J. ELEKAN, WEEK BEZOEKT Jan Geertzen, 's-BOSGH, C. BOUMAN HEUSDEN c* 'N PAAR GULDEN DJ. HeusdensGbs Stoomboot - laatsGhappij GEBROEDERS :VAN MACKELENBERGH UU PH. VAN WIJK, Gorcum L. VAN RIJSWIJK - Veen. DIENSTREGELING Permanent Duplexhaarden 's-HERTOGENBOSCH, koopeni Hötel Café Billard Restaurant Uitspanning Ruime Autogarages. UJ Het nieuwe jaar tegemoet vol hoop en tevens veel lagere prijzen. prima RIJWIELEN, Onderdeelen tegen de scherpste concurrentie. Ingaande 1 Octotoer. Druiven Meloenen Tomaten Bananen Sinaasappel Citroenen Wij leveren elke Philip^ Combinatie tegen ge. makkelijke bêtaSings* 1 voorwaarden. Biet oude jaar bracht malaise meening is dat de leden wel een klein offer aan de gemeenschap kunnen brengen en hij zou in dit geval de oude palen niet willen verzetten. Het lid Viveen zegt nog dat thans door den enkeling een offer gebracht •wordt ten behoeve der gemeenschap on zou dit juist om willen keeren. Het lid Holster zegt dat het voor- Stel zijn voor en tegen heeft. Hij meent echter dat indien vergoeding wordt gegeven fi.50 per zitting te weinig is en dat dan beter geen ver goeding kan worden gegeven. Hij vindt het dan beter als maatstaf het presentiegeld der raadsleden aan te iiouden en zegt naar aanleiding van >de opmerking van het lid Spiering '«dat dit niet de eenigste oude palen aïjn die in den tegenwoordigen tijd verzet worden. Hij zou het voorstel van het lid Viveen willen aanvullen en de vergoeding op f 2.50 per ver gadering willen stellen. Het voorstel van het lid Holster wordt daarna met 5 tegen 2 stemmen, <die der leden Spiering en v. Wendel 'de Joode, aangenomen. Vervolgens worden voor den cur- 3X13 *931/32 met algemeene stemmen benoemd tot onderwijzer bij het Ver volgonderwijs aan de ie Openb. Sch. «ie heer I. J. Baart en tot onderwij zeres Mej. G. H. Sterrenberg en tot onderwijzer aan de 2e openbare sch. <de heer F. C. Huijser en tot onder wijzeres Mej. M. A. Scalé. De Voorzitter deelt daarna mede, dat ingevolge de bepalingen der nieu we Gemeentewet een besluit tot het beleggen van gelden aan de goed keuring van Ged. St. moet worden onderworpen. Aangezien de overtol lige kasgelden der gemeente reeds eenige jaren werden belegd bij de Coop. Boerenleenbank alhier, stellen en W. voor hiertoe weder te be sluiten. Na eenige bespreking wordt met algemeene stemmen hiertoe besloten. Vervolgens komt aan de orde de behandeling van het Ambtenaren-re- jgelement ingevolge het bepaalde in art. 125 der Ambtenarenwet 1930. Door den Secretaris worden de ver schillende art. voorgelezen, waaruit blijkt, dat bij ziekte en wachtgeld «dezelfde regelen zijn opgenomen, die jhieromtrent gelden voor de rijksamb tenaren. Het lid Holster zegt, dat hij zich siiet kan vereenigen met de in het regle ment opgenomen bepaling, betreffende bet verleenen van wachtgeld. Indien aan een ambtenaar net zoo lang wacht geld moet worden verleend, als den diensttijd dien hij heeft, dan behoeft de gemeente er nooit toe over te gaan jeen ambtenaar, die tengevolge van de een of andere oorzaak overbodig zou worden, te ontslaan, aangezien dit dan toch geen geldelijk voordeel voor de gemeente zal beteekenen. Hij zou den termijn van wachtgeld op 2 jaren wil len bepaald zien. De Voorzitter zegt, dat van een amb tenaar der gemeente, die op wachtgeld Stamt, die inkomsten die hij gaat genie ten van het wachtgeld, ingevolge de bepalingen der regeling worden afge trokken. Tevens kunnen aan een der gelijk persoon andere werkzaamheden waartoe hij in staat geacht kan wor den deze te verrichten, aangeboden wor den, terwijl het toch niet zal voorko men, dat een dergelijk persoon op zajn wachtgeld zal blijven loopen. Hij meent dat het ook niet billijk zou zijn om een persoon, die een groot gedeelte van zijn leven aan de gemeente heeft besteed en door de een of andere oor zaak overbodig zou worden, met een wachtgeld van 2 jaren op straat te zetten. Aan de regeling zijn evengoed voor- als nadeelen verbonden. Het lid Viveen deelt mede, dat de regeling enkel betrekking heeft op het geval, dat een ambtenaar of werkman in dienst der gemeente ontslagen wordt wegens overbodigheid. Indien hij wordt ontslagen omdat hij zijn plicht niet doet of om andere reden, vinden de bepalin gen van wachtgeld geen toepassing. De meerderheid van het college van fBi. en W. was dan ook van meening, dat in zoodanig geval de gemeente voor een dergelijk persoon moet zorgen, ter wijl toch tevens de middelen worden genoemd die er voor waken, dat een zoodanig persoon werkzaamheden moet aanvaarden. De overige bepalingen ontmoeten geen bezwaar, Na nog eenige bespre king wordt het Ambtenarenreglement, zooals dat door B. en W. is aangebo den, met algemeene stemmen vastge steld. De Voorzitter deelt daarna mede, dat bij nader onderzoek; door B. en W. en den gemeente-opzichter is gebleken, dat voor het in een vorige vergadering toegestaan crediet van f150.de vloer van het gymnastieklokaal der le open bare school niet in zoodanige staat kan worden gebracht, dat verwacht mag worden dat deze in 1936, wanneer het geven van onderwijs in lichamelijke ■pefening verplicht zal zijn, door dit doel nog bruikbaar zal zijn. Op advies van den opzichter geven zij dan ook in overweging voorloopig met een klei ne reparatie te volstaan. Met algemeene stemmen wordt hier mede accoord gegaan. De Voorzitter deelt tevens mede, dat voor het gezin Berm een woning is ge huurd van P. A. van Tilburg aan den Oudendijk, welke met 1 October kan worden betrokken. Eveneens deelt hij mede, dat waar schijnlijk op den toren een bliksemaf leider moet worden geplaatst, waarvan de kosten door den architect op f 150. ad 200.worden geraamd. Indien deze later moet worden aangebracht, wan neer de stelling is verwijderd, zullen grootere onkosten moeten worden ge maakt. Na eenige bespreking wordt besloten, eerst definitie! aan de Rijkscommissie voor de Monumentenzorg te vragen of de aanbrenging beslist noodzakelijk is en in bevestigend geval hiertoe over te gaan. 1 Bij de rondvraag zegt het lid van der Wiel, dat hij altijd heeft kunnen zeggen wie het hoofd der gemeente is, wan neer de burgemeester afwezig is, doch dat dit thans niet het geval is. De Voorzitter zegt, dat de waarne mend burgemeester vanavond is aan gewezen. Het lid Kuijpers zegt, dat hoewel dit een onderwerp is, waarover de raad niet heeft te beslissen, hij toch wil meedeelen, dat de resultaten van de laatste verkiezing zijn geweest, dat de raad links is geworden. Toen in de vacature van wethouder van Wendel de Joode, de heer Viveen tot wethouder was de meerderheid van den raad ook van meening, dat dezen persoon ook de functie van waarnemend burgemeester zou zijn opgedragen, terwijl ook een groot deel der ingezetenen in die mee ning verkeerde. Het heeft hem dan ook gegriefd, dat waarschijnlijk thans bij de benoeming overwegingen hebben gegolden, waarvan vroeger geen sprake was en heeft dit gevoeld als een slag in het aangezicht van de arbeiders in deze gemeente. Hij verklaart, dat het lid Viveen steeds met groote nauwge zetheid zijn taak heeft vervuld en het volste vertrouwen geniet, ook van an dersdenkenden. Daarbij komt, dat de loco-burgemeester steeds in de vesting heeft gewoond. Hij zou dan ook gaarne de reden vernemen, waarom zoo lang met de benoeming is gewacht en wel ke machten aan het werk zijn geweest, om een waarnemend burgemeester op den Oudendijk te hebben. De Voorzitter zegt dienaangaande, dat in de benoeming van den heer Viveen tot wethouder in de plaats van den heer van Wendel de Joode, hij geen uitspraak van den raad heeft ge zien dat dezen ook het loco-burgemees terschap zou moeten worden opgedra gen, aangezien dit een zaak is, welke niet de raad, doch door B. en W. wordt geregeld. Toen in de eerste vergadering van B. en W. aangaande deze aange legenheid de stemmen staakten en hij dus tot benoemen bevoegd was, heeft hij eerst een onderzoek ingesteld of de bepalingen van het reglement van orde van B. en W. wel in overeen, stemming waren met die der Gemeen tewet met betrekking tot benoemingen. Hij heeft tevens beide wethouders aan geraden te trachten samen tot een op- j lossing te komen. Aangezien dit niet is geschied en zoowel van de zijde van de S.D.A.P. als van de rechter zijde bij hem er op is aangedrongen den wethouder van hun partij tot waar nemend burgemeester te benoemen, i heeft hij gemeend beide partijen te bevredigen door voor het eerste jaar i den heer Viveen en voor bet tweede jaar den heer Holster als loco-burge- i meester te benoemen en zoo vervol- gens. j Het lid van der Wiel merkt nog op, dat tijdens zijn wethouderschapsperiode hij geen benoeming als loco-burgemees- ter wenschte, hoewel hij de oudste was, in verband met het feit, dat hij meent, dat de loco-burgemeester in de Vesting behoort te wonen. Het lid Viveen merkt nog op, dat het de bedoeling van den raad is geweest, dat het loco-burgemeesterschap in de Vesting zou blijven en dat de rechter zijde geen enkelen grond kan aanwij zen om dat voor zich op te eischen. Het lid Spiering meent, dat deze zaak te veel politiek karakter heeft gekre gen en meent, dat de burgemeester goed heeft gedaan zich boven de par tijen te stellen. Om practische redenen vindt hij het beter, dat de waarnemend burgemeester in wijk A woont. Het lid Holster zegt, eerst niets over deze zaak te hebben willen zeggen, doch vraagt, nu zijn collega daar even eens het woord over heeft gevoerd, of de Oudendijk niet meer tot Woudri- chem behoort. Hij meent, dat het één gemeente is en dat op verschillende plaatsen de loco-burgemeester nog wel verder van de kom verwijderd is. Na nog eenige bespreking zegt het lid Kuijpers, dat hij zou willen laten uitkomen, dat het de bedoeling van den raad is geweest, bij de benoeming van den heer Viveen tot wethouder in de plaats van den heer van Wendel de Joode, dat eerstgenoemde ook tot waar nemend burgemeester worden aange steld en stelt in verband daarmede een motie voor, waarin de raad de wijze van benoeming betreurt, aangezien daar over geen enkele kwestie behoefde te zijn. Deze motie wordt met 4 tegen 3 stemmen, die der leden Daim, van Wendel de Joode en Holster, aange nomen. De heer Holster zegt, dat nu het vervoeren van het straatvuil naar den Almkerkschen weg zoo langzamerhand zal eindigen, aangezien daar niet veel plaats meer is, hij waarschijnlijk een andere plaats heeft gevonden, waar het straatvuil naar toe zou kunnen worden getransporteerd. De heer Vogelzang aan den Oudendijk kan namelijk eenige ja ren het straatvuil gebruiken in een griend en hij stelt voor, dat B. en W. met dezen persoon hierover in nadere onderhandeling zouden kunnen treden. Met algemeene stemmen wordt hier toe besloten. Het lid Spiering vestigt de aandacht op de straatverlichting en zegt, dat het vorig jaar door hem is gesproken over werkverschaffing door het verbeteren van den Almkerkschen weg. Hoewel de opzichter heeft medegedeeld, dat de door hem gedachte verbetering niet zou j kunnen worden uitgevoerd, hebben hem later deskundigen verklaard, dat dit wel zou kunnen. Aangezien het te verwach ten is, dat eind October reeds een groot aantal arbeiders werkloos zullen zijn, meent hij hier nogmaals de aandacht op te moeten vestigen. Indien de Alm- kerksche weg niet noodig wordt ge oordeeld, dan zou hij toch in over weging willen geven de Zandsteeg te verbeteren en het straatje daarin er geheel Uit te doen breken. De Voorzitter zegt, dat het verbe teren van den Almkerkschen weg vol gens het idee van het lid Spiering met reusachtige kosten gepaard zal gaan, doch dat reeds in het vorige college van B. en W. is besloten te trachten subsidie te verkrijgen voor het verbe teren van de Zandsteeg, met de bedoe ling dit werk dan bij wijze van werk verschaffing te doen uitvoeren. De plan nen daartoe zijn reeds aan den Minis ter van Binnenlandsche Zaken inge zonden. Het lid Holster merkt nog op, dat de Almkerksche weg een verkeersweg is, waarbij deze gemeente zeer wei nig belang heeft en dat deze door den wegwerker in goeden staat wordt ge houden. De Zandsteeg is echter een veel drukker verkeersweg, waarbij zoo wel de inwoners van de vesting als van den Oudendijk veel belang hebben. Het lid Viveen zegt nog, dat de er varing bij de steunverleening ten vo- rigen jare hem heeft geleerd, dat werk- verschaffing is te prefereeren boven el ke steunverleening. Het lid Spiering kan zijn dank be tuigen aan B. en W. voor de voort varendheid in deze aangelegenheid. Daarna wordt de vergadering geslo ten. 1 Rechtskundig Adviseur HAVENSTRAAT 5 (Nabij het Station) belast zich met het opmaken van akten betreffende den verkoop van roerende- en onroerende goederen (zooals inboedels, huizen, enz.). Billijke Conditiën KH WIJ KB RIJWIELEN Naai- of Waschmachine BIJ A. J. DEN HOET daar slagen we altjjd goed. Aanbevelend A- J. den Koet Aalburg. van ouds bekend ST. JANSSTRAAT 10—12 TELEF. INTERC. 436. Reclamewagens speciaal tarief. TELEFOON No. 9 gedurende anderhalfjaar en Uw leven lang een eigen toestel: een modern Philips toestel Altijd prettige muziek in huis, mooie lezingen, prachtige concerten En de aanschaffingsprijs gemakkelijk over 12 of 18 maanden verdeeld l Wij kunnen alle Philips Combinaties leveren desgewenscht na enkele dagen proef, terwijl de betaling kan geschieden in overleg met den kooper j PIANO'S - ORGELS - RADIO Oude Orgels en Piano's ruilen Mij in. OOK OP RIJWIELGEBIED. Binnen enkele dagen krijg ik in voorraad Hollandsch fabrikaat, met Torpedonaaf, Kast, Bagagedrager en Bel, VOOR DEN PRIJS VAN f 42.—. Prima Dienst- of Halftransportrijwiel f 45. ALLES MET 1 JAAR SCHRIFTELIJKE GARANTIE. Banden vanaf fl.25. Binnenbanden vanaf f 0.75. Pendalen f 1.00. Kettingen f 1.00. enz. enz. enz. Waarom elders gekocht, daar ook in deze streek dergelijke Rijwielen te koop zijn Officieel erkend Electrisch Installateur der P.N.E.M., tegen iedere concurrentie overal te ontbieden. Alles op het gebied van electrische verlichting. VerderTouw, Teer, Carboleum en Ijzerwaren. Vlechtwerk en aanverwante artikelen. Benzine en Olie. Minzaam aanbevelend F. S. Elk nit iedere gemeente, die het eerste boven genoemd Rijwiel koopt, een aardige attractie. HEUSDEN—ROTTERDAM. Van HEUSDEN Maandag en Dinsdag v.m. 1,30 u.Donderdag v.m. 5 en 7 u.Vrydag v.m. 7 a. Van ROTTERDAM: Maandag mid. 12 a.; Dinsdag mid, 12.45a, Donderdag, Vrydag en Zaterdag mid. 12 u. HEUSDEN—GORINCHEM. Van HEUSDEN: Maandag vm. 1.30, 5 en 6.30 u.Dinsdag v.m. 1.30 u. Donderdag v.m, 5 u. en 7 u.Vrijdag v.m. 7 u. Van GORINCHEM: Maandag v.m. 11 u., n.m. 12 u. en 3 a. Dinsdag n.m. 3.45 u.Donderdag, Vrydag en Zaterdag n.m. 3 n. Veedieast 's Hertogenbosch. Van ANDEL naar 's BOSCHWoensdag v.m. 4 u. HEUSDEN 5.30 u. Van 's BOSCH naar ANDEL: Woensdagmid. 12 u. DirecteurL, DE BEER te Gorinchem, Tel. No. 9 J. H. TUPKER, Kantoor Heusden, Tel. No. 7 (dubbele circulatie) met onafbrandbare lak „SUPROFIXUM" Gering Kolen verbruik Veel Warmte (120 M3) Gemakkelijke behandeling. Prijzen vanaf 65 gulden. Bekroond op de Wereldtentoonstelling te Antwerpen 1930. Brengt een bezoek aan onze toonkamers. Laat U ons haardensysteem door vakkundig personeel verklaren. Gratis en franco onze Haardenalbum op aanvraag. Alleen-vertegenwoordigers voor 'sHertogenbosch en Omstreken: HINTHAMERSTRAAT 129, voorbij de St. Janskerk 's HERTOGENBOSOH.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 6