Roggestroo, EPE 6001 C4 m RECLAME Ongelooflijk EEN ROMAN ••Ito man voor Allen". Verkrijgbaar ia den Boekhandel van de Firma L. J ÏEEHM, Hemden. UJ O r PJ SOQO KB. Ï0EDER1IETEH i. 2 49 60 H. A. 0 85.90 H. A. C. BOL7 MAN ©HEUSDEN® Het 2-jarig hout Leeshoeken Studieboeken Romans Tijdschriften Vakbladen Firma L. J. Veerman Ongelooflijk met een inhoud van 218 bladzijden voor slechts 15 CClltS Iedere 14 dagen een nieuw boek in de Serie Rechtzaken. ilurgedijkeia Stand. Adverteiitiësi. "Verloren Wordt gevraagd t tai Ingezonden. in 4 koopen en in massa Druiven Meloenen Tomaten Bananen Sinaasappel TE KOOP Citroenen NOTARIS PAAP Openbare Verkooping;. WINSTGEVEND NOTARIS PAAP Franco pet* post !2H1|2 cent 3 Als nummer 8 verscheen ii Zijn Kleine Rfleïsj© "9 door L. G. Moberly. In zijn openingswoord zegt de Voor zitter, dat het erg jammer is dat er niet meer leden aanwezig zijn. Na be spreking der toestanden in 't algemeen, komt de Voorzitter tenslotte op de vereen, terecht en zegt, dat de afge- loopen drie maanden voor de vereen, iets beter waren als die daarvoor, ter wijl men ook een batig saldo had. Hierna leest de twee secretaris, de heer G. Visser C.Jzn., de notulen der vergadering van 15 April j.l. (De ver gadering van Juli is niet doorgegaan.) die worden goedgekeurd en onder dank zegging geteekend. Rekening en verantwoording van den penningm. over het tweede kwartaal 1931: Ontvangen: Wekel. contrib. f296.66, driemaandel. contr. f 11.83, spaarbank gehaald f300.diversen, zooals boe ten enz. f9.60, totaal f618.09. Uitgaven: Ziekengeld f518.80, bode loon f23.65, verg. kosten f 13.50. rest div. f 14.32, totaal f570.27. In kas op 1 April f 24.83. Alzoo in kas op 1 Juli f618.09 en f24.83 is f642.92 min f570.27 blijft f72.65. Stand der bezittingen op 30 Juni j.!.: Kapitaal f349.06, Res. fonds f1701. Dordr. Scheepv. Mij. f900.in kas f72.65, totaal f3022.71. Verantwoording 3e kwartaal 1931: Ontvangen: Wekel. contrib. f292.11, driem. contr. f 15.21 en van den Prov. Bond f78.91, totaal f386.23. Uitgaven: Ziekengeld f195.bode loon f23.91, vergaderkosten f 13.50. zaalhuur 5.50 en verzek. bode f 2.25, totaal f240.16. In kas op 30 Sept. 1931: Ontvangsten f 386.23, in kas van 1 April f 72.65, totaal f 458.88, uitgaven f240.16, blijft f218.27. Stand der bezittingen op 30 Sept. 1931: Kapitaal f349.06, reservefonds f1701.Dordr. Scheepverb. Mij. f930, in kas f218.27, totaal f3168.78. Ter toelichting: Ontvangsten derde kwartaal van den Prov. Bond, groot f 78.91deze Cond is ontbonden en het kasgeld pond-pondsgewijze verdeeld. De boeken van den penningm. wer den nagezien door de leden A. Damen, W. Millenaar en Joh. v. d. Stelt en in orde bevonde, waara bij monde van den heer Damen den penningm. dank werd gebracht voor zijn accurate en nette boekhouding. Hierna kwam ter bespreking het Sa natoriumfonds, verbonden aan de Zie kenkassen. De tweede secretaris leest een betref fend schrijven voor. Door den Voorzitter werd vooraf nog even in het licht gesteld, het groote nut dezer inrichting, temeer daar de vereen, dit zelf ook reeds heeft onder vonden. Hij hoopte en geloofde ook, dat de leden van het nut van bovenge noemd fonds overtuigd zijn en daarom ook het Bestuur hiervan zullen steunen en wel als volgt: Bij goedkeuring van de vereen, (het welk inmiddels werd goedgevonden door de vergadering) zal aan elk lid een enveloppe met strookje worden verzon den, waarop deze dan een bedrag kan invullen dat hij voor bovengenoemd Sa natoriumfonds over heeft, waarna de Vereen, zich verder zal belasten met het overmaken der gelden, enz: De bedragen zullen vermeld worden in het eigen blad genaamd „Zelfbeheer." Rondvraag. De heer de Koter vraagt, om de ver gadering op tijd te laten beginnen zoo- *als hij wordt uitgeschreven en niet een half uur of zoo daarna. (Spr. zelf kwam veel te laat.) De Voorzitten antwoordde, dat de vergaderingen wel op tijd konden be ginnen, de meeste leden komen echter zelf niet op tijd, zoodat men wel ge dwongen is wat later te beginnen dan is voorgeschreven. Door den Voorzitter wordt nog me degedeeld, dat aan de beurt van aftre den zijn met de volgende vergadering, de heeren: P. v. Driel, Jac. M. v. d. Straaten en G. Visser C.Jzn. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter te ruim 9 uur deze ver gadering. ZALTltOMMEL. B. en W. stellen den Raad voor de haven dezer gemeente te verbreeden en dieper te maken. De aannemer van het werk zal dan verplicht worden, deze werkzaamheden hoofdzakelijk door weik- loozen te laten uitvoeren. nemen, en ons alles vertelde en uiteen zette. Zoo'n reuzefabriek te zien werken is in een woord schitterend. Na alles gezien te hebben reden we naar Keulen waar ons door den heer Weibeler een diner werd aangeboden, in hótel „Stapelhaus". Na nog wat van de stad gezien te hebben, den prachtigen Dom niet te ver geten, stapten we om 5 uur in, om terug te keeren. Te 's-Bosch aangekomen na iets genut tigd te hebben, namen we afscheid van den heer Weibeler, hem onzen welge- meenden dank brengende, wat hij en ge noemde firma voor ons gedaan heeft, om dien dag voor ons onvergetelijk te maken. Een woord van lof is ook niet mis plaatst aan de gebrs. Bleijenberg, voor de keurige wagens waarmee we de reis maakten. H. J. B. GEVONDEN VOORWERPEN. Een Rijwielbelastingpaatje. Terug te bekomen bij M. Mans, C 100, Aalburg. BOSSCHE RECHTBANK. DIEFSTAL VAN ELECTRISCHE ENERGIE. C. J. M. V., fotograaf te Heusden, stond terecht ter zake van diefstal van electrische energie. Verdachte bekende. Hij verklaarde, niet aan diefstal te hebben gedacht. Voor de aardigheid had hij maar eens geprobeerd of het hem zou gelukken met zoo'n enkele verbinding muziek te krijgen. Meer was niet gebeurd en verdachte had zelf een goed radiotoestel, dus zeker niets noo- dig van de radiodistributie. Get. J. A. van Bergen-Henegouwen. vertegenwoordiger der radio-distributie te Heusden, verklaarde, dat steeds maar storing werd waargenomen. Na lang maar vergeefs zoeken, wat zeer veel arbeidsloon had gekost, ontdekte men, na wederom nauwkeurig onderzoek, dat verdachte aansluiting had op het net. In een hoek van den tuin waren de draden bevestigd. Get. had geen muziek gehoord, dus een bewijs voor diefstal van electrische energie was er niet. Wel werd nadien geen storing meer waargenomen. Ge tuige merkt nog op, dat de Maatschappij veel schade had aan arbeidsloon door zoo'n langdurig en weer voortdurend onderzoek. De president merkt op, daar niets voor te kunnen doen. Met een ernstige waarschuwing werd verdachte wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. Uitspraken. A. F. v. d. S., Werkendam, appèl Kgt. te Heusden (overtr. art. 4 Keurings verordening) vonnis Kantonrechter ver nietigd, f10 subs. 5 dagen hechtenis. M. de G., Almkerk, art. 322, 1 mnd. gevangensstraf voorw. met 3 jaar proef tijd^ FEITEN EN CIJFERS OVER SCHOOL EN ONDERWIJS. Een handige uitgave. I. Ieder heeft wel eens gehoord van het Centraal Bureau voor de Statistiek te 's-Gravenhage. Aan deze staatsinstel- stelling worden gegevens verzameld, verwerkt en gepubliceerd over de meest verschillende onderwerpen. Om een in druk te krijgen van wat daar geschiedt, behoeft men slechts de Jaarcijfers voor Nederland of het handige Statistische Zakboekje op te slaan. Wij vinden daar samenvattende gegevens ove»r het grondgebied van ons land, de meteorologische waarne mingen, de staat der bevolking met cijfers over geboorte en sterfte, huwe lijken en echtscheidingen, immigratieen emigratie, de p'nysieke toestand der be volking, haar inteliectueele staat, de eco nomische en sociale toestand met cij fers over beroepen, loonen, arbeidsduur, werkstakingen en uitsluitingen, arbeids beurzen en werkloosheid, vakorganisa ties, uiterlijke teekenen van welvaart, prijzen, armenzorg, spaar- en leenban ken, verzekering, de verdeeling van het bezit, en het coöperatie-wezen, voorts gegevens over de rechtsbedeeling, de criminaliteit en het gevangeniswezen, volksnijverheid, handel, scheepvaart, landbouw en visscherij, het munt- en credietwezen, de betalingsbalans, de ver keersmiddelen, het staatsbestuur, waar onder de belastingen, de landsverdedi ging, enz. Deze lange opsomming is verre van volledig. Voldoende echter om te doen zien wat er omgaat in het gebouw aan de Oostduinlaan te 's-Gra venhage. Wie cijfers noodig heeft, klopt daar niet spoedig vergeefs aan. Seder een paar jaar is nu ook het ver zamelen van gegevens over ons onder wijs aan dit bureau opgedragen. Vroe ger zorgde het Departement van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen daarvoor. Op den duur kon dit echter geen bevrediging wekken. De Regee ring achtte nauwkeurige kennis van wat er op het gebied van het onderwijs omgaat, zóó belangrijk, dat zij een af zonderlijke afdeeling voor de Onder- wijsstatistiek aan het Centraal Bureau voor de Statistiek verbond, waar door deskundigen volle aandacht aan dit on derwerp geschonken zou worden. De resultaten van dezen maatregel beginnen thans los te komen. Na; en kele kleinere statistieken, gewijd aan het buitengewoon lager onderwijs (be stemd voor misdeelden), het voorbe reidend of bewaarschoolonderwijs en 't vervolgonderwijs kwam onlangs een uit voerige statistiek van het gewoon en uitgebreid lager onderwijs van de pers. Iets geheel nieuws op dit gebied. De groote folianten, waarin vroeger cijfers over ons onderwijs werden gepubli ceerd, zijn thans vervallen. Zij heb ben plaats gemaakt voor een handig boekwerk, waarin in overzichtelijken vorm een schat van gegevens is sa mengebracht. Wanneer wij het boek openslaan, vinden wij een uitvoerige inhoudsopgave en daarna een inleiding, j waarin de gegevens uit het tabellen-j werk worden besproken en toegelicht. In een vijftal grafische voorstellingen is de ontwikkeling van het onderwijs in j beeld gebracht. In een paar vervolgartikelen willen wij een en ander uit deze uitgave ver- j tellen. Thans zij nog slechts vermeld, dat men haar voor f3.bij de Alge- I meene Landsdrukkerij te 's-Gravenhage kan koopen. ■mi i ii iiiiiihi i i'ii' nu —wii wini mi» ■imim iihiiühi"" i Zaterdagavond is het te Rijssel tot ernstige botsingen gekomen tusschen communisten en socialisten. Verschil lende groepen socialisten waren belast met de bewaking van verkiezingsplaten, die in verband met a.s. verkiezingen in alle deelen van de stad zijn aange plakt. Zij werden plotseling door com munisten overvallen. De socialistische burgemeester van Rijssel, Salengo, die bemiddelend wilde optreden, werd even eens aangevallen en ernstig gewond. Een anderen socialist werd een oog uitgeslagen, terwijl een derde met ern stige beenwonden in het ziekenhuis moest worden opgenomen. ZUILICI1EM. Geboren: Mida M., d. v. H. Kooij- man en M. Ekelmans. Cornelis J., z. v. S. J. v. Maaren en J. B. Dingeman. Arie J., z. v. J. v. Genderen en A. H. Waardhuizen Getrouwd: C Lobregt 21 j., met S. v. Brakel, 20 j. Overleden: Jozina v. Heusden, 51 j. echtg. van K. v. Beek. Willem v. d. Water, 40 j echtg. v. A. v. Veen. WIJK. Ondertrouwd: I. A. Butler 29 j. en C. H. Vos 27 j. J. A. Lubberdink 31 j. en J. Verbeek 24 j. A. Kuipers 27 j. en G. A. de Waal 27 j. A. de With 29 j. en A. J. van Bergeijk 30 j. G. VOS Gz. een oud-dorpsgenoot der gemeente 's-G r e v e 1 d u i n-C a p e 11 e, die 22 October 1931, zijn 25-jarig dienst-jubileum bij de Ned. Spoorwegen hoopt te vieren. De jubilaris, die thans halte-chef is te Dijker-hoek (O.), kwam 22 Oct. 1906 op 28- jarigen leeftijd als arbeider bij de Ned. Spoorwegen in betrekking en geplaatst op het station CapelleNieuwevaart, vanwaar hij later overgeplaatst werd naar Geertruiden berg. Nadat hij geslaagd was voor arbeider-telegrafist, volgde zijn over plaatsing naar Berchem bij Oss, welke standplaats hij later verwisselde met Kaats heuvelCapelle, waar hij verschillende jaren is werkzaam geweest. Na zijn promotie tot halte-chef werd hij gestati oneerd te Dijkerhoek, zijn tegenwoordige standplaats. Aan belangstelling zal het den jubilaris dezen dag niet ontbreken en bij de vele gelukwenschen. die hij in ontvangst zal mogen nemen, voegen wij gaarne de onze en we hopen, dat hij nog vele jaren in dienst van de Ned. Spoorwegen en dus ook van het reizend publiek werkzaam mag zijn. Gedachtenis. Zicht te vervoegen a. h. Bur. v. d. Blad. in de omgeving van Heusden. Liefst voor dag en nacht. Loon naar bekwaamheid. Brieven STo. 16 bur. v. d. Blad. geregeld verkrijgbaar a f 8.00 per 1000 pond, bij C. VERSTEEG, Veldstraat WIJK. (Buiten verantwoorde!, ij k- heid der Redactie). M. d. R. Beleefd verzoek ik een klein plaatsje in uw veelgelezen blad, bij voorbaat mijn dank. Donderdag j. 1. maakte ik met ver schillende andere bakkers in het Laod van Heusden en Altena een pleizierreis, voor rekening van de Dorma Gistfa briek naar Dormage. Om circa 5 uur 's morgens werden we met luxe auto's thuis afgehaald, waarna we over Heusden naar 's-Bosch reden. Daar sloot de heer Weibeler hoofdver tegenwoordiger van genoemde fabriek bij ons aan, waarna we over Venlo naar Dormage reden. Aan de fabriek gekomen werden we begroet door den directeur, waarna oris de bedrijfsleider overal een kijkje liet Het GEMEENTEBESTUUR VAN HEUSDEN zal bij inschrijving wüsrkTOpet! a 178 grootendeels zware Biljetten in te leveren ten Stad- huize vóór of 24 October a.s., voorm. 11 uur. Inlichtingen geeft de gem. opzichter D. van Kuyk. Rose jaapjes, bij J A C. H A G E te Genderen. Het COLLEGE VAN REGEN TEN DER GODSHUIZEN te Meuxden, zal op Zaterdag 81 October 1931, nam. 4 uur, in Hótel „Het Wapen van Amster dam" bij inschrijving verkoopen Het 4 j, Hout in het Man- nenland Z.W., onder Oud- heusden. Het 4 j. hemt van de Klok reep, in de Rukens onder 3. TELEFOON No. 9 Elshout. staande op de Mannenbeem, onder Baardwijk. Betalingsconditiën .Direct na de gunning moet 10 pCt. betaald worden, de overige 90 pCt. voor met het hakken begonnen wordt, in ieder geval vóór 31 Dec. 1931. Nadere inlichtingen verstrekt de opzichter N. Kuipers te Heusden. te Werkendam, zal DONDERDAGEN 29 OCT. en 5 NOV. 1931, 's avonds 7 uur, in café Wed. v. d. Wiel te de Werken, publiek verkoopen, voor den Heer I. Leuw het woon- en winkelhuis, nr. 124 waarin slagerij met stalling, schuur, erf en tuin aan de Hoogstr. te Werkendam, groot 2.67 aren voor den Heer L. J. Verwoerd de woon en winkelhuizen, nrs. 164, 167 en 168 aan den Sleeuw-dijk te de Werken, samen groot 3.85 aren, in 3 perc. en massa. Breeder bij biljet. Veer Gorinchem-SIeeuwiik. De commissie van bijstand in het beheer van het veerbedrijf Gorinchem Sleeuwijk brengt het volgende ter kennis van belang hebbenden In verband met de openstelling van de brug bij het Keizersveer is besloten, met ingang van 29 October a.s de halfuurdienst van het veer Gorinchem Sleeuwijk v.v. uit te breiden tot en met de afvaarten van Gorinchem om 22.15 en van Sleeuwijk om 22.30 u. Hierdoor worden de volgende afvaarten ingevoegd van Gorinchen 19,45, 20.45 en 21.45. van Sleeuwijk: 20.21. en 22. De aandacht wordt er op ge vestigd, dat er geen afzonderlijke winterdienst meer bestaat. Dienstregelingen, vermeldende den nieuwen toestand, zijn vanaf 26 October a.s. gratis ter gemeen te-secretarie, atd. financiën enz. verkrijgbaar. De wethouder-voorzitter der commissie van bijstand, S. BIEGEL. Gorinchem, 17 Oct. 4 931. Notaris RIETRA te Dussen zal te Hank bij W. H. VAN BALKOM op ZATERDAGEN 24 OCTOBER en 7 NOVEMBER 1931 nam. 7 uur bij inzet en toeslag PUBLIEK VERKOOPEN Koop IHUIS met erf te Hank a d. Vierbansche sluis. Kad. E 438, groot 1.70 are Vrij van huur. Eigendom v. d. fam. van Daalen. Koop IIHUIS met 2 wonin gen, schuur, erf, tuin en boomgaard. Kad. D 299 en 304, groot 10.50 aren. Verhuurd nr. 299 aan de wed. P. de Waal en Jan Colijn, ieder voor f 2 per week nr. 304 bgv. binnendijks. Vrij van huur. Inlichtingen bij Nots. RIETRA. in dit blad is te Werkendam, zal VRIJDAGEN 23 en 30 OCT. 1931, 's avonds 7 uur, in café ZWETS te de Werken, voor de Erven van den Heer G. v. d. Schuit, publiek verkoopen: HET HUIS. nr. 107, met erf en schuurtje aan den Sasdijk te de Werken Twee Huizen, nrs. 124 en 126, met erven aan de Kade te Werkendam. Breeder bij biljet. enz. enz. Steeds verkrügbaar in den Hoekhaudel HEUSDEN. G3H Sis goud

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 3