Plaatselijk Aieinvs. De beide heeren •werden naar de rijks klinieken te Utrecht vervoerd. ONGELUK IN DETSTAATSMIJN „MAURITS". In de Staatsmijn „Maurits" te Lutterade is op de 548 M. verdieping de onder- grondsche afdeelings-opzichter Th. Maas uit Stein tusschen de machine en de mijn gang bekneld geraakt. De dood trad spoedig in. De man laat een vrouw en zes kinderen achter. o HULDIGING Mr. RINK. Ter gelegenheid van zijn 80sten ver jaardag is Zaterdagavond het Eerste Kamer lid oud-Minister P. Rink op hartelijke wijze gehuldigd in Hotel De Twee Steden te 's-Gravenhage. INBRAAK TE TILBURG. Voor f7000 aan effecten gestolen. Gedurende de afwezigheid der bewoners is Zaterdagavond ingebroken in een per ceel aan de Telegraafstraat te Tilburg. De ongenoode gast is na een tocht oyer de daken, door verbreking van een raam aan de achterzijde van het huis, binnen gedrongen. Hoewel de man niets heeft achtergelaten, neemt men aan dat hij gebruik heeft gemaakt van een schroeven draaier of een beitel. De inbreker heeft slechts een bezoek gebracht aan de slaap kamers, welke boven in het huis gelegen zijn. In de slaapkamer van den onge- huwden bewoner, die een gedeelte van het huis heeft verhuurd aan een andere familie, stak een sleutel in het slot van een linnenkast. Hieruit werden een geldkistje en een gouden horloge meege nomen. In het geldkistje bevond zich een waarde van ongeveer f7000 aan effecten. Van den dader ontbreekt ieder spoor. o ONGELUKKIGE AFLOOP VAN EEN AUTO-TOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Men meldt uit Leeuwarden De ouden van dagen te Huizum bij Leeuwarden waren door een comité van auto-eigenaars uitgenoodigd voor den jaarlijkschen tocht. Een zestigtal mannen en vrouwen namen daaraan deel en men vertrok naar de bosschen van Veenklooster, waar de dag in de allerbeste stemming werd doorgebracht. Toen men des middags de deelnemers wilde verzamelen, ontbrak een van hen, de ruim 70 jarige P. Fennema, op het appèl. Men ging in het bosch zoeken en vond den ouden man voorover in het gras liggen. Vermoedelijk was hem een ongeluk overkomen. Hij was reeds over leden. Dit droeve voorval wekte groote ontsteltenis onder het gezelschap, dat zoo spoedig mogelijk naar Huizum vertrok. Daar stond het fanfarecorps reeds gereed, doch alle feestelijkheden werden afgelast. o LOODS OVER BOORD GESLAGEN. Bij ruwe zee kwam Zondagmiddag om kwart over één de „Lingestroom" van de Hollandsche Stoomboot Maatschappij, ge zagvoerder de heer Van Os, voor IJmuiden aan. De loodsboot zette een jol uit met drie roeiers en den loods Kuiper, om den laatste af te zetten op de Lingestroom. Juist op het moment, dat de loods naar de touwladder sprong, werd de jol door een golf naar beneden getrokken. De loods viel in de zeer woelige zee. De eerste stuurman der „Lingestroom", de heer Visser, had de tegenwoordigheid van geest direct een lijn uit te werpen, die door den loods werd gegrepen, waarna hij in de loodsjol kon worden geheschen. De „Lingestroom" kwam van Londen en bevond zich op het oogenblik van het incident op enkele kilometers uit de kust. o MET EEN AUTO ER VAN DOOR. Bij den autoverhuurder G. de Vries achter de Hoven te Leeuwarden vervoegde zich een als heer gekleed persoon met de mededeeling, dat hij de Wit heette en daar ter stede aan de Spanjaardslaan No 83 woonde. Hij had reeds eenige malen op gebeld over een auto, waarmede hij met zijn familie een autotochte naar Gelder land wilde maken. De heer De Vries toonde hem daarop een Chevrolet, type 1931, die beschik baar was. De wagen stond de Wit wel aan, doch hij zou hem graag even aan zijn vrouw willen laten zien. De eigenaar had daar geen bezwaar tegen, doch toen de man na eenigen tijd niet terug was ging de verhuurder eens naar het door den man opgegeven adres kyken. Toen bleek dat dat pand onbewoond was. Er volgde onmiddellijk aangifte bij de politie, die thans alle pogingen in het werk stelt om de vermiste auto en z'n chauffeur op te sporen. Vermoedelijk is het dezelfde man, die zich ook in Groningen en Sneek aan soort gelijke practijken heeft schuldig gemaakt. BOTSING BIJ BAARN. De heer G. van Buuren, vrachtrijder te Baarn, reed met zijn vrachtauto van Emmes naar huis. Nabij hotel Groene veld wilde hij den nieuwen rijksstraat weg oversteken om den rechterkant van dezen weg te nemen. Van de andere zijde kwam in volle vaart een motorfiets aanrijden. Beide voertuigen botsten tegen elkander. De bestuurder van de motor fiets bleek zwaar gewond te zijn. Een zijner armen was op drie plaatsen gebro ken. In bewusteloozen toestand werd hij naar het ziekenhuis te Baarn vervoerd. De duo-rijder was minder zwaar gewond hij had een been gebroken en werd even - eens naar het ziekenhuis overgebracht. De motor was vernield. DE CAFE's IN~<AMSTERDAM NIET TOT TWEE UUR OPEN. De burgemeester van Amsterdam heeft de aan 14 café's verleende vergunning om Zaterdags om de 14 dagen tot 2 uur open te blijven, ingetrokken. Zaterdagavond zou, zooals men weet, het nieuwe stelsel ingaan. De intrekking houdt jerband met de ontevredenheid, welke onder de werkgevers met betrekking tot het ver- leenen der vergunningen ontstaan was. o R.K. WERKLIEDENCONGRES TE UTRECHT. Zondag kwamen uit alle deelen van het land aangevoerd door 24 extra treinen en 500 autobussen te Utrecht 59.000 R.K. arbeiders bijeen ter bijwo ning van een demonstratief congres van het R K. Werkliedenverbond. In zijn openingsrede zei de bondsvoorzitter, de heer A. C. de Bruijn, o.m. Wij zijn bijeen om aan allen als ons uitdrukkelijk en weloverwogen verlangen te doen blijken dat het wetsontwerp-Ver schuur, voor ons een begin van op de wet steunende bedrijfsorganisatie, gesteund dient te worden. Ook zijn wij hier om te uiten een verlangen naar afdoende verbetering van de ouderdomsvoorziening, een eisch die voor zichzelf spreekt en wel zoo, dat enkele bedrijfsgroepen reeds zijn over gegaan om ouderdomsverzekering ter hand te nemen. Een derde ernstig verlangen heeft de tienduizenden naar Utrecht getrokken de wettelijke regeling der werkeloosheids verzekering. Na een redevoering van prof. dr. J. Kors O. P. sprak minister Verschuur een kort woord. 's Middags werd door de menigte ge defileerd langs het huis van mgr. Jansen, aartsbisschop van Utrecht. O LEVEND VERBRAND. De 40-jarige autobestuurder J. Leyten uit Ossendrecht reed Vrydag met een vrachtauto van den bierhandelaar A. Rom- mens uit Putte (N.Br.) over den Put schenstraatweg. Ter hoogte van het café Halfweg botste de auto door tot nu toe onbekende oorzaak met een vaart van 3035 K.M. tegen een langs den weg staanden boom. Tegelijk met de botsing raakte de benzinetank in brand en in een oogwenk stond de wagen met inhoud in lichtelaaie. De chauffeur was door de botsing ge heel versuft geraakt en voor hij zich in veiligheid kon stellen, werd hij door de vlammen gegrepen. Hij kwam, zonder uit den wagen te kunnen komen, in het vuur om. Het duurde vrij lang alvorens omwo nenden er in geslaagd waren het vuur te dooven en toen dit tenslotte gelukt was, kon men niet anders dan het ver koolde lyk van L. bergen. Vergadering van den Raad der ge meente WIJK, op Dinsdag 1 Sep tember, des nam. half acht. Voorzitter: Edelachtb. Heer R. J. v. Doveren. Secretaris (waarnemend): de heer W. Bouman. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering, de Secretaris leest het formuliergebed. De raadsleden leggen hierop in han den van den Voorzitter de vereischte eeden af. De Secretaris leest de notulen der vorige vergadering die worden goed gekeurd. Benoeming wethouders. Voor de eerste vacature worden uit gebracht 4 stemmen op den heer K. v. d. Velden en 3 op den heer G. P. L. Bouman. Voor de 2de vacature 4 stemmen op den heer B. Roza, 3 op den heer P. A. Sodderland. De beide benoemden verklaren hunne benoeming te willen aanvaarden, waarna de Voor zitter hen feliciteert met hunne benoe ming. De heer v. d. Velden verklaart, dat hij zijn best zal doen om de belangen der gemeente op dezelfde wijze te blij ven behartigen, zooals hij dat in de afgeloopen 4-jarige periode heeft ge daan. Ingekomen stukken: Bericht van den heer A. Thies, dat hij zijn benoeming tot onderwijzer aan de O.L. school te Aalburg aanneemt. Bericht van Ged. St., dat zij hunne beslissing, inzake het raadsbesluit tot het in erfpacht geven van een perceeltje bouwgrond aan M. Duijster en A. Vos, verdagen. Schrijven van de Kamer van Koop handel te Dordrecht, met verzoek, om adhaesie te willen betuigen aan het adres, gericht tot den Minister, waarin wordt aangedrongen op overbrugging van het Hollandsch diep. B. en W. stellen voor", dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Het college zou wel adhaesie willen be tuigen aan het adres van de gemeente Sleeuwijk. voor de verkrijging van een brug bij Gorinchem, aangezien een brug daar voor deze streek van veel meer belang is, dan een brug aan de Moer dijk. De heer Sodderland zou beide adres sen voor kennisgeving willen aanne men, de rijksmiddelen loopen geregeld terug, hij zou daarom geen drang wil len uitoefenen op de regeering, voor het doen van groote uitgaven. Met op één na algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W.. om het eerste adres voor kennisgeving en aan het 2de wel adhaesie te betuigen aangenomen. De heer Sodderland stemde tegen. Bericht van den pensioenraad, dat voor den heer Sluijmers, als beheer der van de goederen der Ebbe, een pensioengrondslag behoort te worden vastgesteld. De Voorzitter zegt, dat dit volgens een vroegere beslissing niet behoefde, nu schijnt dit weder wel het geval te zijn. B. en W. stellen voor. de pen sioen-grondslag voor den heer Sluij mers te stellen op f150.doch B. en W. zouden tegelijk nu ook de pen sioen grondslag voor den Burgemeester willen vast stellen voor de Ebbe en wel op f50.en eveneens voor den gemeentebode voor het ophalen der huur voor de Ebswoningen op f52. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. Verzoek van J. v. d. Maaden, pachter van de aanlegplaats te Wijk, om ver mindering van pacht 1930'31 en zoo mogelijk ontslagen te worden van het laatste pachtjaar 1931'32, aangezien de exploitatie van het veer steeds min der wordt, daar de vrachtbooten hun goederen zelf met vrachtauto's thuis bezorgen. De heer v. Wijk zegt, dat als h-Ij het goed begrijpt, de veerman ontheffing van het laatste pachtjaar en verminde ring van pacht vraagt vooir het afge loopen jaar. Dat het veer sterk ach teruit is gegaan, daarvan is zich iedereen bewust, om den veerman evenwel ge heel van de pacht te ontslaan, daar kan spr. niets voor gevoelen, wel zou hij vermindering van pacht willen ver kenen. De booten van de firma de Beer nemen de goederen, bestemd voor Wijk, mede door naar Heusden en van daar worden ze per vrachtauto hier thuis bezorgd. De heer de Beer doet dit, omdat v. d. Maaden een vrachtauto- dienst heeft ingesteld op Rotterdam en zijn booten dus concurrentie aandoet. De firma de Beer kan dit goed volhou den, als v. d. Maaden ontslagen wordt dan is het motief vooir den heer de Beer weg. Spr. gelooft, dat het wel eens goed is, dat de heer de Beer den pil slikt, om nog een geheel jaar de vrachten thuis te bezorgen. Als v. d. Maaden ontslagen wordt, is het veer niets meer waard. De Voorzitter meent, dat als het zoo door gaat, het veer het volgend jaar heelemaal niets meer waard is en de gemeente het zelfs niet meer kwijt zal raken. Vandaag brengt de Heusdensche boot bij de ingèzetenen de goederen die hij meebrengt van uit Heusden thuis, misschien doet morgen het een andere maatschappij, als het tegen con currentie gaat, trekken ze een lijn. Er zijn al booten die de goederen mee door nemen naar den Bosch en ze vandaar uit thuis laten brengen. De heer v. d. Mooren meent, dat dit aan de ontvangers zelf ligt, zijn ze er niet mede bewilligd, dan ge beurt het toch niet. De Voorzitter antwoordt, dat de nachtbooten vaak doorvaren, omdat er niemand op het veer is. De 'heer v. d. Mooren stemt dit toe, de booten liggen soms wel 10 keer te fluiten. Zooals het veer te genwoordig is, is het werkelijk weining, doch het is, meent spr., moeilijk den pachter te ontslaan, men schept daar mede een gevaarlijk precedent. Toen v. d. Maaden het veer pachtte kon hij niet en niemand voorzien, dat het zoo erg zou worden als het nu is, daarom is er, meent spr., wel iets voor te zeggen, vermindering van pacht te ver kenen. De heer v. d. Velden zegt, dat de heer v. Wijk voorstelt vermindering van pacht te geven, doch hij weet waarschijnlijk niet, dat v. d. Maaden vroeger reeds vermindering heeft ge vraagd, waarop de raad toen niet is ingegaan. Spr. adviseert de nieuwe raadsleden, eerst eens te onderzoeken op welke gronden toen het verzoek van de hand is gewezen, misschien zullen zij dan tot e en andere conclusie komen. Het verzoek is toen om een zekere re den afgestuit, spr. wil daarover niet verder uitwijden. Waar het veer, zoo- als het er nu voor staat, heelemaal geen waarde meer zal hebben, omdat v. d. Maaden een vrachtdienst heeft in gevoerd en dus meeneemt wat hij kan, dit is in zijn eigen belang, doch niet in het belang van het veer, zou spr. geheele ontheffing willen verleenen. Een nieuwe pachter zal meer zijp best voor het veer doen, dan v. d. Maaden het op 't oogenblik doet. Spr. wil daar mede niet zeggen, dat v. d. Maaden dit voorheen niet heeft gedaan. Hij zou willen adviseeren het verzoek aan te houden, opdat de raadsleden eerst in zage nemen, waarom de raad het ver zoek vroeger van de hand heeft ge wezen. De heer Roza kan zich met geen der vorige sprekers vereenigen, de tijd verloopt, zijn meening is om v. d. Maa den van de pacht te ontslaan en dit zoo spoedig mogelijk. Men moet bij deze kwestie v. d. Maaden beschouwen als expediteur wat zijn eigen bedrijf is en als veerman pachter van het ge meenteveen Men kan v. d. Maaden niet kwalijk nemen, dat hij eerst voor zijn eigen zaak werkt, er is maar één ik, doch daardoor onttrekt hij, zooveel als in zijn vermogen is, aan het gemeente- veer, om dit verder te voorkomen, be staat slechts het eene middel om hem van de pacht te ontslaan eh het veer zoo spoedig mogelijk opnieuw te ver pachten. Vroeger is reeds besloten hem geen pachtverlaging toe te staan. De heer v. d. Mooren vraagt, waarom die vroeger niet gegeven is. Wethouder Roza antwoordt, dat de raad tot twee maal toe overlegging van boeken heeft gevraagd, om daaruit te kunnen nagaan in hoeverre pacht- vermindering gewettigd was, doch v. d. Maaden zei, dat hij geen boeken had. De gemeente verpacht om van de risico af te zijn. v. d. Mooren. Dat is zoo. Roza. Ik acht het in het belang van de gemeenschap, het veer zoo spoedig mogelijk opnieuw te verpachten. Voorzitter. Tengevolge van den hui- digen toestand wordt het veer gere geld slechter. Wij kregen den indruk dat het veer nog zoo slecht niet was, (anders had v. d. Maaden dit aan moeten toonen. v. Wijk. Ik zou pachtverlaging wollen geven en hem niet ontslaan, pachtver laging ziet men overal, daarom zou ik het hem ook geven. Bouman. Ik kan me heel goed met het idee van B. en W. vereenigen. Het is in het belang van v. d. Maaden, dat hij van de pacht ontslagen wordt, maar het is zeker ook in het belang van de gemeente. Ik acht het beter, dan dat hij het veer nog een jaar houdt, dit is niet in het belang van de aanlegplaats. Het voorstel van B. en W., om v. d. Maaden voor het jaar 1931/32 van de pacht te ontslaan, wordt met op één na algemeene stemmen aangenomen, de heer v. Wijk stemde tegen. Verzoek van den heer P. J. Mul, on derwijzer aan de openbare lagere school te Wijk, om eervol ontslag als zoodanig wegens zijn benoeming te Nieuwer Am- stel. Wordt met algemeene stemmen ver leend. Vaststelling ambtenarenreglement. De Voorzitter licht toe, dat de wet de verplichting oplegt een dergelijk re glement in het leven te roepen. B. en W. hebben een concept ontworpen, dat den raad thans ter goedkeuring wordt aangeboden. De heer v. Wijk had liever geziep, dat de raadsleden het eerst eens op hun gemak had kunnen inzien, hij zou daar om vaststelling tot een volgende ver gadering willen uitstellen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. uit verschillende modellen het voor- deeligste voor de gemeente hebben ge kozen, daarbij moet dit reglement voor 1 Sept. zijn vastgesteld, anders loopt men gevaar, dat Ged. St. dit doen. Met algemeene stemmen wordt hierop het aangeboden concept-reglement vast gesteld. Voorloopige vaststelling der gemeen terekening, die der afdeeling Aalburg en het G.E.B. over 1930. De Voorzitter verzoekt den rappor teur der commissie van onderzoek, rap port te willen uitbrengen. De heer Mans verklaart, dat de com missie geen op- of aanmerkingen heeft en derhalve adviseert tot goedkeuring. De heer v. d. Mooren maakt de opmerking, dat hij in 't vervolg gaarne zag, dat de raad behoorlijk gelegen heid kreeg, om een onderzoek in te stellen. Hij wil voor dezen keer voor stemmen in vertrouwen op den rappor teur en het college van B. en W. De Voorzitter zegt, dat de gemeente administratie iedere 3 maanden door het verificatiebureau wordt onderzocht en gecontroleerd, er kan niets aan man- keeren. De heer Roza merkt op, dat de re kening er mooi uitziet. Het voordeelig saldo is in het afgeloopen jaar nog in gunstigen zin veranderd, het is nog gestegen, van deze zijde bezien begint de nieuwe raad zijn werkzaamheden onder gunstige omstandigheden. Spr. kan echter het bezwaar van den heer v. d. Mooren beamen. De gemeenterekening wordt hierop voorloopig vastgesteld den gewonen dienst betreffende op een ontvangst van f81644.66i/2 en een uitgaaf van f73968.03, batig slot alzoo f 7676.631/„ voor den kapitaaldienst op een ont vangst van f91093.53 en een uitgaaf van f91108.80, batig saldo f84.73. De rekening der afdeeling Aalburg met een ontvangst van f 8119.311/2 en een uitgaaf van f4767.06, batig slot f 3352.29i/2. De rekening van het G.E.B. op een ontvangst van f 15095.24 en een uitgaaf van f 17655.73, nadeelig slot f2559.49. Kapitaaldienst ontvangst f4664.23, uit gaaf f5764.27, nadeelig saldo f 1099.99. De wethouders onthielden zich van stemming. De heer Sodderland verklaarde met hetzelfde bezwaar te willen voorstem men als de heer v. d. Mooren. Goedkeuring der rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1930. De rapporteur de heer Mans ver klaart, dat de commissie ook deze re kening betreffende, geen op- of aan merkingen heeft en derhalve tot goed keuring adviseert. Met algemeene stemmen wordt de ze rekening vastgesteld op een ont vangst van f3074.35 en een uitgaaf van f3199.31y2, nadeelig slot f 124.96. De heer v. d. Mooren hield zich als lid van het Burgerlijk Armbestuur bui ten stemming. Rondvraag. De heer v. Wijk heeft uit de notulen gehoord, dat in de vorige vergadering reeds is gewezen op den slechten toe stand van den Hoogen Maasdijk. De toestand is werkelijk verschrikkelijk, is daar niets aan te doen, vraagt spr. De Voorzitter zegt, dat B. en W. besloten hebben den dijk flink te grinten. Spr. betwijfelt echter of het zal helpen. De heer Bouman acht het beste het met een flinke laag grint te probeeren. De Voorzittejr' sluit hierop de ver gadering. NorVPlIC en oversPannen> onrustig en HOI f 0U3 slapeloos. Men gebruikehier tegen de zenuwstillende en zenuwsterkende Mijnhardfs Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. HEUSDEN. Dinsdagmorgen (1 Sept.) had de plechtige schoolinwijding plaats der R.K. Bijz. Jongensschool welke verricht werd door den Hoogeerw. Heer Deken Wouters in tegenwoordigheid van het Kerkbestuur, het hoofd der school den heer G. G. Carpay, onderwijzeres en leerlingen. Des middags werd in het R.K. Ver- eenigingsgebouw eene feestuitvoering ge houden door de leerlingen waarbij eenige liederen en een tweetal tooneelstukjes en kluchtig blijspelletje „Zwarte Piet" op verdienstelijke wijze werd uitgevoerd en de lachspieren in beweging bracht. De leiding was in handen van den weleerw. heer Kapelaan Maas die succes behaalde met deze opvoering. Hierna volgde een tractatie. De Hoogeerw. Heer Deken sprak een dankwoord en werd deze gezellige middag besloten. De jaarlijksche processie naar Bok hoven zal plaats hebben op Vrydag 18 September a.s. In de Maandagavond gehouden vergadering der winkeliersvereeniging werd besloten ter gelegenheid van de eerste maandmarkt op Donderdag 47 September een etalagewedstrijd te houden, waarvoor een 4-tal prijzen beschikbaar werden ge steld. De markt zal worden versierd, terwijl de winkeliers vanzelfsprekend hun beste beentje voorzetten. Naar wij ver nemen is door een groot aantal markt kooplieden een plaats aangevraagd, zoodat van die zijde de markt zeker een succes zal worden. ANDEE. Woensdag j.l. herdacht de weled. heer J. F. Calame, Hoofd der Bijzondere School alhier, den dag dat hij 25 jaren als zoo danig te dezer plaatse werkzaam is. Het heeft den geachten jubilaris dien dag niet aan belangstelling ontbroken en de huldi ging, welke hem ten deel is gevallen overtrof de stoutste verwachtingen. Des 's morgens werden de schoolkinderen door den heer Calame getracteerd en werd hun een feestje bereid, hetgeen wel in den smaak der kleine gasten viel en waarbij den jubilaris verschillende toepasse lijke liederen werden toegezongen. Voor de geïllustreerde pers werden tevens foto's genomen van den jubilaris enz. Des middags en 's avonds bestond ge legenheid den heer Calame te feliciteeren. Een der lokalen der school was voor dit doel keurig in orde gemaakt en rijkelijk met bloemen versierd, zoodat dit een zeer feestelijk en prettigen indruk maakte. De talrijke cadeaux, welke de jubilaris had ontvangen waren hierin tevens ter be zichtiging aanwezig. Van de ingezetenen ontving de heer Calame een prachtige haard, van het schoolbestuur een moderne boekenkast, van het onderwijzend personeel een wandel stok met zilveren knop, van oud-leerlingen een prachtig eiken bloementafel met bloemenmand, van de meisjesvereeniging „Tabitha", waarvan de heer Calame eere voorzitter is, een aktetasch, terwijl tevens van particulieren verschillende mooie ca deautjes en talrijke bloemstukken waren ingekomen. Van de gelegenheid om den jubilaris te feliciteeren is zeer druk gebruik ge maakt door oud en jong, arm en rijk en we kunnen wel zeggen, dat er geen huis gezin is, waarvan niet één of meer per sonen bij den „meester" zijn geweest. Vooral des avonds toen „Andels Fan farecorps" een serenade bracht kwam de stemming er eerst recht in en de jeugd heeft op gepaste wijze kostelijk genoten. De heer Calame is op dezen dag op waardige en grootsche wijze door Andels burgerij gehuldigd. Op dezen dag is klaar tot uiting gekomen, dat de arbeid van den heer Calame wordt gewaardeerd en dat zijn werk op prijs wordt gesteld en zijn verdiensten als hoofd der school worden erkend. 25 jaren lang heeft de heer Calame zyn krachten aan bet onderwijs in onze gemeente gewijd en gewerkt aan de ont wikkeling en vorming der jeugd. Een kwart-eeuw heeft hij aan de jeugd de •-*- DiUHHMIII P IWIIII aKBMWCTMMaBBPBBBaHBaBWQMB—WP—a—>

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2