont achteruit te rijden. TWEE BISSCHOPPEN GEWOND. De aartsbisschop van Treviso en de bisschoppen van Bellino, die zich te Monte Catini bevonden, werden bij het over steken van een straatweg door een auto aangereden. De aartsbisschop van Treviso bekwam lichte verwondingen, terwijl de bisschop van Bellino in het ziekenhuis ter verpleging moest worden opgenomen. o VLIEGONGELUKKEN. In de buurt van Chateauroux zijn twee militaire vliegtuigen in de lucht met elkaar in botsing gekomen. Het eerste vliegtuig stortte neer, waar bij de bestuurder op slag gedood werd. Het tweede vliegtuig wist nog te dalen, doch kwam met zoo'n slag op den grond terecht, dat de bestuurder zulke zware verwondingen opliep, dat hij spoedig na zijn overbrenging in het ziekenhuis over leed. In Karnsbat (Bulgarije) is een verkeers vliegtuig neergestort en in brand geraakt. De bestuurder en zeven passagiers kwamen in de vlammen om. Boven de Oostzee-badplaats Kranz is een vliegtuig neergestort. Do inzittenden, twee studenten uit Koningsbergen, werden gewond. ONTZETTENDE BRAND. Te Pitteburg (Pensylvanië) is een ge weldige brand uitgebroken in het gesticht voor ouden ven dagen van de zusterkens der armen, waar in totaal 600 personen worden verpleegd. Het vuur greep in het gebouw, dat 4 verdiepingen hoog was, snel om zich heen. Een aantal inwonenden vluchtte in paniek in een terzijde van het gebouw gelegen kapel, waar zij dachten veilig te zijn. Doch ook deze kapel was echter in brand gevlogen en hier ontbraken alle hulp middelen, zoodat de daar gevluchten, meerendeels, zoo niet alle 50, jammerlijk in de vlammen om het leven kwamen, zonder dat redding mogelijk was. Van de geredde oude van dagen liepen ongeveer 400 personen brandwonden op. Van degenen, die zware verwondingen opliepen, verkeeren 217 personen in levens gevaar. VIJF ARBEIDERS GESTIKT. Uit Dagenham wordt gemeld Vijf arbeiders die des nachts werkzaam waren in een cylinder op den bodem van de Theems, vielen plotseling in de modder onder in de buis. De brandweer, welke te hulp werd geroepen, heeft hen slechts als lijken kunnen bergen. I DE GRAF ZEPPELIN NAAR DEN NOORDPOOL. De Graf Zeppelin is Vrijdagochtend om 9.47 uur te Friedrichshafen voor de vlucht naar de Noordpool gestart. Reeds in den vroegen ochtend verzamelden zich honderden belangstellenden bij de Zeppe- linwerf. Te half negen arriveerden de eerste passagiers en leden der bemanning met familieleden. Dr. Eckener was ver gezeld door zijn echtgenoote en zijn doch ter. Te kwart voor negen werden de mo toren aangezet. In het kantoor van ka pitein Lehmann had het personeel nog een korte conferentie met de luchtschip-1 leiders en met den leider der expeditie Samoilowitsj. Aan boord van de Graf Zeppelin bevinden zich 30 leden der be manning, onder wie Dr. Eckener met de luchtschip-kapiteins Lehmann, Flemming, Schiller en Brans en 16 passagiers. Te Berlyn had Vrijdagmiddag een tus- schenlanding plaats. De Graf Zeppelin is Zaterdagmorgen om half vijf naar Leningrad vertrokken en daar des avonds vlot geland. Gistermorgen om half elf is de Graf Zeppelin weer opgestegen, koers zettende in de richting van Nova Zembla. Br. fr. letter B, Poststation Rijswyk bij Woudrichem. WIJK EN AALBURG. Huwelijken over het le halfj. 4931. JanuariGeene. FebruariK. J. de Vries, 22 j. en M. S. Mans, 21 j. MaartC. Heijstek, 22 j., en J. Sod- derland, 22 j. AprilW. v. Wijk, 30 j. en T. M. Bouman, 26 j. MeiA. J. Kuijpers, 31 j. en A. J. Mouthaan, 21 j. A. Vos, 30 j. en M. H. v. Son, 24 j. K. v. d. Steenhoven, 29 j. en E. Treffers, 20 j. A. d. Fijter, 27 j. en H. v. Drunen, 19 j. JuniT. G. v. d. Assem, 28 j. en M. W. v. Kuijk, 23 j. J. J. v. Wette, 25 j. en G. Garstman, 23 j. Ant. v. d. Kolk, 28 j. en N. J. v. Wijk 26 j. Ondertrouwd J. G. v. d. Pol, 28 j. en N. Sonneveld, 19 j. BREDA, 27 Juli. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 180 stuks vee, t. w. 33 stuks hoornvee, drachtige zeugen en 15 varkens, 132 biggen. Prijzen Kalfkoeien f tot f Kalfvaarzen f tot f Pinken f tot f Loopers f tot f Biggen f 8.tot f 15.p. stuk. Per pond geslacht le kwal. 2e kwal. Vette vaarzen 4650 4246. Vette koeien 38—42 3437. Vette stieren 3842 3337. Per K.G. levend gewicht Vette varkens 46 HandelDe handel in slachtvee was niet vlot. De varkens werden vlug ver kocht met afloopende prijzen. Goede biggenhandel. Heden ontvingen wij uit Gorbea, Chili (Zuid-Amerika) het treurig bericht, dat al daar op 15 Juni plotseling is overleden onzen geliefden Broeder, Zwager en Oom, Nicolaas Garstman, in den ouderdom van 62 jaar. Uit aller naam CORN8. GARSTMAN. Wijk, 27 Juli 1931. Verkrijgbaar bij De jaarlijksche Fruitverkooping door de Afdeeling Land van Heusden en Altena der NED. POM. VEREENIGING zal worden gehouden op nam. 3 uur (Zomertijd) ten huize van D. G. A. SMITS te Meeuwen. De Secretaris, P. W. SPRONG. te Werkendam, zal Woensdag 5 Augustus 1931, nam. 2 uur (zomertijd) in café ZWETS te deWerken, ongeveer 93 H.A. op Keizersguldenwaard, Buiten- Noord, Muggenwaard en Bor- charenpolder. te Werkendam, zal Woensdag 5 Augustus 1931, nam. 7 uur (zomertijd) in café v. d. HEUVEL aan den Nieuwendijk, publiek verhuren: van het Gors en de Griend. en van het land van wijlen den heer B. Branderhorst in den Kar nemelkspolder. Breeder bij biljet. te Werkendam, zal Woensdag 5 Augustus 1931, voorm. 11 uur (zomertijd) in café SPRENGER te Sleeuwijk, publiek verhuren: van de Groesplaat, het Groot- en Klein Gors en van de Plas. Breeder bij biljet. te Drunen, zal op ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1931, voorm. 11 uur (precies) bij Chr. Timmermans, café „Cen tral" te Heusden, Voor Mevr. de Wed. L. van Herpt-de Wilt te Nijmegen van de Acht Morgen en het Waardje tegenover de Hoef, alles onder Bern, als van ouds. te Dassen, zal bij W. van Balkom te Hank, op ZATERDAGEN 1 en 8 AU GUSTUS 1931, nam. 5 uur (N.T.) bij inzet en toeslag PUBLIEK VERKOOPEN: het ijzeren boeieraakschip „NOOIT GEDACHT" groot 4 2 last, met geheel nieuwe zeilen. Eigendom van de erven P. de Waal. Breed bij biljetten. Rechtskundig Adviseur (Nabij het Station) belast zich met het opmaken van akten betreffende den verkoop van roerende- en onroerende goederen (zooals: inboedels, huizen, enz.). Billijke Conditiën. „DE BETUWE"

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 3