gedurende de maand November tegen Pondenkoers. HEEREN- en KINDERKLEEDING. Ziet onze Etalages. Laat deze gelegenheid niet voorbijgaan en koopt thans onze degelijke B1SCHOFF - GORINCHEM. Dat wil zeggen dat onze prijzen tijdens deze aanbieding circa 2O°|0 beneden de werkelijke waarde zijn, Waren onze prijzen in het begin van dit seizoen reeds bizonder laag berekend, wat wij U thans aanbieden, SLAAT ALLES- De Novembermaand 1931 moet een record maand worden. Plaatselijk Nieuws. De overval op de Boerenleenbank te Schipluiden. De overval op de Boerenleenbank te Schipluiden, waarbij Zaterdagavond drie mannen kans gezien hebben een be drag van f 10.000 buit te maken, is door samenwerking van de politie te Delft, de Rotterdamsche Centrale Recherche en voor een gedeelte ook de recherche te Amsterdam, tot een plotselinge op lossing gekomen. Reeds Maandagavond kreeg de Cen trale Recherche te Rotterdam een spoor te pakken, dat leidde na£?r 'een café in de binnenstad. Hier werd een huis zoeking verricht met het resultaat, dat gevonden werden 9 bankbilejtten van 1300 en 29 bankbiljetten van 1100, te zamen dus een bedrag van f5.600. Bij verhoor van den caféhouder bleek al spoedig, dat dit geld Zaterdagavond laat in bewaring was gegeven door een zekere J. J. M. D., oud 32 jaar, bijgenaamd Martin en door een lan gen man met een bril op. Dezen waren tegen half twaalf met „mottige Rinus" (de 39-jarige M. S.) en twee vrouwen in het café gekomen en de caféhouder had gezien, dat een belangrijk bedrag aan geld werd verdeeld. Met deze aanwijzingen toog de Cen trale Recherche ten onderzoek en het gelukte op Dinsdagmorgen aan twee rechercheurs op het verschaftesignale- ment op den Schiedamschedijk aan te houden den 27-jarigen machinalen hout bewerker J. van L. Dit bleek te zijn de z.g. lange man met den bril op. Van L. werd aan een scherp verhoor onderworpen, maar ontkende hardnek kig iets met den overval uitstaande te hebben. Niettemin werd hij in verzekering gesteld en den volgenden morgen met den caféhouder en een bezoeker, die dien avond in het café aanwezig was, geconfronteerd. Hierbij werd Van L. pertinent herkend als één van de man nen, die geld in bewaring hadden ge geven. Toen bij een nader verhoor Van L. het geld werd getoond, bekende hij aan den overval te Schipluiden mede plichtig te zijn geweest. Men kwam er al gauw achter, dat de beide anderen in Amsterdam ver blijf moesten houden en het gelukte "Woensdagmiddag aan eenige recher cheurs van de centrale recherche in samenwerking met de recherche in een pand aan de O.Z. Voorburgwal te Am sterdam, Martin D. en Martha B. te ar resteeren. Zij zullen naar Rotterdam worden Overgebracht. Uit een nader ingesteld onderzoek is tevens gebleken, dat „Martin" onder weg zijn pet heeft verloren, terwijl de gevonden garbardine regenjas vermoe delijk van „mottige Rinus" is. Zoo is dan deze geruchtmakende over val door het fraaie speurwerk van de recherche te Delft, Rotterdam en Am sterdam tot een goede oplossing geko men. Alleen is „mottige Rinus" nog voortvluchtig. Zoowel Van L. als „Martin" zijn goede bekenden van politie en justi ie. Van L. is in Juli j.l. uit de gevangenis ontslagen na een vonnis van negen maanden wegens diefstal, terwijl „Mar tin" reeds twee vonnissen heeft opge knapt n.l. één jaar wegens diefstal in vereeniging. CORRESPONDENTIE Hierbij deelen wij mede, dat adver- tentie's al wordt het bedrag daarbij ook overgemaakt en al blijkt de inhoud nog zoo onschuldig niet meer ge plaatst worden, als niet tevens de naam van den inzender wordt meegedeeld. Het Raadsverslag der gemeente Dussen moet wegens plaatsgebrek tot ons volgend nummer overstaan. (De Redactie). ALMKERK. Bij de Herv. kerk alhier, is door den kerkraad toezegging van beroep uitgebracht op Ds. Lekker- kerker van Bennebroek. CAPELLE. In de plaats van den heer J. Vos is tot secretaris van de afd. Sprang Capelle van den Chr. Be sturenbond benoemd de heer J. W. Genuït. Tot onderwijzer aan de Chr. school aan de Loonschendijk is be noemd, de heer v. Leeuwen te Gouds waard. J.l. Woinsdagmiddag werd in de Grootestraat alhier, Mej. S., die daar per rijwiel was, aangereden door een auto met het noodlottig gevolg, dat zij zich onder geneeskundige be handeling van Dr. K. moest stellen. iHet biljarttournooi, dat gege ven wordt door de biljartvereeni- ging V. B. C., gevestigd in het café van den heer J. Treffers aan het Bruggetje, is j.l. Zaterdag' begonnen. Het 2e vijftal van de biljartvereeni- ging „Volhouden" uit Sprang opende onder groote belangstelling dit tour- mooi. De uitslag is: „Volhouden", Sprang 75 beurten. 145 punten gemiddeld 1,9 hoogste serie, J. Krol, 9 punten. V.B.C., Vrijhoeve Capelle, 75 beurten, 152 punten, gemiddeld 2 hoogste serie, J. Treffers, 16 pun ten. Seriespel A. de Jong, „Volhouden" 19 punten. Barakspel, H. Maaijers, „Volhou den", 82 punten. GIESSEN. De 1.1. Zondag zendingscollec te van de Herv. zendingsvereeniging. heeft ruim f 23.opgebracht. KAATSHEUVEL. Reeds een viertal dagen trok het de aandacht van de politie dat een drietal jongelui genaamd L. 27 jaar oud, V. 17 jaar en Sn. 24 jaar waarvan twee buiten werk, wijl zij gewond in het bedrijf van de On gevallenwet trokken, een leventje van pleizier leidden. Het drietal maak<- te goede sier, tufte met een pracht- auto uit de garage van Van D. uit Waalwijk in de omgeving stad en dorp af, dronk champagne, trakteer den zich op fijpe sigaartjes en bier tjes, kleedde zich als bon-monsieur en dat terwijl honderden mede-arbei ders in nood verkeeren, en dag in dag uit en file kunnen gaan staan om als werkloos te teekenen en daar door een poover centje te trekken, amper genoeg om in de grootste be hoeften van het gezin te voorzien. De uitkeeringen van de ongevallen wet zijn nu niet zoo royaal, dat het niet iedereen op moest vallen, dat hier andere bronnen van inkomsten moesten aanwezig zijn, die de heeren in staat stelden op zoo'n ruimen voet te leven. Dat onze actieve inspecteur van politie de WeleG. heer J. C. F. van Helsland een der eerste was, wien de gedragingen van de snuiters, stof tot denken en onderzoek gaf, laat zich verbaren. Aandachtig werden de gangen van de heeren nagespeurd, wat leidde tot de ontdekking, dat zij bil avond nu en dan een bezoek' brachten bii den alleenwonenden B., oud 71 jaren op de Regtvaart alhier. Avond aan avond werd in het ge heim gepost in de omgeving oor- j spronkelijk echter zonder resultaat. Door nauwkeurige recherche was vast komen te staan, dat C. L. 's avonds meerdermalen bij B. ver scheen en dat omwonenden uit opge vangen woorden konden vermoeden dat hier iets gebeurde, wat niet in or de was. Toen eenige dagen later B. zich bij den agent ,'v. politie van' den Dungen vervoegde om werk, viel het dezen niet moeilijk, van hem te weten te komen, dat hii door enkele personen tot voor een bedrag van pl.m. f 700 was afgezet. B. deelde tevens mede, dat de bezoeken mee stal 's avonds geschiedden en de be wuste personen zich uitgaven als man nen die met de politie te maken had den. Op 9 November ongeveer 6 uur des avonds had zich agent van den Dungen wederom verdekt in de wo ning van B. opgesteld. Genoemde L. verscheen en agent van den D. kon uit het gesprek gevoerd tusschen B. en L. opmaken, dat hier op zeer geraffineerde wijze van den angst v. B. gebruik gemaakt was om hem geld af te persen. Toen L. op het punt was zich te verwijderen kwam agent v. d. D. voor den dag en arresteerde den jongen man, die bii fouilleering bleek gewapend te zijn met een geladen revolver (cylinder) en groot model knipmes. L. werd naar het politiebureau gevoerd waar binnen korten tijd ook genoemde V. en Sn. werden binnengevoerd. Uit het gehouden onderzoek is geble ken, dat het drietal, afzonderlijk of in vereeniging op meerdere tijdstip pen gelegen tusschen 15 October en November bij B. is geweest en hem met bedreiging van aangifte van niet te noemen nandelingen waarvan in middels gebleken is deze slechts als gefingeerde fantasie bestonden geld hebben afgeperst tot een bedrag van ongeveer f 700. Terwijl een der jongeheeren spe ciaal voorgaf als zou met geld alles nog te redden zijn en daardoor her haalde malen bedragen wist los te maken, kwam' V. bij B. binnen zich uitgevende als zoon van den inspec teur van politie om op die manier zijn -slag te slaan. Sn. meldde zich later aan als een controleur die alleen met een bedrag aan geld kon voorkomen, dat onmid dellijke arrestatie bleef uitgesloten. Op deze wijze had B. achtereen volgens zijn boekje op de Rijkspost spaarbank leeggehaald, terwijl hij de laatste bedragen van f 50 en f 200 opnam bij zijn notaris M. te Sprang Capelle. De heeren hebben voor den insp. van pol. na voorgeleid te zijn voor den burgemeester der gemeente een volledige bekentenis afgelegd, en zijn Woensdagmorgen op transport naar den Bosch gesteld. Een woord van hulde voor het kranig optreden van Inspecteur van Helsland en zijn agen ten, is hier niet misplaatst. (Huisgezin.) NEDERHEMERT. Onder groote belangstelling werd Dinsdagavond het nieuwe repetitielokaal der Muziekvereen. „Concordia" ingewijd Tot Poldermeester werd op de voordracht gekozen No. 1. G. de Gaaij. No. 2. Jan Smits. No. 3. J. Slegh. Bij de op het eiland gehouden drijfjacht werden 43 hazen en 3 patrijzen geschoten. NIEUWENDIJK. Bij den landbouwer J. Snoek werden deze week 6 schapen vermist. Drie heeft men -later weer levend terug gevonden de andere drie schapen heeft men later doodgebeten aangetroffen. Ver moedelijk heeft dit een hond gedaan. Het zoontje van A. v. d. S. wilde dezer dagen over het hek van de Coöp Zuivelfabruik klauteren. Ongelukkigerwijs gleed hij uit en kreeg daardoor een spijl van dat hek door zijn been. De hulp van Dr. de Vries werd ingeroepen deze nam de knaap mede naar Almkerk en heeft hem daar verbonden. Voorwaar een leering voor onze jeugd. De eieren werden deze week ver handeld tegen prijzen van 8 tot 8J cent per stuk. De aanvoer was weinig. Woensdag 18 November a.s. zal de Geref. J. V. „De Zaaier" een jubileum vergadering houden in het Instituut. Aanvang 7 uur. SPRANG. De echtgenoote van den land bouwer C. v. B., had het ongeluk te vallen, waardoor zij haar arm brak. Dr. W. verleende geneeskundge hulp. Onder leiding van de heer Langendoen uit Zevenbergen werd in de zaal van de Chr. volksbond een propaganda vergadering gehou den, om te komen tot oprichting van een A. R. J. A. Na opening werd doel en strekking van den bond der A. R. J. A. clubs, door den heer v. d. Berg uit 's Gravendeel nader toegelicht Na deze toelichting werden door Ds. Fokkema en enkele andere vragen gesteld die door den spreker wer den beantwoordt. Staande de verga dering werd een club opgericht en een voorloopig bestuur benoemd. Ds. Fokkema trad ook als lid toe. UITWIJK. Woensdag 18 Nov. 's avonds half zeven wordt in de Herv. kerk alhier een dankstond gehouden voor het gewas, waarin hoopt voor te gaan Ds. Hooykaas. WERKENDAM. Woensdag 11 Nov. j.l. des nam. hield de Gem. zangvereen. U. D.I. in de Nutszaal voor een talrijk aanwezig publiek, een uitvoering in de Nutzaal. Het uitvoerige program ma werd vlot afgewerkt. Den avond werd gesloten met een gezellig bal. Door onbekende oorzaak ont stond een flinke schoorsteenbrand bij den heer L. v. Elzelingen aan het z.g.n. gasfabriek. Toen men het bemerkte, stond reeds de geheele omgeving in een dreigde, was niet denkbeeldig, aan- dichte rookwolk. Het gevaar, dat gezien de omgeving ook' dicht be bouwd is en vlak in de nabijheid een groote timmermans- en meubelwerk plaats is gevestigd. Gelukkig wist men het spoedig te dooven, waar door verdere onheilen werden voor komen. Zondag 15 Nov. a.s. hoopt de Eerw. heer Jac. Jonker alhier, cand. bij de Geref. kerken, zijn in trede te doen te Zuidbroek (Gr.), na des voorm. bevestigd te zijn door zijn vader, de WelEerw. heer Ds. Jonker alhier. Zaterdagmiddag drie uur ne derlaagwedstrijd op het terrein aan den Bandijk van de voetbalvereeni- ging „W.V.V.II" en „ExcelsiorI" van Woudrichem. De gehouden Bazar ten bate van het Geb. v. Chr. Belangen, heeft netto opgebracht ruim f 600, het bru to bedrag was plm. fiioo. Donderdag 19 Nov. a.s. hoopt de Geref. Jonge Meisjesvereeni- ging „Dient den Heere", haar jaar feest te houden in het gebouw van Chr. Belangen. Het is een flink pro gramma voor dezen avond. O.m. ver meld het een Reciteerwedstrijd en een Tableau. Het nieuwe bestuur deze vereeni ging is als volgt samengesteld ie secretaris M. de Koster en 2e Fr. Ippelie penningmeester J. v. Bercum en 2e C. Brienen ie biblio thecaris en 2e E. Oord. WASPIK. In de gehouden vergadering van de R. K. Middenstandsvereen. werd besloten de winkelweek te doen houden van Zaterdag 21 tot en met Zaterdag 28 November a.s. De of- ficieele opening zal geschieden ten gemeentehuize des namiddags 3 uur. waarna door de harmonie „Volks vlijt en Volksvermaak" een muzikale wandeling door de gemeente zal wor den gemaakt. De groote verloting zal plaats heb ben op Zondag 29 November in de harmoniefzaal. VERKOOPEN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 4