Tweede Blad No. 5175 Vrijdag 13 Nov voor het Land van Heusden en Altena de Langstraat en de Sommelerwaard Plaatselijk Meiiws. wij h KOOPEN geven in de zaal van den heer U. E. v. Dongen. Bij deze gelegenheid zal o.m. worden ten gehoore gebracht Let cummer, waarmede 29 Aug. 1.1. werd deelgenomen aan het Natio naal "concours te Utrecht, alsmede Ko en aus dem Süden (Holl. tekst), wals van Tohan Strauss. Het komi- mhche gedeelte van dezen avond zal door eenige werkende leden worden verzorgd. Geboren: Norberta M., d. van G. Piron en van A. L. v.. Diem. Over 4e maand October. Geboren: Antje, d. van J. v. Rooij en van A. Biesheuvel; Wip helmina, d. van W. Sterrenburg en van P. den DekkerArie, z. vjan G. Pruisen en van J. Verhoeven Johanna A., d. van J. A. Geerts Bastiaan, z. van K. Koekkoek en van C. M. RoubosMaria, d. van C. M. van Vugt en van M. van Wijk' Dirkje, d. van G. de Ruiter en van C. A. de JongWilie, d. van *P. Verhoeven en van J. de Graaft; Geertrui A., d. van J. Buchner |en van A. NicuwenhuizenAntonie, z. van P. A. de Ridder en van W. de BieLeentje, d. van S. Verlee en van A. de Joode. Ondertrouwd: J. H. Koek koek, 31 j., met H. C. Verschoor. 24 j. G. Pullen, 40 j., met E. Heij1- stek, 33 j. W. Dolieslager, 24 j., met M. van der Stelt, 28 j. Getrouwd: L. in 't Veld, 27 j., met W. Duijzer, 23 j. Overleden: G. Groeneveld, 38 j.A. Sterkenburg, 54 j., echtge noot van J. G. van den Assem P. Vink, 66 j., weduwe van R. 'van D runen. Over de maand October. Geboren: Pieternella, d. van D. J. de Vries en A. van Willigen G err it J., z. van J. W. Duijzer en C. de Vries. Levenloos aangegeven een. Overleden: IJ. van de We tering, 60 j., echtgenoote van W. van Daalen. Over de maand October. Geboren: Macbiel A., z. van M. vau der Stelt en E. Langenberg Leendert, z. van M. de Jongjh en! A. J. Kieboom Bertha J., d. van H. Struik en J. E. KraaieveldSijke. d. van H. A. van Wijgerden en G. van de Werken Dirk C.. z. van A. G. Pellikaan en J. W. van Beest. Getrouwd: den Hollander, 38 j., met H. Lenten, 23 j. Ondertrouwd: L. J. Sack. 34 j., met A. Groenenbergh, 30 j. A. A. Visbeen, 22 j., met H. van der Schuit, 24 j. A. van Werd, 23 j.. met A, van den Berg, 22 j. Over de maand October. Geboren: Cornelia S., d. van J. A. Verheij en G. C. Biesheuvel. Levenloos aangegeven een. Gtrouwd: W. J. van Kuijk, 32 j., met J. C. de Weerd, 22 j. Overleden: E. M. Smits, 68 j.,* echtgenoot van E, van Genderen. Over de maand October. Geboren: Heiltje M., d. van A. van Ravenhorst en D. Kuijntjes Willemina M., d. van J. van de Werken en L. J. Rooijtens. Getrouwd: J. Biesheuvel, 20 j., met D. van de Laar, 24 j. Overleden: A. Schouwen burg, 86 j., weduwe van A. Schaap W. van Driel, 24 j. J. E. Bok, 65 j., echtgenoote van W. Groene veld. Over de maand October. Geboren: Pieternella W. M., d. van J. C. v. d. Schans en G. Co'ijnMaria, d. van M. Paans en J. Fri,ngs; Johanna, d. van W. J. v. Widigembu; g en PI. Kistemaker Anna G., d. van A. J. Verhoeven en J. J. B'ankersMargaretha A., d. van J. Ph. de Roon en S. Bo- gersLena A. M., d. viah E. Gei let en C. A. Muller; Hendrika d. v. H. Mouthaan en A. Blom Ma ria, d. van A. Snijders 'en A. de Bie Abraham, z. van G. v. Dongen en J. KoningsGerrit, z. van G. v Dongen en J. Konings. Getrouwd: R. Siebssma, 23 j. met A. T. v. Esch, 21 i. W. T. Ru:tL ters. 22 j., met G. Rosenbrand, 21 j.J. Schipper, 30 j., met E. J. Vos. 25 j. G. v. Beek, 22 j., met M. A.' v. d. Schans, 23 j. Overleden: G. de Bruijn, 53 j., weduwe v. P. Paans: C. v. Tiij- borgb, 5 mnd.M. Waarts, 84 j., echtgenoot v. A. Westerveld. Over de maand October. Geboren: Petrus H., z. van A. \an Kuijk en M. M. Matexjsen Hen drika A., d. van J. Klootwijk enj J. J. KuijtenJohannes A., z. van P. J. Langermans en M. A. Oome Petronella C. d. van J. C. van de Ven en A. Pols. Getrouwd: S. P. C. van Don gen, 30 j., met L. M. Smits. 26 j. Overleden: J. M. Brokx, 78 j.A. van Daal, 78 j. J. A. Lan germans, 17 dagen. Over de maand October. Geboren: Arie z. van H. Paans en D. W. HolsterCornelia A., d. van J. Holster en W. J. Broer Bastiaan, z. van A. v. Berchum en J. M. de RuijterJuriana, d. van J. A. Sterkenburg en P. Millenaar Jet ty d. van L. v. d. Wiel en W. Tim/- mermansMaaike d. van J. G. v. Oord en A. C. v. d. HeuvelAntou nie, z. van A. Schram en 1 J. A. KieboomArnoldina G. A., d. van P. Schoon en P. v. d. Werken Hen drik C., z. van F. A. v. Zanten en J. C. P. Cornet; Teunis J., z. van J. Schaddelee en A. de Keijzer. Ondertrouwd: C. A. de Keij zer, 26 j., met J. M. Vorthoren, 23 j.H. W. Paans, 22 j. met M. M.' Ippel, 20 j.W. J. v. d. Assem, 32 j., met H. A. v. Hassent, 23 jaar. Getrouwd: J. PI. Meerburg. 23 j., met C. S. Rijkers, 22 i. Overleden: C. v. d. Linden, echtgenoot van A. F. Klop, 47 j. G. Ippel, 52 jr. weduwe v. B. Bras. Gorgel zonder glas en water gorgel droog Hierna bleef men nog eenigen tijd onder muziek en zang, terwijl ook de inwendige mensch niet vergeten werd, in gezellig samen zijn bijeen. Het is te hopen, dat vele nieuwe leden zich bij deze gunstig bekend staande vereeniging zullen aansluiten. We kunnen gerust zeggen, dat dit de wensch is van het kunstminnend publiek van Capelle en omgeving. In den loop der volgende maand wordt de eerste winteruitvoering ge- A. J. DEN HOET daar slagen we altijd goed. A- J. den Koet Aalburg. BEHOORENDE BIJ HET flkuwsbl IXGEZO\I>E\ Voornifgang in de Ktnderaitzendirg. De groei van het Centraal Genootschap voor Kinderheistellings- en V'acantiekolo nies houdt onverminderd aan. Dit jaar zijn tot en met 31 October rond 26700 verpleegdagen meer geboekt dan in dezelfde periode in 1930 en het lijkt er veel op, of de inderdaad verbijs terende vooruitgang van 30 duizend dagen wordt op 31 December a.s. bereikt. Het totaal aantal dagen wordt dan meer dan 278.000 in een jaar, het vierde honderd duizendtal komt in 't zicht. Dit aantal kon bereikt worden zonder vermeerdering van tehuizen door de da gelijks stijgende belangstelling voor de win terver pleging. Ook schijnt het, dat in de uitzendende afdeelingen werkkracht en arbeidslust in dezelfde verhoudingen vermeerderen als de finantieele moeilijkheden zwaarder worden. Hoe dan ook, het zwakke kind lijdt nog geen schade en het Centraal Ge nootschap geeft een frisch beeld van groei en bloei in deze duistere dagen. A. C. BOS. Egmond aan Zee, 7 Nov. 1931. WOUDlUCllEM. De uitslag van de stemming voor 16 leden van het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk, gehouden op Vrijdag 6 Nov. 1.1.is als volgt De DADER van den moord op Notaris Courech-Staal tè Goikum, heeft een bekenteris a'gelegd, Te drukte -jj voor het huis waar de misdaad plaats vond. Inzet De Amsterdam: che poliitiedeskundige dr. van Ledden Hulschebosch begeeft zich in het huis. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Geachte Redactie, Gaarne eenige plaatsruimte in Uw blad, waarvoor bij voorbaat mijn vriendelijken dank. Het raadsverslag der gemeente Eethen lezende, gehouden 3 Nov. j.lis het mij gebleken, het gewenscht zou zijn, dat het verslag, eenige ophelderingen mijner- zijdsch er aan toe te voegen, tot betere inzichten zal leiden. Bij de rondvraag n.l. heeft onderge- teekende aldus beweerd„dat het mij opgevallen is aan de hand van het for muliergebed en welk gebed door B. en W. gehuldigd wordt, waar staat, „opdat een ieder zijn dagelijksch brood met eere moge genieten", enz., dat een verzoek van Ged. Staten om 2 dagen aan te wijzen, wanneer de burgemeester te spreken zal zijn dit niet klopt met de principieele gevoelens van B. en W. jegens het gebed en het genomen besluit." Mijn lezing was aldusB. en W. hadden volgens mij, Ged. Staten moeten antwoorden (protesteeren) dat ze daar niet accoord mee konden gaan en dus zeker niet aan den Raad voor mochten leggen, want immers slechts 2 dagen is toch niet dagelijksch, zooals het gebed aangeeftdit geldt toch even zoo goed voor den burgemeester. Dat de Voorzitter hierover geen discussie meer toeliet, zou dit geen bewijs zijn, hij argwaan koes terde, dat ondergeteekende aan zou toonen, het gebed een paskwil wordt, nu het dermate door de voorstanders in praktijk gebracht wordt Tenslotte zal men mij verwijten, dat ik in de vergadering van 15 Oct. vóór stemde inzake deze twee dagen kwestie, maar hierop moet ik antwoorden, dat dit ten eerste als protest tegen gebed in 't algemeen in den raad (zie ook Mattheus 6:7) en me derhalve ook niet van m'n zetel verhef bij de opening der vergade ringen, evenals collega Donken, ons niet schaadt, ten tweede het me vrij koud laat of de burgemeester al dan niet twee dagen voor de ingezetenen te spreken is de uitwoning is een andere kwestie zoolang we nog een burgervader hebben als loontrekkend dienaar, dan in eigen gemeente dit loon verteren l Aldus meer licht op de zaak te hebben doen vallen en eventueele inconsequente gevoelens jegens mijn persoon opgeruimd te hebben (immers, eerst gaat de Raad, waartoe ik ook gerekend word, accoord, en de volgende alinea gaat Van Buuren niet accoord dat stimmt niet) teeken ik Hoogachtend, Uw Dw. E. DE G. VAN BUUREN. Gaarne neem ik aan, dat door den heer Van Buuren gesproken is, als hier boven aangegeven, want de heer Van Buuren zit met den rug naar de pers en sprak daarbij niet luid, zoodat hij heel slecht te volgen was. Verslaggever. Burgerlijken Staml HEUSDEN. VLMKERK. BRAKEL. DE WERKEN EN SLEEUW IJK NEDERHEMERT. POEDEROIJEN. SPRANG-CAPELLE. WASPIK. WERKENDAM. Harkt berichten CAPELLE. Na afloop der wekelijksche repe titie had j.l. Zaterdagavond in het gym nastieklokaal der O. L School in de Kom, de jaarvergadering plaats onzer gemengde zangvereeniging ,,'t Rozenknopje." Door afwezigheid van den voor zitter, de heer W. G. Treffers opende de vice-voorzitter, de heer Adr. M. Ver- heijden, de vergadering en heette de aanwezigen hattelijk welkom. Namens den voorzitter werd de vereeniging de groeten overgebracht, alsmede de beste wenschen voor haar bloei. De plaats vervangende secretaris, de heer J. v d. Hoek, las de notulen der vorige verga dering voor, welke onveranderd werden goedgekeurd, onder dankzegging aan den secretaris, de heer Colet, die in verband met een vergadeiing elders, niet aanwe zig kon zijn. Hierna werd overgegaan tot het nazien der rekening en verant woording van den penningmeester, de heer M. H. van Dongen. Hiertoe werden met a 25, 45 en 65 ets. BREDX, 9 Nov. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 184 stuks vee, t. w. 88 stuks hoornvee, drachtige zeugen en varkens, 96 biggen. Prijzen Kalfvaarzen f 180f260 Kalfkoeien f 225—f 300 Graskalveren f - f Biggen f 6f 10 Per pond geslacht 1e kwal. 2e kwal. Vette vaarzen 3538 3134 Vette koeien 33 —35 3032 Vette stieren Per K.G. levend gewicht: Vette varkens HandelDrachtig vee goede handel, vet vee handel traag. Biggen zeer levendige handel. aangewezen mej. A Kaan en de heer W. M de Bas Deze rekening werd on- veranderd goedgekeurd, sluitend met een klein batig saldo Opgemeikt werd. dat de financieelen toestand veel te wenschen overliet. De kosten, verbonden aan de uitvoeringen, auteursrechten en deelname concours Utrecht, waren zoo hoog opge- loopen, dat de bodem, evenals overal, der schatkist zichtbaar is. Verblijdend was het nochthans, dat de kas niet met een nadeelig saldo sloof. Vermoedelijk zal dit jaar geen uitloting kunnen plaats hebben dei schuldbekentenissen inzake aankoop piano. Een andere reden voor den slechten financieelen toestand moet gezocht worden in het bedanken van een aantal werkende leden in verband met huwelijk, of door vertrek. Hieidoor blij ven de wekelijksche uitgaven boven de inkomsten. De vice-voorzitter drong daar om met klem aan, individueel te werken voor nieuwe werkende leden, liefst degenen die reeds eenig rnuziekonderricht genoten hebben, doch ongeschoolden zijn eveneens welkom. Spreker zou het bejammeren, dat een zoo bekend gemengd koor ter ziele zouden gaan. Aangezien er uit de begunstigers stem men waren opgegaan steeds twee uitvoe ringen te geven, werd er besloten, zoo mogelijk aan dit verlangen te voldoen, terwijl tevens besloten werd, jaarlijks een openlucht uitvoering te geven, beur telings in de Kom en op de Nieuwevaart. Nadat de penningmeester de heeren VV. G. Treffers en Adr M. Verheijden namers de werkende leden dank gebracht had voor alles wat zij in het afgeloopen vereenigingsjaar voor de vereeniging ge daan hadden, sloot de vice-voorzitter met een woord van dank voor de belangstel ling en een opwekking "om de wekelijksche repetities trouw bij te wonen, de verga dering. Lijst A. T. Wijn belt 160 A. Vink Czn. 141 B. Viveen J.Czn. 137 A. C Havelaar 130 P. C. Vink P. de Joode H. v. Straten Jac. Kant W. Killewinger 129 C. Schriek 129 A. Vink Cz. Jr. 139 A T C. Wierckx 141 L. II. Verzijl 124 W. Nieuwen- huizen J. Pippeling A. Schriek 133 139 130 134 124 125 122 Lijst B. D. N. v. Malsum 166 J. A. W. van Puffelen 149 S. H. Bax 140 B. v. Straten Bz. 153 W\ M. Kentie 147 K. Havelaar Jz. 147 C. W. S. van der Nat 140 IJ. M. Kentie 153 P. v. Krieken 147 D. Roomer 162 A. KantJaczn. 144 J. Kant Hzn. 132 F. C. Huyser 133 A C Vink Hzn. 136 H. van Andel 147 C. Vink Wzn. 135 Uitgebracht 303 st., van onw. 3 st., volstrekte meerderheid 151 st. Alzoo gekozen de heeren T. Wijnbelt, D. N. van Malsum, B. van Straten Bzn IJ. M. Kentie en D. Roomer. Voor de herstemming zijn afgevallen de-heeren C. Schriek, L. H. Verzijl, W. Nieuwenhuizen. J. Pippeling en A. Schriek. Woensdag 4 Nov. werd door de School met den Bijbel alhier, een ouderavond gehouden onder leiding van het Hoofd der School, de heer W. G. van den Heetcamp. De kinderen uit de hoogste klassen zongen eenige liederen, terwijl een zeer interessante les in va- derlandsche geschiedenis werd gehouden, welke met schoolplaten werd geïllustreerd. Door de vele aanwezigen werd het werk der leerlingen bezichtigd. Ds. de Bruin sloot den avond met dankzegging. Bij de gehouden najaarskeuring voor springstieren werd afgekeurd de zwartbonte stier van A. B. Holster alhier. Gedurende het tijdvak 30 Oct. tot en met 5 Nov. j.l. werden aan de vischmarkt geen zalmen aangevoerd. Besteed werd voor Brasem 2228 cent. Baars 1218 Bot 1214 Voorn 4— 6 Alles per pond. WAARSCHUWING. In het Algemeen Politieblad waarschuwt de commissaris van politie te Gorcum be langhebbenden geen handel te drijven met den koopman C H. de Man, Vijf- zinnenstraat te Gorcum, alvorens bij hem inlichtingen te hebben ingewonnen. o ONDEUGDELIJKE VULPENHOUDERS. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie van de Centrale Recherche te Rotterdam maakt bekend, dat verschillende personen en combinaties van personen onder allerlei telkens veranderde schoonklinkende na men vrijwel waardelooze vulpenhouders in den handel brengen. Door middel van advertenties en strooibiljetten wordt het publiek in den waan gebracht, dat het gaat om een nieuw merk, dat men bij wijze van reclame voor slechts een deel van den werkelijke waarde snel zou willen invoeren. Alle loffelijke eigen schappen, die men aan een goede vul pen kan stellen, worden daarbij opgesomd. Bij onderzoek is gebleken, dat het hier steeds gaat om een minderwaardig pro duct, dat slechts enkele dubbeltjes waar de heeft, zoodat men daarvoor, ondanks den schijnbaar lagen prijs, nog veel 'te veel betaalt. Van hen, die zoo onverstandig waren op deze aanbiedingen in te gaan, kwamen reeds vele klachten bij de politie binnen. Daar deze reclame vooral wordt gevoerd onder de plattelandsbevolking, wordt ver zocht deze waarschuwing ook in de klei nere dag- en weekbladen over te nemen. RIJWIELEN <4 Naai- of <4 Waschmachine 4 bij Aanbevelend

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 5