Zielesmart. FEUILLETON. Plaatselijk Nieuws (Surgerlijkeii Stand. gronden. De vaststelling der classifi catie is een moeilijk en gewichtig werk, want is deze eenmaal vastgesteld, dan is verandering daarin niet zoo een voudig. Spr. wilde classificatie niet toe passen op de bestuurskosten, deze be- hooren in dezelfde mate te worden omgeslagen. De aanslag van gebouwde eigendommen kan bilkjk zijn in een waterschap, dat ten doel heeft rivier- of zeewater te keeren, of vele wegen in onderhoud heeft. Wanneer een wa terschap alleen tot taak heeft de wa terlossing te bevorderen, dan behoeven gebouwde eigendommen niet te wor den aangeslagen. Vervolgens deelt spr. mede, dat er waterschappen zijn die uitsluitend de scheepvaart belangen be hartigen, zooals „Roozendaalsche en Steenbergsche Vliet" en ,,Dintel en Mark." In 1920 is het eerste waterschap-weg schap ,,de Peel" opgericht, zich uit strekkende over de gemeenten Bakel, Oplo oen Gemert. In 1930 werd opgericht het weg schap ,.Sterksel", terwijl nog een twee tal wegschappen in den Oostelijken Biesbosch onder de gemeente Zomeren in voorbereiding zijn. Aan de tegenwoordige administratie worden hoogere eischen gesteld, en is het noodzakelijk, dat een secretaris-pen ningmeester van een waterschap een geschoold iemand is, die over eenige algemeene ontwikkeling beschikt, zoo dat hij goede notulen kan maken, be sluiten kan vastleggen en de regle menten bestudeeren kan, hij geeft de besturen ernstig in overweging hier mede rekening te houden. Daarna worden door spr. eenige on derdeden, als de rekening en begroo ting, behandeld" en toont hiervan eenige gedrukte modellen. Hij beveelt jde wa terschappen, die bemalingen en wegen in onderhoud hebben aan, hiervan aparte begrootingen op te maken, het geen de controle vergemakkelijkt. Tot slot wees spr. er op, dat in de zaal vier uitgevers van gedrukte waterschapstor- mulieren aanwezig zijn, hij beveelt be langhebbenden aan, na afloop der ver gadering daar een kijkje te nemen. Daarna volgen de discussie's. De heer Jansen wenscht, dat, wan neer in de toekomst alle gebieden in waterstaatkundige gebieden zijn inge deeld, de heffing der omslagen ge schiedt door de Rijksadministratie, ook wil hij het vormen van wegschappen achterwege laten, daar deze belangen door de nieuwe Gemeentewet anders kunnen worden geregeld. De heer Smits antwoordt, dat de eer- wensch wel niet in vervulling zal gaan, daar het N.-Hollandsch Noorderkwartier een verzoek in die richting aan de Regeering heeft gedaan, doch zonder succes, wat de tweede opmerking be treft, zegt spr. eerst af te wachten hoe de nieuwe Gemeentewet dienaan gaande werkt. De heer Krügers is het met den heer Smits niet eens, inzake de classificatie volgens zijn meening is een der grond slagen, de dankbaarheid der gronden bij ontwatering, en dus niet alleen de hoogste ligging is het criterium. Ook verschilt de heer Krügers van meening over het feit, dat de Bestuurskosten buiten de classificatie blijven. Ten slotte vraagt de heer Krügers ot een voorloopig dage'.ijksch Bestuur van een waterschap bevoegd is werken uit te voeren, welke lasten leggen op de ingelanden, zonder de ingelanden daar over gehoord te hebben. De heer Smits zegt, dat bij; classifi catie natuurlijk ook rekening gehouden kan worden met andere factoren. De taak van een voorloopig Bestuur is begrensd, en het is niet geoorloofd, dat het groote werken uitvoert op eigen inititatief. De heer Branderhorst zegt, het met den Voorzitter en den heer Krügers eens te zijn, dat er nog veel gedaan moet worden voor verbetering, dit Naar het Fransch. s> 12. Gerard weende; hij had gedacht dat zij'n vader vermoord was, hij had zich zelf reeds gezworen den dood van zijn geliefden vader te wreeken. Nu hij hoorde, dat zijn vader een zelfmoor denaar was, werd hij kind en snikte het uit. Zijn moeder zag die tranen een voor een vloeien, terwijl zijn hoofd tegen haaf schouder rustte. 'tWas haar schuld dat hij weende, dien zij zoo innig lief had, en zij was niet in staat hem te troosten. Collivet kwam zeggen, dat de com missaris was gekomen Opeens vroeg Gerard: Mijnheer Collivet, u hebt mijn va der eenige oogenblik voor zijn dood nog gesproken? Ja, mijnheer, en ik ben nog ont steld van het gebeurde. Wat heeft mijn vader met u ge sproken? Collivet was een zeer bedaard man, die niet gaarne iets herhaalde. De commissaris zal ook mij on getwijfeld in het verhootr nemen, en dan zult gij alles vernemen, wat gij wenscht te weten. Margaretha verzamelde al haar krach ten en leunde op den arm van haar zoon, trad zij het vertrek binnen, waar geldt ook voor zijn streek het ,.Land van Altena". Hij dring er op aan, dat de Bond den Minister van Waterstaat ervan zal overtuigen, dat ruimere sub sidies noodig zijn. Ook zegt de heer Branderhorst, dat de Rijksbemalingen onvoldoende zijn, en zag gaarne, dat de electrische stroom van de P.N.E.M. voor de electrische bemalingen der wa terschappen, voordeeliger werd ter be schikking gesteld. De heer Krügers antwoordt den heer Branderhorst, en zegt, dat het zeer ge- wenscht is, dat de waterschappen de Rijksbemalingen trachten over te ne men, het Rijk heeft hiervoor aanzien lijke bedragen. Daar verder niemand meer het woord verlangt, zegt de Voorzitter de aan wezigen dank voor de groote belang stelling, terwijl tevens de beide sprekers dank wordt gebracht voor de door hun gehouden voordrachten, daarna sluit de Voorzitter deze zeer geanimeerde ver gadering. AMMERZODEN. Maandag vergaderde de raad de zer gemeente, waar alle leden tegen woordig waren. Deze vergadering is hooofdzakelijk be legd om tot een steunregeling voor de werkeloozen te komen. De Voorz. geeft een breedvoerige beschouwing over de door B. en W. ontworpen re geling, welke aan den Minister ter goed keuring werd toegezonden. De gemeen te zal bij een langdurige werkloosheid niet alleen in staat zijn steun te ver kenen en daarom is overleg gepleegd met de in deze gemeente bestaande instellingen van weldadigheid. Dit heeft tot resultaat gehad, dat in de onder- steuningskosten zal worden bijgedra gen. Besloten is deze bijdrage een be paald maximum niet te doen overschrij den. Slechts één Armbestuur heeft op het laatste nippertje meegedeeld, in ver band met financiëele omstandigheden der instelling, onmogelijk een bijdrage te kunnen verkenen. Deze regeling omvat: 1. De georganiseerde werkloozen, verdeeld in uitgetrokkenen, nog niet rechthebbenden en dubbeluitgetrokke- nen, zoowel kostwinners (gehuwd en ongehuwd) als kostgangers en 2. de ongeorganiseerde werkloozen. Op de vraag van den heer Baselaar, of een gezin met b.v. 4 werkloozen, behalve de kostwinner, nu behalve het grondbedrag van f7.maar f 0.75 per gezinslid extra ontvangt, antwoordt da voorz. bevestigend. Er wordt slechts één gezinslid ondersteund. De heer Van Wordragen zou de aan de kostgangers in elke categorie toe te kennen steun met fl.willen verhoogen. De voorz. heeft weinig hoop, dat de minister zulks goed zal keuren, maar niettemin zullen B. en W. er hun best voor doen. Wethouder Van de Graft vindt het vreemd, dat de minister de steenfa brieken in het voorjaar wèl en nu niet onder de crisisbedrijven rekent. De voorz. dient den heer v. d. Graft hierin van antwoord. Na nog eenige bespreking spreekt de Raad de noodzakelijkheid uit van het tot stand komen eener steunregeling. Met algemeene stemmen wordt het amendement Wordragen aangenomen. Dit heeft tot doel, de aan de kostgan gers van alle categoriën toe te kennen steun met f 1.per week te verhoogen. Eveneens aangenomen wordt het amen dement Van Berkel, strekkende tot op neming van èen bepaling, dat ongeor ganiseerden, die zich na 19 Oct. j.l. organiseeren, nog zes maanden be schouwd worden als ongeorganiseerden. Voor deze bepalingen in werking kun nen treden ,zal eerst de goedkeuring van den minister worden verkregen. mijnheer Delangle de commissaris in den leunstoel van mijnheer Beaupreault had plaats genomen, en den inspec teur 't proces-verbaal dicteerde betref fende den localen toestand. Toen hij mevrouw de Beaupreault zag, stond hij op en zeide: Mevrouw, zoudt u ons ook eenige aanwijzingen kunnen geven betreffende den dood van uwen echtgenoot? Denkt u, dat er een misdaad gepleegd is, of denkt u aan zelfmoord? Gelooft u aan een misdaad, weet u dan ook, of mijn heer de Beaupreault vijanden heeft? En gelooft u aan zelfmoord, zoudt u dan de beweegredenen kennen, die tot die wanhoopige daad geleid hebben? Mijnheer, stamelde Margaretha; hij had geen doodsvijanden'tis geen moord.mijn man heeft zich zelf van het leven beroofd. Hebt ge daarvoor een bewijs? Ik heb nog niets ontdekt, dat wijst op het voornemen tot zelfmoord. Margaretha herhaalde, wat zij aan Gerard had gezegd. Mijnheer Delangle luisterde opmerkzaam en liet aller no- teeren. Hij zag haar doordringend aan, zoodat Margaretha de oogen neersloeg; zij gevoelde ook, dat zij verkeerd han delde tegenover de maatschappij, die op dit oogenblik door mijnheer De langle werd vertegenwoordigd. Hij verzocht haar het tijdstip van haar ontdekking zoo nauwkeurig moge lijk te bepalen, en vroeg haar nog en kele bijzonderheden. Onwillekeurig wende Margaretha 't hoofd telkens van den commissaris af en zocht haa rblik het lijk, dat bij de deur lag, die toegang gaf tot de kan toren. De regeling komt in hoofdzaak op het volgende neer: Georganiseerden a. uitgetrokkenen: Kostwinners f7.per week plus f0.75 p. w. per gezinslid boven de 2 personen tot een maximum van 6 gezinshoofden boven de 2 personen. Kostgangers t4 p. week, behoudens een maximum van respect. 80 pCt. en 55 pCt. van het loon bij een 48-urige werkweek. Duur resp. 24 en 18 weken. b. nog niet recht hebbenden en dubbel uitgetrokkenen: Kostwinners f6 en f0.5Q per gezinslid naar bovenstaande bepaling; kostgan gers f3.20, maxima 75 pCt. en 50 pCt. van het loonduur resp. 35 en 26 we ken. Ongeorganiseerden: Kostwinners f5 en f0.50 per gezinslid naar bovenstaan de bepaling; kostgangers f 2.50, maxima resp. 75 pCk en 50 pCt. van het loon gedurende resp. 35 en 26 weken. Aan de R.K. Jonge Boerenstand zal een lokaal beschikbaar worden gesteld ten behoeve van een cursus in vee kennis. Na de rondvraag, waarbij verharding der speelplaats van de O.L. school ter sprake komt, volgt sluiting. De afdeeling Ammerzoden van den R.K. Bond van Houtbewerkers, hield in het bondsgebouw een alge meene ledenvergadering. Behandeld werd o.m., de positie der uitgetrokken mandenmakers, en de in verband hier mede door de gemeente in het leven geroepen steunregeling, in de openbare vergadering van Maandag 26 Oct. Zeer dankbaar toonde de vergadering zich, voor de wijze waarop door den Edel- achtbaren Heer burgemeester de steun regeling werd voorbereid en tot stand gebracht, alsook voor den grooten mo- reelen steun voor de organisaties, door dat de steun voor de uitgetrokken ge- organiseerden via de organisaties blijft doorloopen. en voor de ongeorgani seerden dit via de Armbesturen zal plaats hebben. Ook werd dank gebracht aan de beide Arbeiders-Raadsleden, die bij wijze van een amendement nog voor enkele ver beteringen in de uitkeeringen en voor het belang der organisatie zijn opge komen. Tot slot werd nog besproken, op welke wijze nog iets zal kunnen gedaan worden om het lot der uitgetrokkenen zooveel mogelijk te verzachten. Vanwege den R.K. Jonge Boeren stand zal volgende week in een lokaal van de O. L. School, een cursus aan vangen in de Veekennis. Deze cursus zal gegeven worden dooi den heer Muiderman, Rijksveearts te Hedel. AL'MKEHtt. Tot onderwijzeres aan de Herv. school alhier is benoemd, de heer H. Kruithof van Klaaswaal. Op 6 November a.s. zal in de zaal van de wed. Dekker alhier,; voor het comité van Winterlezingen optreden, Ds. Poot van Amsterdam, met het on derwerp „Het Christendom en de We reldgodsdienst." De heer H. P. v. Iperen alhier, thans onderwijzer te Andel, slaagde voor het examen na-acte. DONGEN. De timmerman J. v. d. A. heeft, toen hij dezer dagen in een schoenfa briek werkzaam was, een "zware schoen- machine op zijn voet gekregen, waar voor hij zich onder geneeskundige be handeling moest stellen, waaruit blijkt, dat zijn voet zwaar inwendig gekneusd HER PT. Door het Kruisbooggezelschap Al doende leert men" alhier, werd een zestallen- en personeele wedstrijd ge houden op de binnenbanen, gevestigd in het café van Jan Verhoeven. Deze wedstrijd mocht zich in zeer druk be zoek verheugen, maar vooral den laat- sten Zondag was het een zeer drukke Soms was zij niet in staat te ant woorden: 'twas haar of haar een stem in haar binnenste voortdurend toeriep: Gij hebt hem vermoord Gij hebt hem vermoord Mijnheer Delangle nam de revolver op, die bij het lijk lag. Hij bekeek haar, spande herhaaldelijk de haan en wendde zich toen opeens tot Gerard, die het lijk van zijn vader met diep weemoedigen blik aanstaarde. U is de zoon van mijnheer Beau preault? Ja, mijnheer, antwoordde Gerard, als droomend. Sommige jonge menschen houden van wapenen, moeders gebruiken ze niet. Bezie deze revolver goed. Herkent ge haar? Weet ge ook, of 'teen wapen van uw vader is? Margaretha sloeg de oogen neer, Ge rard nam de revolver, die de commis saris hem toereikte. 'tls onnoodig mijnheer, haar te be kijken, mijn vader heeft mij menigmaal gezegd, dat hij alleen jachtgeweren hadvijf of zes verschillende soor ten, die hij alle gekocht had bij Gui- nard en een groote dienstrevolver. mijn vader was officier bij de reserve. Dit wapen ken ik niet, nooit heb ik het in zijn handen gezien, 't Is ook geheel verroestde patroonbuis zit los.mijn vader zou zoo'n ding weg geworpen hebben. Hij zweeg een oogenblik en vervolgde toen En toch is hij met dat wapen gedood De commissaris gaf de revolver aan Collivet. En gij mijnheer? dag. De uitslag was als volgt: Zestallen: le pr. „Rozenjacht", Vlij men, 71 p.; 2e pr. „Nooit Gedacht", Waalwijk, 69 p.; 3e pr. „De Heide bloem", Waalwijk, 65 p.; meeste zes- tallenprijs „Eendracht", Waalwijk. Personeele prijzen op de kunst: le pr. J. Vermeulen, Waalwijk, 25 p.; 2e pr. J. v. d. Hoven, Waalwijk, 25 p.; 3e pr. A. M. v. d. Ven, Vlijmen, 25 p.; 4e pr. A. Samuels, Vlijmen, 24 p.; 5e pr. C. Brok, Waalwijk, 24 p.; 6e pr. W. Ve nus, Vlijmen, 24 p. Op het geluk: le pr. Jos. Bergmans, Nieuwkuijk, 37 p.; 2e pr. J. Leijtens, Waalwijk, 35 p.; 3e pr. Adr. Kouwen- berg, Herpt, 35 p.; 4e pr. Am. Roes- tenberg, Nieuwkuijk, 35 p.; 5e pr. W. de Ro<?ij, Waalwijk, 34 p.; 6e pr. G. v. d. W8ns, Herpt, 34 p. De coöp. stoomzuivelfabriek St. Isidorus alhier, vergaderde onder voor zitterschap van C. J. v. Grevenbroek, die den leden een welkom toeriep, als mede den geestel. adviseur Pastoor Meys, burgemeester van Heereveld van Haarsteeg en den heer Hilwig, dieren arts te Heusden. Notulen der vorige vergadering ver den voorgelezen en goedgekeurd, het inleggeld bepaald volgens art. 7 dei- statuten en gezet op 0. Als bestuurslid werd herkozen G. de Gouw, als commissielid, in de plaats van G. van Oudheusden, die ingevolge de nieuwe statuten niet herkiesbaar was, Daan van Hemert. G. van Oudheusden werd voor zijn vele diensten, in 24 jaren bewezen, bedankt. De directeur gaf enkele inlichtingen in verband met den keuringsdienst, waarna door den heer Hilwig in een be knopte, duidelijke lezing zeer bevatte lijk werd uiteengezet, de geschiedenis der tuberculose, hare uitbreiding, ont dekking en bestrijding, alsmede op wel ke manier dit laatste het beste zou kunnen geschieden en waartoe hij ook aanspoorde. Een dankbaar applaus viel hem ten deel. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. MEEUWEN. De heer M. van Dijk alhier, had als proef drie aardappels van het merk „Robijn" geplant. Woensdag haalde hij van die drie poters de oogst binnen, en wel: Loof van 145 cM. hoogte. Verder: stronk één: 40 groote en 25 poters, wegende 4 K.G. Stronk twee: 23 groote en 32 poters, wegende 3 K.G. Stronk drie: 24 groote. en 20 poters, wegende 3 K.G. Totaal 87 groote en 68 poters of 155 aardappels samen: gewicht 10 kg. Een welverdiend succes voor onzen 82-jarigen dorpsgenoot. RAAMSDONKSVEER. Tot predikant der Herv. Gem. te Raamsdonk werd beroepen, Ds. H. Guittart te Oosterend. Dhr. C. J. Vermeulen, onderwij zer aan de Veersche Chr. M.U.L.O., ont ving een benoeming naar de Chr. M.U. L.O. te Oosterbeek. SPRANG. Onder leiding van haar voorzitter, den heer J. C. de Roon, kwam de afd. Sprang van den Chr. Fabrieks- en Transportarbeidersbond, in de zaal van den Chr. Volksbond, in openbare ver gadering bijeen. Na opening met gebed en een, wel komstwoord, verkreeg de heer Kunst uit Rotterdam, lid van het hoofdbe stuur, het woord, om te spreken over: „De Christelijke vakorganisatie, juist nu." Spr. wijst in zijn inleiding er op, dat de leuze „Geen God en geen mees ter" steeds meer doordringt, waarom spr. den Christenarbeider opwekt, te blijven bij het geloof in Jezus-Christus, den verlosser der wereld. In den breede stond spr. stil bij de huidige crisis, men zoekt naar oplossing, doch er moet Ik heb dit wapen nooit in han den van mijn patroon gezien. En gij mevrouw? Margaretha schudde het hoofd. Het geheele verhaal van zelfmoord viel als een kaartenhuis in elkaar Er was een zelfmoord gepleegd. Mijnheer Delangle nam de verschil lende papieren, die op het schrijfbureau door elkaar lagen op en zag toen den reisgids opengeslagen, op de bladzijde waar het vertrek der treinen naar het Noorden worden aangegeven. Mijnheer de Beaupreault wilde juist op reis gaan, mompelde hij, en schijnt dus aan sterven niet gedacht te heb ben, daarnia zeide hij luid: De Belgische trein.de kassiers- trein. De inspecteur, die hem vergezelde, wees hem op het valies. Hij legde de reistasch, waarin Demarr het geld had gezonden, op tafel. Mijnheer Delangle opende haar en keer er in. Mijnheer zeide Margaretha haas tig dit valies bevat bankpapier. een millioen aan bankpapier. De commissaris zag haar verbaasd aan; en zooeven hebt gij mij gezegd, dat de zaken van uwen echtgenoot ho peloos staan en hier is een millioen aan bankpapier? Hoe kunt gij dat ver klaren. Dat is zeer gemakkelijk, mijnheer. Die som werd hem heden gezonden door een zijner vrienden, om de zaken die in waarheid meer dan slecht staan, te kunnen voortzetten. En den naam van dien edelmoe- digen vriend is u die bekend.? Zeker, mijnheer, het is de heer in alles voor eerst komen een terug- keeren naar Gods Woord, voor opbouw der wereld is noodig Christen- en naas tenliefde en terug tot God. Vervolgens wees spr. op den moeilijken strijd van de Chr. organisatie in ons land, om dat de oud-liberalistische gedachte steeds meer en meer naar voren treed. Wij willen niet meer terug naar voor 50 jaren, God geeft ons werkgevers- en werknemersrechten, die hebben we na te jagen. Vervolgens waarschuwt spr. tegen het N.V.V., dat met mooie leuze komt, waar niets van terecht komt. Onze leuze moet zijn, aldus spr., met Groen van Prin- sterer: „Tegen revolutie, het Evange lie". Wij moeten strijden tegen het zon dig egoïsme, daarom Chr. organisa- satie, juist nu. Gewezen werd voorts op samenwerking, dit moet steeds het streven dér Chr. organisatie zijn. Eerst als de mensch de zonde leert kennen, is een betere maatschappij te verwach ten. In zijn peroratie wekt spr. op trouw te blijven aan de Chr. organisatie. Wij zullen overwinnen, omdat Christus over wonnen heeft, het „Ik ben met u tot de voleinding" geeft troost en moed om moedig voort te werken. De Voorzitter zegt spr. dank voor zijn opwekkende rede, waarna de spr. sloot met dankzegging. HEUSDEN. Geboren: Roelof z. van J. de Wit en J. W, van Achterberg. Getrouwd: Chr. J. M. Merkx 27 j. en E. M. Hesselmans 19 j. MEISJE ONDER DE TRAM. Beide beenen afgereden. De vader geeft zijn bloed aan het kind. Zondagnamiddag is het tienjarig meisje L. v. K. uit de Rockestraat op den Gel- dropschenweg onder de stoomtram Eind hovenGeldrop geraakt. De tram reed over de beide beentjes van het kind. Dr. Van Best heeft de kleine, die goed bij kennis was en zelf de toedracht van het ongeluk wist te vertellen, in zijn auto naar het R. K. Gasthuis gebracht en beide beentjes tot de knie geamputeerd. De toestand van het kind, voor wie bloed van de vader is afgetapt, is redelijk. Ds. C. A. LINGBEEK VERLAAT DE TWEEDE KAMER. Dominé C. A. Lingbeek heeft een be roep naar Urk aangenomen bij de Ned. Herv. Kerk, en zal, ingevolge de bepa lingen die daaromtrent in de Ned. Herv. Kerk gelden, bedanken als lid der Tweede Kamer. Hij bad daarin sinds 16 Sept. 1925 zitting. Zijn opvolger als Kamerlid op de lijst der Herv. Gereformeerde Staatspartij is de heer G. Nieuwenhuysen, lid van den gemeenteraad te 's-Gravenhage. o EEN GEDWONGEN LEENING. Naar wij vernemen, wordt door de re geering overwogen een gedwongen staats- leening op het vermogen uit te schrijven, teneinde aan de oogenblikkelijke kasmoei- lijkheden van het rijk en de gemeenten te voorzien. Nu hetzelfde verschijnsel zich voordoet als in het begin van den oorlog, n.l dat het publiek op ongemotiveerde wijze het geld vasthoudt, acht men ook een gelijk- soortigen maatregel als in de oorlogsjaren is getroffen, verantwoord. Aangezien gebleken is, dat ondanks een daarvan reeds gegeven tegenspraak de geruchten, als zou de regeering over wegen een gedwongen staatsleening op het vermogen uit te schrijven, blijven aanhouden, wordt nogmaals van de meest bevoegde zijde verzekerd, dat die geruchten volkomen uit de lucht zijn gegrepen. Jean Demaar. De beroemde advocaat Demarr?, Mijnheer Delangle bleef een oogen blik zwijgend staan. Ik heb u nog niet tegengespro ken mevrouw, want 't is voor ons van het hoogste gewicht te weten hoe u over die gebeurtenis denktU ge looft aan zelfmoord? Ja, ja, antwoordde zij bevend, 'tis onmogelijk dat mijn man ver moord is. Gij dwaalt mevrouw,.... uw echt genoot is vermoord. Vermoord? Ja, het schot, dat mijnheer de Beaupreault heeft getroffen, is op eenï- gen afstand van hem gelostHad uw echtgenoot zich zelf doodgeschoten, dan moesten er op zijn kleeren sporen van buskruit zichtbaar* tzijn. Mijnheer wees voorzichtig in uw oordeel.ik zweer u. Zweer niet, mevrouw, uw echtge noot is vermoord; in de verwarring heeft de moordenaa rde revolver ver geten, het wapen dat niemand kent. Ik herhaal het u, er is geen zelfmoord gepleegd, verban diie dwaze meening. Ook de geneesheeren zullen het zelfde verklaren. Ik zal het lijk naar de Morgue laten brengen. Hij gaf den inspecteur een door hem onderteekend papier. De inspecteur vertrok; een kwartier later werd het lijk vervoerd. Gerard volgde den treurigen stoet naar de Morgue. 1 (Wordt vervolgd). Ja-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 6