Zielesmarf. ONZE SORTEERING- IS GROOT Firma L. J. VEERMAN Plaatselijk Kieuw». oeders, geeft Uw kinderen FEUILLETON. HEUSDEN. Zondagavond werd in het K.K. Vereenigingsgebouw het eerste groot winter concert gegeven door de „Fanfare der H. Familie." De Vice-Voorzitter opende dit concert met een welkomstwoord tot de talrijke Donateurs en aanwezigen, inzonderheid a.d. WelEerw. Heer Kapelaan Maas, den President L. de Mol en de humoristen, de heeren van Keulen ?n Frederiks uit Tiel. Spreker spoorde de aanwezigen aan, voor het welslagen der t>azar, wel ke op 21, 22 en 23 Jan. a.s. gehouden wordt, in samenwerking met de Heus- densche Fanfare, mede te werken. 'Daarna werd onder leiding van haar directeur, den heer W. v. Heivoort uit Nreuwkuijk een achttal muzieknum mers ten gehoore gebracht, waar onder te noemen, Ouverture Elvira, Car men Fantasie Sur l'Opera en Hermana, Polka voor Soxophone Sopraan, dóór den heer v. Heivoort, wat een groot succes was en het concert dat geopend werd door een St. Cecilia marsch. Alle nummers werden op verdienstelijke wij ze uitgevoerd. Tusschen de voordrachtnummers wer den nog ten gehoore gebracht een Bugle solo, door den heer Jac. v. Diem en een Saxephone Sopraan solo, door den heer J. v. Heivoort, begeleid op de jïiano door den Jongenheer M. v. Heivoort. Beide heeren hadden een schitterend succes. Voor en na de pauze traden op het welbekende humoristen duo, de heeren van Keulen en Frederiks uit Tiel, die hun ouden roem handhaafden en ver schillende prachtduo's en levenslederen ten beste gaven en een daverend succes derdag des nam. 3 uur, ingevolge art. oogstten en alle eer en hulde toekwam voor het welslagen van dezen avond. Na afloop dankte de WelEerw. heer Kapelaan uit naam van den HoogZeer- Eerw. Heer Deken, die tot zijn leedwe zen niet aanwezig kon zijn en bracht hulde aan de vereeniging en aan haar eminenten directeur v. Heivoort en den pianist M. v. Heivoort en de heeren humoristen. Hierna dankte de Vice- Voorzitter den Weleerw. Heer Kapelaan en allen die medegewerkt hadden tot het welslagen van dezen avond, waar na de heer v. Keulen dank bracht aan den pianist v. Heivoort en tot wieder- ziens toewenschte. Tusschen de voordrachten bracht het <duo van Heivoort en Schreuder eeni ge muzikale nummers op zeer verdien stelijke wijze ten beste die allen lof oogsten. Bij besluit van 18 November 1931 is door B'. en W. vergunning verleend tot het houden eener gratis verloting, georganiseerd door de Heusdensche Winkeliers vereeniging. Aan deze gratis- verloting worden een drietal hoofdprij zen beschikbaar gesteld, ter waarde van f50.f25.en f 15.terwijl nog de Geref. Kerk een gift van f25.— ge collecteerd ten bate der kerk. Bij den Correspondent der Ar beidsbemiddeling zijn thans 26 werke- loozen ingeschreven. Op Donderdag 26 Nov. a.s. des avonds 7 uur, hoopt de King „Altena Noord" v.d. Bond van J.V. op G.G. eene vergadering te houden te Waard huizen. Behandeld zullen worden: 1. „Hoe maken we een goede inleiding," door de vereeniging te Giessen en Rijs wijk. 2. „Abraham", door de vereeni ging te Andel. ANDEL. Voor het Comité van Winterle- zingen alhier trad voor een goed be zette zaal op, Mr. Veldhoen uit Voor burg, met het onderwerp „Ons gewe ten en Gods wet". Deze alleszins talent volle spreker zette zijn onderwerp op keurige wijze uiteen en zijn rede werd dan ook van het begin tot het eind in ademlooze stilte aangehoord, 't Was een buitengewoon mooie lezing. Ds. Bakker, candidaat te Elle- woutsdijk (Z.) deed Zondagmiddag zijn intrede bij de Geref. gemeente te dezer plaatse, na des morgens bevestigd te zijn door Ds. Wessels uit Abcoude. De notarisklerk Visser alhier, werd dezer dagen door een zekere T. alhier zoodanig op het hoofd geslagen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Bij de Zaterdag j.l. in het Pomp- veld gehouden drijfjacht, werden ge schoten 66 fazanten, 44 hazen, Heen den, 4 patrijzen, 4 konijnen len 2 hout snippen. CAPELLE. In verband met statutenwijziging waren de leden der Coöp. Stoomzuivei- tabriek „De Toekomst" alhier, j.l. Don- in de volgende drie weken eiken dag de kostelijke Quaker spijzen. U zult zien hoeveel krachtiger en flinker de kinderen worden. Want het hooge gehalte aan eiwit en koolhydraten in Quaker havermout, herstelt zeer snel de verbruikte krachten. Inhoud van de te genwoordige groote pakken 5 ons netto en bon voor zwaar verzilverd tafel gerei. Het echte Quaker kent U aan de geel.blauw.roode origineele pakken. 49 der Statuen, ter vergadering opge roepen in de zaal van den heer J. Tref fers aan het Bruggetje. De aanleiding tot de voorgestelde statutenwijziging wordt, volgens de toelichting van het Bestuur, gegeven door de beperking in Art. 44 aan ae uikeeringen van ledenkapitaal gesteld. Het Bestuur acht het wenschelijk, een grooter deel van het ledenkapitaal uit te keeren, dan hier wordt toegelaten en wil dit mogelijk maken door de be paling, welke het maximum der uit- keeringen vaststelt, ruimer te maken, waarom voorgesteld wordt in het be treffende art. 44 het getal „20" te ver vangen door „40" en een nieuw alinea na de eerste in te voegen, luidende: „Tusschen twee achtereenvolgende uitkeeringen moeten minstens twee ja ren verstreken zijn." Het Bestuur is van oordeel, hoewei het overtuigd is dat met de vorming van fedenkapitaal moet worden doorgegaan, dat, in verband met de groote melk- aanvoer de inhouding van dit fonds ingevolge art. 43 van 10 cent per 100 K.G. melk kan worden teruggebracht op 5 cent. Vooral in de tegenwoordige door de aangesloten winkeliers een 45-1 tijdsomstandigheden wordt verminde tal waardevolle prijzen beschikbaar wor- ring van de bijschrijving gewenscht ge- den gesteld. acht, om een sterke groei van het leden- Nadere bijzonderheden volgen in de kapitaal tei voorkomen. Voorgesteld St. Nicolaas courant. wordt in de eerste alinea van het be- Men toonde ons een meikever, treffende art. 43 de woorden „10 cen- die zich nog even vroolijk als m Mei ten" te vervangen door „vijf centen', door de lucht bewoog. j Enkele andere voorgestelde wijzigin- Wel een bewijs dat de natuur, ge- gen betreffen meer formeele kwesties zien het reeds gevorderd seizoen, tot en hebben ten doel, deze artikelen in op heden zacht is. overeenstemming te brengen met de voorschriften van de wet op Coöp. ALMKERK. Vereenigingen 1025. J.l. Zondagmorgen werd alhier in Aangezien het aantal leden voor sta- Naar het Fransch. <«rr- n; g;» 17-) En toch was er ten zijnen gunste één be^ngrijke omstandigheid. En Haudecoer was het, die haar aan het licht bracht. Hij was met mijnheer de Kerunion geconfronteerd. (Hij herkende hem. Hij herinnerde zich nog zeer goed, dat deze heer op het kantoor was gekomen, om denzelfden eisch te stellen. (Maar hij haastte zich, er bij te voe- gen: Ik heb mijnheer in den namid dag ook nog teruggezien. iMijnheer de Kerunion gaf zijn ver bazing te kennen. Ik geloof, dat gij u vergist, mijnheer, zeide hij. Ik heb u alleen des voormiddags op het kantoor ge zien. Toen ik des middag bii mijnheer de Beaupreault was, meen ik niet u er te hebben ontmoet. En toch was ik er, mijnheer, maar gij kondt mij niet zien. En zich tot den rechter wenden- dende, verhaalde Haudecoeur. dat hii zich tegen vijf uur in het vertrek van mijnheer de Beaupreault verscho len had dat mijnheer de Beaupreauh geiuimen tiid daarna binnen was ge komen en toen mijnheer de Kerunion binnengetreden was Haudecoeur had de bedreiging van de Kerunon bijgewoond. Mijnheer de Kerunon was opgewonden geweest. Beaupreault had niet willen betalen en daarom had hii hem met zijn revolver bedreigd. Toen had Beeaupreault betaald, en was mijnheer de Kerunion vertrok ken. Deze verklaring verminderde de beschuldiging zeer, die op. de Ke runion rustte. Toch hield men hem in verzekerde bewaring. De justitie is zoo spoedig niet vol daan. VI. Margaretha bracht de volgende da gen in aanhoudenden angst en stil zwijgen doorzij zweeg zoo hard nekkig, dat zelfs haar zoon nauwe- welijks eenige woorden uit haar kon krijgen. Zij zocht de eenzaamheid op. en ontving niemand. Gerard was de eenige, die tot haar toegelaten werd. Achals zii gedurfd had, zou zij ook hem ge weigerd hebben, hoewel zii hem in nig liefhadhoe lief de tegenwoor digheid van haar zoon haar voor heen was, nu zag zij er met ont zetting tegen op. Zii sidderde van angst, in die roodgeweende oogen, eenig laag vermoeden te zullen le zen, dat later zekerheid zou kunnen worden. En dat kind, dat er zóó ver van verwijderd was, zóó iets ver schrikkelijks te denken, dat kind hernieuwde en vermeerderde, onop tutenwijziging niet aanwezig was, kon de voorgestelde wijziging niet aan de orde worden gesteld en werd deze aan gehouden tot een op 4 Dec. a.s. te houden ledenvergadering. Tot predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier is beroepen, Ds. Mul ler te Voorschoten. Het le elftal der voetbalvereen. „Excelsior", speelde j.l. Zondagmiddag voor de le klasse B.V.B. tegen „Vlij- mensche Boys II" uit Vlijmen en wist dezen wedstrijd met 52 te winnen. Het 2e elftal speelde, eveneens op eigen terrein, voor de 2e klasse tegen „Vlij- mensche Boys III" uit Vlijmen, welke wedstrijd eindigde met 53 in het voor deel der bezoekende vereeniging. A.s. Donderdagavond des avonds 7 uur, houdt de Ned. Herv. Jongeüngs- vreeen. „Gideon" in de Ned. Herv. Kerk a.d. Loonschendijk haar 4e jaar vergadering, onder leiding van Ds. J. Fokkema uit Sprung. Na afhandeling der agenda zal de avond verder gevuld worden met inleidingen en voordrach ten, doch geen samenspraken. Naar men ons mededeelt, zal St. Nicolaas op Zaterdag 5 Dec. a.s., des nam. 5 uur, zijn aangekondigd bezoek aan de O.L. school in de Kom brengen. In de Ned. Herv. Kerk alhier trad j.l. Donderdagavond 7 uur voor de Ned. Herv. Meisjesvereen. „Bidt en Werkt" op, Ds. A. Meyer uit Utrecht. Een groot aantal belangstellenden vul den het ruime kerkgebouw en beluis terden met gespannen aandacht de re de van onzen vroegeren predikant. Door het omstooten van een kan kokende koffie brandde het dochtertje van v. T. alhier zich dermate, dat ge neeskundige hulp van Dr. K. moest worden ingeroepen. Bij een drietal inwoners aan de Zandschel werden een dezer nachten een 70-tal kippen ontvreemd. Bij onder zoek is gebleken, dat een hond, die de dieren dood beet, de dader was. DRUNEN. Veiling 19 Nov. Spruiten 613 ct. Spruiten II 15 ct. Wortelen 1li/2 ct. Juin 48 ct. Spinazie 49 ct. Veldsla 35 ct. Kroten 1 3 ct. Tomaten 224 ct. Kastanjes 69 ct. Knolraap 1li/2 ct. Sjalotten 36 ct. Schorseneren 48 ct. Witlof II 14—16 ct. Goudreinetten 1529 ct. Goudreinetten II 713 ct. Goudreinetten 111 15 Ct. Bellefleurs 713 ct. Bellefleurs II 36 ct. Bellefleurs III 12 ct. Present v. Engeland 13—17 ct. Idem II 712 ct. Ossekop 711 ct. Ossekop II 46 ct. Groninger Kroon 612 ct. Groninger Kroon II 2—5 ct. Sterappelen 1015 ct. Sterappelen II 69 ct. Geelappelen 711 ct. Kafappelen 69 ct. Princesse Noble 612 ct. Eisdener Klumpkes 48 ct. Juinappelen 24 ct. Handappelen 612 ot. Bred erode 1015 ct. Br ederode II 610 ct. Brederode 111 25 ct. Pondsperen 69 ct. Kleiperen 59 ct. St. Kemi 612 ct. Giese'r Wildeman 510 ct. Diverse stoofperen 49 ct. Alles per kg. Bloemkool II 26 ct. Koodekool 14 ct. Sovoijekool i/22 ct. Boerenkool V?11U ct. Wittekool XUi ct. Sla II i/21 ct. Andijvie V?i3/d ct. Cocosnoten 46 ct. Selderie i/22 ct. Alles per stuk. Peen 1 4 ct. Kroten 1 2 ct. Selderie 412 ct. Selderie pluk i/22 ct. Prei 2—18 ct. Alles per bos. Alle emballage moet voor 1 Januari a.s. zijn ingeleverd, ten einde van een nieuw onderscheidingsmerk te worden \ocizien. houdelijk die martelingen, door steeds met zijn moeder over zijn vermoorden vader te spreken. Arme vader! Weet ge nog wel moeder, hoe wij dezen zomer buiten waren, en hij iederen morgen voor zaken naar Parijs moest Wat zag hij er droevig uit, als hij ons ver liet! Men zou niet gedacht hebben, dat hij slechts voor eenige uren weg ging, maar voor een lange reis! En dan avonds! Hoe straalden zijn oo gen dan van genoegen, als hij terug keerde! Wanneer de trein aankwam, weet ge nog wel moeder, dan zag men altijd een hoofd buiten een der portieren, dat ons reeds toeknikte en een hand die ons toewuifde! Hij was het! Wanneer het slecht weer was, dan reden wij in een victoria terug en ik zat dan tusschen u bei den in en uwe armen omslingerden mij en gij boogt achter mij om el kander te kussen, wat mij altijd zoo deed lachen! Maar wanneer het mooi weer was, dan wandelden wij naar het kasteel, ik liep voor of achter u beiden in 'tveld. Mijn vader riep mij dan toemaak je niet te warm. mijn kindDan liefkoosde hii mij en liepen wij met ons drieën verder. En zoo ging ons leven iederen dag kalm en aangenaam voort. En Margaretha moest die droeve herinneringen aanhooren. Zii kon toch niet tot haar kind zeggen Die gelukkige tijd, waarvan je spreekt, heeft slecht eenige jaren ge duurd dat zoete, kalme leven ver anderde weldra in een droevig en eenzaam leven Arm kind, en toch Portefeuilles Sigarenkokers Portemonnaies School-étuis In prijzen voor elke beurs. Ongetwijfeld een geschenk van blij' vende waarde. Boekhandel Heusden. MEEUWEN. Vergadering van den Bondsring „Altena-Zuid" van J.V. op G.G., op Donderdag 26 Nov. des nam. 7 uur, in de Geref. Kerk alhier. Agenda 1. Voorstudie en bespreking. 2. Kerk en Vrede. NEDERHEMERT. De Chr. Jongel. vereen, alhier, hoopt Vrijdag 27 November a.s., met leden, begunstigers en genoodigden, haar 64-jarig bestaan te herdenken. De bijbelinleiding wordt gehouden door den WelEd. heer Zinkstok, hoofd der Chr. school. OUDENDIJK. Het bestuur der IJsclub „Nooit Gedacht", besloot in haar gehouden vergadering, een oproep te doen voor aanmelding van personeel bij eventu- eele vorst; opgave voor 1 Dec. a.s. bij den secretaris. Tevens kunnen zij die hun contributie voor dit jaar nog niet hebben voldaan, zulks voor 1 Dec. a.s. bij den Pen ningmeester voldoen, daar anders hun lidmaatschap komt te vervallen. RIJSWIJK. De gemengde zangvoreen. „De Lofstem" alhier, vierde Zaterdag j.l. haar 12i/2-jarig bestaan. Mej. G. van Masbergen is vanaf de oprichting lid dezer vereeniging geweest. Directeur is de heer van der Nat uit Sleeuwijk. SLEEUWIJK. Zondagmiddag na den maaltijd werd het gezin van den bakker C. Pellikaan, bestaande uit man, vrouw en zoon, ernstig ongesteld en bleven eenige uren geheel bewusteloos. Het ergste was er de zoon aan toe, daar die 's morgens nog niet ontbeten had en het middagmaal zijn eerste maai tijd was. De vader kwam het eerst bij en wist de 'buren te bereiken, die onmiddelijk dokter Mijnlief uit Wer kendam ontboden. Deze constateerde vergiftiging in ernstige mate. Naar de oorzaak dezes wordt een onderzoek in gesteld. Door het gebruik van tegen gif, dat dr. Mijnlief toediende, is de toestand gunstig. Tot onderwijzer aan de Chr. U.L. O. school aan den Tol in deze gemeente is benoemd, de heer G. M. Kortenhoe- ven, zulks met ingang van 1 Jan. a.s. De heer Kortenhoeven is thans werk zaam als onderwijzer aan de Savornin Lohmanschool te Scheveningen. De verkoop van de speldjes voor Zonnegloren, heeft in deze gemeente f 10.30 opgebracht. Ook hier is duidelijk de verbete ring waar te nemen bij de bediening van het veer GorinchemSleeuwijk, die onststaan is door het varen van twee booten. Moesten anders vaak auto's en andere voertuigen blijven staan, omdat ze niet meer mee konden, nu kan het verkeer geregeld plaats vinden, leder Kwartier is er nu een pont naar Gor- cum. Door deze maatregel zal de be hoefte aan een brug minder groot zijn. VEEN. Zaterdag werden alhier de laat ste suikerbieten afgeleverd met bestem ming voor de suikerfabriek „Putters- hoek". Tengevolge het gunstige weer kon de aflevering zeer geregeld plaats hebben. De landbouwer K. verkocht een antiek kabinet voor den prijs van f320 Voor den eigenaar een mooi buiten kansje in dezen tijd van malaise. zijn je herinneringen juist, want ik zorgde er voor, dat je niets van mijn verdriet bemerkte die droeve, wreede voorvallen, zouden je jonge hart, dat nog te zwak is, om te lij den, spoedig verbrijzeld hebben. Gerard vroeg echter, zonder arg waan Nietwaar, moeder, toen hebben wij een gelukkig leven geleid! Zij boog het hoofd, want de moed ontbrak haar om zelfs te antwoor den. En Gerard vervolgde, peinzende over het verleden Toen hebt ge mij gezegd en dit heb ik gemerkt ook, dat mijn arme vader het druk had. Hij was niet. meer opgeruimd. Hij scheen ons te ontvluchten. En wanneer ik u dit vroeg, antwoorddet gij steeds Je vader werkt om voor je toekomst te zorgen. Je vader denkt slechts aan ons beiden. Hij wilde fortuin maken om onze toekomst te verzekeren. Niet waar, moeder, dat hebt ge mij gezegd Ja, zeide zij. het hoofd om wendend. En nu is hii dood! dood voordat ik hem heb kunnen bewijzen, hoe lief ik hem hadWat wordt men soms in enkele uren verstandig! Se dert mijn vader dood is, schijnt het mij, dat ik zijn leven, zijn zorgen, zijn arbeid veel beter begrijp. Hij zwoegde voor mijEn ik, zorgelooze. die ik was, ik bemerkte het niet of ik vond het natuurlijk, dat ik recht had op zooveel arbeid en in spanning! Maar nu hij dood is, ge voel ik dringend meer liefde en ge negenheid voor hem en het spijt mij zoo, dat ik hem dit niet zeggen kan. dat ik 'them niet kan bewijzen. Hij zweeg en wischte zijn oogen af. Hij zette zich naast Margaretha neder, die steeds strak voor zich uitstaarde. In ieder geval, moeder zijt gij er nog, en ook u zal ik meer dan ooit liefhebben. Ik zal u ook lief hebben om hem, hoort gij het, om hem! Zij sidderde. Hij had haar willen troosten en opbeuren, maar martelde haar on bewust. En die marteling, begonnen na den moord, eindigde niet, want dit kind. dat de schande van zijn vader niet kende, sprak gedurig met haar over zijn vader. Jean Demarr was teruggekomen. Des morgens na het ongeluk had Demarr in het ochtendblad het nieuws gelezen. Beaupreault dood! Had hij niet terwille van Marga retha een gedeelte van zijn fortuin opgeofferd, om de eer van die man. de eer van den echtgenoot te red den Wat was er gebeurd Hij begaf zich naar de Rue Daunou. Margaretha verwachtte dit bezoek zij had er zich op voorbereid. En toch gevoelde zij, dat hare krachten haar ontzonken toen De marr de kamer binnentrad. Gerard was tegenwoordig. (Wordt vervolgd). M

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2