Dit groote pak kassier van de Boerenleenbank te Schip luiden, een afdeeling van de Raffeisenbank te Eindhoven, door 3 personen overvallen. Zij sloegen den kassier neer en maakten zich daarna van een bedrag van f 10,800 meester. De daders wisten te ontsnappen. o ARBEID IN BANKETBAKKERIJEN. De minister van arbeid, handel en nij verheid heelt goedgevonden aan hoofden of bestuurders van banket- bakkerijen niet tevens zijnde brood bakkerijen in alle gemeenten des Rijks te vergunnen, dat, in afwijking van het bepaalde bij de aitt, 23 en 24 der Arbeidswet 1919 A. door mannen arbeid wordt verricht als volgt lo. in het tijdvak van 9 tot en met 14 Nov. 1931 gedurende 10 uren per dag onverminderd het met betrekking tot den Zaterdag bepaalde bij de art. 10. tweede lid van het Werktijdenbesluit voor fabrieken of werkplaatsen 1923 en 55 uren per week 2o. in het tijdvak van 16 tot en met 23 November 1931 gedurende 11 uren per dag. met een maximum van 60 uren per week een en ander onder voorwaarde dat a. op dagen, waarop gedurende 10 uren arbeid mag worden verricht, de arbeids tijd in zijn geheel gelegen is tusschen 7 uur des voormiddags en 7 uur des na middags b. op dagen, waarop geduren de 11 uren arbeid mag worden verricht met uitzondering van de Zater dagen de arbeidstijd in zijn geheel is gelegen tusschen 7 uur des voormiddags en 8 uur des namiddags c. op Zaterdagen de arbeidstijd in zijn geheel gelegen is tusschen 7 uur des voormiddags en 10 uur des namiddags b. door jongens van 16 en 17 jaar in het tijdvak van 16 November tot en met 5 December 1931, benevens op 23, 24, 30 en 31 December 1931, arbeid wordt verricht gedurende 10 uren per dag en 55 uren per week, onder voor waarde, dat de arbeidstijd in zijn geheel gelegen is tusschen 7 uur des voormid dags en 7 uur des namiddags een en ander met dien verstande, dat indien ingevolge het onder A. en B. be paalde een arbeider op Zaterdag na 1 uur desnamiddags arbeid verricht, hij in dezelfde week hetzij op ten minste èèn andere werkdag na 1 uur des namiddags, hetzij op Maandag vóór 12.30 uur des namiddags geen arbeid mag verrichten. (St.ct.) o MOTORBRAND EN ZIJN GEVOL GEN. Toen L. uit Etten bij P. v. d. L. in de Vuchtstraat te Princenhage zijn mok tor aan het repareeren was vloog deze in brand. De vlammen deelden zich mede aan de kleeren van L. die, om ze te blusschen, zich over den grond wentelde. Deerlijk verbrand werd hij naar het gasthuis vervoerd. Intusschen had ook de woning vlam gvat. Aan blusschen was geen denken, zoodat huis en inboedel verloren gingen. Een paard liep zulke brandwonden op, dat het moest worden afgemaakt. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Vrijdagmiddag is op den onbewaak- ten overweg te Wemeldinge een vracht auto, geladen met aardappelen, bestuurd dioor den heer C. Veerhoek, gegrepen door de motortram uit Goes. De bot sing was zeer hevig. De auto werd na genoeg geheel vernield. De motortram ontspoorde. De heer Veerhoek werd vrij ernstig aan het hoofd gewond. Op de auto zat ook nog de heer J. Vleugel, wien een been werd verbrij zeld. De overblijfselen van den auto zijn in beslag genomen. DIEVEN-TRIO INGEREKEND. Door de marechaussees te Ouden- bosch is in samenwerking met de ma rechaussees te Roosendaal, na verschil lende huiszoekingen te Oud-Gastel al daar een drietal personen aangehouden, n.l. zekere P. v. E., J. V. en A. T., Verdacht van een reeks van diefstallen daar in de omgeving. Bij: de huiszoe kingen werden vele voorwerpen, van diefstallen afkomstig, in beslag geno men, waaruit bleek, dat zij' reeds gerui- men tijd zich aan diefstallen moeten hebben schuldig gemaakt. verzette. Haar aanrander kon vluchten, na haar nog messteken in beide handen te hebben toegebracht. AUTO-ONGELUK. Zaterdagavond wilde op de Zand- voortschelaan te Heemstede mevr. B., wonende te Aerdenhout, met haar auto een andere passeeren. Uit de richting Zandvoort kwamen twee auto's; de laatste daarvan, bestuurd door P. v. d. G. uit Haarlem, werd door mevr. B. aangereden, met het noodlottig gevolg, dat een 8-jarig jongetje door den schok door de voorruit werd geworpen. Zijn halsslagader werd afgesneden. Kort na aankomst in het Diaconessenhuis te Haarlem overleed het ventje. BRAND TE ZIJPET In een café van den heer Proijk te Burgerbrug (gemeente Zijpe) ontstond brand. De bewoners moesten in nacht gewaad vluchten. De brand sloeg over op de naast gelegen timmerwerkplaats en houtloods van den heer Eriks, ter wijl ook de smederij met winkel van den heer K. Bos door het vuur werd aangetast. De brandweer uit Schager- brug en Schagen, die den brand be streed, kon niet voorkomen, dat zoo wel het café als dei timmerwerkplaats uitbrandden. Een aantal houtbewerking machines gingen mede verloren. De oorzaak van den brand is onbe kend. UIT AUTOBUS°GEVALLEN. Op den weg van Doetichem naar Terborg heeft een gelukkig zelden voor komend: ongeluk plaats gehad. Een auto bus van de Geldersche Tram, reed in de richting Doetichem, toen plotseling het portier, waartegen de ruim 20-jari- ge conductrice H. v. Lith, wonende te Dieren, geleund stond, zich opende en het meisje op den weg slingerde. De chauffeur stopte terstond. Hevig bloedend lag mej. v. L. op iden straatweg uitgestrekt. Terstond werd geneeskundige hulp verzocht en de gewonde op enkele autokussens langs den kant van den weg gelegd. Een geneesheer uit Terborg consta teerde een diepe hoofdwonde. Na haar verbonden te hebben, heeft de genees heer de gewonde in z'n auto naar haar woning te Dieren overgebracht. Haar toestand is thans redelijk. GEEN GROOTITREISGIDS DER SPOORWEGEN. Aangezien er weder stagnatie in het drukken van den officieelen reisgids der Ned. Spoorwegen is gekomen, zal deze reisgids voor den winterdienst niet meer worden uitgegeven, meldt de ,,'s- B. Crt." BRAND TE MONTFOORT. Te Montfoort is de hooi-oogst van den landbouwer E. Hol een prooi der vlammen geworden. Oorzaak onbekend. Verzekering dekt de schade. VAN DUO-ZITTING GEVALLEN. Bij Sloterdijk is een 26-jarige schipper van de duo-zitting van het motorrij wiel van zijn broer gevallen en aan de gevolgen overleden. 300 KIPPEN VERBRAND. Te Bergen (N.-H.) is Zaterdagmorgen vermoedelijk tengevolge van kortslui ting, brand ontstaan in een kippenhok van den heer R. aan den Filarskyweg. Hoewel de brandweer spoedig ter plaat se kwam, brandde alles af; bijna 300 kippen werden een prooi van het vuur. De heer R. was niet verzekerd. EEN ONTVLUCHTE AANGEHOU DEN. De inbreker, die eenige dagen ge leden uit het gemeenteziekenhuis te Arnhem wist te ontsnappen, is door de Duitsche politie in samenwerking met de Arnhemsche recherche, die naar Keulen was vertrokken, aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld., De man heeft in Duitschland nog vijf jaar tuchthuisstraf tegoed en wordt bovendien nog vervolgd wegens dood slag en diefstal. Er zit dus een ge vaarlijk heerschap achter slot en gren del. VERDUISTERING. Voor eenige maanden werd bij de politie aangifte gedaan van de vermis sing van een zak, inhoudende 800 gul den, ten nadeele van de Geldersche iTramwegmaatschappij. Een nader on derzoek heeft thans uitgewezen, dat dit geld niet gestolen is, maar dat door den souschef van het station Doetin- chem verduisteringen tot dit bedrag zijn gepleegd. De betrokken ambtenaar is geschorst en proces-verbaal opgemaakt. VROUW OVERVALLEN EN BE ROOFD. Bij het grenskantoor de Locht te Kerkrade werd een vrouw, die met waren gevent had, door een wielrijder aangevallen en van haar actetasch met geld beroofd, hoewel ze zich hevig GASBEDWELMING IN EEN KERK. Tijdens den Dankavond, welke de zer dagen werd gehouden in de Ger. Kerk te St. Anna-Parochie, voelden ver schillende kerkgangers zich onwel wor den. Enkelen geraakten buiten kennis. De voorganger, ds. Koster, zag zich genoodzaakt den dienst te onderbreken. De patiënten werden naar buiten ge bracht en terstond werd een arts ge waarschuwd. Een en ander heeft voor de betrokkenen geen schadelijke ge volgen gehad. Vermoedelijk is de be dwelming een gevolg geweest van ont snappend gas uit een lichtleiding. bs 0 Cn sa >c <0 *o 02 00 A met een inhoud van 5 ons netto is voordeeliger voor de zuinige- huisvrouw. Bij elk pak van hei) kostelijke Quaker ontvangt lT, een bon voor keurig, zwaafj verzilverd tafelzilver. had gedeponeerd, een portefeuille en een portemonnaie, beide bevattende een aanzienlijk bedrag aan geld, waren ver dwenen. Natuurlijk werd aangifte aan de politie gedaan en niet lang duurde het, of de mannen der wet, van wie er een van een politiehond was voor zien, verschenen op het erf des besto len landbouwers. Na den hond lucht te hebben gegeven, begon hij weldra te blaffen tegen den zoon des huizes, als of het dier daarmede te kennen wilde geven: hij, en niemand anders is de dader. Vervolgens wees het schrandere beest de plek aan, waar de vermiste portefeuille en portemonnaie waren ver stopt. Nadat nu den zoon een verhoor was afgenomen, bekende hij den dief stal inderdaad te hebben gepleegd. Het geld had hij voorloopig verstopt, om het later te kunnen gebru.ken. Daar de vader geen vervolging wenschte, is tegen den zoon geen pro ces-verbaal opgemaakt. o BANKINSTELLING TE AMSTERDAM OPGELICHT. De politie van het bureau Singel te Amsterdam zoekt naar den 25-jarigen Duitschen Winfried Wahl. Deze is er in gedaagd een bankinstelling aan de Heerengracht op te lichten voor f 2000. De Duitscher beeft op deze bank een chèque aangeboden tot dit bedrag, dat hem werd uitbetaald. Later bleek, dat de chèque valsch was. De Duitscher was intusschen verdwenen. eenige oogenblikken geleefd. Het slachtoffer laat een vrouw en 9 kinderen na. CORRESPONDENTIE. Wegens overvloed van copie moeten de gemeenteraadsverslagen van Werken dam en De Werken en Sleeuwijk tot het volgend nummer blijven liggen. Plaatselijk iVieiiws. EEN ONTAARDE ZOON. Men schrijft uit Barneveld aan het „U. D.": Vrijdagmorgen kwam een land bouwer te Achterveld tot de voor hem onaangename ontdekking, dat uit zijn kleeren, die hij op een stoel bij zijn bed DOOR DEN TREIN VERMOR ZELD. Ernstig ongeval bij Poortershaven. Zondagmorgen werd door personeel van de Nederlandsche Spoorwegen op de spoorlijn Hoek van HollandRotter dam het verminkte lijk gevonden van een man. De man moet op slag zijn gedood. Uit de zich op het lijk bevindende papieren is gebleken, dat het slacht offer de 40-jarige varkenskoopman L. C. v. G. uit 's-Gravenzande is. De Hoeksche politie heeft een onderzoek ingesteld naar de mogelijke oorzaak van het gebeurde. Uit dit onderzoek is komen vast te staan, dat; v. G. reeds Zaterdagavond, na het vallen van de duisternis en voor het vertrek van trein nr. 2187, welke om 20.23 n.m. van het station te Hoek van Holland ver trekt, nabij de halte Poortershaven door een der treinen moet zijn dood ge reden. AANRIJDING MET DOODEL1JK GEVOLG. Zaterdagavond is op de middenbaan van den Haagweg te Rijswijk (Z.-H.) de 51-jarige N. A. uit de Ieplaan aan gereden door een personenauto, be stuurd door ir. R. T. B. T., tijdelijk woonachtig te Halfweg, die, naar zijn eigen verklaring en ook naa^i die van ooggetuigen, met een snelheid van 55 a 60 K.M. uit de richting Rotterdam naderde. Even voorbij de Lindelaan kreeg de bestuurder den wielrijder, die uit deze laan kwam en vermoedelijk te schuin overstak, in het oog, doch, hoewel de remmen uitstekend werkten, was het reeds te laat. A. sloeg tegen de linker- voorlamp en den radiator, welke ont zet werden en werd met zware ver wondingen aan hoofd, romp en been opgenomen. Hij was onmiddelijk dood. Tegen den autobestuurder is proces verbaal opgemaakt. DOOR EEN VRACHTWAGEN GE GREPEN. De vrij bejaarde Leys uit Zevenber gen reed Vrijdagmiddag in gezelschap van zijn zoon per rijwiel huiswaarts door Princenhage. In de Liesbosch- straat passeerde hem een tractor met aanhangwagen van den vrachtrijder F. uit Standdaarbuiten, waardoor Leys werd overreden. Hoe het ongeluk is geschied is thans nog niet uitgemaakt. Vast staat echter reeds, dat de tractor den man is gepasseerd zonder hem te raken en hij eerst door den aanhang wagen is gegrepen. Waarschijnlijk is de man zenuwach tig geworden en tevens door den glad den weg gevallen. Hij heeft nog slechts HEUSDEN. De kleinhandelsprijs van Boter 111 deze gemeente is deze week f 1.40 per K.G- ANDEL. Het rijden van brandstoffen voor de Steenkolenvereeniging „Ons Belang* alhier is naar we vernemen na gehouden aanbesteding opgedragen aan P. de Cloe. Alhier is een tuinbouwcursus op gericht met aanvankelijk 15 leden. Als onderwijzers zullen aan dezen cursus optre den de heeren van Donk en Moergestel, res pectievelijk uit Veen en Dussen. Er zal 2 avonden per week les worden gegeven. ALMKERK. A.s. Vrijdagavond 6.30 zal alhier vanwege de Herv. Schoolver. een Ouder avond worden gehouden. Op Donderdag 26 Nov. a.s. nm. 7 uur hoopt de Herv Jongel.ver. in de zaal v. d. wed. Dekker alhier, haar jaar feest te vieren. J.l. Vrijdagavond trad als 1ste spreker in dit seizoen voor 't Comité van Winterlezingen op ds. Poot uit Amsterdam met het onderwerp: „Christendom en de Wereldgodsdiensten." Met stille aandacht werd deze begaafde spreker door de aan wezigen gevolgd. Jammer echter, dat de opkomst niet groot was. Onder groote belangstelling had ijl. Maandag de proefbemaling plaats van het nieuwe motorgemaal der polders Uitwijk en Rijswijk, onder deze gemeente. De ruwoliemotor die een capiciteit heeft van 50 P.K. en geplaatst is door de firma Dekkers van Roosendaal, bleek uit stekend voor zijn taak berekend te zijn. Het Bestuur was in zijn geheel tegen woordig, was zeer tevreden over het werk der firma en over de deskundige leiding en uitvoering van de verdere werken van den heer M. Bos alhier. Voor genoemde polders is deze plaatsing een reuze ver betering, tegenover bet oude stoomgemaal. I CAPELLE. De heer H. Braaksma, onder wijzer aan de Chr. school ad. Loon- schendijk, heeft in verband met zijn benoeming aan een Chr. M.U.L.O. school te Breda, ontslag gevraagd uit zijn tegenwoordige betrekking. Onze vroegere dorpsgenoot, M. Ramsteijn, assistent bij de directe belastingen te Gemert wordt ingaan de i Dec. a.s. overgeplaatst gaai- Rotterdam. Voor de vacante "betrekking van onderwijzer aan de Chr. school a. d. Loonschendijk hebben zich 7 sollicitanten aangemeld. A.s. Donderdagavond wordt in de O. L. school in de Kom alhier I onder leiding van het hoofd der school de heer E. Colet, een ou deravond gehouden. Het ie elftal der voetbalver- eeniging „Excelsior" speelde j.l. Zon dag te Baardwijk voor de ie klas se B. V. B. tegen „Juliana II" en won met 43. Het 2e elftal speel de op eigen terrein voor de 2e klas se B.V.B. tegen „W.S.C. IV" uit Waalwijk en won met 2 1. 's GRAVENMOER. Zondagavond trad Da, Fokkema van Sprang in de Ned. Herv. Kerk alhier op voor de Jongelingsvereeniging „Ora et Labora" met het onderwerp „Het Heilige Land" hetwelk door spreker werd uiteen gezet. Het was voor de vereeniging een mooien propaganda-avond. Maandagavond werd in de Geref. Kerk alhier, door verschillende vereeni- gingen een ontmoetingsavond gehouden. Hetwelk werd afgewisseld met voor drachten en zang. Woensdagavond a.s„ 7 uur, zal in de Geref. Kerk, een dankstond voor het gewas worden gehouden, waarin hoopt voor te gaan de WelEerw. Heer ds. Snoeij alhkr. R AAMSDON KS VEER. Donderdag. 12 November, des avonds half zeven, hoopt de heer Schoonderbeek. dankuur voor het ge was te houden, in het Evangelisatie gebouw „Eben Haëzer". Vergadering van den Raad der ge meente HERPT op Zaterdag 7 November des n.m. 11 uur. VoorzitterEdelachtb. Heer H. J. v. Eggelen. Secretaris: Weled. Heer v. Liempt. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring, de Secretaris leest de notue len der vorige vergadering, die on veranderd worden vastgesteld. Voorstel van B. en W. om 50 opcenten op de personeele- en 40 op de fondsbelasting te heffen. De Voorzitter dit voorstel toelich tende, zegt, dat de leden de begroo ting hebben thuis gehad en dat hun wel gebleken zal zijn, dat het niet mogelijk is de begroofing sluitend te maken, zonder belasting. B. en W. hebben gemeend, dat voor belastingheffing allereerst de personeele belasting in aanmerking komt en daar naast de fondsbelas ting, de voorgestelde opcenten zijn noodig om een eenigzins behoorlijk sluitende begrooting te krijgen. De hoofdoorzaken, dat deze opcenten ge heven moeten worden, zit hierin, dat de gemeentelijke inkomstenbelasting is afgeschaft, deze vormde voor de ze gemeente nogal een aanzienlijk' bedrag. De heer v. Herpt heeft er geen bezwaar tegen, dat deze opcenten ge heven worden. B. en W. zullen de begrooting wel behoorlijk hebben na gegaan en tot de conclusie zijn ge komen, dat het niet anders kan, wel zal het echter velen spijten, voor al na de toelichting die met de ini- voering van de nieuwe regeling was gegeven en waarbij toen gezegd werd, dat het niet noodig zou zijn be lasting bij wijze van opcenten te heffen, daarom valt het nu tegen. De Voorzitter zegt, dat het ook B. en W. spijt, doth er is niets aan te veranderen. De heer v. d. Broek vindt het jammer, dat het nieuwe belasting stelsel het eerste jaar voor de ge meente zoo mee viel en dat het nu anders uitvalt. De Voorzitter geeft toe, dat het vervelend is, doch voor het loopen- de jaar komt f 2780 voor aan inl- komstenbelasting, die in 1932 worg den gemist. De heer v. Herpt meent, dat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat de opcenten volgende jaren weer kunnen vervallen. De Voorzitter stemt dit toe, hij geeft de verzekering, dat B. en W. zoodra hen dit mogelijk lijkt met verlaging zullen komen. Heeft de ge meente geen bijzondere uitgaven voor werkverschaffing of iets dergelijks te doen dan zal zeer waarschijnlijk ver laging kunnen volgen. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. tot heffing van de voorgestelde opcenten aanf- genomen. Gemeente-begrooting 1932. De Voorzitter zegt, dat de begroo ting bij de leden heeft gecirculeerd hij zou willen vragen of misschien een der heeren iets heeft te vragen of op te merken over deze begroo ting. De heer v. Herpt spreekt hierop als volgt Mijnheer de Voorzitter. Het is hier wel geen gewoonte om bij de begrooting algemeene be schouwingen te houden, mijn plan is het niet om dit in te voeren, tfoeh wel zou ik dit jaar (vooraf eenige zaken willen releveeren, die naar mijn inzien wel eens even on der het oog mogen gebracht wor den ik wil dit alleen doen Mijnl- heer de Voorzitter omdat een goed bestuur eener gemeente, deszelfs rust en al wat daarbij komt niet alleen ge diend wordt door een goed sluiten de begrooting, doch ook door een verstandig gebruik van het gezag, dat men in bepaalde functies of be trekkingen heeft, of wel uit hoofde van andere oorzaken zooals ouder dom, ofwel het in ontwikkeling of vermogen uitblinken boven anderen, juist in deze laatste zaken moet men eenigszins voorzichtig zijn, om zijn evenmenschen niet te krenken. Be kijkt men den toestand van Herpt zooals men dien zelf heeft mede ge maakt of wel zooals men dien heeft hooren uitleggen van anderen, dan heeft men hierin nog wel eens ge zondigd, al hoewel op elke periode hiervan een tijd van rust volgde ik wil hierbij een voorbeeld aanha len Mijnheer de Voorzitter het is mij niet te doen om iemand onaan genaam te zijn, verre vandaar, het is mij alleen maar te doen om het kwade aan te halen, nog eens even den sluier ervan af te lichten, om, ja Mijnheer de Voorzitter laat mij even ae uitdrukking gebruiken, het is even te laten donderen om daar op een heldere hemel te krijgen. Ik wil dan de gemeenteraadsverkiezin gen van dezen zomer even aanhalen en vooral daaruit aanhalen wat mijn inziens niet in den haak was. Mijn heer de Voorzitter. Hoe is deze ver- loopen Er is getracht deze verkie zing een dusdanig verloop te geven, dat er geen stemming behoefde plaats

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2