DIENSTBODE. UGfluür van Oudheden, Vrijdag 21 Augustus as. Aanbesteding G0EQK00PE TREIN E O C/31 c* UJ Levering van Drukwerk Firma L. J. Veerman. Gevraagd Vergadering C. BOUMAN HEUSDEN Marktberichten Buitenland, Advertentiën. Druiven Meloenen Tomaten Bananen Sinaasappel Citroenen Na des morgens door zijn vader, Ds. De Bruin van Rotterdam, naar aan leiding van eene predicatie over Jeremia 1 vers 17, bevestigt te zijn tot bet ambt van predikant der Ned. Berv. Kerk, hield Ds, C. de Bruin, overgekomen van Rijn saterwoude, zijn intre-rede. Tot tekstwoorden had ZijnEerw. ge kozen I Cor. 2 2, waarbij hij niet kon nalaten te wijzen op de moeilijke taak die hem te wachten staat in deze ge meente, doch door de prediking van Jezus Christus, voor allen leiding hoopt te geven. Gezongen werdPsalm 43 vers 3 Psalm 27 vers 5 en 7 Psalm 133 vers 3 en Avondzang. Na de predikatie sprak Ds. De Bruin eenige woorden van hoogachting tot Bur gemeester v. d. Lely, richtte zich daarna tot Ds. De Leeuw die bijna anderhalf jaar consulent dezer gemeente was, tot zijn ouders, tot zijn collega Ds. Dönszel- mann, alsmede tot kerkeraad, kerkbestuur en gemeentenarenhij hoopte op hun aller medewerking. Daarna riep Ds De Leeuw den nieuwen predikant 't welkom toe, wees op den toestand waarin deze gemeente verkeert en op de stroomingen die men in de Ned. Herv. Kerk in den lande kan waar nemen. Als oud-consulent dankte hij de gemeente en in 't bijzonder de catechi santen die bij mocht onderrichten. Ds. Dönszelmann sprak eveneens woor den van welkom, ook namens de andere Ringpredikanten, die door omstandigheden verhinderd waren hier tegenwoordig te zijn, hij zegde hun volle medewerking toe. Ouderling Smits sprak namens den kerkeraad. Ook hij hoopte, evenals de voorgaande sprekers, dat de gemeente hun leeraar in het gebed zullen gedenken. Ten slotte voerde nog het woord de heer Van Wendel de Joode, die als oudste vertegenwoordiger der kerkeraad hem zeer waardeerende woorden toesprak en de gemeente verzocht, den predikant staande Psalm 20 vers 1 toe te zingen. Hiermede nam de plechtigheid een einde, zoodat na het uitspreken van de zegen bede de groote schare langzaam het kerkgebouw verliet. BREDA, 17 Aug. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 134 stuks vee, t. w. 39 stuks hoornvee, drachtige zeugen en 10 varkens, 85 biggen. Prijzen Biggen f 9.tot f 14.p. stuk. Per pond geslacht le kwal. 2e kwal. Vette vaarzen 4852 4448. Vette koeien 3844 3438. Vette stieren Per K.G. levend gewicht: Vette varkens 48 De handel in slachtvee was kalm. De varkens werden vlug verkocht. Biggen goede handel. GORINCHEM, 17 Aug. Op de veemarkt waren heden aange voerd 212 runderen, benevens var kens, 767 biggen, 9 nuchtere kalveren O lammeren, 289 overloopers. Men besteedde voor: Zware kalfkoeien f 300400. Melk koeien f 225350. Kalfvaarzen f 250 350. Pinken f90150. Nuchtere fok- kalveren f Drachtige varkens f Natte zeugen f Over loopers f 1828. Biggen f 1216. Lam meren f ROTTERDAM, 18 Aug. Op de veemarkt waren heden aange voerd 212 paarden, 42 veulens, 775 ma gere en 865 vette runderen, 330 vette kalveren en 465 graskalv., 330 nuchtere kalveren, 459 schapen of lammeren, 12 overloopers of varkens, 36 biggen, 12 bokken of geiten. Per Kilo. Koeien van f 0.68 tot f 0.85f 0.96 Ossen 0.00 0.000.00 Stieren 0.64 0.720.80 Kalveren,, 0.95 1.101.25 Melkkoeien f210 A f 365 Kalfkoeien f 200 a f355. Stieren f120 a f480 Pinken f120 f170. Graskalveren f 30 a f 90. Vaarzen f180 k f210, alles mager vee. Biggen flOa f14. Over loopers f Af. Slachtpaarden f145 A f 235. Werkpaarden t 200 A f 325, Hitten f85 a f180. Veulens f 60 A f 130. Nuchtere kalveren: fok- f 12 a f 18. slacht- f 12 A f 18. WRAAK. De oud-sibstituut-procureur-generaal Frank Norman is, naar een telegram uit Washington meldt, met vier revolver schoten gedood door een neger, een bagagedrager van het hotel, die zich wreken wilde voor een klap, dien hij even te voren bij een geschil over. bagage, van Norman gehad had. De dader heeft zich zelf bij de politie ge meld. .IL C. L, VREESELIJK AUTO-ONGELUK. Uit Bar-le-Duc wordt gemeld: Een auto, waarin leden van een muziekge zelschap een uitstapje naar Verdun maakten, werd aangereden door een touringcar, die de auto wilde inhalen. Deze slipte, stortte van een helling en vloog in brand. Zes personen wer den gedood, twaalf gewond. O WEER EEN SMOKKELSCHIP IN DE OOSTZEE „GEPAKT." Een Zweedsch wachtschip heeft in de Oostzee een onder Hongaarsche vlag varend stoomschip in beslag genomen, dat in de Poolsche haven 100.000 liter alcohol aan boord had genomen, welke lading, naar aangegeven werd, voor een Rotterdamsche fabriek bestemd was. Het Zweedsche wachtschip stelde ech ter vast, dat de lading naar Zweden gesmokkeld zou worden. De heele lading is daarop met het schip in beslag genomen en de uit 29 koppen bestaande bemanning gearre steerd. De kapitein moet een Duitscher zijn. DE RAMP BIJ HANKAU. Steden weggevaagd. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat de overstroomingen een geweldigen om vang hebben aangenomen en dat de vernielende gevolgen ervan vreeselijk zijn. Het water van de Jangtse en an dere rivieren uit het stroomgebied, stijgt nog steeds en inmiddels wordt het voortdurend warmer; in het overstroom de gebied heerscht een temperatuur van 35 gr. Celsius. De Britsche concessie in Hankau staat 5 meter onder water. Vele massieve woon- en zakenhuizen zijn ingestort en honderden menschen moeten onder de puinhoopen bedolven liggen. Duizenden Chineezen hebben hun toevlucht gezocht op der| 'hooger liggenden spoordijk en in boomtoppen, waar zij aan den hongerdood zijn prijs gegeven. Heele steden en dorpen zijn door het water totaal bedolven en van den aardbodem verdwenen. De Chi- neesche regeering heeft een hulpcomité gevormd en een steunactie voor de vluchtelingen ingezet. Volgens Ameri- kaansche berichten zouden verscheiden millioenen menschen door de ramp zijn getroffen. OVERSTROOMINGEN OP DE PHI- LIPPIJNEN. Op de, tot de Philippijnen behoo- rende eilanden Luson hebben aanhou dende regens groote overstroomingen veroorzaakt, waardoor 16 dorpen onder water kwamen te staan. De wegen staan (voor een groot gedeelte eveneens onder water, terwijl verscheiden bruggen ziijn weggeslagen. Aan het strand van Ton- do zijn verscheiden visschers verdron ken. Te Los Banos deed zich een aard verschuiving voor, waarbij vier per sonen om het leven zijn gekomen. SNELTREIN ROME—WEENEN ONT SPOORD. De z.g. Romeinsche sneltrein, die om acht uur te Weenen had moeten aankomen, is des nachts om 3 uur 50 bij Göss in de nabijheid van Leoben in Stiermarken in volle vaart op een goederentrein ingereden. De botsing was zóó hevig, dat de locomotief van den D-trein en zeven wagons in de Mur (een zijrivier van de Drave) stort ten, terwijl nog diverse andere wa gons ernstig werden beschadigd. Voor zoover men tot dusver heeft kunnen nagaan, zijn bij de ramp 12 personen om het leven gekomen. Voorts werden ongeveer 50 personen gewond, van wier vier levensgevaarlijk. Van zes der overige gewonden is de toestand wel is waar ernstig, doch gevaar voor hun leven bestaat niet. De overigen kwamen er met lichte verwondingen af. o FABRIEKSARBEIDERS DOOR RA DIUM VERGIFTIGD. Onopgemerkt voltrekt zich in de zie kenhuizen van den staat New York een reeks ontzettende tragediën Reeds zijn 20 jonge vrouwen aan radiumver- giftiging overleden en nog 23 wachten hetzelfde lot. Al deze tot sterven gedoemden zijn vroegere werkkrachten der Radium Cor poration in Orangê, die door de voort durende inwerking van het radium, ziek zijn geworden. Het bedrijf is, zoodra men bemerk te, dat het radium de oorzaak der ziek tegevallen was, onmiddelijk stopgezet, maar het was al te laat. Het twintigste slachtoffer, een.meis je uit Newark, is dezer dagen bezwe ken aan een gezwel, dat zich als gevolg van radiuminfectie in de keel had ge vormd. Zij had, toen zij in het radiumbe- drijf werkte, met een penseel met ra- diumhoudende verf de cijfers op licht gevende horloges moeten schilderen, waarbij zij de penceelen wel eens in den mond stak. Een groot deel der vergiftiging heeft men langdurig behandeld, evenwel zon der eenig resultaat te bereiken. Het eenige, wat men doen kon, was de laaatste levensdagen der patiënten zoo veel mogelijk op te vrooLijken. EIGENAARDIGE""DOKTERSPRAK TIJKEN. Dr. Birkholz een dokter uit Aschers- leben, heeft op den straatweg Aschers- lebenHoym met zijn auto twee fiet sende dames overreden, die op slag gedood werden. Zonder zich om zijn slachtoffers te bekommeren, reed hij verder. Eenigen tijd later werd hij aan gehouden door een fietsend agent. De heer B. trok zijn revolver en bedreigde den agent, die er evenwel in slaagde den dokter te overweldigen. Hij is in de gevangenis te Frose opgesloten. Ver moedelijk heeft hij in een aanval van zinsverbijstering gehandeld. Reeds kort voor het ongeluk had hij een jonge man zonder eenige reden op straat in het gezicht geslagen. JACK DIAMOND-KRIJGT VIER JAAR. Het Amerikaansche bondsgerechtshof heeft den bekenden bendeleider Jack Diamond tot vier jaar gevangenisstraf en 11.000 dollar boete veroordeeld we gens overtreding van de drankwet. HEUSDEN. Vorige week hadden de gewone najaarsverpachtingen plaats van toemaat en naweide. Tegen de verwachting in werden zeer hooge prijzen besteed. Zoo werd voor nagras besteed zelfs tot f 60 per H.A. en voor koescharen tot f 22. Op het j.l. Zondag gehouden Nat. Hengelconcours te Blerik bij Venlo, be haalde de Heusdensche Hengelsportvereen. den prijs voor het verstkomend gezelschap en behaalde een zestal leden personeele prijzen. B1UKED. Te Hasselt, waar hij bij zijn broeder was gelogeerd, is plotseling overleden ds. J. H. Th. Rappard, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Dinteloord, van welke gemeente hij weldra afscheid zou nemen om zich naar Kampen te begeven, waarnaar hij een beroep had aangenomen. Ds. Rappard was geboren in 1892. Na in 4918 cand. bij den H. Dienst te zijn geworden, werd hij het daarop vol gend jaar predikant te Brakel. In 1922 vertrok hij naar Barneveld en 1 Juli 1928 deed hij zijn intrede te Dinteloord. Onder buitengewoon groote belangstel ling is Maandagmiddag op het kerkhof te Barneveld ter aarde besteld het stof felijk overschot van Ds. Rappard. Aan de groeve is o. m. het woord gevoerd door den heer Vogelaar, kerk voogd te Dinteloord en den heer Schipper, hoofd der Chr. School te Dinteloord. DllUNEN. Tijdens een onweer, gepaard gaande met hageslag, werd een paard van mole naar v. d. "Westen door den bliksem. Te velde staande gewassen hebben veel geleden. Men seint uit Waalwijk: Naar wij vernemen, heeft de Haag- sche politie aldaar aangehouden een verdacht individu, de 35-jarige Duit scher A. Esser, wiens sporen men reeds eenigen tijd ernstig volgde. Men verdenkt den aangehoudene o.a. schuldig te zijn aan de onlangs, ge pleegde inbraak in de pastorie te Dru- nen, waarbij uit een bureau van den zeereerw. heer pastoor Goossens, een bedrag van ruim f5000 werd ontvreemd. Toen men den man arresteerde, was hij nog in het bezit van ongeveer f 4000. De opperwachtmeester der mare chaussee van Waalwijk is naar Den Haag vertrokken voor een onderzoek. Huisgezin. GENDEItEN. Het bestuur der Herv. Jongelings- vereeniging alhier is als volgt vastgesteld C. Bouman, le Voorzitter J. M. Vos, 2e Voorzitter; J. Thur Lzn.. Secretaris; A. Vos Pzn., PenningmeesterB. van Wijlen, Bibliothecaris. Terwijl Ds. Kuyper tot Eere-Voorzitter is gekozen. Voor de betrekking van Directeur bij de Coöperatieve Stoomzui vel fabriek „Op Hoop van Zegen" alhier hebben zich niet minder dan 65 sollicitanten aan gemeld. '8 GRAVENMOER. De WelEerw. Heer Ds J. Snoeij, predikant der Geref. Kerk alhier, heeft een beroep ontvangen naar de Geref. Kerk te Treebeek (L.). A.s. Dinsdag zal ten Gemeente huize alhier gelegenheid bestaan tot het opgeven van schade aan tuinderij en bloemkweekerij enz., welke j.l. Zaterdag door storm en hagelslag werd aangericht. KAATSHEUVEL. Zondagmiddag omstreeks half zes ontlastte zich een waar noodweer boven onze gemeente. Een zuid-wester onweers bui kwam langzaamaan opzetten, doch hield een hagelbui in, zooals ze de meeste menschen hier nog niet gezien hebben. In eenige minuten tijd was de straat bedekt met een hagellaag, op vele plaatsen een decimeter dik. De hagelsteenen waren abnormaal groot, sommige zelfs zoo groot als een duivenei. Met geweldige kracht kwamen ze tegen ruiten en dakvensters en het is alleen aan den weinigen wind te danken, dat de stoffelijke schade aan gebouwen en tuinderijen niet grooter is. In de Gasthuisstraat, de Stationstraat en enkele andere wijken werden verschillende ruiten vernield, terwijl veldvruchten en tuinvruchten veel schade bekwamen. Het autoverkeer stond eenige minuten stop, zoo dicht was het gordijn van hagel dat neerviel. NIEUWENDIJK. Het zooatje van W. v. H. kreeg, doordat hij het dier aanjoeg, dusdanig een klap van een paard, dat er een gapende wond aan zijn hoofd ontstond en de hulp l van dr. de Vries ingeroepen moest worden. Geslaagd voor het toelatingsexamen tot de Chr. Kweekschool te Gorinchem, de jongeheer A. de Bok Lz. Deze week geraakte het zoontje van A. C. in de Kil. Na veel moeite konden zijn kameraadjes hem uit het water krijgen en hem zoodoende van een wissen dood redden. ROSSUM. Zondag ontlastte zich boven ons dorp een vreeselijk onweer. Het huis bewoond door H. de Waal werd getroffen, zoodat de schoorsteen werd weggeslagen en er een groot gat in het dak ontstond. Van de radio-antenne was niets meer te vinden en schijnt geheel weggesmolten te zijn. In de Breede Steeg sloeg de bliksem in een boom en deze werd als 't ware geheel van zijn bast ontdaan. Z A L I B O M 31E L. Veiling 17 Augustus, Moerbeien 17 ct. Druiven 28 ct. Reine Victoria 2136 ct. Witte pruimen 25 ct. Belle de Louvaisse 25 ct. Alles per pond. Beurré de Merode 8 ct. Beurré de Amelie 12 ct. Clapp's Favorite 1430 ct. Dirkjesperen 5 ct. Doctor Julius Guillot 13 ct. Jutteperen 814 ct. Kalkperen 6 ct. Kruidperen 47 ct. Margariet Marillat 15 ct. Looyersperen 6 ct. Peren van As 6 ct. Pour Madamme 14 ct. Precose de Trevoux 1318 ct. Suikerperen 59 ct. Stoofperen 4 ct. Wijnperen 1519 ct. Abricoos appel 1315 ct. Bloemzoet 10 ct. Wilhelmina 1418 ct. Framboosappel 1115 ct. Dirkappet 13 ct. Gamersche zuur 1222 ct. Ravestein 10 ct. Schijvers 17 ct. Keizer Alexander 17 ct, i Keswick 12 ct. Kruising 1417 ct. Tafelappel 14—17 ct. Augurken le soort 2127 ct. Idem II 514 ct. Staaksnijboonen 1418 ct. Stamsnijboonen 1821 ct. Staniprincessen 11 ct. Perfect 14 ct. Spekboonen 8 ct. Spercieboonen 1011 ct. Zilveruitjes 1317 ct. Alles per kilo. Abrikozen 11/2 ct. Netmeloenen 1740 ct. Suikermeloenen 18 ct. Ananasmeloenen 2325 ct. Tomaten A 46 ct. Witte komkommers 2 ct. Andijvie 12 ct. Savoijekool 13 ct. Roodekool 13 ct. Bloemkool 24 ct. Alles per stuk. Kroten 23 ct. per bos. Selderie 1 ct. per bos. Jhr. IR. VAN KRETSCHMAR VAN VEEN. Men meldt uit Amsterdam, d.d. 17 Aug. De oud-directeur der spoorwegen Jhr. ir. J. A. van Kretschmar van Veen is 73 jaar oud, op zijn buiten Heide- park te Hilversum overleden. Hedenmorgen behaagde het den Heere van leven en dood van ons weg te nemen onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Wed. G. J. WECK— van Nerijne, na een kortstondig lijden, in den ouderdom van bijna 76 jaren. Oudheusden W. J. de Waal-Weck. H. J. de Waal en Kinderen. Voorburg J. J. Weck. M. A. Weck. C. Weck-van Rijswijk en Kinderen. Oudheusden F. Weck. W. G. Weck-ten Dam en Kinderen. G. J. Weck. K. Weck-Vos en Kinderen. OUDHEUSDEN, 15 Aug. 4931. Voor de betoonde deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen innig geliefden Echtgenoot en der kinderen zorgzamen Vader, J. COMB EE, betuigen wij onzen oprechten dank. Wed. J. COMBEE—de Haan en Kinderen. Eethen, 17 Aug. 1931. In de omgeving van Heusden, f 7.per week. Zondags vrij. Brieven letter W Bureau van het Blad. thans te Heusden in vacantie, zoekt oude schilderijen ook al zijn ze gescheurd of stuk, kleine kastjes, oude platen of kost baarheden. Geheimhouding ver zekerd, Brieven onder No. 12 Bureau van dit Blad. van Oud-leerlingen der Landbouw- wintercursus te Drongelen op bij G. NIEUWKOOP te DRON GELEN, des avonds 8 uur O.T., ter bespreking van Zuiderzeereisje: Het Bestuur. De bouwkundige M. Honcoop te Veen, is voornemens op Zaterdag 29 Ang. 1931, ten verzoeke van den heer A. Michaël te Aalburg c.a., publiek aan te besteden Het bouwen van een dubbele woning met schuur, aan den Hoogen Maasdijk te Aalburg. Bestek en teekening zijn vanaf Zaterdag 22 Aug. a.s. verkrijg baar f2.50 per stel, bij den bouwk. voornoemd, die tevens inlichtingen verstrekt. (met regenverzekering) Roosendaal ri van rt/m. s Her- Waalwijk togenbosch naar Amsterdam, met toegang tot Artis, des- verkiezende m/rondreis naar Marken en Volendam, op Dinsdag 25 Augustus. Strooibiljetten kosteloos a.d. stations. TELEFOON No. 9 spoedig, net en billijk, door l. *£.-1 -s. I l

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 3