Tel. 266 IBM ERRES K.Y. 108 A. J. BOELEN, HEUSDEN Eind 30 Gorkum Atelier voor Moderne Fotografie met Dag- en Avondlicht. PUNCH. p if EBBBS1 13 SH ^ÉfiÉBl t 175.- EIBES I RADIO M v. Anisette - Pepermunt - Kummel Christalisé. COGNAC VIEUX. Alle andere artikelen voorde wintermaanden. KEUNEN MALINGRÉ Bij Ruwe Gesprongen Handen mi !1L AGENT: 'wmm. V De Minister van Waterstaat, de heer P. J. Reymer, bracht Maandag een bezoek aan de Zuiderzeewerken, teneinde zich te veigewissen van den voortgang der werkzaamheden voor het in cultuur brengen van de Wieringermeer. Wgnhandel A.o. 1816 BËUSOËN. Vergadering der Kanier van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat, gehouden op Donderdag 22 Oc tober 1931, ten raadhuize te Waal wijk. Aanwezig zijn zeven leden van de afd. Grootbedrijf en acht leden der afd. Kleinbedrijf. Voorzitter: de heer G. N. van Loon. Waarnemend Secretaris: de heer J. van Nuenen. Voordat een begin wordt gemaakt met de behandeling van de agenda, spreekt de Voorzitter als volgt: „Alvorens verdere besprekingen te openen, voel ik mij gedrongen eenige oprechte woorden te wijden aan de na gedachtenis van den overleden Secre taris der Kamer van Koophandel, den Heer Antoon van Liempt. Meermalen is gebleken Uw groote waardeering voor zijn werk en Uw sympathie voor zijn persoon. Duide lijk hebt Gij hiervan destijds blijk ge geven, door in zoo grooten getale op te komen, om den overledene ter laatste rustplaats te geleiden. Uit de talrijke en in warmen toon gestelde blijken van deelneming, die van andere Kamers van Koophandel in den lande hij ons Bureau inkwamen, blijkt ook hoezeer de Secretaris in deze kringen, met welke hij op vergaderingen der Vereeniging van Kamers van Koop handel in aanraking kwam, veler waar deering en sympathie had gewonnen. Het moge overbodig lijken nog te wijzen op het verlies, dat onze Kamer door dit te vroege heengaan lijdt. Toch wil ik nog eens voor Uw geest roe pen zijn warme belangstelling voor de meest uiteenloopende kwesties, waarbij in ruimen zin de belangen van het district waren betrokken. Een radiotoestel dat een krachtig» helder geluid geeft, buitengewoon selectief is, en op een console aan den wand kan hangen. Langdurige garantie, lage prijs: WITTEBROODSTRAAT. Noorabrabantsche Kamers bij de Direc tie der Nederlandsche Spoorwegen aan te dringen op eene betere ochtend- verbinding van Noordbrabant met T wente. 2e. Aan dezelfde Directie te verzoe ken om trein No. 1273 der lijn Lage Zwaluwe's-Hertogenbosch te Raams- donksveer-Kelzerdijk te doen stoppen. 3e. Om in samenwerking met de Limburgsche en overige Noordbrabant- sche Kamers bij de Regeering aan te dringen op het nemen van tijdelijke crisismaatregelen in verband met de steeds grootere moeilijkheden die de Nederlandschen export ondervindt en den steeds toenemenden invoer van bui- tenlandsche industrieartikelen. 4e. Aan de Directie der Nederland sche Spoorwegen zal worden verzocht geen wijziging te brengen in den be- staanden toestand van den dienst van het Station Made-Drimmelen. 5e. Op verzoek van het gemeentebe stuur van De Werken en Sleeuwijk, zal een adres worden gericht aan den Mi nister van Waterstaat, waarbij verzocht wordt om den bouw van een brug over de Merwede te bespoedigen. 6e. Aan „De Hanze" in het Bisdom Breda en den R.K. Middenstandsbond in het Bisdom 's-Hertogenbosch, zal een subsidie worden verleend van f100 als bijdrage in de kosten eener enquête betreffende de electriciteitstarieven voor de bedrijven der kleinnijveren en win keliers. De rekening en verantwoording over 1930 wordt goedgekeurd. Tevens wordt goedgekeurd de begrooting over 1932, sluitende in ontvangst en uitgaaf met f9171.43 Voor 1932 zullen de volgende sub sidies worden verleend: Vereeniging „Bureau voor Handels- inlichtingen," Amsterdam f40. Nederlandsche Kametr van Koophan del, Brussel f 25. Economisch Instituut voor den Mid denstand, 's-Gravenhage f150. Vereen. „Nederlandsch Fabrikaat", 's-Gravenhage f 50. R. K« Handelshoogeschool, Ti burg f 200.—. R.K. Handelsschool, Waalwijk f400. Zijn heldere blik op vaak ingewik kelde dingen en zijn rustige betoog trant lieten niet na steeds te boeien en steeds Uw aller belangstelling voor zijn uiteenzettingen te wekken. En zijn ziens wijze werd te gereeder aanvaard, omdat hij zijn meening nooit opdrong en nooit zijn persoon op den voorgrond stelde. Andere sprekende karaktertrekken wa ren zijn opgewektheid en zijn hulpvaar digheid voor iedereen. Zijn geheele op treden sprak van een benijdenswaardige innerlijke beschaving. Ook moge ik er nog eens op wijzen, hoe de overledene zijn werkzaamheid in vele richtingen ontplooide. Terwijl hij een uitstekend ambtenaar was, be hield zijn geest voldoende veerkracht om zich te interesseeren voor aller lei buiten zijn toch reeds vrij ruimen ambtelijken werkkring als Secretaris der gemeente Waalwijk en van de Kamer van Koophandel. Wij mogen het als Kamer van Koophandel vooral in de zen tijd wel als een gfoote verdienste van onzen oud-Secretaris beschouwen, dat hij zijn vrije uren belangeloos op offerde voor meerdere instellingen, wel ke sociaal en economisch nuttig zijn, zoowel voor de plaats zijner inwoning als voor het geheele district. Ik, denk hierbij vooral aan de Hoogere Han delsschool te dezer plaatse en aan de Vereeniging Waalwijksch Belang, daar de heer van Liempt zoowel in de stich ting als in de werkzaamheid dezer in stellingen een overwegend aandeel heeft gehad. Ik ben overtuigd, Mijneheeren, in Uw aller geest te spreken en aan Uw aller wensch te voldoen, wanneer ik vanaf deze plaats aan Mevrouw van Liempt, de weduwe van onzen oud-secretaris, die docxr dit verlies wel zeer zwaar wordt getroffen, de verzekering geef, dat zijn aandenken bij onze Kamer van Koophandel steeds in hooge mate zal worden geëerd." De woorden van den Voorzitter wor den door de leden staande aangehoord. De notulen der vorige vergadering worden ongewijzigd vastgesteld. Door de vergadering worden o.a. de volgende besluiten genomen: le. In samenwerking met de overige Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen.) Een van tafel en bed gescheiden vrouw wil haren man failliet doen verklaren. De vrouw woont te Gorinchem, de man te Amsterdam. Tot welken Kantonrech ter moet de vrouw zich wenden tot het verkrijgen der bevoegdheid G. X. Ik heb sedert jaren eene zaak welke den handelsnaam draagt van „Houtwa ren fakriek W. (volgt plaatsnaam)." Nu is alhier kort geleden eene zaak opgericht, welke den naam draagt van „Houthan del en timmerfabriek W. (volgt plaats naam)," waardoor ik schade lijd. Is daar wat tegen te doen en zoo ja, wat W. Een fabrikant. Een mijner kennissen die bij zijn ge trouwde zuster inwoont, wil gaan trou wen. Zijne zuster is tegen het huwelijk, omdat zij daardoor de erfenis van oom aan hare kinderen ziet ontglippen. Nu worden alle pogingen aangewend om oom onder curatele gesteld te krijgen, maar oom is zeer goed bij zijn verstand, ver kwist niet en zijn gedrag is voorbeeldig. Hoe zou het nu mogelijk kunnen zijn dat oom onder curatele werd gesteld P. Een kennis. Kunt U mij ook zeggen of de concierge van een gemeentehuis benoemd moet wor den door den Raad, of door Burgemeester en Wethouders? Een sollicitant. Mag iemand die varkens slacht om uit te ponden ook denzelfden dag nog varkens er bij slachten voor eigen gebruik, wat ze tegenwoordig veel doen in hetzelfde pand. Een slager. Ik ben 4 November al een jaar wer keloos. In dat jaar was ik gedwongen te trouwen. Nu ben ik vanaf 31 Juli 1931 gehuwd maar ieder is nog by zijn ouders gebleven omdat ik nog steeds zon der werk ben, Mijn ouders vinden het goed dat ik, zoolang ik nog thuis ben en wanneer ik werk heb, mijn geld houd om daarvoor zoo gauw mogelijk mijn be hulp te koopen, opdat wij op ons eigen kunnen. Nu heb ik een kind dat bij mijn vrouw is. Kunnen de ouders van mijn vrouw mij verplichten voor het kind op te brengen Mogen zij mijn vrouw en kind op straat zetten of niet, waar moet ik inlichtingen bekomen Een abonné van dit blad. Den 31en December 1930 is door mij een verzoek gericht om geroyeerd te wor den van de Ned. Herv. Kerk als lid^der Uw FotooraafC0ERTSE len. De monteur van het G.E.B. heeft spr. hierover gesproken en deze vroeg of reeds permissie was gegeven om de palen van het bedrijf te gebruiken, hij had van den Ingenieur van P.T.T. vernomen, dat deze bezwaren had. Spr. zou ook g'aarne vernemen of de draad die gebruikt wordt beveiligd is. Van der Pol is al met aanleggen bezig als nu van hooger hafïd be zwaren worden gemaakt en permissie wordt geweigerd, zou v. d. Pol bij het gemeentebestuur, dat reeds toe stemming gaf kunnen komen om schadevergoeding. De heer Roza vraagt en krijgt van den Voorzitter toestemming hierop te antwoorden. Spr. zegt niet goed te begrijpen, wat de monteur eigenlijk wil. Van der Pol had reeds toestem ming van P.T.T. voor hij de toestem- -ming van den raad kreeg. Het dis tributienet wordt gebouwd onder toe zicht van P.T.T., de materialen zijn door de inspectie gekeurd en wor den later opnieuw gekeurd als het net klaar is. Natuurlijk is de draad die gebruikt wordt geisoleerd. Het mooie van de zaak is, dat de Ingenieur van P.T.T. v. d. Pol zelf heeft ge adviseerdgedaan zien te krijgen, dat hij de electrische palen mocht benut ten. Men kan iedere zaak van twee kanten bekijken, hij, die de heer van Wijk heeft ingelicht beziet de zaak van den donkeren kant. In! An|del 'geeft P.T.T. voor de distributie zelfs zijn eigen palen in gebruik. De Voorzitter sluit hierop de ver gadering. Vergadering van den Raad der ge meente BRAKKE, gehouden op Zaterdag 24 October j.l. des voormiddag's om half tien. Voorzitter: de Edelachtbare Heer S. van Dalen. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering, wor- dejn de notulen der vorige vergade ring gelezen en ongewijzigd vastge steld. Onder de ingekomen stukken be vindt zich Een schrijven van het gemeente bestuur van Heumen dd. 25 Augus tus 1931, waarbij adhaesie betuiging Verzocht wordt om te geraken tot »x:: De Voorzitter zegt, dat andere ja ren het verzoek werd toegestaan, maar dat dan een subsidie van f 100 werd verleend. Spreker stelt voor dit thans weer te doen. r, De heer Fred, van Dalen vraagt, wijziging van rle jaarweddenrege<mg er voldoende belangstelling voor van Burgemeesters, Secretarissen en Ontvangers in de provincie Gelder land. |M;et algemeene stemmen wordt op voorstel van den Voorzitter besloten, adhaesie te betuigen. Een schrijven van Ten keurings dienst Van Waren, voor het Reurings- gebied 's-Hertogenbosch, waaruit blij'kt, dat de kosten voor den dienst over 1932 voor de gemeente f 179.40 zullen bedragen. Wordt aangenomen voor kennisge ving. Bericht van A. H. C. van der Veer, be Brakel, dat hij zijne benoeming tot onderwijzer aan de Openbare La gere school alhier, aanneemt. Een schrijven dd. 22 October 1931 van Chr. v. Veenendaal gleboren Bak ker, caféhoudster alhier, waarbii ver zocht wordt om de verg'unningsloca- liteit op Zon- en feestdagen ge opend te mogen hebben. De Voorzitter zegt, dat hij er per soonlijk niets in ziet om 's Zondags een glaasje bier te koopen, in Bra- kel bestaat daar geen gelegenheid voor of men moet naar het veer huis gaan (en daar kan men het sléchts met wetsontduiking 'verkrijgen, j daar aan het Veerhuis slechts aan doorgaande reizigers verkocht mag worden De heer Duijzer vindt dat juist een bezwaar, dat op 't oogenblik het Veer huis profiteert, van het feit dat de andere vergunninghouders hun locali- fceiten op Zon- en feestdagen niet Fred, van Dalen, H. J. Duijzer en F. A. van Veenendaal. Vervolgens wordt de rekening over 1930 behandeld. Bij den post vergoeding aan den gém..-ontvanger wegens kosten van een kantoor, op welke post f 50. is uitgegeven, stelt de heer Fred, van Dalen voor, deze post in 't ver volg te laten vervallen. Mocht de gem.-ontvanger daar geen genoegen mee nemen, dan zou hem een lo kaaltje in het gemeentehuis aange boden kunnen worden. De Voorzitter zegt, dat het bedoel de lokaaltje in 't gemeentehuis veel te klein is en dat het niet verwarmd kan worden. Voorts zegt hij dat weg lating op de begrooting van dezen post door Ged. Staten niet goed ge keurd zal worden. Besloten wordt bij behandeling van de begrooting op deze kwestie te rug te komen. Vervolgens wordt de rekening over 1930 aldus vastgesteld. De gewone dienst in ontvangst op f37520.48, de gewone dienst in uit gaaf op f37211.66, het batig slot van den gewonen dienst op f308.82. De kapitaal dienst in ontvangst op f7507.04, de kapitaaldienst in uit gaaf op f7557.29, het nadeeling slot geopend mogen hebben. Wethouder van Dam van Brakel mieikt op, dat in alle naburige gé- mleenten Zondags de herbergen ge slote»- zijn. Het is dus te verwach- bejn dat uit die plaatsen ook menschen naar Brakel zullen komen met dat gevolg dat het 's avonds wel weer dikwijls ruzie zal zijn. De heer Vermeulen zegt, dat hii tegen inwilliging van het verzoek zal stemmen, hij zou echter willen weten of onder kerktijd in elk geval alle herbergen gesloten zullen blijven. De Voorzitter antwoordt toestem mend. Het voorstel wordt in stemming gebracht. Voor opening op Zon- en feestdagen stemden de heer en: H. J. Duijzer, H. C. van Daalen en wet- houden L. van Dalen. Tegen de hee- ren Fred, van Dalen, J. H. Vermeulen en D. W. van Dam van Brakel. Aangezien de stemmen staken wordt de beslissing tot een volgende vergadering aangehouden. Een verzoek van de onderwijzeres sen M. Jansen en K. Bliek! om een subsidie van f 175 te mogen ontvan gen, alsmede de beschikking over een verlicht en verwarmd lokaal in de openbare lagere school voor het ge ven van een naaicursus aan meisjes 'die de lagere school reeds verlaten hebben. dien cursus bestaat. De Voorzitter antwoordt toestem mend. Met algemeene stemmen wordt be sloten een subsidie van f 100 te ver- leenen, alsmede de beschikking over een verlicht en verwarmd lokaal. Een procesverbaal van kasop ne ming bij den gemeente-ontvanger dd. 26 September 1931 waaruit blijkt dat alles in orde is bevonden en dat f15831,72 in kas was. De Voorzitter deelt mede, dat een voorloopige einduitkeering van de Ge meente Inkomsten belasting over '30 is ontvangen van ruim f9500. Namens het College van B. en W. stelt de Voorzitter voor het onafge- loste van de geldleening aangegaan voor de schoolverbouw, zijnde f 7000 af te lossen. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. Tot leden van de schattin gscomL missie, als bedoeld in artikel 58 der wet op de Inkomstenbelasting 1914, worden benoemd: J. H. Vermeulen, van den kapitaaldienst op f50,25. Daarna wordt de begrooting voor het dienstjaar 1932 aan den Raad ge boden en in handen gesteld van een commissie tot onderzoek, bestaande uit de hoeren J. H. Vermeulen, H. J. Duiizer en Fred, van Dalen. Met algemeene Stemmen wordt be sloten voor het belastingjaar (1932 1933 tachtig opcenten op de ge meentefondsbelasting te heffen. Vervolgens worden in besloten ver gadering eenige verzoeken om on dersteuning behandeld. Na heropening van de openbare vergadering wordt de gem.-ontvanger W. F. Verkuil ter vergadering ge roepen. De heer Duijzer brengt zijn be zwaren tegen de uitvoering van de twee arbeiderswoningen van ge meen te wegte naar voren. De Voorzitter zegt, dat Ir. Kuis ten, Inspecteur der Volksgezondheid de toestand der huizen zeer goed vond. De heer Duijzer vindt, dat de ver- de kosten voortvloeiende uit zoo'n steunregeling mede gedragen moeten worden, door de kleine landbouwers, die er dikwijls veel slechter aan toe zijn dan de werkloozen. De heer Duijzer vraagt of er niet op een en andere manier werk ver schaft kan worden.» De Voorzitter antwoordt dat de ge meente geen eigendommen heeft. De heer Duijzer vraagt of het niet mogelijk is, dat het polderbestuur ee nige werken uit zou laten voeren. De Voorzitter vreest dat de pol der daar niet voor te vinden zal zijn, daar de pachten van de landerijen de laatste jaren al zoowel minder op- giebracht hebben. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. noeg zijn aangebracht. De gemeen te-opzichter zegt, dat de helling vol doende is om voor goede afwatering zorg te dragen. Op verschillende an- dere plaatsen worden onder zijn lei- ding op dezelfde wijze huizen ge bouwd. De Voorzitter stelt voor, dat ee nige raadsleden met den gemeente opzichter de woningen zullen gaan bekijken. Bij de rondvraag dringt de heer Duijzer er op aan, dat er een crisis steunregeling in het leven zal moeten worden geroepen. De Voorzitter merkt op, dat dit niet mogelijk is. Dit is goed voor groote plaatsen, waar de ^werkloo zen allen fabrieksarbeiders zijn. Men moet niet uit het oog verliezen dat ifiiniinnwwi—irnniiirmifin tit it'i "iiriiriT>riinwiwii 11 «mm—■ihidi—win

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 6