Echt en goed J. VAN DER MAADEN's EXPEDITIE Wijk bij Heusden. Spreekuren 10-12 eol-3 volledige voeding voor lijders aan suikerziekte, Bijbels en Kerkboeken Gegolfde Asbestcementplaten, TURFSTROOISEL P. J. SGHETSELAAR P. v. d. VELDEN, Wijk Aalburg Gij zijt er niet bij Stoomwasscherij v|h H. C.TIMMERS DE ZANGER AAN DEN WAND Agent: A. J. BOELEN, Heusden. ANTONIE I C H A E L, VOOR Schuttersgracht Tel, 125 GORINCHEM. BESTELHUIZEN te: prijs is thans 1,10 per M2. A. VERSCHUUR-BAERT plicht als raadslid in het belang der gemeente te spreken zooals ik heb gedaan. Voorzitter. Ik vind het niets hard, als U bewijst wat U raaskalt, over het bekonkelen van gemeente aan gelegenheden. v. Herpt. Ik heb dat niet gezegd. Voorzitter. Het woord wordt niet gebruikt, doch de bedoeling ligt er in. Wethouder Verhoeven meent, dat de zaak als afgedaan beschouwd kan worden, immers de heer v. Herpt heeft gezegd, dat de gemaakte aan merkingen niet in een vergadering van B. en W. zijn behandeld en de Voorzitter geeft toe, dat dit niet is geschied. De Voorzitter merkt op, dat het daar niet over gaat, het gaat er over, dat spreker de zaken met één wet houder zou behandelen voor ze in de vergadering komen. v. Herpt. U hebt zelf gezegd, dat het ambtenarenreglement... Voorzitter. Neen, neen v. Herpt. Laat mij eerst uitspre ken. Voorzitter. Als het niet te lang duurt, het begint vervelend te wor den. De heer v. Herpt zegt, dat hij den indruk heeft gekregen, dat de Voorzitter, toen hi] met wethouder v. Bokhoven, voor de vorige ver gadering begon, heeft geanticham breerd, de ingediende bezwaren heeft besproken. Weth. v. Bokhoven. Dat is niet waar, wij hebben zitten wachten op Verhoeven. Voorzitter. Er waren op dat oogen- blik geen wethouders, het ambtena renreglement is niet ter sprake ge weest, hier zit Secretaris Van Liempt, die er bij was, laat die spreken. v. Herpt. Ik ben blij, dat het niet gebeurd is, doch ik hoop, dat U in 't vervolg ook den schijn zult ver mijden. Ik zag echter gaarne de door mij ingediende bezwaren tegen het ambtenarenreglement in een raads vergadering besproken. Voorzitter. Ik heb daartoe geen plan, wilt U voorstellen doen het reglement te wijzigen, dan wil ik die met alle pleizier behandelen. v. Herpt. Dan hebt U van mij voorstellen in dien zin te wachten. De Voorzitter licht nog toe, dat hij" met wethouder v. Bokhoven, die op dat oogenblik geen wethouder was heeft zitten wachten op den heer Verhoeven deze was evenwel niet zoo als gebruikelijk eerst op de secretarie gekomen, doch rechtstreeks naar de raadszaal gegaan. Spreker en wethouder v. Bokhoven wisten dit niet. Dat de heer v. Herpt echter uit dit feit verdachtmakingen gaat vermoeden, had spreker niet ver wacht, daarvoor was ook geen enke le reden. De heer v. Herpt zegt, dat hij het enkel heeft aangehaald in het belang der gemeente. Spreker is blij, dat de zaak is opgehelderd en dat voor den goeden gang van zaken „die schijn" onjuist is gebleken. Het heeft een oogenblik gedonderd, moge nu aldus spreker de zon weer gaan schijnen. Hoe staat het nu echter met het reglement van orde. Spreker zou er graag een hebben, om te zien of er dingen in staan die hij er graag in zou hebben De Voorzitter zegt, dat er een der gelijk reglement bestaat en de raads leden er een verstrekt zal worden. Het zal evenwel in verband met de gewijzigde gemeentewet wel noodig zijn, in het bestaande reglement wij zigingen te brengen, het is daarom misschien wel goed met een nieuw regie ai ent bij den raad te komen. De gemeentebegrooting wordt hierop met algemeene stemmen vast gesteld als door B. en W. aanger boden. N.l. in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van f 17047,94. Ingekomen stukken Besluit van Ged. Staten, dat de Secretaris iederen dag voor de inge zetenen te spreken zal zijn van 35 uur des namiddags uitgezonderd des Zaterdags, dan van 10 tot 12 uur. Eenzelfde besluit, dat de Burge meester des Maandags en Dinsdag van half vier tot half vijf voor de ingezetenen te spreken zal zijn. Brief van het Ministerie van Wa terstaat waarin wordt meegedeeld, dat de oprit aan den dijk te Bern niet op rijks kosten aangelegd kan worden, wel is men genegen de on derhoudskosten voor rekening van het rijk te nemen als de gemeente zelf den oprit Laat maken, de kos<- ten hiervoor zijn begroot op f 1000. De Voorzitter meent, dat daarvan niets kan komen, de heeren zullen het daarover wel eens zijn. Spreker stelt daarom voor het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. De heer v. Herpt zou hierover nog- eens met Waterstaat willen corres- pondeeren, de aanlegkosten behoeven geen f 1000 te bedragen, deze zul len zeer gering zijn als men met een geladen kar maar af kan rijden is het voldoende. Wethouder Verhoeven zou voor en kele belanghebbenden geen kosten gaan maken, er is een goede oprit. De heer v. d. Broek zou als de kosten werkelijk zoo gering zijn, het belanghebbenden zelf laten doen. De heer v. Herpt zou de kosten door een commissie uit den raad doen opnemen. Eerste belanghebben de is het rijk zelf, het is voo.r de pachters van het rijk in de eerste plaats. Wethouder v. Bokhoven verklaart er zich tegen, daar van gemeen tewege kosten te gaan maken. Wethouder Verhoeven zou het voorstel van den Voorzitter om het schrijven voor kennisgeving aar> te nemen, maar in stemming brengen, ook spreker is er tegen kosten voor *-'Oor de gemeente hiervoor te ma ken. Spreker heeft er geen bezwaar tegen het rijk er op te wijzen, dat zij eerst belanghebbende is. De heer Buijs zegt, dat er een goede oprit bestaat, het gaat er slechts over een paar meter af te snijden, daarvoor kosten voor de ge meente te maken acht spreker on gemotiveerd. De heer v. Herpt merkt op, dat het rijk daar zelf begonnen is met een paar lastige draaien in den weg te verbeteren, nu komen de auto's in groote vaart den weg langs ge reden, komt men nu de oprit op gereden, kan men niet snel genoeg weg en wordt het verkeer in gevaar gebracht, als het departement daar op wordt gewezen en tevens, dat er slechts geringe kosten meegemoeid zijn, gelooft spreker stellig, dat er gevolg aangegeven wordt, in elk ge val als het niet wordt geprobeerd, gebeurt het zeker niet. De Voorzitter brengt het voorstel van den heer Buijs en wethouder Verhoeven om van gemeentewege er geen kosten aan te besteden in om vraag, het wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen. De heeren v. Herpt en J. Verhoe ven stemden tegen. De Voorzitter belooft er met den rijksopzichter nogeens over te zul len spreken en zal dezen naar den hr. v. Herpt verwijzen, dan kan die de zaak uitleggen. Procesverbaal van kasopneming by het Burgerlijk Armbestuur, waaruit blijkt, dat alles in behoorlijke orde is bevonden.. Schrijven van de P.N.E.M., waar in wordt meegedeeld, dat de kosten van het aanbrengen van de twee licht punten voor de straatverlichting f 7 r zullen bedragen. Deze lantaarns zul len geplaatst worden bii Th. de Wilt en bij v. Horen. De hr. v. d. Broek meent, dat vroe ger door de P.N.E.M. is gezegd, dat ieder lichtpunt meer f 18 zou kosten. De Voorzitter merkt op, dat hier een paal bii geplaatst moet worden, doch spreker zal het contract nog eens nazien. De heer Iv. d. Broek vindt het jammer nu er toch een paar licht punten bij komen, dat een paar lam pen die niet goed hangen niet wor den verhangen. zijn Poeders alleen, wanner zij de handteeke ning dragen van den fabrikant A. Mijnbardt. De Voorzitter acht hiertegen als het werkelijk noodig is, geen 'be zwaar. Met algemeene stemmen wordt be sloten de aangegeven lampen te doen aanbrengen. Rekening 1930 en Begrooting 1932 van het Burgerlijk Armbestuur. In afwijking met de gewoonte zou de Voorzitter deze rekening en be grooting in handen van een commis sie van onderzoek willen stellen. Als leden dezer commissie worden aangewezen wethouder Verhoeven en de heer v. d. Broek, die verklaren deze benoeming te willen aannemen. Benoeming lid Burgerlijk Armbe stuur wegens periodieke aftreding van den heer Jac. de Wilt. Met algemeene stemmen worden de aftredende herkozen. De Voorzitter zegt, dat in verband met de nieuwe bepaling van de Wo- ningwet voor 19 November de ver ordening op deze wet gewijzigd moet worden. Het geldt de bepaling, dat de belanghebbende die een weige ring of onder te bezwarende voor waarden een vergunning om te bou wen van B. en W. heeft verkregen binnen 30 dagen bij den raad tegen het besluit van B. en W. in beroep kan komen. Met algemeene stemmen wordt be sloten, deze bepaling in de verorde ning op te nemen. De Voorzitter zegt, dat in de vo rige vergadering is aangehouden de kwestie van de speelplaats, der bij zondere school. Deze is nader door B. en W. onderzocht en een deskun dige is er over geraadpleegd. Naar aanleiding daarvan meent het college den raad te moeten voorstellen, de speelplaats geheel met tegels te doen beleggen en er een effen terrein van te maken, de slechte bestaande te gels door nieuwe te vervangen. Het hekwerk door een muurtje te ver vangen, dat aan den kant der school 1 meter boven de vloer komt, iets verder wat hooger. Het wordt op die manier een nette zindelijke boel. B. en W. zouden het schoolbe stuur willen vragen of het zich hier mede kan vereenigen en het verzoek tot verbouwing der school wil in trekken. De heer v. d. Broek vraagt of de kosten hooger zullen zijn dan in de vorige vergadering gdnoemd. waar op de Voorzitter toestemmend ant woordt. De Voorzitter zou thans nog even de mogelijkheid van werkverschaffing willen bespreken. Allicht zullen er ook dezen winter menschen zijn die om werk komen vragen. B. en W. vragen daarom den raad machtiging om de werkeloozen die er zullen komen op dezelfde manier aan den gang te houden als het vorig jaar, met dien verstande, dat alleen hoofden van gezinnen of kost* winners te werk gesteld zullen wor den, het daggeld f 1,50 met een kin dertoeslag van 10 cent per kind be neden de 14 jaar, het maximum weekgeld f 11en voor den voor werker f 12.zal bedragen. Op R. K. feestdagen en regendagen zal f I worden uitbetaald. De heer v. d. Broek vraagt of er ook een tijd bepaald wordt wanneer men moet beginnen met werken en wanneer de dagtaak eindigt, dit liet het vorig jaar nogal te wenschen over. De heer Couwenberg acht de loo- nen nogal aan den hoogen kant. hiï heeft gehoord van verschillende plaatsen waar 21/? cent als uurloon en 10 cent aan kindertoeslag wordt betaald. De Voorzitter vindt dit wel wat weinig, met de opmerking van den heer v. d. Broek zal hij rekening hou den en den voorwerker instructie's geven. De heer v. d. Broek vraagt of Herpt ook recht op rijkssteun voor werkverschaffing heeft. De Voorzitter belooft als de wer keloosheid dien omvang krijgt, dat het de moeite waard is dan op rijks- steun zal worden aangedrongen, doch men heeft er rekening mede te hou den, dat aan rijkssubsidie bezwaren de voorwaarden zijn verbonden. Rondvraag De heer J. Verhoeven informeert of het bosch aan den dijk reeds ver huurd is, waarop de Voorzitter ont kennend antwoordt, het is echter wel de bedoeling hiertoe spoedig over te gaan. De vergadering wordt hierop ge sloten. Een radiotoestel met ingebouwden luidspreker, dat op een console aan den wand kan hangen, dat een krachtig, glashelder geluid geeft en waar mee alle Europeesche stations - zonder dat ze elkaar storen - beluisterd kunnen worden. Een toestel, dat langdurig gegarandeerd wordt en billijk in prijs is. Kortom; een toestel, dat uw belangstelling zeker waard is en dat wij U gaarne voor een week op proef zullen geven. Vraagt er ons vandaag nog naar. ERRES K.Y.107 1165.- ERRES K.Y.108 f175.- «r ERRES K Y. is verlaagd tot f152 50. Snelgoederendienst. 3 X per week op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag van Rotterdam via Dordrecht, Werkendam, Sleeuwijk, Woudrichem, Rijswijk, Giessen, Andel, Veen, Wijk, Aalburg, Heusden, Genderen, Herpt, Haarsteeg, Vlijmen, Nieuwkuik, Elshout, Drunen, Baardwijk, Waalwijk, Kaatsheuvel, Sprang naar 's-Hertogenbosch, v v. Laaddagen voor de richting DordtR'dam MAANDAG, WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Vertrek van Rotterdam 's namiddags 2 uur. Dordrecht 's-namiddags 3 uur. Dagelijkschen Snelgoederendienst van 's-Hertogenbosch, Vlijmen, Nieuwkuik, Elshout, Heusden, Aalburg, Wijk, Veen en omliggende plaatsen. Vertrek van 's Bosch 's namiddags 4 uur. ROTTERDAM, Centraal Bodehuis, Wijnstraat 41, Tel. nos. 55313 en 12229 DORDRECHT, A. en L. de Jong, Wijnstraat 72, tel. 795 en 796. 's-HERTOGENBOSCH, J. v. d. Ven, Pensmarkt, Tel. 40. HEUSDEN, Café »De Gouden Leeuw*, P. Verheij. KAATSHEUVEL, Café J. Smit, Peperstraat, Tel. 22. is de dakbedekking bij uitnemendheid. Door rechtstreekschen invoer uit België ben ik in staat aan zeer lage prijzen te leveren, bij kwantum franco thuis, groote partijen prijs en levertijd op aanvraag. Tevens ook vlakke platen en golfnokken. steeds uit voorraad leverbaar. Verder alle soorten Ijzerwaren, Draineer- bnizen, Rietvorsten, Cement, Enz. Enz. C. 32 - AALBURG BI Hl i Tandheelkundige, j GORINCHEM I TELEFOON 349. I 's Maandags 9-3 Minvermogsnden 9.30—10 v.m. maiTOlnr3^Eigs^E<if3BfaBifgGïrai7nï]Gïr3EïnlKffl RIJWIELEN NAAIMACHINES WASCHMACHINES Schaatsen „Simplex" „Elea" „Gruno" „V.T." „Bosch" electrische rijwiellampen en alle andere ouderdeelen is U ADRES Bonds-R ij wielher steller BANDEN aan marktprijzen. Telefoon No. 28. als: LUCHTBROOD, GLUTENBROOD, DIABETES BESCHUIT, SUIKERARME MELK, GLUTENMEEL, TABLOID SAXIN, JAMS, BISCUITS, ENZ. ENZ. Verkrijgbaar bij onzen Depóthouder BOTERMARKT 72 HEUSDEN. in verschillende prezen voorhanden in den boekhandel van de Firma L. *1. VEERMAN, Botermarkt Hensden Wanneer Uw wasch in een wasscherij be handeld wordt en gij moet er naar raden hoe het gebeurt. Doch als gij het weten wilt, komt dan bij ons kijken, dan zult gij zien dat wij zuiver onschadelijke wasch- middelen gebruikeD, geen chloorkalk bezigen en werken volgens een systeem, waarbij vermissingen practisch zijn uitgesloten Aanbevelend, NUTRICIA's

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 7