Naar de Haarlemmermeer. LU Notaris RIETRA te Dussen, ZOEKT BOUWLAND. BEZOEKT de BAZAR te Drongelen, C/3 C. BOÜMAN HEUSDEN* WOONHUIS op 10, 11 en 12 Sept. a.s. Eigenheimer Pootaardappelen BOERDERIJ Als Gij publiek verhuren, ttazar te Drongelen Marktberichten. Pluimveeteelt. Adverteiitiën. M. van Rijswijk W. S. den Besten, O c* Druiven Meloenen Tomaten Bananen Sinaasappel Citroenen Hötel Café Billard Jan Geertzen, Restaurant Uitspanning 's-BOSGH, Notaris PAAP BOÜWLAHD Sleeuwijk, Notaris VAN WILLIGEN publiek te verkoopen Ruime Autogarages. Donderdag 10 Sept. om 4 uur Z.T. Vrijdag opening om 3 uur Z.T. Zaterdag opening om 3 uur Z.T. Verschillende attracties. <4 kennis bijgebracht, welke noodig is om zich een weg door het leven te banen. Een mooie, doch tevens een moeilijke taak. De ingezetenen van Andel hebben op ondubbelzinnige wijze van hun sympatie voor den jubilaris blijk gegeven en deze kan met genoegen op dezen dag en zijn arbeid sinds 25 jaren terugzien. We wenschen hem met zijn gezin nog vele gelukkige jaren toe. De heer J. G. Schouten, timmerman alhier, was laagste inschrijver van het perceel timmerwerk voor een te bouwen boerderij voor H. Kant te Woudrichem met f 1395. ALMKERK. Op 18 Sept. a.s. zal naar wij ver nemen, alhier een demonstratie gehouden worden met de nieuw-aangekochte motor brandspuit. Naar wij vernemen zal alhier dezen winter een cursus worden gehouden voor groententeelt. Belanghebbenden kunnen zich thans bij den heer de Wit voor 21 Sept. a.s. aanmelden. De heer W. v. Straten, metselaar alhier is als laagste inschrijver het metsel werk gegund, wat betreft het bouwen van een landbouwerswoning te Oudendijk voor rekening van den heer H. Kant aldaar. Door den kerkeraad der Herv. Gem. alhier, is toezegging van beroep uitge bracht op Ds. F. J. Broeijer van Oude en Nieuwe Wetering. BABYLONieNBKOEK. Kerkvoogden en Notabelen der Herv. Gemeente alhier hebben aanbesteed het vernieuwen en repareeren der Kerk waarvan de laagste inschrijver is de heer A. P. Kramer, aannemer alhier. GENDEREN. De heer Oegema, tijdelijk directeur der Coöp. Zuivelfabriek „Op Hoop van Zegen" alhier, is als zoodanig voor vast benoemd. OUDENDIJK. De trekking der loterij der ijsclub „Nooit Gedacht" zal plaats hebben op Zaterdag 12 Sept. as. nam. 2 uur (Z.T.) in café v. d. Wiel. De verschillende prijzen zijn inmiddels aldaar te bezichtigen. Zaterdagavond gaf het fanfarecorps „Kunst na Strijd" met medewerking van „Juliana" te Uitwijk een goed geslaagd concert. Vanwege het ongunstig weder was er niet zooveel publiek dan anders, doch er werd met aandacht naar de ver schillende nummers geluisterd. De ver koop van bloempjes door een paar dames ter hand genomen, bracht ruim f 17.op. Bij het verweiden van koeien werd de landb. V. door een der dieren met een hoorn aan het hoofd verwond, zoodat hij zich dadelijk onder geneeskundige behandeling moest stellen. LAND VAN ALTENA. Bij verschillende landbouwers doet zich onder de vaarzen het z.g.n. jacht voor, een longziekte die meestal bij jonge kalveren voorkomt. SLEEUWIJK. Zaterdagmiddag, ongeveer 12 uur, voer een sleepboot met kasten achter zich stroom opwaarts. Een 16-jarig Duitsch knechtje op een der gesleepte kasten, moest voor de vrouw van den schipper steenkolen halen in het vooronder. Hij kwam met de kolen terug, gleed in het gangboord uit en viel in de rivier, waar hij jammerlijk verdronk. Een toe geworpen reddingsboei greep hij mis. Door de rivier-politie werd onmiddellijk met dreggen naar het lijk begonnen. Zondagmorgen heerschte hier aan het Hoekeinde een groote drukte. 150 autobussen moesten naar Utrecht naar het werklieden congres. Twee booten voeren heen en weer en konden natuurlijk nog niet voldoen aan de stroom van toevoer. Dit deed weer eens duidelijk de behoefte aan een brug over de Merwede uitkomen. VEEN. De ring „Altena" van Herv. Jon- gel. vereen, in het Land van Altena, zal op 9 Sept. alhier eene vergadering houden. Het schoonhouden der openbare school is door het gemeentebestuur voclr een jaar opgedragen aan Mej. J. v. Brakel voor de som van f310. WELL. Door het ongunstig weder kon den j.l. Zaterdag, ter herdenking van den verjaardag van H.M. de Koningin, de volksspelen voor de schoolkinderen niet door gaan, en zal bij gunstig we der in den loop dezer week plaats hebben. De muziekvereen. „O. B. K." heeft haar concert 's avonds nog kun nen geven, waarvoor veel belangstel ling was. Alles had een ordelijk verloop. WERKENDAM. De Zaterdag j.l. gehouden voet balwedstrijd door W.V.V. I en Excel sior, eindigde met 4 2 voor W.V.V. De wedstrijd gespeeld door S.F.C. van Sleeuwijk en W.V.V. II, werd door S.F.C. met 5 1 gewonnen. Zaterdag j.l. hield de postduiven- vereen. „De snelpost", een wedvlucht van uit Roozendaal, afstand 50 K.M. De uitslag is als volgt: le pr. B. Baggerman; 2e pr. J. Groeneveld; 3e en 4e pr., W. v. Kooij; 5e pr. J. W, Doesburg en 6e pr. W. v. Kooij. Er werd alleen met jonge duiven gevlogen. Donderdag a.s. zal in de oude consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk, des voorm. van 912 uur en des nam. van 25 uur, zitting worden ge houden, tot het ontvangen van plaats gelden en huur van Bijbels. Woensdag 9 Sept., des nam. te 7.30 uur, hoopt in de Kerk der Geref. Gem. alhier op te treden, Ds. Vreug- denhil van Bruinisse. Dezer dagen had het zoontje van D. S. het ongeluk, met het voetballen rechterarm te breken, zoodat genees kundige hulp van Dr. Br. moest worden ontboden. WAARDHUIZEN. Vorige week had H. N. het on geluk, zich met een vlechtdraad zoo danig aan een oog te bezeeren, dat opname in een ziekenhuis noodzakelijk was. A.s. Donderdagavond zal alhier in de Geref. Kerk een ringvergadering gehouden worden van de Jongedoch- tersvereenigingen uit het Land van Al tena. WOUDRICHEM. Gedurende het tijdvak 28 Augus tus tot en met 3 September j.l. werden aan de vischmarkt alhier geen zalmen aangevoerd. Besteed werd voor dikke aal 70 tot 75 ct., dunne aal 25 tot 30 ct., snoek 45 tot 50 ct., brasem 23 tot 28 ct., baars 18 tot 20 ct. en voorn 5 tot 8 ct., alles per pond. WAALWIJK. Bij resolutie van den Minister van Financiën is met ingang van 1 November verplaatst de Ontvanger R. Panders naar Zutphen (b.g.) Onder het architectenbureau van Ree en Bossaers werd aanbesteed het bou wen van een woonhuis in de Baardwijk- schestraat te Baardwijk voor rekening van den heer Snoeren te Tilburg, als volgt H. Kramer te Waalwijk f4150 H. Nieuwenhuize te Sprang 4071 J. van der Aa te Waalwijk 4080 H. Boot te Waalwijk 4070 J. Kooien te Waalwijk 4020 M. Wijnands te Waalwijk 3994 Wed. Aarts te Waalwijk 3975 A. Vermeer te Waalwijk 3973 J. v. Broek te Waspik 3949 W. v. d. Hammen te Waalwijk 3895 Gebr. v. Bokstel v. Breugel te Waalwijk 3850 P. Kramer te Genderen 3836 C. Timmermans te Sprang 3747 Alhier is opgericht eene afdeeling voor Waalwijk en Omstreken van den R. K. Bond van Rijwielhandelaren. Het bestuur bestaat uit de volgende heeren L. Zijlmans, Waalwijk, VoorzitterJ. v. Rosmalen, Loon op Zand, secretarisH. Zijlmans, Waspik, penningmeesterJ. de Hoog, WaspikArn. Brok, Waalwijk J. v. Nooy, Loon op Zand en M. Klyn, Elshout. Voor het 2e toelatings-examen der R. K. Hoogere Burgerschool met 3 jarige cursus alhier zijq geslaagd voor de le klasC. Spitters, W. Pullens, G. Maas, B. Mombers, L. Klerx te WaalwijkJ. Metselaar te Heusden C. Pelders en F. Kitselaar te Drunen, A. Leysten te Kaats heuvel en W. v. Leeuwen te Geertrui- denberg. Voor het herexamen van de 4e naar de 5e klasse der R. K. Hoogere Han delsschool zijn nog geslaagd A. v. Engelen te Waalwijk, H. v. Mil (voorw.) te Waal wijk en L. Rutges te Geertruidenberg. Donderdagmorgen had alhier de de Rijksnajaarshengstenkeuring plaats (uit sluitend door het stamboek N. S. Tg.) Goedgekeurd werden Edelhert, Oldenburgsch N.S. Tg. 110. Vader Edelhert 1587 Old. S. Moeder Ata lanta 15746 Old. S. V. Freiherr 1511 Old. S. Fokker E. Euscher te Stelhamm. Eigenaar N. v. Heijst te Nuenen bij Eind hoven. Erbgraf, Oldenb. N. S. Tg. Vader Edelwolf 1720 Old. S. Moeder Dolly II 18516 Old. S. V. Erbgraf 1500 Old. S. Fokker H. Dogge te Jethausen (Old Eigenaars Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. Richard III, Oldenb. N. S. Tg. 238. Vader Rudolf 1531 Old. S. Moeder Eg- bane 15876 Old. S. V. Aristokrat 1294 Old. S. Fokker H. Hehmer te Morsee (Old.) Eigenaar Polder Steenen Muur, adres G. Kistenmaker te Werkendam. Prins-Rheinfürst, Oldenb. N. S. Tg. 305. Vader Rheinfürst 3431 Old. S. Moeder Heideelfe 33725 Old. S. V. Rit- ter 2675 Old. S. Fokker Georg Bartels te Jaderausendeich (Old.) Eigenares Coöp. Ver. tot verbetering van het paardenras in het Land van Heusden en Altena te Meeuwen, adres G. J. W. Branderhorst te Eethen. Op 24 September wordt alhier de jaarlijksche groote premiekeuring voor rundvee gehouden. Ieder stuk rundvee, dat dien dag te Waalwijk ter veemarkt wordt aangevoerd, komt voor keuring in aanmerking. Het vee wordt ingedeeld als volgt Klasse 1 kalfkoeien, afgewisseld Klasse 2 kalfkoeien; niet afgewisseld. Klasse 3kalfvaarzen met 4 of 6 breede tanden. Klasse 4kalfvaarzen met 2 breede tanden. Klasse 5 melkkoeien afgewisseld. Klasse 6: melkkoeien, niet afgewisseld. Klasse 7melkvaarzen met 4 of 6 breede tanden. Klasse 8 fokkalveren van 1 jaar en ouder. Klasse 9vette vaarzen. Klasse 40 vette koeien. In elk van de eerst genoemde 8 klassen kunnen worden uitgeloofd: 4 premie van f 10.4 van f 7.50, 4 van f 5.en 2 van f 2.50. In elk van de klassen 9 en 10 kunnen worden uitgeloofd1 premie van f 4 0.—, 4 van f 7.50 en 1 van f 5. Totaal beschikbaar f 275. Bovendien worden in iedere klasse 2 medailles beschikbaar gesteld, resp. voor den 4 en en 2en prijs. Aanvang der keuring 40 uur v.m. NIEUWENDIJK. Donderdag 10 September a.s., zal er in het café van M. v. d. Heuvel, een vergadering gehouden worden, uitgaan de van de oud-leden der thans stilge legde fanfare „Crescendo". Het doel van deze vergadering is, weer zoo spoe dig mogelijk de fanfare op dreef te helpen. Alle belangstellenden en vooral muziekliefhebbers zijn welkom. De heer D. Hagoort, bakker al hier, behaalde dezer dagen op de ge houden Bakkerijtentoonstelling te Gor- cum met zijn brood een tweede prijs. Voorwaar een mooie prestatie, daar er ruim 500 inzendingen waren. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer D. van Mastrigt, behaalde te Rot terdam het diploma in de dactyloscopie (vingerafdrukken) en het verdere Po- litioneel-technische opsporingsonder zoek. Nog een lijst van particulieren en firma's met bijdrage en geschenken voor de Bazar. Bakker v. Rijnsbergen, B.-Broek een taartBakker Vos, Drongelen, een tulband Bakker J. Ockers, Meeuwen, idem Bakker Jan Brouwers, Genderen, idem Bakker A. Vos, Aalburg, idem Bakker P. W. de Raad, Eethen, een taart. Aan verschillende bedragen uit B.-Broek totaal f20. A. Bergmans, Waalwijk, een babyjurkje en mutsjeN. N. Zomerdijk een flesch advocaatL. den Dunnen, Waal wijk f 0.50 H. den Dunnen, Waalwijk, f 1.00 N. N. een schortje G. Verwiel, Waalwijk, een doos zeepCor Timmermans, Sprang, een kleedjeL. Elberts W.d., Waalwijk een bloemvaasjeJ. den Dunnen. Waal wijk, f 4.00 Mijntje v. d. Gijp, Willem stad, een bufïetlooperHeijmans Bazar, Dussen, twee schoorsteenbeelden en vier wandborden Café A. v. d. Pluim, Waal wijk (haven) f2 50; Haweko Bazar Waal wijk, een partij kinderspeelgoedZus Haase, Drongelen, een boek omslagGeertje Smits, Drongelen, een aschbakD. F. Brune, f 5. ongesteldheden der kippen, voedsel verzor ging, hoenderhokken, broeden en fokken, enz. enz. Het is een aardig vlot ge schreven werkje, dat op het gebied van de kippenhouding veel wetenswaardig heden bevat. Het boekje wordt gratis beschikbaar gesteld, waarvoor men zich moet wenden tot de A. J. ten Hope's Handel Maatschap pij te Rotterdam. BREDA, 7 Sept. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 494 stuks vee, t. w. 56 stuks hoornvee, drachtige zeugen en 7 varkens, 428 biggen. Prijzen Kalfvaarzen f 250f300 Biggen f 9f 43 Per pond geslacht 4e kwal. 2e kwal. Vette vaarzen 4750 Vette koeien 38 —44 Vette stieren Per K.G. levend gewicht: Vette varkens 4546 HandelDe handel in kalf- en slacht vee goed. De varkens werden vlug verkocht. Biggen weinig handel. De prijzen bleven vrijwel op peil. ROTTERDAM, 8 Sept. Op de veemarkt waren heden aange voerd 266 paarden, 43 veulens, 940 ma gere en 830 vette runderen, 276 vette kalveren en 750 graskalv., 443 nuchtere kalveren, 631 schapen of lammeren, 20 overloopers of varkens, 32 biggen, 10 bokken of geiten. Per Kilo. Koeien van f 0.58 tot f0.78f 0.92 Ossen 0.65 0.750.86 Stieren 0.56 0.660.74 Kalveren,, 0.90 1.101.25 Melkkoeien f 210 k f 360 Kalfkoeien f 200 a f350. Stieren f420 a f450 Pinken f 120 f170. Graskalveren f 35 a f 85. Vaarzen f480 f220, alles mager vee. Biggen f8 af42. Over loopers f k f Slachtpaarden f140 k f235. Werkpaarden f195 k f300, Hitten f85 a f175. Veulens f 60 kfl40. Nuchtere kalveren: fok- f 15 a f25. slacht- f 8 k f 13. Door mevr. Jeanne Reijneke van Stuwe is een boekje geschreven dat tot titel heeft„Een kippenpraatje" en dat een eenvoudige handleiding bevat voor het houden van kippen. In dit werkje wordt beschrevenDe regelen voor het houden van kippen, de verschillende hoenderrassen, HEUSDEN. De kleinhandelsprijs van Boter en Eieren in deze gemeente is deze week als volgt Boter f 4.60 per K.G. Eieren 5 cent per stuk. MEEUWEN. A s. Donderdagmiddag te half vier zal alhier plaats hebben de plechtigheid van de eerste steenlegging van het nieuwe Geref. Kerkgebouw, door Ds. J. M. Spier, Pred. van Meeuwen. Getrouwd en die namens wederzydsche ouders, hun hartelijken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. ANDEL, 3 Sept. 4931. Wedr. 35 jaar, flink persoon, vaste positie, 3 meisjes 8, 10 en 12 jaar, zoekt kennistn. met dochter of wed. Gezet postuur, 2535 jaar, P G. Brieven met photo letter K. Bureau van dit Blad. Door sterfgeval te haar Bij genoegzame deelname hoopt ondergeteekende op Donderdag; 24 en Vritdng 25 Sept. een reis naar de Haarlemmermeer te maken. Gelieve zich aan te melden bij A. ELSHOUT Auto-verhuurder Giessen Tel. 9. TELEFOON No. 9 met eventueeïe overname van bouw- en weiland. Te bevragen bij de Wed. T. NIEUWKOOP—de Haan te Drongelen. Goedgekeurd in klasse A a f 6.50 per 100 K.G. Incl. zak, desgewenscht met plombe en certificaat. Te bevragen N VAN BERGEN Kasteel, Nederhemert. Openbare Verkoop onder MEEUWEN. t zal te Meeuwen Café D. Smits, op Zaterdagen 19 September en 3 October 1931, telkens nam. 6 uur (N.T.) precies, ten verzoeke van den Heer Corn. Hagoort, publiek verkoopen Het hecht en sterk gunstig gelegen met stal, schuur, afzonder- lijke schuur, boomgaard, tuin, wei- en hooiland te MEEUWEN a. d. Rommegat- schen dijk, kadaster sectie D. nos. 445, 446, 450, 154, 542, 493 en 540, groot 3.2840 heet. alles aan elkaar gelegen, in 2 koopen en massa. Breed bij billetten. Lasten 4 Januari 4932. Aanvaarding 45 Nov. Betaling 3 November. van ouds bekend ST. JANSSTRAAT 10—12 TELEF. INTERC. 436. te Werkendam, zal op DONDERDAG 10 SEPT. 1931, nam. 7 uur (Z. T.), in café Overeem te Woudrichem, voor 4 jaar, onder Woudrichem, voor Mevr. BAKSBron het Nienwhale aan de Zand- steeg t./o. het Kerkhof, in 4 perc. de Morgen in Honswyk; voor Erven van den Heer H. A. MULLER: het Eikenpoortje aan de Vaartsche Steeg de 3 hont op het Hoogeland aan het Toepad. Breeder bij biljet. te ANDEL, is voornemens op DINSDAGEN 15 en 22 SEPT. 4931, 's avonds 7.30 uur (Z.T.) in Café Sprenger te Sleeuwijk, het perceel BOUWLAND in den Sleeuwijkschen polder te Sleeuwijk, groot 1.44.50 H.A. Tot 31 Oct. 1931 in huur voor f435.bij J. M. Ouwerkerk. Betaling 27 October 1931. Aanvaarding 31 October 1931. Lasten vanaf 1 Jan. 1931. Reclamewagens speciaal tarief. die gehouden wordt ten bate van de muziekvereeniging „EXCELSIOR" aldaar, in de zaal van den heer NIEUWKOOP te Drongelen. OFFICIEELE OPENING door den Beschermheer van „Excelsior", de EdelAchtb. Heer D. F. Brune, Burge meester der gemeente. Buffetten gesloten voor sterken drank. De muziekvereeniging brengt ter afwis seling eenige nummers ten gehoore. Vrijdagavond verleent de Zangvereenlglng alt B -Broek medewerking. HET COMITÉ. 'i'K lijdt aan trage ontlasting, gal, slijm, koortsigheid, maag- of hoofdpijn, geen eetlust, slechte spijsver tering, enz. neem dan Wortelboer's Krui den of Wortelboer's Pillen en gij zijt spoedig weer hersteld. Verkrijgbaar a 60 ct. bij Apothekers en Drogisten. voor Mej. Wed. A. A. v. Hemert van Straten

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 3