LETTERS ARTIKELEN DUBBELE V00RDEELEN Gaat ge naar te UOIMi n 16 en 17 November De prijzen zijn zéér LAAG Langendijk. RAVENSWAAYs i y mmm. Oudste en Goedkoopste Kleedinghuis regeering inziet, dat landbouw een der voornaamste steunpilaren is van onze Maatschappij. 3 (Wordt vervolgd). Vergadering van den Raad der ge meente SLEEUWIJK, op Donder dag 6 November, des nam. 2 uur. Voorzitter: Edelachtb. Heer W. Beu kenkamp. Secretaris: WelEd. Heer Knoot. Afwezig de heeren v. Straten, Sig- mond, v. Driel en Dekker, als de Voor zitter de vergadering met het formu liergebed opent. De notulen worden met een kleine opmerking van den heer v. Rosmalen vastgesteld. De Voorzitter deelt mede, dat van de Inspectie bericht is ingekomen, om de gemeente aan te sluiten voor be lastingbetalingen. De heeren van Straten en van Driel komen .ter vergadering. De Voorzitter zegt, dat B. en W. machtiging vragen om aan de uitbrei ding bouwterrein uit te geven a f 1.50 per M2, in erfpacht a 7y2 ct., in altijd durende erfpacht 20 maal dit bedrag. De heer Gulden vraagt of B. en W. voldoende rekening hebben gehouden met de gemaakte kosten en dat het vóórterrein grootere waarde heeft dan het achterste gedeelte, dat uit den aard der zaak hoofdzakelijk gebruikt zal wor den voor arbeiderswoningen. Het is voor spr. moeilijk, waar bij de stuk- kne de toelichting der kosten ontbreekt, precies na te gaan of de door B. en W. gestelde prijzen goed zijn. Hij weet niet o# het vaststellen van den prijs (urgent is, hij hoopt het echter, want dan zou blijken dat er reeds liefheb bers zijn, om daar te gaan bouwen, anders zou spr. zeggen, laat men de zaak aanhouden, want hij vindt in ver band met de gemaakte kosten, de prijs niet hoog. De Voorzitter antwoordt, dat in de vorige vergadering een globale bere kening is gemaakt, men kwam toen aan een bedrag van f 1.10 per M2. Nu is er wel door B. en W. over ge- igesprroken, dat het voorste gedeelte hooger in prijs behoorde te zijn, doch het college was ook van meening, voor al in het begin, de prijzen niet te hoog te stellen, om daardoor het bouwen niet tegen te werken. Nu is het zoo, als particulieren er gaan bouwen, moet de gemeente een straat gaan aanleggen en zal er voor rioleering gezorgd moe ten worden, waarmede vanzelf geen re kening is gehouden. Er is een aan vraag voor bouwterrein bij B. en W. ingekomen en wel voor 3 middenstands- woningen. De aanvrager had er haast me de en wilde na goedkeuring binnen 14 da gen reeds tot aanbesteding overgaan. De heer Gulden verklaart niet de bedoeling te hebben de prijzen op te drijven, doch als later maar niet de prijs van het achterste gedeelte opge dreven moet worden, om de exploita tiekosten te dekken, f 1.50 per M2 acht spr. een buitengewoon billijken prijs. Hij had liever meer inzicht gehad in de grondpolitiek, die B. en W. denken te voeren. Het achterste gedeelte is voor kleinere portemonnaie's bestemd, als B. en W. overtuigd zijn, dat daar voor de prijs niet opgedreven behoeft te worden, kan spr. zich wel met het voorstel van B. en W. vereenigen. De heer v. Straten meent, dat dit niet vooruit is te zeggen, de vraag is hoe zal zich het bouwen ontwikkelen. Nu is er een begin, het kan echter best zijn, dat het daarbij blijft, doch het is evengoed mogelijk, dat later nog grond te kort blijkt te zijn. De heer v. 'tSant is van gevoelen, dat, indien mogelijk, met de berekening van den prijs er op wordt gelet, dat het voorste gedeelte grootere waarde heeft dan het achterste. De prijs van aan koop der grond, met de kosten van het in orde brengen, komt neer op f 1.10 per M2, daarom hebben B. en W. een prijs gesteld van f 1.50. Vooral ook om dat zij meenen, dat deze in het begin niet te hoog moet worden opge voerd. Hij die begint met er woningen te bouwen, neemt daarmede ook risi co op zich. Voor hen die later komen, is de risico niet zoo groot meer. Moet weer tot werkverschaffing worden over gegaan en daardoor het geheele ter rein in orde worden gemaakt, dan kan men precies berekenen, wat de grond moet kosten, blijkt het dat hij dan hooger moet zijn, dan kan de prijs ook hooger worden gesteld. De heer Kramer vraagt of het de bedoeling is, dat een zeker aantal M2 moet worden genomen. De Voorzitter antwoordt, dat de per- ceelen genomen moeten worden, zooals ze geprojecteerd zijn. Er is een aan vrager geweest, die het dubbele wilde voor een grooten tuin, doch B. en W. nebben gezegd, dat dit niet ging. ln den grondprijs van B. en W. is geen rekening gehouden met een eventueel stratenplan, ook niet met het denk beeld, e en weg door te trekken naar het Kerkeneind. Spr. acht het daarom wel goed;, de prijs iets te verhoogen en te brengen voor deze drie wonin gen op f 2.per M2. Mocht blijken, dat dit nog te laag is, dan kan de prijs voor latere aanvragen nog verhoogd worden. Spr. gelooft niet, dat de aan vrager het plan, dat hij heeft, zal la ten afstuiten op die 50 ct. verhooging per M2. De heer v. Driel acht de prijs van f 1.50 per M2 ook laag, met een prijs van 12.kan spr. zich echter voor deze eerste aanvrage ook wel vereeni- gin. Met algemeene stemmen wordt de prijs hierop vastgesteld op f 2.per M2. Goedkeuring door Ged. St. van het raadsbesluit tot wijziging dergemeen- tebegrooting 1931. Nota van aanmerkingen van hetzelf de college, gevallen op de gemeente rekening" 1932. Deze nota heeft met het antwoord van B. en W. bij de stukken ter visie gelegen. Alle aanmerkingen zijn slechts van administratieven aard, de raad gaat accoord mét het door B. en W. opge stelde antwoord. Verder verlangen Ged. St. in ver band hiermede, wijziging der gemeen- tebegrooting 1931. Deze wijziging is (eveneens van administratieven aard. Ook hiertoe wordt met algemeene stemmen besloten. De Voorzitter zegt, dat de Woning wet is gewijzigd en in verband daar mede voor 19 November de bestaande verordening moet worden aangevuld met een bepaling, waarin het beroep door belanghebbenden bij den raad, op een beslissing van B. en W., inzake bouwvergunningen, wordt geregeld. Op voorstel van B. en W. wordt de betreffende bepaling opgenomen. Schrijven van de Gezondheidscom missie te Heusden, waarin wordt aan gedrongen de woning van G. L. v. Dru- nen bij den Tol, onbewoonbaar te ver klaren, aangezien deze woning onge schikt is vöor bewoning en ook niet geschikt te maken is. Op voorstel van B. en W. wordt de woning onbewoonbaar verklaard. In verband hiermede stellen B. en W. voor, deze woning aan te koopen voor f 600.de woning of te bre ken en er een dubbele woning te doen bouwen, waarvoor de kosten geraamd worden op f3400.De oppervlakte van het perceeltje bedraagt 350 M2, de vraagprijs bedraagt f675. De heer v. Driel vindt dit bedrag veel te hoog, ook het bedrag van 1600.zooals B. en W. voorstellen, is te hoog. Men moet niet vergeten, dat het alleen voor de grond is en er valt nogal wat aan op te knappen eer hij geschikt is om er op te gaan bou wen. Spr. acht met f 500.ruim be taald. De heer v. 'tSant merkt op, dat de eigenaar een bod heeft van f725. gaat dat door, dan wordt de woning wat op gerepareerd. De heer Gulden heeft met verbazing het voorstel van B. en W. vernomen. Spr. acht het punt voor uitbreding van woningruimte in de gemeente, zeer on geschikt, daarbij acht hij de prijs van t 500.ook te hoog. Waarom wil men daar twee woningen gaan bouwen, heeft men hier voor het gemeentehuis niet een schitterend object voor volkshuis vesting, als de gemeente wil bouwen, laat ze het dan hier doen, spr. voelt meer voor centraliseeren. De heer v. Straten begrijpt de heer Gulden niet, indertijd was hij er voor, dat de gemeente, als er terrein te krij gen was, aan de Kille zou hebben gaan bouwen. De Voorzitter acht een plattelands gemeente niet geschikt om veel te cen traliseeren. De hee,r v. d. Stelt meent, dat er misschien wel gedeelten in de gemeen te zijn, waqi woning-tekort bestaat, maar dit is toch zekejr wel het geval aan de Tol. De heer v. Straten merkt op, dat de gemeente de woningen ook daar zoo kwijt is. De heer v. Arkel vraagt of bij de be grooting, die door den bouwkundige is gemaakt, ook de kosten voor het bouwrijp maken van het terrein be grepen is. De Voorzitter antwoordt ontkennend. De heeren v. Straten en v. 'tSant zouden het voorstel aan willen houden. De heer Gulden acht dit overbodig. De Voorzitteir zal dan het voorstel van den heer v. Driel, om voor het terrein een bedrag van f500.te be talen, in omvraag brengen. Tegerr dit voorstel stemmen de heeren v. Ros malen, Gulden, Kramer, v. Andel, de Boon en v. d. Stelt, zoodat het is ver worpen, alleen de heeren v. 'tSant, v. Driel en v. Straten stemmen voor. Besloten wordt hierop niet tot aan koop over te gaan. Verzoek van het gemeentebestuur van Aarle-Rixtel, om adhaesie te wi'len be tuigen aan zijn adres aan de regeering, inzake snelheidswedstrijden. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten adhaesie te betuigen. Voorstel van B. en W. tot aankoop woning O. Walraven aan de Kille, door het Burgerlijk Armbestuur. De Voorzitter zegt, dat B. en W. overleg hebben gepleegd met het Bur gerlijk Armbestuur. Spr. noemt het een moeilijk geval, men heeft op dit ge bied reeds ondervinding opgedaan met Versteeg, die minder aangenaam is. Men komt evenwel voor de noodza kelijkheid, dat voor v. Anrooij en Co- lijn huisvesting gezocht zal moeten wor den. B. en W. meenden, dat daarvoor de beste oplossing is, dat de woning, die voor f700.te koop is, wordt aan gekocht. Bij deze f 700.komen dan nog de deurwaarderskosten. De heer Gulden betreurt ernstig de omstandigheid waarin de menschen ver- keeren, doch tot zijn spijt kan hij niet meegaan met het idee van B. en W., om voor het Burg. Armbest. deze wo ning aan te koopen. Het is een krot, dat in aanmerking komt om onbewoon baar verklaard te worden. Spr. zou er meer voor voelen, om als er een -.-f BRENGEN U GELUK PEILKAART SERIE B No. 1205 (A. A. VAN VUGT, Hank) NV v.h M RAVENSWAAY ZONEN GORINCHEM. geschikte plaats te krijgen was, een paar nette woningen te bouwen, als daaraan behoefte besrtaat, kon men de menschen naar hier krijgen, dan was hem dit nog wel zoo lief. Koopt men deze woning aan, dan komt men in het bezit van een krot, waar een fat soenlijk varken zijn pooten nog niet in zet. Daar f800.voor uit te ge ven acht spr. niet gemotiveerd, men moet het niet in die richting zoeken. Kan de woning niet gehuurd worden? Slot in het volgend nummer. INmttsHijk Nieuw* NOVEMBER, AANBIEDING I JAPONNEN bij BAHLMANN GORINCHEM. Zie speciale étalage. HEUSDEN. Naast den spek- en vleesch- oorlog is thans ook een broodoorlog uitgebroken. Aangezien in deze ge meente ook Belgisch brood wordt ingevoerd, hebben de bakkers het i brood van 4 tot 6 cent verlaagd. De verloting ten bate der '„Heusdensche Fanfare" zal plaats hebben op Donderdag 26 Nov. des 's avonjds 8 uur in Hotel „Central" (Chr. Timmermans) alhier. Ongeveer 10 prachtige prijzen ziin beschikbaar gesteld. Hoofdprijs een gouden dames- of heerenhorloge. Loten zijn nog te verkrijgen bii het bestuur van de fanfare, a 25 cent per lot. Van de scheepswerf der fir ma de Haan Oerlemans alhier, werd met goed gevolg te water ge laten het stalen motorschip genaamd „Hubert Caroline" voor Belgische re kening. Dit motorschip is omgebouwd van sleep- tot motorschip met kruiserhek en voorzien van een 44 P.K. Krom hout-motor, type 2 M. 1 De afmetingen zijn: lang 38,50 meter; breed 5,00 meter; hol 2,15 meter en meet c.a. 310 ton. Ook is op dit motorschip aange bracht een salonroef, welke naar de eischen des tijds ingericht is. Dezer dagen werd bekend ge maakt het critisch verslag van het j.l. te Utrecht gehouden concours, waaraan ook de „Heusdensche Fan fare" deelnam. Daar het voorzeker velen zal interesseeren te vernernen. hoe de beoordeeling door de jury was, ontleenen wij aan dit verslag het navolgende De „Fleusdensche Fanfare" speelt alsverplicht nummer „De Slui- erdans" van P. F. van Óverbeeke met mooien klank in goed tempo en zeer verzorgd van techniek1. De j opvatting verdient lof. Het trio met j de duidelijke figuratie mag in 't bij- zonder geprezen worden, 't Spel is artistiek en ook in de herhaling ko men de nuances er goed uit. In de 13e en 14e maat van het trio werd in de trompetpartij de kwart met punt te kort geblazen. De eerste 2 maten van het Coda moeten onder één boog gespeeld worden. 't Vrije nummer „Fleurs de Nice". Jac. Martin werd weder ferm ib- gezet. In de reprise van D waren de zestienden niet gelijk de piston kan v? i.y r - i- A-A f.. Fa V' 1 Grootste voorraad in gemaakte 1 5.75 g - 4.75 c D 51 - 4.75 - 2.75 l .2 CC JJ 1 1 4a - 1.— s indien U bij ons voor een bedrag boven f 20,aan kleeding besteedt. zz: Ook voor uw medereiziger (kijker) worden de reiskosten vergoed ZZ te GORCUM - -4 yy 'v"; -V-PU- ri.; y r- 'v ':VV V door het gebruik van LE1TERS-KOFFIE GROEN! Bij elk half pond LetterskofQe Groen twee extra Cadeaus Bonnen, welke geheel apart kunnen worden opgespaard. Tijdelijk verstrekken wij bij elk ons Letters-Cacao een aardig stukje speelgoed en bij elk pond LETTERS-MARGARINE een prachtige kleurplaat met bijbehoorende verf en penceel, voor een te houden kleurwedstrijd. Vraagt Uw winkelier 1 Donderdagavond 19 Nov. a s. hoopt Ds. Kloots alhier, des avonds om 7 uur in de Ned. Herv. Kerk een dankuur te houden voor het gewas. WINTERJASSEN vanaf ULSTERS MOTORJEKKERS KINDERJASSEN BROEKEN BERGEIJK de St-Maartensmarkten De REIS kost U niets, STUFKENS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2