der dan vijf leden, die uitvoerig aan gaf, hoe ide wet moest worden in gericht, om deze verklaring te ma ken tot een werkelijke waarborg, te gen het onnoodig oprichten van bij zondere scholen. Maar Min. Terpstra heeft deze minderheid genegeerd en stelt voor, eenvoudig' weg die hee- le handteekeningengeschieaenis af te schaffen en als 'tgaat om 't oprichten van een school voor meer dan 150 kinderen ook niet eens een waarborg som te eischen. Wie kennis heeft glenomen van de critische beschouwingen over dit wets ontwerp, door de „Bond v. Ned. Pnd." 't„N.V.V.'', „Volksonderwijs" en. weet, dat in geval van wet wor den, elke Combinatie van personen zich tot een gemeenteraad kan wen den en kort en goed commandee- ren, dat deze geld voor een nieuwe bijzondere school beschikbaar moet Stellen en de igemeenteraad heeft 6e gehoorzamen. Iedereen kan begrijpen, hoe door deze voorgestelde wetswijziging het lichtvaardig of noodeloos oprichten van bijzondere scholen niet beperkt maar bevorderd wordt. De prak tijk zal eenvoudig zoo worden, dat (die particulieren beschikken kunnen over de overheidskassen op een wijze, die het heele begrip overheidskas tot een bespotting maakt. Menig op recht voorstander van bijzondere on derwijs, die hart heeft voor het volks onderwijs en ziet aankomen al dat bedenkelijk gesol met de gelijkstel lingsidee, welke ons volk te wach ten staat, lals deze wijziging wet wordt, val zich stooten aan deze regeling. De derde groote hoofdzaak in dit ontwerp is de voorgestelde verande ring der leerlingen getallen, een zaak waarbij ieder ouder van schoolgaan de kinderen Igjroot belang heeft. Nu is op zichzelf dat voorgestelde Veranderen al een bedenklijke geschie denis. Sinds 1920 toen de Wet be hoorlijke getallen vaststelde, heeft de NeJd. school |nog geen rust gehad wat dit betreft. Voor de kwaliteit van het onderwijs èn Voor de geest van de schoolopvoeding is het van de grootste beteektenis, hoeVeel kinderen aan één leerkracht worden (toever trouwd. Alle önderwijzersorganisaties .nationaal en internationaal achten 30 leerlingen per onderwijzer, 't hoogste aantal voor goed onderwijs. In 1920 werd deze paedagogische eisch bij de behandeling van de L:. O. wet, als amendement helaas verworpen. Wat deze wet ons bracht in zake de grootte der klassen was dan ook niet, dat het paedagogisch inzicht zege vierde het paedagogisch inzicht dat klassén van 45 kinderen, gelijk 'Min. Terpstra inu voorstelt, te groot zijn, had het al lang gewonnen. Wat Ides Wet Van 1920 bracht was het in zicht, dat de groote massa öök be hoorlijk onderwijs moet ontvangen dat de paed wijsheidde kassen mo gen een bepaalde grootte niet te bo vengaan, op het onderwijs van alle kinderen moest worden toegepast. En zoo is de ware beteekenis Van wat Min. Terpstra Voorstelt niet, dat de Wet zou moeten worden veranderd in overeenstemming met een gewijzig de opvoedkundige opvatting over de grootte eener klas, maar dat in de wet moet worden vastgelegd een an dere opvatting van wat d/e groote massa voor kwaliteit van onderwijs moet hebben. En nu, in 1931 worden er dus weer ongunstigen getallen Voorgesteld met een stel overgangsbepalingen tot 1941 toe. Van 1920 tot minstens 1941, dus ruim 20 jaren, onrust op bet gewichtigste punt Van onderwijs organisatie hoeveel kinderen voor re kening van een leerkracht! Het eindresultaat in 1941 zal zijn, leeh slechtere toestand dan in 1878 in de pnderwijswet werd Voorgeschre ven. jMeer dan een halve eeuw zullen we achteruitgaan niet in de paedago- .glek maar in de opvatting wat volksonderwijs moet zijn. Er komt in de organisatie der scholen een hoop ontreddering, onrust, onzekerheid, ja renlang, maar de groote bezuiniging waartoe men mu wiL laten besluiten die komt pas in 1942. Er is veel meer onaannemelijks in dit ontwerp Terpstra, zóóveel, dat al le politieke partijen met 't N.V.V., Volksonderw., Bond v. Ned. Ond. en andere belanghebbenden afwijzend dienen te staan tegenover dit ramp- ontwerp. Afd. „Langstraat" Bond v. Ned. Ond. Vergadering van den raad der gemeen te NEDERHEMERT, op Woens dag 21 October, des n.m. 3 uur. Voorzitter: Edelachtb. Heer C. v. Om meren. Aanwezig alle leden. Een vacature wegens het overlijden van den heer E. Smits. De Voorzitter opent de vergadering met het formuliergebed, hij leest daar na de notulen der. vorige vergadering die worden goedgekeurd. De Voorzitter wijst de heeren v. d. Vliet en v. d. Werken aan, om de ge loofsbrieven van het nieuwbenoemde raadslid, den heer H. Wolfers te on derzoeken. Na dit onderzoek verklaart deze commissie, dat de stukken in or de zijn bevonden en dus tot toelating wordt geadviseerd. De heer Wolfers legt hierop in han den van den Voorzitter de vereischte eeden af, waarop hij zitting neemt. Benoeming wethouder. Bij de stemming die wordt gehou den, verkreeg de heer Peereboom 6, de heer de Qaaij 1 stem, zoodat de heer Peereboom gekozen is, die verklaart deze benoeming te willen aannemen. Ingekomen stukken: De goedkeuring door Qed. St. van de gemeenterekening 1930, met een ba tig saldo voor den gewonen dienst van t 960.35, den kapitaaldienst met een na- deelig saldo van f 2724.38. Verzoek van het gemeentebestuur van Hurwenen, om adhaesie te willen be tuigen aan zijn adres tot Qed. St., waar in wordt aangevoerd, dat in den te- genwoordigen crisistijd, daling der loo- nen niet ka» uitblijven, weshalve Qed. St. worden verzocht, de salarissen der gemeenteambtenaren een verlaging te doen ondergaan, en wel in dier voege, dat op de salarissen van Burgemeester, Secretaris en Ontvangers de 8i/j pCt. pensioenstorting zal worden verhaald en dat voor deze salarissen een verlaging zal worden toegepast evenals voor de rijksambtenaren en wel in dier voege, dat op de salarissen tot f 2000 geen verlaging, van 2 tot 3 duizend een van 5 pCt., van 3 tot 5 duizend 10 pCt., van 5 tot 8 duizend 15 pCt. en boven de 8 duieznd een van 20 pCt. in toepassing zal worden ge bracht. i In verband met dit adres, leest de Voorzitter een schrijven voor van liet gemeentebestuur van Culemborg, waar in wordt geadviseerd, niet aan het ver- zoek van het gemeentebestuur van Hur wenen te voldoen. Als motief voert het gem. bestuur van Culemborg hiervoor aan, dat Qed. St. het vorig jaar hun voorstel tot salarisverhooging der jaar- yvedden van de gemeenteambtenaren, dat bij hen in overweging was, hebben 1 aangehouden, met het oog op de tijds omstandigheden en al moge misschien verlaging der jaarwedden voor de ge meente Hurwenen gerechtvaardigd zijn, in andere gemeenten niet dezelfde om- standigheden en redenen ge'den als voor de gemeente Hurwenen. De heer v. d. Werken zou het adres maar voor kennisgeving aannemen, het is hier alleen de jaarwedde van den Burgemeester, die er voor in aanmer king zou komen. De heer de Qaaij merkt op, dat het verhaal van pensioenstoriing voor alle ambenaren geldt. Spr. kan zich er ech- ter ook wel mede vereenigen, 0111 het I adres maar voor kennisgeving aan te nemen. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. i Verzoek van den bond van Ned. Fa brieksarbeiders, om de gemeente aan te sluiten bij het Werkloozenbesluit 1917. In dit verzoek wordt uiteengezet, dat vele ingezetenen zelfs wanneer het geen crisistijd i s, dus zeker in den tegenw. crisis belangrijk nadeel ondervinden, doordat de gemeente niet is aangeslo ten. Te meer daar het aantal aange sloten werklieden zich den laatsten tijd sterk heeft uitgebreid, deze ontvangen bij werkloosheid een veel lagere uit- keering dan wanneer de gemeente was aangesloten. Verder wordt er op gewe zen, dat verschillende gemeentebesturen in de omgeving reeds tot aansluiting hebben besloten. De heer v. Ooijen meent, dat de bond er niet uitscheidt met vragen, er is pas besloten om niet toe te treden, v. d. Werken. Ze houden vast. v. Ooijen. Het is goed voor de hee ren hun kas. v. d. Werken. Het is ook goed voor de gemeente en de werkeloozen, die hoeven dan ook niet naar hier te ioo- pen. v. Ooijen. Als ze geen werk hebben kunnen ze best loopen, dan hebben ze toch niets te doen. v. d. Vliet. Ze worden warm als ze loopen. Ik zou er maar niet te lang over spreken. v. d. Werken. We kunnen er goed over praten. Er zijn op het oogenblik 50 aangesloten arbeiders. Met f 6.per lid is de gemeente den geheelen winter van deze arbeiders af, dus voor f 303. kunnen de werkeloozen 9 weken trek ken. Van die 50 komt dan f5700 aan steun binnen, waarvan laat ons zeggen f 2800 in de gemeente bl jft. Die ar beiders zijn dan ook in staat hun be lasting te betalen. Kunnen de menschen niet werken, dan zul en ze toch gesteund moeten worden, dan zal de diaconie moeten bijspringen, die weer gesub sidieerd moet worden door de gemeen te. Al zouden ze slechts 4 weken wer keloos zijn, wat zal het dan niet kosten, dan is er zeker f 1030 mee gemoeid. v. Ooijen. U rekent alleen de aange slotenen, doch dit getal zal wel ver meerderd worden. v. d. Werken. Dat is voor de diaconie ook zoo, sluiten er meer aan, b.v. eens zooveel, dan profiteeren er ook zooveel meer. v. Ooijen. Dan kost het f600.daar bij is het niet te verwachten, dat er werkeloosheid in de gemeente zal ko men. v. d. Werken. Dat weten wij niet. Zeker ik weet wel, dat de heer Peere boom de menschen zoolang mogelijk in het werk zal houden, doch deze is ook afhankelijk van water, weer en wind. De heer de Qaaij meent, dat de ar beiders bij werkloosheid een uitkeenng van f12.per week krijgen, als de gemeente aansluit. v. Ooijen. Daar komt nog iets bij. Als ze f 12.steun krijgen, gaan ze niet meer werken. v. d. Werken. Als ze niet willen gaan werken, als de heer Peereboom dit vraagt, dan krijgen ze ook gem uitkee- ring en worden ze geschrapt, dus ze moeten. v. Ooijen. Ik zou nog wel iets anders kunnen zeggen, doch ik doe het niet, maar inplaats van f 300.zal het de gemeente wel f600.kosten. v. d. Werken. Dan worden er ook eens zooveel mee geholpen. v. Ooijen. Ze loopen niet zoo hard naar de diaconie. v. d. Werken. Dat kan veranderen, het vorig jaar heett het voor 10 werkeloo zen aan de diaconie f275 gekost. Nu zijn er 50 voor f 300 geholpen. Het lijkt de voordeeligste weg. v. Ooijen. Voor mij lijkt het dit lang niet. v. d. Werken. Als de freer Peereboom niet kan laten werken, zullen wij werk voor hen moeten zoeken en kost het veel meer. Op deze manier betalen de arbeiders zelf f30 per jaar, die daar door de diaconie niet lastig behoeven te vallen. v. Ooijen. Ze verdienen nu zooveel, dat ze best wat over kunnen houden, als ze dan bij werkloosheid f6.krij gen, dan fluiten ze. Het voorstel van den heer v. d. Wer ken, om toe te treden tot het werke- ioozehbesluit 1917 in stemming ge bracht, wordt verworpen met 6 tegen 1 stem, alieen de heer v. d. Werken stemde voor. De heer v. d. Werken zegt, dat het voorstel verworpen wordt omdat het van hem uitgaat, had het een ander voorgesteld, dan zou het wel zijn aan genomen, maar zoo gaat het hier altijd. De heer Wolfers zegt, dat hij daarom niet tegen heeft gestemd. De heer v. d. Werken zegt, dit niet te weten, de heer Wolfers kent hij nog niet zoo goed, maar met de andere heeren is dit wel degelijk zoo het ge val. Waarom was, vraagt spr., de heer Peereboom vlak voor de verkiezing er voor om aan te sluiten en nu niet. Spr. had hierop gaarne een antwoord. De heer Peereboom merkt op, dat de zaak thans is afgedaan. De heer v. d. Werken zegt, dat het op die manier het makkelijkst is, als het de heeren niet uitkomt, dan is de zaak afgedaan. Vaststelling begrooting 1932. Wordt post voor post behandeld. Bij den post vervoer schoolkinderen naar de openbare lagere school aan de Zuid zijde, stelt de heer Wolfers voor om dezen post te schrappen. De heer de Qaaij en ook de heer v. d. Werken meenen, dat Qed. St. dit niet zullen goedkeuren, opheffing van de openbare lagere school aan de Noordzijde werd door Qed. St. goed gekeurd, onder voorwaarde, dat de kin deren van voorstanders van openbaar onderwijs aan de Noordzijde, gedurende de wintermaanden per autobus naar de openbare lagere school aan de Zuid zijde zouden worden gebracht en ge haald. v. d. Werken. De heer Wolfers zou de kinderen dus zoo maar over het veer willen sturen en ze willen bloot stellen aan alle weer en wind en het gevaar voor verdrinken. Wolfers. Het is met het oog op den crisistijd, daarom moeten alle uitgaven, die daarvoor maar eenigszins in aan merking komen, worden vermeden. v. d. Werken. Daar zit het niet in, daar schuilt iets anders achter, maar je kunt het voorstel doen, komen er met het veer echter ongelukken, dan zijn ze voor uwe verantwoording. Als ze maar naar de Christelijke school moesten, dan zou er niet aan gedacht worden de post te schrappen. Het is toch door Qed. St. onder die voorwaarden goedgekeurd. v. Ooijen. Ik ben er niet zoo goed mee op de hoogte. v. d. Werken. zegt daar straks, bij de behandeling van het adres van den arbeidersbond, dat pas kort geleden het verzoek is afgewezen. Dit is ook pas aangenomen, maar dit weten de heeren niet meer. Peereboom. Ik zou het beter vinden eerst eens te informeeren. v. d. Vliet. Het zijn groote kosten voor de gemeente en in dezen crisistijd worden zooveel ontheffingen gegeven, het is dus best te vragen. v. d. Werken. Welja, er worden in de gemeente ook wel ontheffingen gege ven. v. d. Vliet. Je behoeft niet zoo hard te schreeuwen, ik ben niet doof. v. d. Werken. Ik heb maar 't liefst, dat m'en mij hoort. De Voorzitter zal het voorstel van den heer Wolfers om Ged. St. ont heffing te vragen van de verplich ting van het vervoeren van kinderen naar de Zuidzijde in omvraag bren gen. Dit voorstel wordt aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren de Gaaij, v. d. Werken en v. d. Kolk. De heer v. d. Werkien heeft geen post hooren voorlezen voor steun. De Voorzitter antwoordt, dat een post van f 1400 op de begrooting staat voor de diaconie evenals het vorig jaar. De heer v. d. Werken vraagt, of altijd toch steun verleend kan wor den, waarop ide Voorzitter toestem mend antwoordt. De heer v. d. Werken heeft een post op de begrooting gemist voor verbetering van de school. Hij zou den heer Peereboom als Voorzitter van het CIhristelijk schoolbestuur wil len vragen wat er gebeurd is voor den post die hiervoor door den raad is toegestaan. De heer Peereboom merkt op, dat hij hier iniet zit als Voorzitter van het schoolbestuur, doch als raadslid, heeft de heer v. d. Werken iets te vragen dan moet hij dit aan den Burge meester doen. De heer v. d. Werken wil dan den Voorzitter de vraag stellen wat voor het bedrag van f250, dat de raad voetstoots heeft toegestaan is gedaan. Gorgel ook op straat! Peereboom. Dat kan de Burgemees ter op 't oogenblik waarschijnlijk ook maar zoo niet in eens zeggen. v. d. Werken. Dan zal ik het zeg gen, ik heb de begrooting in mijn zak van hem die de herstellingen heeft uitgevoerd en deze begrooting beloopt niet meer dan f 40,wat is voor de andere f 200 gedaan Voorzitter. De schilder is ook aan het werk geweest. v. d. Werken. Daar is in de raads vergadering niet over gesproken. Ik heb zelfs nog gevraagd en als de school geverfd wordt voor wiens re kening is dat dan en toen is gezegd, dat dit voor het schoolbestuur was. Voorzitter. Daar is niet overgespro- ken. v. d. Werken. Het verf werk is toch buiten den post gebleven. Voorzitter. Het schoolbestuur was in verzuim geweest, men had bij de overdracht moeten verlangen, dat de school in goeden staat over werd gedragen. Het bedrag dat de raad toestond was niet alleen voor herstel lingen. v. d. Werken. Was wel alleen voor herstellingen. Voorzitter. Dat is niet zoo. v. d. Werken. U moet het niet goed willen praten. Voorzitter. Dan praat ik er niet meer over, ik' wil hier niet voor leugen- naar worden uitgemaakt. We zullen verder gaan. v. d. Werken. U kunt gerust verder gaan, doch ik zweer bij God dat al leen over herstellingen gesproken is. v. d. Vliet. Ik zou er die maar buiten laten, ik kan niet gelooven dat er alleen over herstellingen ge sproken is. v. d. Werken. Dan heb je een klein geheugen. v. d. Vliet. En ik moet in je mis prijzen, (dat je niet eerst hebt onder zocht hoe of de zaak zich heeft toe gedragen. Je 'moet de waarheid spre ken. v. d. Werken. Ik spreek de waar heid beter (dan jij, jou kan ik be wijzen dat je liegt. v. d. Vliet. Doe dat dan. v. d. Welken. Dat zal ik dadelijk doen, maar eerst zal ik deze zaak uiteen zetten. De heer v. d. Werken zet hierop uiteen, dat hij toevallig bij den tim merman D. Hobo moest zijn en er toen sprake kwam over de herstellin gen aan de school. Spr. zei toen tegen Hobo je moet zeker nogal ee- nige herstellingen verrichten, voor f250 'kun je nogal wat opknappen. Hobo zei toen, dat de herstellingen die te verrichten waren niet meer kos ten dan f 40, deze liet daarvoor de begr. zien en spr. heeft ook de werk zaamheden gezien die er verricht zijn, doch spr. zag toen ook, dat de school met banken enz. geheel opnieuw ge verfd werden en dat er nieuwe gor dijnen hingen. De heer Peereboom zegt, dat de gemeente niets anders heeft gedaan dan een 'nalatigheid van haar in te halen. De heer v. d. Werken merkt op, dat er iniet gesproken is over verven, was dit (gebeurd dan zouden er waar schijnlijk geen bezwaren zijn gemaakt. Men kan het spr. kwalijk' nemen, doch hij acht izich Verplicht hierover te spreken. Als er slechts f 40 aan her stellingen verricht 'zijn, dient men te weten waar het andere aan besteed is. De heer Peereboom zegt, dat men dit later uit de rekeningen kan zien. De begrooting wordt hierna met algemeene stemmen vastgesteld, zoo als ze door B. en W. is aangeboden. Af- en overschrijving begrooting Ï93J- Enkele posten worden overgeschre ven als door B. en W. voorgesteld. Vervoer schoolkinderen. De Voorzitter meent, dat al wordt er nu al ontheffing gevraagd de ge meente met 1 November toch zal -moeten beginnen om de kinderen evenals de vorige jaren per autobus te vervoeren. De heer v. d. Werken overhandigt den Voorzitter een gesloten envelop met inschrijving van den heer Struik en zegt, (dat hij de bepaling zou willen maken, dat Imet goede gesloten auto's moet worden Igereden, het vorig jaar zaten de kinderen leelijk op den trek. Verder zou spr. verlangen, dat er ge zorgd wordt, Idat de kinderen op tijd aan school zijn en op tijd worden gehaald dit liet het vorig jaar een en kelen keer ook te wenschen over. De heer v. Ooijen vraagt, of de heer v. d. Werken misschien niet een klein kacheltje in de bus zou zetten. De Voorzitter zegt, dat hij eenigen tijd terug de heer Struik bii zich hgeft gehad, (die vertelde dat hij we der voor f3.— pej dag evenals het vorig jaar wilde rijden. Nu is er ook een inschrijving van bakker Smits, de ze schrijft in voor f 2,99. Het in schrijvingsbiljet van Struik geeft een bedrag aan van f 2,48. De heer Struik zal het vervoer worden opgedragen. De heer v. d. Werken wijst er bij de rondvraag op, dat hij het laatst heeft gehad over bouwterrein en de heer Peereboom toen heeft gezegd, dat als de gelegenheid zich voor deed er geen bezwaar tegen bestond, dat de gemeente een stuk bouwterrein zou koopen. De heer V. d. Werken zou dit nu in toepassing gebracht willen zien, hij heeft de broer van den heer v. d. Vliet gesproken die zich bereid heeft verklaard een stuk land te verkoopen. De heer v. Ooijen ziet het groote belang hiervan niet in, laatst is een huisje verkocht, waarvoor zoo goed als geen liefhebbers waren. v. d. Werken. Dat hebt u laatst ook al gezegd. v. Ooijen. Binnen kort komt er weer een. De heer V. d. Werken zegt, dat hem 4 of 5 personen hebben gevraagd? om het daarheen te sturen, dat zii van de (gemeente een stukje grond kunnen koopen om daarop een wo ning te bouwen. De heer jde Gaaij acht het beste, dat deze zich dan tot den Burgemees ter wenden, op praatjes kan niet wor den afgegaan, blijkt er werkelijk be lang te bestaan, dan acht spr. er niets tegen, (dat de gemeente het land koopt om bet in perceeltjes weer te verkoopen. De heer V. d. Werken zal als hem. weer hiernaar gevraagd wordt in de zen zin een wenk geven. De heer V. d. Werken vestigt de aandacht op Iden slechten toestand van het voetpad bij de school. D«e Voorzitter fnerkt op, dat dit voetpad in onderhoud thuis be hoort bij (den polder. De heer V. d. Werken heeft hoo ren zeggen, 'dat de kinderen van de Rietschoof naar Ide Christelijke school te Aalst Iglaan, er werd bijgezegd, dat de gemeente daarvoor zou "betalen. De Voorzitter (zegt, dat men er daarvoor even goed moet betalen als hier. De heer v. d. Vliet is het daarme de niet eens, als ze naar een "bijj- zondere school gaan behoeft de ge meente daarvoor niet te betalen. De Voorzitter teluit hierop, de open bare vergadering. ALMKEKK. J.l. Zaterdagmorgen geraakte Van Gend en Loos, alhier, doordat hij wilde passeeren voor een bietenkar, wat te ver aan den kant van de weg en verzakte hierdoor zoo erg, dat men met vereende krachten en een paar auto's, van de firma Schouten en Verschoor, hem uit ziju benarde positie moesten verlossen. Echter zonder materieele schade liep dit ongeval af. Bedankt voor het beroep naar de Herv. Gem. alhier, Ds. Koot van Beesd. De heer J. v. H., alhier, had het ongeluk, tijdens het bietenrijden zoodanig er onder te komen, dat overbrenging naar 't ziekenhuis te Gorinchem nood zakelijk was. ANDEE. Heden Woensdagavond zal Ds. Hagen uit Delft alhier optreden voor 't Comité van Winterlezingen, met het on derwerp „De Samaritaan", Candidaat tot den Heiligen Dienst P. Bakker te Ellewoutsdijk, zal op 22 November a.s. zijn intrede doen bij de Geref, gemeente alhier. ÜRUNEN. Kassnijboonen 33—40 rentegevers 25 35; princesseboonen 20—37; wa genaars 1530; tomaten 1624 idem lie 414; juin 3—7; sjalotten 47; spinazie 39 wortelen 12 spruitjes 616; idem lie 2 6; schorseneeren 69 druiven 26—38 idem lie 10 12; goudreinetten 1019; idem lie 4—8; sterappelen 1220; idem He 711 idem IIIe 4—6 bellefleurs 6 10 idem lie 2 5; lemoenappelen 4518; id. lie 810 id. I lie 46 dirkappelen 7 10; kafappelen 48; juinappelen 26 ossekoppen 510 idem lie 34 oranjereinetten 8 13 idem lie 4 6 witappelen 511; court pendu 4-9; princesse noble 511 schijvers 610; appelen 3 6; z ete appelen 29; nouveau poiteau 40 -18 idem lie 49 herfstmaagdeperen 813 beurré 40 19; knolperen 15; brederode 842; idem He 47 st. remi 5 10 kleiperen 48 pondsperen 5 9gieser wildeman 4-12 cent; alles per kg. Bloemkool 49 idem lie 23 roode kool 1 5savoijekool ys4 chineesche kool 45boerenkool 1/i 1 wittekool 1/i - 3 andijvie 1/10—l1/,; sla 1jilx/4selderie 1/i 3; noten 8/107/10 cent alles per stuk. Kroten 13; peen 14; prei 315 centalles per bos. GIESSEN. Bij de Ger. Gemeente te Giessen- Rijswijk is beroepen als predikant Eerw. Heer J. ten Hove, Candidaat te Zalk c.a. C- natuurlijk droog - met

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 6