Tweede Blad No. 5166 Woensdag 14 üct. BEZOEKT Tweede ieustiensclie Maandmarüt BEZOEKT Tfü tetieicle lidiiflt voor het Land van Neusden en Altena, de Langstraat en de Bommeierwaard. Kantongerecht flensden Donderdag 15 October a.s. Donderdag 15 October a.s. Burgerlijken Stand. EEHOORENDE BIJ HET STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE HEUSDEN van Vrijdag 2 October 1931. Kantonrechter: Mr. C. W. v. Om meren. Ambten, van het Openb. Ministerie: (waarnemend): Mr. J. Dony. Griffier (waarnemend): D. van He rn ert. Een zitting met 45 zaken op de rol, waaronder meedere belangrijke. De zaal is geheel gevuld met verdachten, ge tuigen en nieuwsgierigen. B. V., arbeider te Almkerk, had zijn leerplichtig kind van school thuis ge houden. Getuige G. J. de Vries, arts te Alm kerk, verklaart, dat het kind lijdende is aan toevallen en slechts zoo nu en dan de school kan bezoeken. Kantonrechter: Dat ik na de verkla ring van dokter de Vries verdachte vrijspreek, ligt wel voor de hand. J. v. d. S., arbeider te De Werken, had zijn zoontje Jan, ongeoorloofd schoolverzuim doen plegen. Hij had aan den Kantonrechter een brief geschreven, waarin hij meedeelde, dat zijn zoontje de school had verzuimd, omdat de on derwijzer A. C. Bouman het kind zou hebben mishandeld. In verband daarme de had de Kantonrechter een onderzoek gelast en naar aanleiding daarvan was een rapport ingekomen van den Opper wachtmeester der marechaussée te Woudrichem, waaruit bleek, dat van mishandeling niet in het minst sprake is geweest. Verdachte durfde stellig niet te verschijnen. Kantonrechter: Ik vind het zeer ver keerd van verdachte, om mij te schrij ven, dat genoemde onderwijzer zijn zoontje verschillende malen zou hebben mishandeld. Een goed en kalm onder wijzer als Bouman blijkt te zijn, zou hij daardoor een slechten naam geven en dat zonder eenig gegrond motief. Ik houd heelemaal niet van beschul digingen tegen onderwijzers, waar geen steek van waa;r is. Verdachte krijgt f 10.00 qf 5 dagen van mij en nu moet hij er maar eens rustig over nadenken waaraan hij die betrekkelijk zware straf heeft te danken. J. A. M., arbeider te 's-Bosch, had in de woning van F. van de Griendt een papier stuk gestooten, hetwelk een gebroken glasruit in diens woning ver ving. In de vorige zitting was als getuige gehoord, A. de Groen en thans wordt gehoord A. Alders, beiden arbeiders te 's-Bosch. Beiden verklaren, dat ver dachte uit baldadigheid heeft gehandeld. Uit het getuigenverhoor blijkt, dat ver dachte en de twee getuigen te zamen 't raam hebben opengeschoven en door het geopende raam de tafel omgegooid en een en ander omver hadden gesme ten, dat over den vloer lag. Kantonrechter: 'tls meer dan schan de om in een woning van een 77-jarigen alleen wonenden stakker zoo te keer te gaan. Blijf maar in den Bosch en doe zulke dingen niet te Heusden. Ver dachte geef ik f 10.00 of 5 dagen. J. v. E., handelsagent te Breda, had met zijn auto over den straatweg bij Sleeuwijk gereden met een snelheid van circa 60 K.M. per uur. Kantonrechter: Hoe harder rijden des te hooger boete en daarom geef ik f25.00 of 10 dagen. Aan dat onzinnig snel rijden over den Sleeuwijkschen straatweg, moet nu maar eens een ein de komen. C. J. K., chauffeur te Almkerk, scheen ook al haast te hebben gehad, want hij had met zijn vehikel met een snelheid van 51 K.M. over den straatweg bij Sleeuwijk gereden. Kantonrechter: Die al te haastige menschen moeten maar wat kalmeeren. Ik geef verdachte f15.00 ot 10 dagen. B. M. d. H., venter te Werkendam, had aldaar op 4 Juli 1931 des namid dags te 6.10 uur op den openbaren weg kersen verkocht. Verdachte is niet verschenen. Kantonrechter: Na 6 uur des avonds mogen te Werkendam langs de hui zen geen eetwaren worden verkocht. Ik vind de overtreding van verdachte van zeer geringen aard en geef hem daarom f0.50 of 1 dag. Aan eenzelfde feit als de vorige ver dachte hadden zich schuldig gemaakt |M. H. G. R. te de Werken en E. v. d. K. te Almkerk, beiden ook in de gemeente Werkendam, leder kreeg f 0.50 of 1 dag. P. S., landbouwersknecht te Gorin- chem, had, als verdacht van overtreding der Rijwielbelastingwet, aan den Op perwachtmeester der Marechaussée te Woudrichem een valschen naam opge geven. Dit feit kost hem f 20.00 ot 10 dagen. J. A. v. D., fabrieksarbeider te Hank, had op 5 Juli j.I. baldadiglijk geslagen op de vensterluiken van de woning zij ner schoonmoeder Adriana Hoeijmans en met een zwaren steen tegen de ach terdeur gegooid. Verdachte: Ik heb wel geslagen, maar niet gegooid. Getuige Adriana Hoeijmans: Des avonds om elf uur kwam verdachte bij mij. Hij is een schoonzoon van me. Joseph had veel gedronken en begon in mijn huis op te scheppen. Joseph's broer was ook dronken bij mij in huis en toen deze niet goed werd, is hij met Joseph naar buiten gegaan. Toen ze buiten waren heb ik de deur gesloten en toen is Joseph gaan slaan op de luiken en heeft gegooid ook. De afras tering om mijn tuin werd door Joseph gedeeltelijk vernield om een stuk hout te hebben. Ook heeft Joseph een wasch- kuip leeg gegooid en hij ging er daarna op staan trappen. Tegen mij zei hij „als je een man waart, stak ik je aan den grond vast." Kantonrechter: Heb je dat alles goed gezien? Getuige Hoeijmans: Ja zeker Edel achtbare. Kantonrechter: Joseph en zijn broer zijn beiden schoonzoons van je, is 't niet? Getuige Hoeijmans: Ze zijn beiden met dochters van mij getrouwd. Kantonrechter: 'tls waarlijk geen ca deautje om zulke schoonzoons te heb ben. Kantonrechter tot verdacht: Je staat slecht bij mij aangeschreven en dat is dan ook waarlijk geen wonder, want je bent een ontzettend vervelend en lamlendig individu. Waarom moet je ook zoo dikwijls dronken zijn? Zorg betqr voc(r 'je huishouden. Getuige A. v. Tilborg: Joseph had veel gedronken, en zijn broer, die bij hem was, nog veel meer. (Verder zegt deze getuige hetzelfde als zijne moeder Adriana Hoeijmans.) Kantonrechter: We hebben hier een geval van baldadigheid en daarop stelt de wet als maximum straf f 15.03 boete. Dit doet me groot leed, want, ik had dezen verdachte graag een veel hoogere straf willen geven. Tot mijn groot leed wezen moet ik volstaan met f 15.00 of 10 dagen. W. J. T. te Eethen, had een tak van een boom afgebroken en deze vastge haakt aan den bagagedrager van het rijwiel van Cornelis van de Wetering, met het doel, om hem te laten vallen door aan dien tak in achterwaartsche richting te trekken. Getuige C. van de Wetering: Hij brak een tak af en stak die in mijn fiets. Getuige A. van Wijk: De beide broers hebben het gedaan n.l. verdachte en Jan Cornelis Treffers. Kantonrechter tegen verdachte: Heb je het gedaan? Verdachte: Ja ik heb een tak voor de fiets gegooid, maar in den bagage drager gestoken heeft mijn broer ge daan. Kantonrechter: Je bent meer dan een ellendeling om een geestelijk abnorma- len man te plagen en je weet drommels goed, dat van de Wetering niet is als een gewoon mensch. Net als in de vorige zaak kan ik je helaas niet meer dan f 15.00 geven, maar dat geef ik je dan ook volgaarne. En dan zeg ik je er bij, dat je een groote lafaard j bent, om een geestelijk abnormaal I mensch te sarren. Niemand heeft ook maar eenige last van van de Wetering, hij is een beste vent, maar als hij ge- sard wordt is hij driftig. F. A. v. T., fabrieksarbeider te Dus- sen, had in staat van dronkenschap op den openbaren weg te Dussen met een geopend mes in de hand, eens an- i ders veiligheid bedreigd. Kantonrechter: Weer zoo'n net heer schap uit Dussen. Was je dronken? Verdachte: Neen. Kantonrechter: Hoeveel hadt je er dan op? Verdachte: Een stuk 5 of 6. Kantonrechter: Daar kun je best stom dronken van zijn en als je er niet dronken van bent is het een bewijs, dat je gewoon bent aan jenever drin ken en dat je dus een dronkaard bent. Getuige A. J. H. van Honsewijk: Ik reed 's-Zondagavonds heel kalm door de Krekeldraai met mijn auto en ik reed rechts van den weg. Marinus van Tilburg kwam plotseling uit de her berg vlak voor mijn auto. Hij viel en kwam ondetr mijn linkervoorwiel. Een broer van Marinus, n.l. verdachte, kwam j uit de herberg met een geopend mes in zijne handen en zei tegen maj „hier DE OP zul je sterven." Ik ben toen naar huis gereden en later weer teruggekeerd. De Gebroeders van Tilburg vroegen mij toen om een gulden zeggende: „Als je ons ieder een gulden geeft, dan ben je van alles af." Kantonrechter: En heb je dat ge daan. Getuige van Honsewijk: Ja Edelacht bare. Kantonrechter: Dan zou ik haast zeg gen, dat je een domme kerel bent. Getuige Domeni: Beide van Tilburg's hadden veel gedronken. Verdachte ging met zijn geopend mes op van Honse wijk toe en zeide wat tegen hem, maar wat hij zeide weet ik nieb Kantonrechter: Dat verdachte een mis punt is, behoef ik niet te zeggen. Hij staat ongunstig bij mij bekend en voor al als hij dronken is, is hij tot alles in staat. Nu heeft hij weer een geopend mes bij zich gehad, met de kennelijke bedoeling, het op iemand te gebruiken en zooiets doen alleen proleten. Het bij zich hebben van wapens bij, dron kemansschandalen moet extra streng ge straft worden en daarom geef ik ver dachte f20.00 of 10 dagen. Verdachte is fabrieksarbeider en eenigermate wil ik rekening houden met de slechte tijds omstandigheden. IJ. S., groentenhandelaar te Woudri chem had op den Merwededijk bij de Sleeuwijksche stoep met zijn auto ge heel links van den weg gereden, waar door hij aangereden werd door Anna Groeneveld, die op haar rijwiel was gezeten. Verdachte: Ik had mijn richtingwijzer uit staan. Ik kwam van Sleeuwijk en moest naar Woudrichem. Ik reed wel wat links. Getuige Anna Groeneveld: Ik vraag vergoeding voor mijn fiets en gescheur- den mantel n.l. samen f 76.20 t.w. 160 voor de fiets, fl.20 voor de kousen en f 15.00 reiskosten. Ik kwam de stoep oprijden en heb den richtingwijzer niet gezien. Verdachte reed geheel links van van weg, zoodat ik niet kon passeeren. Getuige C. Groeneveld: Verdachte reed geheel links van den weg en mijn dochter kon onmogelijk voorbij komen. Kantonrechter: Vast staat dus dat ver dachte links heeft gereden. En wat de schadevergoeding betreft, vraag ik aan getuige Anna Groeneveld hoeveel de fiets heeft gekost en hoe lang zij haar reeds heeft. Getuige Anna Groeneveld: Hoeveel de fiets gekost heeft weet ik niet, maar ik weet wel, dat ik haar een jaar of anderhalf heb, van Andel zei, dat de fiets totaal weg is*. Kantonrechter: Van Andel wil natuur lijk graag een nieuwe fiets leveren. f60.komt mij toch erg veel voor. Maar hoe ook, het gevorderd bedrag gaat f50.te boven en moet ge dus daarvoor een aparte civiele actie bij mij instellen, zoodat ik op dit oogenblik met uwe vordering niets kan beginnen. En wat verdachte betreft, deze staat gunstig bij mij bekend, zoodat ik niet kan aannemen dat woestheid bij het rijden de oorzaak van het ongeval kan zijn. Maar hij heeft links van den weg in een bocht gereden en is dus straf baar. Hij krijgt f6.00 of 3 dagen. A. <V. S. te Dussen had op de Nieu- westeeg te Hank op zijn rijwiel links van den weg gereden en ingehaald wor dende door J. de Wit en Cornelia Hof- Iman, die op hun rijwiel rijdende sig nalen met de bel gaven om te passee ren, links was blijven rijden. J. de Wit en Cornelia Hofman moesten rechts passeeren, wat zij ook deden. Gepas seerd zijnde kwam verdachte tusschen de Wit en Cornelia in rijden en ver dachte begon ruzie en moeite te maken. Kantonrechter: 'tKomt mij zoo voor dat de liefde hier in het spel is. Is dat zoo? Verdachte: Ja Edelachtbare. Kantonrechter: Dan kan het interes sant worden. Heb je gedaan wat je ten laste is gelegd? Verdachte: Ja Edelachtbare. Getuige de Wit, fabrieksarbeider te Dussen: Mijnheer v. S. heeft ons al meermalen last veroorzaakt, daar hij met het meisje waarmee ik verkeering heb, ook uit wilde gaan. Kantonrechter: 'tls waar, dat is geen aangename concurrentie. Verdachte: Ik was al eens meer met Cornelia uit geweest en 's Zondagsmor gens had ik nog met haar afgesproken dat we 's middags om twee uur weer samen zouden gaan. Ik kwam op de afgesproken plaats, maar geen Cornelia. Ik fietste toen op en daar zag ik Cor nelia komen met Mijnheer de Wit. Ik wilde toen nog iets aan Cornelia zeg gen en dat wilde Mijnheer de Wit niet hebben. Kantonrechter: 'tls een diep tragisch geval. Getuige Cornelia Hofman komt bin nen. De Kantonrechter vraagt haar waar ze wil gaan staan, daar hij geen ruzie tusschen de heeren de Wit en v. d. S. voor het kantongerecht wenscht. Getui ge zegt naast mijnheer de Wit te willen gaan staan. DE OP Getuige Cornelia Hofman: Wij reden rechts, we hebben geseind en verdachte bleef toch links rijden, zoodat we rechts voorbij moesten. Kantonrechter: Hadt je met mijnheer v. S. afgesproken om 's Zondagsmid dags met hem mee te gaan? Getuige Cornelia Hofman: Ja. Kantonrecphter: Je schijnt in den smaak te vallen bij de heeren. Enfin ieder zijn meug. Getuige de Wit: We hebben al vaak last gehad van mijnheer v. S. en ik heb mijn vader ook al eens meegeno men om dezen te laten zien, hoe lastig hij voor ons kan zajn. Verdachte: Cornelia is ook bij mij aan bed geweest toen ik ziek was. Kantonrechter: Maar dachten jullie nu werkelijk dat ik me met die Hank- sche liefdesquaestie's, die niets te be- teekenen hebben, wilde inlaten. Heusch daar is het Kantongerecht niet voor en ik wil er dan ook niets mee te maken hebben. Ik spreek verdachte natuurlijk vrij. ALMKEKK. Over de maand September. Geboren: Antonie, z. v. G. Mon- frooij en G. A. Koekkoek; Teuntje, v. A. Vink en J. Daggelders; Govert, z. v. H. W. Kant en A. Sprangers; Johanna, d. v. A. Versluis en E. A. van Breugel; Labina Dingena, d. v. M. v» d. Stelt en E. H. v. d. Schuit; Dirk* z. v. P. v. d. Wiel en F. de Fijter; i Cornells- Arie, zoon van A. van An- rooij en J. van Essen; Geert Johannes Heinrich, Z. ~v. G. J. Daggelders en A. J. G. Pophanken; Gerrit, z. v. G. van Burgel en J. van Herwijnen; Peter, z. v. L. van Wijk en P. Sterkenburg. Getrouwd: L. in 'tVeld, 26 j. eni W. Duijzer, 23 j. WIJK. Vanaf 20 Aug. t/m 5 October. Geboren Arie, z. v. C. v. Wijk en A. v. Helden; Eimert, z. v. D. Li. Duijster en J. Bouman; Wilhelmina Kul- nira, d. v. A. v. Wijk en A. P. Laker- veld; Huiberdina Adriana, d. v. J. v. Wijk en W. v. d. Pijl; Willem, z. v. A. de Fijter en H. v. Drunen; Adrianus Gijsbert, z. v. G. v. Os en M. A. Kui pers; Kornelis, z. v. K. de Waal en J- L. Versteeg; Aaltje, d. v. J. Bouman en Joh. Clement; Huibertje, d. v. A. G- van Lier en J. de Waal; Sara Laurence Nicoline, d. v. G. v. Helden en S. L» N. Verhoek; Cornelis, z. v. A. Vos eit M. H. v. Son. Ondertrou,wd: H. Bouman, 29 j. en Fr. H. Wilh. van Helden, 31 j.; M. Bouman, 61 j., wedn. van G. Li. v. Wijnen, en J. van Kuijk, 39 j. G. Slaats, 26 j. en Adr. v. Veen, 19 j.; P» Joh. Bouman, 29 j. en P. d. Dekker, 33 j. Getrouwd: R. Tjalma, 36 j. err A. J. Duijser, 32 j.; J. Scheffers, 24 j. en T. Treffers, 18 j.; A. v. Alphen, 28 j. en A. L. v. d. Mooren, 27 j.; C, Jch. Gouda, 30 j. en J. Krop, 33 j.; G. van Rijswijk, 25 j. en E. v. d. Vel den, 25 j.; Adr. v. Wijnen, 53 j., wedn. v. Adr. Nieuwehuizen, en K. van Kuijkj, 35 j. Overleden: A. de Waal, 61 J. v. Wijk, 82 j., wed. v. P. Poorter; Wilh. v. Kessel, 33 j., echtgen. v. G. M. v. Grinsven; Corn. Bouman, 30 j.}j. echtgen. van H. Versteeg. Levenloos aangegeven, 1. EETHEN. Over de maand September. Geboren: Geertje Dirkje Emma^ d. v. C. F. Joh. Peters en M. de Graaff; Petertje, z. v. J. v. Hemert en M„ Bouman; Waltherus Cornelis, z. v. W» J. van Boxel en C. M. van Bommel; Cornelis Hendrik, z. v. L. Meiresonn© en Joh. v. Bergeijk. VEEN. Over de maand September. Getrouwd: A. van de Werken, 24 j. en G. W. den Ouden, 30 j. Overleden: E. van Wijk, 66 j^ wed. v. C. L. v. d. Pol. 4 De schemering begon te wijken voor het duister van den nacht, en het eterrelicht straalde reeds helder aan de hemel, toen ze de groote pyramide bereikten, die zich donker verhief tegen de achtergrond van sterren. De oude Arabier sprong van z'n ezel, hield z'n lantaarn op en liep naar de voet van de groote steenen massa. „Beni Ameen is een eigenaardig man," fluisterde de professor, „ik wist dat hü me meer had te laten zien dan dat amulet. „Ha, dat dacht ik wel," voegde hij er een oogenblik later aan toe, toen de Arabier zich plotseling bukte en een zwart hol aanwees. „Hier vond ik het amulet," zei hij. Dadelijk drong het tot Rob door, dat dit de versperde ingang tot de pyramide was. 5. „We kunnen vanavond niets doen, Rob," zei de professor, nadat hij het hol onderzocht bad. „We zullen morgen terugkomen met eenige werklui." Getrouw aan z'n woord nam hij eenige inlanders in dienst en de volgende mor gen vroeg waren allen hard aan 't werk. Rob en Ouwe Daan schepten om beurten de steenen en het zand weg, hetwelk door de werklieden weggedragen werd. 6. Eindelijk was het hol groot genoeg, dat Rob door de opening kon kruipen en afdalen in de pyramade Hij was verbaasd, toen hij de lantaarn ophield en om zich heen keek naar de vreemde figuren, die op de muren geschil derd waren. „We hebben een prachtige ont dekking gedaan," riep Rob uit, terwijl Ouwe Daan zich bij hem voegde. „Laten we vtw^er A o gaan en zien, wat we vinden kunnen."

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 5