DIENSTBODE. Aanbesteding Hooitoemaat ES if) r m i Spreekuren 1012 enl-3 Herwaarden's Schoenen ook door ons repareeren H0LTZ EN ADVOCAAT Notaris Van Gendt CU 0 C. BOUMAN HEUSDEN r. j. scsEisauR Leesboeken Studieboeken Romans I Tijdschriften Vakbladen Firma L.J. Veerman ISroote keuzes Lepe prijzen, I H. van Herwaarden, Engstraat 76 D. M. van Herwaarden, Vischmarkt 67, HEUSDEN. dim iedeiiei LJLJMeme jantral Stoonhoutzagerij „j)e Einge Gevraagd TE KOOP: Kout- en Steenkolenhandel. Kantoor: Arkelstraat GORINCHEM Eiermijn Geldermalsen. Binnenland. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten Adverteiitiën. KOOPEN Druiven Meloenen Tomaten Bananen Sinaasappel Citroenen De heer P. v. W. kwam tijdens zijn werkzaamheden aan de Zuiderzee dusdanig met een staaldraad in aanraking dat hij zich ernstig aan zijn been bezeerde zoodat geneeskundige hulp noodig bleek. SLEEUWIJK. Vrijdag j.l. maakten de kinderen van de hoogste klassen der Bijz. school alhier een reisje naar Den Haag en Scheveningen. Verschillende bezienswaar digheden werden te Den Haag bezocht en 's avonds keerden allen, ondanks het slechte weer, zeer voldaan huiswaarts. Zaterdag had de slotvergadering plaats van het concourscomité van het op Pinksteren gehouden concours en de leden der vereeniging „Juliana". De Voorzitter van het comité, de WelEd. Heer Sigmond, opende de vergadering en ging nogeens in 't kort na de voor bereiding en het verloop van 't concours en wenschte tevens de vereen. „Juliana" nog van harte geluk met het behaalde succes op het concours te Hilligersherg. Na het verslag van den Penningmeester kreeg de Voorzitter der vereeniging het woord. Deze bood met enkele welgekozen woorden een geschenk met inscriptie aan den Heer en Mevr. Sigmond aan, als blijk van hulde voor de uitstekende leiding aan het zoo schitterend geslaagde concours gegeven. Tevens werd hem het Eere-Voorzitterschap der vereeniging aangeboden, hetwelk door den heer Sigmond werd aangenomen. Daarna dankte deze voor de hulde hem gebracht en sprak de wensch uit, dat het de ver een. „Juliana" goed moge blijven gaan. VLIJMEN. Bij Kon. Besluit van 20 Augustus is op nieuw benoemdmet ingang van 18 September tot burgemeester dezer gemeente, de Ed. Achtb. heer G. R. van der Ven. VEEN. Enkele dames hielden alhier een collecte, welker opbrengst f150,— bedroeg. Hiervoor zal de kinderen den 31 Aug. ter gelegenheid der opening van de ver bouwde school een aangename dag worden bereid. Ook is hiervoor de medewerking toegezegd van de oude leden van het Fanfarecorps „Wilhelmina". Naar men verneemt zal de bezichtiging van de verbouwde school voor het publiek worden opengesteld op a.s. Donderdag. We twijfelen niet of velen zullen hiervan gebruik maken. Nu ze in gereedheid is gebracht mag dit gebouw gerust als een sieraad van onze gemeente worden be schouwd. Aan de firma C. Honcoop Zonen alhier is onderhands opgedragen den bouw van eene woning met daaraan verbonden garage, voor rekening van den koopman M. Duister te Wijk. WELL. Op de alhier door notaris de Jongh gehouden fruitverpachting bestond veel animo, zoodat zelfs hoogere prijzen be steed werden dan het vorig jaar. Wil hun werk loonend zijn, dab zal het gewas veel mee mogen groeien en er goede prijzen voor gemaakt moeten worden. WERKENDAM. De Zaterdagmiddag j.l. gehouden voetbalwedstrijd door „W.V.V. II" en „Excelsior" van Woudrichem, werd door laatstgenoemde met 40 gewonnen. De gehouden voetbalwedstrijd door het onderlinge elftal van „W. V. V." en „S.F.C." van Sleeuwijk, eindigde met 4—0 voor „W.V.V.". Zaterdagmiddag hield de postdui- venvereen. „De Snelpost" een wedvlucht vanuit Roozendaal. Afstand 50 K.M. Uitslag der prijzen als volgt 4e en 2e pr., J. W. Doesburg3e pr., B. Baggerman en 4e pr. W. van Kooy. Zaterdagmorgen is de vrouw van schipper Z. Verheij, welke met zijn zeil schip in de Nieuwe Haven alhier ligt, vermoedelijk tengevolge van een duizeling, overboord gevallen. Terstond werd het ongeval bemerkt en mocht het den schipper gelukken, na eerst zelf te water te zijn gesprongen, zijn vrouw te redden. Hierna moest geneeskundige hulp worden aangeboden, aangezien de geredde door den schrik was bevangen. Heden Woensdag des nam. 7.30 uur hoopt de raad onzer gemeente in een Openbare vergadering bijeen te komen dit is dan de laatste zitting van de ver trekkende leden. Vrijdagavond j.l. hield de Oranje- vereen. alhier een ledenvergadering ten huize van Mej. v. d. Steenhoven. Zie voor verslag ons volgend nammer. Terwijl het zoontje van den heer v. d. St. dezer dagen aan het spelevaren was met een roeiboot, geraakte hij te water. Schipper C., die het ongeluk zag, sprong er bij en wist het ventje van een gewissen verdrinkingsdood te redden. Naar wij vernemen is de exploi tatie over het afgeloopen seizoen der groote zalmzegenvisscherij aan de Kop van 't Land, dit jaar bijzonder tegenge vallen. De besomming bedroeg ongeveer het vijfde gedeelte van het vorig jaar. WOUDRICHEM. Den houders van motorrijtuigen en motorrijwielen, wien een aangifte voor de wegenbelasting is toegezonden, wordt verzocht de nieuwe kaart uiterlijk 29 Augustus a.s. ten kantore alhier af te halen, aangezien het kantoor van den ontvanger op Koninginnedag gesloten is. Den tabaksverguuninghouders wordt voor zooveel noodig herinnerd aan de betaling van de opcenten op den accijns van sigaretten, welke betaling uiterlijk op 4 September moet plaats hebben. Gedurende het tijdvak 44 tot en met 20 Augustus j.l. werden aan de vischmarkt alhier aangevoerd 3 zomer- zalmen ad f4.60 tot f4.80 per pond en 4 St. Jacobszalm ad f4.25 per stuk. Besteed werd voor dikke aal 70 tot 75 centdunne aal 22 tot 30 centsnoek 45 tot 50 centbrasem 22 tot 30 cent en voorn 5 tot 8 cent, alles per pond. Onze stadgenoot, de heer W. G. van den Heetcamp, gaf vorige week een zeer geslaagd orgelconcert te Haamstede (Zten bate van de restauratie van de Ned. Herv. Kerk aldaar. Door Mevr. Kentie werden eenige liederen gezongen. Zeer in den smaak viel het door den heer Van den Heetcamp zelf gecompo neerde „Bede". De avond gaf een op brengst van ruim f444. CAPELLE. De postduivenvereen. „De LUCHT VAART" hield j.l. Zondag een Wedvlucht van uit Wouw met den volgenden uit slagG. Stam 4, 24, 28, 29 A. Versteeg 2, 3, 40, 45, 46, 26 P. de Roon, 4, 48, 49, 30 J. Spierings, 5, 6 J. van Doornix, 7, 47W. Mandemakers, 8, 43, 22E. Haverhals, 9, 44, 42, 23, 24W. Versteeg, 44, 20 G. Treffers, 25G. Vos, 27. Eerste aangetoonde duif, E. Haverhals, 2e G. Treffers en 3e A. Versteeg. Tot bestuurslid der Coöperatieve Stoomzuivelfabriek „DE TOEKOMST" is benoemd de heer G. J. Heymans. Door het niet aannemen zijner be noeming tot lid van den tegenwoordigen Raad der gemeente Sprang-Capelle door den heer J. Huysman is benoemd verklaart de heer K. Alblas. De radio-centrale, geëxploiteerd door den heer A. L. v. Wijlen alhier, heeft met baar uitzendingen een begin gemaakt. De programma's der stations Hilversum en Huizen worden uitgezonden en komen heel goed door. Het aantal aansluitingen neemt met den dag toe. Gedurende de vacantie der Chr. School a. d. Loonschendijk zijn in de lokalen nieuwe banken en borden ge plaatst. Het aanzien der lokalen wordt hierdoor zeer verhoogd. Naar men ons mededeelt, is ten gevolge van reglementswijziging, het be roepen van een predikant door de Ned. Herv. Gem. a.d. Loonschendijk niet moge lijk meer, voor aleer het Kerkbestuur aan zijn verplichtingen ten opzichte van den Raad van Beheer heeft voldaan. 20 Augustus. Bruine eieren f4,80f5,75 Witte f4,45 f5,50 BEDWELMD DOOR GAS. Zaterdagmorgen werd de hulp van de politie ingeroepen teneinde een on derzoek in te stellen in de woning van G. van der W., wonende aan den Steek- ter Weg te Alphen a/d. Rijn. De buren hadden omstreeks half zeven in huis kreunen gehoord. De politie brak de deur open en vond den 76-jarigen man, die alleen woont, bewusteloos in bed, terwijl tevens een sterke gaslucht werd waargenomen. Het gelukte de politie den man weer bij te brengen. Hij herinnerde zich later Vrijdagavond het licht te hebben laten branden. In den loop van den nacht was hij even wakker geweest. Hij vond zich toen onwel en wist zich té her inneren, dat het licht toen niet meer brandde. De kraan van de lamp was des morgens echter nog wel open. Het licht is blijkbaar des nachts door een of andere oorzaak uitgegaan, doch het in den muntmeter aanwezige gas is de kamer ingestroomd. Zaterdagmor gen was er in den gasmeter geen gas meer aanwezig, waaraan het is toe te schrijven, dat de zaak zoo goed is afgeloopen. o STEEKPARTIJ TE BREDA. Uit Breda wordt aan de ,,Crt." ge meld: Een ernstige steekpartij, waar van de 23-jarige J. Knol het slachtoffer werd, heeft dezer dagen het centrum der stad in opschudding gebracht. De 23-jarige C. Reynhart liep met zijn vriend Knol, beide uit Rotterdam, doch voor herhalingsoefeningen bij het 6e regiment infanterie onder de wapenen, vroolijk pratend en lachend langs de haven, toen de gebroeders H„ arbeiders, zonder de minste reden op hen toetra den met de woorden: ,,Dat lachen moet je maar in Rotterdam doen, hier niet Beide soldaten liepen kalm door. Voordat zij er echter op verdacht wa ren sprong de oudste der gebroeders H. den soldaat Knol op den rug e;n bracht hein een diepe snede in den hals toe. De aangevallene weerde zich en sloeg zijn beide aanranders een bloed neus. Hij kreeg echter een nieuwen zwaren steek in den linkerarm, waar door de biceps over een lengte van acht centimeter werd opengescheurd en een hoofdader werd doorgesneden. Nog wist Knol zich een tijdlang op de been te houden, doch hij zakte een twintig tal meters verder ten gevolge van het groote bloedverlies ineen, waarna hij bewusteloos werd binnengedragen in het ,,Bredasche Koffiehuis". Dr. Payens legde daar een noodverband. De ge- wonde werd later naar het militair hos- pitaal overgebracht, waar de wonden genaaid zij'n. Naar wij vernemen is zijn toestand bevredigend te noemen. Reeds heeft een confrontatie onder leiding van den waarnemenden commissaris van politie, den heer J. P. C. Mansvelt, tusschen het slachtoffer en de beide daders plaats gehad. Beide hebben bekend Knol te hebben aangevallen en zijn gearresteerd. Of de jongste der gebroeders H. ook een steek heeft toegebracht, staat nog niet geheel vast. Naar het mes f- of de messen na de steekpartij in de haven geworpen, wordt door de po litie gedregd. DE UITVOERING DER TARWE- WET. MEDEDEELING VOOR BAKKERS. De Regeerings-commissaris voor de uitvoering der Tarwewet 1931 deelt het volgende mede: Bakkers, die op 1 September 1931 nog in het bezit zijn van tarwebloem J of tarwemeel B (ongemengde tarwe- bloem of meel dus), zullen die bloem of dat meel slechts mogen gebruiken, indien zij tarwebloem of tarwemeel, uit- j sluitend bereid van inheemsche tarwe (tarwe door bemiddeling van de Cen- I trale Tarwe-organisatie geleverd), af nemen tot een hoeveelheid, gelijk aan één vierde van den bij hen aanwezigen bovenbedoelden voorraad tarwebloem of tarwemeel B, teneinde dezen voor raad in overeenstemming te brengen met de tarwebloem of het tarwemeel, voldoende aan de ministerieele voor schriften. Aan bakkers kan, op hun verzoek, aan de Meel-centrale worden toegestaan van hun voorraad tarwebloem of tar wemeel B 7i/2 pCt. van hun totaal bloem- of meelverbruik over zes maan den (dit is ongeveer het totaal bloem of meelverbruik over 2 weken) te ver werken. Zij, die hiervan gebruik maken, wor den gedurende dien tijd niet in de gelegenheid gesteld verder onvermeng de tarwebloem of -meel te betrekken en zullen dus gedurende dien tijd geen bonboekjes ontvangen. ONZE KOLENUITVOER NAAR FRANKRIJK. Donderdag heeft te Parijs, zoo lezen we in de ,,Msb.", op uitnoodiging van het Comité des Houillières een be spreking plaats gehad tusschen verte genwoordigers van de Fransche mijn industrie en de directie der Nederland- sche steenkolenmijnen. De bijeenkomst werd gepresideerd door den heer Le- may, directeur-generaal der mijnen van Ammiche; later werd daaraan ook deel genomen door den heer Gaillod, direc teur des Mines <aan het ministerie van openbare werken. Noemenswaardig resultaat heeft de bespreking niet opgeleverd. De verte genwoordigers der Fransche mijnen wa ren geheel ontoegankelijk van de be- bezwaren der Nederlandsche directies. De eenige concessie, welke gedaan werd, bestond hierin- dat het eenïgs* zins verzacht regiem, dat tot 27 Augus tus is toegestaan, verlengd wordt tot 1 September, dus met vier dagen. Met ingang van dezen datum treedt de be sloten ristrictie met volle kracht in wer king, zoodat de invoer van Nederland sche kolen in Frankrijk alsdan terug gebracht zal moeten worden tot het gemiddelde over de jaren 1928 tot en met 1930, verminderd met 20 pCt. HEUSDEN. Zaterdag a s. hoopt de „Heusden- sche Fanfare" deel te nemen aan het concours te Utrecht en wel in de 2de afdeeling. CAPELLE. Tot predikant bij de Ned. Herv. Gemeente is beroepen ds. Deur te Schoon hoven. De paardenhoudersvereen. „Ons Belang" houdt morgen, Donderdag, des avonds 7 uur in het café van den heer J. Treffers een algemeene ledenvergade ring, ter verkiezing van een bestuurslid in de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer J. v. d. Hoeven Bz. Onze vroegere predikant Ds. J. H. Koster, thans te Montfoort. is beroepen bij de Ned. Herv. Gemeente te Nieuw- Lekkerland en te Heteren. DUSSEN. Bij de Ned. Herv. Kerk alhier is beroepen Ds. A. Sonneveld, hulpprediker te Voorburg. 1WIJK. Een jongen uit Rotterdam, leerling aan eene technische school, welke gelo geerd was bij de Wed. v. d. Pol alhier, had de onvoorzichtigheid zich met ont plofbare stoffen bezig te houden. Door dat deze ontijdig ontploften, werd de jongen op verschillende plaatsen gewond. Dr. Van Gulik, welke juist in de nabij heid was, verleende de eerste genees kundige hulp, welke het noodzakelijk oor deelde, dat de ongelukkige ter verdere verpleging, direct naar bet ziekenhuis te 's Bosch moest worden overgebracht. Het is niet onmogelijk, dat de jongen zijn oogen zal moeten missen. Zijn ouders zijn onmiddellijk telegrafisch met het geval in kennis gesteld. ROTTERDAM, 22 Aug. Aanvoer 540 koeien en ossen369 vette kalveren, 945 schapen en lammeren 4325 varkens. Per Kilo. Koeien van f 0.64 tot f 0.84f 0.95 Ossen 0.00 0.000.00 Stieren Kalveren 0.95 4.40— 1.25 In de omgeving van Heusden, f7.per week. Zondags vrij. Brieven letter W Bureau van het Blad. De bouwkundige M. Honcoop te Veen, is voornemens op Zaterdag 29 Aug. 1931, ten verzoeke van den heer A. Michaël te Aalburg c.a., publiek aun te besteden Het bouwen van een dubbele woning met schuur, aan den Hoogen Maasdijk te Aalburg. Bestek en teekening zijn vanaf Zaterdag 22 Aug. a.s. verkrijg baar k f2.50 per stel, bij den bouwk. voornoemd, die tevens inlichtingen verstrekt. WIJ RIJWIELEN Naai- of Waschmachine BIJ A. J. DEN HOET daar slagen we altijd goed. Aanbevelend A. J. den Hoet Aalburg. vail N. v. d. MAADEN TE WIJK „MOLENKAMP" en „TUIERKAMP" Oude beeldjes, Oude geschreven Kerkboe ken, Oude Schilderijen, ook al zijn ze stuk of gescheurd worden gezocht door Liefhebber v. Oudheden, Bh*"sw thans te Heusden in vacantie. Brieven onder No. 12 aan het Bureau van dit Blad. zal op DONDERDAG 3 Sept. a.s., nam. 3 uur precies (Z.T.), ten herberge „de Zwaan" te Genderen, voor 6 jaar, publiek verhuren voor Ned, Herv. Kerk aldaar 0.34.40 H.A. bouwland in het Buitenblok te Aalburg. 0.34.40 H.A. bouwland aldaar. 0.84 70 H.A. bouwland aldaar in 2 perc. 0.80.70 H.A. bouwland aldaar in 2 perc. 1.22.30 H.A. bouwland in het Rekselaar te Genderen. 1.15.90 H.A. bouwland in de Geer aldaar, in 3 perc. 1.34.90 H.A. bouwland in de Steeg aldaar, in 4 perc. Zie biljetten. op Donderdag 3 Sept. 1931, nam. 2 uur (zomertijd,) in café SPRENGER te SLEEUWIJK, ten overstaan van Notaris PAAP te Werkendam. Zie biljetten. Buss&EU TELEFOON No. 9 1 Tandheelkundige, GORINCHEM TELEFOON 349. 's Maandags 9-3 Minvermogsndan 9.30—10 Y.m. enz. enz. Steeds verkrijgbaar in den Boekhandel HEUSDEN. en laat ze en U bespaart geld A a n'b evelend: EN 99 miifan" wormpoeders rci en Wormolie verdrijven zeker en snel spoel-, made en maagwormen, zoowel bij volwassenen als bij kinderen. Wormpoe ders f0.85 per doos. Wormolief0.85 perfl. Verkrijgb. bij Apoth. en Drog. of na ontv. van het bedrag door firma Jacoba Maria Wortelboer Postgiro 17039, Oude-Pekela TELEFOON INTERCOMM. No. 49. AGENTSCHAP van het eenig Verkoopkantoor voor Nederland van het Rheinisch-Westfalische Kohlen-Syndicat. iralnnswmwwgnwtntgtbstflfil^iniiiinniengcinllnniiai)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 3