NOV EMBER-A AN BIEDING EN. Ook in KINDERJEKKERS en -JASJES extra aanbiedingen. Ziet onze Speciale Hevige Spanning en dan Heeren-Ulsters, Heeren-Ulsters Heeren-Ulsters, W inter-J ekkers, GEBRS. BISCHOFF - Gorinchem Bi Wij kochten in Engeland een groote partij prima stoffen, die door den Pondenkoers vèr beneden prijs zijn. Hiervan hebben wij ULSTERS en JEKKERS laten vervaardigen, die wij vanaf heden voor extra lage prijzen aanbieden. Dit is een buitengewone gelegenheid om onze prima Kleeding voor nog veel lagere prijzen dan anders te koopen. Profiteert van deze aanbieding en U spaart veel geld l Wij bieden aan moderne stoffen, degelijk afgewerkt, f 5,75, 7,75, 9,75, 12,75, 15,75, 18,75, 21,75, 24,75, 26,75. het beste van het beste, f 28,75, 30,75, 33,75, 35,75, 38.75, 41,75, 43,75, 46,75, 50,75, 53,75, 56,75. in prima blauw ratiné, f 10,75, 13,75, 16,75, 19,75, 22,75, 26,75, 30,75, 34,75, 38,75, 41,75, 44,75, 48,75. 51,75, 56,75. met pluche of bukskin gevoerd, f 5,75, 7,75, 9,75, 10,75, 12,75, 14,75, 16,75, 18,75, 21,75, 24,75, 27,75, 30,75, 32,75, 34,75. ALTIJD SOMDE HET GOEDKOOPST Vergadering van den Raad der ge meente ZUILICHEM, op Donder dag 22 October, des v.m. halt tien. Voorzitter: EdelAchtb. Heer F. v. Hoogstraten. Secretaris: WeldEd. Heer H. C. v. Os. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met het formuliergebed. De Secretaris leest de notulen dei- vorige vergadering, die worden goed gekeurd. Als stemmingscijfer wordt getrokken no. 4, zoodat de stemmingen zullen be ginnen bij den heer Kanselaar. Ingekomen stukken. Kon. Besl. tot herbenoeming van den heer F. van Hoogstraten tot burge meester dezer gemeente, met schrijven van den Commissaris der Koningin, dat deze op 18 October in zijn handen de vereischte eeden heeft afgelegd. Bericht van den heer J. A. Klop, dat h.'i zijn benoeming tot lid der schat tingscommissie aanneemt. Proces-verbaal van kasopneming bij den gem.-ontvanger op 28 September, waaruit bleek, dat alles in behoorlijke ■orde is bevonden en in kas was f2876.25 Verzoek van de muziekvereeniging, om op 14 November, met medewer king van de muziekvereen. te Haaften, een uitvoering te mogen geven. De heer v. Dalen zou vooraf het Hoofd der school willen waarschuwen. De heer Kanselaar, secretaris der ver- eeniging, zegt, dat dit altijd gebeurt. De Voorzitter vraagt vooraf de tek sten der voordrachten, die ter afwis seling worden gegeven, te mogen zien. De heer Kanselaar zegt dit toe. De gevraagde vergunning wordt hier op verleend. Verzoek van den Burgemeester, om weer voor den tijd van 3 jaar buiten de gemeente te mogen wonen. De raad adviseert tot toestemming. Belegging kasgeld. De Voorzitter zegt, dat ingevolge art. 128 van de nieuwe gemeentewet be legging van kasgeld aan de goedkeu ring van Qed. St. is onderworpen. B. en W. stellen den raad daarom' voor, het overtollig kasgeld bij de Boeren leenbank te Zaltbommel te beleggen, welk voorstel doc*r den raad wordt aangenomen. Benoeming onderwijzer aan de O.L. school. De Voorzitter zegt, dat dit een kwes tie van formeelen aard is. B. en W. stellen thans voor, de heer de Man, die door hen reeds tijdelijk is aangesteld, definitief te benoemen. Door het college is in overleg met den In specteur de navolgende voordracht sa mengesteld, n.l. 1. W. C. de Man te Gorinchem, 2. Foppel, 3. Benjaminse. Met algemeene stemmen wordt de heer de Man benoemd. De Voorzitter merkt op, dat hoewel de heer de Man nog slechts kort hier is en men dus nog moeilijk' een oor deel kan uitspreken, hij toch den in druk heeft gekregen, dat de heer de Man een goed en degelijk onderwijzer is. Benoeming hoofd en onderwijzer aan den Alg. Landbouwcursus alhier. Voor het tijdvak van 1 Oct. '31 tot April '32 wordt als zoodanig benoemd, de heer J. H. Ruger te Aalst. Vooraleer de Voorzitter hierover de algemeene discussies opent, wil hij zelf eerst een kort woord over deze be grooting zeggen. De heeren zullen ook wel begrepen hebben, aldus de Voorzitter, dat het voor B. en W. geen gemakkelijke taak is geweest, de begrooting sluitend te maken. De houthak is nagenoeg f1000 minder en ook van de grasverpachtin gen stellen B. en W. zich niet veel voor. Het wegbrengen van K. Smits heeft ook f 300.gekost, zoodat dit alles teza men een verschil geeft van f1700. Dan begon de vorige begrooting met een batig slot van f 3702, deze met f630.78. Alles bij elkaar hebben B. en W. erg moeten zoeken, om de begroo ting sluitend te krijgen. Tot zijn ge noegen heeft spr. gehoord, dat alle heeren de begrooting zijn wezen in zien, zij hebben dus gezien, dat alles uiterst krab geraamd is. Spr. dankt den secretaris voor de vele becijferingen, die hij heeft moeten maken. De heer Hooijkaas zou een kort woord willen zeggen. Spr. kan niet ont kennen, dat de begrooting een ongun- stigen indruk maakt, er blijkt uit, dat de financien der gemeente terug gaan, waaraan de verpachtingen wel voor een groot deel schuld hebben. Zij die de finantien van de gemeente voor kort optimistisch beschouwd hebben, blijken verkeerd te hebben gezien, terwijl biiijkt, dat de heeren die aan den anderen kant te pessimistisch zijn geweest, om voor sociale doeleinden geld uit te geven, te zuinig zijn geweest. Was er aan het verlangen van spr.'s partij voldaan en was voor woningbouw en voor werke- ioozenzorg wat uitgegeven, dan zou nu de uitkeering van de fondsbelasting hooger zijn geweest. Gaarne had spr. wederom gezien, dat er iets ge daan kon worden voor werkeloozen- steun en volkshuisvesting, in verband met de cijfers der begrooting kan daar echter niets van komen. Waar het ech ter te verwachten is, dat de werkeloos heid in den a.s. winter grooter zal zijn dan den vorige, zou spr.'s fractie niet gaarne zien, dat de werkeloozen de dupe werden van den minder gunstigen finantieelen toestand. Er zal in dit op zicht toch wel iets moeten gebeuren, zoo dadelijk bij de behandeling der be grooting wil spr. hierop nader terug komen. De Voorzitter meent, dat wat de op merking over verkeerde zuinigheid be treft, de raad heeft gehandeld zooals het naar zijn oordeel het beste was, j achteraf blijkt, dat misschien door wat minder zuinig te zijn geweest, nu een hoogere uitkeering verkregen zou zijn, doch daar is niets aan te doen. De heer Hooijkaas wil gaarne toe geven, dat de raad gemeend heeft, dat de toegepaste zuinigheid het beste was, doch spr.'s fractie meende, dat de door hen voorgesteld posten werkelijk noo- dig waren. De Voorzitter zegt, dat de nieuwe wet regelende de verhouding tusschen rijk en gemeente niet heeft gebracht wat er van verwacht werd, een groot succes is ze niet. De heer Kanselaar wijst er op, dat het het verstandige ware geweest, als het vorig jaar het voorstel van zijn fractie, om de opcenten op de fonds belasting te verhoogen was aangeno men, toen werd evenwel gezegd, dat dit niet noodig was. (Wordt vervolgd). ALMKEltft. J.l. Maandagavond had alhier onder groote belangstelling in de zaal van de Wed. Dekker een filmavond plaats ten bate van de Zending. Na opening door Ds. Dönszelmann met gebed, werden verschillende opnamen vertoond van en uit heel Ned.-Oost-Indië. Ook werd in de pauze thee ten verkoop aangeboden, ten bate van de Zending. Te ongeveer 9,30 uur sloot Ds. Dönszelmann met dank gebed. Naar men ons van bevoegde zijde mededeeld, zal het nieuwe motor gemaal der polders Uitwijk en Rijswijk, staande onder deze gemeente, op 2 November a s, proef malen. BENEDEN - LANGSTRAAT. De hooihandel is kalm gestemd. Men besteedt voor goed handelshooi f 10.tot f 10.50 en voor roggestroo f 7.— k f 8.—. Alles per 500 K.G. Lees wat met Silvikrin is bereikt De laatste proef is geslaagd. Ein delijk Dagen, maanden en jaren van zoeken, van onversaagd vertrou wen, van ontgoochelingen worden beloond door dezen juichkreet: Het raadsel van den haargroei is opgelost. Het Raadsel van den Haargroei isopgelost Een opzienbarende ontdekking I Aan Laboratorium Verlaatstraat 52-54-56 Silvikrin ROIV Botterdam L>\~Jr l k ÊmÊÊ r Sv _.y f PARADIJSVOGEL" Begrooting 1932. Copitein W. verloor in enkele jaren zijn haar geheel en al. Opmerkzaam gemaakt op Silvikrin gebruikte hij dit en herwon zijn vol haar. Dit bevestigt Prof. Dr. Polland's vaststelling, dat Silvikrin uitgeputte haarwortels tot nieuwen groei kan brenge Je filmster Fgy Holz (dochter v. a. letterkundigen Dr. Holz) zegtMijn baar glanst als zijde, is geurig, valt niet uit en is gemak' kelijk te kappen dank zij Silvikrin Mevr. Tr. Fla Door Uwe zakelijke argumenten over* tuigd. gebruik ik Silvikrin. Het houdt mijn haar gezond en weelderig, ik beveel het overal Helden der wetenschap noemt men de geleerden, die hun leven op het spel zetten, om de menschheid te verrijken met een nieuwe ontdekking op de Natuur. Voorwaar een juist woordhelden, want vaak worden zij door de gevolgen van hun arbeid bij bacteriën-onderzoek, radium-bestra- ling en experimenten met gevaarlijke stoffen voor hun leven getroffen. Het was verlokkend voor den ver maarden natuurkundige Dr. Weidner, om te zoeken naar dat, waarover reeds in duizenden jaren de geleerden hun hoofden hadden moegepeinsd: Hèt haargroeimiddel. De theorie was goedde verzwakte haarwortels moe ten worden gevoed, dan zullen zij ook weer gezonde haren voortbrengen. Dat klonk gemakkelijk, maar was het niet. Hoe vaak raakte Dr. Weidner niet op valsch spoor en dan waren maanden en maanden werk tevergeefs geweest. Eens zou een wegschietende vonk van een gloeiende buis hem haast noodlottig zijn geworden. Het was een groote triomf voor hem, toen hij tenslotte zijn ontdek king deed: Silvikrin, een oplossing van gezuiverd gezond menschen- haar, die houdbaar bleef. Silvikrin neemt in verrassend kor ten tijd de verharding van de hoofd huid weg, bestrijdt en voorkomt roos, herstelt de normale functie van de haarvormende weefsels, voedt de hoofdhuid en brengt daadwerkelijk krachtige gezonde haren te voorschijn. Het is onzin en misleidend, te meenen, dat men door zuiver mecha nische methodes een vergrooting van de vetklieren, dus ook de hevige roos, kan genezen en den haarwortel kan voeden. Evenmin kan men een dorren akker alleen door eggen of ploegen weer vruchtbaar maken. Bereid op wetenschappelijken grondsld| is Silvikrin het eenigste middel ter wereld, hetwelk U helpt. Weelderig, vol en krachtig haar, dat is ook Uw wensch. Bereik het door Silvikrin. Laat U gratis inlichten over dit prachtige middel. Vraag het boekje „Ons Hoofdhaar" waarin de vinding van Dr. Weidner op boeiende wijze duidelijk wordt beschreven. Het wordt U gratis gezonden. Onverschillig aan welk haareuvel U lijdt; roos, haaruitval, kale plekken, verharding van de hoofdhuid, jeuk, kaalhoofdigheid, splijten der haren of afbreken. Silvi krin helpt U. Laat U door ons monsters zenden, zonder eenige verplichting en over tuig U. Zend geen geld. Zend slechts onderstaanden bon, dat is voldoende. Maar doe het nog heden, van uitstel komt afstel. Nadat ik tevoren alle andere middelen tevergeefs had geprobeerd, heb ik thans door Silvikrin nieuw prachtig haar ge kregen. dat gezond doorgroeit. Van de foto's kunt U naar goeddunken gebruik maken, schrijft ons de heer W. Indien Uw adres op den bon niet duidelijk leesbaar is, schrijf het s.v.p. nog eens op een af zonderlijk stuk pa pier. Beiden In open enveloppe verzen den en met 1} ets. frankeeren. Als lezer van het Nieuwsblad van Heusden verzoek ik U, mjj, zooals aangeboden, gratis en franco te zenden 1. Het boekje .Ons Hoofdhaar". 2. Een monster Silvikrin-Shampoon voor twee hoofdwasschingen. 3. Een monster Silvikrin-Haarwater. 4. Beoordeelingen van Doctoren. Naam Straat Plaats 512

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 4