Binnenland. Plaatselijk Nieuws. De heer Gulden zou de post voor werkverschaffing willen brengen op f 5000, de opcenten op de fondsbe lasting willen opvoeren tot 60. De heer v. 't Sant kan zich hier mede niet vereenigen. De heer de Boon zou inplaats van 60, het aantal opcenten op 50 wil len brengen. De Voorzitter zou zeggen van 60, het is best mogelijk, dat men wel tot 80 moet gaan, hij zal daarom het voorstel van 60 in omvraag bren gen. Tegen dit voorstel stemmen de hee- ren v. Arkel, de Boon, v. 't Sant, v. d. Stelt, v. Driel en v. Straten, zoodat het is verworpen. Het voorstel om 50 opcenten te heffen, wordt hierop met algemeene stemmen aangenomen. De begrooting 1932 wordt hierop met algemeene stemmen goedgekeurd op de bedragen als door B. en W. aangeboden, met dien verstande, dat de post voor werkverschaffing met f 2000 wordt verhoogd en de post opcenten fondsbelasting eveneens met hetzelfde bedrag. Begrooting Burgerlijk Armbestuur wordt eveneens vastgesteld als aange boden. De Voorzitter deelt mede van het waterschap ,,het Nieuwland v. AL- tena" bericht te hebben gekregen, dat het onmogelijk, de voorwaarde, kan overnemen dat de subsidie v. de gem. in de werkzaamheden die door werke'oozen zullen worden uitgevoerd, niet zal strekken voor eigenaren die in de vermogensbelasting zijn aan geslagen. Dit denkbeeld is niet uit voerbaar, wijl de pachters en niet de landeigenaren verplicht zijn )de bedoelde werkzaamheden uit te voe ren. Dat Va. van de te werkgestelden werkeloozen uit Sleeuwijk zouden zijn, daarmede zal worden rekening ge houden De heer Gulden zegt, dat het denk beeld van bedoelde bepaling t van hem is uitgegaan, omdat hii meende, dat de werkzaamheden aan de eige naren ten goede komen, nu dit aan de pachters is heeft spreker er geen bezwaar tegen de bepaling te laten vallen. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. Benoeming lid der Commissie tot wering van schoolverzuim wordt aan gehouden. Reclames schoolgeld zullen in be sloten vergadering worden behandeld. Rondvraag De heer v. Rosmalen dringt aan, om het pad aan de Kille in betei- ren toestand te brengen. Als het wai ter laag is, is het bezwaarlijk uit de vaartuigen te komen. Met een me ter of tien puin was het euvel ver holpen. De Voorzitter zegt toe, hiervoor te zullen zorg dragen. De heer v. Rosmalen zegt, dat iemand aan de Kille hem heeft mee gedeeld, dat hem een voorschot voor het slaan van een pomp geweigerd is. De Voorzitter antwoordt, dat hier voor een biljet bij '"bet gemeente bestuur ingeleverd moet worden. Dhr. v. Rosmalen dringt verder aan, om 't geld voor 't electrisch licht wekelijks te doen ophalen, per maand is dit voor verschillende ingezete nen een te groot bedrag. De Voorzitter merkt op, dat de ze vraag bij de P.N.E.M. thuis bei- hoort, hij zal ze daar over brengen. De heer Gulden wijst op het. feit. dat de lantaarn aan de Looze stoep zeer onpractisch hangt, met kleine moeite was dit te verbeteren. De aandacht wordt gevestigd op nog een paar lampen die niet goed hangen. De Voorzitter belooft, dat B. en -W. de klachten zullen nagaan. Op de vraag van den heer Gulden deelt de Voorzitter mede, dat B. en W. bezig zijn aan de verordening op kadegeld voor het pad aan de Kille, genomen wordt daarvoor de verordening aan den Nieuwendijk als handleiding. De heer Gulden acht het niet bil lijk, dat een ander dan de monteur v. Eden werkzaamheden aan het net ver richt. Eerst is hem de Kille ontno men en nu weer Sleeuwijk. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. de straatverlichting zoo goed mogelijk willen hebben, het College is gebleken, dat voor van Eden al leen het net veel te uitgestrekt is. daarom is de Kille aan een ander opgedragen en nu ook Sleeuwijk. Van Eden houdt dan de Werken met Wer kendam. Het is niet ontnemen, maar de verzorging van de straatverlich ting moet behoorlijk zijn. De heer v. Rosmalen zou willen vragen hoe het bij de werkverL schaffing zal gaan met de vrijgezel len en wanneer met de werkzaamhe- iden wordt begonnen. De Voorzitter antwoordt," dat het rijk alleen kostwinners aanneemt, het gemeentebestuur is daaraan dus ook gehouden. De aanvraag is een heele romslomp, de staten zijn evenwel weg, zoodra ze van den Inspecteur terug komen wordt een aanvang gemaakt. De Voorzitter sluit hierop de open bare vergadering. ER VANDOOR. Een jongeling uit Middelburg verliet de ouderlijke woning, liet zich per auto naar Kruiningen brengen en wist van een motorhandelaar aldaar een motor rijwiel van 1850 voor een proefrit los te krijgen onder voorwendsel het rij wiel te wilien koopen. De jongeman kwam niet terug maar reed in derich- ting Antwerpen. Onderweg was de ben zine op en de avonturier had geen cent op zak. Hij liet het rijwiel onbeheerd aan den weg staan en vervolgde te voet zijn weg naar Antwerpen. Hij is blijkbaar tot bezinning gekomen en keer de naar Nederland terug, maar toen hij de grens overschreed, stond de ma- rechaussée hem op te wachten en bracht hem naar Middelburg terug, waar hij ter beschikking van de justitie is gesteld. DE MOORD TE GORINCHEM. 'tGeld gevonden. De vrouw van S. heeft Zaterdagavond tegenover den rechter-commissaris te Utrecht bekend, dat zij het geld, dat haar man had gestolen bij notaris S'aal te Gorinchem, had verstopt in een bed. Hierna heeft de rechtercommissaris aan den burgemeester te Woerden verzocht een onderzoek te willen instellen. In derdaad werd toen een bedrag van f4800 in het kapok van een bed gevon den. —o MOORDAANSLAG TE AMSTER DAM. Een doode en een gewonde. Zondagmiddag omstreeks 5 uur heeft een ongeveer 30-jarige koperslager in een woning aan de Rieter Nieuwland- straat te Amsterdam een aanslag ge pleegd op zijn 28-jarige .vrouw van wie hij gescheiden leefde. De man was zijn vrouw, die hem met zijn beide kinderen had veriaten, bij familie gaan opzoeken. Toen hij bij de woning dezer familie in de Pie- ter Nieuwlandstraat kwam, wilde de vrouw juist de trap afgaan. Zonder een woord te zeggen trok de man een revolver en schoot op de vrouw, die een schampschot aan het hoofd kreeg. Bij het tweede schot stortte de man dood neer. De man woonde den laatsten tijd bij zijn ouders in het woonwagenkamp aan den Hem weg. Het lijk van den man is in beslag ge nomen. De toestand van de vrouw, die zich in het ziekenhuis heeft laten verbinden, is goed. Circus SARRASANI, de sensatie van Noord-Brabant. Het lichtpaleis Sarrasani zal vanaf Vrij dagavond zijn stralen over Tilburg en omgeving werpen. Een zee van licht zal de bezoekers van het Circus toeschit- teren, Tilburg zal vier dagen „besarrasa- niseerd" zijn, van heinde en verre zullen menschenmassa's naar Tilburg toestroomen, om in dit modern georganiseerd wonder der techniek, hetzelfde wereldprogramma te zien, dat reeds 8 weken door Amster dam, Rotterdam en Den Haag verrukt toegejuicht werd. Het Militairterrein „De Gasthuisvelden" ligt nu weer in het don ker, de lichtende sprookjesstad is verder getrokken, is nu hier opgeslagsn. Vreemde menschen zullen door de rustige stad Tilburg rondgaan Indianen, Tscherkessen, Japaneezen, Chineezen, Marokanen, Indiërs, 22 olifanten zullen door Tilburg's straten trekken. Een nijlpaard zal op het Ge- meenterrein aan den Broekhovenschen Weg huizen, leeuwen en tijgers zullen brullen, 200 paarden zullen in zeer ver zorgde stallen trappelen van ongeduld om onder den bekwamen klassieken oud- meester Schumann hunne kunsten te ver- toonen. Schoolrijder, schoolrijderes laten hun gracieuse kunst in de manege zien. Wij zijn overtuigd, dat de toeloop enorm zal zijn, voorzie U daarom reeds nu van kaarten. DE OVERVAL OP DE BOEREN LEENBANK TE SCHIPLUIDEN. „Mottige Rinus" aangehouden. In een café in de Dapperstraat te Amsterdam is gearresteerd M. S., bijge naamd „Mottige Rinus", die nog werd gezocht in verband met den roofover val te Schipluiden. Eenige bezoekers van het café hadden hem herkend en Ziij hebben toen de politie van het post huis op het Dapperplein gewaarschuwd. Een paar agenten hebben S. meegeno men naar het posthuis, vanwaar de aangehoudene later naar het hoofdbu reau van politie is overgebracht. Hij werd op transport naar Delft gesteld. De commissaris van politie heeft hem een verhoor afgenomen, waarbij S. heeft bekend het geld uit de brandkast te hebben genomen. Een bedrag van 1330 gulden had hij van den buit ontvan gen, waarvan hij 800 gulden in bewa ring had gegeven aan een caféhouder. Hij bleek nog enkele guldens in zijn bezit te hebben, zoodat hij in enkele dagen tijds ongeveer 500 gulden te) Amsterdam heeft doorgebracht. S. is aan het bureau te Delft in ar rest gesteld, terwijl Van U. naar het Huis van Bewaring te 's-Gravenhage is overgebracht. HEUSDEX. Woensdag j I. werd de 5e ronde gespeeld om het persoonlijk damkampioen schap van Heusden en Altena. De uitslagen zijn le klas De Graag wint van A. Deurloo. Bax remise met de Joode. Pelükaan rust. 2e klas J. Timmermans wint van J. Deurloo. Ger. Jonker wint van A. Vos. Swagemakers wint van A. Fitters. De stand in de le Klasse is thans: A. de Graag, 6 punten Joh. Pellikaan 5 C. de Joode 4 A. Deurloo 3 C. Bax 2 In de 2e klasse Ger. Jonker 9 punten Swagemakers 8 Timmermans 6 A. Fitters 3 J. Deurloo 2 A. Vos 2 Heden Woensdag wordt de 6e ronde gespeeld le klas A. Deurloo C. Bax De JoodePellikaan De Graag rust. 2e klas TimmermansJonker SwagemakersJ. Deurloo VosFitters Op de gecombineerde Bestuurs vergadering van de „Heusdensche Fanfare" en de „Fanfare der H. Familie" werd besloten een Bazaar te organiseeren, ten doel strekkende het eventueel batig saldo hiervan te bepalen ter bestrijding der onkosten, verbonden aan de instandhou ding van beide vereenigingen. De datum werd vastgesteld op 21, 22 en 23 Jan. 1932. Een Comité werd gekozen en als volgt samengesteld: le Voorzitter, L. F. van Bladel 2e Voorzitter, Adr. Bax le Secretaris, Joh. van Laarhoven 2e Secietaris, Chr. Wijnstekers; le Pen ningmeester, J. de Graag2e Secretaris, Ant. van Bladel. In den loop van enkele dagen zullen aan verschillende firma's en ook aan de donateurs van beide vereenigingen circu laires worden gericht voor een bijdrage in natura of in geld. Alles is welkom, steunt de Bazaar. Hieraan zullen ver scheidene actracties worden verbonden. Moge vele bijdragen worden geschonken ter bevordering onzer schoone muziek. Bijdragen worden in ontvangst genomen door den lsten en 2en Secretaris en in geldswaarde door den Penningmeester, dhr. J. de Graag, welke in de Heusden sche Courant verantwoord zullen worden. De Eerw. Zuster Winandus, hoofd van de ziekenverpleging in het Sint Antoniusgesticht, is overgeplaatst naar Wreert. Maandag ontving het Bestuur der Heusdensche Winkeliersvereeniging alhier het volgende telegram uit Spanje „Kunt op mijne komst op Zaterdag 28 dezer rekenen." Door het Bestuur is besloten St. Nico laas feestelijk te doen ontvangen op Zater dag, des namiddags 3 uur aan de Oud- heusdensche poort. De beide Heusdensche muziekgezelschappen zullen uitgenoodigd worden hierbij tegenwoordig te zijn. Nadere bijzonderheden volgen in de St Nicolaascourant. ALM KERK. De collecte, gehouden in de Ned. Herv. Kerk, ten bate voor de Zending, bracht op f 226.25. De heer A. Geudeke, alhier, is thans herhozen als Secretaris van de Ring „Mtena" van Herv. Jongel.vereen. Morgen, Donderdag, n.m. 6,30 u. hoopt Ds. Rennes van Giessen-Nieuwkerk in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden voor het Ned Herv. Verbond tot Kerkherstel. Onder groote belangstelling werd alhier j.l. Vrijdagavond een Ouderavond gehouden. Nadat door Ds. Dönszelmann een openingswoord was gesproken en in gebed was voorgegaan, werd door den heer S. Abrahamse, onderwijzer aan boven genoemde school, een referaat gehouden over „De geopende Deur", welk onder werp met spanning werd gevolgd. Hierop volgde het bezichtigen door de ouders van het werk der kinderen, waarop allen werden onthaald op een kop chocolade melk. Ds. Roos verkreeg het woord om den uitslag van den opstellenwedstrijd bekend te maken, waarbij Z.Eerw. naar voren bracht, dat het een moeilijke taak was, de verschillende prijzen toe te kennen, omdat al het werk schitterend gemaakt was. Nadat nog enkele voorstellen door de kinderen waren voorgelezen, sprak Ds. Dönszelmann nog een enkel woord ten afscheid wegens zijn vertrek naar 27 cn 28 Nov. a.s., zal geopend zijn vanaf des namiddags 1 uur, terwijl op Meppel en sloot hierna te ongeveer 9,30 Zaterdag 28 Nov. van 14 uur aan uur, na 't zingen van Gezang 180, met j schoolkinderen van Whk en Aalburg vrij dankgebed dezen gezelligen avond. entree zal gegeven worden. AMMERZODEX. Uit de weide „de Reijgerskuil" alhier worden sedert Maandagavond of -nacht vermist twee kalveren. BABYLOXIëXBROEK. Toen de landbouwer C. Sch. dezer dagen des morgens in den stal kwam, kwam hij tot de ontdekking dat één zijner beste melkkoeien dood in den stal lag. Voor genoemde persoon een groote schadepost. Op 26 Nov. a.s. zal het 40 jaar geleden zijn dat J. E. Haspels en Adi\ Boom door den band des huwelijks wer den verbonden. DUSSEX. J.l. Zondagmiddag nam Ds. Spier voor een stampvol kerkgebouw, wegens zijn vertrek naar 's Gravendeel, afscheid van zijn tegenwoordige gemeente, en wel naar aanleiding van 2 Cor. 120. Aan het einde van den Dienst werd door Ds. Spier den Consulent, Kerkeraad en Ge meente op waardeerende wijze toegespro- nen. Ouderling Boender sprak den scheidenden leeraar namens de Kerkeraad en Gemeente toe, terwijl Ds. Hakman, Consulent, sprak namens namens de Classis Almkerk en verzocht de Gemeente staande Ds Spier Psalm 121:4 toe te zingen. NIEUWENDIJK. Dezer dagen reed de heer A. v. H. met zijn auto te Dussen het kind van A. R. aan, dat dwars den weg overstak toen het de auto zag. Door krachtdadig WIJK. Zaterdagavond gaf de fanfare „Oefening en Uitspanning" voor een goed bezette zaal haar aangekondigde uitvoe ring. De voorzitter, de heer J. H. Roza, opende met een welkomstwoord, en bracht, waar dit de eerste officieele gelegenheid daartoe was, dank voor de feestelijke ontvangst der vereeniging, bereid bij haar terugkeer uit Utrecht. Dank aan den directeur, den heer J. J. Hermans uit 's-Bosch, voor de verleende medewer king, de leden van Loon en van Rijswijk voor het africhten der jongeleden, en in het bijzonder aan den onder directeur de heer B. Roza, die dezen zomer weder zooveel geheel belangeloos voor de ver eeniging heeft gedaan. Hij deelde mede dat de vereeniging alsnog besloten heeft het 25-j arig bestaan feestelijk te vieren, met het houden van concours op den 2en Pinksterdag 1932, waartoe bereids door den heer Burgemeester toestemming was verleend, waarvoor hij zijn Edel Achtbare dank bracht. Hij deelde verder mede dat de vereeniging behalve haar gewone uitvoering op den 2en Kerstdag, in de maand Januari of Februari nog een Humoristen wedstrijd hopen te houden. Hierna werd het programma onder leiding van den heer Hermans afgewerkt. De verschillende muzieknummers werden keurig uitgevoerd, en gaven blijk, dat „O. en U." weder op een hooge sport der muzikale ladder staat. De opvoering „Uit een Kleine Repu bliek", wist de lachspieren terdege in remmen van den bestuurder werd erger beweging te brengen. Alle van de spe lenden vervulden hunne rollen uitstekend, vooral Willem Drikus Bloemstein, Presi dent der Republiek Moresnet en zijn vrouw waren bijzonder goed. Onderwijl het toneel waaraan veel werk was besteed, in orde werd gemaakt, zong de heer A. Sluijmers een paar mooie liederen, waarbij bleek dat de heer Sluijmers over een mooie stem beschikt. Aan het s'ot bracht de Voorzitter een woord van dank aan de aanwezigen, en alle die aan deze uitvoering hunne medewerking hadden verleend. Het mag met recht gezegd, het was wederom een mooie avond. WERKENDAM. Doordat vermoedelijk met de re paratie van de brug aan de Nieuwe Haven alhier, hetwelk meestal des nachts werd uitgevoerd, een stuk bout was blijven liggen, kreeg de sluismeester H. Boompaal, terwijl hij de brug ophaalde, dit op zijn hoofd, hetwelk zoodanig aankwam dat er een gapende wonde ontstond, waardoor hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Heden Woensdagavond 7 uur zal in do Ger. Kerk door Ds. Jonker Dank stond worden gehouden voor 't Gewas. Morgen, Donderdag, zal de Turn- vereen. „O. K. K." leider de heer T. v. voorkomen. De auto liep eenige schade op daar deze in een heg terecht kwam. Het kind werd licht gewond. Dr. De Boer verleende de eerste hulp. J.l. Vrijdagavond wist het 300 pond zware varken van den heer G. v. M. uit het hok te komen blijkbaar met de bedoeling een wereldreis te ondernemen. Het dier was al een heel eind aan het tippelen, voordat enkele jongens het za gen. Deze waren van plan (nadat zij eerst vernomen hadden aan wie het toe behoorde) om het viervoetige dier maar weer netjes thuis te brengen. Het var ken bleek echter anders van zinhet was het loopen nog lang niet moe daarom liet het zich zoomaar niet naar huis brengen. Het dier wist zijn bewa kers te ontkomen door van de heul (de binding over den berm naar den dijk) te springen om zoodoende in den diepen berm terecht te komen. Nadat men ver schillende personen er bijgehaald had mocht het eindelijk 12 menschen gelukken het varken dat intusschen al 10 minuten van de plaats waar het in het water was gekomen verwijderd was, gezond en wel op het droge te brengen, waar na het zich verder gewillig naar z'n hok liet brengen. Dezer dagen geraakte de bestuur der van een luxe auto in een der boch-1 Arkel van Gorcum, in de Nutszaal een ten nabij het fort zijn stuur kwijt, metopenbare uitvoering geven, Het uitvoe- het gevolg dat zijn wagen over de berm rige opgestelde programma doet veel in de kant reed, zoodat hij half boven de fortgracht bleef hangen. Dr. Bresier van Werkendam, die juist aldaar met zijn auto passeerde, verleende hulp en wist de auto met behulp van een touw wederom op den beganen weg te brengen. Het ongeluk liep zonder persoonlijke ongelukken af. RIJSWIJK. Candidaat tot den Heiligen Dienst Ten Hove van Zalk heeft voor het beroep verwachten. De Zaterdag j.l. gehouden vierde of laatste nederlaag-wedstrijd door de voetbal vereeniging „W. V. V. II" en „Sparta I" van Oudendijk eindigde met 9—0 voor „W. V. V." Op de Zatardag j.l. gehouden stemming voor Notabel in de Ned. Herv. Kerk werden herkozen de heeren A. Blokland en P. Holster een herstemming zal plaats hebben tusschen de heeren P. C. Schaddelee (aftr.) en D. P. Middeikoop. naar de Ger. Gemeente Giessen-Rijswijk en in de vacature Verheij tusschen de bedankt SPRANG. De 11 jarige F. K. had het ongeluk met zijn linkerhand tusschen het voorwiel en spatbord van de fiets van den heer v. H. te komen, waardoor hij verschil lende verwondingen opliep, welke door Dr. W. werden verbonden. J.l Zaterdag speelde „Hercules I" een voetbalmatch tegen „S.DO. III". heeren C. W. Deenik en D. J. Nijman. Doordat de brug aan de Rijks- schutsluis alhier in verband met het toe nemende zware verkeer, verzwaard is geworden, was onder deze brug een stel ling gebouwd ter verrichting van werk zaamheden, De schippers hebben hier veel hinder van gehad, aangezien men nu niet altijd kon schutten. Dezer dagen voer de heer E v. d. Werf! De uitslag was 7-6 in "het voordeel"f* *«.n .Dankbaarheid» door n Hercules" i e Sluis' echter met het 8evo,g dat zlJn Heden Woensdagavond zal door kajuit onder deze stelling vast raakte en van de Chr. Zangvereen. „Looft den Heere' in de zaal van den Chr. Volksbond jaar vergadering worden gehouden. De agenda vermeld 1. Opening; 2. Notulen; 3. Verslagen van Secretaris en Penningmeester4. Voordrachten en tractaties5. Sluiting. De vereen, heeft Ds. J. C. Hagen be noemd tot haar Eere-Voorzitter, welke benoeming door Z.Eerw. is aanvaard. WIJK EX AALBURG. Naar wij vernemen, is de Bazar, welke gehouden wordt ten bate van de muziekvereeniging „Onderling Genoegen", wat betreft de inzendingen, goed geslaagd meer dan 300 inzendingen van particu lieren en verschillende firma's hebben hiertoe het hunne bijgedragen. De Bazar, welke gehouden wordt in het Gymnastieklokaal te Aalburg op 26, geheel werd vernield. Persoonlijke onge> lukken kwamen niet voor. Vergadering van den Raad der ge meente OUDHEUSDEN, op Vrijdag 13 November 1931, des nam. half elf. Voorzitter: Edelachtb. Heer Mr. R. v. d. Heijden. Secretaris: WelEd. Heer F. v. Liempt. Aanwezig alle leden, met uitzonde ring van den heer Mook met kennis geving. De Voorzitter opent de vergadering met het formuliergebed. Besluit van Ged. St. tot goedkeuring der gemeentebegrooting over 1930, zoo als die door B. en W. voorloopig is vastgesteld. Goedkeuring door Ged. St. tot uit woning van den Burgemeester en den gemeente-ontvanger, id. tot vaststelling der uren, waarop deze voor het pu- St. Nicolaas. I r»onno utnr>H irntm i a 1 H L)atinnnn I n Ir n nn/*a

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2