WSERIMBERMEEHPOLDER waar alles overhoop werd gehaald en waar eenig geld werd vermist. De dader is ter beschikking gesteld van den burgemeester van Diepenveen. In verband met deze inbraak is nog aangehouden zekere E., verdacht van medeplichtigheid, doch deze is na ver hoor weer op vrije voeten gesteld. ONVOORZICHTIG. Tengevolge van het van achteren beklimmen van een in beweging zijn- den vrachtauto is op het Zuideinde te Oostzaan het 12-jarig dochtertje van den heer Engel op den grond gevallen. Zij bekwam tengevolge van dit on geval enkele schrammen in het aange zicht en werd in een nabijzajnde woning binnengedragen. De inmiddels ontboden geneesheer dr. J. Caams, verleende as sistentie en constateerde hersenschud ding. IN DE RAADSZITTING DOODGE BLEVEN. Tijdens de gecombineerde raadsver gadering, d!t Vrijdagmiddag te Leid- schendam gehouden werd, is het Chr. Hist, raadslid der gemeente Stompwijk en Veur, de heer A. L. J. Schmal, plot seling doodgebleven. De burgemeester van Stompwijk en Veur hief de vergadering onmiddelijk na dit tragisch sterfgeval op. BRAND IN EEN° LAK- EN VERF- FABRIEK. Vrijdagmiddag heeft een felle brand gewoed in de lak- en verffabriek „Pre mier" te Loosduinen. In 'n ketelhuis, waar lijnolie tot stand olie wordt verwerkt, schijnt een lek in een ketel te zijn ontstaan, waardoor olie in aanraking was gekomen met de gas slang. De ketel is daarop in brand ge vlogen en de dientengevolge in het lokaal opgewekte hitte was zoo sterk, dat zelfs het zware betonnen platte dak aan een der hoeken werd ontzet. Inmiddels had eigen personeel van de fabriek reeds zand op de vuurmassa ge gooid, doch de hulp der brandweer was niettemin noodzakelijk. Deze was met de motorspuit van de Archimedesstraat spoedig ter plaatse en wist den brand tot het genoemde ketelhuis te beperken. De schade is aanzienlijk doch wordt door verzekering gedekt. oude land verbonden, aan den aanleg van verharde wegen wordt hard ge werkt, zoodat ook de verkeersverbin ding met de dorpen binnen enkele maanden aanzienlijk zal zijn verbeterd. Volgend jaar reeds zullen ongeveer 250 gezinnen in den polder woonplaats kun nen vinden, hetwelk voor de nering doenden en kleine industriëelen een prikkel zal zijn zich in de nieuwe dor pen te vestigen. De Directie van den Wieringermeer- polder heeft dit voorzien en daarom de noodige maatregelen getroffen voor de beschikbaarstelling van bouwperceelen in erfpacht. Zij is gereed om reeds thans aanvragen in behandeling te ne men en bereid om alle inlichtingen te verstrekken. De cultuurwerkzaamheden in den Wieringermeerpolder schrijden geleide lijk aan voort. Reeds ongeveer een der de gedeelte der totale oppervlakte van ongeveer 20.000 H.A. is van slooten en greppels voorzien. Het oogsten van het eerste gewas is in vollen gang en dezer dagen werd het eerste brood van Wie- ringermeerrogge gebakken. En dit alles reeds ondanks het feit, dat de nieuwe polder nauwelijks e^en jaar droog is. Over een oppervlakte van ongeveer 300 H.A., voor een groot deel juist van de dekvrucht ontdaan, ontwikkelt zich het jonge gras- en klavergewas voor spoedig en vraagt om beweiding, -liefst met schapen. Groote kudden schapen kunnen er gedurende geruimen tijd goed voedsel vinden. De Directie van den Wieringermeerpolder, die haar zetel heeft te Alkmaar, Kennemerpark 25, en belast is met het in cultuur brengen van den polder, is gaarne bereid om trent de aanneming van schapen voor beweiding alle verlangde inlichtingen te verstrekken. Dit najaar wordt wederom een groot complex ingezaaid, zoodat volgend jaar 1 in nog grootere mate gelegenheid tot beweiding met schapen, eventueel ook met jong vee, etc., kan worden gegeven. In het verstreken seizoen werd aan verschillende personen gelegenheid ge boden tot proefnemingen met het telen van onderscheidene gewassen, o.a. ook bloembollen, welke algemeen goed zijn geslaagd. Ook voor het cultuurjaar 1931-'32 wordt deze gelegenheid open gesteld. Gegadigden kunnen zich hier voor eveneens tot genoemde Directie wenden. Ongetwijfeld zal een en ander de belangstelling, welke dit jaar bijzon der groot was, volgend jaar nog be langrijk doen toenemen. Was de nieuwe polder dit voorjaar zoover de gezichtseinder reikte nog één ononderbroken vlakte, in enkele maan den tijds is daarin groote verandering gebracht. Thans treft men n.l. op ver schillende punten reeds groote land- bouwloodsen aan, terwijl de eerste 20 woningen in het eerste kerndorp bij Sluis l binnen enkele weken zullen wor den betrokken. De bebouwing in dit kerndorp zal in de komende maanden worden voortgezet. Reeds zeer spoedig wordt ook met de stichting van wo ningen in het tweede kerndorp, bij Sluis III een aanvang gemaakt. Het streven der Directie is er op gericht om de be woning van de kerndorpen zoo doel matig mogelijk te maken. Maatregelen voor den aanleg van waterleiding en electriciteit zijn in voorbereiding. Eenige kerkgenootschappen beginnen spoedig met de stichting van wijkgebouwen voor de godsdienstige verzorging der Wieringermeerbewoners. Binnen enkele maanden zal zich een geneesheer in den polder vestigen, terwijl het particulier initiatief gereed staat zoodra mogelijk de wijkverpleging ter hand te nemen. Ook ter voorziening in de behoefte aan gewoon lager onderwijs zijn de voorbereidende stappen reeds gedaan. Zijn de beide bovengenoemde toe komstige dorpen thans reeds door mid del van breede rijwielpaden, waarop licht autoverkeer mogelijk is, met het Vergadering van den raad der gemeente VEEN, op Vrijdag 21 Augustus, n.m. 7 uur. Voorzitter: EdelAchtb. Heer R. J. van Doveren. Secretaris: WelEd. Heer J. Timmer mans. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering, de Secretaris leest het formuliergebed, daarna de notulen der vorige vergade ring, die onveranderd worden vastge steld. Ingekomen stukken: Schrijven van den heer de Vries, on derwijzer te Veen, waarin hij den raad dank zegt voor de toegekende grati ficatie. Wordt aangenomen voor ken nisgeving. Verzoek van de Jongelingsvereen. „Eben-Haëzer", om voor het houden van vergaderingen en bijeenkomsten de beschikking te mogen hebben over het gymnastieklokaal en zoo mogelijk daar voor de Donderdagavond te mogen ge bruiken. Dhr. Smits acht het billijk, waar de schoonmaakster is opgedragen ook dit lokaal schoon te houden, een kleine ver goeding voor het gebruik van het lo kaal in rekening te brengen, te meer waar de vereenigingen toch ook vrij vuur en licht krijgen. De heer van Andel acht daar niets tegen. De Voorzitter vraagt of het werkelijk de bedoeling is de vereenigingen, die gebruik zullen maken van het gymnas tieklokaal, vrij vuur en licht te geven, dit zal niet meevallen, dat vordert een heel bedrag. De heer Jiskoot meent, dat hier wei nig of niets voor het vereenigingsleven wordt gedaan, hij vindt er niets tegen dat vrij vuur en licht wordt verstrekt, desnoods kan een tegemoetkoming hier voor in de huur worden begrepen. De heer van Andel vraagt wat de ver eenigingen te Wijk betalen voor het gebruik van het gymnastieklokaal, waar op de Voorzitter antwoordt van f10. per jaar, doch dat de vereenigingen daar zelf voor vuur en licht moeten zorgen. De heer Smits zegt dat het allemaal jongens en meisjes uit de gemeente zijn, die gebruik maken van het lokaal er is niets tegen deze ter wille te zijn; het is beter dat ze in het gymnastieklo kaal hun avond doorbrengen, dan dat ze naar den dijk gaan. De heer van Wijk zou het bedrag willen stellen op f 25.per jaar, waarin dan huur, vrij licht en vuur is begre pen. De heer Jiskoot gelooft, dat de ver eenigingen daar heel goed mede ac- coord zullen gaan, het kostte de mu- ziekvereeniging vroeger heel wat meer. Spr. meent, dat de Donderdagavond aan de muziekvereeniging behoort, die heeft dezen avond altijd gehad. De heer van Andel vindt f 25.wel wat veel, hij zou het willen stellen op f 20.per jaar. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen. Voor het houden van aparte vergade ringen door vereenigingen enz., die niet geregeld gebruik maken van het lokaal, zaï een bedrag van f10.per vergade ring in rekening worden gebracht voor het gebruik van het lokaal. Verzoek van de Wed. G. van Rijswijk om een vergoeding te mogen ontvangen voor het extra schoonhouden der ge meente-secretarie, bij de uitkeering der steungelden. De heer 't Lam meent, dat de; we duwe daar wel recht op heeft. De Voorzitter is het daarmede niet eens, ze heeft op zich genomen de Secretarie schoon te houden, daar valt dus alles onder. De heer Jiskoot acht het billijk, dat zij voor de meerdere werkzaamheden, die zij heeft moeten verrichten een klei ne vergoeding krijgt. De heer 't Lam zou f5.willen toe kennen. De heer Smits wil dit voorstel steu nen. Het wordt met 5 tegen 2 stemmen aangenomen, tegen stemden de heeren van Wijk en Verbeek. De Voorzitter deelt mede, dat het gemeentebestuur een schrijven heeft ge richt tot de P.N.E.M. over de straat verlichting, met uitnoodiging aan In genieur Roels om een nadere toelich ting te komen geven. Op dit laatste is geen antwoord ontvangen. Als kosten van aanleg worden opge geven f170.per K.M. netlengte bij eendraads, f365 bij tweedraads straat verlichting voor avond- en nachtver lichting. Automatische schakelaars voor deze straatverlichting f156.hierbij komen de kosten voor de lampen, met armenturen, die te rekenen zijn op f 17 per lamp compleet, terwijl voor elke paal die bijgeplaatst zal moeten wor- j den f 16.50 in rekening wordt gebracht. Bij ééndraads verlichting is te rekenen voor aanleg f 972.als men de geheele gemeente van straatverlichting wil voor zien, bij een tweedraads verlichting f 1979.—. Men krijgt dus bij ééndraads verlichting f 972. gerekend op 30 lampen ver deeld over de gemeente a f 17.per lamp f 510. Voor extra palen a f 16.50 ineenen de leden te kunnen volstaan met een bedrag van f 1G0. Totaal f1582.—. Rente en aflossing van dit bedrag zijn te stellen op f75. en f100.is f 175,De P.N.E.M. zal de stroom le veren tegen een vastrecht van f 15. per lamp per jaar, voor de 30 lampen vormt dit een bedrag van f450. waarbij gevoegd moet worden een be drag voor de verbruikte K.W.U. a zeven cent per K.W.U. waar voor de Raad rekent een bedrag van f 100.zoodat de totale kosten zijn te ramen op f725.per jaar. De heeren Jiskoot en 't Lam achten een ééndraads verlichting voldoende, nachtverlichting kan volgens hen wor den gemist. De heer Smits zegt dat hij gaarne zag, dat er straatverlichting kwam, de kosten vallen hem echter niet mee. De heer van Andel zou de geheele ge meente willen verlichten, hij vindt het een behoefte. De Voorzitter verklaart ook voor straatverlichting te zijn, doch waar moet het geld vandaan komen. De heer van Andel noemt het een algemeene behoefte, daarvoor moet dan inaar een weg worden gevonden. De Voorzitter merkt op, dat als de regeering deze uitgaaf niet betalen wil, de ingezetenen dit zullen moeten doen. De heer van Andel gelooft niet, dat de regeering de gemeente in den steek zal laten, was het overbodige luxe dan was het wat anders. Spr. zou het maar afwerken. De heer Jiskoot merkt op, dat de huisverlichting de gemeente geen geld kost, de bijdragen per lichtpunt zijn door alle aangeslotenen betaald en men gaat ver over de garantie heen. De heer van Andel noemt dit mooi en voor de regeering misschien een motief om in deze kwestie inschikkelijk te zijn. De heer Smits had, juist nu de stroomlevering zoo meevalt, van de P. N.E.M. voordeeliger voorwaarden ver wacht. Dhr. Jiskoot meent, dat men zou kun nen probeeren deze te verkrijgen, het is jammer dat dhr. Roels niet tegen woordig is. De heer Smits zou willen trachten den heer Roels nog hier te krijgen, wordt dit direct aangevraagd, dan zou de zaak toch nog voor 1 September afgewerkt kunnen worden. De Voorzitter acht dit ook de beste oplossing en zegt toe, morgenochtend de P.N.E.M. op te zullen bellen. Mocht de heer Roels niet kunnen komen, dan zal in den loop der volgende week toch nog een vergadering worden belegd om de zaak af te werken. De gemeenterekening 1930 wordt met algemeene stemmen voorioopig vast gesteld op de bedragen als door B. en W. aangeboden. De Wethouders ont houden zich ingevolge de Wet van stemming. De rekening 1930 van het Burgerlijk Armbestuur wordt vastgesteld op een ontvangst van f2835.39 en een uitgaaf van f3049.54, sluitend alzoo met een nadeelig saldo van f214.15. Rondvraag. De heer 't Lam deelt mede, dat de heer v. d. Hout heeft gezegd, dat hij verzocht heeft naar Andel te mogen ver huizen, aangezien de woning waarin hij verblijf houdt, zeer slecht is. Nu is evenwel de woning van den gem.- secretaris opengekomen, deze woning zou de heer v. d. Hout kunnen betrek ken, als de heer 't Hooft hem van de tegenwoordige huur wil ontslaan. Spr. vraagt of het niet gewenscht is of het gemeentebestuur dit vraagt. Besloten wordt van gemeentewege voor den heer v. d. Houdt ontheffing te vragen. De heer Smits zegt, dat de school zoo goed als klaar is, ook het school huis is gerepareerd, doch nu blijkt dat 't voor a. d. woning even hard binnen re gent als buiten. Spr. lis er metHoncoop wezen kijken en nu blijkt, dat de pannen verteerd zijn en de eenigste oplossing zal zijn ze te vernieuwen en dat gedeelte van het dak van nieuwe latten te voor zien. De kosten zijn door den aannemer opgegeven als f195.Wordt hem op dracht gegeven, dan gebeurt het reeds de volgende week. Besloten wordt de herstellingen te doen uitvoeren. De heer Smits heeft vernomen, dat men de school op eenigszins feestelijke wijze in gebruik wil nemen. Spr. heeft hierover een onderhoud gehad met het Hoofd der school en nu schijnen er ingezetenen te zijn, die gaarne een kijkje in het nieuwe gebouw willen nemen. Spr. zou daartoe de gelegenheid willen openstellen. Besloten wordt hier voor Donderdagmiddag a.s. te stellen. De heer Verbeek heeft algemeen klachten vernomen over de pomp, het is noodig deze eens grondig na te laten zien. De heer Smits zou de koperslager Richters uit Heusden er eens naar wil len laten zien. De raad gaat daarmede accoord. De openbare vergadering wordt hier op gesloten, waarop de raad overgaat in geheime zitting. Laiidbotiwrtibriek. VRUCHTVOORTBRENGING BIJ PAS GEPLANTE VRUCHTBOOMEN. Het is zonder twijfel, dat vruchtvorming een boom inderdaad verzwakt, en hij het volgende jaar een te minder ster ken groei zal hebben, naarmate hij meer vruchten heeft opgeleverd. Onder de ze reden i s het, over 't geheel genomen, zeer te ontraden om een verplanten boom den volgenden zomer te laten dragen. Evenwel zijn er factoren, die hierbij het gewicht in de schaal leg gen. Ouderdom, beworteling, vorm, on derstam, gesteldheid van den bodem, tijd van verplanting, dienen in acht te worden genomen. In alle gevallen, waarin men een minder krachtig uit- loopen kan verwachten, moet men vruchtvorming tegengaan. Een paar voorbeelden om dit duidelijk te maken. Een ouderen en flink ontwikkelden boom, die men verplant, zal men geen vruchten laten dragen, als zijn wortelge stel in evenredigheid met zijn ontwikke ling van takken en twijgen té zwak wordt geacht. Peren, veredeld op kwee, ontwikkelen zich snel; op wildeling- stammetjes veredeld, hebben ze, gelijk de ondervinding leert, een zwakken groei. Voor deze laatste is het dus hoogst aanbevelingswaardig, ter wille der houtvorming, ter wille der groo te vruchtbaarheid ook in de toekomst vruchtvorming in den eersten zomer na de verplanting te verhinderen. Heeft men een boom, waarvan de gestel- takken niet evenredig ontwikkeld zijn, dan moet men de zwakke deelen geen vrucht laten dragen en bij de sterkere de vruchtvorming niet tegen gaan. Heeft men te doen met een sterken boom, in vruchtbaren bodem gezet, met een evenredige ontwikkeling van zijn takkengestel, dan kan men gerust eeni- ge vruchten aan iedere tak laten ont wikkelen, 'tzij om direct reeds voordeel te hebben, 'tzij om zekerheid der varië teit. Ervaart men echter, dat houtvor ming achterwege blijft, heeft zoo'n boom in de eerste helft der Julimaand nog geen loten gevormd, dan moet men onvoorwaardelijk de vruchten uit breken, wil men de volgende jaren zich het verdriet van onvruchtbare boomen sparen. Hoe moet men de vruchtboomvoort- brenging verhinderen? Het doel is na tuurlijk besparing van voedingsstoffen ten bate der houtontwikkeling. Welnu, daar bloesem voor groei en bevruch ting veel voedingstoffen noodig heeft, is het beste middel reeds de bloem knoppen uit te breken. Niet zonder voorbehoud echter. De bloemknoppen, die den groei der vruchttwijgen kun nen bevorderen, laten we eerst ont wikkelen, om ze dan pas te verwijderen. Ze vóór den bloei reeds te vernietigen, kan het gevolg hebben, dat het vrucht takje wegens onvoldoende voeding te gronde zou gaan. BLOEDLUIS. De bloedluis komt bij na uitsluitend voor op appelboomen, en breidt zich daar, wanneer ze niet bestreden wordt, vrij snel uit, groote sapzuigende koloniën vormende op de plaatsen, waar de nieuwe spruiten ko men, en verder vooral aan de jonge takken op oorspronkelijk door haarzelf veroorzaakt gewonde plaatsen. Bij niet- bestrijdingtot groote massa's aangroei ende, richt de bloedluis den appelboom geheel ten gronde. Men kan de bloed- luizenkoloniën duidelijk als hoopjes aan de ajDpelboomen zien zitten; die hoop jes zijn volstrekt niet roodachtig, zoo als de naam zou doen denken, maar lijken haast op een dun, witgrijs stuk je vilt. Drukt men echter hierop met den vinger, dan ziet men de roode kleur stof, die de bloediuizen in zich hebben. Vandaar de naam. Met een vergroot glas ziet men, dat de oude bloediuizen violetbruin, de jonge roodgeel zijn, maar dat ze wolachtig behaard zijn, en zoo in groote gezelschappen bijeen, waar- tusschen nog de afgestroopte huiden en de uitwerpselen zich bevinden, en zoo het witgrijs, viltige, vlokkige voor komen verkrijgen. Zij, die de bloedluis kennen, bestrijden deze, door haar ko loniën dikwijls met een of andere stof, waardoor de luizen vergiftigd worden, te bestrijken. Heel veel wordt hiervoor petroleum gebruikt, of ook wél groene zeep, opgelost in sterken spiritus. Met een dusdanige sterke zeep-spiritus-op- lossing of ook met benzine, worden de kolonies aangestipt. DE VLAAMSCHE GAAI. Een al leraardigste knaap is onze Vlaamsche Gaai, een mooie verschijning in de vogelwereld. Met zijn lichtblauwe vleu gels, zijn zwarten staart en roestkleu- rigen buik en rug is hij bepaald een fraaie vogel te noemen. Daarbij neemt hij tot tijdverdrijf allerlei potsierlijke standen aan, en bootst de meest ver schillende geluiden voortreffelijk na. Zonder twijfel is hij een der meest be gaafde en onderhoudende inlandsche „spotvogels". Soms miauwt hij als een kat, dan kraait hij als een haan of ka kelt als een kip, dan weer bootst hij het getik van den specht of het gekras van den ekster na. Een alleraardigste knaap dus, maar ook een ondeugende rakker. Hij eet letterlijk alles: zaden en dierlijk voedsel. Alle levende wezens, niet grooter dan een muis of een jong vogeltje brengt hij in gevaar. Hij rooft ook eieren, en zal ook geen bessen of andere vruchten versmaden. In de herfst leveren eikels, beuken- en ha zelnoten zijn hoofdschotel. De eikels laat hij in den krop weeken, spuwt ze daarna uit en spalkt ze open. De noten hamert hij met zijn krachtigen snavel stuk. KONIJNEN. In den konijnenstal of in 't hok is vooral versche lucht en de uiterste reinheid onmisbaar, en dat geldt natuurlijk allermeest in den zo mer. De hokken moeten dan, zoo mo gelijk, nacht en dag buiten staan, maar flink beschaduwd en frisch. Buiten ge boren jongen zijn sterker en hebben meer levenskracht. Tegen roofdieren moet men de hokken beschermen en wel met volièregaas. Tusschen de tra liën hebben hermelijntjes en ratten nog ruimte in overvloed. Tweemaal daags moeten des zomers de konijnen versch water hebben en de jongen bovendien veel afgeroomde melk. Wanneer de dorst gelescht is, neemt men de drink bakken weg en reinigt ze. WAGENSMEER IN KLEEREN. Om vlekken van wagensmeer uit kleede ren te verwijderen, moet men de be vlekte plaats met terpentijn afwasschen. Vervolgens wordt op de plek fijne klei gelegd, welke men na een kwartiertje: voorzichtig met een stomp voorwerp wegkrabt. Met een borstel borstelt men nu de stof uit. Verdwijnt de vlek de eerste maal niet, dan moet de bewer king herhaald worden. KIPPEN, EENDEN EN GANZEN worden veelal te zamen gevoederd. Dit is verkeerd en wel om de volgende re den. De eenden zijn buitengewoon vlug in het oppikken der korrels, ze gaan niet dan met een goed gevulden krop van de voederplaats. De kippen merken het snelle verdwijnen van de korrels en doen hun uiterste best om ook de noodige hoeveelheid te bemachtigen. De gans echter vreet zeer langzaam, terwijl haar lichaamsgrootte een groo tere portie voeder verlangt. Daardoor krijgt ze niet genoeg, ze vermagert, en ook het nakroost komt niet tot de volle ontwikkeling. Omdat het nu bij het fokken van ganzen vooral aankomt op flinke vleeschproductie, handelt men ver standig deze hoendersoort afzonderlijk te voederen. VERPLEGING DER PAARDEN. Om te zorgen, dat de paarden na, de haarwisseling een schoonen glans der haren verkrijgen, geve men ze lijnkoek- meel in water gevoerd als drank. Plaatselijk Metiws. HEUSDEN. Tot gewoon dienstplichtigen voor de lichting 1932 zijn bestemd A. M. Andriesse A. A. H. van Helden A. P. van Hooft A. L. Sluijmers. Tot buitengewoon dienstplichtigen zijn bestemd A. van Beijnen M. J. Boeren A. Borsje G. M. D. Schreuder W. Vos. ANDEE. Onze oud-dorpgenoot de Heer A. Verbeek, thans Onderwijzer te Rotterdam slaagde dezer dagen voor de Hoofdakte. Zaterdag j.l. speelde de voetbalver. „Sparta" alhier een wedstrijd tegen „Stormvogels" uit wijk c.a. Sparta won met 50. In deze gemeente zal dit jaar ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin geen Oranjefeest worden ge organiseerd. De ambtswoning van het Hoofd der Bijzondere School alhier zal worden gerestaureerd. De heer van Ieperen, onderwijzer aan de Bijzondere School alhier, is nog steeds door ziekte verhinderd zijn werk zaamheden te verrichten, 'tls te hopen dat deze beminde onderwijskracht weer spoedig in gezondheid zijn werk zal kunnen hervatten. ALMKERK. Op uitnoodiging van de Oranje vereniging alhier, hopen op 31 Aug. a.s., nam. 7 uur, de 2 Muziekvereen. en de 2 Zangvereen. dezer Gemeente vanaf de Muziektent, in de tuin van de Wed. Dekker, ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin een concert te geven. A.s. Zaterdagavond 7 uur, hoopt de Chr. Nat. Werkmansbond in de Con sistoriekamer der Herv. Gemeente eene vergadering te houden. NIEUWENDIJK. Indien het weer niet spoedig ver anderd, zal de graanoogst op een totale mislukking uitloopen. Op veel plaatsen begint het reeds te schieten, waardoor de kwaliteit zeer verminderd. De prijs der boonen is zeer omhoog geloopen. Kreeg men vorige week tot 10 cent per KG., thans bedraagt de prijs reeds tot 20 cent per K.G. In de afgeloopen week besteedde men voor varkens beneden de 100 K.G. 20 cent, van 100 K.G. 22 cent, boven de 100 K.G. 23 cent per pond met 8 pond Korting.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2