voor hot Laid vin leiiSËSii BHltsiisjg Lanostraat on de Bommelerwaard Dood aan alle ratten „UNIVERSAL" 811 nier Mal uit 3 Manen Abrikozen BRILLEN P. W. HIELE, A.Verschuur-Baert BAROMETERS F=. L. COOPS - GORINCHEM. 5. p. Iirickiiyza Ct'j Bank jt.V. Agentschap van de Atnskrdatgsche Bank Jf.VAmsterdam. Nieuwe Oogst I 55 ct. per pond. A. BAAlJENS Plaatselijk ftieuws. DEN BOSC lliiuteiilam]. Uitgave: Firma L, J. VEERMAN, Heusden. No. 5171= Vrijdag 30 October 1931. door Giftvrij Rattenverdelgingsmiddel 1 goedkooper dan bij anderen, Dit blad verschynt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonntmantsprys: par 3 maandeD t 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. AdverteDtiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 oor en Vrijdagmorgen 9 uar ingewacht. Kleine tube voor circa 20 stukjes lokaas f 0.75 Kleine ratten brief 10 stukjes lokaas f 0.50 Reines Meerzwiebelpraparat. Garantie Ieder stukje lokaas doodt een rat, daarom is „UNIVERSAL" het beste en billijkste verdelgingsmiddel. Onschadelijk voor menschen en huisdieren. Kan daarom zonder gevaar in huis houding, hotel, ziekenhuis, handel in levensmiddelen, fabriek en boerderij gebruikt worden. Het uitleggen. Bij „UNIVERSAL" in tube met brood of vleesch. (Zie verder gebruiksaanwijzing.) Bij „UNIVERSAL" in briefis het preparaat voor het gebruik gereed. Dankbetuigingen. Talrijke dankbetuigingen in Binnen- en Buitenland staan ons ten dienste. In 1930 gebruikten in Duitschland alleen enkele staatsondernemingen een hoeveelheid „UNIVERSAL" welke gelijkstaat met 50.000 kleine tuben. Vervolg Raadsverslag HEUSDEN. Vaststelling ambtenarenreglement. De Voorzitter zegt, dat B. en W. in het concept een paar veranderingen voorstellen. Art. 4 eerste lid zou het College laten vervallen, omdat de ge meente-veldwachters niet onder het ambtenaren-reglement vallen. Art. 15 zouden B. en W. willen wijzigen in 'dier voege, dat de bepaling, dat na 1 uur des Zaterdag's geen werk1 meer (•wordt verricht, wordt aangevuld met ide zinsnede, dat deze bep. niet geldt voor de gem.reiniging. Art. 18 zouden B. en W. willen wijzigen, dat bij over lijden van ambtenaren die geen we duwe of kinderen hebben aan hun erfgenamen geen 6, doch slechts 2 weken loon zal worden uitbetaald Het 2de lid van art. 34 zouden B. en W. willen laten vervallen. Volgens deze bepaling kunnen B. en W. in bijzondere gevallen, diensttijd, die voorafging aan een onderbreking van langer dan een jaar in verband met wachtgeld doen meetellen, 't College acht dit te bezwaarlijk en tevens wordt daardoor voldaan aan het be zwaar van den heer Metselaar. De Voorzitter zegt, verder een brief te hebben gekregen van de heeren Stap en Maassen, waarin ook enkele wijzigingen worden aangegeven. Art. 5 zouden deze heeren aangevuld wil len zien met „tenzij anders bepaald". B. en W. hebben daartegen geen be zwaar, evenmin als tegen het laten vervallen van het woordje hoogstens in art. 16. Bij de bepaling, dat bij een tijdelijke waarneming van 3 jaar vaste aanstelling zal „moeten" vol gen zouden de heeren Stap en Maas sen dit moeten willen vervangen door „kujniinen". De Voorzitter zegt, dat B. en W. hierover ook niet tot overeenstem ming konden komen. De meerderheid zou 'de bepaling ongewijzigd hand haven, de meerderheid is voor wijzi- fing als door de heeren Maassen en tap is aangegeven. Lang er over Eraten acht spr. niet noodigj, hij zal et voorstel van deze heeren in om vraag brengen. Voor dit voorstel stemmen de hee ren de Haan, de Mol, Stap, v. Riet Maassen en Metselaar. Tegen de heer H. Verhoeven. De Voorzitter acht het nu beter, de geheele zinsnede te laten verval len. Art. 11, waarin gesproken wordt dat een ambtenaar verplicht is in de gemeente te wonen, zagen de hee ren Stap gaarne aangevuld met de zinsnede, dat van deze verplichting ontheffing kan worden verkregen. B. en W. stellen voor, de bepaling aan te vullen met„waarvan B. en W. ontheffing kunnen verleenen". Ook met de voorgestelde wijziging v. art. 13 kunnen B. en W. aceoord gaan. De verdere opmerking over hu welijk v. een vrouwelijk ambtenaar, is zegt de Voorzitter geregeld in ar tikel 37, daarin wordt bepaald, dat de rijkswachtgeldregeling hiervoor van toepassing is. Verder heeft spr. nog een nota gekregen van den heer Metselaar, waarin verschillende opmerkingen van algemeene strekking worden gemaakt. Deze wil in alle mogelijke bepalingen waarin sprake is van B. en W. dit laatste vervangen door Gemeenteraad, het is hem dus schijnbaar te doen B. en W. geheel uit te schakelen. Aanvankelijk begreep spr. de bedoe ling niet van den heer Mletselaar, waar deze spreekt dat hij de wijzi gingen te eenzijdig acht en de toe passing van het geheele reglement in handen aan betrokken partijen be rust, waardoor de arct. 136, 145, 145e. z.m. der Gemeentewet buiten wer king komen. Nu zal spr. er de hr Metselaar geen grief van maken, als' hij artikelen aanhaalt, die een heel andere strekking hebben dan hij er aangeeft. Niet iedereen weet, dat de gemeentewet sedert 1 5 April belang rijk1 g'ewijzingd is en de artikelen an dere nummers gekregen hebben. Wat de opmeiking over het eenzijdige voor betrokken partijen betreft spreker begrijpt dit piet. Hij heeft zich echter de vraag gesteld of de heer Metselaar misschien hier bij de Burgemeester op het oog jieeft, dat deze ais ambtenaar de toepassing van het reglement in handen heeft en daardoor misschien eenzijdig zou op treden. Maar vervolgt spr. de heer Metselaar zal toch wel weten dat het ambtenarenreglement niet van toepas sing is op den Burgemeester, dit is n.l. alleen van toepassing op ambte- j naren die door den raad en door B. en W. worden benoemd. Ligt in de opmerking bovengenoemde bedoeling, j dan is de heer Metselaar er naast, j Er wordt door dezen ook gezegd, dat j artikelen der gemeentewet buiten wer- king zouden komen. Dit is er be- slist naast. Daarbij dit reglement gaat naar Ged. Staten en deze zullen er wel voor waken, dat dit reglement i niet in strijd met de gemeentewet zal zijn. De heer Metselaar merkt op, dat hij gesproken heeftnaar mijn beschei- den meening. Spr. gaat nu met uit- De hr. Metselaar merkt op, dat hij gesproken heeft „naar mijn beschei- den meening". Spr. gaat nu met de 1 uiteenzetting v. den Voorzitter geheel accoord. Spr. meende, dat de ambte- j naar zelf de uitvoering van het regie- j ment in handen had. De Voorzitter zegt, dat dit volstrekt niet Eet geval is, B. en W. zijn be last met de uitvoering en toepassing j van bet reglement, zooals zii belast j zijn met de uitvoering van alle raads- j besluiten. De fBurgemeestfefr is |geen anTbtenaar en ook de Wethouders zijn dit niet. De heer Metselaar zegt, dat al mo ge de Burgemeester als burgemeester geen ambtenaar zijn., hij' dit wel is als Secretaris en als Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. De Voorzitter merkt op, dat de Secretaris niets heeft te zeggen, het gaat niet aan, meent spr. te beweren, dat de Burgemeester als Secretaris invloed in het College van B. en W. zal uitoefenen en daarmede in de uit voering van het reglement zou heb ben. De heer Metselaar zegt, dat het van hem dan een misverstand is ge weest. De Voorzitter vraagt of de heer Metselaar met deze verklaring afziet van de door hem voorgestelde wij zigingen, spr. wil ze met alle plezier behandelen, maar men zal bemerken, dat het doelloos is. De heer Metselaar meent, dat art. 12 tot mistoestanden kan leiden en haalt daarvoor een voorbeeld aan. De Voorzitter merkt op, dat in deze bepaling opgenomen staat, dat B. en W. ontheffing kunnen verlee nen van het verbod, dat ambtenaren geen winkel mogen hebben, er kun nen gevallen voorkomen, dat daartegen geen bezwaren bestaan. De heer Metselaar zegt, dat art. 33 hem niet recht duidelijk is. De Voorzitter zegt, dat dit de wacht geldregeling betreft, als de heer Met selaar bij hem op zijn bureau komt, zal hij hem die gaarne uitleggen. De heer v. Riet zag art. 8, waar gesproken wordt van de ambtenaar is verplicht zich nauwgezet te gedragen, gaarne aangevuld met „in en buiten dienst." De Voorzitter heeft daartegen geen bezwaar. Met algemeene stemmen wordt hier op het Ambtenarenreglement vastge steld. Voorstel van B. en W. tot wijziging der algemeene politieverordening. Voorgesteld wordt de volgende be paling: Het is verboden in een gebouw of zijn onderhoorigheden meer dan 400 L. petroleum, meer dan 100 L. benzine, en (of) meer dan 10 Liters naphta in voorraad te hebben en an ders dan in dicht vaatwerk of behoor lijk gesloten metalen kannen. De bepaling van dit artikel geldt niet voor bewaarplaatsen, die met ver gunning krachtens de Hinderwet zijn opgericht." telep. no. 15 Raamsdonksveer. Verstrekt Handelscredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden. Opent rekening-courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingen. - Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt geiden Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst Verhuurt Safe-Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK. êsêT Spaarboekjes gratis by eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directie T. BOONSTKA zuigelingenvoeding kindermeelsoorten eiw1tmelk gecondbnceerde karnemelk van N.V. Maatschappij »Nntricia« zijn voorradig in de DROGISTERIJ Botermarkt 72, HEUSDEN. I plm. 7i/2 millioen gulden. De ürtvoering van dit werk zal vijf jaar duren en geschieden in samen werking met de Engelsche firma Sir Lindsay Parkinson en Co. Ltd. te Lon den. Botermarkt 88 - HEUSDEN. De Voorzitter licht dit voorstel toe en zegt, dat de ondervinding heeft ge leerd, dat de bestaande verordening, waarin alleen gesproken wordt van het in voorraad houden van petroleum, on voldoende is, daarom zouden B. en W. de verordening met de aangegeven be paling willen aanvullen. De heer de Haan zou vrijstelling willen verleenen, als de benzine in een behoorlijke bergplaats wordt opgebor gen. Als dit gebeurt ziet spr. 't groote bezwaar niet in, dat men een vat ben zine in voorraad heeft. De Voorzitter acht dit bezwaarlijk. De heer Maassen acht het wel goed, dat, evenals men dit in groote plaat sen doet in garage's, biljetten liet op hangen, waarbij verboden wordt teroo- ken. De Voorzitter heeft er geen bezwaar tegen dit op te nemen. Met algemeene stemmen wordt de voorgestelde bepaling goedgekeurd. Wijziging gemeentebegrooting voor 1931. De Voorzitten deelt mede, dat wij ziging der begrooting moet plaats heb ben met het oog op het feit, dat de werkeloozenzorg met ingang van 2 No vember voor rekening van de gemeente komt. B. en W. zouden daarvoor wil len uittrekken en op de begrooting bren gen f3200.voor de maanden Novem ber en December. In dit bedrag ver leent het rijk een bijdrage van 25pCt. en de provincie 12i/2 pCt., zoodat voor rekening van de gemeente blijft het bedrag van f2000.Het bedrag kan worden overgeschreven, door een be drag van het batig slot 1930, over te brengen naar de begr. 1931. Verder moet de begr. gewijzigd worden met het oog op de plaats gehad hebbende herstel ling van een der torentjes van het stadhuis dat f300 heeft gekost en f285.81 voorbouw R.K. Jongensschool. B. en W. stellen voor deze bedragen te vinden, eveneens door overbrenging van gedeelte van 't batig saldo 1930 op den dienst 1931. Met algemeene stemmen gaat de raad met deze af- en overschrijvingen ac coord. De verzoekschriften van de heeren Stap en Oerlemans, om ontheffing van de rioolbelasting, zullen behandeld wor den na afloop van het dienstjaar. Bij de rondvraag zegt de heer Met selaar, dat het naar zijne meening ge- wenscht is een marktcomrnissie te be noemen, die den marktmeester bijstaat. Nu wordt uitgepakt in de Engstraat en op plaatsen waar dit niet mag. Bij de laatste markt was er iemand die 6 meter was toegewezen, die wel 35 M2 in beslag wilde nemen. De Voorzitter zal bij de volgende markt den veldwachter opdracht geven den marktmeester te assisteeren. De kooplieden gaan op de plaats staan die hen bij loting is toegewezen, doen zij dat niet, dan moeten zij er maar at. Een marktcomrnissie acht spr. over bodig. De vergadering wordt hierop geslo ten. Niettegenstaande bekende PRIMA kwaliteiten, vlugge en correcte afwerking prima werk, vanaf f 6,50. OPTICIEN VUGHTERSTRAAT 21 EEN VREEMDE BEWAAR- j PLAATS. Door een bewoner van de Bleekers- 1 kade te Utrecht is aan de politie kennis gegeven van het verbranderf van f 80, die door zijn vrouw opt- geborgen waren in een uitg'edoofden vuurhaard. Toen de man de kachel weer aanmaakte, niets wetende van: het geldkistje, ontstond de noodlot tige brand. Getracht zal worden bij de Neder- landsche Bank de verkoolde biljet ten in te wisselen. MOTORRIJDER0 TUSSCHEN EEN: KOPPEL KOEIEN. De motorrijder L. uit Colmschate is daar op een koppel koeien, welke over den weg werden gedreven, ingereden. Drie van de vijt drijvers werden door; de verschrikte dieren, welke alle kanten uit sprongen, onder den voet geloo- pen. Del te hulp geroepen geneeshee- ren constateerden, dat zij zoodanige ver wondingen hadden opgeloopen, dat op» neming in een ziekenhuis noodzakelijk! was. De drie mannen zijn daarop naar het ziekenhuis te Deventer vervoerd; Het vakkundige adres- Scharenslijperij. Opgericht te Utrecht in 1855. TRAGISCH ONGELUK. Een man, die in de Tulpstraat te Rotterdam woont, was bezig zijn revol ver, waarvan hij de constructie blijk baar niet goed kende, schoon te maken. Hij wist niet, dat het wapen geladen was. Plotseling ging een schot af en de kogel trof zijn moeder, die juist bij hem op bezoek was en aan tafel zat, in den hals. Zeer zwaar gewond werd de 72-ja- rige vrouw opgenomen en naar het Mariapaviljoen vervoerd, waar zij is overleden. De kogel heeft het. lichaam weer ver laten en is later in de kamer terugge vonden. BELANGRIJKE OPDRACHT. De Portugeesche regeering heeft aan de Nederlandsche Maatschappij voor Havenwerken toegewezen het bouwen van een golfbreker in de haven van Leixoos (Öporto) tot een bedrag van Voor Mantels Japonnen Hoeden in groote keuze naar BAHLMANN, Gorinchem. HEUSDEN. Zondagavond 4 Nov. zal in Hotel „Concordia" de bekende biljartspeler Ma- xini een revachepartij spelen tegen den heer Lefferts. Dus wacht de biljartlief hebbers een aangenamen avond. In de Maandagavond gehouden ver gadering van de Afd. van het Nut van het Algemeen werd tot Voorzitter der I Teekenschool gekozen de Heer Hilwig in plaats van den Heer Mr. van Ommeren, die bedankt had en tot 2e Seeretaris de Heer D. J. Hus (Elshout) in de vacature Mej. Kramer, die niet herkiesbaar was. Tevens werd vastgesteld het programma voor de komende Nutsavonden. In de maand Juni j.l. werd J. K. uit Woudrichem, op verzoek van den veerman van Heusden op Nederhemert, verbaliseerd wegens het overzetten van een familielid naar het eiland Nederhemert met zijn eigen roeiboot. Naar wij thans vernemen, heeft genoemde persoon bericht ontvangen dat deze handeling niet straf* baar is. Dit kan van belang zijn voor visschers en anderen, die met hun vaartuig den anderen oever willen bereiken. A.s. Zaterdag1 en Zondag zal dhr. de Graag resp. spelen tegen Stuivenberg en Zodekamp, in den! wedstrijd om het Pers. Damk. van' N.-Brabant. De Graag die reeds 3! punten uit 2 partijen behaalde zal ook deze partijen wel tot een goed1 einde doen brengen. De 3e ronde om het Pers. Damkamp. is Woensdag j.l. gespeeld met het volgende resultaat ie klas. de Graag remise met de Joode. Bax remise met Pellekaan. A. 'Deurloo rust. 1 2e klas. J. Deurloo wint van A. Fitters. J. Timmermans wint van A. Vos, MEUWSBLtl V.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 1