Bazar te Bronwelen Burgerlijken Stand. Plaatselijk Nieuws. het houden van optochten al of niet begeleid met muziek tijdens de open bare godsdienstoefeningen De voorzitter vindt het inderdaad jammer, dat zoo iets heeft plaats gehad. Hij is er evenwel van over tuigd, dat hier geen opzet in het spel is maar dat de fanfare er geen oogenblik bij zal hebben stilgestaan, en er geen vermoeden van zal heb ben gehad, dat er een godsdienstoe fening plaats had. Spr. hoopt, dat het lid v. d. Graft het hem niet kwa lijk zal nemen, dat hij hem er op, wijst, dat dergelijke vragen niet thuis behooren in het raadscollege, daar dit een zuiver politioneele kwestie be treft, die bij den burgemeester per soonlijk als hoofd van de politie moet worden aanhangig gemaakt. In de toekomst vertrouwt hij dan ook, dat de heer v. d. Graft zich met derge lijke aangelegenheden tot hem per soonlijk zal wenden in welke geval len hij steeds een gewillig oor zal vinden. De heer v. d. Graft heeft daarvan de overtuiging. Hij weet wel, dat het niet met opzet gedaan is, maar niettemin had hij toch wel gaarne dat er rekening mede werd gehouden. (B. Ct.) Vergadering van den raad der ge meente ZUILICHEM op Dinsdag i Sept. 1931 des nam. 2 .uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer F. van Hoogstraten, Burgemeester. Secretaris: WelEd. Heer H. C. v. Os. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met voorlezing van het gebed. Het lezen der notulen wordt uitge steld tot de eerstvolgende vergade ring. Vervolgens leggen alle raadsleden in handen van den Voorzitter den eed of belofte af. De heeren E. v. Dalen, M. van Brakel, A. van Vugt en P. Ruijmschoot leggen de vereischte ee- den af, de heeren C. Hooijkaas, H. iW. Kanselaar en C. A. v. Veen leg gen de noodige verklaringen en be loften af. Hierna houdt de Voorz. de volgen de openingsrede. Mijne heeren. Door het afleggen van den zooeven door U allen uitgesproken eed of belofte zijt ge weder tot lid van den gemeen teraad van Zuilichem bevestigd. Het zij mij vergund U derhalve een har telijk welkom toe te roepen. Bij de laatste vergadering der vorige peri ode mocht ik reeds aanhalen dat het mij genoegen deed, dat alle 7 zittende leden waren herkozen, en ge allen verklaard hebt Uw nieuw mandaat te willen aanvaarden. Ik spreek den wensch uit, dat ieder met voldoening mag terugzien op het verrichte in de afgeloopen zittingsperiode, en hoop dat ook nu steeds weer zal mogen worden gearbeid tot bloei en welzijn der gemeente. ■Wilt steeds bedenken, dat ge Uw eed of belofte hebt afgelegd voor het algemeen belang dezer gemeente en waakt er voor dit nimmer eigenbe lang of partijbelang Uw beslissingen of besluiten zouden beïnvloeden. Ik verheug mij te kunnen zeggen dat ik niet tevergeefsch bij U om steun en medewerking heb aange klopt, ik vertrouw dat dit ook zoo moge zijn in de komende periode. Ongetwijfeld zal het ook den Secreta ris zijn omvangrijk werk verlichten, wanneer wij allen te zamen in eens gezindheid de belangen van Zuili chem voorstaan. "Nogmaals van harte welkom in het raadscollege. De raadsleden betuigen hun dank voor het hun toegesprokene. Hierna komt aan de orde de ver kiezing van 2 wethouders. Tot stemopnemers benoemt de Voorzitter de heeren M. van Brakel en C. Hooijkaas. Bij de eerste vrije stemming wor den op den heer E. van Dalen 4 stemmen uitgebracht en 3 stemmen blanco, zoodat de heer van Dalen is gekozen. De Voorzitter vraagt of hij zijn benoeming aanneemt, waarop de heer van Dalen bevestigend antwoordt. Hierna wordt overgegaan tot ver kiezing van een tweeden wethouder. Bij de eerste vrije stemming wor den op den heer P. Ruijmschoot 4 stemmen uitgebracht en 3 stemmen blanco, zoodat de heer Ruijmschoot is gekozen. De Voorzitter vraagt of hij zijn be noeming aanneemt, waarop de heer Ruijmschoot bevestigend antwoordt. De Voorzitter wenscht de beide nieuw benoemde wethouders geluk met hun benoeming. Niets meer aan de orde zijnde, en daar niemand meer het woord ver langt, sluit de Voorzitter de verga dering met dankgebed. Te Boxtel werd de jaarlijksche geitenfokdag gehouden, waarvoor uit verren omtrek groote belang stelling bestond. Brabantsche boe rinnen met hun origineele kappen komen hun geiten voor de jury brengen. Alweer een lijst van particuliere gif ten, van winkeliers en firma's. J. Marks, te Waalwijk, 1 dr-ijfschaal, 1 kop met schotel, 1 paar groote en 1 paar kleine wandborden; N. N. molen tje met 6 lepeltjes; N. N. 1 kleedje; L. Bouman te Meeuwen, 1 theelichtje en theepot; G. Nieuwenhuizen 1 kleedje; D. Bouman te Wijk f 1N. N. 1 kleedje, 2 potjes, 1 koffiefilter; N. N. 2 bordjes; A. A. te Eethen f0.50; C. J. D. te Utrecht fl.fa. L. J. Veer man te Heusden, kleurkrijt, borduur- doos, gummi, kleurboeken en 1 por- temonnaie; T. Bouman te Genderen, drinkenskan; Mej. C. v. d. Mooren te Genderen, 1 pop; T. Vos te Drongelen, vruchtenschilmachine; C. Prinsen, rij wielhandel te Babiloniënbroek, 1 bin nen- en buitenband; I. Overweel, schoenmaker te B.-Broek, 2 paar kin derschoenen; J. Hooijmeyer te Besoy- ■en, 1 paar schoenen; B. de R., slager te Besoyen f2.50; café Rooyakkers te Heusden, 1 zware 2 persoons met zijde bewerkte bedsprei; W. J. v. Gam in eren, rijwielhandel te Drongelen, 1 paar bruinlederen beenkappen. De te Babiloniënbroek gehouden col lecte bracht f20.op. Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen.) Is het bij koop op proef geheel aan de willekeur van den afnemer overgelaten om te beslissen over het al dan niet be houden van het ontvangeneP L. V. H. Een rund dat op een weiland had ge- loopen, waarop een ander rund aan long ziekte was gestorven, vervoerde ik naar huis. Het rund was kern gezond en toch kreeg ik een proces-verbaal. Is dat wel in orde A. K. In mijne woning laat ik den ouden voorgevel gedeeltelijk afbreken en stel er een gedeeltelijk nieuwe voor in de plaats met nieuwe ramen, voordeur, enz. Nu beweert het gemeentebestuur dat ik daar voor vergunning noodig heb en anderen beweren van niet. Moet ik nu daarvoor werkelijk vergunning vragen W. Een bakker. Ik heb 1 Mei 1931 een weggeldkaart gekocht, doch nu kom ik in aanmerking voor een kosteloos rijwielplaatje. Kan ik nu het bedrag, welke ik hiervoor betaald heb, terug ontvangen P of hoe moet ik handelen A. A. Heeft iemand die een ongeval is over komen buiten zijn dienstbetrekking, recht op een uitkeering ingevolge de Ziektewet, als hij tengevolge van dit ongeval zijn werkzaamheden niet kan verrichten, doch overigens niet ziek is en hij niet krachtens een Wettelijke regeling tegen geldelijke gevolgen van zoodanig ongeval verzekerdis? Het ongeval duurt ongeveer 40 dagen. Wordt ingevolge de Ziektewet een Ollgeval, b.v. het breken van een arm (buiten of wel in dienstbetrekking) gelijk gesteld met een ziekte W. X. Ongetwijfeld heeft hij aanspraak op uitkeering ingevolge de Ziektewet. Een ongeval buiten dienstbetrekking overkomen, wordt gelijk gesteld met eene ziekte. Is het ongeval in dienstbetrekking ontstaan dan gaat de Ongevallenwet voor. Moet een stuk, waarbij eene vergun ning om te mogen visschen wordt ver leend, gezegeld zijn R. v. R. De vergunningen om te visschen, afge geven door den eigenaar van een visch- water, behooren tot de stukken, welke bij art. 32, No. 4, der Zegelwet 1917 van zegelrecht zijn vrijgesteld. Zijn de bestuurders of is de kassier eener Boerenleenbank strafbaar, wanneer zij of hij aan willekeurige personen in lichtingen geven of geeft omtrent de fi- nancieele verhouding, welke er bestaat tusschen een bepaald persoon van de bank E. C. P. De bestuurders of de kassiers van Boerenleenbanken, die willekeurige per sonen mededeelen hoe het staat met iemand's financieële verhouding tot de bank, kunnen daarvoor niet voor den straf rechter worden gedaagd, 0. i. is het een euvel bij de Boerenleenbanken dat zij somtijds menschen in haar bestuur hebben, die zaken wereldkundig maken welke beter verzwegen waren. HEUSDEN. Ondertrouwd: A. Foederer, 24 j. en A. A. van Dal, 24 j. G. van Kooten, 27 j. en A. Faro, 26 j. J. M. v. d. Pol, 28 j. en J. A. Merkx, 26 j. Getrouwd: H. H. Jonker, 23 j. en J. de Bruijn, 22 j. H. J. Steensel. 24 j. en Th. W. v. d. Wijngaard, 30 j. Overleden: A, v. Vuren, echtg. v. A. J. v. Baardwijk, 64 j. 'ANDEE. Over de maand Augustus. Geboren: Nicolaas G. J., z. v. A. J. Schouten en J. Tankens. Elizabeth, d. v. C. Heijstek en J. Sodderland. Johan G., z. v. M. A. Schouten en Chr. v. Lier. Aartje J., d. v. L. Schmidt en G. v. Noorloos. Jacobus, z. v. J. C. v. Noorloos en J. Elshout. NEDERHEMERT. Over de maand Augustus. Geboren: Simon, z. v. J. v. d. Zalm en A. Struijk. VEEN. Over de maand Juli. Levenloos kind van C. G. Tim mermans en G. J. van Ballegooijen.J Getrouwd: J. G. v. d. Pol, 28 j., en N. Sonneveld, 19 j. Over Augustus. Geboren: Anna Elizabeth, d. van J. G. van der Pol en N. Sonneveld. WOUDRICHEM. Over de maand Augustus. Geboren: Pieter G., z. v. J. v. Straten en C. C. A. Musters. Cornelis, z. v. C. Viveen en W. Hartman. Gijsbertje, d. v. R. Viveen en C. Hart man. Dirk, z. v. H. G. Kant en H. v. Til borg. Sientje M., d. v. M. H. Benjamins en S. Waterman. Johannes J., z. v. C. Geluk en G. P. v. Straten. Ondertouwd: G. Baks, 29 j. en A. Wijnbelt, 21 j. Getrouwd: M. Groene veld, 26 j. en P. C. v. d. Wiel. 25 j. C. Zwart, 24 j. en A. Vink, 23 j. Overleden: Wouter Borg, 24 j echtg. v. G. Hartman. Cornelis Viveen, 63 j. echtg. v. M. Maas. Gijsbertje Viveen, 9 dagen. ALMKERK. De bloempjesverkoop ten bate van de Chr. Militaire Tehuizen bracht op ruim f 21.—. De collecte gehouden in de Herv. Kerk ten bate voor de Zending, onder de Zeelieden bracht op ruim f 16. De gehouden collecte langs de huizen, ten bate voor 't fonds „Hulp in Nood", uitgaande van de Chr. Nat. Werk mansbond, bracht op ruim f24. Bij de alhier gehouden korfbal wedstrijd tusschen „A. K. C." en „Quick" te Nieuwendijk, wist eerstgenoemde te winnen met 100. CAPELLE. De bij de Ned. Herv. Gem. alhier beroepen Predikant Ds. Deur uit Schoon hoven bracht een bezoek aan deze gemeente ter kennismaking. 's Avonds hield Z.Eerw. voor een groot aantal toehoorders een boeiende predikatie. J.l. Donderdag vierde het echtpaar A. L. Sneep alhier onder zeer veel blijken van belangstelling van familie en kennissen hun 40 jarig huwelijksfeest. RAAMSDONKSVEER. Mej. v. Dongen te Haarlem werd benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de Veersche Christelijke school. De jongeheer P. Redert, leerling van de Chr. M.U.L.O. op 't Veer slaagde te Dordrecht voor de 2e klas der Chr. Kweekschool. Mej. C. Broeders, Religieuze, werd benoemd tot Hoofd der Meisjesschool te Gestel. Voor een tamelijk bezette kerk trad op de beroepen predikant, Ds. Van Kuijken. Na afloop van den dienst hebben velen gebruik gemaakt van de gelegenheid kennis te maken met Z.Eerw. SPRANG. Bij den wegenbouw op den Til- burgschen weg had een werkman het ongeluk, toen hij zijn heetgemaakte schop met olie besprengde, dat de vlam er af sloeg en hij ernstige brandwonden aan zijn hoofd opliep, waardoor hij zoodanig verwondde, dat direct geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Onze dorpsgenoot, A. Smits, slaagde te 's Bosch voor het toelatings examen derde klasse Gymnasium. Genoemde ont ving zijn opleiding van Ds. J. Fokkema, Ned. Herv. Pred. alhier. SPRANG. In aansluiting op ons verslag van de gehouden kinderfeesten kunnen we melden, dat ook de gehouden kinder spelen op het terrein van J. Oerlemans goed geslaagd mogen heeten. Met de kinderen waren om 2 uur een Jieele schare belangstellenden aanwezig. Na eerst enkele vaderlandsche lie deren gezongen te hebben, werd door de kinderen naar hartelust gewerkt om een prijsje machtig te worden. Door de navolgende kinderen werd een prijs bemachtigd: Hard loopen. Jongens. (1ste klasse.) Ie pr. H. de Bie, 2e pr. Jac. de Jong, 3e pr. B. Chabot. Meisjes. (1ste klasse.)' Ie pr. M. de Rooy, 2e pr: Joh. Op- horst, 3e pr. Truus Teunissen. Blokjes rapen. Jongens. (2e klasse). Ie pr. D. de Rooij, 2e pr. M. Vos, 3e pr. C. v. Zeist. Vlaggetjes steken. Meisjes. (2e klasse). Ie pr. C. Nieuwkoop, 2e pr. M. de Rooij, 3e pr. J. Willemse. Oude kleederdracht. Jongens. (3e klasse). Ie pr. Q. Haverhals, 2e pr. S. van Vuuren; 3e pr. M. Blok. Zakjes knippen. Meisjes. (3e klasse). Ie pr. N. v. Zwietering, 2e pr. Jo Mandemakers, 3e pr. C. Schiedon. Tonnetjes kruien. Jongens. (4e klasse). Ie pr. A. Ophorst, 2e pr. H. Huis man, 3e pr. J. v. d. Schans. Mutsen op zetten. Meisjes.(4e klasse.) Ie pr. A. v. Dongen, 2e pr. A. Vj Caem, 3e pr. M. Janson. Zakloopen. Jongens. (5e klasse.) Ie pr. S. de Cloe, 2e pr. H. Rijkenj 3e pr. Joh. Ophorst. Koek happen. Meisjes. (5e klasse.) Ie pr. C. de Bruin, 2e pr. W. Geenen^ 3e pr. M. Klaassen. Wedloop met hindernissen. Jongens (6e klasse). Ie pr. W. Bouman, 2e pr. Joh. Heiji 3e pr. Z. Molengraaf. Kaarsje happen. Meisjes. (6e klasse.) Ie pr. Jo de Rooij, 2e pr. L. de Jongi 3e pr. Truus Vos. Hoog springen. Jongens. (7e klasse.) Ie pr. J. Timmermans, 2e pr. H. Goedhart, 3e pr. D. v. Zeist. Stoelendans. Ie pr. S. de Roon, 2e pr. P. de Rooij,: 3e pr. Jo Versteeg. Aan het slot werden door den Voor zitter, de heer G. J. van Willigen- burg, met een toepasselijk woord tot elk der der winners, de prijzen uit gereikt. Een 10-tal muzikanten van het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid", zorgde voor muziek. Tijdens de spelen werden de kinderen onthaald op Ranja, Koeken, Chocolade en bonbons. Om 7 uur vertrokken al len hoogst voldaan huiswaarts. In de gemeente werd niet zoo druk gevlagd als men dit voorheen gewoon was. Ook het aloude gebruik van klok ken luiden, wat het vorig jaar weer plaats vond, is dit jaar jammer genoeg weer niet gebeurd. WASPIK. Door den heer H. van den Broek is ontslag genomen als lid van den ge meenteraad. WERKENDAM. De WelEerw. Heer Ds. De Blois» predikant bij de Ger. Gem. te Dirksland» heeft voor het beroep als zoodanig naar deze gemeente bedankt. De alhier gehouden speldjesverkoop ten bate van de Chr. arbeid onder de militairen (Mil. Tehuizen), heeft f 46. opgebracht. Op de j 1. gehouden schietwedstrijd van den Burgerwacht alhier, welke plaats had te Gorinchem, werden de deelne mende leden als volgt ingedeeld Scherpschutter le klasse W. v. Driel, P. van Elzelingen, A. v. d. Heuvel, Corn. Visser, J. Visser Jr. Scherpschutter 2e klasse Joh. Bagger man en Z. Wijnands. Scherpschutter 3e klasseW. van Elzelingen, Corn, de Graaff, H. de Graafï, J. C. v. d. Straten J.Mzn., Chr. v. d. Veeke en C. A. Versluis. Als een zeer bijzondere zeldzaam heid kunnen wij vermelden, dat een schaap van den heer A. Kant, te den Biesbosch, dit jaar voor de tweede maal gelammerd heeft. ZUILICHEM. Belanghebbenden worden opmerk zaam gemaakt, dat de ijk en herijk van maten en gewichten zal zijn op Woensdag 16 September a.s., van 104 uur inde O.L. school alhier.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 7